Ugrás a kommentre

5x08 - Bound for Rescue


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Petro -nak azért még padawannak is kell lennie, és egy érett Jedi mellett azért biztos sokat fog tanulni ezekről a dolgokról is.

És nagy eséllyel eredményesen jó irányba terelnék majd a kitűnni vágyását és a vezetői ambícióit.

Anakin és Petro valóban hasonlítanak sok mindenben, viszont egy dologban nem, ami pedig döntő különbség: Petro kiskora óta Jedi növendék, megkapta a tanítást, vélhetően nincs benne sóvárgás az édesanyja, és úgy általában a kötődés íránt, hiszen nem családban nőtt fel. Vannak vadhajtásai, de egy jó mester mellett nem lennének komoly gondjai a Jediséggel, én úgy gondolom. :)

 

Az epizód maga nagyon tetszett, igazi szórakoztató közjáték a háború forgatagában. Nem nagyon gondolkodtam azon, hogy mi logikus vagy nem, egszerűen élveztem az egészet. :) Az ifjak megmosolyogatóan aranyosak voltak, akár amikor összerakták a fénykardjaikat (csodás zene szólt alatta és az egész varázslatos volt), akár ahogy gyorsan egységbe kovácsolódtak a mentőakció kitalálásakor. Katooni szkeptikussága Petro tervét illetően nekem Leiát jutatta eszembe Han Solo kreatív ötletei kapcsán. :D Aranyosak voltak, na. Az pedig hogy akrobatáknak álcázták magukat... remek ötlet! Nem igazán Jedihez méltó, az igaz, de ők még elsősorban gyerekek, akik szeretnek játszani, ez tiszta sor, és mivel rangidős felügyelet nélkül maradtak, így nem lehet őket hibáztatni azért, mert kihasználták ezt a kiváló alkalmat a kalózok közelébe férkőzéshez. Petro terve végül is bevált, és bár lehet Ahsokát hibáztatni azért, hogy lovat ad alá a végén tett megjegyzésével, de ettől még az igaz marad. Nem mindig a fegyelem és a parancs követése a legjobb megoldás vészhelyzetben, vannak rendkívüli esetek, amikor másként kell cselekedni. Erre az SW maga is sok példát ad, kezdve mindjárt Luke hozzáállásával az apjához az Ep6 végén, szemben azzal amit Yodáék tartottak helyesnek (bár parancs persze nem volt...).

 

Hondo megint nagy arc volt, bár az elején még úgy éreztem, kezd már belőle egy kicsit sok lenni, (a vízzel való élcelődése már kegyetlenség volt), de annyi természetességgel adta elő magát a részeg bandavezér szerepében a végén, hogy ez most is sokat hozzátett az epizód élvezetességéhez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb nagyszerű rész, ahol pazarul ötvözték a háborút a mókával és kalanddal. Nem sűrűn láthatjuk, hogy a Szeparatisták komolyan pofán vágják a Köztársaságot, azt pedig végképp nem, hogy Kanobit. Az űrcsata amúgy nagyon ott volt, már rég látunk ilyen szép ütközetet. Mindenféle gép, mindenfelé lőnek, és iszonyú jó látvány.

A Star Wars cirkusz módra, vagy cirkusz Star Wars módra remek kis ötlet volt, egy ilyen társulat ebben a világban szinte kiált magáért, és össze is szedték azokat a fajokat, amik ide illenek (érdekes, hogy több is a fogatversenyzők közül került ki). Hondo hozta a formáját, főleg a végén. Szegény, már majdnem sajnáltam a végén, amikor összehaverkodott azzal a miazistennel. :)

És végül egy kis kaland az ifjakkal. Illet hozzájuk ez a sok "bohóckodás". Ha megérnék, valószínűleg remek Jedik lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hondo megint nagy arc volt, bár az elején még úgy éreztem, kezd már belőle egy kicsit sok lenni, (a vízzel való élcelődése már kegyetlenség volt), de annyi természetességgel adta elő magát a részeg bandavezér szerepében a végén, hogy ez most is sokat hozzátett az epizód élvezetességéhez. :)

