Ugrás a kommentre

Anakin álmai


mikiwan

Ajánlott hozzászólás

Anakint,mint tudjuk, közvetlenül a rémálmai - miszerint el fogja veszíteni Padmét - sodorták végképp a Sötét Oldalra. Bennem csak az a kérdés merült fel, hogy Sidiusnak volt-e köze az álmok létrejöttéhez? Netán az Erőt használta fel arra, hogy gerjessze ezeket az álmokat? Hiszen az öreg mindent precízen megtervezett, ami ahhoz kellett,hogy végül elérje célját - az abszolút hatalmat Vaderrel az oldalán. Pont ezt, a legfontosabb láncszemet bízta volna a véletlenre és csupán csak felhasználta az álmokat Anakin áttérítésére?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakint,mint tudjuk, közvetlenül a rémálmai - miszerint el fogja veszíteni Padmét - sodorták végképp a Sötét Oldalra. Bennem csak az a kérdés merült fel, hogy Sidiusnak volt-e köze az álmok létrejöttéhez? Netán az Erőt használta fel arra, hogy gerjessze ezeket az álmokat? Hiszen az öreg mindent precízen megtervezett, ami ahhoz kellett,hogy végül elérje célját - az abszolút hatalmat Vaderrel az oldalán. Pont ezt, a legfontosabb láncszemet bízta volna a véletlenre és csupán csak felhasználta az álmokat Anakin áttérítésére?

Ez érdekes, én erre eddig nem gondoltam, hogy Sidious gerjesztené az álmokat :hmm: Szerintem Anakin túl sokat szenvedett, és félt, és a félelme beszívárgott az álmaiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes, én erre eddig nem gondoltam, hogy Sidious gerjesztené az álmokat :hmm: Szerintem Anakin túl sokat szenvedett, és félt, és a félelme beszívárgott az álmaiba.

 

Szerintem nem mert ahogy a filmbe mutatják ott konkrétan az a jelenet van mint a film végén Padmé halálakor.Tehát szerintem többről van szó annál,hogy félelmei miatt rosszat álmodott, a jövőt látta előre amit végül meg is teremtett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az álom szó elég megtévesztő a topik címében, mert Anakinnak látomásai voltak a lehetséges jövőről (ahogy pl. Luke-nak, vagy Ahsokának), ami nem egy "buta álom", ahogy Padmé mondta. Yoda TCW-s szavai alapján, az Erő így próbált üzenni, amire Anakinnak kellett megválasztania, miként felel. Pechére ő maga idézte elő a látomásaiban történteket. Legalábbis kétlem, hogy Anakin világos oldalon maradásával is elhagyta volna Padmét az életereje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, egyrészt, ezek valóban nem álmok, másrészt, hótziher, hogy Sidiousnak semmi köze hozzájuk. Azért ha kilométerekről belenyúlnak a kiválasztott agyába a Sötét Oldallal, azt valószínűleg ha más nem, Anakin kiszúrja. De lehet, hogy Yoda is, aki fényévekről megérezte Anakin kínjait, kétszer is, a második esetben pedig pont akkor, amikor a Sötét Oldal közvetlen ráhatást gyakorolt az ifjú Skywalkerre.

Sidious csak szimplán kihasználta. Tudta, hogy Anakinnak igen erősek a jövőbelátási készségei, hiszen kilenc évesen, mindenféle előképzettség nélkül képes volt erre. Később Anakin valószínűleg elmondta neki, hogy az anyja halálát is előre látta. Nyilvánvaló lehetett számára az is, hogy Anakin félti a feleségét és tudta, hogy az Padmé, és keresi a módját, hogy örök életet adhasson neki (valószínűleg a Tatooine-on tett esküt is megemlítette Anakin Palpatine-nak). Ezután már nem lehetett nehéz kombinálnia, pláne, ha találkozásukkor megérzi Anakinban az aggodalmat.

 

Szerintem nem mert ahogy a filmbe mutatják ott konkrétan az a jelenet van mint a film végén Padmé halálakor.

