Ugrás a kommentre

5x09 - A Necessary Bond


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én most néztem meg az új részt, hát engem eddig ez az évad nem nyűgözött le, első rész jó volt de az utóbbi 8 eléggé ilyen töltelék sztorik voltak nekem.

Rá is kerestem az évad trailerére ,hát meglepődtem mert az meg elég jó (Spoiler: főleg mikor megjelenik Palpatine és Maulal harcol,mondjuk ez tuti a finálé lesz) úgy,hogy remélem itt véget érnek ezek a (számomra) töltelék részek és be indul a dolog :D

Szerkesztve: - Attila
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fú, hát nem találok szavakat! Nagyon jó rész volt! :rock: A kamera mozgások fenomenálisak voltak egy-két jelenetben, pl.: Ahsoka és Grievous 2. párbaja alatt, ami nagyon látványosra és izgalmasra sikerült. Visszatért a Slave I, immár "Bobásabb stílusban". Kaptunk kikacsintásokat is. Ilyenkor lehet igazán érezni, hogy van kronológia egy sorozatban. Huyang professzort végre összerakták és Katooni is megépítette a fénykardját. Remek kis szedett-vetett csapatot hoztak össze a kalózokból és ifjakból. Hondo számomra vissza küzdötte magát a legkirályabb SW karakterek közé. Örülök, hogy észhez tért az öreg. Méltó befejezést kapott a padawan szál. Nekem hiányozni fognak az ifjak. Remélem még viszont látjuk őket. Ismét kiemelném David Tennant alakítását, mint Huyang, ami számomra sokat dobott az eleve zseniális epizódokon. Nem csodálom, hogy Lucast is lenyűgözte. Ez kicsit OFF, de a DW kedvelőknek megemlíteném, hogy Tennant egy interjúban azt mondta, hogy szívesen vállalna szerepet az új SW filmekben, ha felkérnék ON

Korábban csodálkoztam, hogy a Featurette részekben nem szerepelt Huyang, erre a mostani rész róla szólt. Sejtettem, hogy C-3PO valamelyik korai vázlatáról mintázták. Van benne egy csipetnyi TOR feeling is. Nekem személy szerint jobban bejött a Huyang & R2 duó, mint a szokásos C-3PO-val. Hát, ilyen is csak egyszer van az életben, hogy valakinek egy régi őrült rajongói agymenése valóra válik. SW és DW :yes: Csak így tovább! :clap: Jöhetnek a következő történetek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fú, hát nem találok szavakat! Nagyon jó rész volt! :rock: A kamera mozgások fenomenálisak voltak egy-két jelenetben, pl.: Ahsoka és Grievous 2. párbaja alatt, ami nagyon látványosra és izgalmasra sikerült. Visszatért a Slave I, immár "Bobásabb stílusban". Kaptunk kikacsintásokat is. Ilyenkor lehet igazán érezni, hogy van kronológia egy sorozatban. Huyang professzort végre összerakták és Katooni is megépítette a fénykardját. Remek kis szedett-vetett csapatot hoztak össze a kalózokból és ifjakból. Hondo számomra vissza küzdötte magát a legkirályabb SW karakterek közé. Örülök, hogy észhez tért az öreg. Méltó befejezést kapott a padawan szál. Nekem hiányozni fognak az ifjak. Remélem még viszont látjuk őket. Ismét kiemelném David Tennant alakítását, mint Huyang, ami számomra sokat dobott az eleve zseniális epizódokon. Nem csodálom, hogy Lucast is lenyűgözte. Ez kicsit OFF, de a DW kedvelőknek megemlíteném, hogy Tennant egy interjúban azt mondta, hogy szívesen vállalna szerepet az új SW filmekben, ha felkérnék ON

Korábban csodálkoztam, hogy a Featurette részekben nem szerepelt Huyang, erre a mostani rész róla szólt. Sejtettem, hogy C-3PO valamelyik korai vázlatáról mintázták. Van benne egy csipetnyi TOR feeling is. Nekem személy szerint jobban bejött a Huyang & R2 duó, mint a szokásos C-3PO-val. Hát, ilyen is csak egyszer van az életben, hogy valakinek egy régi őrült rajongói agymenése valóra válik. SW és DW :yes: Csak így tovább! :clap: Jöhetnek a következő történetek!

