Ugrás a kommentre

Box Office


JakeSully

Ajánlott hozzászólás

Nekem még jövő héten mindenképpen befigyel egy 5. megtekintés... bár anyagilag jelenleg én sem állok valami fényesen, egyszerűen meg kell néznem még egyszer nagy vásznon!

 

Szóval még egy mozijegy árával hozzájárulok a bevételhez :P + mindenképpen tuti vétel valamilyen kiadvány még.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ennek a filmnek a szájhagyomány útján törtnő terjedése is kiemelkedő, ami egy filmnél szerintem igencsak jelentős.

Én magam is számos olyan embert tudok, aki csak azért nézte meg, mert olyan sok jót hallott róla, pedig egyébként (már) nem érdekli a SW. És nekik is tetszett, sőt, nekik aztán tényleg elsőre, igazán tetszett, mert semmilyen elvárásuk nem volt, nem zavarta őket a sok hasonlóság az eredeti trilógiával, szimplán csak azt értékelték, amit most láttak, és az nagyon bejött nekik. Na ha egy ilyen valaki mondja az ismerőseinek, hogy baromi jó film, nézd meg, akkor az még többet nyom a latban, mint egy SW rajongó véleménye. Emiatt is látták olyan sokan.

 

Egyébként gratula a filmnek ehhez az elképzelhetetlenül nagy bevételhez, amit kevesebb mint 2 hónap alatt elért. :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

AZ ÉBREDŐ ERŐ A LEGNÉZETTEBB FILM MAGYARORSZÁGON

 

Vasárnappal bezárólag a filmre 1.218.969 jegyet értékesítettek (ezzel 1.770.708.459 forintot jövedelmezve) olyan produkciókat előzött meg, mint a Nicsak, ki beszél! (1.062 millió néző), a Baljós árnyak (1.196 millió néző) és az Avatar (1.217 millió néző) ha a tendencia tovább folytatódik, a messzi-messzi galaxisban játszódó produkció simán eldöcöghet 1.300-1.350 millió nézőig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha annyira rossz lenne, mint ahogy az az elhanyagolható negatív hang mondja, akkor nem lenne még ennyi idővel a premier után is ilyen bevétele.

 

Az ep7 megítélése ma a számok alapján kifejezetten pozitív, ami az ep8-ra csak pozitívan hathat.

 

De lenne, (ilyen bevétele) mivel az SW az egyik legnagyobb kultusszal rendelkező univerzum a filmiparban, és rengetegen voltak kíváncsiak az új részre. Sőt pl egy magyar rajongó minimum kétszer nézi meg, mert hát ok hogy felirattal kezdünk, de hát csak kell egy szinkronos is. Ráadásul most a Disney féle őrület miatt tényleg nagyon nagy volt a várakozás. És szerintem elég beszédes ha összehasonlítjuk az Avatar adataival. Az Ep7 erősebben kezdett, de hamarabb ki is pukkadt, aminek azért lehet némi köze ahhoz az "elhanyagolható" kisebbséghez akik szerint hagyott némi kívánnivalót maga után ez a film.

 

És szerintem itt jön a képbe a Rogue one. Ha az is csak élvezetes film lesz -, mint amilyen alapvetően az Ep7 is volt - alább hagyhat a kedv az Ep8 iránt.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De lenne, (ilyen bevétele) mivel az SW az egyik legnagyobb kultusszal rendelkező univerzum a filmiparban, és rengetegen voltak kíváncsiak az új részre. Sőt pl egy magyar rajongó minimum kétszer nézi meg, mert hát ok hogy felirattal kezdünk, de hát csak kell egy szinkronos is. Ráadásul most a Disney féle őrület miatt tényleg nagyon nagy volt a várakozás. És szerintem elég beszédes ha összehasonlítjuk az Avatar adataival. Az Ep7 erősebben kezdett, de hamarabb ki is pukkadt, aminek azért lehet némi köze ahhoz az "elhanyagolható" kisebbséghez akik szerint hagyott némi kívánnivalót maga után ez a film.