Nem teljesen ugyanaz, sőt, a két álom egymástól és a valóságtól is különböznek. Az elsőben Padmé még Anakint hívja, a másodikban Obi-Wan biztatja, hogy ne adja fel, és mindkét eset a Padmé halála előtti pillanatok. Egyik sem valósult meg, Padmé utolsó szavai azok voltak, hogy Anakinban van még jó, Obi-Wan pedig egy kukkot sem szólt. Anakin lehetséges jövőképeket látott, amik a döntései folyamán változtak. Valószínűleg minél távolabb tekintenek, annál több változatot láthatnak és annál nagyobb lesz a különbség a tényleges eseményekhez képest. Ezért is mondja Yoda Anakinnak, hogy a jövőt fürkészni veszélyes. Egyrészt mert lehet önbeteljesítő, vagyis pont a jövő ismerete okozza azokat az eseményeket, amit lát (ez Anakin esetében be is következett), vagy olyat lát, ami meg sem történik, de az attól való félelme valami még rosszabbhoz vezet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az álom szó elég megtévesztő a topik címében, mert Anakinnak látomásai voltak a lehetséges jövőről (ahogy pl. Luke-nak, vagy Ahsokának), ami nem egy "buta álom", ahogy Padmé mondta. Yoda TCW-s szavai alapján, az Erő így próbált üzenni, amire Anakinnak kellett megválasztania, miként felel. Pechére ő maga idézte elő a látomásaiban történteket. Legalábbis kétlem, hogy Anakin világos oldalon maradásával is elhagyta volna Padmét az életereje.

Azért adtam ezt a címet neki, mert maga Anakin is így hívta: "Álmodtam.", "Ez az álom rólad szólt." "Csak egy álom volt". Persze, a tények tükrében több volt, mint álom, hiszen valóság lett. De álomként indult. Egyébként már maga a gondolat is durva, hogy pont azzal ölünk meg valakit, hogy körömszakadtunkból próbáljuk megmenteni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ha kilométerekről belenyúlnak a kiválasztott agyába a Sötét Oldallal, azt valószínűleg ha más nem, Anakin kiszúrja.

Nem teljesen ugyanaz, sőt, a két álom egymástól és a valóságtól is különböznek. Az elsőben Padmé még Anakint hívja, a másodikban Obi-Wan biztatja, hogy ne adja fel, és mindkét eset a Padmé halála előtti pillanatok. Egyik sem valósult meg, Padmé utolsó szavai azok voltak, hogy Anakinban van még jó, Obi-Wan pedig egy kukkot sem szólt. Ezért is mondja Yoda Anakinnak, hogy a jövőt fürkészni veszélyes. Egyrészt mert lehet önbeteljesítő, vagyis pont a jövő ismerete okozza azokat az eseményeket, amit lát (ez Anakin esetében be is következett), vagy olyat lát, ami meg sem történik, de az attól való félelme valami még rosszabbhoz vezet.

Nem arról van szó, hogy Sidius turkált volna Anakin agyában, mint egy sebész a műtétnél. Basszus én is észrevenném, ha valaki a fejembe nyúlkálna, nem kell ahhoz Kiválasztottnak lenni :) Inkább arra gondoltam, hogy talán Sidi egy jelenetet küldött Aninak a fejébe (gondoljunk bele, a Sith minden hájjal megkent Nagyuráról beszélünk, nem egy Darth Maul szintű kispistáról :)), mint egy filmet. Nem kell ehhez turkálni. simán el tudom képzelni.Már csak azért is, mert Grívesznek is azt mondja magabiztosan,hogy "hamarosan új tanítványom lesz". És ez még az álmok(látomások) előtt volt. Honnan lehetett olyan biztos ebben, hacsaknem úgy, hogy már előre kész volt a látomás, amit az Erő Sötét hatalmával szépen becsempészett Ani elméjébe. Ne feledjük, alvás közben nem olyan aktív az agy, hogy a megjelent képek eredetét azonosítani tudja (értsd. mikor álmodunk, általában nem tudjuk, hogy álmodunk, hanem valóságnak hisszük, Ani ezért is riadt fel, azt hitte, valóságot lát). Yoda is elmondja az EpII elején, hogy a "Sötét Oldal mindent ködbe burkol". Ebben azt hiszem, minden benne van.