 

 

Ha más nem is de Boba Fett hajója szerepeltetése az nekem is bejött, remélem kiderül majd az is ,hogy kerül vissza hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon-nagyon tetszett! Az eddigi 3 rész is jó volt, de most nagyon sikerült összehozni az izgalmakat, az akciót és a meglepetést, az érzelmekről nem is beszélve. :) Nekem Katooni volt végig a kedvencem, azzal az ártatlan mosolyával, és hogy nem esett hasra Petro hősködései előtt. Örültem, hogy Hondo a végén neki kacsintott. :)

Az ifjak a második résztől kezdve példamutatóan viselkedtek (az első epizódban erről még nem teljesen beszélhetünk), volt köztük összetartás, tudtak egy vezető mögött felsorakozni, bátrak voltak, de nem vakmerőek, és a körülményekhez képest átgondoltan cselekedtek. Ráadásul ennél élesebb helyzetekbe kevés elődjük kerülhetett a háború előtt. Yoda is büszke lett volna rájuk, kár hogy a végén őt nem hozták be a képbe, pedig szép keret lett volna, ha már vele kezdték a próbákat.

Ahsoka helytálásáról pedig már szinte nem is kell szólni, annyira egyértelmű. :) Olyan jó látni, hogy nemrég még ő volt az ifjú (a legifjabb), akiért izgulhattunk, most meg már kompetens mentorként lép fel a következő generációnál. Egyre jobban sajnálom, hogy vagy így, vagy úgy, de nem fogja megérni, hogy Jedi lovag lehessen belőle, pedig a legjobbak egyike válna belőle.

 

Hondo-val kapcsolatban pedig csak azt tudom mondani, amit Kiskósa:

Kellett ez, hogy a végén mégis jófiúként távozzon a vászonról, nem akarták elidegeníteni a nézőktől az egyik legjobb karakterüket. Ebből a szempontból azt mondanám, hogy hasonlít Jack Sparrowra A Karib-Tenger Kalózai sorozatból, miszerint hiába árulja el orrba-szájba a többi főhőst, akkor sem tudunk rá igazán haragudni. (Bár a múltkori részek után voltak páran, akik nagyon csalódtak benne.) Mindenesetre azt hiszem, hogy itt már leléphetne a színről. Mármint, szívesen látnám még őt a sorozatban, csak az idei évadban talán már nem kell belőle több. Hiába ő a kedvenc karakterem, nem akarom, hogy agyonhasználják. Kapott négy epizódot, plusz egy rövid cameót is. Ennyi elég belőle egy évadra, de örültem neki!

Szinte szó szerint ezek jutottak eszembe nekem is, Jack Sparrow-val és agyonhasználással együtt. :) Nálam is abszolút favorit a jó öreg kalóz, de szeretem, amikor meglepetés, amikor megint felbukkan egy-egy epizódban, és nem megszokott. :) Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek ellentmond a produkciós szám, ami pont hogy a sorrendet mutatja. A Revival most jönne.

 

Igen, de én ebben nem igazán hiszek! :) Menet közben egy csomó dolgon variálnak és ez annyira nagyon durva hiba lenne, hogy más magyarázatot nem találtam rá. De persze, csak találgatok! Talán egyszer kiderül az igazság...de ez a produkciós szám szerintem nem sokat jelent. Valójában nem tudjuk, hogy a részek sorba készülnek, vagy párhuzamosan.

