Ugrás a kommentre

5x08 - Bound for Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

arra a felvetésemre pl senki nem reagált, hogy Hondo leírása mennyire illik/nem illik Jabbára :lol:

Én az értékelésemben felvetettem ezt a lehetőséget. Valószínű ez lett volna, bár szerintem nem Jabba. Ő ugyanis szövetségben állt a Köztársasággal. Kétséges, hogy megkockáztatott volna-e egy ilyen manővert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az értékelésemben felvetettem ezt a lehetőséget. Valószínű ez lett volna, bár szerintem nem Jabba. Ő ugyanis szövetségben állt a Köztársasággal. Kétséges, hogy megkockáztatott volna-e egy ilyen manővert.

Miért, ki állt mint főkolompos Ziro megszöktetése mögött? :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki akarta nyírni....plusz tudjuk mire fájt a foga.

De nem ez a kérdés! :D Ha Jabba Ziro miatt megmerte kockáztatni a konfrontálódást a Köztársasággal, akkor egy csinos rabszolganőért, aki akár egy félelmetes testőr/fejvadász is lehet neki, miután megtörte az akaratát, miért ne merné megkockáztatni ugyanezt? Pláne figyelembe véve, hogy a Jedik még Ziro kapcsán sem tudtak semmit felmutatni ellene, nem valószínű, hogy különösebben tart tőle, hogy pont ezen kapják majd rajta.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jabba a Köztársaság barátja volt, Zirro meg az ellensége. Milyen konfrontációról beszélünk?

Öööö Cad Bane és bandája, Jabba mint a Hutt Tanács tagja megbízásából túszul ejtett jó pár Köztársasági szenátort, hogy megszöktesse Ziro-t, akit a Köztársaság bírósága börtönre ítélt.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem Jabba volt, hanem a Hutt tanács. ;)

Aminek Jabba is a tagja ;) Méghozzá hála a Zirotól szerzett holonaplónak, azóta már valószínűleg a feje. De a lényeg: ha Jabba akkor nem tartott attól, hogy a Jedik nyomozás közben eljutnak hozzá, akkor miért pont egy ilyen esetben tartana tőle?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jujj de szuper rész volt ez is. Fogadjunk nem csak én vártam arra hogy a prof megszólaljon... :D

Imádtam ezeket a kölyköket,nagyon vagányak voltak, és élveztem minden pillanatát a résznek, és még feldobták egy remek és látványos űrcsatával is, aminek persze semmi funkciója nem volt :D de hiányzott már egy ilyen is. :) A cirkuszos részen fetrengtem, de azért Hondo kaphatott volna nagyobbat is a pofájába vagy egy fénykardot a nyakába. Na mind1. Remélem lesznek még a fiatalok, mert könnyen megszerethető karakterek voltak. Azt hiszem nem tudok olyat írni már amit előttem ne írtak volna. 8/10 és ezt a trilógia is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem lesznek még a fiatalok, mert könnyen megszerethető karakterek voltak. Azt hiszem nem tudok olyat írni már amit előttem ne írtak volna. 8/10 és ezt a trilógia is. :)

Kívánságod hamarabb teljesül, mint hinnéd, ugyanis a jövő heti rész még ugyanebbe a szálba tartozik :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán hülye kérdés, de a fiatalok közül melyikben látjátok a potenciált, hogy később Sith legyen? Esetleg túlélheti valamelyik az EP.III. eseményeit Jediként? Kit látnátok később is szívesen? Mert ha a realitások talaján akarnánk maradni, akkor a köv. részben lehet simán lemészárolja őket Grievous, hogy a kérdés meg legyen válaszolva... Nem kívánom, de ha komorabb hangvételt akarnak, akkor ez lehetne a következő lépés.

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt az is, ahogy Hondo értetlenkedett Dooku ellenséges viselkedésén :lol:

Na igen, az valami fenomenális volt. :D Kalóz, nem értheti, miért haragszik rá, hiszen ebben nem volt semmi személyes, pusztán üzlet. :D Bár, furcsa, hogy Dooku gróf azóta sem torolta meg a tettüket, pedig egy Sith Nagyúrtól elvárná az ember.

 

Hát bizony, ha nem ilyen részeg az egész csürhe, valószínűleg legalább egyikük idejében felismerte volna a kölyköket, szóval ugyancsak nagyrészt maguknak köszönhették, hogy az ifjaknak sikerült megszöktetniük Ahsokát.

