Ugrás a kommentre

5x09 - A Necessary Bond


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem a Slave I-re gondoltam, a Venatoron viszont már könnyen megtehették. :)

Ezzel csak az a baj, hogy a jelenetről üvölt, hogy legfeljebb pár perccel korábban érkeztek meg a Venatorra ;)

 

Számodra tényleg hihetőbb az, hogy makulátlan tisztára leporolta magát (nem csak a ruháját), ahogy a többi ifjonc is,

Hát ha egyszer Huyangot meg tudták szerelni út közben, miért ne? Az ifjoncoknak meg nem is volt semmi kosz a ruhájukon.

 

Hondo pedig minden ok nélkül össze-vissza verte őt korábban? Ha szükséges, képes durvább eszközökhöz nyúlni a fickó, de Katooni kapcsán is kiderült, hogy nem egy lélektelen, szadista gyilkológép, aki szórakozásból megkötözött lányokat ver/veret.

Aha, picit se szadista gyilkológép, épp csak annyira élvezte Anakin és Obi-Wan kínzását, hogy mikor elment az áram, nem az volt az első baja, hogy mi történt a vezetékkel, hanem hogy megzavarták a mókáját. :roll: Meg simán lefejeztetett legalább egy cirkuszi mutatványost, csak mert nem tetszett neki az előadása. Szerintem egy kissé elfogult vagy Hondo-val, mert nem akarod elfogadni, hogy igenis egy mocsok dög, aki bármire képes, ha olyan passzban van/az érdeke megkívánja. Ne dőlj be neki, szó nem volt ebben a részben arról, hogy a gyerekek miatt aggódott. A saját bőrét féltette, azért bátorította Katooni-t mert pontosan tudta, hogy plusz egy fénykard, plusz egy Jedi növendék kezében mennyivel növeli a saját túlélési esélyeit. Az egyetlen valóban önzetlen cselekedete az volt, hogy nem hagyta ott Ahsokáékat, bár még abban is meglehetett a hátsószándék, hogy majd jutalmat kap a kimentésükért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Petro még megszólalni sem mert mikor meglátta Grievous-t, ahhoz képest hogy azt mondta hogy kihívja párbajra Obi-want és megöli Grievous-t.

Egy kisgyerek szájhősködését nem kell komolyan venni. :)

 

de Katooni kapcsán is kiderült, hogy nem egy lélektelen, szadista gyilkológép, aki szórakozásból megkötözött lányokat ver/veret.

Egyetértek, én sem értem ezt az Ahsoka veréses dolgot. Magamtól eszembe se jutott volna. :) Egyébként semmi értelme nem lett volna. Miért verik szét a portékát?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megint Ahsoka a téma. Szerintem sem verte meg senki, egyszerűen koszos volt és végtelenül fáradt. Sajnos, ez a sorozat nem olyan realisztikus, hogy ilyen eset tényleg előforduljon, elvégre a célközönség nem a 18 éven felüliek. :)

 

Annyira a szívemhez nőtt mindegyik ifjonc, szomorú belegondolni, hogy a következő évben már halottak (valószínűleg, de azért remélem, hogy egyik sem éli túl, már így is túl sok olyan Jedi van, aki valahogy átvészelte a 66-os parancsot). Remélem, még láthatjuk őket, és nem csak egy-egy cameo erejéig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak sikerült megnéznem a részt... Méltó lezárása volt az eddigi egyik legjobb történetszálnak!!!

Az elején a menekülős részre számítottam, hogy nem fogják olyan könnyen otthagyni a kalózokat, mint ahogy azt az előző rész végén láthattuk. Ganodi nem csak vezetni tudja a hajót, hanem még megjavítja Huyangot is.. egyre szimpatikusabb (jó, hogy neki is megismerjük a skilljeit) apropó Huyang, nagyon jó volt újra egy darabban látni :) Az első jelentről még annyit, hogy az egy nagyszerű kép volt, amikor a szakadék szélénél Petro elrántja kormányt és Byphék meg ott lógnak a semmi felett... Gungi ott bevágott egy fejet, meg egy morgást is :lol:

Amikor elkapják őket a kalózok ott nem tudom, hogy volt a felállás, de a többiektől is elvették a fénykardjaikat? Ott azt hittem, hogy ugyan Ahsokát lefegyverezték, de még Petroba bíztam, hogy még csinál valamit... nah mindegy :)

Ahogy megjöttek Grievousék az nagyon vagány volt! Kérdés nélkül mindenkit lelőttek, még az utolsó embert is aki éppen ment be szólni. Hondoval is kemény bánt Grivi ennek örültem, hogy nem vett vissza, hanem tényleg olyan igazi kegyetlen Grievous-s volt :yeah: A mentőakció igazán érdekes, ugyanis az ifjaknak 24 órán belül ez volt a második mentőakciója és most ráadásul pont azt mentették meg, aki ellen órákkal korábban küzdöttek :D Ez egy olyan hangulati elem volt, ami nekem nagyon tetszett!

Az ahogy Hondot őrizték bent az annyira az első évadot juttatta eszembe :) Először nem értettem a kis monológját, de aztán megmagyarázta és Katooni is végül révbe ért a kardjával. Azt mondjuk furcsálltam, hogy ilyen kevesen őrizték a foglyokat :hmm: de utána legalább hamar kapcsoltak a "konzervek" és majdnem meg is akadályozták a szökésüket... az a jelenet, ahogy ott kitörnek a bázisról a rész egyik legjobbja volt szerintem ;)

Hondonak a titkos hangára nagyon jól nézett ki és hát a Slave I (nagy pacsi érte!) is feltűnt :yes: A Hondo és Katooni között kialakult chemistry miatt lehetett sejteni, hogy nem fogja otthagyni a többieket! Amikor R2 bekeményített az nagy volt, szegény Huyang meg karok nélkül még annyira se tudta tompítani az esést, mint a többiek :lol: Az Ahsoka vs. Grivi párbajra sokkal jobban kíváncsi voltam, mint az előző részben lévő Obi féle duelre... Egyrészt azért, mert Ahsoka már nagyon sokat fejlődött az első találkozásuk óta, másrészt meg itt szerintem kiegyenlítettebbek az erőviszonyok (sztem Obi simán lenyomná Grievoust). Nem is csalódtam, jó kis harc volt, bár nem túl hosszú.

Egy kicsit Hondora kitérve még itt a végén: szerintem ez a mostani arca is csak egy a sok közül. Logikus volt, hogy összeállt a Jedikkel, mert így az ő esélyei is megnőttek a túlélésre, de azt is megmutatta, hogy ő sem robot, neki is vannak érzései és van becsülete, ami még a gyilkosok között is megvan (pl. a maffiába) és becsületből megmentette a többieket is, mondjuk nagyot nem kockáztatott ott a végén. Ettől függetlenül én ugyanúgy tekintek rá, mint eddig úgy, mint egy igazi kalózra!!! "My mood is based on profit!" + "Today is a new day... and today I like children." Ezek a tőle származó szavak is bizonyítják, hogy változó a kedve és mindig idomul az adott szituációhoz. Nem gondolnám, és nem is értem, hogy miért kellene neki olyan jóba lenni a Jedikkel, nem rózsalovag ő, hanem egy pénzéhes kalóz ;) A végén azért az a jelenet nagy volt, ahogy elkezdi sorolni a veszteségeit :D

Nagyon jó rész volt, a harcok is nagyon szépek voltak és remek volt az egésznek a hangulata (ami az egész történet szálról elmondható). Egyedül azt sajnálom, hogy az ifjoncokat többet már lehet, hogy nem láthatjuk... lehet jobb lett volna, ha Katooni inkább felcsap kalóznak, akkor lehet, hogy megmaradt volna...