 

Pedig más magyarázat nem igazán van, hisz a hajó nem ott zuhant le. :) Szerintem reálisabb azt feltételezni, hogy a bázis elpusztulása után minden épségben maradt "építményre" szükségük volt.

 

Én arra gondoltam, hogy spóroltak esetleg az animációval, mint a karaktermodelleknél régebben.

Kellett roncs és szeméthalmaz, és nem gondolták, hogy ki lesz szúrva. De velünk nagy fába fágták..:)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon-nagyon tetszett! Az eddigi 3 rész is jó volt, de most nagyon sikerült összehozni az izgalmakat, az akciót és a meglepetést, az érzelmekről nem is beszélve. :) Nekem Katooni volt végig a kedvencem, azzal az ártatlan mosolyával, és hogy nem esett hasra Petro hősködései előtt. Örültem, hogy Hondo a végén neki kacsintott. :)

Az ifjak a második résztől kezdve példamutatóan viselkedtek (az első epizódban erről még nem teljesen beszélhetünk), volt köztük összetartás, tudtak egy vezető mögött felsorakozni, bátrak voltak, de nem vakmerőek, és a körülményekhez képest átgondoltan cselekedtek. Ráadásul ennél élesebb helyzetekbe kevés elődjük kerülhetett a háború előtt. Yoda is büszke lett volna rájuk, kár hogy a végén őt nem hozták be a képbe, pedig szép keret lett volna, ha már vele kezdték a próbákat.

Még ezalatt a pár nap alatt is sokat változtak a gyerkőcök. A legtöbbnek nagy fordulópont jelenthettek ezek az események. Nekem Byph tetszett, ahogy fokozatosan legyűrte a félelmeit, a végén pedig már szinte farkasszemet nézett Grivivel. :) Petro a másik kedvenc, aki a végére már kezdte elhagyni az önzőségét, segített a hajót helyre kormányozni, majd őszintén örült Katooni sikerének, amikor sikerült összerakni a kardját. Mindezek ellenére látszott, hogy ők még csak gyerekek, szóval igazán tiszta lelkűek. :)

 

 

Ahsoka helytálásáról pedig már szinte nem is kell szólni, annyira egyértelmű. :) Olyan jó látni, hogy nemrég még ő volt az ifjú (a legifjabb), akiért izgulhattunk, most meg már kompetens mentorként lép fel a következő generációnál. Egyre jobban sajnálom, hogy vagy így, vagy úgy, de nem fogja megérni, hogy Jedi lovag lehessen belőle, pedig a legjobbak egyike válna belőle.