Hát igen, számos olyan kalóz csapat élt a történelem során, akik úgy végezték, hogy s*ggrészegek voltak, amikor a flotta utolérte őket. :D

 

Nem tudom, de az csak nekem jött le így az ötödik lvad közepe táján, hogy direkt vannak ezek a Grivi Obi csaták? Miért kell ezen folyton fennakadni? Tök poénosra van felépítve ez az egész, ami majd az EPIII -ban durran.

Pontosan, épp ez a lényeg, már a Grievous Intrigue-ből is lejött, hogy Obi-Wan és Grievous között egyfajta rivalizáló nemezis viszonyt akarnak kiépíteni. Ami szerintem nem rossz. A Destroy Malevolence-ben félbemaradt a párbajuk, így ott nem lehet győztest választani, a Saleucamin pedig Obi-Wan nyert, fölényesen. Szerintem továbbra sem sántít Grievous hencegése, hogy "a Jedik úgynevezett harcművészetét megtanultam." Hiszen éppen emiatt kapott ki korábban Obi-Wantól, hogy még nem volt annyira felkészült. Most már érezhetően fejlődött, úgy, hogy Obi-Wan kikapott tőle. Ha ez az egyensúly megmarad, akkor az Utapaun vívott párbaj felfogható egy igazi, mindent eldöntő utolsó párbajnak, hogy ki a jobb kettejük közül, a tökéletes tetőpont. Nem tudom, hogy ezt ti miért nem látjátok. (Nem te, Ody, csak téged idéztelek. :D)

 

Szerk.: Ráadásul Adi Galliát is legyőzte a Nomad Droidsban, aki ugye a Jedi Tanács 5 legfőbb tagja közül az egyik.

 

Egyébként javítsatok ki ha nem jól láttam, de mintha Pilf Mukmuk is totál részeg lenne. :D

Hát, ő sem volt épp színjózan, annyi szent. :D Pikk Mukmuk is előkerülhetne már, ő is rég volt. :):D

 

Lehet, hogy nem kosz, de hogy nem is monokli arra mérget veszek. :) Nézd csak meg azt a jelenetet.

Mondanám azt, hogy a fáradtság miatt karikás a szeme, de mint mondták a többiek, a teste többi részén is foltos. Szerintem Sky eszmefuttatása a leglogikusabb, bár a vevőjét nem érdekli, hogy élve, vagy halva adja át, azért mégiscsak többet kap érte, ha minél jobb állapotában adja át neki. Főleg, hogy ha az illető még meg is akarja kínozni, minél jobb állapotban van, annál tovább bírja.

 

De nem ez a kérdés! :D Ha Jabba Ziro miatt megmerte kockáztatni a konfrontálódást a Köztársasággal, akkor egy csinos rabszolganőért, aki akár egy félelmetes testőr/fejvadász is lehet neki, miután megtörte az akaratát, miért ne merné megkockáztatni ugyanezt? Pláne figyelembe véve, hogy a Jedik még Ziro kapcsán sem tudtak semmit felmutatni ellene, nem valószínű, hogy különösebben tart tőle, hogy pont ezen kapják majd rajta.

Pontosan! Jabba a Hutt Tanács vezetője, ne tévesszen meg senkit az, hogy a Hunt For Ziróban Gardulla ült középen, Jabba képviseletében jelent meg a Nal Huttán. A Köztársaság és a Hutt Kartell között kötött szövetség, ami továbbra is botrányos, pusztán arról szólt, hogy Jabba megengedi a Köztársasági csapatoknak, hogy áthaladjanak a területén. Jabba szerintem magasról sz*rik a Köztársaságra, vagy a Jedi Rendre, továbbra is öntörvényű és azt csinál, amit akar. Nem elég, hogy megbízta Cad Bane-t, személyesen, (Tatooine, Evil Plans vége) hogy szabadítsa ki Zirót a Köztársasági börtönből. Csak hogy Bane levegőbe repítette volna az összes szenátort, akit foglyul ejtett, szóval ennyit számít neki a szövetség. Mellesleg a Köztársaság nem tehet semmit, muszáj lenne elnézniük neki, ahogy azt meg is tették. Vos világosan tudta, hogy ők állnak a fogolyszöktetés mögött, de hát mit tehetnének? Ha a Köztársaság megorrolna rájuk, Jabba gondol egyet, hogy felbontja a szövetséget és akkor elveszítenének egy fontos útvonalat. Még ha át is tudnának menni rajta, csak nagy veszteségek árán, mert a huttok hadiflottája nem fogja engedni. Szóval ha Jabba gondol egyet, hogy ő mindenáron egy togruta Jedi Padawant akar maga mellé metál bikiniben, akkor el fogja intézni, hogy ez így legyen, sz*rva a következményekre. Na de itt befejezem az OFF-ot. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, épp ez a lényeg, már a Grievous Intrigue-ből is lejött, hogy Obi-Wan és Grievous között egyfajta rivalizáló nemezis viszonyt akarnak kiépíteni. Ami szerintem nem rossz.