Összességében egy nagyon jól felépített és végig izgalmas történet szálat láthattunk. Nagyon sok szereplőt megkedveltem belőle, várom a többi szálat és bízom benne, hogy azok is hasonlóan izgalmasak lesznek! Nekem eddig ebből az évadból ez a kedvencem :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit Hondora kitérve még itt a végén: szerintem ez a mostani arca is csak egy a sok közül. Logikus volt, hogy összeállt a Jedikkel, mert így az ő esélyei is megnőttek a túlélésre, de azt is megmutatta, hogy ő sem robot, neki is vannak érzései és van becsülete, ami még a gyilkosok között is megvan (pl. a maffiába) és becsületből megmentette a többieket is, mondjuk nagyot nem kockáztatott ott a végén. Ettől függetlenül én ugyanúgy tekintek rá, mint eddig úgy, mint egy igazi kalózra!!! "My mood is based on profit!" + "Today is a new day... and today I like children." Ezek a tőle származó szavak is bizonyítják, hogy változó a kedve és mindig idomul az adott szituációhoz. Nem gondolnám, és nem is értem, hogy miért kellene neki olyan jóba lenni a Jedikkel, nem rózsalovag ő, hanem egy pénzéhes kalóz ;) A végén azért az a jelenet nagy volt, ahogy elkezdi sorolni a veszteségeit :D

Az előző részben mondta is Hondo, hogy mostanában szeszélyes hangulatban van. :D Arra is jó volt ez a négy rész, hogy kicsit tovább árnyalják a karaktert.

 

Egyébként jobb későn írni, mint soha Wilde. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként semmi értelme nem lett volna. Miért verik szét a portékát?

Na ez az! Hondo igazi haszonleső, ilyen értelmetlenséget nem tenne.

:facepalm: Például, mert dühös volt, hogy a nagyobb hasznot ígérő kristályok helyett csak egy rabszolga árát zsebelheti be? Mellesleg miért törődött volna azzal, hogy épségben adja át Ahsokát egy olyan vevőnek, akinek holtan is jó lett volna? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm: Például, mert dühös volt, hogy a nagyobb hasznot ígérő kristályok helyett csak egy rabszolga árát zsebelheti be? Mellesleg miért törődött volna azzal, hogy épségben adja át Ahsokát egy olyan vevőnek, akinek holtan is jó lett volna? :roll:

Továbbra se értem, miért ragaszkodsz ennyire ehhez a verzióhoz? Leszámítva a foltokat, a leghalványabb utalást se kaptunk a verésre. Arról nem is beszélve, hogy ha nem említed, meg se fordul a fejemben. Ha az alkotók szerint is ez történt volna, azt egyértelműbben a tudtunkra adják, hogy ne maradjon semmi kétség. Másrészt, ezt a szálat évad előtt már levetítették a Celebrationön (1 felnőtt + 1 gyerek, ugye), így ha az ifjoncok megölése (akár OFF-screen, akár nem) tabu, akkor egy ilyen mértékű megalázásnak, és értelmetlen brutalitásnak is annak kell lennie.

Szerintem Hondo csak a lányra akart ijeszteni azzal, hogy holtan is jó a vevőinek. Ha logikusan nézzük, evidens, hogy élve/minél kevesebb sérüléssel többet kap érte, így a saját hasznát növeli azzal, ha nem nyúl hozzá. Egyébként Hono már bebizonyította az emberein, nem is egyszer, hogy nem az a kimondott megtorló fajta... számára minden csak üzlet, semmi személyes.

Nem mellesleg, Obi-Wan közli az ifjoncokkal, hogy "Annyira még Hondo se ostoba, hogy bántani merje." - bár a képernyőn ez csak a Jedi-mester véleményének tűnik, egyben a készítők utalása is arra, hogy semmi nem történt. Ezzel akár rövidre is lehet zárni a témát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra se értem, miért ragaszkodsz ennyire ehhez a verzióhoz?

Nem ragaszkodom én hozzá, csak zavar hogy minden alkalommal úgy hozzátok fel, mintha egy eget verően abszurd feltételezés lenne, pedig nem egy helyen olvastam, hogy mások azt gondolták, hogy megverték.

Leszámítva a foltokat, a leghalványabb utalást se kaptunk a verésre.

Ahsoka arckifejezése. Emlékszel, hogy milyen arca volt az Altar of Mortis-ban, Padwan Lost-ban vagy akár a Test of Strengt végén miután elkapták? Küzdeni akarás tükröződött rajta, nem pedig fáradt dac.