Az meg hogy nem látjuk a film végén, hogy Padmé vagy Obi szó szerint azokat a szavakat mondja, mint amik Ani fejében hangzottak el, az csak azt jelenti, hogy nem rakták bele Gyuriék a filmnek abba a részébe, de attól még elhangozhattak, mikor épp Vader összeszerelését néztük. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan lehetett olyan biztos ebben, hacsaknem úgy, hogy már előre kész volt a látomás, amit az Erő Sötét hatalmával szépen becsempészett Ani elméjébe.

 

Hát onnan volt biztos hogy Anakin simán megölte Dooku-t bosszúból. Képes volt nem Jediként viselkedni. Innen már csak idő kérdése volt mikor áll át a Sötét Oldalra. Sidious annyira ismerte Anakint mintha a gyereke lenne. Tudta mire mit fog lépni, mik a vágyai és ahogy ezt Dzséjt írta ezeket ki is használta. Nem kellett nagy jóstehetség ahhoz hogy bizony Anakin lesz az öreg új tanítványa.

A látomásokat pedig az Erő művelte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem arról van szó, hogy Sidius turkált volna Anakin agyában, mint egy sebész a műtétnél. Basszus én is észrevenném, ha valaki a fejembe nyúlkálna, nem kell ahhoz Kiválasztottnak lenni :) Inkább arra gondoltam, hogy talán Sidi egy jelenetet küldött Aninak a fejébe (gondoljunk bele, a Sith minden hájjal megkent Nagyuráról beszélünk, nem egy Darth Maul szintű kispistáról :)), mint egy filmet. Nem kell ehhez turkálni. simán el tudom képzelni.

Én is erről beszéltem, és képtelenség, amikor Yoda ott ül pár kilométerre. Ne feledd, Yoda fényévekről megérezte a Sötét Oldal ténykedését, amikor Sidious rákapcsolt. És az öreg nem véletlen nem trükközött az Erővel egészen addig, amíg fel nem fedte magát. És Yoda sem egy Obo-Wan szintű kispályás, hanem a legnagyobb élő Jedi lovag abban a korban. Még a Sötét Oldal leplén át is olyanokat érez meg, amit a kispajtása, alias Windu meg sem neszel.

 

Már csak azért is, mert Grívesznek is azt mondja magabiztosan,hogy "hamarosan új tanítványom lesz". És ez még az álmok(látomások) előtt volt. Honnan lehetett olyan biztos ebben, hacsaknem úgy, hogy már előre kész volt a látomás, amit az Erő Sötét hatalmával szépen becsempészett Ani elméjébe.

Na álljon meg a rohamozó sereg! Anakin nem a látomások miatt állt át a Sötét Oldalra, még csak nem is katalizátorok voltak. Látomásai már kilenc éves korában is voltak, meg még jóval Padmé jövőjének felvillanása előtt is. Ez csak egy képesség, amit Anakin a szerettei féltése miatt - mint több más képességét - rosszul használt. Sidious azért olyan biztos akkor, amit Frenkie is írt. A szavára könyörtelenül és megalkuvást nem tűrve meggyilkolta Dookut. Nem kell nagy észnek lenni, hogy ebből már tudja: Anakin a Sötét Oldalon van. Csakhogy Sidious tudja, hogy Anakinnak ez már akkor rutin volt, a gyilkosságot már megelőzte egy tömeggyilkosság, ahol védtelen nőket és gyerekeket hányt fénykardélre. És ezt ugye meg is említi Sidious. És ez mind a kijelentése előtt volt, és kicsit jobban számítanak, mint egy látomás, ami minden második Jedinek lehet.

 

Ne feledjük, alvás közben nem olyan aktív az agy, hogy a megjelent képek eredetét azonosítani tudja (értsd. mikor álmodunk, általában nem tudjuk, hogy álmodunk, hanem valóságnak hisszük, Ani ezért is riadt fel, azt hitte, valóságot lát).

Ezzel az elmélettel csak az az aprócska gond, hogy a második látomáskor Anakin ébren volt. ;)

 

Yoda is elmondja az EpII elején, hogy a "Sötét Oldal mindent ködbe burkol". Ebben azt hiszem, minden benne van.