Jól lenne most már ha valaki készítene egy jó kis klipet róla. Van alapanyag bőven. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem értek azzal egyet, hogy Ahsoka annyit fejlődött volna. Itt is azzal került némi fölénybe, hogy azt vetette be a tábornok ellen, amit képtelen hárítani, mivel ő nem a birtokosa. Ennek ellenére, szerintem, ha tovább folytatódik a harc, biztosra veszem, hogy ez lett volna az utolsó szereplése. Grievous az utolsó két részben sokkal dinamikusabb volt és most azokat a droidokat sem csapta szét, akik elszalasztották a menekülő hajót. A sok kudarc után, úgy érzem, maximálisan megérdemelte, hogy egyik legnagyobb ellenségét, majd Tanot is megalázza. Fura, hogy ennyire kezdik felhúzni, kétfelé mehet ez a dolog, most majd egy bukásra ítélt széria következik, ami mondjuk simán kinézhető a készítőkből, vagy ismét egy jó ideig nem hallunk felőle. Az már biztos, hogy nem ő öli meg a tanoncot, akkor Anakin sem úgy állna hozzá az EP III-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig szerintem csak a vak nem látja mennyit fejlődött. Megannyi rész volt már ennek prezentálására. Főleg itt eleve mindent elmond, hogy a felnövekvő nemzedéket ő gardírozza. Ez nem kis felelősség. Adalékként elég összehasonlítani a régi és a mostani ütközetét Grivivel. Ég és föld a különbség. Régen nagyokat mondott, nem volt mögötte tartalom (harci tudás és tapasztalat). Ma már egy szót se szól, de van benne kraft bőven, így meg is lepte a tábornokot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem lepte meg. És a tábornok is sokat tanult, de érdekes, hogy vele a fénykardcsaták mindig rövidek. Amikor a boszorkányokat irtotta, akkor sem tudta Ven legyőzni, ezért az erőt használta, erre válaszolva Grivi rámozdította a droidokat. Most is az erőt vetették be ellene, ez az egyetlen ami megállítja. Szerintem inkább ő fejlődött sokat és méltó mesteréhez. A tanulás képessége teszi erősebbé, azoknál akit irányít. Én úgy látom Maul lenne az aki temperamentumban és vívásban megfelelő lenne a számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na számom azt hiszem ez volt a megkoronázása a részeknek simán 9/10et adok rá pedig nem szoktam ezt úgy osztogatni. Nagyon jó volt az egész hangulata. Az elején az üldözés látványos volt ahogy a kis hajó felett ott lebeg az a marha nagy és próbálnak valahogy feljutni, bár ott kicsit ügyetlenkedtek. Grivi bevonulója meglepett nem hittem hogy erre látjuk majd őket, de kellett ebbe a részbe nagyon, így utólag visszagondolva. A Profot látni és Davidet hallani nekem külön öröm volt, meg is szóltam az előző résznél hogy bár szerepelt, még sem szólalt meg, de annyi baj lesz itt hagyták R2val poénkodni is. :D

A végén a csata pedig állati volt. Griviről már rég nem éreztem ennyire hogy félelmetes, és halálos. Sajna tudtam hogy jön a Slave1 amit marha jó volt látni, és megmenti őket és bár Grivi azonnali szétlövése lett volna a célszerű, akkor elmaradt volt az a kis fénykard párbaj. Végig úgy éreztem hogy itt lesz valami, tudom hogy Ashoka nem hallgat meg, de ez egy olyan jelenet lett volna, ha egy öreg mester harcolt volna. :D De egy végtagját simán elveszthette volna, én legalábbis így éreztem, de végülis nem. :) Ashoka arckifejezését annyira nem éretettem, ahogy Grivi hatalmas örömét sem amikor elmenekült. Na szóval összességében volt itt humor, akció, látvány és Hondótól is láthattunk aranyos és megható pillanatokat. :) Nekem elég ennyi is egy jó részhez. :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyáltalán nem lepte meg. És a tábornok is sokat tanult, de érdekes, hogy vele a fénykardcsaták mindig rövidek. Amikor a boszorkányokat irtotta, akkor sem tudta Ven legyőzni, ezért az erőt használta, erre válaszolva Grivi rámozdította a droidokat. Most is az erőt vetették be ellene, ez az egyetlen ami megállítja. Szerintem inkább ő fejlődött sokat és méltó mesteréhez. A tanulás képessége teszi erősebbé, azoknál akit irányít. Én úgy látom Maul lenne az aki temperamentumban és vívásban megfelelő lenne a számára.

Én Grievous technikájában nem látok olyan nagy fejlődést, de kétségtelen, hogy valamelyest jobban forgatja a kardokat.

 

Grivi hatalmas örömét sem amikor elmenekült.

Örült, hogy megfutamította őket. Az neki már fél győzelem. :D Amúgy örömmel látom, hogy emelkedik a pontarányod. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kitűnő rész volt, számomra ilyesféle egy tökéletes TCW epizód. :clap: Túlzás nélkül állíthatom, hogy bekerült az eddigi TOP 5-be, az Assassin és a Lethal Trackdown mellé, ami azt hiszem, magáért beszél. Minden pillanata nagyon egyben volt, rég ragadott magával ennyire egy epizód. A látvány, a zene, a karakterek, a hangulat, minden csillagos ötös, még az sem tudta rányomni a bélyegét a részre, hogy számomra egyértelmű volt a tartalma és végkimenetele. Viszont egy hatalmas negatívumot is tudok említeni: szemtelenül gyorsan eltelt ez a 22 perc.

