Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Ja, és CD-ROM

CD-ROM... khm... jaj... a CD-ROM az a kütyü, ami a számítógépbe van építve és beleteszed a CD-t és az lejátsza neked. CD-ROM-ot elég babrás letölteni, de azt hiszem, a lehetetlen a pontos szakkifejezés. Vagy audio CD vagy adat cd, vagy video cd, de tuti nem CD-ROM.

Ja, meg CD-ROM az is, amikor ketté törünk egy CD-t :peace:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a multimédiás, illetve adat cd-ket így (is) nevezik. Nézzd csak meg pl. a windows súgót. :D

Inkább nem nézem :peace:

Az legalább olyan jó, mint a World helyesírás ellenőrzője. OFF állapotban el lehet viselni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Noszóval. Szerintem amíg van igény a normálisan kinéző tokokra (díszdoboz, fémdoboz, egész operák esetében 4-5 korongos kiadások) addig még nincs veszve minden. Csak jó magyar szokás szerint mindenből a leggagyibb szokott lenni. Tesco Gazdaságos DVD-ért, főleg a mai árak mellett, nem csodálom hogy nincs tolongás.

 

A másik meg ami nincs is nálunk. A Theatrical Edition-nek utánajártam, viszont ott van a Transformers Score CD, amit 5300 Ft-ért lehetett volna megrendelni, miközben a megjelenés napján tele volt vele a net. Nézzetek be a Ki mit hallgat most 2007 október 9-i hozzászólásaiba :D Hát nem csodálom h senki nem akar fizetni azért, hogy még várnia is kelljen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Árak: szerintem már most meglehetősen alacsonyak. Emlékszem mikor 2001-ben elkezdtem DVD-filmeket venni, egy teljesen átlagos, kiadás 8000 Ft körül mozgott... és ezen se extra se szinkron nem volt, de még a képe se volt túl szép. De akkor ez okésnak volt mondható: egy combosabb kiadás a Media Martkban (combos: van rajta szinkron... ez akkor maga volt a csúcs) már simán 10.000 felett mozgott.

 

És hihetetlen de ebben a korszakban, tehát amikor még ilyen árakért nyomtak mai szemmel béna kiadványokat több fogyott egyes tételből, mint ma amikor 2000 Ft körül lehet teljesen új filmeket venni szinkronnal és extrákkal. Ezt az Xpress.hu üzemeltetője is megerősitette több izben.

Nyilvánvaló, hogy nem mindeért a letöltések felelnek, de azért derekasan benne vannak azok is. A legtöbb haver, aki meglátja a DVD-gyüjteményemet az első hüledezés után azért sandán néz rám, hogy normális vagyok-e és miért nem szereztem be a filmjeimet másoltan... és nem szegény emberekről van szó, hanem például olyanokról akik két és fél milliós kocsit vesznek zsebből, de teljes árú filmet nem vesznek, mert ma ez nem szokás. És szerintem ez a főok: mivel társadalmilag elfogadott az, hogy mindenki letölt, igy inkább csak amolyan furcsa, "meg nem értett" hobbivá vált az hogy valaki DVD-filmet vegyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor a gazdag komáid elég igénytelenek ilyen téren. :lol: No de mit várhatunk egy olyan országban, ahol a Győzike show az egyik legnézettebb?

Igen, az egyik főokot én is az igénytelenségben látom... az Xpress.hu-s mondta hogy például az igényes DVD-kiadások (diszdobozok, limitált kiadások stb.) a nagy üzletekben szinte egyáltalán nem fogynak. Egy csomót onnan visszaküldenek a gyártóhoz, aki nekik küldi, mert jelenleg ők az egyetlenek a piacon, akiknek a vásárlóköre bukik az ilyesmire.

 

És ugyanakkor a 990 Ft-os gagyik óriási tételben mennek... majd megprobálom előhalászni a Magyarországi top 10-es DVD eladási listát... mindenesetre döbbenetes: totál noname filmek az élbolyban... például a Leépitett szépség, amiben Michael Jackson az egyik mellékszereplő és az imdb-n 1.8-on áll... na az nálunk benne van a top5-ben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább lennék a vásárlás mellett, ha megtehetném. Régebben vettem egy-egy cd-t vagy dvd-t, de sajna ma már ezt nem tehetem meg. Az én fizetésem egy bolti eladói szinten mozog, és az élet nálunk alapszinten annyira drága, hogy nem lehet megfizetni ezeket a cuccokat. Mivel net majd két éve úgyis van otthon (az lenne az utolsó, amiről lemondanék), bolond lennék nem kihasználni, hogy letöltsek, mert másképp az életben nem jutnék sok mindenhez hozzá. Sok embernek kényszer a letöltés, mert az átlag fizetés a vásárlásra kevés. Most lehetne mondani azt, hogy akkor net helyett (ami szintén sok egy hónapban) vegyünk bolti cuccot, csak hogy a netet elsősorban másra használjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzá kell mindehhez tegyem hogy én is elég sokat töltök le netről. Az alábbi érvelés pedig bár nyilván kikezdhető (magazinokat se csenünk el ingyen a boltból csak azért, mert drágák, de mi azért szeretnénk elolvasni őket), de részemről teljesen acceptálható. Engem az bosszant, amikor olyan emberek töltögetnek akik nincsenek rászorulva, és százezres tételben viszik a boltokból a gagyit, miközben csak egy 500-assal többért akár valami minőségit is vehetnének. És persze sajnálom, hogy mig a környező országokban létretudott jönni egy egészséges DVD piac, addig amiénk igy nyüglödik... de ez nyilván nem azokon mulik akik egyéb opció hiján se tologatnák havonta haza a diszdobozos kiadványokat.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredeti dvd-t már ciki venni.Engem is csomószor leszóltak hogy minek vettem meg például 1500 forintért a 2 dvd-s Mátrix-ot, amikor 50 forintért lehet letölteni.

