Ugrás a kommentre

Filecserélők - etikai, jogi oldal


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Attól, hogy az FHE nem ad ki február 1-től filmeket, nem fognak a jogokon ülni. Más kiadó fogja megkapni őket.

Én is erre tippelek, meglesznek ezek a filmek, csak más kiadótól. Nézd, végül is nincs minden veszve, amúgy is többször rendeltél külföldről, csak kár, hogy onnan kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Frenkie miért vagy fenn máshol is mint a magos? :)

Nekem is csak tartalék miatt van a Bethon. :)

 

 

Roppant egyszerű.Ha az egyikről kivágnak van még kettő.DE.Mióta brutális netem van(2 Mb fel) azóta mindhárom oldalon nagyon jó az arányom(majomparádé,ncore,bithumen).Meg azért van ami csak az egyiken van meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Roppant egyszerű.Ha az egyikről kivágnak van még kettő.DE.Mióta brutális netem van(2 Mb fel) azóta mindhárom oldalon nagyon jó az arányom(majomparádé,ncore,bithumen).Meg azért van ami csak az egyiken van meg.

 

Hát ja én ezért tartom az említett 2őt, de szerintem a magosnál nincs jobb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak a magoson vagyok fenn, de teljesen meg vagyok vele elégedve. Azért is nem nézek másik után. Azért a pár anyagért, amik ott nincsenek fenn, meg fölösleges másik oldalakat is nézegetni :)

Jut eszembe, nincs valakinek meg elektronikusan ECDL webkezdő és képszerkesztés könyv? Azt mintha a magoson nem találtam volna meg :) Normál könyvben is jó, csak nem venném meg, ha nem muszáj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ha ennyien vagytok fel core-on, egyszer majd meghívhatnátok, mert már vagy egy éve próbálok bejutni... :)

 

Rossz hír épp pár napja írták ki hírbe, hogy 3-4 hónapig most nem lesz meghívás. :)

De utána visszatérünk rá.

(amúgy 115e emberke van fent. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sajnos amúgy sincs meghívóm, mivel nem értem el annyi pontot, amit beválthatnék. Régebben sokat felhasználtam, manapság már nem, de még nincs meg a kellő mennyiség egy meghívőért. De ha lejár a tilalom, hátha lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe, nincs valakinek meg elektronikusan ECDL webkezdő és képszerkesztés könyv? Azt mintha a magoson nem találtam volna meg :)
Próbáld meg az Ebookz oldalát. Ott egész jó anyagok vannak, vagy keress magon egy oktató CD-t.

 

Amúgy mit értesz a webkezdő alatt? HTML-t? Mert ahhoz is vannak fent anyagok, sőt ha jól látom még videók is.

 

Nekem van 1-2 ECDL-s könyvem, az egyikhez kaptam CD-t is amin tömör-gyönyörben benne van a könyv anyaga is, ha kell, majd dobj egy PÜ-t :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, szétnézek itt :)

Gőzöm sincs mit jelent a webkezdő, de így hívják az egyik modult. A meglévők mellé kellene 3, 2-őt már választottam, és harmadiknak gondoltam ezt, vagy marad a képszerkesztős.

Magos oldalon vannak fenn anyagok, de pl. könyv csak a régi 6 modulból, a vizsgapéldatárak hiánytalanul, azt le is szedtem. Ezeken kívül nem sok minden van, de nekem valami elméleti könyv is kéne ebből a modulból, mert pl. a téma nekem teljesen új.

Ha szétnéztem, szólok, hogy megtaláltam-e, amit keresek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ha valaki otthon van torrentben akkor tudna segíteni kicsit abban, hogy hogyan kell ľTorrent esetén az RSS alapú letöltést beállítani? Vagyis, hogy beavatkozás nélkül a megjelenéskor magától elkezdje letölteni, amit beállítok. Ez és ez alapján állítottam be, de nem működik.