Ködbe burkol, de nem vaksötétbe. Attól még látnak, ha nem is olyan tisztán, mint annak előtt.

 

Az meg hogy nem látjuk a film végén, hogy Padmé vagy Obi szó szerint azokat a szavakat mondja, mint amik Ani fejében hangzottak el, az csak azt jelenti, hogy nem rakták bele Gyuriék a filmnek abba a részébe, de attól még elhangozhattak, mikor épp Vader összeszerelését néztük.

Frászt! Pontosan azért szerepel így, mert Lucas (És nem Gyuri! Herótom van ezektől a lekicsinylő becézésektől. :angry: ) ezt akarta mutatni. És amúgy is, mikor láttuk volna? Három tök más cselekmény ugyanattól a két szereplőtől ugyanabban a pillanatban? Legfeljebb három párhuzamos világban. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erről beszéltem, és képtelenség, amikor Yoda ott ül pár kilométerre. Ne feledd, Yoda fényévekről megérezte a Sötét Oldal ténykedését, amikor Sidious rákapcsolt. És az öreg nem véletlen nem trükközött az Erővel egészen addig, amíg fel nem fedte magát. És Yoda sem egy Obo-Wan szintű kispályás, hanem a legnagyobb élő Jedi lovag abban a korban. Még a Sötét Oldal leplén át is olyanokat érez meg, amit a kispajtása, alias Windu meg sem neszel.

 

 

Na álljon meg a rohamozó sereg! Anakin nem a látomások miatt állt át a Sötét Oldalra, még csak nem is katalizátorok voltak. Látomásai már kilenc éves korában is voltak, meg még jóval Padmé jövőjének felvillanása előtt is. Ez csak egy képesség, amit Anakin a szerettei féltése miatt - mint több más képességét - rosszul használt. Sidious azért olyan biztos akkor, amit Frenkie is írt. A szavára könyörtelenül és megalkuvást nem tűrve meggyilkolta Dookut. Nem kell nagy észnek lenni, hogy ebből már tudja: Anakin a Sötét Oldalon van. Csakhogy Sidious tudja, hogy Anakinnak ez már akkor rutin volt, a gyilkosságot már megelőzte egy tömeggyilkosság, ahol védtelen nőket és gyerekeket hányt fénykardélre. És ezt ugye meg is említi Sidious. És ez mind a kijelentése előtt volt, és kicsit jobban számítanak, mint egy látomás, ami minden második Jedinek lehet.

 

 

Ezzel az elmélettel csak az az aprócska gond, hogy a második látomáskor Anakin ébren volt. ;)

 

 

Ködbe burkol, de nem vaksötétbe. Attól még látnak, ha nem is olyan tisztán, mint annak előtt.

 

 

Frászt! Pontosan azért szerepel így, mert Lucas (És nem Gyuri! Herótom van ezektől a lekicsinylő becézésektől. :angry: ) ezt akarta mutatni. És amúgy is, mikor láttuk volna? Három tök más cselekmény ugyanattól a két szereplőtől ugyanabban a pillanatban? Legfeljebb három párhuzamos világban. ;)

Obi-Wan kispályás??? Windu meg a kispajtás??? Lássuk csak: Obi Jedi Lovagot faragott a Kiválasztottból. Ha ő nincs, és nem ragaszkodik annyira Yodánál ahhoz, hogy kitanítsa Anit, akkor a srác sehol se lett volna, maradt volna podracert tisztogatni rabszolgaként a Tatooine-on... Windu meg hát hogy is mondjam, legyőzte fénykardpárbajban a Nagy Szent Palpatine-t. Ráadásul egy szimpla pofánrúgással. Úgyhogy kicsit vigyázzunk a szavakkal :nana:

Anakin könyörtelenül és megalkuvást nem tűrve gyilkolta meg Dookut??? Ugyanazt a filmet néztük? :) Én úgy emlékszem, Ani mikor levágta Dooku kezeit, megállt, és Palpi bíztatása ellenére is azt mondta: "Helytelen lenne." Csak azután vágta le a fejét az öregnek, mikor már Sidi kőkeményen rászólt, hogy "Tedd meg!". Egyébként valószínűleg önmagától leengedte volna a kardját, és a Jedi Tanács elé viszi a legyőzött Sithet. Látszott az arcán, hogy eszébe jutott, mit tanítottak neki. Dehát a Főkancellár hangja erősebbnek bizonyult, mint a saját belső hangja. A buckalakókat valóban haragból, gyűlöletből ölte meg, de attól még a két eset nem ugyanaz.

