Ugrás a kommentre

5x13 - Point of No Return


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Épp ez a lényeg, hogy még Sidious sem mindenre számító. Ha így lenne, nem végezte volna a Halálcsillag II. reaktoraknájában.

Ok, de Luke-kel kapcsolatban úgy tévedett, hogy akkor találkozott vele először, viszont Anakinnak kis túlzással minden gondolatát ismerte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin ölte meg Sidioust, így jobban járt volna ha a srác itt megmurdel. :D

 

Úgymint?

Padméval akarta uralni a galaxist Anakin, nem Palpival. Ezt mondja is neki a Mustafaron (legyőzhetem a kancellárt, ha akarom).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padméval akarta uralni a galaxist Anakin, nem Palpival. Ezt mondja is neki a Mustafaron (legyőzhetem a kancellárt, ha akarom).

Viccet félretéve szerintem még büszke is lett volna rá, hogy ilyen gyorsan átadta magát a sötét oldalnek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt, és tetszik a vita is a kapcsán.

 

Kizárt dolognak tartom, hogy ezt Palpatine tervezte, aligha áldozná be Anakint, akibe 12 évet invesztált, és leghűségesebb emberét, a már admirális szintet elérő Tarkint. Ahhoz meg nem kell nagy koponyának lenni, hogy a Jedi tábornok Anakin ott lesz egy ilyen hatalmas taktikai értekezleten...

 

Úgyhogy azt a verziót tuti kihúzhatjuk, hogy Palpatine nem tudott Anakin jelenlétéről. Ahogyan azt is, hogy tudott erről a tervről. Simán lehet, hogy az akciót Dooku szervezte, mert elege lett a Jedikből, vagy éppen az ifjú Skywalkerből... Palpatine valamelyest azért szabad kezet adott Dookunak, nem egyeztetnek mindent, úgyhogy... bár az is igaz, hogyha Dooku tervezte volna, akkor csak akkor nem konzultált volna Palpatine-nal, ha szándékosan borsot akarna törni az orra alá, hiszen ellenkező esetben nem merné megkockáztatni, hogy olyan embert öl meg, aki Palpatine-nak fontos (és itt most nem Anakinre gondolok, hanem mondjuk Tarkinra).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz meg nem kell nagy koponyának lenni, hogy a Jedi tábornok Anakin ott lesz egy ilyen hatalmas taktikai értekezleten...

 

Úgyhogy azt a verziót tuti kihúzhatjuk, hogy Palpatine nem tudott Anakin jelenlétéről. Ahogyan azt is, hogy tudott erről a tervről. Simán lehet, hogy az akciót Dooku szervezte, mert elege lett a Jedikből, vagy éppen az ifjú Skywalkerből... Palpatine valamelyest azért szabad kezet adott Dookunak, nem egyeztetnek mindent, úgyhogy... bár az is igaz, hogyha Dooku tervezte volna, akkor csak akkor nem konzultált volna Palpatine-nal, ha szándékosan borsot akarna törni az orra alá, hiszen ellenkező esetben nem merné megkockáztatni, hogy olyan embert öl meg, aki Palpatine-nak fontos (és itt most nem Anakinre gondolok, hanem mondjuk Tarkinra).

Anakin ugyanolyan Jedi tábornok, mint több száz társa. Nem Tanácstag (akikre vonatkozott az utalás), de még csak nem is mester. Aki ebből kitalálja, hogy ott lesz az értekezleten, az tud valamit...

 

Palpatine kisakkozta, hogy Anakin ott lesz, de az általa irányított szakadárok ekkora horderejű támadásról már nem tudott? Nekem így nem áll össze. Egyébként, elvileg neki is ott kellett volna lennie a konferencián. A nagy Darth Sidious gépezetébe akkora hiba csúszott volna, hogy saját alattvalói okozzák a halálát, ráadásul véletlenül? Nem láthat mindent előre, de ez már túlzott következetlenségre utalna részéről.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű volt ez a rész is! Örülök, hogy a TCW és a háború forgatagában láthattunk egy ennyire sokszínű és izgalmas történetet, amiben élőlény alig szerepelt és mégis tele volt emberséggel és emberiességgel. :) Gascon egyszerűen imádnivaló kis figura minden gyengesége ellenére, és nem vált hátrányára, hogy a végére ledobta magáról a kishitűségét álcázandó használt arroganciáját. Ő maga sem hitte volna, hogy pont egy csapat droid vezetése fogja visszaadni az önbizalmát. :)

R2-ról nem szólok külön, ő mindig remek. :D Emberibb sok embernél, és még értelmesebb is. De ugyanez igaz a többiekre is, még ha kisebb mértékben is. Nem is tudom, hogy lehet egy droidot lelményességre és kreativitásra programozni, de mégis ez történt, hiszen bőven jobban reagált a droidcsapat bármely váratlan helyzetre a négy részben, mint a szerves felettesük. Többek között én ezt imádom a Star Wars-ban. :)

 

És hogy hozzászóljak a "Palpatine tudott-e a támadásról?" vitához: én is azon az állásponton vagyok, hogy nem hiszem, hogy ilyen nyílt támadással akart volna véget vetni az egész játéknak. Ő a cselszövések mestere, a Saga alapján úgy győzi majd a Jediket, hogy előtte a porba tiporja minden becsületüket, és elveszi az egyik legjobb emberüket. És közben rettentően élvezi az egészet. :D Miért vetne véget a játéknak idő előtt egy ilyen otromba tettel? Ideje van, az nem téma, hogy közben milliók halnak meg. Minél tovább tart a háború, annál édesebb lesz a vége. Kizártnak tartom, hogy egy ilyen támadást jó ötletnek tartott volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a főkancellárnak nem volt érdeke, hogy egyetlen támadással lefejezze az egész vezérkart a Jedi Tanáccsal együtt, kis túlzással szólva. Azt pedig végképp nem tudom elképzelni, hogy ezzel együtt Anakint és a hozzá hű főtiszteket is feláldozta volna, gondolok itt Tarkinra, a többiekről sajnos nem tudunk semmit :) (Yularen vajon már ekkor is Palpatine hűséges katonájának számít?)

