Ugrás a kommentre

5x13 - Point of No Return


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azt kétlem, hogy Dooku minden egyes szakadár hadmozdulatot egyeztetne a mesterével. Már csak a kancellár úr igen sűrű napirendje miatt is gondolom. A háború nem fog leállni, amíg Palpatine ki tud szabadulni köztársasági teendői közül és magára ölteni Sidioust. Egyébként tényleg furcsán venné ki magát, ha engedélyezne egy olyan műveletet, amiben legfőbb kiszemeltje is meghalna, akibe annyi munkát fektetett. Nem tűnik reális árnak néhány Jedi-mester, vazető és katona haláláért cserébe, főleg azért nem mivel kedve szerint vezeti őket. Úgyhogy megnéztem volna a reakcióját, amikor megtudja a hírt. A kérdés az, Dooku tudja-e, hogy Palpatine-nak mennyit jelent Skywalker? Egyébkét Tarkin is fontos szerepet játszott Palpatine terveiben, így az ő feláldozása is érdekes dolog. Ha viszont ilyen szintű malőrök is becsúszhatnak, Palpatine gépezete még egyáltalán nem olyan legapróbb szintre is tökéletesen kiterjedő és csaknem hiba nélkül működő, mint később. Mert azt senki nem gondolja komolyan, hogy Gasconék beavatkozása az ügybe is az ő terve volt.

Nekem az a fura, hogy ekkora horderejű akciót Dooku csak úgy magától megcsinálna. Gondoljunk bele: kinyírja az egész Jedi tanácsot és a vezető tábornokokat. Erről tudnia kellett Sidiousnak is.

 

Amúgy miért nem Coruscanton tartották meg ezt a konferenciát? :) Már csak biztonsági okokból is ott lett volna célszerű.

Ez nekem is furcsa. Ott sokkal biztonságosabb volna.

Ennyi katonai vezetőt egy helyen, ráadásul szem előtt? Kész öngyilkosság lett volna szerintem. :) Nem hiába mentek egy kevésbé ismert helyre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi katonai vezetőt egy helyen, ráadásul szem előtt? Kész öngyilkosság lett volna szerintem. :) Nem hiába mentek egy kevésbé ismert helyre.

Szerintem a Caridán pont hogy jobban szem előtt voltak, Coruscanton nem lett volna feltűnő egy ilyen konferencia. De Merr magyarázatát elfogadom, nekem tetszik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a fura, hogy ekkora horderejű akciót Dooku csak úgy magától megcsinálna. Gondoljunk bele: kinyírja az egész Jedi tanácsot és a vezető tábornokokat. Erről tudnia kellett Sidiousnak is.

Nem kizárt, hogy az akcióról tudott, arról már nem, hogy Skywalker is ott lesz. Ő nem Tanácstag és ha jól értettem, elvileg csak ők voltak jelen. Agyonerőltetett Sky-srác kihúzásával nem is lenne ekkora logikai bukfenc. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agyonerőltetett? Ebben az évadban mennyit szerepelt? Kb. 20 percet. :D Egyébként van benne valami, ide én se őt raktam volna. Bár a párbeszédjük Obi -val kárpótolt érte. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De tudtam, hogy lecsapsz majd erre a szóra... :D Nem csak erre az évadra gondoltam, a sorozatot tekintve mindenképp az egyik legtöbbet szerepeltetett Jedi.

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy Anakinon kívül számos tanácstag közül választhattak volna. Az egy dolog, hogy szívesebben látnék egy Plo Koont, Ki-Adit, vagy Shaak Tit hasonló felállásban, de ebben a jelenetben sajnos logikailag kavar be Skywalker feltűnése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb szál zárult le. Mondanám, hogy jó gyorsan elrepült, de a téli szünet miatt mégis hosszabbnak tűnt a szokásosnál.

Maga a rész tetszett, de azért volt vele gondom, különösen az előzmények fényében, mégis voltak benne kiemelendő pozitívumok is.

 

Az elején például az kifejezetten tetszett, ahogy megérkeztek a köztársasági cirkálóra. Az a rész kifejezetten hangulatos, kissé sötét, sejtelmes volt. Az, hogy a szeparatisták nem vették észre őket számomra rejtély. Most itt nem arra gondolok, hogy mikor felmennek a hídra és ott vannak bent az árokba, hanem már önmagába azt, hogy megérkeznek oda a hangárba... azt nem jelezte nekik semmi?

