Ugrás a kommentre

Cantina bár


Lenci

Ajánlott hozzászólás

A Cantina az ep4 legbizarabb helyszíne. Annyi külnféle, undorító lény tanyázik egy helyen, hogy csak na. Pedig messze nem a film legfontosabb helyszíne, de még is talán a legjellegzetesebb. Itt láthatunk legelőször - ha csak röviden is - egy igazi jedit akcióban. Obi szó szerint lefagyasztja a hangulatot két másodperc alatt, míg a kötekedőket leiskolázza. Meg is lepődik mindenki, de Chwebacca nem igazán. Most már azt is tudom, hogy miért nem. Hát azért mert látott ő már jedit akcióban..........legutóbb otthon a Kashyyyk-on.

 

Visszatérve a helyszínre: nekem nagyon bejön, itt egy rövid panorámát kapunk arról, hogy a sw világa messze nem csak emberekből áll. Igazi bűntanya, no meg a zene, a bunkófejű csapos, a gyenge világítás, a törzsvendégek...

 

igazi kis csemege a Cantina...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokak szerint a Cantina, az SW egyik legjobb jelenete. :) Osztom ezt a véleményt.

 

Ebben van valami, bár az ep6-os Jabba palota sem kiskutya, de ez azért még is csak bizarrabb. Aki elször látta moziban, az biztos csodálkozott 1-2-őt a Cantina jelenetei közben...

 

Főleg az izé a sarokban, amelyiknek "L"-alakú feje van, hát az nagyon ot van a szeren...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Cantina, hát igen, ez az a hely, ahol már azért is lézersugarat kapsz, ha csak rosszul nézel valakira. És a hely, ami miatt máig imádom a csempész űrhajós szakmát :) Hatalmas feelingje van. És ennyi földönkívülit így egyszer se mutatnak meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képen látható lény valóban egy ithoriai az Ithor bolygóról :lol: Több minden megtudható róluk és a bolygóról Kevin J. Anderson trilógiájából (nem jut eszembe, hogy melyik könyben, azt hiszem a középsőben, de elég pocsék a cím és névmemóriám, ezért a cím most nem kattan be, otthon megnézem).

Azok a fények a droiddetektorokból jönnek (vagy hogy is hivják) szerintem.

 

Nagyon szeretem ezt a helyszínt, egyik kedvencem az SW univerzumából. Jó, hogy egy külön könyv is foglalkozik vele. Bele pillanthatunk, hogy milyen is a SW univerzum hétköznap. Imádom!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg, és vajon miért nem szolgálnak ki droidokat?

 

Kirekesztő magatartás. :D Biztos tudja, hogy nincs pénzük. :lol: az a csapos egyébként Luke-ra is úgy néz, mint egy anyagyilkosra. A sebzett pofájú hencegőről nem is beszélve. :o:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Gyerekek, bennem a Cantina annyira jó emlékeket idéz fel... amikor először láttam az EPIV-et először nem értettem a jelenetet. Mi lesz itt, valami űrvadnyugati lövöldözés?! Aztán amint megláttam a fura fazonokat, meg a szövegüket, akkor egyből magával ragadott a hangulat. Elképesztő a jelenet. Ezeken látszik, hogy Lucas mennyire jó rendező. Egy abszolút hétköznapi témát (ivás a kantinban+pilóta bérlés) teljesen emlékezetessé tud tenni.Bravó, George! :41:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy mondod! Az egyetlen gondom egyébként, hogy néha, de csak néha, egy kicsit műviesnek érzem a lényeket, ez nyílván a bábok meg a maszkok miatt van, de a DVD megjelenés óta, ez gyakorlatilag már eltűnt. Úgyhogy még egy dolog, amiért megérte elkészíteni az UE-t.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most egyébként nagyon jó hangulatba kerültem, mert elolvastam Bomarr remek összefoglalóját az eredeti-SE-UE közti különbségről, és nagyon megörültem, hogy nekem tényleg, minden nehézség ellenére megvan ez a méregdrága DVD. Igazi kincs. Persze eddig is az volt ,de most olyan különbségekre is fény derült, amiről eddig még nem is álmodtam.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, megéri a trilogia DVD az árát.

Mondok egy szomorú dolgot:

Múltkor teszem be a Jedi Visszatér DVD-t a szokásos délutáni mozizáshoz...És a legfontosabb jeleneteknél beakad a kép.Pl a nyitófőcím, Luke áramozása-Vader áttérése... :D

Így nem tudom megtartani a magamnak beígért sw maratont :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.