Ugrás a kommentre

Ki mit vár a hetedik epizódtól?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Anno volt ilyen diskurzus is a filmek előtt, és szerintem most sem értelmetlen egy ilyet létrehozni. Engem érdekelnek a személyes aspektusok is, ki mit vár a filmtől? :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Legyen egy olyan csibész karakter benne, mint Han Solo.

- Remek beszélőkével áldja meg a sors, és az se baj, ha örök optimista.

-Clone Wars animációs sorozatban látott hasonló fejvadász karakterek, pl Cad Bane féle "legyőzhetetlen" arcok nehezítsék meg hőseink életét.

-Mondjuk a gengsztervilág ismét szerepelhetne benne, csupa alvilági alak, akikkel nem jó újat húzni.

- Legyen benne olyan bolygó, aminek felszínén még nem jártunk.

 

Hirtelen ennyi most.. :hmm::yeah:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy majd lesz egy bővebb kifejtésem is, de egyelőre, ami lényeg nálam: lepjen meg! Amikor az ep.1 első trailerét láttam az döbbentett meg, hogy életemben nem gondoltam, hogy egy Star Wars film így is kinézhet. Látszott, hogy valami alapvetően új készül és ezt várom az ep.7-től is. Nem az ismert formákat, szín és képi világot akarom, hanem valami újszerűt, amit ha meglátok akkor leesik az állam.

Ugyanez a történetnél: a prequel egy bukás-történet. Egy karakteré és egy rendszeré. A középső trilógia egy klasszikus hőstörténet: a parasztfiú legyőzi a Gonoszt. A harmadik remélhetőleg ezen a téren is vadiúj koncepciót villant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre csak annyit, hogy érje el a hat film színvonalát és ne törölje ki a teljes Endor-utáni EU-t. :) A következő hónapokban persze fokozatosan ki alakul bennem egy kép, hogy milyennek is kéne lennie egy 7. epizódnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt várom, hogy legyen méltó az elődjeihez. Legyen egy olyan sztori, amin lehet agyalni, legyenek izgalmas karakterek és maradjon meg valamilyen formában az ív. Az SW minden újabb mozgóképpel csak tágította az univerzumot, legyen most is így. Remélem semmilyen téren nem fogják elnagyolni a filmet csak azért, mert ki van írva rá, hogy Star Wars. Valószínűleg Lucas lakonikus stílusának búcsút mondhatunk (esetleg ha Lindelof lett volna az író, akkor láttam volna esélyt egy hasonló megvalósításra), de azért szájbarágós se legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jelenleg nekem csak ennyi az "elvárásom":

 

- SW hangulat*

- Anakin szerepeltetése Erő-szellemként (elég egyetlen jelentben is, csak legyen benne... pontosabban fogalmazva örülnék, ha benne lenne, de nem vágom fel az ereimet akkor sem ha mégsem így lesz)

- SW hangulat*

 

... ja és a legfontosabbat majdnem kihagytam: SW hangulat*

 

:P

 

(* Minden, ami ebbe beletartozik!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, én például -talán pont azért mert ez már nem teljesen Lucas munka- nem bánnám ha az új trilógia leválna -akár a történet szintjén akár máshogy- a korábbi hat részről. Persze kellenek csatlakozási pontok, hogy látszódjon, hogy a múlt eseményei nem szivodtak fel nyomtalanul, következmények nélkül, de emellett nem bánnám, ha egy teljesen új történet indulna meg a hetes résszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, én például -talán pont azért mert ez már nem teljesen Lucas munka- nem bánnám ha az új trilógia leválna -akár a történet szintjén akár máshogy- a korábbi hat részről. Persze kellenek csatlakozási pontok, hogy látszódjon, hogy a múlt eseményei nem szivodtak fel nyomtalanul, következmények nélkül, de emellett nem bánnám, ha egy teljesen új történet indulna meg a hetes résszel.

Egyetértek Riddick -el az SW hangulat terén, ami persze nem zárja ki egy új történet kezdetét. Ami elvileg logikus is lenne, hisz a régi konfliktusok lezárultak, szükségképpen újakat kell behozni. Ezen fog állni vagy bukni az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van Ody, jól mondod.

 