 

Ahogy a droidok vitték ott a bombát az még számomra is kifejezetten szórakoztató volt, pedig amúgy nem szeretem az ilyen szerencsétlenkedést :) Az is tetszett még például, ahogy WAC jelzett a leamortizált B1-es kezével az oda érkező rohamdroidoknak.... A bombák bemutatása a hangárokban szintén egy nagyon jól eltalált kép volt, ahogy ott végig svenkelt a kamera!

 

Az, hogy Gascon otthagyta volna a hajót elsőre szerintem tökéletes kifejeződése volt a jellemének. Ugyan végbement nála, a szál szereplői közül a legmarkánsabb karakterfejlődés azért alapvető vonásaiban még mindig emlékeztet a régi énjére. Kifejtve: a küldetés sikerét nem akarta kiengedni a kezei közül és csak akkor változtatott e látásmódján, mikor rájött, hogy a tét messze túlmutat személyes dicsőségén és ember életek, illetve a háborús előny megszerzése forog kockán!

Karakterfejlődése azonban még nem itt teljesedett ki. A BZ elvesztése után tartott megemlékezése is élés kontrasztban áll a korábban a droidokról kialakított képével, de a végén mikor visszament R2-nak segíteni és igazi vezetőként irányította a csapatát az volt a szememben Gascon igazi beteljesedése! Eddig inkább, még ha burkoltan is, de R2 vezette a csapatot, ugyan a parancsokat Gascon osztotta, de a kulcsszituációkban mégis R2-t éreztem dominánsabbnak, ő volt aki mindig reagált és nem "vesztette el a fejét" egy pillanatra sem. Ilyen szempontból hozta azt amit vártam tőle :)

 

Az akciókról is mindenképpen szót kell ejtenem. Ezek voltak azok, amik nekem ebből a szálból nem hiányoztak volna... vagy legalábbis nem ilyen mértékben. A kullancs droidok feltűnése mondjuk nem volt rossz ötlet az a rész pl. amikor R2 begyújtja a "megolajozott" kullancsokat, egy remek felvétel volt! A 'mech-ek tuningolása is azt mondhatom, hogy kifejezett kreatívra sikeredett, de itt nekem a végén ez már túl sok volt. Értem én, hogy R2 is tud harcolni, korábban is láttunk erre már példákat, de nekem az a vége párbaj is már olyan testidegen volt, hogy egy astromechet nem így képzelek el, meg nem is ez lenne a feladatuk. Az előző részben Gregor-al még ez jól volt elosztva, mondom itt már nekem ez sok volt, nem hiányzott.

Az új droidok közül egyik sem fogott meg, szolgáltattak néhány vicces momentumot, de nem sajnáltam különösebben egyiket sem... az meg, hogy a B1-esek nem tudták őket eltalálni, ezen a korábban látott részek, de akár az előző rész okán, már meg sem lepődök...

 

A fináléban Anakin szerepeltetése szintén rejtély. Értem én, hogy érzékeltetni akarták a találkozó fontosságát és igazán nagy volumenű jediket szerepeltetni, de az tényleg ésszerűtlen lenne, hogy akkor Sidious bekockáztatta volna, hogy esetleg ő is itt pusztul, azt meg kötve hiszem, hogy nem tudott volna erről az akcióról! Logikus magyarázatként egyedül azt tudom elképzelni, hogy eredetileg nem volt tervben az, hogy Anakin is ott lesz a konferencián, ezért nem aggódott érte Palpatine. Egyébként az űrállomás nagyon jól nézett ki, jól alkották meg, tetszett. Tarkint szívesen néztem volna nagyobb szerepben, itt semmi vizet nem zavart volna, ha Yularen van ott helyette.

A rész fénypontja egyértelműen a robbanás volt. Tényleg gyönyörűen kivitelezték, mind látványban mind hangban... moziban egyszer megnézném ;) Viszont az utána következő jelenetek (itt most nem a törmelékzáporra gondolok, mert az is szép volt) R2-val... hát maradjunk annyiban, hogy inkább nem minősítem :facepalm: A SW világában nem Chuck Norris-os vicceket mesélnek, hanem R2-s vicceket, mert ő aztán tényleg mindent túlél!!! Igazából itt az fájt, hogy az írók az abszolút kényelmes megoldást választották, mert itt van R2, ő úgyis megmarad, nem kell megmagyarázni... ahelyett, hogy kitaláltak volna egy reálisabb befejezést...

 

Igazából nem is ezek miatt mondtam, hogy volt vele problémám. Önmagában ez az epizód nem feltétlenül rossz, sőt vannak benne a negatívumok mellett, igazán jó megoldások is!!! Azonban az előzmények tükrében azt kell, hogy mondjam igazából nem is kellett volna ez a rész!

