Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

  • 4 héttel később...

A DVD piac halála miatt. Az FHE sosem volt turkálóra specializált forgalmazó. Az emberek pedig sajnálják a 2-3 ezer forintot 1-1 kiadványért, mert hát minek, ha elmegy a Tescoba és ott vesz 59-99-199 Ft-os filmeket, vagy letölt. :cool:

 

Sony, ABLO, SPI, New Line Cinema, Fórum Hungary és egyéb független filmeket adott ki eddig, még nem tudni mi lesz ezen kiadók jövőbeli kiadásaival :D

 

Bővebben a hozzászólásokban: http://www.dvdextra.hu/news.asp?KOD=405588...096537809204208

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg hát szegény FHE hogyan élhetne meg nyugati keresletből, ha csak hazánkba forgalmaz? :cool:

Itthon pedig a népek, mint mondtam nem hajlandóak 1 filmért több ezrest kiadni.

És nem is a letöltőkkel van a baj! Töltse le, és ha tetszik neki akkor VEGYE MEG!! Háromezer forint egy DVD -ért nem nagy ár manapság. Többet elisznak meg cigiznek két hét alatt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem árusitom(illetve pár kollégának írok azért ki).Gondold el ha mindent megvettél volna amit eddig megnéztél.Nonszensz.vagy 3000 db dvd állnai itt amit egyszer megnéztél.

Ja igen és majd ha európai bérek lesznek itt is akkor lehet elvárni, hoyg valamit is megvegyenek.Át kellett szállni a górénak a Rolls-ból egy mercibe?Amig tisztes bevételt hoz nekik világszinten a dvd-eladás addig ne legyen már panasz.

Különben a torrent világszinten müködik, sőt pár nyugati országban többen töltenek le mint itt.

Mondjuk én magasról lesz*rom az egészet.Majd az angolt letöltöm aztán szerzek hozzá feliratot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem is a letöltőkkel van a baj! Töltse le, és ha tetszik neki akkor VEGYE MEG!! Háromezer forint egy DVD -ért nem nagy ár manapság. Többet elisznak meg cigiznek két hét alatt.
Majd ha az a 3000 Ft nem a havi jövedelmem 1/20-a, vagy a család 1 napi bolti (élelmiszer, vegyi áru) költsége lesz, ezt is fogom tenni. Addig meg? Hát... ami nagyon érdekel, azt letöltöm, aztán ha lesz rá pénzem, majd megveszem. Egyébként meg no DVD, no mozi, no könyvek és ha sikerül leszokni, akkor no cigi... A DVD kiadók góréi addig meg egy hónap Havaii helyett elégedjenek meg két hét Malorkával, vagy Ibizával! :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie. Ami nekem ért annyit, azt megvettem eredetiben. Ez nálam alap, mert egyrészt sokkal jobb gyáriban, másrészt ez elvi kérdés ekkor már. A vége az lesz, hogy nem marad egy kiadó se aztán majd az új kiadású filmeket töltögethetjük le a torrentről számítógépre. Te komolyan így akarod nézni az avatart vagy ha kijön BD-n a Csillagok Háborúját? Mert én nem. Aki ezért felelős azt falhoz állítanám, felakasztanám vagy a Dunába lőném.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez a vélemény tetszik, és ki is fejezi azt, amit gondolok az ügyről (amiben egyben Ody véleményét is osztom):

viszont nem igazán tud meghatni, ha valaki arra panaszkodik, hogy drága a DVD (mert nem az) és nem engedheti meg magának, hogy 990 Ft-os filmet vásároljon (kérdem én: széles sávú internet-előfizetésre, filmlejátszásra alkalmas berendezésekre mégis telik?). de ismétlem, nem ők az ellenségek (most még): igazából a multinacionális cégek piacalakítása vágta tönkre a hazai dvd-piacot, amihez a kalózkodás, másolgatás és egyes kiadók rossz árpolitikája, illetve az egyik napról a másikra meggazdagodást megcélzó kiadók asszisztáltak. - DVDEXTRA
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most értem el egy politikai párt Szerzői jogokról szóló programpontjához. A párt nevét kicsillagoztam, ma, elsőként nyújtotta be a programját, szóval leellenőrizhető:

 

"Szerzői jog

A ****** számára mára már nyilvánvalóvá vált, hogy a szerzői jogokról szóló törvényt módosítani kell, hiszen a

szerzők, előadók és a felhasználók érdekeit, illetve védelmét nem biztosítja kellő mértékben.