Második látomáskor Anakin ébren volt??? :D Ezt most komolyan írtad? Veled még nem fordult elő, hogy mikor már ébren voltál, visszaemlékeztél az éjjeli álmodra? Anival is ez történt, nyilván nem bambán, kiüresedett szemekkel látott egy látomást a kanapén ülve, és vágta oda a pont akkor arra bandukoló Padménak, hogy mit keresett itt Obi...

"Attól még látnak, ha nem is olyan tisztán, mint annak előtt." Ezzel tökre egyetértek. A "Gyurizás" meg nem lekicsinylés volt, csak már untam, hogy minden nevet teljes hosszában kiírjak. De a kedvedért ezentúl változtatok ezen :)

Tök más cselekmény?? Mindössze arról van szó, hogy a szülés közben nem hallottuk Padmé szájából, hogy "Anakin, segíííts!", meg Obi-tól, hogy "Szedd össze az erőd. Ne add fel Padmé!" Pár másodpercekről beszélünk. Simán belefér, hogy közben Ani műlábának felhelyezését nézzük közben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu meg hát hogy is mondjam, legyőzte fénykardpárbajban a Nagy Szent Palpatine-t. Ráadásul egy szimpla pofánrúgással. Úgyhogy kicsit vigyázzunk a szavakkal :nana:

Én ezzel a kijelentéssel vigyáznék kicsit. :) Ha akarta volna, Palpatine már Anakin érkezése előtt végzett volna a Jedi-mesterrel, de szüksége volt rá, hogy manipulálhassa a srácot azzal, hogy a "csúnya, rossz Jedi" miként bánt el vele, ráadásul milyen igazságtalanul. Palpatine tervezte így, ez számomra nem kérdéses. Abból a jelenetből egyértelműen leszűrhető, amikor másodpercekig Windunak tartja a kard hegyét, centikre tőle... ha úgy akarta volna, ugyanazzal a mozdulattal lyukat fúr Winduba.

 

Második látomáskor Anakin ébren volt??? :D Ezt most komolyan írtad? Veled még nem fordult elő, hogy mikor már ébren voltál, visszaemlékeztél az éjjeli álmodra? Anival is ez történt, nyilván nem bambán, kiüresedett szemekkel látott egy látomást a kanapén ülve, és vágta oda a pont akkor arra bandukoló Padménak, hogy mit keresett itt Obi...

Ahogy Luke vagy Ahsoka esetéből kiderül, a látomáshoz nem kell aludni, elég meditatív állapotba kerülni, fókuszálni és máris áramlanak a lehetséges jövőképek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lássuk csak: Obi Jedi Lovagot faragott a Kiválasztottból.

És milyen jó munkát végzett, hisz a tanítványából a Jedi Rend ideálja, a mindenki számára követendő példa... vagy mégsem :?:hmm:....

 

A Dooku lefejezéshez meg annyit, hogy egy hithű jedi lovag sohasem végezne ki egy fegyvertelen lényt. Az meg hogy a "főkancellár hangja erősebbnek bizonyult, mint a saját belső hangja", eléggé nevetséges, hisz egy jedinek nem szabad hogy akármi is befolyásolja a döntéshozatalban. Anakin is csak azért tette meg, mert vágyott rá hogy megtehesse.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan kispályás??? Windu meg a kispajtás???