Most már azt mondom a teljes szál ismeretében, nagyon jól le lehetett volna zárni ezt az előző részben, vagy ha nagyon akarták még húzni, akkor kaphatott volna még egy részt Gregor, jobban kibonthatták volna a karakterét és feláldozhatta volna magát a 4. rész végén. Ez a rész önmagában nem túl sokat (azt azért nem mondom, hogy semmit) tett hozzá a végkifejlethez...

A titkos modulról nem tudtunk meg túl sok mindent, pedig ez volt az események gyújtópontja és amit eddig R2-val nagyon jól balanszíroztak, az itt nekem már sok volt. Eddig nem az ő hátán akarták elvinni a történetet és nem is játszatták túl, azonban itt ezt az egyensúlyt szerintem nem találták meg.

Ettől függetlenül maga a szál nagyon jó, az első két rész mindenképpen mély tartalommal és gondolatisággal megáldott gyöngyszemnek mondható, második kettő önmagában nem rossz rész, de az előzőek ismeretében nálam nem érte el azt a színvonalat.

 

Most én is értékelek egyet: a részre 10/6-ot, magára a szálra 10/8-at adok :)

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején például az kifejezetten tetszett, ahogy megérkeztek a köztársasági cirkálóra. Az a rész kifejezetten hangulatos, kissé sötét, sejtelmes volt. Az, hogy a szeparatisták nem vették észre őket számomra rejtély. Most itt nem arra gondolok, hogy mikor felmennek a hídra és ott vannak bent az árokba, hanem már önmagába azt, hogy megérkeznek oda a hangárba... azt nem jelezte nekik semmi?

Mármint a hajójukra gondolsz ami bedokkolt?

 

Az, hogy Gascon otthagyta volna a hajót elsőre szerintem tökéletes kifejeződése volt a jellemének. Ugyan végbement nála, a szál szereplői közül a legmarkánsabb karakterfejlődés azért alapvető vonásaiban még mindig emlékeztet a régi énjére. Kifejtve: a küldetés sikerét nem akarta kiengedni a kezei közül és csak akkor változtatott e látásmódján, mikor rájött, hogy a tét messze túlmutat személyes dicsőségén és ember életek, illetve a háborús előny megszerzése forog kockán!

Karakterfejlődése azonban még nem itt teljesedett ki. A BZ elvesztése után tartott megemlékezése is élés kontrasztban áll a korábban a droidokról kialakított képével, de a végén mikor visszament R2-nak segíteni és igazi vezetőként irányította a csapatát az volt a szememben Gascon igazi beteljesedése! Eddig inkább, még ha burkoltan is, de R2 vezette a csapatot, ugyan a parancsokat Gascon osztotta, de a kulcsszituációkban mégis R2-t éreztem dominánsabbnak, ő volt aki mindig reagált és nem "vesztette el a fejét" egy pillanatra sem. Ilyen szempontból hozta azt amit vártam tőle :)

Valóban a rész felétől teljesedett ki Gascon karaktere. Az a két momentum mutatta meg amiket említettél, hogy ő már nem az a tiszt aki az első részben volt. Érdekes, hogy BZ elvesztése micsoda "gátakat" szabadított fel benne. Szimpatikus volt, ahogy R2 -t se akarta hátrahagyni a végén...

 

Az akciókról is mindenképpen szót kell ejtenem. Ezek voltak azok, amik nekem ebből a szálból nem hiányoztak volna... vagy legalábbis nem ilyen mértékben. A kullancs droidok feltűnése mondjuk nem volt rossz ötlet az a rész pl. amikor R2 begyújtja a "megolajozott" kullancsokat, egy remek felvétel volt! A 'mech-ek tuningolása is azt mondhatom, hogy kifejezett kreatívra sikeredett, de itt nekem a végén ez már túl sok volt. Értem én, hogy R2 is tud harcolni, korábban is láttunk erre már példákat, de nekem az a vége párbaj is már olyan testidegen volt, hogy egy astromechet nem így képzelek el, meg nem is ez lenne a feladatuk. Az előző részben Gregor-al még ez jól volt elosztva, mondom itt már nekem ez sok volt, nem hiányzott.

Az új droidok közül egyik sem fogott meg, szolgáltattak néhány vicces momentumot, de nem sajnáltam különösebben egyiket sem... az meg, hogy a B1-esek nem tudták őket eltalálni, ezen a korábban látott részek, de akár az előző rész okán, már meg sem lepődök...

