Jump to content

5x11 - A Sunny Day in the Void

Recommended Posts

• 7 months later...

Egyébként a sorozat legkülönlegesebb hangulatú, rendhagyó része szerintem A Sunny Day in the Void volt az ötödik évadból. Emlékeim szerint meg is osztotta a nézőket itt a fórumon (én rajongtam érte :) )

Én is imádom ezt a részt! Szerintem a sorozat vegytiszta sci-fi része. Nem hiába mondták anno, hogy hasonlít Möbius hangulatvilágára. Zseniálisan sikerült megidézni.

Bár nem éppen a kedvencem ez a történetszál - szerintem túlságosan elnyújtották, plusz ugye a végén az a bizonyos bumm és a droid esete -, de ennek az epizódnak a hangulata izomból lenyomja a TCW minden más epizódjának a hangulatát egyediségében. Egy masszív hangulati bomba.

• Ody Mandrell featured and unfeatured this topic
  • 1 year later...

Visszaolvastam, hogy mit írtam anno erről a részről... sokat nem tudnék hozzátenni még mindig nagyon tetszik. Ez az epizód ennek a történetszálnak szerintem egyértelműen a legjobbja. Wac itt vetkőzi le a korábban kissé idegesítő Jar-Jar szerű hülyeségeit és válik belőle egy már-már támogató szereplő Gascon mellett, míg maga Gascon is egyrészt itt veszíti el végle a kontrollt amihez korábban annyira ragaszkodott és utána itt tudja újra összerakni magát Wac segítségével. Nagyon jó az atmoszférája az egész epizódnak, egy igazi belső utazás is a szereplőknek, a csapat "kémiája" szempontjából is egy fontos lépcsőfok volt ez a kaland, nagyon élveztem. Mindenesetre ezek még mindig a könnyedebb részek a két fajsúlyos arc előtt, amit a Maul és az Ahsoka-szálban bemutattak, ott egy újabb szintet lépett a sorozat!

• Like 1
  • Tetszik 3

• 1 year later...

Kicsit szájbarágósan adagolja a mondanivalót az ezredes úr (és kis csapata), de ezt leszámítva egy kreatív, elgondolkoztató, tömény sci-fi, ami filozófiai és lélektani kérdéseken mereng el rendkívül stílusosan.

Teljes mértékben egyetértek @Wilde hozzászólásával, itt a belső utazás sokkal fontosabb és izgalmasabb, mint a külső.

• Like 1
  • Tetszik 1

Posted (edited )
2012. 12. 08. - 19:31, Llew írta:

Mindenképpen egyedülálló epizód a sorozat történetében. Ennyire felesleges időhúzó rész nem volt még eddig. A múltkori sem tetszett, mert idétlen és gyerekes volt, de abban legalább történt valami. El sem hiszem, hogy az annyira várt klón kommandósnak ebben a sztori szálban kell feltűnnie majd.

Hála égnek, lassan 7 éve ide se toltad a képedet. 

Edited by Ody Mandrell
  • Zavaros 1
  • Vicces 3