 

Bár nem mentesíti fel korábbi szándéka alól, örülök, hogy Hondo végre ismét önmaga szerepébe került (a Revival fényében azért várható volt). Persze, ő egy főként önös érdekeket szem előtt tartó kalóz, aki ebből kifolyólag gyakran váltogatja a szövetségeseit/ellenségeit, ettől függetlenül én ezt tartom a számára kirendelt szerepnek a sorozatban, amit ebben a részben is produkált, így működik igazán jól a karakter. Tetszett, amikor azt ecsetelte, hogy ő nem szeret gyerekeket csatába vezényelni. Nemrég képes lett volna akár végezni is velük a saját haszna céljából, amit Ahsoka fel is hozott. De erre is vérbeli Hondo-s válasz született: "...szerencsétekre ma épp szeretem a gyerekeket." :lol: Nyilván nem a puszta önzetlen szívjóság beszélt belőle: ő is tudta, hogy a Jedik nélkül kevesebb esélye van Grievous és droidjai ellen, sőt, magára a szökésre. Ugyanígy a hajón is tudta, hogy az ifjoncok megölésével nagyobb esélye van arra, hogy nem jut a tettének híre a Tanács fülébe. A lényeg, hogy emberileg nem kedvelem jobban a fickót, mint eddig, egyértelmű, hogy mindig azt az oldalát mutatja meg, ami épp neki kedvez, számára előnyös. A gyerekgyilkolászásra való hajlama sincs elfelejtve (tudom, hogy nem tette meg, de bizony szándékában állt, ami nem mindegy), ugyanakkor remélem, hogy a történtek után törekedni fog a Jedikkel való jó viszony megőrzésére. A Katoonival való kapcsolata meglehetősen érdekes. A lány beszélte rá, hogy menjenek vissza Ahsokáékért, amiből Hondo-nak nem sok haszna származott, akárhonnan nézzük. A Slave I fedélzetén már a Jedik segítsége nélkül is gond nélkül megúszta volna a kalandot. Azt sem mondanám, hogy komolyan viszonzást várt volna Kenobitól, mivel a Jedi-mester is tisztában volt vele, hogy Hondo elrabolta Ahsokát, ahogy talán azzal is, hogy meg akarta ölni az ifjoncokat. Így örülhet, hogy nem kapott egy szűk cellát Bane mellé. Hondo mégis visszament értük, tehát a betyárbecsület, bizonyos fokú lelkiismeret benne is megvan. Nagy mértékű gerinctelenség kellett volna hozzá, hogy cserben hagyja azokat, akik az elfogásuk és kis híján való megölésük ellenére bizalmat szavaztak és segítettek neki - még ha szintén nem is teljesen önzetlenül. De az se lehetetlen, hogy a rövid ismeretség során Hondo egyszerűen megkedvelte Katoonit és a többieket, ezért ajánlotta fel neki, hogy csatlakozzon hozzá, ahogy ezért ment vissza segíteni is. Jó volt Hondo szövege, amikor arra utalt, mennyire megnyugtatja az, hogy Katooni fedezi. Azt mondjuk tisztelem benne, hogy akár egy szál pengével is fejest ugrik a droidok közé, nem hagyja magára az embereit. A lényeg, hogy mindenképpen pozitívum Hondo visszatérése, ugyanakkor célszerű is... kétlem, hogy én voltam az egyedüli néző, akinél a mérleg nyelve negatív irányba billent nála a 7. részben. Mint írtam, az ő karaktere így működik jól, szükségtelen ezen változtatni.