Akkor nem szeretnéd ha full gonosz lenne? :) Pedig ő nem a Jézuska, de még csak nem is a mikulás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor nem szeretnéd ha full gonosz lenne? :) Pedig ő nem a Jézuska, de még csak nem is a mikulás. :D

Nem a gonoszságára céloztam azzal, hogy kezd egy kicsit túl sok lenni, hanem, hogy Hondo mostanában elég gyakran szerepel. Jóból is megárt a sok. :D És igen, azt szeretem benne, hogy gazember, de mégsem full gonosz. :) Haszonleső, gátlástalan, de játékos figura. Cad Bane pl., akiről mondhatjuk, hogy hasonló zsánerű karakter, nem nagyon tud a közelébe férkőzni népszerűségben, nálam legalábbis. Hondo-nak stílusa van. :cool: Amíg nem lesz kegyetlen, addig nálam ő nyerő ebben a kategóriában.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a két fazon között van különbség, Cad Bane egy galaxis-szerte rettegett fejvadász, azt is mondhatnánk, hogy "nagyobb hal", míg Hondo szerintem csak a Florrum környékén érdekelt, ami jelenthet rendszert vagy szektort. Na meg a foglalkozásuk közti különbség is erősíti azt a tény, hogy Bane könyörtelen, vérbeli gyilkos, igazi profi. :) Remélem a készítők kellően brutális és látványos halált szánnak neki, annak ellenére is, hogy jobban kedvelem mint Ohnakát. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A cirkusz igazgató dug mekkora volt már azzal a műbajusszal! :D

Csak most nézem, de az bezzeg az igazi bajsza. :)

 

Hondo hozta a formáját, főleg a végén. Szegény, már majdnem sajnáltam a végén, amikor összehaverkodott azzal a miazistennel. :)

Az egy Fambaa volt Dzséjt! Csak kicsit fel volt díszítve. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a két fazon között van különbség, Cad Bane egy galaxis-szerte rettegett fejvadász, azt is mondhatnánk, hogy "nagyobb hal", míg Hondo szerintem csak a Florrum környékén érdekelt, ami jelenthet rendszert vagy szektort. Na meg a foglalkozásuk közti különbség is erősíti azt a tény, hogy Bane könyörtelen, vérbeli gyilkos, igazi profi. :) Remélem a készítők kellően brutális és látványos halált szánnak neki, annak ellenére is, hogy jobban kedvelem mint Ohnakát. :)

Azért a The Boxban megvillantott valamit a becsületkódexéből. Ahogy Hondónak, neki is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a The Boxban megvillantott valamit a becsületkódexéből. Ahogy Hondónak, neki is van.

Az a "ha meg akarod ölni állj ki ellene szemtől szembe férfiként" bizonyára egy íratlan alvilági erény, vagy szabályszerűség :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb remek rész. Végre újra kaptunk űrcsatát, ráadásul ezúttal a szepik győztek.

A cirkusz SW verziója nagyon jópofa volt.

Hondo és a részeg bandája volt a legjobb. Hondo amúgy is az egyik kedvenc TCW karakterem, de ez a rész után még magasabbra szárnyalt. :D

A végére pedig a kedvenc szövegem: I'm flying. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom feltűnt-e már valakinek és írta-e.

De nekem az szúrta a szemem a részben,hogy Obi Wan felrobbantja a hajót és micsinál? SZÓL GRIEVOUSNAK??!! ez normális :D? ahelyett,hogy hagyná felrobbanni a droidsereg parancsnokát szól neki,hogy figyelj kiszúrok veled és felrobbantom a hajót de gondoltam szólok ,hogy azért legyen időd elmenekülni...

