Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Nekem a feltöltési arány megállt és nem nő, hiába seedeltem egy filmből fel 2gigát...most akkor ez ilyen töltöm fel, amíg jónak látom elven megy, vagy mi van? Mert az elmúlt időben, semmi fejlesztés nem történt az oldalon Hit and Run ügyben sem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a feltöltési arány megállt és nem nő, hiába seedeltem egy filmből fel 2gigát...most akkor ez ilyen töltöm fel, amíg jónak látom elven megy, vagy mi van? Mert az elmúlt időben, semmi fejlesztés nem történt az oldalon Hit and Run ügyben sem...

 

Arányokat sajna megszüntették, pedig nagynehezen összeszültem 4 giga le, és vagy 50 giga fel arányt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak végső esetben szoktam onnan szedni, fent vagyok két nagyon nagy külföldin is, az új cuccokat onnan húzom le. Többnyire, ha valami magyarul kell, ami ritka, vagy játékot keresek, akkor használom az Ncore-t, meg 1-2 sikerfilmet töltögetek, de jobb több látom állni a mai világban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így utólag sok értelmét nem látom, de régebben csak free leech alatt töltöttem le, és így nagy volt az arányom. De azért 11 tb felment.

 

20 000 alatt szoktam lenni, de mostanában nem futtatom a gépet és lecsúsztam 50 000-környékére. 80 gigás hdd-vel azért tűrhető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legyél fenn sokáig, akkor egyszer úgy is beindul. Én eddig 120 gigát töltöttem fel, le azért sokkal kevesebbet. 10 megás nettől ez szép teljesítmény.

 

Így se indul be nagyon, hiába vagyok fent pl. 2-től este 9-ig :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eddig 120 gigát töltöttem fel, le azért sokkal kevesebbet. 10 megás nettől ez szép teljesítmény.

Attól függ a szép teljesítmény, hogy mennyi idő alatt jött össze :P Nekem 1T felett van a feltöltésem a lassabb netemmel, de ezt kb. 6 év alatt szedtem össze :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól tudom akkor kell két napig feltölteni, ha 0 megát seedels fel belőle. Ha az 1-es arányt eléred, onnantól kezdve mindegy, hogy mennyi ideig seedeled. Ha a kettő közt vagy, akkor arányosítják az előírt seed időt, mondjuk azt nem tudom, hogy hogyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerű szabályt vezettem be, hogy ne kelljen semmit így nézegetnem, számolnom. Mindig csak a két hétnél régebbi torrenteket törlöm, aztán ennyi. Bár van olyan, hogy hetekig nem foglalkozom ilyesmikkel, mert nincs kedvem pakolgatni a letöltött fájlokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szép és jó dolgok, de én általában nem olyan filmeket nézek meg csak, amihez 300 előzetes készül, vagy szinkronizálják őket... Egy Toxikus Bosszúálló 3-at, meg nem nagyon van kinek seedelni, miután 12óra futtatási idő alatt lejön arról a 2-3 emberről, akiről szedtem. Ha a user populáris dolgokat keres, akkor könnyebb dolga van. De szerencsére bejutottam egy olyan oldalra is, ahol tilos a blockbusterek feltöltése, csak európia, művész és ZS filmek vannak, itt szívesen tartom az arányomat is, valahogy jobban esik ilyet feltölteni, mint beszállni seedelni pl. a Fifa 2033-at, amit már amúgy is rajtam kívül 456-an uppolnak! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szerencsére bejutottam egy olyan oldalra is, ahol tilos a blockbusterek feltöltése, csak európia, művész és ZS filmek vannak,

Ez jól hangzik. Jók az ilyen tematikus oldalak, nem is árt, hogy van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warezben tudok mutatni egyet, oda régen én is pakoltam filmeket, meg feliratoztam 1-2 alkotást. Most már csak torrentezek, mióta volt egy a Megaupload botrány is és több giga adatom tűnt el. No meg a Data.hu is egy vicc, feltettem valamit, rejtjelezett névvel, tehát nem úgy, hogy ABosszuallokFilmMozibollopottToroljLe.rar, jelszavazva és mégis 4percre rá már halott volt a link...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a vicc, hogy próbálják szűrni, hanem inkább az, hogy már kezd odáig fajulni, hogyha előfizető vagy, akkor a file-aid többsége védelmet kap, míg azoknál akik nem azok, de teljesen legális pl. osztálytalis képeket raknak fel rar-ban pictures.rar néven, szívják. Ezért is mondom, hogy a torrentnek nagyobb jövője van, mint a warezolásnak, azonban ritkaságoknál jobban jön, ha találsz egy linket, ami még él és tuti le is tölthető. Sokszor jártam már úgy, hogy elindítottam egy torrentet és 2hét után jött le, pedig a gépem naponta ment 3-4 órát. Mindennek van előnye és hátránya is.

A másik, hogy ez a szerzői jog is változhatna az idő múlásával. Azt megértem, hogy egy 2012es filmet figyelnek, törlik, ha fent van, de hogy régebbi, akár 1990es alkotásokat is csak úgy törölgetnek...ebből már kinek van haszna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Más is kapott ilyet ncore-ról? Komolyan megáll az eszem. Sokáig töltöm vissza, baromi jó feltöltésem van, nagyon jó arányom erre ezt kapom.

 

"Kedves felhasználó!

 

Sajnálattal észleltük, hogy az elmúlt hónapban nem sikerült betartanod a letöltések utáni szabályokat, azaz nem osztottad vissza kellő ideig, vagy arányig a letöltött anyagokat. (Bővebben itt)

 

Ezzel az oldal működését veszélyezteted, ugyanis ha mindenki csak letöltene és nem adna vissza belőle semmit a közösségnek, vagy legalább megpróbálná a minimális ideid seedben tartani, akkor egyre kevesebb lenne az aktív torrent, ami pedig számodra is nehézségeket okozna.

Bizonyára értesültél róla, hogy emiatt kaptál a hónap elején három napos tiltást.

 

Megkérünk, hogy a jövőben tartsd be a szabályokat és legyél aktívabb tagja a közösségünknek, így elkerülve a további szankciókat.

 

Mivel a hó eleji tiltásunk csak figyelmeztetésül szolgált, ezért az oldalon belüli aktivitásodat a hónap első 20 napjának forgalma alapján ismét ellenőrizzük, és amennyiben továbbra is azt tapasztaljuk, hogy nem teljesíted a kötelezettségeidet, további, súlyosabb szankcióban részesülhetsz a hónap lezárása után, ha addig sem javítasz ezen.

 

A sokszoros szabályszegés az account kitiltásával járhat."

 

Mi ez a marhaság?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.