Ugrás a kommentre

Piák, kaják, cigik - avagy, hogy (ne) tedd tönkre magad


Obi1

Milyen sört iszol?  

73 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen sört iszol?

    • Dreher
      2
    • Arany Ászok
      5
    • Borsodi
      2
    • Stella Artois
      1
    • Soproni
      9
    • Schlossgold
      0
    • Amstel
      0
    • Gösser
      2
    • Holsten
      0
    • Kaiser
      0
    • Szalon
      1
    • Becks
      1
    • más...
      17
    • nem fogyasztok sört
      32


Ajánlott hozzászólás

Érdekes, hogy 18 éven aluli vagyok, mert elvileg én mindig kikaptam az italt.Majd hülyék lesznek az eladók elesni ennyi pénztől.

 

Legalább jól eltöltöttétek az időt:)

Valószínűleg csak az "igazi" gyerekeknek nem adnak ki italt, akik alig nőttek ki a földből. A határeseteket meg kiszolgálják, pont a pénz és a haszon miatt. Mással nem igazán törődnek.

 

És hány éves kortól adnak piát?10-12? :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látszatra adják, aki már kinéz kb. 16-nak, az kap  :P

 

Tőlem már kértek egyszer személyit, de nem adtam oda(nállam volt).Szóltam a közelben járőröző zsaruknak, hogy indokulatlanul leigazoltattak, pedig azt csak a rendőrök tehetik meg.Pár percel késöbb a pénztárost már vitték is be :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó :P

Velem még nem történt hasonló, de nekem nem lenne képem hozzá. Nem vagyok egy visszaszólós fajta, de már javulok :P Főleg, ha iszok hozzá egy keveset. Meg ha igazán bedurran az agyam. Az általános iskolai ballagási banketten szóltam be rendesen az ofinak mindenki általános megrökönyödésére :P Ha iszok, akkor bátrabb vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ha iszok akkor sokat beszélek.

Szerintem első randin max egy pohár bort szabad inni.A bor olyan elegáns.

 

Kár hogy én nem szeretem, se a sört, se a pezsgőt, jóformán a rumon és a cherrys garronén kívül semmit, amit eddig kostóltam.

Egy bor volt ami ízlett valami spanyol nagyon édes, magyarországon nem lehet kapni, a neve nem ugrik be...

Volt, hogy valami nagyon drága, nemes borral kínáltak és akaratlanul s persze illetlenül összerándultam az ízétől...nem értek a borokhoz. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Porto-i? Mert az 'spanyol' is, meg nagyon édes is...

 

úgy tűnik a neve nagyon kiesett.. látnom kéne az üvegét, sőt ízlelnem, hogy erre válaszolni tudjak. Nem volt egy általam ismert borhoz sem hasonlítható illata, mert többnyire csak az illatig jutok, szóval nem volt bor íze...pedig azt mondták bor, csodálkoztam is hogy ízlik. Elkértem az üvegét megtekintésre, de a neve nem rögzült...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont most jut eszembe, hogy a Porto-i az Portugál bor... valszeg Sangriát ittál. A spanyolok egyik legédesebb bora, ráadásul Spanyolországban szinte minden boltban kapható a béna karton-dobozos kiszereléstől, a disz-üveges megfizethetetlen áru kiadásokig. Anno, mikor spanyolban voltunk, mindenki ezt vedelte :P (s ezaz ami sajna itthon tudtommal tényleg nem kapható)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kaiser.. :P ez itt areklám helye..de tényleg, bár nem biztos hogy mindenhol, pl én falafelt is csak ott tudok venni..

 

Kaiser bor? Én csak sörbe láttam ezt a márkát.

 

Az nem sör.Hanem ser. :P .Én még Kaiser felvágottakat is láttam, de bort?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félig olasz, olaszban élő unokatesómtól kaptunk Sangriát, meg is nézem otthon, hogy megvan-e még :lol: Szerintem igen. Odahaza vette, de már hallottam róla, hogy nálunk is kapni, de még nem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy leinnám magam

 

Most fogott el először ez az érzés. Egy kolléganőmmel beszélgettem, latolgattam az öregkori megélhetés lehetőségeit és erre ezt mondta:

- Nem fogsz kelleni senkinek, éhen fogunk halni, erre mennek, nem érjük meg azt a kort, nem is kell majd minket nyugdíjazni. Menj ki a temetőbe és nézd meg mi van a sírkövekre írva!

Na ekkor placcs, aztán le sem lehetett vakarni a biggyesztést az ajkamról :lol:

Sötét fény gyúlt bennem.

- 60 körül. -mondom

- 55..arra utaznak, hogy úgyis elpatkolunk nyugdíj előtt.

- Legyen most. Vagy jön a világvége és értelmetlen lesz a kérdés.

Rögtön félig viccelődve ám mégis fájdalmasan a ki vagyok, honnan jövök, hova tartok, mi célja a létezésemnek kérdések törtek fel - a legváratlanabb pillanatban tör ránk.

- Inkább egyél egy kis pogácsát.