 

Palpatine célja a háború elnyújtása, és ezzel mindkét fél kivéreztetése. A Jedi Tanács likvidálása feje tetejére állította volna a Köztársaságot. Yoda és Windu nélkül szerintem a roskadozó rend nem sokáig maradt volna egyben, hamar olyan vehemens figurák vették volna át az irányítást, mint Anakin. Vagy a meggyengülésükkel ponthogy kivonták volna magukat a háború további részéből, így Palpatine-nek semmilyen jogalapja nem lett volna, hogy megvádolja őket árulással... amely pedig az abszolút hatalmának az alappillérjét jelentette a háború után.

 

Én Dooku grófról nem tudom elképzelni, hogy ily mértékben szembement volna a mestere akaratával, hiszen ez a cselekedet a Sithek tervét veszélyeztette, bár nem tudom, hogy mennyire volt tisztában azzal, hogy Palpatine miként tekint Anakinra. Én sokkal inkább Grievous tábornokban látom a terv értelmi szerzőjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin ölte meg Sidioust, így jobban járt volna ha a srác itt megmurdel. :D

 

 

Padméval akarta uralni a galaxist Anakin, nem Palpival. Ezt mondja is neki a Mustafaron (legyőzhetem a kancellárt, ha akarom).

 

Ezeket honnan kellett volna tudnia Palpatinenek? Egyébként az, hogy Padmenak miket hazudott be ott hirtelen ötlettel, hogy a maga oldalára állítsa nem jelenti azt, hogy ezt a valóságban meg is tette volna, ezzel pont az ellenkezőjét érte el és Palpatinenak ezzel is csak nyert, mert ez véglegesítette a sötét oldalra állását, elszakítva az utolsó érzelmi szálat benne... egy jó időre. Azt meg nem is említem meg, hogy az a sith tanítvány, aki nem akarja elárulni a mesterét és fölé kerekedni, az nem is igazi sith! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a háború egészére értettem a tesztet. És bizony abba beletartoznak ilyen húzós esetek is. De tarthatta volna burokban, a szoknyája mellett az irodájában. Akkor tuti túléli. :)

Na ez az! Ha Sidiousnak olyan roppant fontos volt Anakin, akibe tizenkét évet invesztált, emiatt fel sem áldozható az első, legfontosabb és a Sith számára egyetlen cél érdekében (uralni a Galaxist), akkor miért nem tartja non-stop maga mellett? Nem, inkább hagyja, hogy a srác hobbiszinten keverje bele magát a legveszélyesebb akciókba, mi több, néha ő maga taszítja bele ilyenekbe.

 

Palpatine kisakkozta, hogy Anakin ott lesz, de az általa irányított szakadárok ekkora horderejű támadásról már nem tudott? Nekem így nem áll össze. Egyébként, elvileg neki is ott kellett volna lennie a konferencián. A nagy Darth Sidious gépezetébe akkora hiba csúszott volna, hogy saját alattvalói okozzák a halálát, ráadásul véletlenül? Nem láthat mindent előre, de ez már túlzott következetlenségre utalna részéről.

Ez meg a másik. Ha tudott róla, akkor mindent tudó, és az a baj. Ha nem tudott róla, akkor meg kvázi balf*sz, és szerintem ez a karakter szempontjából nagyobb baj és még elképzelhetetlen is. Egy ilyen horderejű akció nem ismerete egyszerűen azt jelezné, hogy Sidious azt sem tudja mi történik a saját portáján. Mi van, ha tényleg ott van és egy ilyen "erről most éppen nem tudott" akcióban kileheli a lelkét? Sz*r ügy? :)

Arról nem beszélve, hogy ez a Konföderációról is azt a képet festi, hogy mennek a vakvilágba, ellenőrizetlenül. Mindenki azt csinál, amit akar, úgy használja a rendelkezésükre álló erőforrásokat, ahogy úri kedve tartja. Akkor minek három vezető is, ha ez így megy? Nonszensz.

 

Én azon a véleményen vagyok hogy Palpatine nem tudott róla. Minél tovább tart a háború annál kevesebb Jedi marad, így nem sok értelme lett volna most kinyírni a Tanácsot.

Ebben nem sok logika van. Hiszen az a terv, hogy megritkuljanak a háborúban, nem az, hogy kitartsanak a végéig. Ritkítani meg általában ott érdemes, ahol lehet, és egy olyan helyzetben a legkönnyebb, amikor sokat lehet egyszerre agyoncsapni.

 

Ha ez igy van akkor a Jedik elképesztően rossz emberismerők. Obi-Wannal meg Anakinnal egy olyan arc bazsevál, aki ott ül a Halálcsillag brainstorming termében is (ti szerintem jobban tudjátok hogy kiről van szó :D). Engem meglepne, ha Palpatine nem azoknak az embereknek az útját egyengetné akik ideológiailag is egy követ fújnak vele. Itt van Tarkin esete: nem hiszem hogy csak azért jutott előre, mert akkora stratégiai géniusz. Valószinüleg az is, de ugyanakkor hasonló elveket vall ami szintén jó pont lehet. És miért menne máshogy a többiekkel?

Szóval egy bonyolult és méretes akcióról semmit sem tud, de a Köztársasági Nagy Hadsereg több száz vagy ezer fős állományát képes maga kiválogatni? :P Viccet félretéve, Tarkin egy ember, és még őt sem láttuk, hogy Palpatine-nal annyira jóban lenne, hogy egyengetné az útját a kancellár. Simán vihette idáig saját erőből is. De ott van Yularen, aki később ott ül Tarkin mellett a Halálcsillagon, közben a TCW-ben nem tűnik olyan embernek, aki annyira pártolná a Sith elveket, inkább csak egy szorgos katona, aki teszi, amire felesküdött. És ő is admirális. De Killian vagy Coburn sem tűnik egy minden hájjal megkent zsarnoknak, pedig ők is admirálisok, sőt, előbb voltak azok, mint Tarkin.