A közös jogkezelők és jogvédő szervezetek jelenleg a felhasználók és a szerverüzemeltetők kriminalizálásában

látják a megoldást az internetes letöltések terén, nem pedig a kialakult piaci viszonyokhoz való alkalmazkodásban

(drága szoftverek, zenei cd-k stb.). Egy szűk érdekcsoport tartja kezében ezen szervezeteket, melyek átláthatatlan

módon fizetik ki a befolyt jogdíjakat.

A ****** ezért a megoldást a következőkben látja:

Az internetes fájlcserélő rendszerek szerzői jogokat nem sértő szabadságának teljes körű támogatása, ezzel együtt

az anyagi haszonszerzést szolgáló letöltések további tiltása mellett a saját felhasználásra szolgáló letöltés dekriminalizálása.

A szerzői jogdíjak jelenlegi rendszerének átalakítása a jobb átláthatóság és a jogdíjak érdekmentes kifizetésének

érdekében.

A szerzői joggal foglalkozó szervezetek havonta esedékes, részletes, nyilvános kimutatásokkal igazolják a valódi

lejátszási listákat, és ezek alapján kifizetett jogdíjakat."

 

Személyes véleményem nagyjából lefedi ezt a javaslatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Se cigizni se inni nem kell, és a DVDket is olcsóbban kéne adniuk. Ennyi.

Tényleg drága még egy film, a fizetéshez képest. Persze az új filmek nem a Bud és Terenceek. :)

Ahogy a mozijegy is. Lehet én vagyok fukar, de nem keresek annyit, hogy minden héten ilyenekre költsek.

Nem értik, hogy amikor filmhét van annyi a bevételük mint egész évben???

Ezen kéne elgondolkozni.

És félreértés ne essék, ez nem csak a mozi és filmre igaz, hanem még nagyon sok minden másra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Ody. Minek fizessünk valamiért amit szinte ingyen is megkapunk. Ezzel a hozzáállással egy szintre helyezi a véleményező mondjuk a Star Wars-okat, Avatart az olyan silány termékekkel, mint az Uwe Boll filmek, ZS-kategóriás filmek meg társaik. Mert hát ugyanannyit kell rá "álldozni", az időt meg a DVD-t.

 

Meg azt se felejtsük el, hogy most is emberek tucatjai kerülnek utcára, akik nem vezetők voltak, hanem sima alkalmazottak... :) Jó persze még nem szünt meg a cég, csak affelé halad...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sajnálom, hogy ez van. Én nem nézek annyi filmet itthon, és szinte csak eredeti DVD-im vannak, ráadásul nem a TESCO-s korszakukban megvettek többségben. Ennek ellenére a letöltést megértem, mert sokaknak nem kérdés, hogy letöltsék vagy megvegyék, mert ha nem lehetne letölteni, akkor sem tudnák megvenni. De azokat viszont nem tudom megérteni, akik megvehetnék az eredetit is, mégis inkább letöltik, mert ennek semmi értelme... Az eredeti sokkal jobb, azon túl, hogy legális.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azokat viszont nem tudom megérteni, akik megvehetnék az eredetit is, mégis inkább letöltik, mert ennek semmi értelme... Az eredeti sokkal jobb, azon túl, hogy legális.
Bingo! Volt olyan barátom aki 15 írott lemezt rendelt meg a neten.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van Gyoka. Inkább bagózz. Többet ér a rák mint egy eredeti DVD. Azt hittem értelmesebb vagy ennél....

Ne személyeskedjünk ennyire :D

 

Ennek ellenére a letöltést megértem, mert sokaknak nem kérdés, hogy letöltsék vagy megvegyék, mert ha nem lehetne letölteni, akkor sem tudnák megvenni.