Hahó, irónia! ;) Te nevezted kispályásnak Mault - pedig nem az -, én csak ezen a vonalon maradtam. :P A többit meg Sky leírta, bár azt nem sikerült levennem, hogy ha Obi-Wan lovagot faragott Anakinból, akkor miért is lett valaki. Egyrészt, Yoda mondja az ep1 végén, hogy Obi-Wannak nem kell erősködnie, a Tanács már meghozta a döntését. Vagyis Obi-Wan ragaszkodása a fiú kitanításához lényegében tök fölösleges volt, ha nem ígéri meg Qui-Gonnak, amit, akkor is Jedi lett volna Anakinból. Max. nem ő képzi ki. Másodsorban, milyen lovagot is faragott Anakinból? Aki segített Sidiousnak a hatalom átvételében, Sith Nagyút lett és lemészárolta a Jedi Rend több tagját, köztük tízéves forma gyerekeket. Hát ez tényleg nagy érdem. :evil: Obi-Wan nem ettől nagy Jedi, ez voltaképpen azt bizonyítja, mennyire pocsék tanár volt akkor.

 

Anakin könyörtelenül és megalkuvást nem tűrve gyilkolta meg Dookut??? Ugyanazt a filmet néztük? Én úgy emlékszem, Ani mikor levágta Dooku kezeit, megállt, és Palpi bíztatása ellenére is azt mondta: "Helytelen lenne." Csak azután vágta le a fejét az öregnek, mikor már Sidi kőkeményen rászólt, hogy "Tedd meg!". Egyébként valószínűleg önmagától leengedte volna a kardját, és a Jedi Tanács elé viszi a legyőzött Sithet. Látszott az arcán, hogy eszébe jutott, mit tanítottak neki. Dehát a Főkancellár hangja erősebbnek bizonyult, mint a saját belső hangja. A buckalakókat valóban haragból, gyűlöletből ölte meg, de attól még a két eset nem ugyanaz.

Tehát ha én agyonlőlek valaki más kérésére, de előtte azért hezitálok kicsit, akkor nem vagyok gyilkos. Azért örülök, hogy a bíróságok nem így döntenek. :) Tudod mi lett volna ott a Jedihez méltó befejezés? A kar levágása után eltenni a kardot, ahogy például Obi-Wan azt többször is tette, miután így fegyverezett le támadókat. Nem pedig ollóba fogni valaki olyan fejét, aki amúgy sem tud már harcolni. És gyilkolni haragból vagy gyilkolni hezitálás után vezényszóra (ahol szintén ott volt bőségesen a harag), az én szótáramban a tök mindegy kategória. Anakin egy mocskos gyilkos, ráadásul Palaptine mindkettő esetről tud, egy Jedi SOHA SEMMILYEN körülmények között nem tesz ilyet, ezzel kijelenthetjük: Sidious a Grievousnak intézett szavait ezekre és a tizenhárom évnyi ráhatására alapozta, nem arra, hogy Anakin álmát ő implantálja.

 

Második látomáskor Anakin ébren volt??? Ezt most komolyan írtad? Veled még nem fordult elő, hogy mikor már ébren voltál, visszaemlékeztél az éjjeli álmodra? Anival is ez történt, nyilván nem bambán, kiüresedett szemekkel látott egy látomást a kanapén ülve, és vágta oda a pont akkor arra bandukoló Padménak, hogy mit keresett itt Obi...

Hogy mi? :o 1) Anakin még csak nem is ugyanazt látta a kanapén, mint amikor aludt. Az első álomban Amidala sírva kiált Anakinért, a másodikban Obi-Wan biztatja és Padmé meghal a végén. 2) Az egész jelent azt tükrözi, hogy az egy újabb látomás, az egész képi beállítás, a hangok, minden egybevág az előzővel. Ez nem egy álomra (látomásra) történt visszaemlékezés, hanem egy újabb látomás. 3) Nem, ha nem emlékszem rá azonnal a felébredésem után, percekkel később azt is elfelejtem, hogy álmodtam. Napokkal később meg esély sincs arra, hogy visszaemlékezzem. 4) Valószínűleg pont azért tört rá egy olyan látomás, amiben már Kenobi is szerepelt, mert megérezte Obi-Wan jelenlétét, és saját motivációi egy új jövő irányába sodorták.

 

Pár másodpercekről beszélünk. Simán belefér, hogy közben Ani műlábának felhelyezését nézzük közben...