Oké persze megértem én,hogy Grievoust nem lehet megölni mert EP III.ba szerepel de akkor minek viszik bele ilyen szituációba :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy volt meggondolatlan, mire figyeltek ti? :D Griveous-nek első dolga volt parancsba adni a droidoknak, hogy töltsenek le minden infót a csillagromboló számítógépéről. Ha rácsatlakoznak a gépre, akkor Grievous ugyanúgy időben megtudta volna, hogy elindították az önmegsemmisítést és megléphetett volna, viszont könnyen rögzíthetett volna fontos információkat is az alatt a pár másodperc alatt. Obi-Wan ezt nem kockáztathatta meg, így aztán rájátszott Grievous gyávaságára és előre szólt neki. Persze így meg abba lehet belekötni, hogy miért nem töröltetett mindent a számítógépről, de erre is lehetett jó oka, például, hogy addigra már elfoglalták a droidok a hidat, neki meg nem volt ideje felmenni oda.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem, miért Jedi-elvek ellen való, ha Obi-Wan így vagy úgy, de végez egy háborús bűnös tömeggyilkossal, aki egyébként Jedi sorozatgyilkos is, továbbá a háború egyik kulcsfigurája? Ezzel védte volna Köztársaságot, amelyre felesküdött, értelmetlen halálok százait, talán ezreit elkerülve ezzel. Mi ez, ha nem a Jedik útja? Gondoljunk csak bele, mi lenne, ha minden apróságból ekkora morális kérdést csinálnának? Annyira megkötnék saját kezüket, hogy gyakorlatilag tehetetlenné válnának. Egy háborúban nincs fair közdelem... vagy alkalmazkodsz (úgy, hogy nem fordulsz ki teljesen önmagadból és megpróbálsz minél inkább hű maradni az elveidhez), vagy meghalsz. Onderonon bebizonyosodott, hogy a megváltozott körülmények ellenére igyekeznek hűek maradni alapelveikhez (láthattuk, mekkora "sikerük" volt vele). Grievous megölése ellenben semmilyen szempontból nem lehetett etikátlan, akárhonnan vizsgálom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont Kenobi mester lenne az alkalmazkodó a változó feltételekhez, aki egyedül ágált az onderoni stratégia ellen? A jedi diplomata aki még az Utapaun is beköszönt ahelyett, hogy lesből támadott volna? (Oké ott bejött, de mi lett volna ha a "gyáva" Grievous inkább sortüzet rendel.) Hiába volt a szinte már rebellis Qui-Gon tanítványa, mégis ő volt az egyik legjobban a etikához ragaszkodó jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Ahsokát vajon kinek szánta Hondo? Ez nem derült ki, de a kalóz említette, hogy élve vagy holtan is jó. Ennélfogva biztosan nem szexrabszolgának kellett valamelyik undorító gengszter udvartartásába.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy Ahsokát vajon kinek szánta Hondo? Ez nem derült ki, de a kalóz említette, hogy élve vagy holtan is jó. Ennélfogva biztosan nem szexrabszolgának kellett valamelyik undorító gengszter udvartartásába.

 

 

Nálam egyértelmű hogy Jabbának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem elég meredek, hogy Obi-Wan az etikett kedvéért futni hagyjon egy sorozatgyilkost. Mint írtam, annak kéne Jedi-kötelezettségnek lennie, hogy semlegesítse az ártatlan életeket veszélyeztető ellenségeit, nem annak, hogy fair legyen velük szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hű, megjegyeztem magamban, hogy ennek a résznek a látványvilága zseniális volt! Ha ezt összevetjük egy első évados résszel, kimondottan szembetűnő, mennyit fejlődött az animáció. :o Emellett az is nagyon tetszett, hogy párhuzamosan futott a két szál, nálam nagyon jól működött mindkettő. Az artistáktól kicsit Madagaszkár III feelingem volt ("Mi a számotoook?!" :lol:) de annyi baj legyen, mindkettő mese. Hondo pedig hozta a remek formáját ebben a részben is.

 

Eddig talán az egyik legjobb rész volt az évadban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Újra megnéztem magyarul. A cirkuszos jelenet hatalmas volt. Nagyon szép és látványos. Állítólag vaolt valami vágás, de én nem vettem észre.

"Repül a Hondo" :lol:

 

Nos a vágás Ott van, mikor Grievous egy klónkatona fejét a lábával összeroppantja, majd Kenobi közli, hogy ezt megbánja és nekimegy.

 

Eszerint te élesben nézted. Emlékeid szerint hogy nézett ez ki?,

mert én nem láttam, csak a ma az albundy féle változatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt baj a hanggal meg a képpel, ha erre gondolsz.

 

Nem..hanem, hogy az egy elég mozgalmas pillanat.

Szóval hogy nézett ki folyamatában?

Megvágták, hogy úgy nézzen ki, mintha Obi wan szó nélkül nekifutna Grievous-nek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.