Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Nekem is vannak ilyenek, nem kaphatóak, felrakták, leszedtem.

 

Az Anne is, amit hoztál. Úgy megvenném eredetiben.

Nagy örömöm volt pár éve, mikor láttam, h megjelent a Vörös Pimpernel sorozat, azonnal le is csaptam rá. Még az Őfelsége kapitányára fáj a fogam. Nagyon! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne személyeskedjünk ennyire :)

Azért Gyoka érve elég érdekes volt. Azt írja, cigizik. Na már most, osszunk-szorozzunk, mennyi a bagó? 500 Ft/doboz? Mondjuk. Nem tudom, Gyoka mennyit bagzik, de ha veszünk egy embert, aki tíz dobozt szív csak el egy hónap alatt, akkor az akár 5 DVD ára is lehetne. A cigi káros magára és a környezetére, és még panaszkodik, hogy nincs pénze DVD-re? Tán valamit föl kéne cserélni! Ha meg erős dohányos, egy hónapban elfüstölt pénz árából egy egész DVD kollekciót vehetne (vagy költhetné akár kajára is, ha már annyira meg van szorulva). Az ilyesmi igenis dühítő, amikor valami tényleges sz*rra elcseszi az ember a pénzt, de közben meg morog, hogy nincs egy másik fontosabb, vagy jobb dologra pénze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne személyeskedjünk ennyire :)
Hát ne tedd!

 

 

Látom belőled is ki tud jönni jönni a brutalitás. :D Láttad nálam is, hogy én is megveszem ami érdekel,
Nem is rátok gondolok mert tudom, hogy Ti azért ami nagyon kell azt megveszitek. De vannak olyanok, akik pofátlanok. Pl. aki több ezret kér havonta a szerver működtetéséhez. Ugye Phobos... Ezek bűnözők, akiket le kellene kapcsolni. Sokszor ez a pénz az alvilágba vándorol.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Ody :) Azok a megvetendőek.

frenkie: attól, hogy 1x megnézed, még nem kell megvenni, csak ha mondjuk kedveled a filmet, évente többször előveszed. Én is persze le szoktam tölteni, de ami tetszik vagy jó kiadásban jelenik meg (pl. Batpod, Angyalok és... könyvtámaszos ...stb.) arra áldozok, mert úgy élek, hogy ezt megtehessem (nem iszok, nem dohányzok... stb és nekem kell eltartani magam)

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De szép is volt amikor havi húszezret is elbatytam DVD-re. :P Megtehettem. Most meg..... :)

Örülök, hogy letölthetek.

Még azért előfordul, hogy Media Marktban hozzám ragad egy-két ritka lemez amit még szoc. helyeken se találtam. És még olcsók is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Gyoka érve elég érdekes volt. Azt írja, cigizik.

Nem is ezt vitattam, hanem ezért nem kellett volna azt írni, hogy értelmesebbnek gondolta. Mintha ettől függene bárki értelmi szintje.

 

Hát ne tedd!

Te tetted :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bayformers filmzenéről hallottatok-e? Amcsi megjelenés napján már le lehetett szüretelni torrentezés nélkül is. Magyar forgalomba több hét múlva került, olyan áron, hogy olcsóbb lett volna USA-ból rendelni. Ilyen helyzetben ne csodálkozzon a tisztelt forgalmazó.... Filmeknél legalább rájöttek már, hogy mire jó a világpremier

Igazából, ez már mindenképpen egy pozitív hatása a letöltögetésnek. Enélkül még simán húzták az időt hónapokig, mire egy film moziba került. Aztán elterjedtek a kamerás verziók, a mozitulajdonosok meg rájöttek pár év alatt, hogy a jónép mindenképpen a premier után egy héttel megnézi a filmet, akár behozzák az országba, akár nem. Úgyhogy inkább behozzák. Szerencsére.

Amúgy meg, ha lenne olyan bankszámlaszám ahova egyenesen a készítő(k)nek lehet fizetni, lelkesen használnám. Steve Jablonsky-tól pl megvan a két Bayformers zenéje. Megérdemelné azt, hogy az ő részét + zenekarét kifizessem. Viszont sem a koronggyártó, sem a forgalmazó, sem a fuvarozó, sem a vám költségét nem voltam hajlandó fizetni, mert az ugye nem kellett. Bár, ami azt illeti, mind a zeneszerző, mind a zenekar részesül a film bevételéből valamilyen szinten, még ha nem is a jegyeladás arányában. A filmzene CD végülis csak a filmgyártás mellékterméke :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt! Végre valaki akin nincs szemellenző.