A Jedik emberismeretéről meg lehetne vitázni, lásd: Palpatine, Anakin, Dooku, Krell, Vhebb... :)

 

Nekem egyelőre túl pici arányban vannak a kilengő jedik a jófejekhez képest, hogy ebben gondolkodjak (ha elfogadjuk, hogy a rosszak vagy rosszra hajlók vannak a Renden belül is többségben vagy komoly frakciót képviselnének akkor igazából nincs is drámája a 66-os parancsnak: ha többségében sötét oldallal kokettáló lovagokat öltek meg, akkor hurrá, nem?) . És nem hiszem, hogy a jó fej jedik a sötét oldalra hajlókat választanák ki maguk közül. Yoda meg a többiek pedig elég inkompetens vezetőknek bizonyulnak ahhoz, hogy a minőség-vesztés azért annyira ne álljon fent :D

Miért kéne többségben lenniük? Elég, ha egy van és hatalmi pozícióba kerül, elég kárt tud okozni (lásd: Sith, kettő volt csupán és egy egész Galaxist tönkre tudtak vágni :D). Lásd Krell, tábornok volt és ki tudja, hány klónt ölt meg, hány csata veszett oda miatta, a Jedik meg mit is tudtak róla? "Ó, ő az überfrankó tábornokunk, küldjük kiemelt küldetésekre." Bhoaaa... Végtelen bölcsességgel választják meg a vezetőiket, valóban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát akkor a két nagy lehetőség:

 

-Dooku/szeparatista vezetés Sidious háta mögött szervezett egy magán akciót.

 

Mivel ütközik ez? A Sith tanitványok engedelmes bárányok szoktak lenni? Nem igazán. Láttunk már olyat hogy Palpatine mögött az egyik Sith tanitványa kavart és nem vette észre? Igen. Vader maga mellé akarja állitani Luke-ot hogy együtt nyirják ki az Uralkodót. Itt "Mr. Semmi nem kerüli el a figyelmét a saját háza táján" eléggé lyukra futott. Sőt ha már a tanitványok kézben tartásáról van szó: még azt se ellenőrizte le, hogy Darth Maul tényleg halott-e. Megelégedett azzal, hogy hallomásból megtudta, hogy kinyirták és ebből az lett, hogy a Sith tanitványa hamarosan akár ellene is indulhat. Tökéletesen beleillik akkor Dooku vagy a szeparatista vezetés egy esetleges észre nem vett magánakciója a képbe? Szerintem igen.

 

Másik lehetőség:

 

-Palpatine ki akarja nyirni a Jedi Tanácsot, de erre csak ugy képes hogy kinyirja a leendő embereit és a kiszemelt tanitványát.

 

Mivel ütközik ez? Hát Palpatine eddig viszonylag jó tervezőnek bizonyult. Lehet hogy nincs mindenhol szeme (lásd a fentebbi bejegyzést) de amikor kitalál valamit akkor annak általában határozottan van értelme. Már ebben a topikban is dicsértük a szervező-készségét és azt ahogy véletlenszerűen adodó eseményekre is igen jól reagál (lásd Padmé feltünése Coruscanton az ep.1-ben). Ez a tervező zseni, akkor mire fel kezd el kapkodni egy kihelyzett tanács ülést látva, úgy hogy bármikor szervezhetne egy olyan eseményt is amin csak a jedik jelennek meg? És miért nem robbantja fel őket Coruscanton? A fővárosban már a háború előtt is voltak terror-cselekmények lásd Padmé elleni merénylet az ep.2 elején. Teljesen jól eladható sztori: a szeparatisták a Köztársasági hadsereget megakarták törni azzal, hogy beszivárogtak és robbantottak. De nem ő Anakint, Tarkint és kitudja micsoda bizalmasokat odavetve tud csak egy gyilkosságot leszervezni. Láttunk már Palpatine-tól ennyire béna terveket? Nem. Ha tényleg tervez és tényleg kitalál valamit az általában jól átgondolt. Lásd 66-os parancs vagy akár a II. Halálcsillag és a Lázadók kipusztitásának a terve ami önmagában mint terv egész remek volt. Beleillik akkor Palpatine eddig messze legbénább terve a képbe? Hát szerintem abszolút nem.

 

Szóval egy bonyolult és méretes akcióról semmit sem tud, de a Köztársasági Nagy Hadsereg több száz vagy ezer fős állományát képes maga kiválogatni? :)

Sajnos ha igazad van akkor továbbra is lennie kell egy óriási merényletnek vagy kivégzési hullámnak különben nekem van igazam és a köztársasági vezetők már a leendő hű birodalmi vezetők, akiket semmi értelme tömegesen legyilkolni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha ez Dooku magánakciója volt, mi értelme? Miért nem mindjárt Palpatine-t támadja, ha a háta mögött ellene machinál? Ezzel legfeljebb az öreg haragját vívná ki, arról nem beszélve, hogy Dookunak is a Galaxis uralma a célja nem? A Birodalom nála is játszik, egyazon célért tepernek, akkor talán nem kéne neki is az a bizonyos vezérkar?

 

Másrészről meg, még arra sincs bizonyíték, hogy a későbbi birodalmi vezérkar tagjai már most vezető beosztásban vannak, elvégre alig pár hónapja még Tarkin is csak egy kapitány volt, olyan sokadik tiszt, akit még Cody is ugráltathatott volna. Innen simán lehet akkor azt is feltételezni, hogy Palpatine-nak ez volt az első lépése afelé, hogy lenullázza a jelenlegi vezérkart és a jövőbeliek a helyükre kerüljenek, vagy hogy később off-screen eltünteti a nem odavalókat.

 

És miért nem robbantja fel őket Coruscanton?

Hát persze, a Jedi Tanács termét minden bizonnyal könnyebb felrobbantani, mint egy senki földjére kihelyezett űrállomást.

 

Mivel ütközik ez? A Sith tanitványok engedelmes bárányok szoktak lenni? Nem igazán. Láttunk már olyat hogy Palpatine mögött az egyik Sith tanitványa kavart és nem vette észre? Igen. Vader maga mellé akarja állitani Luke-ot hogy együtt nyirják ki az Uralkodót.

Azért van egy hangyányi különbség egy eldugott városka bányáinak alsó részében lezavart párbeszéd és egy - amúgy Palpatine kezében lévő - méretes erőforrásokat mozgósító katonai akció között. Szerinted melyiket könnyebb letagadni?