 

Arról nem is beszélve, hogy ha nem említed, meg se fordul a fejemben. Ha az alkotók szerint is ez történt volna, azt egyértelműbben a tudtunkra adják, hogy ne maradjon semmi kétség. Másrészt, ezt a szálat évad előtt már levetítették a Celebrationön (1 felnőtt + 1 gyerek, ugye), így ha az ifjoncok megölése (akár OFF-screen, akár nem) tabu, akkor egy ilyen mértékű megalázásnak, és értelmetlen brutalitásnak is annak kell lennie.

Talán pont azért hagyták komment nélkül, hogy a cenzorok se köthessenek bele? :whistle:

 

Ha logikusan nézzük, evidens, hogy élve/minél kevesebb sérüléssel többet kap érte, így a saját hasznát növeli azzal, ha nem nyúl hozzá.

Épp egy pár hszel lejjebb említettem, hogy a bacta csodákra képes. Néhány gyorsan gyógyuló horzsolás és zúzódás amúgy sem vont volna le az értékéből, pláne mert néhány napba biztos beletelt volna, hogy kapcsolatba lépjenek a vevővel és elvigyék neki.

 

Egyébként Hono már bebizonyította az emberein, nem is egyszer, hogy nem az a kimondott megtorló fajta... számára minden csak üzlet, semmi személyes.

De azt nagyon nem veszi jó néven, ha beleköpnek a levesébe. Amikor azt hitte, hogy a Köztársaság csapatokat küldött a megbeszélt váltságdíj helyett, habozás nélkül megkínozta Obi-Wan-ékat és élvezte.

 

Nem mellesleg, Obi-Wan közli az ifjoncokkal, hogy "Annyira még Hondo se ostoba, hogy bántani merje." - bár a képernyőn ez csak a Jedi-mester véleményének tűnik, egyben a készítők utalása is arra, hogy semmi nem történt. Ezzel akár rövidre is lehet zárni a témát.

Persze annak az embernek a megjegyzése a perdöntő érv Hondo ártatlansága mellett, aki már nem egyszer alábecsülte őt :roll: De tényleg hagyjuk ennyiben, mert úgyse fogunk egyetérteni. Mindannyian elfogultak vagyunk Hondo-val kapcsolatban, csak ti felé, én meg ellene.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsoka foltjai onnan is származhatnak, hogy azért ott pukkant egyet amikor átzuhant a kalózhajóra még a 7. részben és lehet, hogy arccal előre esett... abba én se látom a logikát, hogy összeverték volna, annak ellenére sem, hogy Hondo már bebizonyította, hogy nem idegen tőle ez a téma (végülis, ha láttatok már kalózos filmeket akkor ott is előfordul az ilyesmi), de akkor ezt mutatták is! Na mármost ez a jelenet is erősíthette volna Hondo sötét énjét, amit már felvezettek az előtte lévő epizódban is, úgyhogy ha lett volna valamilyen bántalmazás akkor azt simán megmutatták volna, mint ahogy az előző részben... Továbbá amikor Ahsoka kiszabadítja Hondot erre nem volt semmilyen utalás, hogy történt volna bármi ilyesmi, mert a gyerekek megtámadását is a szemére hányta Hondonak, akkor ha bántotta volna őt Hondo azt miért nem mondta volna Ahsoka... szóval szerintem itt ilyesmiről nem volt szó, inkább az eséstől lehetett az a kosz, vagy valamilyen olyan helyen tartották fogva, ami koszos és oda csak belökték :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm: Például, mert dühös volt, hogy a nagyobb hasznot ígérő kristályok helyett csak egy rabszolga árát zsebelheti be? Mellesleg miért törődött volna azzal, hogy épségben adja át Ahsokát egy olyan vevőnek, akinek holtan is jó lett volna? :roll:

És ezt mégis hogy képzeled el? Ahsokát leütik, majd eszméletlensége folytán megverik? Ilyenre még csak jelzés se volt. Erős negatív késztetés kell ilyet belelátni ebbe az esetbe. Ráadásul ha Ahsokát verik, akkor az nem úgy viszonyult volna a kalózokhoz ahogy láttuk. Nekem az is erős, hogy egy foltból le van vezetve, hogy Hondo egy erőszakos állat, aki Jedi padawanokat is összever. Az pedig, hogy részegen miket mond, szerintem irreleváns. :) Szerintem is Ahsokára akart ijeszteni kicsit, hogy ne pattogjon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:facepalm: Például, mert dühös volt, hogy a nagyobb hasznot ígérő kristályok helyett csak egy rabszolga árát zsebelheti be? Mellesleg miért törődött volna azzal, hogy épségben adja át Ahsokát egy olyan vevőnek, akinek holtan is jó lett volna? :roll:

Szerintem meg abból érdemes kiindulni, milyennek ismertük meg Hondo-t abból a jó pár részből, amelyben eddig szerepelt: nem kegyetlen gyilkosnak, hanem kapzsinak és olyan igazán dühös sem volt eddig. Nála a játék lényege: húzzál minél nagyobb hasznot a lehetőségeidből, és ha nem jön össze, akkor majd legközelebb is meg kell próbálni. Nem tudom, honnan veszed, hogy dühből kegyetlenné tudna válni. Ez jelen állás szerint idegen a karakterétől.

 

Ettől persze dönthettek volna úgy az írók, hogy most csavarnak egyet a figurán, és majd most mutatja ki a foga fehérjét - de jól írja Ody, hogy Ahsoka hozzá viszonyulásából az epizód második felében következik a legjobban, hogy nem történt ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg abból érdemes kiindulni, milyennek ismertük meg Hondo-t abból a jó pár részből, amelyben eddig szerepelt: nem kegyetlen gyilkosnak, hanem kapzsinak és olyan igazán dühös sem volt eddig...Nem tudom, honnan veszed, hogy dühből kegyetlenné tudna válni. Ez jelen állás szerint idegen a karakterétől

Na jó ez már túlmegy a facepalmon, egyenesen deskpalm-ot érdemelne...Nem kegyetlen gyilkosnak ismertük meg? Nem tudod honnan veszem, hogy dühtől kegyetlenné tudna válni? Melyik sorozatot nézted te?!? Ahogy én emlékszem Hondo vígan kész lett volna halálra kínozni Anakin-t és Obi-Wan-t (vagy legalábbis nyugodtan nagyon közel juttatta volna őket a halálhoz), amikor egy embere azt hazudta neki, hogy a Köztársaság katonákat küldött Dooku-ért, és még arra sem vette a fáradságot, hogy leellenőrizze, hogy az embere igazat mondott-e. És mi van azzal, amit Felucián művelt??? Kész lett volna kiirtani a falusikat, csak azért mert megpróbálták védeni a megélhetésüket. És ne mondjátok, hogy "Ááá, nem gondolta ő azt komolyan.", hiszen az emberei nem egy falusival végeztek, ő meg röhögve lövöldözött rájuk a tankjával! Komolyan mondom ez az alak megvett titeket a modorával! Igen, Hondonak első a pénz, de ha bárki közé és a pénz közé áll, iszonyatos nagy s*ggfej tud lenni.Tényleg nem látjátok, hogy csak azért nem követett el borzalmas bűncselekményeket, kettő híján minden alkalommal, amikor szerepelt, mert valaki mindig közbeavatkozott? És az a valaki egyik alkalommal sem a lelkiismerete volt!

Bocs a hangnem miatt, de ezen most nagyon kiakadtam. Mondom hagyjuk ennyiben, egyetérteni nem fogunk, részemről lezártam a témát.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is kell folyton egyetérteni, nem erről szól a fórum. Viszont részemről alaposan félreérthettél valamit Hondo elfogultságát illetően... Arról van szó, hogy az epizód mit sugall, nem arról, mit tenne, vagy nem tenne meg Hondo! A kétes eredetű foltokon kívül az ég világon semmi utalás nincs arra, hogy Ahsokát összeverték volna a fogságban... így számomra minden ezt erősítő teória csak vad elmélet, erős belemagyarázásokkal, kevés kézzel fogható érvvel.