Sajnos én is ebbe a kategóriába tartozom :) Vennék lemezeket, ha tudnék. Van is néhány, meg lesz a jövőben is (már ha lesznek kiadványok), csak hát a mikor kérdéses.

 

Egyébiránt ha nem jönnek ki magyar kiadványok, a torrent közösség meg fogja oldani a problémát, attól azért nem félek, max. csak feliratos dvd-ket dobnak fel a netre.

HD-film, anyag is van már rengeted, sorra kerülnek fel egymás után. Megcsinálják hozzá a feliratot, aztán egy szerkesztő progival felrakják a külföldi tartalomhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

frenkie. Ami nekem ért annyit, azt megvettem eredetiben. Ez nálam alap, mert egyrészt sokkal jobb gyáriban, másrészt ez elvi kérdés ekkor már. A vége az lesz, hogy nem marad egy kiadó se aztán majd az új kiadású filmeket töltögethetjük le a torrentről számítógépre. Te komolyan így akarod nézni az avatart vagy ha kijön BD-n a Csillagok Háborúját? Mert én nem. Aki ezért felelős azt falhoz állítanám, felakasztanám vagy a Dunába lőném.

 

 

Látom belőled is ki tud jönni jönni a brutalitás. :) Láttad nálam is, hogy én is megveszem ami érdekel, már tényleg nem annyira drága egy új dvd sem.De mindent nem vehetsz meg.Felelős meg az elmúlt 20 év.Nagyon sokan élnek úgy mint Gyoka vagy kevesebb jövedelemből.Én sem venném meg ha azon kéne agyalnom hogy kaja vagy film.Ki kéne azért próbálni a 300000-es átlafizetést szerintem legalább egy évig.Ha ezalatt is alig fogyna a dvd akkor azt mondom hogy tényleg a nép a hibás.

Nyugaton meg akkor milyen kultúra lehet, ha ők is töltenek le ezerrel?A torrentet is lehet hibásnak nevezni meg a szélessávot.Pillanatok lejön bármely film.

Aki meg nem érti miért töltenek le egyesek, azt simán benyomnám havi 80 rongy jövedelemmel egy panelba, szintén egy évig, aztán a végén megnézném hány dvd-t vett.

Nézd, egyszerüen nem tudom sajnálni őket.Billyt sajnáljam mert leszedtem a Windowst és megkárosítottam 40000 ft-al ami neki semmi?

Én is sajnálom a döntést de nem tudok ellen tenni.

De ha már letöltés akkor valahol te is hibás vagy mert nem hiszem hogy mindent megvettél amit megnéztél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki meg nem érti miért töltenek le egyesek, azt simán benyomnám havi 80 rongy jövedelemmel egy panelba, szintén egy évig, aztán a végén megnézném hány dvd-t vett.

Vagy egy nagy vidéki családi házba, ahol a fűtés télen több, mint ez a 80ezer.

 

Egyébként tényleg sokan lehetnek azok is, akik megtehetnék, hogy megveszik, de minek vegyék, ha ingyen is megvan. Bomarr mesélt arról régebben, hogy neki is van ilyen ismerőse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát én leginkább olyasmiket szerzek be töltve, amikhez legális úton egyenlőre nem jutok hozzá. Bizonyos sorozatok, főleg régebbi cuccok.

Az igazán kedvelt cuccok, amiket meg lehet venni, azokat igyekszem megvenni. Elnök emberei, David Attenborough filmek, a legújabb Trek, Gyűrűk ura pl mind eredetiben csücsül itt.

Most épp kevés filmet tudunk venni, Gyoka hozzáállását meg tudom érteni. Sajnos tényleg van, h a 990-es ist drágállja az ember. Nam drága ténylegesen, csak bizonyos fizetéshez az.

Volt olyan ismerősöm, aki rövid idő alatt fél millát el tudott tenni, takarékoskodott. De bérletet nem volt képes venni. Ugyanígy mindent letölt. Ezt képtelen vagyok megérteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.