Ami azt illeti nyilván nem várható a lucasi SW hangulat de szerintem már létezik egy ideje általános SW hangulat is, ezt az általános SW hangulatot várom az új trilógiától. Nyugodtan újítsanak, frissítsék fel az egészet. Az új író és az új rendező stílusa eleve más lesz, mint Lucasé volt, de legyen benne SW hangulat és ne csak a film címe legyen Star Wars.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 1. és 4. részhez hasonlóan legyen műfaján belül korszakalkotó, áttörő film, ne silányuljon le a puszta képi gyönyör szintjére. Érje el azt, hogy úgy álljak fel a moziból, hogy "Igen, megérte folytatni a Sagát!", ahelyett, hogy egy látványos, akció dús, de történetileg és mondanivalót tekintve üres rókabőrlehúzást kapjak, amit a címével, hírnevét meglovagolva akarnak eladni. Mutasson újat, minden téren, bővítse tovább az univerzumot, de ne legyen SW-idegen, és a 6 filmtől se távolodjon el annyira, hogy értelmetlenné váljon a hetedik, mint számozás. Legyenek benne múltidéző régi karakterek, de ne főszereplőként. Továbbá egyedi és érdekes újak... egy női Jedi, mint főszereplő, nagy vágyam lenne, sok potenciált látok benne, hiszen eddig csak férfi főszereplő Jedikhez volt szerencsénk a filmekben, a TCW pedig (számomra) bizonyított e téren, így nagyon jó húzás lenne. A lehetőség tálcán kínálkozik, hiszen Solo-ék esetleges lányából nem lenne nehéz érdekes, központi karaktert faragni. Az új konfliktus ne legyen sablonos, és rókabőr jellegű. Érződjön az egységesség, kohézió a korábbi filmekkel, de merje egyedi módon megközelíteni az SW-t, és az Erőről is kiderülhetne egy s más újdonság (akár e köré is szépen lehetne építkezni). Látvány és akció terén egyáltalán nem aggódom, biztos vagyok benne, hogy lesz belőle bőven... de ne menjen a sztori kárára! Magam részéről az EU viszonylagos megmaradásának is örülnék, nem szívesen vágnám kukába a dolgaim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

- Gondolják át rendesen a főgonosz karakterét, ne hozzanak vissza és ne klónozzanak senkit semmilyen formában, legyen valami teljesen egyedi, kiismerhetetlen, összetett karakter. Nagyon nehéz lesz a dolguk egy Sidious után, de ha ezt meg tudják oldani, nálam tuti befutó lesz a film! Ja és lehetőleg ne legyen "átálltam a sötét oldalra" fordulat, főleg ne a főszereplő(k) részéről, ideiglenesen sem.

- NE mellőzzék a Jediket. Sokak szerint már lerágott csont, de nekem a SW Jedik híján nem lenne teljes. Bár asszem ettől nem is kell tartanom. :) Nem tudom, lenne-e értelme, de Yodát is szeretném Erő-szellemként látni, mégha kevés ideig is. Anakin meg hát alap. :)

Úgy kábé ennyi óhajom van, de idővel biztos eszembe fog jutni még több minden is.

Ha ezekből mégis kimarad vmi, az se lesz katasztrófa. Nincsenek túlzottan elvárásaim, és ezek inkább kívánságok, mint elvárások. Könnyen meglehet, hogy olyat tesznek le az asztalra, ami először hatalmas meglepetésként fog érni, de mégis annyira jó lesz, hogy totál készen leszünk tőle. :D Tetszik ez az "általános Star Wars-hangulat"- dolog, és biztos is vagyok benne, hogy ezt nem hagyják majd ki a filmekből sem. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is az SW-hangulatra, mint legfontosabb momentumra várok, de nagyon jó gondolat, hogy legyen emellett friss és pezsgő, az újdonság varázsával, de tele apró utalásokkal és laza kapcsolódásokkal a régi történethez. :)

Ennél konkrétabbat nem szeretnék írni, nem is gondolkozom rajta, mert minél több konkrétum szerepel az elképzeléseinkben, annál nagyobb az esélye, hogy csalódni fogunk ebből a szempontból. Nos, én nem szeretnék csalódni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívem szerint természetesen vágyok újabb SW-élményre, viszont félek, hogy a Saga által felállított szabályrendszert fel fogják rúgni, ha tényleg valami újat akarnak. Márpedig minél inkább tágítják pl. az Erő misztériumát (ami meghatározta a játékteret), annál jobban fog Anakin története leértékelődni. Ilyen ultimate mágusoknak meg szerintem nincs helye a SW-univerzumban, arra ott a Gyűrűk Ura.

Nem véletlen, hogy a valós történelmünkben is sokszor ismétlődnek a problémák, konfliktusok az emberi hajlamok, viselkedések, gyengeségek miatt. Ezek mozgatták a Saga-t is és gyakorlatilag csúcsra járatta ennek bemutatását.

Ezért most elképzelni sem tudom, hogyan lehet kibővíteni, ugyanakkor illeszkedni is egy folytatással az SW-univerzumhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra azért nem árt felkészülni, hogy akármennyire is jó film lesz a 7-es, sokan csalódni fognak benne, pont azért, mert ilyen nagyok az elvárások vele kapcsolatban, és amint olvasom, elég szerteágazóak az elvárások (legyen-e benne Anakin, legyen-e benne Obi-Wan, ha igen, Ewan játsza-e vagy hagyjuk inkább a fenébe stb.). Minden elvárást nem lehet teljesíteni, mert akkor 5-6 órásnak kéne lenni a filmnek. Leginkább azért érzem azt, hogy sokan csalódni fognak, mert szerintem vissza fogják hozni a Sitheket, mivel csak ők az igazi, méltó ellenfelei (és nem csak a harc terén) a Jediknek. Ők az "AntiJedik". Nélkülük nem lehet igazán ütős főgonoszt összehozni, mert most kit érdekel egy XY nevű tábornok, aki valami gonoszt forral. Odamegy két Jedi és kinyírja, ennyi....