 

 

Illetve valaki tud esetleg olyan publikus, vagy reges, de legalább nem meghívós helyről, ahol fellelhető Az igazságosztó (Vengeance Unlimited) című sorozat szinkronos verziója? Priváton tudom, hogy fent van valamelyiken, vagy többön is, de egyiken sem vagyok fent, és ismerősöm sem. Végső esetben egy meghívó is megteszi valamelyik nagy hazai oldalra, ha valaki tobzódna bennük. :roll: Sőt ha valakinek van egy felesleges FTP-je ahova felteszi amíg leszedem azzal is kiegyezek. :lol: Ne mondjátok, hogy nekem semmi sem jó, nyitott vagyok a megoldásokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki otthon van torrentben akkor tudna segíteni kicsit abban, hogy hogyan kell ľTorrent esetén az RSS alapú letöltést beállítani? Vagyis, hogy beavatkozás nélkül a megjelenéskor magától elkezdje letölteni, amit beállítok. Ez és ez alapján állítottam be, de nem működik.

 

 

Illetve valaki tud esetleg olyan publikus, vagy reges, de legalább nem meghívós helyről, ahol fellelhető Az igazságosztó (Vengeance Unlimited) című sorozat szinkronos verziója? Priváton tudom, hogy fent van valamelyiken, vagy többön is, de egyiken sem vagyok fent, és ismerősöm sem. Végső esetben egy meghívó is megteszi valamelyik nagy hazai oldalra, ha valaki tobzódna bennük. :D Sőt ha valakinek van egy felesleges FTP-je ahova felteszi amíg leszedem azzal is kiegyezek. :lol: Ne mondjátok, hogy nekem semmi sem jó, nyitott vagyok a megoldásokra.

 

 

Bithura meg tudlak hívni egy pár nap múlva.10 pont kell hozzá és most 9-em van.A többin szünetel a meghívás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Már megint előjött a téma. MIközben itt MINDENKI letölti aztán megnézi. Nekem olyan 7-8 eredeti filmem van. Amit fontosnak tartom azt megveszem. DE nehogymár megvegyek egy bombák földjént, vagy akármilyen szutykot. Tudniillik a torrenten ingyen van. És én legalább bevallom. Majd ha nem balkáni lesz a fizetés akkor lehet hogy változtatok rajta. Addig lesz*rom. Hihetetlen módon nem tud érdekelni a stúdiók haszna. Szóval ne legyünk már álszentek. Mert amit itt kritikaként írtok azt mind torrentről szedtétek le nem? Mert Oldie nem hiszem,hogy megvette a Vén csontokat. Vagy esetleg valaki megvette a Lost-ot? Dehogy. Elkéne már természetesnek fogadni a warezolást és kész.

Milyen álszentség, miről beszélsz? Személy szerint el sem titkoltam, hogy én is ezt csinálom (ott van lentebb feketén-fehéren). Tudni illik, én sem vagyok milliomos, mint ahogy errefelé senki sem. De azért hadd ne tapsikoljak és simogassak buksikat, ha azt hallom egy ifjútól, hogy "ki vásárol filmeket". Bocsánat, de kicsit aggaszt az ilyen hozzáállás, plusz számtalanszor írtam, nem szívlelem az ilyesféle általánosítást. Persze, hogy a mindennapjaink része, még jó, közel 200 filmem van eredetiben, közel 2000 letöltve, szóval aligha tudnék álszenteskedni. De nem fogom reklámozni, vagy úgy tenni, mintha ez helyes lenne. És azért bele tudom képzelni magam azok helyébe, akik dolgoztak. Mert szép, hogy ott vannak a csúnya producerek, a csúnya rendezők, a csúnya stúdiófőnökök, hogy rohadnának meg, amiért pénzt keresnek a szórakoztatásunkkal (egek, Lucas éveket áldozott az életéből, hogy nekünk legyen miért rajonganunk, de nehogy már pénzt keressen rajta...). Ok, egye fene, dögöljön mind éhen. Na de könyörgöm, egy film elkészítésében nem csak a sztárok, a rendező és a producerek vesznek részt. Szerintetek a statiszta, akinek egy szava sincs az epizódban kitől kapja a fizetését? A kezdő színész, aki éhbérél mond el pár szót és buzgón imádkozik, hogy legközelebb is hívják? Az ács, aki felépíti a lélegzetelállító díszletet? A jelmeztervező, akinek a ruhákat köszönhetjük? Az animátor, aki sosem lesz ismert? Ezek az emberek is a film bevételéből részesülnek, és ha egy film nem sikeres, ők lesznek az elsők, akiknek legközelebb már nem lesz munkájuk. És ők nem hollywoodi villákban élnek, hanem hanem olyan házakban és lakásokban, mint mi. Csak szegények ugye olyan senkik, hogy rájuk már nem is gondol senki. Nem olyan egyszerű a képlet, arról az oldalról sem, mint ahogy erről az oldalról sem.