 

És szerintem itt jön a képbe a Rogue one. Ha az is csak élvezetes film lesz -, mint amilyen alapvetően az Ep7 is volt - alább hagyhat a kedv az Ep8 iránt.

Ami nem tetszik valakinek, és mégis ad ki pénzt rá újra, az idióta. Az Avatar meg csak azért nem pukkant ki előbb, mert az lutri volt, itt meg azért az ember tudta, mire ül be, hiszen volt már hat másik Star Wars film, Avatarból meg egy se (arról nem is beszélve, ha az elején nézed meg hatszor, már nem biztos, hogy vágyódsz rá később is, szóval ez valahogy nem mérvadó). Az Avatart szimplán óvatosabban kezelték az embert, az ep7-nél meg szólott a kultusz. Az meg erős túlzás, hogy a magyar rajongó kétszer megy el rá, mert kell egy szinkronos is. Én személy szerint eleve nem megyek el moziba szinkron miatt, másrészt, ha sz*r még angolul sem nézem meg még egyszer.

De abban igazad van, hogy beszédes az adat:

Avatar két bemutatóval 2,7 milliárd, ep7 egy bemutatóval 2 milliárd. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De lenne, (ilyen bevétele) mivel az SW az egyik legnagyobb kultusszal rendelkező univerzum a filmiparban, és rengetegen voltak kíváncsiak az új részre.

Miután a film adjusted is legyürte a prequel filmeket valamint a Birodalom visszavágot és a Jedi visszatért ezt az érvet nyugodtan kihúzhatjuk. Igen pokoli erős a "Star Wars brand", de az ep.7 igy is túlteljesitett. Az ep.7 akkora sikert hozott amit SW film az 1977-es SW óta nem látott. Úgy hogy az 1977-es SW-nek volt közel 40 éve hogy különféle újrabemutatókkal megszedje magát. Az ep.7-et két hónapja se adják a mozik.

Egyébként is erős túlbecslése a rajongói bázisnak, ha a számlájukra irunk egy 2 milliárd dolláros bevételt (pláne erős dollár mellett ami még le is vitte a nemzetközi számokat). Csak nézd meg a The Clone Wars mozifilm szereplését: na azt tényleg csak a fanok nézték meg. Annyit is hozott (35 millió az USA-ban, azon kívül 33 milliót).

 

Az Avataros összevetés pedig ahogy Dzséjt irja teljesen értelmetlen. Az előbbi a nulláról épitkezett mig a TFA-nak viszont már volt múltja. Így sokkal több ember volt rá kiváncsi a nyitóhétvégén. Viszont az alapján hogy kipukkadásról beszélsz felteszem nem nagyon nézel Box Office adatokat. A 247 milliós hétvégéből még egyáltalán nem következett a 900 millió feletti végösszeg. Brutál hogy ilyen egetrengető nyitás után még több mint a három és félszeresét összekalapozta. A számok szerint ez a csalódott réteg akikről te beszélsz teljesen marginális csoport, akik nem tudták befolyásolni a film szereplését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt pl egy magyar rajongó minimum kétszer nézi meg, mert hát ok hogy felirattal kezdünk, de hát csak kell egy szinkronos is.

Ez a fajta nézői viselkedés tuti nem eredményezett volna 2 milliárd dollárt világszerte. :D

 

Ráadásul most a Disney féle őrület miatt tényleg nagyon nagy volt a várakozás. És szerintem elég beszédes ha összehasonlítjuk az Avatar adataival. Az Ep7 erősebben kezdett, de hamarabb ki is pukkadt, aminek azért lehet némi köze ahhoz az "elhanyagolható" kisebbséghez akik szerint hagyott némi kívánnivalót maga után ez a film.

Ez a film teljesen új mintát követ. Még soha egy film se csinált olyan futamot mint a TFA. Szerintem érthető ha a mostani adatok már nem hajaznak az Avatarra. Mondjuk a végeredmény tekintetében nem tudom ennek az összehasonlításnak milyen értelme van, hisz a TFA így is úgy is lealázta az avatart cirka húsz nap alatt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes megnézni, hogy a hétvégén mennyit zuhant százalékban az SW a múlt héthez képest. A top10-ben a TFA csökkenése a legalacsonyabb. Ennyire nem akar pukkanni az a lufi.