Nézd meg alaposan azt a jelenetet. A három eseményből legalább kettő ugyanazokat a pillanatokat örökítik meg, vagyis pont Padmé halálát. Az első még bizonytalan, mert Anakin felriad, ez megszakítja az álmát - vagy ezen a ponton még az sem biztos, hogy Padmé belehal a szülésbe -, de a második egyértelműen Padmé halálának pillanat. Ugyanúgy ezt a pillanatot látjuk a valóságban, és közben nem kapcsolunk át Vader születésére.

És ne feledjük, a Star Wars egyik fontos alkotóeleme, hogy a jövő kiszámíthatatlan, még akkor is, ha előre látod. És ezt itt ábrázolja Lucas, hogy lássuk, amiről Yoda az ep5-ben beszél, ami szintén motivációt nyújt akkor Luke-nak. Téves motivációt, és ő is majdnem rajta veszik. És ennek fényében nem jelenthetjük ki, hogy Anakin mindig a valóban megtörténő eseményeket látta (mint ahogy nem is), vagy hihetjük azt, hogy Lucas, szembemenve a korábban leírtakkal, mindig ugyanazt mutassa, csak mást kivágva. Nem, nincs is így, ezért is választotta ugyanazt a pillanatot: Padmé halálának pillanata, életének utolsó másodpercei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Windu meg hát hogy is mondjam, legyőzte fénykardpárbajban a Nagy Szent Palpatine-t. Ráadásul egy szimpla pofánrúgással. Úgyhogy kicsit vigyázzunk a szavakkal :nana:

 

Dehogy győzte le. Ahogy Sky is írta Palpatine hagyta magát. Fél kézzel elbánt volna Winduval ahogy a többi Mesterrel is. Húzta az időt és Anakint várta közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek eszmecsere.

 

Jó magam is kétlem, hogy Palpatine idézte volna az álmokat, viszont tudott róla, és kihasználta. Az álmok abból a ragaszkodásból --> félelemből eredtek, amiket Anakin táplált a szerettei iránt. Ez az erős kötelék az Erővel kiegészülve képessé tette őt, hogy megérezze, ha veszélyben vannak - vagy lesznek (anyja, Padmé).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És milyen jó munkát végzett, hisz a tanítványából a Jedi Rend ideálja, a mindenki számára követendő példa... vagy mégsem :?:hmm:....

 

A Dooku lefejezéshez meg annyit, hogy egy hithű jedi lovag sohasem végezne ki egy fegyvertelen lényt. Az meg hogy a "főkancellár hangja erősebbnek bizonyult, mint a saját belső hangja", eléggé nevetséges, hisz egy jedinek nem szabad hogy akármi is befolyásolja a döntéshozatalban. Anakin is csak azért tette meg, mert vágyott rá hogy megtehesse.

Szerintem, az hogy Anakin miért ölte meg Dooku-t a regényben elég világosan meg van írva. A regény szerint Dooku-nak ebben az egész klónháborus, szepertista dologban, Sidious szempontjábol egy szerepe volt, egy teszt, hogy Anakin átlépi e azt a határt, amit egy jedi soha sem lépne át. Átlépte. Az más kérdés hogy Anakin mindíg is az egyszerűbb megoldások híve volt, minek az a sok tárgyalás, meg bíróságosdi, itt és most megoldotta a szeparatisták vezetőjének kérdését, melyben Palpatine nem kicsit támogatta, és mi lehet fontosabb a jedik és a politikusok szempontjábol, hogy a háború véget érjen. Mindenki boldog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku megölése csak arra volt jó, hogy Anakin tanúbizonyságát tette Sidious előtt, hogy meg van benne a sötét oldal magja.

Nézhetjük jedi, politikai vagy éppen harcászati szempontból is Dooku kivégzése minden szempontból helytelen és elítélendő

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helytelen és elitélendő minden szempontból, kivéve egy sith szempontjából. A sith legalapvetőbb módszere az árulás (még a sajátjaival szemben is úgy látszik), ezt Dooku megtapasztalta, az új tanítványjelöltjével Anakinnal megölette a régi tanítványát. Ügyanezt eljátszótta a Jedi visszatérben is. Ott Luke-al akarta megöletni a régi tanitványát Vader-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Anakin biztos lemaradt arról az óráról amelyiken Yoda a "Jövő folyamatosan mozgásban van"-t tanította.