A harc nagyrészt jó volt, nekem semmi bajom az astromechek ilyen megnyilvánulásaival. Egyszerűen azért, mert nem ez a jellemző rájuk. Ezek különben is az átlagostól eltérőek voltak (ezt mondja Windu is az első részben), ennek tetejében meg még tuningoltak is rajtuk. Ami nekem is szúrta a szemem, az a B1 -esek célzásképtelensége. Amikor a hangárban menekülnek a droidok, mögöttük meg a sok B1 -es melléjük lövöldözik. :facepalm: Én még beáldoztam volna ott egy új droidot. :)

 

A fináléban Anakin szerepeltetése szintén rejtély.

Nem kell ebbe nagy misztikumot keresni, szerintem R2 miatt rakták bele hisz ő is kellett R2 "drámájának" a kiteljesedéséhez.

 

Viszont az utána következő jelenetek (itt most nem a törmelékzáporra gondolok, mert az is szép volt) R2-val... hát maradjunk annyiban, hogy inkább nem minősítem :facepalm: A SW világában nem Chuck Norris-os vicceket mesélnek, hanem R2-s vicceket, mert ő aztán tényleg mindent túlél!!! Igazából itt az fájt, hogy az írók az abszolút kényelmes megoldást választották, mert itt van R2, ő úgyis megmarad, nem kell megmagyarázni... ahelyett, hogy kitaláltak volna egy reálisabb befejezést...

Szerintem egy mesébe ez belefér. R2 amúgy is már annyiszor "halhatott" volna meg, hogy összeszámolni se lehet. :)

 

Azonban az előzmények tükrében azt kell, hogy mondjam igazából nem is kellett volna ez a rész!

Most már azt mondom a teljes szál ismeretében, nagyon jól le lehetett volna zárni ezt az előző részben, vagy ha nagyon akarták még húzni, akkor kaphatott volna még egy részt Gregor, jobban kibonthatták volna a karakterét és feláldozhatta volna magát a 4. rész végén. Ez a rész önmagában nem túl sokat (azt azért nem mondom, hogy semmit) tett hozzá a végkifejlethez...

Ez ellentmond annak amit fentebb írtál a karakterekről, főleg Gascon -ról. E rész nélkül lógott volna a levegőben az egész sztori, épp az imént olvastam Donát hozzászólását az előző rész kapcsán, hogy nagyon kíváncsi mi lesz a történetből. Én is így éreztem anno, és nekem megfelelő lezárás volt, apró szépséghibákkal.

 

A titkos modulról nem tudtunk meg túl sok mindent, pedig ez volt az események gyújtópontja

Elvileg ennek az akciónak a terveit fogták a Köztársaságiak, így megtudtuk mit fejtettek volna meg ha sikerül használni a dekódolót. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre ez a kedvenc szálam ebben az évadban. Tetszik, hogy minden egyes része teljesen más élményt nyújt. Volt itt non-stop marhulás, sci-fis high concept a (majdnem) kihalt bolygóval, klón kommandós akciózás és egy akkora robbanás így a végére, hogy azt gyorsan újra is kellett néznem.

Egyébként meg ez a sztori is jól aláhúzza, hogy Palpatine nem irányithat mindent. Rengeteg minden múlik a harcoló felek leleményességén. Sidious nem akkor végzi jól a dolgát, ha mindent előre lesakkozik, hanem ha igyekszik mederben tartani a dolgokat, úgy hogy fel van készülve minden eshetőségre (a Baljós Árnyakban is az volt az elsődleges célja, hogy Padmét a Naboo-n tartsa aztán mikor ez besült akkor improvizált). Bár jobban belegondolva ehhez a merénylethez lehet, hogy semmi köze nem volt (Anakin mellett még az egyik kegyeltje Tarkin is ott volt, aki az ep.3 végén már nagyon belsősnek tűnik). Simán elképzelhető szerintem hogy egy túlzbuzgó hadvezér, aki nem áll napi kapcsolatban Sidious nagyúrral kitalált és véghez vitt egy ilyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint a hajójukra gondolsz ami bedokkolt?

 

Igen arra, hogy azt nem jelezték e az érzékelők...

 

Ez ellentmond annak amit fentebb írtál a karakterekről, főleg Gascon -ról. E rész nélkül lógott volna a levegőben az egész sztori, épp az imént olvastam Donát hozzászólását az előző rész kapcsán, hogy nagyon kíváncsi mi lesz a történetből. Én is így éreztem anno, és nekem megfelelő lezárás volt, apró szépséghibákkal.