Mert bárcsak lenne annyi pénzem, hogy mindent megvehessek, de sajnos nincs. Bár megmondom őszintén, jelenlegi fizetésem mellett sem dögölnék még éhen, ha havi egyszer mozijegyre és/vagy DVD filmre költenék. Sajnos jelenleg még marhára nem tartok ott, majd talán egyszer, a távoli jövőben, ha netán befutok, mint író, vagy számítógép szerelőként ütöm meg a főnyereményt, bánom is én; de még ekkor sem hiszem, hogy felhagynék a letöltéssel, mert arra nagyon jó, amire most is használom: meggyőződöm róla, hogy a film/játék megéri-e a pénzét. Ha igen, azonnal megveszem - mint most is, csak az "azonnal" mostanában tágabb időintervallumban értelmezendő :lol: -, ha nem, akkor meg kenjék a hajukra. Ez sem feltétlen helyes, de battya meg, a ruhát is felpróbálhatom, mielőtt a kasszához megyek vele.

Igen, warezolunk, bevalljuk, rá vagyunk kényszerülve, de ettől ez miért lenne elfogadható vagy helyes? Etikailag talán, bár erősen kérdéses, törvényileg abszolúte helytelen. Nem súlycsoportbeli példa, de ha megölsz valakit, mert éhezel, és ezt bevallod, attól még gyilkos vagy és ugyanúgy sittre kerülsz.

 

Mi van az egyszer nézős filmekkel?Megvesszük aztán itt áll a polcon?

Ami azt illeti, van ilyen megvett filmem, méghozzá olyan, ami az egyik kedvencem. A Sárkányszív, megvettem 990-ért még tavaly és azóta sem néztem meg, de ilyen a Doom, a Terror bolygó és az Underworld DVD-im is. Az utolsó meg szerintem már három éve porosodik a polcon. És én speciel mindegyiket szeretem, még ha a Doom és az Underworld szerintem is "hanincsjobbatvben" kategória. Csak még nem jött rám olyan hangulat, hogy megnézzem őket.

 

Pont ezt írtam alább, csak más szavakkal :( Remélem Dzséjt még ír majd egy másfél oldalas konklúziót a jó szokása szerint :D:lol:

Remélem nem okoztam csalódást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Dzséjttel. Én is letöltöttem már nem egy, nem kettő filmet, de ha lenne pénzem, egytől egyig megvenném azt, ami tetszett. Így maximum csak a DVD kölcsönzők bérét szívnám el, de hát max az a piac bezárna, és kitalálnának valamit az ideiglenes jogdíjakra.

 

Most pl. 1500-ért megvettem a Tökéletes Trükköt, amit kiváló vételnek érzek, és alig várom, hogy lecsaphassak újabb és újabb jó áron vett minőségi filmekre. Mert számomra mégis csak az az igazi szórakozás, amikor beteszem az eredeti DVD-t, amit akár Audio kommentárral is meghallgathatok, ha épp arra szottyan a kedvem...

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán Dzséjt véleménye áll hozzám ezügyben a legközelebb. Bár ez az egész szerzői jogi dolog kicsit túl van lihegve. Valamint a jogvédők és a stúdiók hozzáállása nagyon nem tetszik. Persze az sem tetszik, amit pl Dzséjt is említett, hogy amikor mondja a gyerek -> "minek megvenni ha ingyé le is lehet tölteni"... oké a balkáni fizetés is stimmel (SAJNOS :lol: ) és ha több pénzem lenne én sem gondolkodnék sokat filmvásárláson ...

 