 

Az Ahsoka-Grievous párbaj nagyszerű volt, annak ellenére, hogy a végkimenetel miatt nem sokat kellett aggódnom. Amikor az előző rész kapcsán arra utaltam, hogy számomra unalmas a Kenobi-Grievous páros, pontosan ilyen párbajt képzeltem el helyette, ami a tétnélkülisége ellenére üdítően hatott. Tetszett, hogy Ahsoka fejlődését a folyamatos jellembeli érésén túl a harctudásán és képzettségén keresztül is szépen bemutatták, amire jobb alkalmat keresve se találhattak volna. Kiváló párhuzam az 1. évaddal, ahol Grievous gyakorlatilag alázta a fiatal padawant, akinek nem sokon múlt, hogy ép bőrrel keveredett ki a helyzetből (bár itt is akadt necces momentum), míg a jelen részben sokkal összeszedettebb, kiegyensúlyozottabb és jobb harcos volt, mint korábban. Az előzőelőtti részbeli önzetlenségére és akár saját önfeláldozására megint szép példát kaptunk, amikor gondolkodás nélkül a saját életével fedezte társai menekülését... márpedig Grievous-ről nem sok jó emléke lehetett, azt pedig valószínűleg ő is tudta, hogy bár sokkal képzettebb, mint korábban, még mindig nem ér fel a tábornokhoz. Érdekes is lett volna erőviszonyok szempontjából, ha a Kenobi száját elkenő kiborggal elbánik egy értelemszerűen kevesebb tapasztalattal és harci készséggel rendelkező padawan. Elég megrázó volt, amikor Grievous megragadta Ahsoka fejét és a földhöz vágta... :angry: Ott tényleg nem sokon múlt a lány élete, viszont ahogy kikeveredett a szorult helyzetből, az megint csak gyönyörű volt. :clap: Egyébként maga az egész jelenet baromi hangulatos volt attól a pillanattól kezdve, hogy Grievous óriáspókként, fenyegetően közelítve érte be a Jediket. Mellesleg annyira jellemző Grievous-re ez a gyáva stílus... az Ahsokával való első küzdelmekor 1-2 volt a fénykardok aránya, itt 2-4... akkor érzi biztonságban magát, ha fegyverfölényben van, vagy ha droidok tucatjai veszik körül. Bár Ventress adott egy szép leckét neki anno, hogy ez még nem jelenti, hogy tudás terén is fölényben van. Persze, hogy vakmerő 4 fénykarddal, meg egy droidsereggel maga mögött úgy, hogy gyakorlatilag attól se hal meg, ha feldarabolják. Így aztán nagyon nagy "bátorság" kell hozzá, hogy szembe merjen nézni egy padawannal és 6 minden téren tapasztalatlan ifjonccal. :facepalm: Különben az Ep3 tekintetében sehova nem fejlődött Grievous... ugyanaz a hitvány ellenfél maradt, aki mindig is volt. Ahsokára nem nagyon térnék ki külön, talán csak annyit, hogy nagyon jól áll neki a tanító szerep, a mások iránti gondoskodó, felelősségteljes hozzáállás. Nagyon kíváncsi lennék rá, milyen mester válna belőle egy padawannal az oldalán. Lassan már természetessé válik számomra, hogy remekel, részről részre többet hoz ki magából, és egyre elfogultabbá tesz engem.

 

Arra kíváncsi lennék, Grievous miért épp most tette tiszteletét a Florrumon? Szakadár fennhatóság ide vagy oda, egy csapásmérő flottával való tisztogatás nem igényel sok feltételt. Bár annak idején, a Talzinon és Ventress-en való bosszúállást sem siette el az öreg gróf. Talán két csata, szenátusi szónoklat és Sidious-szal való csevej között gondol egyet, és eszébe jut, hogy bosszút kéne állni egy-két illetőn. Fogalmam sincs.