 

Gascon fejlődése szempontjából igen, de azt is megemlítettem, hogy meg lehetett volna úgy csinálni a 4. részt, hogy Gregor-t nem az előző részben zárják le, hanem ebben. Szóval nem feltétlen a négy részes menetrenddel volt a bajom, hanem a befejező rész bizonyos elemeivel. Azt pedig fenntartom, hogy ha nem csinálják meg ezt a részt kerek lehetett volna a történet, abból a szempontból, hogy megvan a modul, megvolt a dráma a végére, nem lett volna ilyen erőteljes a karakterfejlődés, de ettől még a személyiségek és jellemek ütköztetése már nagyon jól be lett mutatva az első két részben. Emellett az igaz, hogy itt még jobban meg lett oldva, de ha a teljes képet nézem, akkor azt mondom, hogy meg lehetett volna oldani ezt a szálat e rész nélkül :)

 

Elvileg ennek az akciónak a terveit fogták a Köztársaságiak, így megtudtuk mit fejtettek volna meg ha sikerül használni a dekódolót. :)

 

Ezt el tudom fogadni releváns magyarázatképpen, de ez hol derült ki. Az üzenetet ezzel a modulal tudják dekódolni, de ez még nem történt meg, attól még persze lehet, hogy ez erre az offenzívára vonatkozott, de nekem itt egy kis hiányérzetem volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre ez a kedvenc szálam ebben az évadban.

Nocsak, nocsak. :) Egyébként szerinted ekkora horderejű akciót meg lehetett csinálni Palpatine tudta nélkül? Ezt már alább is boncolgattuk.

 

Igen arra, hogy azt nem jelezték e az érzékelők...

Azzal a hajóval hordták fel a robbanó anyagot, így nem hiszem, hogy figyelték volna. :)

 

Gascon fejlődése szempontjából igen, de azt is megemlítettem, hogy meg lehetett volna úgy csinálni a 4. részt, hogy Gregor-t nem az előző részben zárják le, hanem ebben. Szóval nem feltétlen a négy részes menetrenddel volt a bajom, hanem a befejező rész bizonyos elemeivel. Azt pedig fenntartom, hogy ha nem csinálják meg ezt a részt kerek lehetett volna a történet, abból a szempontból, hogy megvan a modul, megvolt a dráma a végére, nem lett volna ilyen erőteljes a karakterfejlődés, de ettől még a személyiségek és jellemek ütköztetése már nagyon jól be lett mutatva az első két részben. Emellett az igaz, hogy itt még jobban meg lett oldva, de ha a teljes képet nézem, akkor azt mondom, hogy meg lehetett volna oldani ezt a szálat e rész nélkül :)

Persze mindig van egy másik út, amilyen lehetett volna, de ilyen lett. :) Nem beszélve, hogy lemaradtunk volna egy ekkora robbanásról. :P:D

 

Ezt el tudom fogadni releváns magyarázatképpen, de ez hol derült ki. Az üzenetet ezzel a modulal tudják dekódolni, de ez még nem történt meg, attól még persze lehet, hogy ez erre az offenzívára vonatkozott, de nekem itt egy kis hiányérzetem volt...

Szerintem is jó lett volna ha ez benne van a részben. Első nézésre nekem hiányérzetem volt amiatt, hogy nem volt konkrétan szó erről... Igazi frappáns végszó lehetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként szerinted ekkora horderejű akciót meg lehetett csinálni Palpatine tudta nélkül?

Palpatine biztos szeretné ha nem így lenne, de ennyi hiba lehet a gépezetben. Elvileg elképesztő mennyiségű haderő vonul fel mindkét oldalon. Csak van egy-két katonai vezető aki kicsit önjáróbbá vált mint kéne. Persze nyilván az eset után a kérdéses illető "véletlen balesetet" szenved és egy bomba esik a főhadiszállására vagy hasonló, de szerintem amekkora seregek itt háborúznak ott a totális kontroll és az összes létező akció ellenőrzése (egyetlen személy által!) elképzelhetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én is így látom, de inkább a kisebb akcióknál. De ha ezt az akciót valóban valami önjáró tábornok kivitelezte, akkor annak én se lennék a helyébe. :) Palpi biztos nyomott egy facepalm -ot. :D Mindettől független én biztos vagyok benne, hogy a szepi vezetés tudott az akcióról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az üzenet amit elfogtak erre az akcióra vonatkozott, akkor Grievous is benne volt, mert tőle származott az üzenet amit elfogtak... Nem hiszem, hogy ő maga tervezte volna meg az egész akciót, Palpatine meg biztos tudott a konferenciáról tekintve a Közt. vezetésében betöltött szerepére, úgyhogy kizárt dolognak tartom, hogy a támadásról ne lett volna tudomása. Rajta kívűl, maximum Dooku-ból nézek ki egy ilyen nagy horderejű akciót, viszont ha ő tudta, akkor miért ne osztotta volna meg a tervét mesterével...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mivel a köztérsaság hadseregének épen az aktuális kancellár a főparancsnoka Palpatine-nak is ott lett volna a helye :D