De ugye nem gondoljátok, h akinek nincs mindig 3000-e DVD-k-re, az mind cigizik, vagy egyéb másra költi. Nekem ez most nagyon úgy tűnt, h ki lett szúrva valami, és azon van lovagolva.

Énnekem is van egy költséges hobbim. Havonta sokba kerül, oszt sok haszna nincs. És még vagy 16-18 évig így lesz. Ha kidobom, lehet 2-3 DVD-t is tudok venni! :D...De mégis inkább megtartom :)

Nem szeretem a cigit, mióta tesóm rászokott, inkább útálom. De akkor lehet mondani, h nem kávézzon, ne igyon alkoholt, mind káros. Sőt, ne egyen édességet, ne igyon szénsavas üditőt, energiaitalt.

Értem én, h mit akartok mondani, de valakire ráförmedni, aki ráadásul le is próbál szokni - írta - az nem igazán fair.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én, h mit akartok mondani, de valakire ráförmedni, aki ráadásul le is próbál szokni - írta - az nem igazán fair.

Csak biztatjuk, hogy mielőbb szokjon le, és akkor majd több pénze lesz a torrentezés miatti villanyszámlára.... vagy mi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Ody :) Azok a megvetendőek.

frenkie: attól, hogy 1x megnézed, még nem kell megvenni, csak ha mondjuk kedveled a filmet, évente többször előveszed. Én is persze le szoktam tölteni, de ami tetszik vagy jó kiadásban jelenik meg (pl. Batpod, Angyalok és... könyvtámaszos ...stb.) arra áldozok, mert úgy élek, hogy ezt megtehessem (nem iszok, nem dohányzok... stb és nekem kell eltartani magam)

Én sem dohányzom, ritkán iszom, de van pár költséges hobbim. Gyerek, albérlet, fűtés, villany, kaja, közös költség. Az internet a legkevesebb, ketten használjuk, kábel, és tényleg nem drága. Mégis néha elhúzok a boltban a DVD-s álványok mellett, mert a szivem fájdul csak.

(hozzáteszem, elégedett vagyok azzal, h eddig elvoltunk, nemsokára megyek vissza melóba, könnyebb lesz, és remélhetőleg, 1-2 DVD-vel több belefér a havi keretbe :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tenel Ka. Akinek nem inge.... Senki nem akarja, hogy a fiad ne egyen mert Te műsoros DVD -ket veszel. De honnan jött a feltevés? Ilyet senki nem sugallt, sőt!

Sarkaítottam, ahogy kicsit úgy éreztem, ti is. Meg némi irónia. (Pildi mondaná - kommunikációs nehézség :D )

Tényleg ne érts félre, tudom h ilyesmi eszetekbe sem jut! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sarkaítottam, ahogy kicsit úgy éreztem, ti is. Meg némi irónia. (Pildi mondaná - kommunikációs nehézség :D )

Tényleg ne érts félre, tudom h ilyesmi eszetekbe sem jut! :)

Donát is sarkított, de az már nem tetszett. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A probléma a torrenttel és a szélessávval tetőzött.Ma már szinte ingyen van brutális netsebesség, torrenthez mindenki hozzáfér ingyen és ott aztán minden van.Ez már szerintem kiirthatatlan.Más megoldást kell találni a szezők jogdíjára.Vannak már kisérletek, baráti árakon lehet zenéket töltögetni, pl az Itunes-al.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sarkaítottam, ahogy kicsit úgy éreztem, ti is. Meg némi irónia.