 

És mivel - szerintem legalábbis - nyilvánvalóan visszahozzák a Sitheket a történetbe, és így ugye "Anakin áldozata semmivé foszlik", ezért sokan morogni fognak, nagyon sokan. Jobb, ha felkészültök erre. Hogy valami még hajmeresztőbbet mondjak: a Karib-tenger kalózaiban szemrebbenés nélkül visszahoztak a halálból szereplőket. És melyik filmstúdió készítette azt a sorozatot? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Fate of the Jedi-hez hasonló kaliberű sztorit szeretnék. Mindenféleképpen legyen benne fénykardpárbaj, az valahogy hozzátartozik egy SW mozifilmhez. Jó lenne a filben szerepeltetni Ben Skywalker-t, Jaina Solo-t, Alanna Solo-t és Jag Felt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra azért nem árt felkészülni, hogy akármennyire is jó film lesz a 7-es, sokan csalódni fognak benne, pont azért, mert ilyen nagyok az elvárások vele kapcsolatban, és amint olvasom, elég szerteágazóak az elvárások

 

Engem ez teljesen hidegen hagy, ahogy minden más filmnél is.

 

És mivel - szerintem legalábbis - nyilvánvalóan visszahozzák a Sitheket a történetbe, és így ugye "Anakin áldozata semmivé foszlik", ezért sokan morogni fognak, nagyon sokan. Jobb, ha felkészültök erre. Hogy valami még hajmeresztőbbet mondjak: a Karib-tenger kalózaiban szemrebbenés nélkül visszahoztak a halálból szereplőket. És melyik filmstúdió készítette azt a sorozatot? ;)

Gore Verbinski és Jerry Bruckheimer producer készitette a Karib-tenger kalózai-trilógiát. Az, hogy szereplőket hozzanak vissza egyáltalán nem stúdió-döntés volt. És elég jól kirajzolódótt most is: a Disney bólogat ha úgy látja hogy minden rendben van, de nem ők fogják kitalálni hogy miről fog szólni az új film. A forgatókönyviró már hónapokkal a felvásárlás előtt be volt vonva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a legfontosabb hogy fogjon meg érzelmileg. Valamilyen szinten utaljanak az előzményekre(szeretek nosztalgiázni). Luke, Leia és Han csak a háttérben legyenek, a főszerep másokra háruljon. A főgonosz ne Sith legyen azt hiszem erről már mindent megtudtunk az előzményekből. Az se-hangulat meg alap. Egy olyan konfliktust találjanak ki ami nem erőltetett és nem unalomig ismert. Én egyre pozitivabban állok a dologhoz és kezdem érezni hogy valami nagy dobás készül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, örülök, hogy felébredt benned is a várakozás. :) Persze nagyon az elején járunk még, ezért annyira hihetetlen még mindig ez az egész. Főleg ahogy egyik napról a másikra jött minden. Szerdán még azt hiszed, minden ilyen ötlet őrültség, aztán másnap még is valósággá válik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, örülök, hogy felébredt benned is a várakozás. :) Persze nagyon az elején járunk még, ezért annyira hihetetlen még mindig ez az egész. Főleg ahogy egyik napról a másikra jött minden. Szerdán még azt hiszed, minden ilyen ötlet őrültség, aztán másnap még is valósággá válik.

 

Emlékszem mikor kiderült az eladásról a hír, akkor én már temettem az sw-t, ma meg már várom. :D Néha napközben szoktam agyalgatni vajon milyen lesz.

Azért is jó ez mert egy kukkot sem tudunk a storyról, nem úgy mint a prequelről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért annál előbb látszódni fog, hogy mit várhatunk. :) Kicsit a látvány miatt is félek. A kilenc rész nem lineárisan csinálták, de mondjuk eddig az első hatot szépen egymás után tudom fűzni. Gondolom itt sem lesz gond a ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A látvány miatt én nem félek, maximum csak abból a megközelítésből, hogy a történet rovására menne. Ez a része szerintem biztos nagyon jó lesz. De hiba lenne csak a cgi-kre helyezni a hangsúlyt.

 

Pontosan, az egyik legnehezebb kérdés az, hogy az új epizód vajon megbontja-e az eddigi hat rész egységességét. Mert ugye a Jedi visszatér végével nagyon szép lezárást kaptunk egy kerek, egész történetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érdekes lesz, hogy itt például élhetnek technikai újításokkal is. Ugye a prequelbe semmiképp sem kerülhetett olyan készülék, ami sokkal többet tud, mint a régi trilógiás szerkentyűk. Most viszont pláne ha több évtizedet ugrunk és pláne ha ez az idő főleg békével telt -ami jó táptalaja a fejlesztéseknek- akkor akár erre is sor kerülhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is érdekes lesz látni, hogy külsőségeiben hogy változik a Jedi Rend. Vajon Luke tanitványai is barna csuhát fognak hordani? Változnak a kardok? Érdekes lenne látni a "Yoda tanitja az ifjoncokat" jelenetnek egy újkori változatát. Látnánk hogy képezték régen a jediket és hogy most. Ez például jó lehetőség a párhuzamokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.