Nem alaptalan gondolat, de egyszerűen kimagyarázható azzal, hogy valamilyen ürüggyel nem vett részt a találkán. Azt már nehezebben hiszem el, hogy nem tudott semmit a tervről. Palpatine-ról van szó, nem Jar Jar Binks-ről. Olyan szinten tervez, előrelát, manipulál, miegymás, hogy egy ilyen malőr szvsz baromi hihetetlen. Másrészt, nem egy huszadrangú kis bázis, vagy egy jelentéktelen városka lerohanásáról van szó, amik jelentéktelenségük miatt talán szabad kezet kapott Dooku (nem kell minden egyes "fölösleges" eseményről jelentést tennie). De Caridánál az egész Jedi Tanács (!) és köztársasági nagykutyák élete volt a tét. Ez Palpatine tudta nélkül lett volna kitalálva, végrehajtva? Szerintem kizárt dolog.

 

Anakin kapcsán annyit tudok elképzelni, hogy Palpatine nem értesült arról, hogy ott lesz (bár figyelembe véve, mennyire rajta tartja a szemét a srácon, ez is necces), így nem tudta, hogy kiszemeltje halálos ítéletét is aláírta a támadás engedélyezésével. Egyelőre ez az egy életképes verzió jutott eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként meg ez a sztori is jól aláhúzza, hogy Palpatine nem irányithat mindent. Rengeteg minden múlik a harcoló felek leleményességén. Sidious nem akkor végzi jól a dolgát, ha mindent előre lesakkozik, hanem ha igyekszik mederben tartani a dolgokat, úgy hogy fel van készülve minden eshetőségre (a Baljós Árnyakban is az volt az elsődleges célja, hogy Padmét a Naboo-n tartsa aztán mikor ez besült akkor improvizált). Bár jobban belegondolva ehhez a merénylethez lehet, hogy semmi köze nem volt (Anakin mellett még az egyik kegyeltje Tarkin is ott volt, aki az ep.3 végén már nagyon belsősnek tűnik). Simán elképzelhető szerintem hogy egy túlzbuzgó hadvezér, aki nem áll napi kapcsolatban Sidious nagyúrral kitalált és véghez vitt egy ilyet.

Mindig is mondtam, Palpatine zsenialitása a rögtönző képességében keresendő, nem az előre tervezésben. Az ep1-2-ben is nagyon máshogy alakultak a dolgok, mint az előre tervezte, mégis jól jött ki belőle, hála annak, hogy jól tudott rögtönözni. Persze ehhez magas fokú előrelátás és iszonyú erejű manipulációs képesség kell, szóval egyéb skilljei sem alacsonyak. Hihetetlen intelligens egy ellenség, kár, hogy Sith (és hogy a Jedik között egy olyan személy sem volt, aki felért volna hozzá elmében).

És nem feltétlen vagyok az ellen az elmélet ellen, hogy egy ilyen méretű nyereségért hajlandó lenne beáldozni Tarkint és Anakint. A Jedik nagyon nagy veszteséget szenvedtek volna - lényegében bebukták volna a Tanácsot -, ami a Sith Nagyúr terveinek igen komoly előrelépést hoztak volna. Demoralizálta és szétzilálta volna a Jedi Rendet, még könnyebbé téve az ellenséggé nyilvánításukat. Ehhez képest csekély ár egy jövendőbeli, de ezen a ponton még bizonytalan, amúgy is Sidious számára kártyalapként cserélgethető tanítvány és egy radikális nézetű katonatiszt élete. Végül is mindkettő helyettesíthető később. Láttunk már példát Tarkinhoz hasonló kaliberű tisztekre és olyan Jedikre, akik más, Sötétebb utat követnek.

De ahogy Palpatine elméletileg nem tudhat minden a Szeparatisták oldaláról, ugyanúgy nem tudhat mindent a Jedik oldaláról sem. Ne feledjük, a Jedik között ekkor még nincs szeme, füle és hangja, a Rend nem köteles neki mindenről beszámolni. Lehet, hogy amikor jóvá hagyta ezt a küldetést, nem is tudta, hogy Anakin ott lesz (mert őszintén szólva, Tarkin és Anakin között szerintem Anakin a nagyobb érték, nem tudom elképzelni, hogy a jó moffra többel tekintett, mint mondjuk Mas Ameddara).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine-ról van szó, nem Jar Jar Binks-ről.