Meg képzeld el, hogy Palpatine is ott van, és ez Dooku műve, kísérlet Sidious kiiktatására. Ezután szerinted Sidi bá majd letudja a dolgot egy ejnye-bejnyével, vagy kapásból megsüti Dooku seggét?

Másrészről, erős túlzás azt állítani, hogy Sidious nem tudott Vader tervéről, tekintve, hogy egymás között beszélték meg Luke átállításának ötletét, ami a két Sith szabályt figyelembe véve felhívás volt keringőre. Ha ezek után Sidious tényleg nem is sejtette, hogy az az Anakin, aki amúgy vérét adná a szeretteiért nem kísérli meg a fiát a saját oldalára állítani és megölni őt, hát akkor nem tervező zseni, hanem szimplán hülye.

 

még azt se ellenőrizte le, hogy Darth Maul tényleg halott-e

Aminél még mindig igen valószínű, hogy valóban halott, és valami nagyon groteszk Erő-mágia terméke az, aki mostanában odakünn szaladgál (hogy feltámasztás vagy újrateremtés módján létezik, az mellékes, de egyszer halott volt, az fix). Mivel A) még mindig képtelenség, hogy akit félbe vágnak és beesik egy olyan mély aknába, ami fölött még a kilométeres zuhanásokat is simán átvészelő Jedinek is kapaszkodnia kell, onnan aztán kimászik, átmászik kézen a lézerfalakon, fél Theeden, elköt egy űrhajót és észrevétlen - pluszba megőrülve - elbújik a peremvidéken. És közben még a Jedik is elfelejtették megnézni, hogy ott-e a hulla a lukban, nem, rohadjon meg ott, ahol van. :) B) Az élőlények nem szoktak sérülés esetén zöld Talzin-szmötyit eregetni.

Szóval ezen a ponton nem csoda, hogy Sidious nem látta a dolgokat.

Másrészt, nem azt állítjuk, hogy ő lenne "Mr. Semmi nem kerüli el a figyelmét a saját háza táján," hanem, hogy egy ilyen horderejű akcióról illene tudnia a saját háza táján. Mondhatni, az oké, hogy nem veszed észre, hogy kóbor macskák korzóznak a kertben, de azt azért illik észrevenni, ha egy kamion átszáguld rajta.

 

Láttunk már Palpatine-tól ennyire béna terveket? Nem. Ha tényleg tervez és tényleg kitalál valamit az általában jól átgondolt.

Hát azért nekem eszembe jutott pár ellenpélda: Jedi gyerekek lopkodása, hogy Sith-sereget hozzon létre. Zillo Coruscantra cipelése. Az elpusztíthatatlanra tervezett II. Halálcsillaghoz invitálni a Lázadók Szövetségét, amikor az még elpusztítható, és még el is mondja nekik, hogyan lehet elpusztítani. Hogy a te olvasatodban ez miképpen lehet önmagában remek terv, amikor Sidi papa belehalt, a Birodalom meg összeroskadt, mindez ennek a pompás tervnek köszönhetően, azt nem igazán értem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha ez Dooku magánakciója volt, mi értelme? Miért nem mindjárt Palpatine-t támadja, ha a háta mögött ellene machinál? Ezzel legfeljebb az öreg haragját vívná ki, arról nem beszélve, hogy Dookunak is a Galaxis uralma a célja nem? A Birodalom nála is játszik, egyazon célért tepernek, akkor talán nem kéne neki is az a bizonyos vezérkar?

 

Ez az egyetlen gyenge pontja az elméletnek. Hogy pontosan miért én se tudom. Bár nem hiszem, hogy neki nagyon kapóra jöhet egy vezérkar aki őt az első számú főellenségnek tartja. Apropó: a Maul rokon Sith-tanitása meg volt beszélve Sidious-al vagy azt (is) a háta mögött csinálta? Sajnos már nem emlékszek.

Szerintem Palpatine egyébként hosszútávon számol Dooku árulásával, de mivel a terve az hogy úgyis kinyirja, hagyja hogy azt higyje Dooku hogy a mestere vak a kavarásaira.

 

Hát persze, a Jedi Tanács termét minden bizonnyal könnyebb felrobbantani, mint egy senki földjére kihelyezett űrállomást.

Na aztán marha nehéz lehet felrobbantani egy épületet. Igen, lehet hogy kicsit agyalni kell hozzá, de hát a 66-os parancs sem épp egy egyszerű valami. És gondolom nem véletlenül kerülted ki azt a felvetést, hogy mondjuk csak a jediket toborozza össze egy senki földjére kihelyezett űrállomáson. Mondjuk eligazitást kér a Rend katonai vezetőitől és hogy ne kelljen messzire menni (ez ugye most is az érv amellett hogy miért nem Coruscanton ültek össze), ezért valami külső gyűrűs hadállomáson lesz a tali. Ez meg túl egyszerű gondolom, tehát a nehéz templom robbantás meg eközött az aranyközéputat választotta és inkább a leendő tanitványát meg a vezérkart is a levegőbe küldte volna. Logikus.

Egyébként jól látom, hogy ezen a konferencián nagyon nincs ott az egész Jedi Tanács? Valószinüleg csak azok mentek, akik a fronton harcolnak, de épp a Jedi Templomban trónoló Yoda valszeg otthon maradt. Egy Tanács elleni merénylet Yoda nélkül az külön öt csillagos. Ezért kéne a templomot robbantani, ha már tényleg nem a besározásuk után akarunk tőlük megszabadulni, ami a logikus lenne.

 

Azért van egy hangyányi különbség egy eldugott városka bányáinak alsó részében lezavart párbeszéd és egy - amúgy Palpatine kezében lévő - méretes erőforrásokat mozgósító katonai akció között. Szerinted melyiket könnyebb letagadni?

Nagyon kiváncsi lennék erre: ha mondjuk nem árulják el neki hogy lesz egy nagy merénylet, akkor magától hogy találja ki Coruscantról, hogy, de lesz?

 

Innen simán lehet akkor azt is feltételezni, hogy Palpatine-nak ez volt az első lépése afelé, hogy lenullázza a jelenlegi vezérkart és a jövőbeliek a helyükre kerüljenek, vagy hogy később off-screen eltünteti a nem odavalókat.

