Ugrás a kommentre

5x13 - Point of No Return


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez jó ötlet! Nyilván voltak militáns rendszerek, melyekből örömmel csatlakoztak a hadseregbe az arra kedvet érzők. És nem csak emberek, mert pl. ne feledkezzünk meg Trench -ről, igaz ő a szeparatista oldalon harcolt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy egyszerűen átrendelték őket, amikor az egyes rendszerek lemondtak arról a jogukról, hogy önmaguk rendelkezzenek hadsereggel. Kb. hasonló a szituáció, amikor anno a bandériumokról átálltak a reguláris hadseregek alkalmazására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most újranézve az EpIII-at, még kevésbé hiszem, hogy Palpatine feláldozta volna Anakint. Sidiousként még mondja is Yodának, hogy Vader ereje mindenkiénél nagyobb lesz majd. Nagyon sokra tartotta Anakint, és amellett, hogy a tanítványaként tekintett rá, a Sith Rend jövőjét is láthatta benne, úgyhogy aligha hiszem, hogy feláldozta volna csak úgy.

 

(A Luke-os történet már más lapra tartozott, addigra Vader megöregedett és hát géptestben is volt.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez bizony egy elvetemülten rossz lezárása volt egy amúgy középszerű, de szórakoztató és helyenként elgondolkodtató szálnak. Sosem hittem volna, hogy a Mandalore-i teadélutánt valaha is képesek lesznek alulmúlni, de sikerült. A Corruption-nek annyi bűne volt, hogy gyenge volt az alapsztori, de abból legalább kihoztak mindent amit lehetett. Pontosan a fordítottja, annak amit ebben a részben műveltek: volt egy jó alapsztori, amit mintha szántszándékkal szúrtak volna el, ahol csak tudták.

 

Kezdjük az elején, a D-osztag simán, minden gond nélkül dokkol a Venatoron. Egy fia droid nincs a hangárban, hogy leellenőrizzék a szállítmányt. :facepalm: Most komolyan? Egy szuper titkos küldetésre készülnek, annyira próbálnak rejtve maradni, hogy minden kommunikációt blokkolnak, még a saját bázisukkal sem tartják a kapcsolatot (máskülönben annak legalább fel kellett volna tűnnie nekik, hogy megszakadt a bázissal az összeköttetés, mikor Gregor felrobbantotta magát), és erre nem ellenőrzik, hogy véletlenül nem mászott-e fel valami, ami gondot okozhat az utolsó szállítmány mellé? ARRRRRGH!

Aztán ott van a gyújtószerkezet. Mi a francnak kellett az oda??? Ha a Venator belerohant volna az űrállomásba, az üzemanyag tartályok felrobbantak volna anélkül is. Ja persze azt nem lehetett megcsinálni, mert az állomás tele van olyan emberekkel, akik nem halhatnak meg, tehát valahogy korai elsülést kellett produkálni :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Gascon beszéde BZ önfeláldozása után arról, hogy hogyan dolgoztak együtt és rázódtak össze egy csapattá nagyon jó vol...lett volna, épp csak nem annak a szájából, aki az Abafaron semmit nem tett hozzá az eseményekhez, csak sodródott az árral, hagyta, hogy a droidok oldjanak meg mindent és megállás nélkül nyavalygott! Amit Gascon-nal műveltek azért különösen haragszom. Megcsináltak egy ilyen fantasztikusan érdekes és összetett karaktert és négy részen keresztül szó szerint nem csináltak vele semmit, miközben ugyanennyi részen keresztül vergődtek, hogy a dögunalmas és egysíkú Steela-Saw-Lux trióból kipréseljenek valamit! Gascon-nak lehetett volna egy nagyon jó karakterfejlődéses történetet írni a kisebbségi-felsőbbrendűségi komplexusa köré, pl a szál elején nagypofájú, de csak azért, hogy palástolja valójában mennyire szégyenli, hogy csak "térképeket olvas", ahogy az volt is, és szépen fokozatosan rájön, hogy igenis fontos az ő munkája is, mert "térkép olvasók" nélkül bizony a még a legbadasszebb klón sereg sem ér semmit. Ehelyett a komplexusával nem kezdtek semmit, állítólagos taktikusi képességeiből semmit nem láttunk, a készítők csak próbálták elpoénkodni az egészet WAC-el, ami nekem már az első alkalommal sem jött be. Még csak azt sem lehet mondani, hogy valóban megkedvelte volna a droidokat, hiszen mint láttuk elsírta magát, mikor WAC közölte vele, hogy továbbra is együtt fognak dolgozni. Na jó lapozzunk...

