Ugrás a kommentre

I. Sith - Jedi háború


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Valószínűleg időként szerepel a filmben, Lucasnak valszeg megtetszett az elnevezés és betette. :)

Pildi, Ody: Az Eu szerint úgy, hogy a Kessel Runt minél rövidebb táv alatt teszed meg, annál sanszosabb, hogy neki rohansz egy aszteroidának. Tehát azzal, hogy 11,5 parsec alatt tette meg, azt bizonygatja, hogy mennyire vagány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wiki szerint: A parszek (rövidítve pc) a csillagászatban használt távolság egyik mértékegysége. Az elnevezés a „parallaxis” és „secundum” szavakból származik; nemzetközi jelölése: parsec. Az a távolság, amelyből egy CsE – merőleges rálátás esetén – egy ívmásodperc szög alatt látszik.

Egyszerűbb ha azt írod, hogy 1 parsec = 3,25 fényév. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezt nem értem. Hogy lehet egy futamon a távot mérni, ráadásul úgy, hogy az a jó, minél kevesebb...

A hiperűrben is belerohanhatunk egy szupernóvába..... stb. szóval az űrben a táv nem mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi, Ody: Az Eu szerint úgy, hogy a Kessel Runt minél rövidebb táv alatt teszed meg, annál sanszosabb, hogy neki rohansz egy aszteroidának. Tehát azzal, hogy 11,5 parsec alatt tette meg, azt bizonygatja, hogy mennyire vagány.

Így már világos! Át van vágva a gordiuszi csomó. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezt nem értem. Hogy lehet egy futamon a távot mérni, ráadásul úgy, hogy az a jó, minél kevesebb...

A Kessel futam fekete lyukak és csillagok között zajlik, így a navikomputerek bonyolult kerülőutakat számítanak ki. A Falcon - Han közbenjárásával - egy a csillagokhoz és fekete lyukakhoz lényegesen közelebb elhaladó hiperútvonalat számolt ki, így tudott több, mint hat parsecet lefaragni. Az nem tiszta csak, hogy ez miért bizonyítja a Falcon gyorsaságát. Oké, előbb ért oda, de inkább a pilótája vakmerőségét (őrültségét), és a navi komputer biztonsági protokolljainak kiiktatását bizonyítja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kessel futam fekete lyukak és csillagok között zajlik, így a navikomputerek bonyolult kerülőutakat számítanak ki. A Falcon - Han közbenjárásával - egy a csillagokhoz és fekete lyukakhoz lényegesen közelebb elhaladó hiperútvonalat számolt ki, így tudott több, mint hat parsecet lefaragni. Az nem tiszta csak, hogy ez miért bizonyítja a Falcon gyorsaságát. Oké, előbb ért oda, de inkább a pilótája vakmerőségét (őrültségét), és a navi komputer biztonsági protokolljainak kiiktatását bizonyítja. :D

Meg a Falcon integritását, hogy kibírta a hatalmas gravitációt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.