Ironikus, hogy Anakin erőfeszítései/tettei Padmé halála ellen pont az ellenkezőket eredményezi :(.

 

Erről eszembe jutott valami, de ide jobban illik, mint a másik topicba :)

 

Ha már Yoda, akkor nem hibázott-e azzal, hogy Anakint arra biztatta, hogy nyugodjon bele szerette elvesztésébe és engedje el magától mielőbb amikor hozzá fordult? Lukenak a Felhővárosi látomásakor azt mondta, hogy nem is biztos, hogy amit lát bekövetkezik, mondjuk ezzel sem érte el a kívánt célt, hogy Luke-ot a Dagobah-n tartsa, de Anakin esetében mégiscsak jobb lett volna valami ilyesmit mondani. Mert azzal amit tanácsolt gyakorlatilag megerősítette Anakint abban, hogy amit látott megtörténik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Yoda, akkor nem hibázott-e azzal, hogy Anakint arra biztatta, hogy nyugodjon bele szerette elvesztésébe és engedje el magától mielőbb amikor hozzá fordult?

De, meggyőződésem, hogy ott Yoda hibázott. Túlságosan is bízott Anakin mentális képességeiben és nem vette figyelembe a fiú érzelmi túlfűtöttségét.

 

Yoda mindig is hajlamos volt rébuszokban beszélve bölcselkedni és nem vette észre, hogy sokan (pl. Kanan vagy Luke) egyáltalán nem értik, mit mond. Úgy lehetett vele, hogy elülteti a bogarat a fülükbe és majd egyszer megértik. Anakin esetében ez hatványozottan rossz taktika, mert ő olyan típus, aki egy gondolatot nem szán arra, hogy értelmezzen ilyen dolgokat. Amit értett is igyekezett kiforgatni és máshogy értelmezni, nemhogy azt feldolgozza, amit eleve nem fogott fel. Ráadásul vannak helyzetek, ahol az idő kulcstényező, hisz a delikvens ellen dolgozik. Ilyenkor könnyen lehet, hogy hamarabb üt be a baj, mint hogy esélye lenne megérteni a kódolt tanácsokat.

 

Amúgy se volt egy túl okos gondolat Yoda-tól, még 2-3 szintet elmerülve a gondolatban is csak negatív értelme van az egésznek. Szerintem ez annyira absztrakt és földtől elrugaszkodott tanács volt, amit egy Obi-Wan vagy Qui-Gon se értett volna meg. Anakin-nak meg egyértelműen annyi jött le belőle, hogy "fogadd el fiam, így jártál; ha az Erő így akarja, akkor hagyd a fenébe, mert akkor az úgy is van rendjén; tőlünk semmi segítséget ne várj, mert ha tudnánk se segítenénk". Na most, ha valaki, akkor Anakin előre borítékolhatóan nem nyugszik bele egy ilyenbe. Ezt Yoda-nak is pontosan tudni kellett volna és empatikusabban hozzáállni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom Anakin már túl volt jó pár "a jövő mindig mozgásban van előadáson" azalatt a pár év alatt, amit padawanként töltött. Itt az volt az alapvető gond, hogy Ani eleve vonzódott valakihez annyira, hogy azon személy elvesztése fájjon neki. Erre a problémára meg tökéletes volt Yoda tanácsa, hisz ha akkor elengedi Padmét, akkor Palpatine irodájában minden másképp történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda tanácsa nem butaság, megtestesíti a Jedi rend alapvető eszméjét. Nyilván nem találhat azonban célba, hiszen olyan mintha egy látó ember egy vak embernek (akiről azt hiszi hogy lát), azt mondaná: "Nézd azt a virágot! Milyen szép!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda tanácsa nem butaság, megtestesíti a Jedi rend alapvető eszméjét. Nyilván nem találhat azonban célba, hiszen olyan mintha egy látó ember egy vak embernek (akiről azt hiszi hogy lát), azt mondaná: "Nézd azt a virágot! Milyen szép!"

Igen, ez kifejezetten találóan hangzik. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.