A bomba-Venator megérkezik a konferencia helyszínére. Na most elismerem baromi jól nézett ki Carida is, meg az állomás is, percekig bámultam nyál csorgatva a kimerevített képernyőn. De azért felmerül a kérdés, hogy mégis miféle idióta rendez vezérkari gyűlést egy ennyire sebezhető ponton? Azt még megértem, hogy a legfontosabb stratégiai döntéseket nem a lehallgatható holoneten bonyolítják, de nem tudtak volna Corruscant-on összeülni, ami azért mégiscsak egy biztonságosabb hely? Áh, az előzőek után minek akadok még fent az ilyesmin?

Szóval R2 magára vállalta, hogy felpörgeti a bomba visszaszámlálását, amíg a többiek felszállnak a hajójukra és elvonják a rohamdroidok figyelmét. Hát igen. R2, akiről tudjuk, hogy mindenképpen meg kell úsznia a dolgot. Itt a másik amiért nagyon haragszom. Mert Gregor tökéletes lett volna erre a feladatra, de ehelyett Filoniék meghagyták a lehetőséget, hogy visszahozzák, amire Koth mester esetéből kiindulva (akit eredetileg Grievous kinyírt volna a Grivous Intrigue-ban, de végül megkegyelmeztek neki szintén a későbbi felhasználás reményében) úgyse fog sor kerülni. Ráadásul, ha Gregor Gascon-ékkal tartott volna, akkor arra a bárgyú bombára sem lett volna semmi szükség, hiszen elég lett volna egy tartályba belelőnie és bumm probléma megoldva, Gregor pedig valóban megrázó hősi halált kapott volna, ahelyett hogy a soha be nem következő visszatérésre apellálva tisztázatlanul hagyják a sorsát. Az is nagyon gáz volt, hogy a nem létező feszültség fokozása érdekében R2 nekiállt fogócskázni a bomba körül a taktikusdroiddal, ahelyett, hogy a sokkolójával elintézte volna, ahogy tette azt korábban a kullancsdroiddal. :facepalm:

Ja és még valami: Gascon-ék hogy a büdös f*nében nyitották ki a Venator hangárkapuját? A roham droidok voltak olyan kedvesek és kiengedték őket? :facepalm:

 

Voltak jó jelenetek, például a harc kullancsdroid sereggel, BZ önfeláldozása, a robbanásról nem is beszélve, amik egyenesen fenomenálisak lehettek volna, ha nem egy ilyen összecsapott szemét lett volna az epizód története.

 

1/10, mélytengeri árok, az egész sorozat eddigi legrosszabb része. :angry: Bocs ha túl negatív voltam, tudjátok, hogy nem szokásom fikázni, de ez a rész még így harmadik nézésre is kiverte a nálam a biztosítékot.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ebből elég volt az első mondat. Ugye nem haragszol, de ezen a fikahalmon nem fogom átrágni magam. ;) Amúgy ha érdekel olvasd el mit írtunk róla alább. Talán be tudsz építeni valamit belőle. Ha nem, úgy is jó. :) Jó, hogy írtál a részekről. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez még nem a "fika" kategória, csak leírta, mi miért nem jött be neki. :)

Egyébként néhány ponton egyet tudok érteni. Többek közt a Venator és a detonátor kapcsán. De úgy fest, én könnyebben el tudok siklani az efféle logikai bakik felett, másrészt nem ez volt az első alkalom, hogy az ésszerűséget feláldozták a történet kedvéért. Apróbb-nagyobb hibák becsúszhatnak, mint bárhol máshol. Engem a Palpatine tudta-e, nem tudta-e például sokkal jobban kizökkentett, mivel mindegyik lehetséges válasz megbicsaklik valahol, de ezt már kitárgyaltuk lentebb és mindenki állást foglalt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

a "Point of Return"-ben, mégis hogy a f*nében nyitották ki Gascon-ék a Venator hangárját, mikor megszöktek. (:facepalm:) Érdekes módon, nem emlékszem, hogy azon a valóban kolosszális bakin rajtam kívűl bárki fennakadt volna...