Szerintem ez anélkül is kihangsúlyozható, hogy ennyiszer egymásnak eresztik őket. Persze, értelemszerűen egyre jobban gyűlölik egymást párbajról párbajra, de hogy tétje nincs ezeknek a küzdelmeknek, az biztos, és ez sajnos levon az élvezhetőségből. Szívesebben látnám, ahogy pl. végez egy Gun-Di kaliberű Jedi-mesterrel, vagy amint Savage-hoz hasonlóan no-name Jediket irt.

Azt már a kezdetekkor egyértelművé tette a TCW, hogy az Ep3-as harcuk előtt párbajoztak (ezzel nincs is nagy gond), lényegtelen, hogy egyszer, vagy hatvankilencszer. :)

De a tétnélküliség is üdítőbb lenne a változatossággal. Tudom, Anakin, Obi-Wan és Ahsoka a főszereplők, mégis megnézném, mondjuk Aayla Secura, vagy Shaak Ti mihez kezdene a tábornokkal. Mert az, hogy Kenobival ennyit csépelik egymást számomra már sajnos unalmassá vált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán hülye kérdés, de a fiatalok közül melyikben látjátok a potenciált, hogy később Sith legyen? Esetleg túlélheti valamelyik az EP.III. eseményeit Jediként? Kit látnátok később is szívesen? Mert ha a realitások talaján akarnánk maradni, akkor a köv. részben lehet simán lemészárolja őket Grievous, hogy a kérdés meg legyen válaszolva... Nem kívánom, de ha komorabb hangvételt akarnak, akkor ez lehetne a következő lépés.

Petro mindenképpen esélyes lenne rá. :) Bár szerintem idővel bölcsebb és kevésbé hencegővé válna, ezt sajnos már sose fogjuk megtudni. :) Byth nekem kicsit kakukktojás, mert nagyon félős ahhoz képest, hogy Jedi tanonc. Mopndjuk poén, hogy pont ő ugrott le a mélybe a cirkuszos jelenetben, szóval fejlődik. :D

 

Na most megvagy Ody! Mi volt ez az off-sorozat a Huttokról Werebazzsal? ;)

Bocsánat főnök, csak úgy gondoltam ez még a témába vág. :P

 

Pontosan, épp ez a lényeg, már a Grievous Intrigue-ből is lejött, hogy Obi-Wan és Grievous között egyfajta rivalizáló nemezis viszonyt akarnak kiépíteni. Ami szerintem nem rossz. A Destroy Malevolence-ben félbemaradt a párbajuk, így ott nem lehet győztest választani, a Saleucamin pedig Obi-Wan nyert, fölényesen. Szerintem továbbra sem sántít Grievous hencegése, hogy "a Jedik úgynevezett harcművészetét megtanultam." Hiszen éppen emiatt kapott ki korábban Obi-Wantól, hogy még nem volt annyira felkészült. Most már érezhetően fejlődött, úgy, hogy Obi-Wan kikapott tőle. Ha ez az egyensúly megmarad, akkor az Utapaun vívott párbaj felfogható egy igazi, mindent eldöntő utolsó párbajnak, hogy ki a jobb kettejük közül, a tökéletes tetőpont. Nem tudom, hogy ezt ti miért nem látjátok. (Nem te, Ody, csak téged idéztelek. :D)

Végre valaki megért ezzel kapcsolatban. :D:clap:

 

Hát, ő sem volt épp színjózan, annyi szent. :D Pikk Mukmuk is előkerülhetne már, ő is rég volt. :):D

Pedig anno Dzséjt megijesztett, hogy kinyiffant Pilf. :D Örülök, hogy mégsem szenderült jobblétre. A kedvenc fajom az SW univerzumban. :)

 

Ezt mire véljük? :D

Nem értem a kérdést. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvártam a full HD-s web-dl-t úgyhogy csak később néztem meg a részt, de miután most láttam én ugyan mást vártam, de egyáltalán nem csalódtam!!