Baromi rosszul érezted. :) Gyokára valóban rászálltam, mert nekem ne panaszkodjon, hogy nincs pénze x dologra, mikor kártékony y dologra költi. Ez így nem jó, és nem ő az egyetlen az ismerőseim közül, aki ilyennel jön. Ez nem érv. Kaja, gyerek, ruha (ha nincs túlzásba víve), lakás, számlák, egészség, ige, ezek érvek és mind előbbre valók egy DVD-nél, vagy legonál, vagy akármi másnál, amit hobbiból űz az ember; cigi, pia, egyéb kártékony élvezeti cikkek, nincs helye a sorban sem. Ez nekem személy szerint nem tetszik. Pláne, ha azt veszem, hogy a DVD piac tönkre megy, mert senki sem tud rá költeni, de a dohány/piapiac az persze virágzik, mert arra ijesztően sok ember tud költeni, holott összevetve árban még a DVD az olcsóbb (kivétel persze, ha nem füstöl el az ember havi 10-20 dobozt, de hát ezért is írtam, hogy nem tudom, Gyoka mennyit bagózik, ha havi egy dobozzal, akkor természetesen a leírtak rá nem vonatkoznak, de ha a dobozok száma konvergál a 10 felé, ne adj isten, át is lépi, akkor már igen).

 

De ugye nem gondoljátok, h akinek nincs mindig 3000-e DVD-k-re, az mind cigizik, vagy egyéb másra költi.

Hogy ez milyen logikával jött ki, azt nem tudom, de megnyugtathatlak, fel sem merült bennem. Kizárólag arra vonatkozik a mondandóm, aki bagzik, és azt is beveti, mint érvet arra, hogy xy dologra nincs pénze (mondanám piára is, de azt senki nem dobta be :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor egy késdés, mivel nem vagyok otthon a témában... ez most azt jelenti, hogy befuccsolt a magyar DVD és BD piac és feb 1-től egyáltalán nem fog megjelenni itthon semmi?

 

Nem.Csak egy forgalmazó fuccsolt be.Persze ez is nagy érvágás.Azon filmstúdiók filmjei közül amiket forgalmazott nem fognak itthon megjelenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs... kicsillagoztam volna én de nem vettem észre. Ezer bocs.

 

Nem tud valaki esetleg listát mutatni arról, mely kiadók filmjeit forgalmazta az FHE?!

Mármint nem a filmcímekről.. hanem a kiadókról lista.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs... kicsillagoztam volna én de nem vettem észre. Ezer bocs.

 

Nem tud valaki esetleg listát mutatni arról, mely kiadók filmjeit forgalmazta az FHE?!

Mármint nem a filmcímekről.. hanem a kiadókról lista.

Sony, ABLO, SPI, New Line Cinema, Fórum Hungary és egyéb független filmek.

 

Mondjuk így nem tudom miként fog megjelenni majd a Gyűrűk Ura BR -en? :):D:P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baromi rosszul érezted. :)

 

Okk, akkor tényleg rosszul éreztem, viszont jól éreztem, h keményen mondtad, így is akartad. :)

Dzséjt, az a baj, h a dohányosnak a cigi éppúgy napi fogyasztási cikk, mint pl a kenyér, vagy a tej.

Lehet mondani, h az ő választása, de nem egészen így van. Általában akkor szoknak rá, mikor még kölkök, és sajnos hazánkban tényleg elég korán lesznek dohányosak a gyerekek. Gyakran 12 évesen már füstölnek.

 

A többit a hogyan ne tedd tönkre magadba tettem, mert inkább oda passzol :)

Szerkesztve: - Tenel Ka
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk így nem tudom miként fog megjelenni majd a Gyűrűk Ura BR -en? :) :) :)

A GYU-filmeket a Warner forgalmazta elvileg, ahogy tudtam, de itthon meg ezek? Fura az egész.

 

A készülő Hobbit is New Line Cinema nem?

Nem egészen, sőt, egyáltalán nem, de már nem emlékszem teljesen a részletekre :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy az FHE nem ad ki február 1-től filmeket, nem fognak a jogokon ülni. Más kiadó fogja megkapni őket. Tehát csak egy kicsit kell várni a megjelenésekre.

Az viszont egy másik dolog, hogy az FHE volt az a forgalmazó aki a leginkább nyomatta a különleges kiadásokat és ez mostantól nagy valószínűséggel meg fog szünni :) pl: Angyalok és... könyvtámaszai, Da Vinci Criptex, Alkonyat díszdoboz, Rémálom vastag doboz, Terminátor 4 4db kiadása...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.