 

Ez jó volt :lol::clap:

 

És nem feltétlen vagyok az ellen az elmélet ellen, hogy egy ilyen méretű nyereségért hajlandó lenne beáldozni Tarkint és Anakint. A Jedik nagyon nagy veszteséget szenvedtek volna - lényegében bebukták volna a Tanácsot -, ami a Sith Nagyúr terveinek igen komoly előrelépést hoztak volna. Demoralizálta és szétzilálta volna a Jedi Rendet, még könnyebbé téve az ellenséggé nyilvánításukat. Ehhez képest csekély ár egy jövendőbeli, de ezen a ponton még bizonytalan, amúgy is Sidious számára kártyalapként cserélgethető tanítvány és egy radikális nézetű katonatiszt élete. Végül is mindkettő helyettesíthető később. Láttunk már példát Tarkinhoz hasonló kaliberű tisztekre és olyan Jedikre, akik más, Sötétebb utat követnek.

 

Nem értem a logikáját, hogy ez miért érte volna meg Palpatinenak... Először is, mindkét oldalt ő irányítja, annak ad előnyt, akinek éppen szükséges, továbbá a 66-os parancs terve már a kezdetektől létezett, így emiatt nem kellett aggódnia, ettől függetlenül persze néhány jedi halála neki csak jót tesz, de hogy ezért feladja a jövendőbeli tanítványát, nem gondolnám. Így is minden a tervei szerint haladt csak megfelelő alkalmat és időt várta a következő fázis véglegesítéséhez. Anakinnak fontos szerepe van a Birodalom tervében, majd később a Birodalomban is, mint végrehajtó.

Két dolgot azonban el tudok képzelni, azt hogy Anakin nem volt rajta előzetesen a listán valamilyen oknál fogva, arra is kíváncsi vagyok Ahsoka hol volt, lehetett volna, hogy miatta nem megy eredetileg Anakin, de aztán mégis elküldik és Palpatine már csak későn, vagy az időzétis miatt már egyáltalán nem értesül erről, csak utólag. Emellett azt is el tudnám képzelni, hogy Dooku valahogy megérezte, hogy mestere nem őt favorizálja elsősorban (azt már régóta tudhatjuk, hogy Palpatine csak eszközként tekint Dookura, később ugyan Vaderre is igaz ez, de itt még nagyon meg akarta nyerni magának, mióta csak tudomást szerzett a gyerekben lappangó hihetetlen képességekről, már azóta vele tervez!) és ezért találta ki ezt a tervet Anakin kiiktatására... Sidious beleegyezett ugyan, mert nem tudta, hogy Anakin is ott lesz...

Tudom megint csak kombinálok :D de ezt megmagyarázhatták volna valahogy, mert ez egy kis logikai lyuk, vagy másként kellett volna megírni a végét :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem a logikáját, hogy ez miért érte volna meg Palpatinenak... Először is, mindkét oldalt ő irányítja, annak ad előnyt, akinek éppen szükséges, továbbá a 66-os parancs terve már a kezdetektől létezett, így emiatt nem kellett aggódnia, ettől függetlenül persze néhány jedi halála neki csak jót tesz, de hogy ezért feladja a jövendőbeli tanítványát, nem gondolnám. Így is minden a tervei szerint haladt csak megfelelő alkalmat és időt várta a következő fázis véglegesítéséhez. Anakinnak fontos szerepe van a Birodalom tervében, majd később a Birodalomban is, mint végrehajtó.

Mint írtam, demoralizáló hatása lett volna a Jedi Renden belül (ha felrobban a Jedi Tanács illusztris része, az azért kiborítaná a bilit náluk), ami megkönnyíti a további velük kapcsolatos dolgokat, mint kiirtás és negatív szerepbe burkolás.

Anakin semmilyen szerepet sem játszott a Birodalom megalakításának tervében, végrehajtó pedig bármilyen Sith tanítvány lehetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem azért fura egy kicsit az egész, mert egyrészt: Palpatine igy kinyirja a leendő Birodalmi hadsereg vezetőit alig másfél évvel(?) a rezsim-váltás elött. Neki is érdeke kéne legyen, hogy amikor a Birodalom létrejön akkor ne tejfel szájú újoncok hanem harcedzett katonai vezetők álljanak mellette, akik megtudják regulázni a teljes galaxist. És azért nagyjából sejthető hogy akik magas rangot kaptak a jediken kivül azok már nem az árulófajták, hanem a leendő hű birodalmiak.

 

Másrészt: minek a jedi vezetőkből mártirt faragni? Sirjon a fél galaxis a haláluk miatt? Mennyivel jobb akkor kinyirni a vezetőiket, amikor a galaxis árulónak hiszi őket és már nagyrészt mindenki szükséges lépésnek tartja az eltávolitásukat.