Valószínűleg R2 nyitotta ki OFF screen. :) De az is lehet, hogy a hídról nyitották ki, hogy a robbanás nagyobb pusztítást végezzen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg R2 nyitotta ki OFF screen. :) De az is lehet, hogy a hídról nyitották ki, hogy a robbanás nagyobb pusztítást végezzen.

R2 mégis mikor nyitotta volna? Hiszen végig a szupertaktikus droiddal fogócskázott! A bombához is csak azután fért hozzá, hogy Gascon-ék felszálltak! A hídról meg minek akarták volna? Hiszen eleve csak legfeljebb pillanatokkal azelőtt akarták felrobbantani, hogy a Venator belerohan az állomásba, vagy még inkább pontosan abban a pillanatban. A pusztító erejét meg erősen kétlen, hogy komolyan befolyásolta volna, hogy nyitva van a hangár vagy sincs. Nem Ody, ezt egyszerűen nem lehet kimagyarázni. Láthatod a Sabotage topikjában is, meg úgy általában is, hogy én elég lazán veszem a logikátlanságok megmagyarázását, engem tényleg csak kolosszális b*romságok tudnak ki hozni a sodromból.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is lehet, hogy a hídról nyitották ki, hogy a robbanás nagyobb pusztítást végezzen.

Ez eléggé valószínűtlen, mivel a fizika nem épp így működik még a messzi-messzi galaxisban sem :peace:

Jó persze valószínűtlen és egy kissé nagyon erőltetett, de ez nem az a fajta logikai bukta, mint pl hogy a "Point of Return"-ben, mégis hogy a f*nében nyitották ki Gascon-ék a Venator hangárját, mikor megszöktek. Érdekes módon, nem emlékszem, hogy azon a valóban kolosszális bakin rajtam kívűl bárki fennakadt volna...

Itt voltak ennél sokkal nagyobb bakik is ezért nem beszéltünk róla ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már ilyen átkozottul triviális ez a kérdés - sokkal fontosabb, mint az, hogy R2 túlélt egy akkora robbanást, amiben még Anakinék is beleremegtek, pedig kilométerekre voltak :evil: -, talán szolgálhatok egy nem nyilvánvaló, magát nem adó, ábszolúte nem logikus magyarázattal: a Venator hangárkapuja talán vezérelhető a bedokkolt szövetséges hajókról is, amikor teszem azt, össze vannak kapcsolódva a számítógépeik. Ez pláne elképzelhető, amikor asztromech droidokból álló különítmény van a fedélzeten, amiknek az ilyesmi rutin program.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert a robbanás hatalmas erejű volt, még nem szakította szubatomi részecskékre a Venatort. Sőt, igen nagy roncsdarabok keringtek a detonáció után, amibe bőven belefér az, hogy egy parányi R2-es astromech sérülésekkel, de átvészelte. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert a robbanás hatalmas erejű volt, még nem szakította szubatomi részecskékre a Venatort. Sőt, igen nagy roncsdarabok keringtek a detonáció után, amibe bőven belefér az, hogy egy parányi R2-es astromech sérülésekkel, de átvészelte. ;)

Így van. Minél kisebb egy test a robbanás méretéhez képest, annál inkább "egyben" marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de R2 ott volt pár méterre a detonáció epicentrumától. Igen kicsinek kell lennie valaminek, hogy ilyen közel egy ekkora robbanáshoz ennyire egybe maradjon, pláne, hogy R2 később egy közvetlen lézertalálatot sem bír igazán ki. A nyulak is megsültek, amikor Hiroshima közepébe pottyant az atombomba, ez meg kicsit nagyobbat szólt, mint egy atombomba. Ráadásul, már csak a mindenfelé nagy sebességgel röpködő repeszek is ripityára zúzták volna, arról az irdatlan hőségről meg ne is beszéljünk, ami izzó darabokká avanzsálta a Venator amúgy lézernyalábok ellen kiképzett páncélzatát. És persze még ott a légnyomás is, ami már önmagában konzervé passzírozta volna szegény R2-t.