 

És minek ez a fölösleges procedúra, hogy először évekig nem foglalkozunk azzal, hogy kik ülnek a katonai vezetésnél, aztán utána a rutinos hadvezéreket leváltogatjuk ahelyett hogy már eleve nekünk tetsző arcokat emeltünk volna kulcs-pozicióba, akik igy mellesleg komoly hadi tapasztalatra tehetnek szert aminek nagy haszna lesz később a Birodalom idején?

 

Hát azért nekem eszembe jutott pár ellenpélda: Jedi gyerekek lopkodása, hogy Sith-sereget hozzon létre. Zillo Coruscantra cipelése. Az elpusztíthatatlanra tervezett II. Halálcsillaghoz invitálni a Lázadók Szövetségét, amikor az még elpusztítható, és még el is mondja nekik, hogyan lehet elpusztítani. Hogy a te olvasatodban ez miképpen lehet önmagában remek terv, amikor Sidi papa belehalt, a Birodalom meg összeroskadt, mindez ennek a pompás tervnek köszönhetően, azt nem igazán értem. :)

 

Amire én gondoltam: van különbség aközött, hogy egy terv már a terv szintjén is hülyeség és aközött, hogy a tervbe később gigszerek kerülnek. Vegyük most csak a II. Halálcsillag esetét. Mi a terv? A Lázadóknak kiszivárogtatjuk a tervet, azok azt hiszik, hogy le tudják rohanni az űrállomást, ám a pajzs fent marad és minden lázadó hajót a levegőbe küldünk. Palpatine csak azzal nem számolt -és nem csoda hogy nem számolt- hogy elit katonai alakulatát a bennszülött maci törzs le tudja verni. Ennek kicsi volt az esélye.

Viszont ez a Jedi Tanács megsemmisités, már a terv szintjén is marhaság: komolyan az a terv hogy megölöm a Jedi tanácsot, de nem csak őket ha nem pár mostani és leendő bizalmasomat is? Nem lehet hogy ezt a tervet újra át kéne futni? Mondjuk úgy hogy csak a jedi tanácsot hivom össze valahol?

 

Edit: közben újranéztem a végét. Szó sincs róla, hogy ez valami óriási galaktikus konferencia lenne. A teljes Jedi Tanács meghivására nincs jel. Magas rangú katonai vezetőből alig pár cselleng. Jedi közül hárman vannak ott össz-vissz. Igy viszont teljesen logikusnak tünik hogy ez csak a szokásos akció volt a szeparatisták részéről, ami véletlenül nagy lett volna, mert épp ott van Windu -ami persze nem probléma- és Anakin is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gascon szavai alapján a Carida-rendszerben tartják a Köztársasági Stratégiai Konferenciát. Már az elnevezésből leszűrhető, hogy nem egy páremberes traccspartiról van szó, hanem az egész Köztársaságot érintő megbeszélésről. Ezen kívül, állítása szerint "Ott lesz a Jedi Tanács, köztársasági tisztek a Galaxis minden pontjáról...". Azért, mert Skywalkert, Kenobit és Windut láttuk, nem jelenti azt, hogy csak ők voltak jelen. Nem éppen egy apró állomásról van szó...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Egyébként Nute bedobta, hogy ez inkább Grievous stílusa. Én róla valóban jobban el tudom képzelni ezt a tervet, ahogy azt is, hogy mondjuk nem egyeztette el se Dooku-val, se Palpatine-nal. Miért is tette volna? Az ő szemszögéből, ha kivégez néhány Jedit meg Köztársasági vezetőt, az miért lenne rossz Palpinak vagy Dookunak? Pont emiatt még valószínűbb is, hogy ő volt, és nem pedig Dooku - aki jó erős elp/csázásra számíthatott volna, ha végigviszi a tervet Palpi engedélye nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Egyébként Nute bedobta, hogy ez inkább Grievous stílusa. Én róla valóban jobban el tudom képzelni ezt a tervet, ahogy azt is, hogy mondjuk nem egyeztette el se Dooku-val, se Palpatine-nal. Miért is tette volna? Az ő szemszögéből, ha kivégez néhány Jedit meg Köztársasági vezetőt, az miért lenne rossz Palpinak vagy Dookunak? Pont emiatt még valószínűbb is, hogy ő volt, és nem pedig Dooku - aki jó erős elp/csázásra számíthatott volna, ha végigviszi a tervet Palpi engedélye nélkül.

Igen, ez tűnik a leglogikusabbnak.

 

Sky: Ja csak az állomás-jeleneteket néztem. Erről most lefutottam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na aztán marha nehéz lehet felrobbantani egy épületet. Igen, lehet hogy kicsit agyalni kell hozzá, de hát a 66-os parancs sem épp egy egyszerű valami. És gondolom nem véletlenül kerülted ki azt a felvetést, hogy mondjuk csak a jediket toborozza össze egy senki földjére kihelyezett űrállomáson. Mondjuk eligazitást kér a Rend katonai vezetőitől és hogy ne kelljen messzire menni (ez ugye most is az érv amellett hogy miért nem Coruscanton ültek össze), ezért valami külső gyűrűs hadállomáson lesz a tali. Ez meg túl egyszerű gondolom, tehát a nehéz templom robbantás meg eközött az aranyközéputat választotta és inkább a leendő tanitványát meg a vezérkart is a levegőbe küldte volna. Logikus.

Egy épületet, ami önmagában akkora, mint Budapest, feltételezem saját belső védelemmel, természetfeletti képességekkel rendelkező lakókkal, akik mellesleg a Galaxis legjobb harcosai, biztos egyszerű lehet felrobbantani. Ha így van, minek a 66-os paranccsal szórakozni? Miért nem robbantotta rá a Jedikre a Templomot egy csillagrombolóval?