 

Mellesleg érdekes, hogy ennyit foglalkozunk ezzel. Ha valaki jobban alszik attól, vagy annyira egyértelmű számára, hogy agyonverték Ahsokát, szíve joga ezt gondolni. Nem akarom senki véleményét átformálni, egyébként is elég hsz-t kapott már ez a parttalan ügy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról van szó, hogy az epizód mit sugall, nem arról, mit tenne, vagy nem tenne meg Hondo! A kétes eredetű foltokon kívül az ég világon semmi utalás nincs arra, hogy Ahsokát összeverték volna a fogságban...

Pontosan a mostani részről van szó, és nem Hondo globális jelleméről. Ohnaka egy bűnöző és mint láttuk korábban, pénzért bármire képes, de ok nélkül soha nem kegyetlenkedik! Mindig kell neki valami aminek eléréséért mindent elkövet, ezért ebből a szempontból logikusan cselekszik. Ahsoka összeverése az elfogása után egyszerűen logikátlan tett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan a mostani részről van szó, és nem Hondo globális jelleméről.

Akkor szólok, hogy a részben nem volt semmi se pro se kontra.

Ohnaka egy bűnöző és mint láttuk korábban, pénzért bármire képes, de ok nélkül soha nem kegyetlenkedik! Mindig kell neki valami aminek eléréséért mindent elkövet, ezért ebből a szempontból logikusan cselekszik. Ahsoka összeverése az elfogása után egyszerűen logikátlan tett volna.

Obi-Wan és Anakin megkínzása tényleg iszonyúan logikus volt, dühnek és bosszúnak véletlenül sem volt seeemmmi köze hozzá :roll: Mitől lett volna az más ha a kristályok elvesztése miatti dühét levezetendő lekever néhányat Ahsokának? Semmitől!

 

Most már tényleg hagyjuk ezt a f*nébe, nem értünk egyet, maradjunk ennyiben, oké?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan és Anakin megkínzása tényleg iszonyúan logikus volt, dühnek és bosszúnak véletlenül sem volt seeemmmi köze hozzá :roll: Mitől lett volna az más ha a kristályok elvesztése miatti dühét levezetendő lekever néhányat Ahsokának? Semmitől!

Anakin ott b*sztatta Hondot felkötözve az energia cellára! Még szép, hogy adott nekik kakaót. Ráadásul a kalóz ideges is lehetett, mert a CÉLJA nem igazán akart összejönni. Ahsoka esetében már nyugodt volt, mert azt a csajt akarta eladni, akit már elfogott. Vajon mi az úristenért lett volna ideges? Az elszalasztott lehetőségért? Miért amikor itt van a kezében a másik? :roll: Nem tudom mi a fenének kell beleerőltetni ezt a marhaságot, hogy off screen szétverték Ahsokát.... :facepalm: De itt én is befejeztem, mert ez már kezd sok lenni ebből a témából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen Ahsokát nem verték össze. Semmi utalás nincs rá. Azért volt letörve mert rabszolgának akarták eladni és reménytelen volt bármely szökési kisérlet. Ő azt nem tudhatta hogy az ifjoncok elindulnak megmenteni. Hondo meg nem ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromi későn de azért írnék a részről. Először is Hondonak minden meg van bocsátva. Hatalmas figura. :D És én még fel akartam kötni. :D

Az elején a menekülés nagyon izgalmas volt, Petro a közösségért tenni akaró hozzáállása nagyon pozitív volt. Sajnáltam hogy újra elkapták őket.

De aztán jött Grevious. Itt jegyezném meg hogy azért nem hallotta Hondo az érkezését mert a kalózvezér "irodája" jó mélyen bent volt a barlangrendszerben.

Mekkora volt már Hondo dumája. :D Közben meg kint Ahsoka jól rábeszélte Hondo emberét hogy együtt legyőzhetik a szeparatistákat.

Nagyon tetszett aztán hogy Hondo végignézte egy Jedi fegyverének elkészültét. Őszintén csodálta. Majd a dumája: " Ma gyerekbarát kedvemben vagyok." :D Szerintem itt kicsit el is szégyellte magát hogy ki akarta a gyerekeket nyírni. A csat jó volt , Ohnaka sima karddal való harca nem volt semmi.