Ha a toronyban lett volna, vagy a hajó farában, még azt mondom, hogy oké, de ő ott volt a hangárban a bombák közelében, és mindössze egy ablak választotta el a robbanástól.

 

Ja és persze az egészet az teszi totálisan röhejessé, hogy az amúgy háborúra épített harci droidok fejét meg kézzel le lehet csapni a helyéről... Ellenben egy szimpla szerviz droid alig sérül, ha letesszük egy hatezer megatonnás protonnfúziós robbanás mellé. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De R2 nem élőlény, hanem egy gép. :) Egyébként az a bomba nem azonnal robbant akkorát, hanem jóval később. Egyébként parttalannak érzem ezt az "R2 miért "élte" túl a robbanás" dolgot. Az SW egy ilyen szakág. :) Félbevágott, teljesen megcsonkított és megégett emberek túlélnek, mások szellem alakban visszajárnak. Na bumm. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Na most ide írok, az utolsó 2 részről. Sokkal jobb volt, mint az előző rész, de a 3. tetszett a legjobban. Az eleje kicsit langyi volt, bár nagyon hozta a Tatooine feelinget. Viszont a klón mindent vitt. Most nem tudom, hogy ő a Republic Commano egy tagja volt e, vagy csak egy Klón kommandós, viszont nekem visszahozta azt a feelinget, amit a RC játék adott. Még belső nézetet is kaptunk a sisákjánál. Ahogy egyedül lenyírta azt a rengeteg droidot és aztán feláldozta magát. Nagyon sajnáltam. Simán főszereplővé tenném a sorozatban. :D De legalább egy ilyen osztagot. Rexék eltörpülnek mellette. :) Remélhetőleg nem halt meg és egyszer még látjuk. :)

Aztán jött a folytatás, ami nagyon ötletes volt, hogy jól megrakodták a szellemhajót, mivel ezekkel a hologrammokkal a hídon full olyannak tűnt, és bele akarták vezetni a Köztársaságiakba.

A kullancsdroidokat jó volt újra látni. Amikor elküldte a parancsnok az elsőt, mondom mi ez? Egyet küldd felderíteni, de aztán kiderült hogy volt ott bőven. Ahogy áldozat is. Szegény BZ. És Artu. Nem tetszett hogy ott hagyták, és felrobbant, valahogy nem jellemző ez a sorozatra, mint mesére, de valahogy sokkal reálisabbá tette az egészet, hihetőbbé hogy ez megtörténthet és hát droid lévén könnyebb újraépíteni. De kicsit erős hogy mentőcsapatot küldtek érte. :D Lehet nem csak érte, de full úgy jött le. :D

Összességében ezen a 4 részen jókat lehetett nevetni, kis aranyos történt ahogy nem jedik, hanem csak droidok kaptak szerepet, és átvezetés pár keményebb történethez. :)

3. rész: 8/10

4: rész 7:10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Tegnap volt magyarul. Egész jó befejezés, a szinkronra se volt panaszom.

 

Hát én lemaradtam róla. Remélem Al nem..Bízom benne, mert természetesen érdekel és gyűjteném tovább az anyagot!

Talán ami késik nem múlik..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

Abba belegondoltatok, hogy ha a Szeparatisták terve (amit valószínűleg a Sith-ek jóváhagytak) sikerrel zárul, tök máshogy alakul a Galaxis jövője? Hiszen akkor meghalt volna Anakin, Obi-Wan és Tarkin is. Ebből kettő a Birodalom prominens személye. Ráadásul senki sem indította volna el Luke-ot a Jedivé válás útján, ami mondjuk nem gáz, hiszen meg sem született volna. És hogy ez nem következett be, min múlott? Hogy egy csapat droid és egy két lábon járó csiga véletlen lezuhant a Voidon és odatalált a városba, ahol a szepik elkészítették a bombát. Ebben a városban véletlen belefutnak egy amúgy szintén véletlenül odakevert klónba, aki még éppen időben magához tér ahhoz, hogy segítsen a D-Squadnak. Azért ez baromi nagy mázli! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudom Nabo kire gondol, de én R2-ra asszociáltam, aki ott állt a bombáktól pár méterre és mégis vígan össze lehetett rakni, miközben nagyjából el kellett volna hamvadnia. Más droidba meg egyszer belelőnek, aztán szevasz, örökre elpusztult. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.