Azért kerültem ki, mert csak a Jedi Tanácsot összezargatni egy isten háta mögötti bolygóra kissé furán venné ki magát a kancellártól, akinek az irodájából rálátni a Tanács termére. Szóval ez a "ne kelljen messze menni" dolog kicsit megbicsaklik itt, amikor már egy Coruscant körül keringő űrállomás is messzebb lenne. Plusz eddig mindig megfelelt Palpatine-nak, ha az ilyen eligazításokat hologramon keresztül csinálták. Arról nem beszélve, hogy mi van azokkal a Jedikkel, akik a Galaxis túlfeléről ugranak át, nekik már Coruscant is közelebb lenne.

 

Nagyon kiváncsi lennék erre: ha mondjuk nem árulják el neki hogy lesz egy nagy merénylet, akkor magától hogy találja ki Coruscantról, hogy, de lesz?

Erről beszélek! Azt, hogy Luke és Vader sutyiban jól távol Palpatine-tól megdumálják, hogy na most ők megmerényelik az öreget, az nem feltűnő. Kivitelezhető, mert csak annyi kell, hogy Luke bólint, odajárulnak az Uralkodó elé és kinyírják. Már ha ki tudják. Kétemberes munka, ráadásul Palpatine egészen odáig jóvá hagyja, hogy Luke-ot elé vigyék. Senki nem kérdez semmit, senki nem akadékoskodik, és nem kell hozzá több energia, mint amennyi két ember mindennapi mozgatásába bele lehet feccölni.

Ellenben egy ilyen akciónál - ahogy korábban felsoroltam -, már komoly igénybevétel szükséges: kémek kiküldése, hogy megtudjanak MINDENT a konferenciáról. Hol van, kik a résztvevők, mik a biztonsági eljárások, stb. Aztán lopni egy Venator csillagrombolót, aminek több ezres legénysége van. Ez sem lehetett piskóta, és nem egy olyan munka, amit fű alatt el lehet intézni, mert ha így menne, a Lázadók non-stop csillagrombolókat lopkodtak volna. És akkor még ott van a robbanóanyag kibányászása, ami valószínűleg megint nem két perces, olcsó és kevés emberrel kivitelezhető cucc. Ez akár több száz főt is igénybe vehető akció, komoly előkészületekkel. És Palpatine ne venné észre, akinek ott kell tartania a kezét a Szeparatisták ütőerén, mert bizony azt a haderőt bármikor ellene fordíthatja hű tanítványa, vagy bárki abban a végtelenségig megbízható bandában? Palpatine ennyire lazán nem foghatja a gyeplőt egy olyan szituációban, amikor a másik oldalon egy olyan haderő van, amit tényleg ellene fordíthatnak. Tudnia kell, hogy az erőforrások, amivel gazdálkodhat, éppen merre van, mire megy el.

Pláne, hogy ha valaki így ki tudja játszani, hogy fű alatt megtervez és kivitelez egy ilyen katonai akciót, az az egyén önmagában is komoly gondok okozója lehet. Mert könnyen megtámadhat olyan dolgokat, amire Plapatine-nak szüksége lenne, vagy magát a kancellárt is célba veheti, ami nem ellenőrzött körülmények között az életébe kerülhet.

 

És minek ez a fölösleges procedúra, hogy először évekig nem foglalkozunk azzal, hogy kik ülnek a katonai vezetésnél, aztán utána a rutinos hadvezéreket leváltogatjuk ahelyett hogy már eleve nekünk tetsző arcokat emeltünk volna kulcs-pozicióba, akik igy mellesleg komoly hadi tapasztalatra tehetnek szert aminek nagy haszna lesz később a Birodalom idején?

Hát egyrészt, rutint azok is szereznek ám, akik a ranglétra egy alsóbb szintjén kezdik. Ugye, Tarkin is kapitány volt, évekig legfeljebb egy nyamvadt csillagrombolónak parancsolhatott. Köze nem volt vezérkarokhoz vagy döntéshozáshoz. Másrészt, akik a Köztársaságnak szolgálnak, könnyen lehet, hogy hűek is hozzá. Egy alacsonyabb rangon lévőt könnyebben el lehet csábítani magasabb beosztás és több hatalom ígéretével. És szó sincs arról, hogy nem foglalkozik ilyennel, egyszerűen nem készpénzt kap, hanem beváltja az aprót. Fiatalabb korában összebarátkozhatott a hozzá hasonló fiatalokkal, akiket könnyen a céljaihoz formálhatott. Később politikai befolyását felhasználva ezeket a fiatal barátokat megfelelő pozícióba juttathatta, ahonnét felküzdhették magukat, a csatatéren tapasztalatot szerezhettek, és mily véletlen, a háborúban az ő feljebbvalóik szépen kihullhattak. (Mondjuk azt jól lenne tudni, honnan lett nagy hirtelen a Köztársaságnak komplett tisztikara, amikor ezer évig hadserege sem volt.)

 

Amire én gondoltam: van különbség aközött, hogy egy terv már a terv szintjén is hülyeség és aközött, hogy a tervbe később gigszerek kerülnek.

És továbbra is marhaság, terv szinten is. Van egy harcállomásod ami nagyobb, erősebb, mint az elődje és annak egyetlen gyenge pontját is kiküszöbölik, ha kész. Tehát a felépül, akkor tényleg egy elpusztíthatatlan szörnyeteg lenne. Erre mit csinálsz? Amikor még tényleg sebezhető, amikor a reaktorhoz akkora járat vezet, amin egy TEHERHAJÓ is könnyen végigmegy, és még fegyverek sincsenek odabenn, vagyis bőven túl van az előd két méteres járatán, amit ütegek védtek, és még egy sugárpajzs is, és emellett a legerősebb védelmét, a pajzsot, ami már az elődnél is képes lett volna elhárítani egy nagyarányú frontális támadást, még külső forrásból táplálja valami, amit akár egy véletlen műszaki hiba is leteríthet, na akkor adod ki a terveket. És mi az adu a kezedben? Hogy tud lőni. F*sza! Nem ám mondjuk az, hogy hirtelen átvált a külső energiaforrásról egy belsőre a pajzs. Kicsit sem lett volna nagyobb szívás a Lázadóknak, ha Palpatine hirtelen azzal áll elő, hogy "nyeheheheeee, van már pajzsgenerátorunk!" Vagy ne adj isten, már rég beépítették volna azt a keszekusza járatot, legalább annyira, hogy egy vadászgép ne repülhessen el a reaktorig. És azzal előállni, hogy "bocsi, de a tervek, amiket kiszivárogtattunk, kicsit elavultak." Mert igen, szép dolog arra alapozni egy ilyen mérvű tervet, hogy "biztos nem jutnak el a pajzsgenerátor felrobbantásáig, hiszen ott vannak az elitkatonák." Ehem, biztos volt az is, hogy az első Halálcsillag elpusztíthatatlan, meg az is, hogy a Hothról nincs kijutás, és azok az elitkatonák is sikeresen megvédték a Halálcsillagot, már legyőzték a Lázadókat a Hothon, stb... Ennyi gigszer után az lett volna a jó terv, ha a II. Halálcsillag védelme nem egy megérzésen alapszik.