Aztán jött az hogy le akart lépni a Slave 1-el. Na és itt bizonyosodik be hogy van szíve. Hisz visszamegy Ahsokáért és a többi gyerekért.

Az Ahsoka vs Greviousnál kicsit megijedtem, hogy a Jedi-lánynak annyi de ügyesen kimozogta a rettegett tábornokot.

A végén meg Hondo dumája Kenobinak a TCW legnagyobb szövegeként fog bevonulni a sorozat történetében. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bepótoltam lemaradásom. Ez volt eddig az évad legjobbja számomra. Nem számítottam Grievousra, alaposan meglepett, hogy betorpant. Aztán a kalózok összefognak a Jedikkel, és jön egy olyan kirohanás, aminek Zrínyi is a csodájára járna. Az üldözés az elején nagyon izgalmas, Hondo karakterét pedig olyan ügyesen mozgatják, hogy ihaj, a végén a dumáján fetrengetm. És akkor elvarrták a Slave I ügyét - csak összerakták, kíváncsi vagyok, hogyan kerül vissza Bobához -, megkerült a Twilight is ( :lol: ), Dooku is megbüntethette Hondot a kis "csínytevéséért" (bár több évad eltelt, a világon belül valószínűleg csak hónapokkal járunk ama események után), és a kalózbázis is oda, de akkor ezek szerint később visszaszerzik (megjegyzem, ezután tényleg hülyeség volt az 5x01 Reivalt előre tenni). Amikor Ahsoka a végén visszanéz, az is nagyon drámai, komolyan azt hittem, hogy Ben Kenobit játszik és inkább feláldozza magát a gyerekekért (szép halál lett volna). És a vége, amikor aktiválják a kardokat, az egyszerre gyönyörű és szomorú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yep, magam is rájöttem. ;)

 

 

Spoilerezzetek még kicsit... :facepalm:

Azt hittem az év eleji trailert mindenki látta :?

Mellesleg benne lesz egy hajó, azta... :o Akit érdekel már tudja, akit nem, azt meg pont nem érdekli...

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Érdekeset csavartak az írók a kalózok és a padawanok viszonyán. Örülök, hogy Hondot végül nem kellett kinyírni a szál végén, nyilván ez is volt a cél az írók számára: kihúzni a csávából a vén salabaktert úgy, hogy azért a renoméja is megmaradjon. Kíváncsi vagyok, mihez fog kezdeni ezután, hiszen a Florrumra már nem mehet vissza, az ezer százalék.

 

Egyedül kicsit a Grievousos - Dookus tárgyalás volt fura: akkorát koppant Hondo, mint egy ház, pedig amikor meglátta Dookut a kivetítőt, nem nagyon reagálta le úgy, ahogy az várható lett volna. Nem tudom: milyen alkura számított? Szóval nekem ez a jelenet kicsit furcsa volt, meg elsőre az is, hogy megint Grievousszal találkoztunk az előző rész után, de aztán hamar világos lett az egész (ugye azért jöhetett ide, mert ott győzött, bár kérdéses, hogy a Padawanok miért féltek, hogy Obi-wanék el fognak késni Ashoka megmentéséről, ha Kenobiék is ilyen közel voltak a rendszerhez).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hondo ott maradt, mert az évad első része ezután játszódik. :) Azt nem tudom, hogy űzték ki (vagy mentek el) a szeparatistákat, de végül leléptek.

 

Hondo pedig ilyen stílusú, nem az az ijedős fajta. :D Próbálta elviccelni a dolgokat, de ezúttal nem jött be. :) A padawanok közvetlen a rendszer környezetében voltak, Obiék azért jócskán messzebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok, mihez fog kezdeni ezután, hiszen a Florrumra már nem mehet vissza, az ezer százalék.

Valójában visszament, ezt onnan tudni, hogy a kronológia szerint az 5x01 Revival ezután játszódik (ebben az évadban sajnos megint összekuszálták az epizódokat). Abban már szét van lőve a kalóztanya és Hondo is beszél Grievous támadásáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.