Az még inkább érdekelne, hogy Hondo-ék miként foglalták vissza a bázisukat, ahogy azt a Revival bizonyítja? Grievous-ék egyszerűen továbbálltak volna? Céljukat tekintve nem hiszem. Kenobiék segítettek be? Ha esetleg így is történt, semmi utalást nem kaptunk rá... pedig ez nem elhanyagolható részlet, mint a Jedi hajó roncsának átvándorlása a tábor közepére.

 

Katooni fénykardépítős jelenete jó volt, örülök, hogy végre neki is sikerült megépítenie a fegyverét. Eddig nem igazán tudtam eldönteni, mert mindannyiukat csípem, de a hat ifjonc közül ez az apróság vált kedvencemmé, kár, hogy nem valószínű a további feltűnése a sorozatban (esetleg cameo szerepekben)... eléggé megsajnáltam, amikor egyedül ő nem tudta aktiválni a kész kardot Hondo előtt. Azt a benyomást keltette, hogy ő kevesebb a társaihoz képest, amiről pedig szó sincs. A sikere utáni arckifejezése viszont nagyon aranyos volt, ahogy a többiek őszinte öröme is.

 

A Slave I feltűnése üdítő színfolt volt, Hondo titkos hajógyűjteményével együtt. Aurra szavai alapján (meg egyébként is), meg se fordult a fejemben, hogy ez egy másik járgány lenne.

Huyang feltámadása jó volt, nem hittem, hogy viszont halljuk még őt. Az Artuval való párosa kissé az R2-3PO duóra emlékeztetett. Sajnálom, hogy Obi-Wan belefojtotta a szót, kíváncsi lettem volna némi részletre Yoda ifjonckorát illetően.

 

Mellesleg, a végén már mindannyian egy kiadós fürdő és ruhaváltás után beszélgettek a Venator hangárában, mivel makulátlan tiszták voltak. Ezt csak Ahsoka foltjai miatt említem, amikről így már egyértelmű, hogy nem verésből származnak.

A végső "fénykardösszeérintős" jelenet szépen megkoronázta az egész sztoriszálat. Először, amikor csak Obi-Wan vonta ki a kardját, egy pillanatra azt hittem, lovaggá akarja ütni Ahsokát, amiért gondját viselte az ifjoncoknak és kiállta a Grievous elleni összecsapást. Nagyot néztem volna. :)

 

Lényeg a lényeg, nagyon jó rész volt minden téren, nem találok benne semmi kivetnivalót. Bár lehet, hogy azért élveztem ennyire a részt, mert ahogy mindig, ezúttal is szórakozni ültem le elé, nem megrögzötten parányi hibákat és logikai bukfenceket keresni, hogy ezáltal kitűnjek a tömegből és különlegesnek higgyem magam az eltérő véleményemmel. :facepalm: Akinek nem inge, magára ne vegye, de szerintem egyértelmű, kinek szól.

 

A látvány szokás szerint nagyon ott volt a szeren, de ezúttal a zene is szokásosnál jobbra sikerült, hangulatosabbá varázsolta az egész rész atmoszféráját. :clap: Főleg a nyitójelenetnél tetszett, a zöldes környezetben való üldözést nagyon feldobta. Ha nem csalt a fülem, még Ahsoka témája is előkerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szokásos szép esszé Sky. :)

 

Csupán Hondohoz szólnék hozzá. Szerintem jó, hogy árnyalják a karakterét. Miért ne lenne bármire képes? Ő egy bűnöző, aki lop, csal, hazudik és öl ha kell. PErsze jófejnek tűnik néha, és a szíve mélyén nyilván van benne jóság. Ez pl. látszik abból, ahogy Katooni -hoz viszonyul. Viszont amikor vizsgálom a tetteit, én mindig abból indulok ki, hogy ő egy bűnöző, tehát így is kezelem. A Test of Strengh -ben elkövettem azt a hibát, hogy nem így tekintettem rá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint csak szép írás volt Sky, gratula. Én még emésztem a részt, de holnap már talán összetudok hozni valamit róla :D

 