 

A Győzike show-t hagyjuk, annál szánalmasabb szart keresve se lehet találni.Tipikus az a sorozat amit senki se néz de azért 2 milliós a nézettsége. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igénytelenség viszont sajnos sokszor a kiadóknál is fellelhető. Extrék vagy nincsenek, vagy ha vannak, nuku felirat (BSG sorozatnál nuku extra, se a pilot, mégis ugyan annyiért adják, mint külföldön, ahol mind extra, mind pilot van). A feliratok ótvarok, fogalmazási, helyesírási és gépelési hibák, ferdítések, vagy éppen hat bekezdésnyi szöveget összefoglalnak - persze hibásan - három szavas mondatban (Alien AQ kiadások). A DVD borítók a szerializált filmeknél az egységesség jelét sem mutatják, némely esetben pedig már az öröm, ha olvasható a hátoldal, hát ha még hibákkal sincs tele (Star Wars Trilogy és az ep1-2-3). A díszdoboz szétesik, mikor hozzányúlok (szintén a már említett Alien AQ). Ja, és a b*zi nagy ízléstelen sárga/vörös karikák a gerincen, vagy a "Kerülj szinkronba" tokok, ami bár a kezdeményezés remek - mikor a klasszikus szinkront teszik fel -, de ezt nem kéne így reklámozni a borítók elcsúfításával. Nem beszélve olykor a szinkron hiányáról (jó, ez manapság már igen ritka, ha nem teljesen megszűntetett eset), vagy egy oblemocsok verzió használatáról (erre a példát végtelenségig lehetne sorolni).

Ennek ellenére én is buzgón veszem a DVD-ket, legalábbis amelyik tetszik. A húgom barátjától már én is megkaptam, amit Bomarr, pedig ő is tehetősebb, mégis, nekem sokszorosan nagyobb a bolti DVD gyűjteményem, mint neki. Mondjuk hál' istennek, engem az extra nem is érdekel, mert olykor akkor sem nézem meg, ha van, és még feliratos is (persze ellenpélda is akad, SW, AQ, SG, Serenity).

 

Jómagam három esetben töltök:

- Olyan verzió kapható hazánkban, amit a hajukra kenhetnek. Tehát, a szutyok új szinkronnal maszatolták össze (Die Hard 1-2, Kommadó), vagy nincs is szinkron (Ryan közlegény megmentése, Shindler listája, Az Elitalakulat,, Star Trekek). Bár nálam ez még nem is lenne annyira mérvadó, mivel anyám és apám is szívesen nézné eme filmeket, és bizony ők nem tudnak (anyám) vagy nem akarnak (apám) feliratot olvasni, kénytelen vagyok szinkronos verzióra szert tenni. Viszont amennyiben megjelenik a megfelelő verzió, máris zsákolom (Kelly hősei, amint lett szinkronos, már meg is vettem).

- Meg sem jelent. Ezek főleg sorozatok, bár ez beindulni látszik, de mégis, honnan akasszam le a Stargate-eket, a Star Trekeket, a Firefly-t, stb? De említhetek filmet is, mint pl.: Die Hard 3, ami még szinkron nélkül sem jelent meg hazánkban, és úgy tűnik, mostanában nem is fog. Viszont hajlandó vagyok megvenni, amennyiben megjelenik (a House-t és a BSG-t a jézuska hozza is, egyebek mellett :lol: ).

- Ameddig nincs rá pénzem, hogy begyűjtsem. Mivel nem keresek - még - és nem szeretem a szüleimet is megkopasztani, így az anyagi forrásaim igencsak limitáltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos ez tényleg igy van: néha nem is érteni, hogy egyes bolti DVD-knél miért nem tudtak jobban figyelni. A Star Wars DVD-nél például, hogy nem volt egyetlen ember sem, aki szólt volna, hogy a szereplők nevét normálisan irják le?

 

Obi1: A Hetedik jogai a Budapest Filmnél vannak, akik azt igérték, hogy szép lassacskán adják ki a birtokukba került filmeket. Én is remélem, hogy minnél előbb lépni fognak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eredeti dvd-t már ciki venni.Engem is csomószor leszóltak hogy minek vettem meg például 1500 forintért a 2 dvd-s Mátrix-ot, amikor 50 forintért lehet letölteni.

De azért Te szorgalmasan veszed az eredeti DVD-ket ugye? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet értek Bomarral, hogy ma már nem olyan horribilis nívós filmek ára.

 

Csomó kétlemezes film például már 1990-ért ott hever a polcokon, ez ugye azt jelenti, hogy lemezenként 995Ft. Tehát ott vagyunk, mint a már említett "gagyik"-nál.

Én egyébként szeretek azok között a "gagyik" közt is válogatni, mert lehet ott is régi kedvenc ami annyit megér, sőt esetleg olyan is ami annál igényesebb kiadást nem igényel. Az ember mégis bármikor beteheti a masinána, hogy megnézze.

 

Amúgy meg nemrég volt a DVDfesztivál ami még ebből az árból -20%.

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért Te szorgalmasan veszed az eredeti DVD-ket ugye? :lol:

Azt nem mondtam, maximum 2-3 havonta veszek dvd-t.De nem is ez a lényeg.

 

Nálam vannak olyan filmek amik egyszerűen megérdemlik hogy megvegyem őket.Igaz sajnos nincs annyi pénzem hogy mindet megvegyem, de évente 7000 ezret kiadni például egy Lost DVD-ért nem olyan nagy veszteség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.