Eredeti DVD-m nem tudom mennyi van hát kb annyi lehet durván, mint Dzséjt-nek nem eredeti meg tényleg passz. De pl már van 2 eredeti Blu-Ray filmem is ... ja és a LOST is eredetiben van meg :lol: (igen... ennyire LOST fanatikus vagyok... nem is tagadom, sőt, büszke vagyok rá!!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az alapkérdésekben egyetértünk. Nem szép a warez és ami tetszik megvásároljuk. De attól, hogy ami nekünk tetszik megvesszük attól tolvajok maradunk. Mert ami nem tetzszik azt leszedjük és megnézés után törötljük. Pedig annak a filmnek az alkotói is költségekbe verték magukat, hogy a film elkészüljön. Ezért lenne megoldás az amit Steve Jobs csinált a zenével. Létrehozott egy online zeneboltot ,melyből az ipoddal, vagy iphone-nal le lehet szedni pitiáner összegért egy mp3-ba tömörített számot. Az ötlet baromi nagy siker. és Itunes néven ismert. Képzeljük el, hogy mondjuk 200 ft-ért le tudnánk szedni egy filmet. A filmgyártó cég egy példányban felrakná egy szerverre(többféle formátumban, dvd-ben hd-ben stb). Az ember regisztrálna a kártyájáról leszednék a pénzt. Lejönne a film megnézzük. Ha rossz akkor törlés, ha nem megvásároljuk. Milyen elönnyel járna? Nem lenne csomagolási, marketingköltség. Csak fel kell tölteni. A 200 forintot el lehetne osztani. A Földön él 6 milliárd ember. Szerintem elég sokan ebben benne lennének. Persze párhuzamosan meg kéne szüntetni a torrentet.

Ami most van az egy vicc. Vegyem meg 3000 ft-ért a dvd-t, ha meg nem tetszik akkor dobjam ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg egy ilyen rendszer lenne a legjobb. A Steam is hasonló próbálkozás játékokra és az is elég jól működik. Viszont pl. a Steamnek megvan az a számomra egyáltalán nem tetsző hátulütője, hogy így a játékokhoz nem jár doboz, kézikönyv, ingyombingyom. Márpedig na, én személy szerint nagyon szeretem ezeket az olyan játékoknál, mint a The Witcher vagy a két Mass Effect, melyekhez töménytelen extrájuk mellett még nagyon dögös doboz is járt. Ha már valamit megveszek, az ne csak virtuálisan legyen az enyém, hanem fizikailag is megfoghassam, megcsodálhassam, ha arra szottyan kedvem.

Plusz ne nekem kelljen már kiírnom egy olyan DVD-re, aminek az élettartalma hatványozottan kevesebb, mint egy gyári DVD-nek. Mert kiírom egy Verbatimra, olcsó és jó diszk, ugye. Csakhogy még nem volt olyan Verbatimom, ami túlélt volna négy évet normális használat mellett (tehát nem évi egyszer ment az olvasóba, de nem is napi rendszerességgel). Ellenben a legöregebb gyári DVD-m is (Alien Quadrilogy) még simán működik ugyanilyen használat mellett, miközben a vele egyidős írott DVD-imet már mindet ki kellett dobnom, a tartalmukat pedig újra letöltenem. Na már most, baromira nem tetszene, ha négy évente kéne újra megvásárolnom a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg az iTunes féle próbálkozás van halálra ítélve (lehet, hogy most jól megy, de hosszú távon). Felmegyek a youtube-ra, konvertálóval szinte bármilyen mp3-t leszedek, és nem érzem magamat bűnösnek, mert anno sem fizettek ezért a zenehallgatók, hanem kivárták rádión, és felvették kazettára. Szóval ha már zenét akarok venni, tuti nem mp3-ban veszem meg, hanem CD-n, más kérdés, hogy eddig egy olyan együttest, stb-t sem találtam, aminek 3-4 számánál többet szeretnék, így nem látom értelmét, hogy megvegyek egy CD-t (kivétel: Star Wars), amit ráadásul szintén pokoli áron vesztegetnek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom az iTunes hogy máködik, de a Stream és a Popszerverén ott marad a játék, tehát nem kell újra megvenni évek múlva, hanem csak újra le kell tölteni.

És ezzel nekem is az a gondom, mint Dzséjtnek, hogy nem jár hozzá semmi fizikai extra és kb. annyiba kerül így is játék, mintha lemennék a boltba és ott venném meg, így meg nincs értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg egy ilyen rendszer lenne a legjobb. A Steam is hasonló próbálkozás játékokra és az is elég jól működik. Viszont pl. a Steamnek megvan az a számomra egyáltalán nem tetsző hátulütője, hogy így a játékokhoz nem jár doboz, kézikönyv, ingyombingyom. Márpedig na, én személy szerint nagyon szeretem ezeket az olyan játékoknál, mint a The Witcher vagy a két Mass Effect, melyekhez töménytelen extrájuk mellett még nagyon dögös doboz is járt. Ha már valamit megveszek, az ne csak virtuálisan legyen az enyém, hanem fizikailag is megfoghassam, megcsodálhassam, ha arra szottyan kedvem.