 

Grievous amúgy jó ötlet, bár nekem nem tűnik úgy, hogy merne önálló döntéseket hozni, ráadásul Sidious az ő nyakára is ugyanúgy rálépne. Ehhez túl gyáva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy épületet, ami önmagában akkora, mint Budapest, feltételezem saját belső védelemmel, természetfeletti képességekkel rendelkező lakókkal, akik mellesleg a Galaxis legjobb harcosai, biztos egyszerű lehet felrobbantani. Ha így van, minek a 66-os paranccsal szórakozni? Miért nem robbantotta rá a Jedikre a Templomot egy csillagrombolóval?

Azért kerültem ki, mert csak a Jedi Tanácsot összezargatni egy isten háta mögötti bolygóra kissé furán venné ki magát a kancellártól, akinek az irodájából rálátni a Tanács termére. Szóval ez a "ne kelljen messze menni" dolog kicsit megbicsaklik itt, amikor már egy Coruscant körül keringő űrállomás is messzebb lenne. Plusz eddig mindig megfelelt Palpatine-nak, ha az ilyen eligazításokat hologramon keresztül csinálták. Arról nem beszélve, hogy mi van azokkal a Jedikkel, akik a Galaxis túlfeléről ugranak át, nekik már Coruscant is közelebb lenne.

Tehát nagy + belső védelem = felrobbanthatatlan? (egyébként kizárt hogy Budapest nagyságú... az 525 négyzetkilométer alapterületet jelentene, de ez végülis mindegy is). És nem értem, hogy ha nem egyszerű, akkor az Palpatine-nál miért lenne kizárt. Van bármi ami neki egyszerű? És hogy miért nem tette meg egy csillagrombolóval: hát mert itt páran úgy gondoljuk, hogy ez sose volt terv (már a Jedi Tanács levegőbe repitése). Palpatine gyülöli a Rendet és a vezetőit. Mi lehet kéjesebb élvezet, mint úgy látni elbukni őket, hogy a galaxis megveti őket. Ott kellett bazseváljon Yodának meg Windunak. Nehogy már valami hősi halállal meg egy robbanással megússzák. Igenis galaxis szerte gondoljanak rájuk úgy mint egy utolsó árulókra. Nem csak általában a jedikre hanem ezekre a figurákra is, akiknek neki évtizedekig jó pofát kellett vágnia.

Ha pedig feltesszük, hogy robbantani akar és kizárjuk a Templom robbantást: elég lenne a háború olyan pontján külső Tanácsülést/jedi értekezést tartani amikor a többség a fronton van. Hogy hol vannak azt úgyis Palpi dönti el, úgyhogy nyilván közel egymáshoz. A személyes jelenlétnek épp annyi értelme lenne, mint az epizódban látott konferenciánál.

 

Ellenben egy ilyen akciónál - ahogy korábban felsoroltam -, már komoly igénybevétel szükséges: kémek kiküldése, hogy megtudjanak MINDENT a konferenciáról. Hol van, kik a résztvevők, mik a biztonsági eljárások, stb. Aztán lopni egy Venator csillagrombolót, aminek több ezres legénysége van. Ez sem lehetett piskóta, és nem egy olyan munka, amit fű alatt el lehet intézni, mert ha így menne, a Lázadók non-stop csillagrombolókat lopkodtak volna. És akkor még ott van a robbanóanyag kibányászása, ami valószínűleg megint nem két perces, olcsó és kevés emberrel kivitelezhető cucc. Ez akár több száz főt is igénybe vehető akció, komoly előkészületekkel.

Én nem látok semmi olyat amit Grivi ne tudna elintézni. Eleve ha ez a konferencia ilyen kiterjedt akkor azért nem kell akkora tudomány kideriteni róla ezt-azt. Ugye ahogy a mondás tartja: amit több ember tud az már nem titok. Ezt pedig elvileg iszonyú sok ember tudja. Egy azaz egy kém elég a meghivottak közt és ennyiből a lényeget már tudhatják is: ki lesz ott, hol lesz, mikor lesz. A Szeparatisták pedig ahogy elnézem kicsit komolyabb katonai potenciállal birnak, mint a Lázadók.

 

Hát egyrészt, rutint azok is szereznek ám, akik a ranglétra egy alsóbb szintjén kezdik. Ugye, Tarkin is kapitány volt, évekig legfeljebb egy nyamvadt csillagrombolónak parancsolhatott. Köze nem volt vezérkarokhoz vagy döntéshozáshoz. Másrészt, akik a Köztársaságnak szolgálnak, könnyen lehet, hogy hűek is hozzá. Egy alacsonyabb rangon lévőt könnyebben el lehet csábítani magasabb beosztás és több hatalom ígéretével. És szó sincs arról, hogy nem foglalkozik ilyennel, egyszerűen nem készpénzt kap, hanem beváltja az aprót. Fiatalabb korában összebarátkozhatott a hozzá hasonló fiatalokkal, akiket könnyen a céljaihoz formálhatott. Később politikai befolyását felhasználva ezeket a fiatal barátokat megfelelő pozícióba juttathatta, ahonnét felküzdhették magukat, a csatatéren tapasztalatot szerezhettek, és mily véletlen, a háborúban az ő feljebbvalóik szépen kihullhattak. (Mondjuk azt jól lenne tudni, honnan lett nagy hirtelen a Köztársaságnak komplett tisztikara, amikor ezer évig hadserege sem volt.)