Miért is:

Az alaphelyzetre - tehát, hogy majd az ifjak fognak elmenni Ahsokáért - számítottam, ettől függetlenül az Obi féle felbukkanást nem gondolom értelmetlennek... szerintem jól illeszkedik a történetbe, mert egyrészt ez volt a logikus, hogy segítséget kérnek, másrészt valami visszatartó erő kellett a srácoknak, hogy ne menjenek egyből Ahsoka után, mert így majd aztán megszegik a szabályt, a végén meg Ahsoka elmondja a tanulságot...

Aztán végre megint láthattunk űrcsatát :yeah: nem is emlékszem mikor volt a legutóbbi ilyen fajta ütközet, mindenesetre ez most nagyon látványosra sikeredett, nem volt olyan monumentális, de amennyit láttunk belőle az jó volt, a robbanások is szépek voltak, Grievous-ék taktikája pedig tökös volt, szépen letámadták Obiékat... Ott a berepülős jelenetnél szerintem meg azért nem záródtak be a hangár kapuk, mert megsérültek ott az egyik képen látszik is ahogy lángolnak ott oldalt...

Grievous most feszült mint a horgászdamil :rock: Mondjuk kellett is tőle a keménység... szépen elintézte azokat a klónokat, az Obi-val vívott duel meg ugyan súlytalan, meg már kicsit elcsépelt, de attól még jó volt (az a pár képkocka), az meg ahogy Qymaen jai Sheelal (Grivi "lánykori neve" :lol:) kijön a robbanásból az eszméletlen jól nézett ki!!! Az meg, hogy utána felrobbantotta a hajót tényleg ilyen szabvány eljárás volt, Grivi talán számíthatott is rá, bár lehet még a sikere hatása alatt állt (ami megjegyzem nem volt olyan nagy siker...)

Visszatérve az ifjakhoz a fénykard építős rész nekem bejött, mondjuk attól még szerintem manuálisan is össze lehetne rakni a kardokat, de így sokkal királyabb volt, Gungi kardja meg nagyon pofás azzal a fa markolattal ;) Egyébként ez lehet csak nekem tűnt fel, de Katooni nem olyan mintha orrhangon beszélne? Eleinte még azt gondoltam, hogy hát mert ott az Ilum-on nagyon hideg van és annak a hatására, de aztán most már kiderült, hogy úgytűnik, hogy mégse... bár ezt nem mint negatívumot, hanem inkább mint érdekességet jegyeztem meg :D

Amikor Petro kitalálja, hogy menjenek megmenteni Ahsokát ugye ott hátul befigyel Huyang is, nem vagyok egy droid szakértő, de ha az előző részbe a feje tudott a teste nélkül is működni akkor most miért nem szólt bele a beszélgetésbe? (vagy ez csak egy olyan effektus volt, mint amikor pl. a halnak levágják a fejét és utána még mozog a farka...?) Közbe az is kiderült, hogy nem hiába küldte Ganodi-t a pilótafülkébe Ahsoka az előző részben, ezért pirospont ;)

Ahsoka megismerhette a kalózok "vendégszeretetét" az a kis jelenet amikor ott beszivatja Hondo az itallal szerintem oda illett, tehát azért nem kéjutazáson van Ahsoka, de mondjuk azt nem gondolnám, hogy össze is verték (megjegyzem teljesen logikátlan is lett volna), de az ilyenek szerintem beleférnek, végülis kalózokról van szó nem úriemberekről :) A vevő, az a bizonyos "üzletember" nagyon kíváncsivá tett, hogy vajon ki lehet az :hmm: Lehet az a zygerriai fazon, akit már valaki említett, vagy a huttok... mindenesetre remélem erről még megtudunk valamit :)

Nah amikor Petróék összeakadtak azzal a "cirkuszos" dug-al - eljutottunk arra a pontra, ahonnan már nem tudtam komolyan venni a részt és elkezdtem más szemmel nézni. Ez nem azt jelenti, hogy nem tetszett, csak kikapcsoltam az agyam, kitettem oldalra és csak röhögtem :D

Ugyanis ezután jött szerintem az egész TCW történelem legviccesebb jelenete, amikor úgy bepózolnak négyen és Byph úgy beugrik a képbe azon is nagyot röhögtem, de utána Ahsoka arckifejezése és "oh no"-ja is hatalmas volt :lol: Hondo véralkohol szintjét jól példázta ahogy reagált az esésére, illetve Ahsoka kiszabadulására, hogy annak az állatnak intézett kis monológját már ne is említsem :D

A végén az tetszett, ahogy Ahsoka elmondja nekik, hogy ő is járt hasonló cipőben, amikor az utasítások ellen cselekedett és sokszor ez a jobb választás... végülis Petro tökössége megint jól sült el, csak nehogy egyszer ráfaragjanak!