- Azt mondod Carpe Diem? - és nyúltam a teáért.- Kéne bele egy kis rum.- nyitom a szekrényt hátha megvan még a dugi kis üveg Martini. De nem volt, azaz üres volt.

Mindezt azután, hogy feltörtünk egy miniszéfet, ami tele volt lejjel és elkezdtünk a EU és a globalizáció életünkre gyakorolt hatásán mélázni…

Hát így kezd el az ember inni?

Mivel a bor, ami kéznél volt a Ruralia konferenciára ment és a bort amúgy se szeretem, maradok absztinens.

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejnye Szisz. A dalai láma tanácsolta anno, hogy elég ha egy kicsit lefele nézünk, vagyis megprobáljuk átérezni azoknak a sorsát, akik sokkal rosszabul élnek mint mi és máris jobban leszünk. Kezd ott, hogy neked van egy barátnőd, akivel dumcsizgathatsz és van egy munkahelyed is ahol ezt megteheted :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejnye Szisz. A dalai láma tanácsolta anno, hogy elég ha egy kicsit lefele nézünk, vagyis megprobáljuk átérezni azoknak a sorsát, akik sokkal rosszabul élnek mint mi és máris jobban leszünk. Kezd ott, hogy neked van egy barátnőd, akivel dumcsizgathatsz és van egy munkahelyed is ahol ezt megteheted  :lol:

 

Viszont nem találtam alkoholt amikor szükségem volt rá...ennél nagyobb útmutatást...még sosem vágytam piálásra...amúgy is képletes volt az egész..mások élete, az ő dolguk nem az enyém, mindenki foglalkozzon magával, egyébként nem magamon kesergek, hanem a létfeladatra eszmélés ezzel jár, fáj... akit érint a dolog tudja, együtt fogunk pusztulni, már várom, hallom a lélekharangot :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor nem a piálás jut eszembe, hanem jól beesek saját gondolataim közé,és kifilózom magamból magamnak, vagy előveszek egy jó könyvet, amit szeretek (nem baj, ha többször olvastam, mert kedvencet sokszor el lehet olvasni, sőt, ilyenkor az a legjobb), vagy meghallgatok egy jó cd-t, vagy megnézek egy jó kis filmet. Utána mindjárt szebben látom a világot magam körül. Nem hagyom magam beborulni, azért is jó élni :lol: Bárhogy is az ellenkezőjét szeretnék velem elhitetni.

Na meg engem nem a normál nyugdíjkor küldenek majd pihenőre, mert kiskorom óta beteg vagyok, így valószínűleg valami komolyabb bajom lesz, ami miatt idő előtt kiütöm magam. De nekem ez természetes gondolat, ezen nem is szoktam elkeseredni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se a halálon keseregtem. Sőt a halál abban a pillantaban vonzóbb gondolatnak tűnt, mint úgy élni, ahogy láttam magam 30 év múlva. Persze addigra azzal is megbarátkozom, megtanulok fénnyel táplálkozni és nem lesz gond :lol:. Az cseppet sem vigasztal, hogy másoknak rosszabb, ez inkább csak tetézi. Miért érezném jól magam attól, hogy másnak rosszabb? Bármit tenni ilyenkor, hogy ne gondoljak arra ami piszkál, napszemüveg vagy homokba dugott fej, önkábítás, menekülés. A szomorúság éppúgy az élet része azt is éljük meg az önmaga teljességében, alkoholal vagy anélkül :D, Talán a pia is menekülés, máskor viszont sose jut eszembe hogy igyak csak amikor már minden mindegy, az adott pillanatban.

Egyébként vicces voltam, a munkatársaim jól érezték magukat az előadáson :P

 

"Gondold meg és igyál!

Örökké a világ sem áll!

Eloszlik, mint a buborék,

S marad mi volt a puszta lég,

S marad mi volt a puszta lég."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az cseppet sem vigasztal, hogy másoknak rosszabb, ez inkább csak tetézi. Miért érezném jól magam attól, hogy másnak rosszabb?

 

Mert akkor belátnád, hogy mennyire értelmetlen a kesergésed, és rálátnál, hogy mennyivel jobban megy neked, mint sok más embernek. És ahelyett, hogy magasba roskadsz, megpróbálnád élvezni ami van. Csak ennyi... :lol: Nekem mindig bejön :D

 

Egy osztálytársamnak öt éve volt egy rosszulléte és elment az orvoshoz. Egy alapos kivázsgálás után megmondták neki, hogy legkésőbb 40 éves korában megfog halni. Megránditotta a vállát és azóta is él, mint hal a vizben. Amikor kérdeztem, hogy hogy csinálja, mondta, hogy fölösleges parázni, mert jó esetben még mindig van 18 év az életéből. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr! Csak hülyéskedem...a szomorúságban örömömet lelem, így vagyok teljes és ...(cenzurázva általam, amit ide írtam) :lol:

 

A pia csak elnyomja a szomorúságot, vagy még jobbanmélyíti, a zene amit most hallgatok arra a főnök ezt mondta: "temetik a sámánt"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.