Plusz ne nekem kelljen már kiírnom egy olyan DVD-re, aminek az élettartalma hatványozottan kevesebb, mint egy gyári DVD-nek. Mert kiírom egy Verbatimra, olcsó és jó diszk, ugye. Csakhogy még nem volt olyan Verbatimom, ami túlélt volna négy évet normális használat mellett (tehát nem évi egyszer ment az olvasóba, de nem is napi rendszerességgel). Ellenben a legöregebb gyári DVD-m is (Alien Quadrilogy) még simán működik ugyanilyen használat mellett, miközben a vele egyidős írott DVD-imet már mindet ki kellett dobnom, a tartalmukat pedig újra letöltenem. Na már most, baromira nem tetszene, ha négy évente kéne újra megvásárolnom a filmeket.

A TFU, meg a BFBC2 kézikönyvét hetekig lapozgattam :) Ellenben az MW2-höz egy pár oldalas teknikai utmutatót adnak apró betükkel, a környezetre hivatkozva...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TFU, meg a BFBC2 kézikönyvét hetekig lapozgattam :D Ellenben az MW2-höz egy pár oldalas teknikai utmutatót adnak apró betükkel, a környezetre hivatkozva...

A The Witcherhez kaptam zene CD-t, extra DVD-t, magyar kézikönyvet, magyar mumusenciklopédiát, pólót, térképet, szinkront, ingyen hozzáférést minden új tartalomhoz, dögös (és jó nagy) dobozt. A Mass Effecthez járt novella, magyar kézikönyv, pöpec doboz, ingyen letölthető DLC. Az ME2-höz extra DVD, ingyen DLC-k, nagyon pöpec doboz, kézikönyv, cerberusos útmutató, art könyv. Szóval, csak a jó kiadást kell megvenni :)

Amit a Modern Warfare-okkal csinál a kiadó, az nálam a rablás kategória (ahogy a játék topicban írtam). Majdnem 10000 Ft a második rész, mindez 4 órányi játékért és nulla extráért? Mikor a fent felsorolt három játék földi jókkal és ingyenes DLC-kel is elhalmozott kiadásainak egyike sem került 8000-nél többe, és mindegyik 10-szer több játékidőt, sokszorosan több extrát és játékélményt ad. Azért ez a nem kicsi ár-érték különbség, ami miatt érthetőek a warezolók. Ha mondjuk az MW2-t vadi újan adnák annyiért, mint amennyibe az első rész kerül, és az első most lenne olyan 1500 és nem 5000 körül, na az lenne ebben a formában a megfelelő. De pillanatnyilag a vadi új ME2 csak 2000 Ft-tal kerül többe, mint a kiöregedő Modern Warfare 1, szóval... Kedves kiadók, emiatt van warez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Witcherhez kaptam zene CD-t, extra DVD-t, magyar kézikönyvet, magyar mumusenciklopédiát, pólót, térképet, szinkront, ingyen hozzáférést minden új tartalomhoz, dögös (és jó nagy) dobozt.
Hm? Nekem is megvan a Witcher, de én enciklopédiát nem kaptam, se pólót. Ellenben novellát meg egy másik CD-t meg werkfilmes DVD-t igen, valamint végigjátszás könyvet.

 

Szerk: Ja, emlékszek már, te egyből megvetted :) Azóta megváltoztatták a csomagot, másokat adtak a Witcherhez :D

Viszont az az enciklopédia nagyon érdekelne, hogy mi is az :D

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk: Ja, emlékszek már, te egyből megvetted :) Azóta megváltoztatták a csomagot, másokat adtak a Witcherhez :D

Viszont az az enciklopédia nagyon érdekelne, hogy mi is az :D

Jaja, te már az Enchanced Editiont vetted meg, aminek részegységeit én letölthettem ingyen, bérmentve (szóval nekem kvázi kétszer annyi extrám van a Witcherhez, mint neked, ugyanannyiért. IMÁDOM A CDPROJECTET!!!!! :D).

Szörnyenciklopédia, benne van az összes szörnyike leírása (némelyikhez koncepciós képek is vannak), ami feltűnik a játékban. Jól néz ki, csak az a baj, hogy nem ad sokkal több infót, mint amennyi a játék belső enciklopédiájából kiderülhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.