A dialógusok megint jók voltak, Hondótól már megszokhattuk, de most a többiek szövegei is nagyon el voltak találva pl: amikor mondja Petro, hogy "we are sitting around like children" és erre mondja Katooni, hogy "we are children!", vagy amikor mondja Cody, hogy nem kellene elveszíteni a hajót és erre rávágja Obi, hogy hát a hajó az már rég elveszett... Az animációk is szépek voltak, a történettől ugyan nem ezt vártam, de szerintem nagyon jó rész volt és azt se mondhatom, hogy nem szórakoztam.

Úgyhogy azt nem mondom, hogy jobb rész volt, mint az előző, de hogy messze a legmulatságosabb az egészen biztos!!! Várom a zárórészt, eddig remek ez a szál :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép összefoglaló Wilde!

 

Egyébként ez lehet csak nekem tűnt fel, de Katooni nem olyan mintha orrhangon beszélne? Eleinte még azt gondoltam, hogy hát mert ott az Ilum-on nagyon hideg van és annak a hatására, de aztán most már kiderült, hogy úgy tűnik, hogy mégse... bár ezt nem mint negatívumot, hanem inkább mint érdekességet jegyeztem meg :D

Igen ez nekem is feltűnt. Lehet, hogy meg volt fázva vagy allergiás volt a szinkronszínész. :D

 

A végén az tetszett, ahogy Ahsoka elmondja nekik, hogy ő is járt hasonló cipőben, amikor az utasítások ellen cselekedett és sokszor ez a jobb választás...

Sajnos itt arra láthattunk példát, hogy egy téves tanítás hogy ver gyökeret. Anakin nem éppen a szabályokat tisztelő Jedi, amiből jócskén ragasztott Ahsokára is. Erre az mos ttovább adja ezt, ami pl. Petro esetében nem túl szerencsés.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép összefoglaló Wilde!

 

 

Igen ez nekem is feltűnt. Lehet, hogy meg volt fázva vagy allergiás volt a szinkronszínész. :D

 

 

Sajnos itt arra láthattunk példát, hogy egy téves tanítás hogy ver gyökeret. Anakin nem éppen a szabályokat tisztelő Jedi, amiből jócskén ragasztott Ahsokára is. Erre az mos ttovább adja ezt, ami pl. Petro esetében nem túl szerencsés.

 

Köszi :) egyébként lehet, hogy alapból ilyen a hangszíne, vannak akik maguktól is így beszélnek, mindenesetre érdekes...

 

Lehet, hogy téves, de van amikor ez a jó... most is erre láttunk példát, meg Anakin sokszor bizonyította ezt már. Nyilván szabályok nélkül nem működne a világ, de azért az improvizációs készség is fontos. Yoda meg ha jó pedagógus egy olyan mesterre bízza majd Petro-t, aki kontrollálni tudja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos itt arra láthattunk példát, hogy egy téves tanítás hogy ver gyökeret. Anakin nem éppen a szabályokat tisztelő Jedi, amiből jócskén ragasztott Ahsokára is. Erre az mos ttovább adja ezt, ami pl. Petro esetében nem túl szerencsés.

Ráadásul nem is azt tanulják meg belőle, amit kéne. Anakin bár gyakran felelőtlen és vakmerő akciókat kezdeményez, szinte mindig sikerrel jár. Mindezt a jó cél és a győzelem érdekében teszi. Ahsoka már elég ideje van Anakin mellett, hogy átérezze ezt az egészet, de félő, hogy ezek a tanítványok ebből csak annyit fognak fel, hogy folyton szembe kell menni a szabályokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre gondolok KisKósa. Kicsik még ahhoz, hogy ebből a helyes következtetést vonják le. Főleg Petro -ra veszélyes ez.

 

Így van. Petro tiszta Anakin-klón.

Sőt rosszabb, mert Anakin ebben a korban még nem volt dölyfös és fennhéjázó. Mi lenne Petróból, ha valódi padawan lenne felerősödödtt képességekkel 18-20 évesen?

Leosztana Yodának is egy-két csicskapofont, ha az "ugat" valamit?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban örültem volna, ha Katooni helyett Petro kardépítése lesz sikertelen. Így jelenleg szerintem az tudatosul a srácban, hogy ezzel a viselkedéssel mindig sikere lesz az életben, és ez a Jedik számára helyes út. Persze az egészséges magabiztosság kell, de ezt már nem mondanám annak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.