Ahsoka foltjaihoz annyit fűznék hozzá, hogy a gyors eltűnésük elég súlytalan érv, annak az embernek a jelenlétében, akinek fénysebességgel nő a haja és a szakálla :P

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz, Werebazs és Ody! :)

 

Ahsoka foltjaihoz annyit fűznék hozzá, hogy a gyors eltűnésük elég súlytalan érv, annak az embernek a jelenlétében, akinek fénysebességgel nő a haja és a szakálla :P

Értem, szóval azt mondod, hosszú órákig, esetleg napokig (a 8. rész előtti "veréstől" a 9. rész végéig) ott voltak a foltok az arcán, majd pár perccel, esetleg órával később makulátlanul eltűntek valami csodaszer hatására? :) Egyébként úgy rémlik, Obi-Wan 2 rész között növesztett szőrzetet, amire ráfoghatjuk, hogy eltelt 2-3 hónap, míg ebben a részben ez nehéz lenne. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, szóval azt mondod, hosszú órákig, esetleg napokig (a 8. rész előtti "veréstől" a 9. rész végéig) ott voltak a foltok az arcán, majd pár perccel, esetleg órával később makulátlanul eltűntek valami csodaszer hatására? :)

Te meg azt mondod, hogy Ahsoka nekiállt fürdeni a Slave-I-en? Na neeee. :lol: Hallottál már a bactáról? :P Simán bekente a horzsolásait valami bacta tartalmú kenőccsel, amit az elsősegély dobozban talált. Vagy még az is lehet, hogy gyógyító meditációba merült az úton (ami abból ítélve, hogy volt idő megjavítani Huyang-ot jó pár órás lehetett). A ruháját meg leporolta.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsi a késői reakcióért, de nem nagyon értem rá az utóbbi napokban 20-25 percre leülni a gép elé, de ami késik nem műlik.

Na szerintem ez egy igazán jó rész volt, kicsit érdekes hogy hujang vagy ki a fene az a fénykardos droid most egy csomót fecsegett. Az előző részben meg egy szót sem szólalt meg... Ahsoka még mindig nagyon fél Grievoustől. Petro még megszólalni sem mert mikor meglátta Grievous-t, ahhoz képest hogy azt mondta hogy kihívja párbajra Obi-want és megöli Grievous-t.

Szerintem Hondo a legnagyobb arc az egész klónok háborújában. :D Még le áll vitatkozni Obi-wan-al. Bár érdekes hogy most barátságos volt Ahsoka-val meg az ifjakkal mint legutóbb, de most biztos nem volt kristályos hangulata. :D Nagyjából ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te meg azt mondod, hogy Ahsoka nekiállt fürdeni a Slave-I-en? Na neeee. :lol: Hallottál már a bactáról? :P Simán bekente a horzsolásait valami bacta tartalmú kenőccsel, amit az elsősegély dobozban talált. Vagy még az is lehet, hogy gyógyító meditációba merült az úton (ami abból ítélve, hogy volt idő megjavítani Huyang-ot jó pár órás lehetett). A ruháját meg leporolta.

Nem a Slave I-re gondoltam, a Venatoron viszont már könnyen megtehették. :) Számodra tényleg hihetőbb az, hogy makulátlan tisztára leporolta magát (nem csak a ruháját), ahogy a többi ifjonc is, Hondo pedig minden ok nélkül össze-vissza verte őt korábban? Ha szükséges, képes durvább eszközökhöz nyúlni a fickó, de Katooni kapcsán is kiderült, hogy nem egy lélektelen, szadista gyilkológép, aki szórakozásból megkötözött lányokat ver/veret.

 

Hát a legelső találkozását megbánta Grievous-el szemben és azóta fél tőle. :D

Ahhoz képest, "félelmében" egymaga szembeszállt vele. Milyen lehet akkor, ha nem fél?

Különben a menekülés, önvédelem nem egyenlő a félelemmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.