 

Másik: persze Palpatine óriási tervező, mahináló, de azért ez nem hinném hogy azt jelenti, hogy ő egy mindent tudó félisten és ami a galaxisban történik azt mind Palpatine akarta. Egy ekkora gépezetbe, mint amekkora a Klón-háború simán kerülhetnek hibák szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de egy ekkora hiba? Ahogy Ody is írta, ez azért nem egy kis félreeső helyen végbemenő hadművelet volt. Elloptak hozzá egy Venatort - már nem kis teljesítmény -, hírét vették egy minden bizonnyal nem nyílt adókon meghirdetett stratégiai konferenciának, ismerték a résztvevőket, a biztonsági protokollokat, a helyszínt, a védelmet. Ez azt jelenti, hogy igen komoly kémmunka is megelőzte a dolgot. Végül azt a pár hektónyi vagy tonnányi miazistent, ami szebben szól, mint az az érc, amit a Nostromo cipelt, fű alatt ki kellett bányászni. Oké, ez még a legkönnyebben titokban tartható része a dolognak, de ehhez is kellenek erőforrások, szervezés.

Mindez egy renegát szeparatista (szeparatista a szeparatistákon belül? :)) kútfőjéből úgy, hogy az információ nem jutott el a hadvezetésükhöz, imigyen Grievoushoz és Dookuhoz? Akiknek meg forró vonaluk van Sidioushoz és köpni sem köpnek az engedélye nélkül? Mert ha ez lehetséges, hogy egy tábornokuk csak úgy a maga szakállára ilyen mértékű erőket képes megmozgatni, akkor egyrészt, Sidious igencsak megizzadhat, hogy ezt a bandát egyben és működőképesen tartsa, másrészt, jobb, ha minél előbb levadássza, mert komoly problémát okozhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem a logikáját, hogy ez miért érte volna meg Palpatinenak... Először is, mindkét oldalt ő irányítja, annak ad előnyt, akinek éppen szükséges, továbbá a 66-os parancs terve már a kezdetektől létezett, így emiatt nem kellett aggódnia, ettől függetlenül persze néhány jedi halála neki csak jót tesz,

Palpatine -t két cél vezérelte. Megszerezni a teljhatalmat, és az akadékoskodókat, elsősorban az ősellenség Jediket mindenáron kiirtani. Az egész háború ezt szolgálta. Ettől kezdve pedig Dzséjttel értek egyet. Palpatine -nak olyan volt egy Jedi tanács gyűlés Coruscanton kívül, mint egy tálcán felkínál lehetőség. Azzal szerintem egyetérthetünk, hogy otthon megölni a tanács minden tagját gyanú nélkül, szinte lehetetlen lett volna. Itt viszont remek alkalom nyílt a kiiktatásukra, még magyarázat is lett volna rá. Ezt a ziccert nem szabadott kihagyni akkor, amikor a nagy terv egyik alappillére pont ez! A nép szemében a Jedik mártírrá válnak? Ideig-óráig biztosan. Palpatine azonban úgy is bemártotta volna őket idővel, ez már a legkevesebb. Szóval ez a csapásmérés mindent megért, még Anakin elvesztését is (aki miatt ráadásul még a legvégén is barna csíkos volt Palpi gatyája, hogy egyáltalán átáll-e).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindez egy renegát szeparatista (szeparatista a szeparatistákon belül? :)) kútfőjéből úgy, hogy az információ nem jutott el a hadvezetésükhöz, imigyen Grievoushoz és Dookuhoz? Akiknek meg forró vonaluk van Sidioushoz és köpni sem köpnek az engedélye nélkül? Mert ha ez lehetséges, hogy egy tábornokuk csak úgy a maga szakállára ilyen mértékű erőket képes megmozgatni, akkor egyrészt, Sidious igencsak megizzadhat, hogy ezt a bandát egyben és működőképesen tartsa, másrészt, jobb, ha minél előbb levadássza, mert komoly problémát okozhat.

Tulajdonképpen a Sidious nem tudott rólán túl bármit el tudok képzelni. Akár azt is, hogy Dooku tudott róla, aki azért ha igazi Sith akkor minimum egy kicsit szervezkedik a mestere háta mögött is néha. Nekem csak az nem fér be a képletbe, hogy Sidious ezt komolyan véghez akarta vinni, aminek csak a kárát látja, de majdhogynem semmi előnyét. Ha meg a mestereket ki akarta volna nyiratni már rég felrobbantotta volna az űrhajójukat egy csata közben vagy ilyesmi. Ehhez igazán nem kellett volna levegőbe repiteni a saját leendő vezérkarát... szerintem alap, hogy kivárt amig besározodnak a jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.