Örülök, hogy irtad ezt a zárójeles mondatot a végére, mert nekem ez az egész katonai vezetőség ilyen zsebből előhúzott dolognak tűnik... hol lettek kiképezve ezek az emberek például? Ami meg elég rizikós ha a jelenlegi vezetőséget dobni akarja: a kidobott veteránokból könnyen egy ellenállási mozgalom kulcsfigurái lehetnek. Akkor pedig tényleg látnunk kell egy tömeges leszámolást előbb-utóbb. Csak nem hagyja Palpatine hogy poziciójuktól megfosztott katonai vezetők lézengjenek galaxis-szerte.

 

És továbbra is marhaság, terv szinten is.

A II. Halálcsillagnál szerintem az volt a gigszer, hogy az egész Lázadás-elpusztitosdit Palpatine Luke áttéritésére akarta használni. Arra meg úgy érezte, hogy most van itt az idő. Ez mondjuk egy komoly hiba, de szerintem még mindig nem akkora, mint hogy ilyen áldozatok árán szabaduljon meg a Jedi Tanácstól. Mintha a II. Halálcsillag ostromába mondjuk eleve bekombinálná Luke és Vader halálát. Eddig Palpatine nem olyannak tűnt, mint aki hajlandó fölösleges -egyébként kikerülhető- áldozatokra.

Ráadásul a történetünk pontján a Jedi Rend pont ott áll ahol állnia kell: a pusztulás küszöbén. Teljesen buták arra hogy észrevegyék ki a Sith, teljesen belegabalyodtak a háborúba és szépen be lehet őket mocskolni, majd kiirtani... minek tönkretenni ezt azzal, hogy felrobbantjuk őket és mártirt faragunk belőlük? 1000 éven át várt a Sith a bosszúra... tényleg pont a végén sietné el és nem élvezné ki (ahogy Pildi írta remekül)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez kezd parttalan vitává alakulni, szóval egyezünk meg abban, hogy nem egyezünk meg a kérdésben. :D

 

Amúgy, nagy + belső védelem = rohadt nehezen kivitelezhető. Nehezebben, mint egy seholsincsen űrállomás. És arra gondoltam, hogyha ez elintézhető lett volna, akkor Anakinnak nem kellett volna látványos és időigényes bevonulás, hanem planetáris bombázással is megoldható lett volna a 66-os. De nyilván valami okból kifolyólag kénytelenek voltak az élő erőre szorítkozni.

 

A katonai vezetők viszont nagyon olyan kérdés, amire szerintem a büdös életben nem kapunk választ, pedig nem ártana. Amúgy szerintem pont az olyan kirúgott katonai tisztek lettek később a Lázadás vezetői, akik nem lettek fellógatva valami oknál fogva. Mert ugye a Dodonna, Medine vagy Rieekan tábornok féléknek is jönniük kellett valahonnan, és képzettségükből és korukból ítélve ők tuti, hogy a Köztársaság lojális tisztjei voltak a klón háborúk idején (akik mellesleg jó lenne, ha feltűnnének a TCW-ben). Ők ugyanúgy ott lehettek Tarkinék mellett, talán még ismerték is egymást, mi több, a Birodalom megalakulásával ők is annak haderejének tisztjeivé váltak. De ez itt már off.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Dooku grófról nem tudom elképzelni, hogy ily mértékben szembement volna a mestere akaratával, hiszen ez a cselekedet a Sithek tervét veszélyeztette, bár nem tudom, hogy mennyire volt tisztában azzal, hogy Palpatine miként tekint Anakinra. Én sokkal inkább Grievous tábornokban látom a terv értelmi szerzőjét.

Grivit valóban ez a stílus jellemzi. Romboljunk mindent földig. Bár Grivit ekkora önállóságot gyakorolni még nem láttam.

 

Ez az egyetlen gyenge pontja az elméletnek. Hogy pontosan miért én se tudom. Bár nem hiszem, hogy neki nagyon kapóra jöhet egy vezérkar aki őt az első számú főellenségnek tartja.

Talán Anakint akarta kiiktatni. :) A múltkor Naboo -n már nagyon rezgett a léc az öregnek, és talán meg is sejthetett valamit Sidious terveiből Anakint illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú most hogy mondod én egy Crix Madine-t nagyon megnéznék a TCW-ben, vagy akárkit a lázadás leendő vezetői közül. Mon Mothma és Ackbar után bármi lehetséges. Egyébként szerintem ebben a kis vitában nem nagyon tudnánk dűlőre jutni, hisz nem tiszták a készítők céljai mindenesetben, vagy legalábbis Palpi szándéka rejtett marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grievous tábornokra visszatérve: ha ő volt az értelmi szerző, biztosan nagy jutalmat várt egy sikeres hadművelet esetén. :D Mivel neki a háború valódi céljairól fogalma sincs, szerintem a rögtönzés végett talán mert egyedül lépni, hiszen mi kell több a Konföderációnak, mint egy likvidált Jedi Tanács és katonai vezérkar.

 

Dodonna, mint köztársasági százados, szerepelt már egy képregényben, jó lenne ha cameo-ként feltűnne a TCW-ben is. De én örülnék, ha az EU-nak tisztelegve, szerepeltetnék Pellaeont is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dodonna, mint köztársasági százados, szerepelt már egy képregényben, jó lenne ha cameo-ként feltűnne a TCW-ben is. De én örülnék, ha az EU-nak tisztelegve, szerepeltetnék Pellaeont is. :)

Ahogy en a TCWseket ismerem, ok jobban szeretik athuzni, mint epiteni a z EUt :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Mondjuk azt jól lenne tudni, honnan lett nagy hirtelen a Köztársaságnak komplett tisztikara, amikor ezer évig hadserege sem volt.)

Hát a Köztársaságnak tényleg nem volt hadserege, viszont a benne lévő rendszereknek voltak, és mint minden rendes hadseregnek, azoknak is szükségük volt tisztekre. Gondolom mostanra eljutottunk odáig, hogy a Köztársaság kiválogatta és pozícióba helyezte az arra érdemeseket, márcsak azért is, hogy nehogy a CIS elkapkodja őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.