 

1 Kung Fu Panda 3 $21,242,181 Csökkenés: -48.5%

2 Hail, Caesar! $11,355,225 [új film]

3 Star Wars: The Force Awakens $6,973,316 Csökkenés: -37.3%

4 The Revenant $6,939,795 Csökkenés: -45.7%

5 The Choice $6,050,443 [új film]

6 Pride and Prejudice and Zombies $5,324,240 [új film]

7 The Finest Hours $4,826,239 Csökkenés:-53.1%

8 Ride Along 2 $4,560,715 Csökkenés: -45.9%

9 The Boy (2016) $4,083,822 Csökkenés: -45.9%

10 Dirty Grandpa $4,040,023 Csökkenés: -46.8%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatar meg csak azért nem pukkant ki előbb, mert az lutri volt, itt meg azért az ember tudta, mire ül be, hiszen volt már hat másik Star Wars film, Avatarból meg egy se

 

Ez egy tökéletes érv az Avatar mellett. Ennek már volt történelme, volt kultusza, és éppen ezért nem kellett annyit leraknia az asztalra ( remélem abban azért egyetértünk hogy nem ez lett a legjobb SW) és így is kasszasiker lett. Hiszen idő közben felnőtt egy újabb generáció, plusz a régiek is kiéheztek a folytatásra. Ezzel ellentétben az Avatar mindent a nulláról épített fel. Persze értem, hogy te elsősorban az Ep7-et akarod kihozni győztesnek, csak fontosnak tartom megjegyezni, hogy azért az Ep7 őrületes sikeréhez kellet az előző hat film is... az Avatar pedig egymaga áll a másik oldalon mint ellenfél.

 

 

@Bomarr

köszönöm, jól esik a feltételezésed, de nézek adatokat. ;)

Talán félreérthetően fogalmaztam. Az Ep7 kezdése félelmetes volt, és a hagyományos értelemben véve valóban nem pukkadt ki, hiszen még most is jól teljesít. A kipukkadást a rekorderhez képest mondtam, hiszen ilyen kezdéssel elérhető lett volna. Mostanra viszont egyértelmű, hogy az Avatar 2 782 275 172$ rekordja elérhetetlen.

 

Plusz ha infláció arányosan nézzük a dolgokat, amit én mindig is jobban kedveltem, mert sokkal igazságosabbnak tartom, akkor azért van még hova nőni. S miért ne tennénk így, hiszen ebben az esetben az Ep4 a harmadik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

köszönöm, jól esik a feltételezésed, de nézek adatokat. ;)

Talán félreérthetően fogalmaztam. Az Ep7 kezdése félelmetes volt, és a hagyományos értelemben véve valóban nem pukkadt ki, hiszen még most is jól teljesít. A kipukkadást a rekorderhez képest mondtam, hiszen ilyen kezdéssel elérhető lett volna. Mostanra viszont egyértelmű, hogy az Avatar 2 782 275 172$ rekordja elérhetetlen.

Igen, de az Avatar esetében egy teljesen formabontó bevétel struktúra bontakozott ki, amit azóta se sikerült megismételnie egyetlen filmnek. Ha megnézed a kezdő hétvégéjét az Avatarnak, 77 milliót kaszált az első hétvégén és onnan tornázta fel magát 760.5-re (újrabemutatókkal együtt). Ami egy teljesen elképzelhetetlen modellt jelent, hiszen általában a nyitó hétvégék jóval jelentősebb arányt képviselnek a teljes bevételből.

 

Az, hogy az Avatar ennyire sokat tudott kaszálni egy ilyen struktúrában, az egyértelműen a 3D-nek köszönhető, ami általa futott fel. Az Avatar jó film, de azért klasszikusnak messze nem nevezném, ami indokolná ezt a 2.7 milliárdot, sokkal inkább az elképesztő 3D látványa játszott közre, ami akkor új volt az embereknek. Ez egy olyan előny az Avatar mellett, ami egyszeri (és jó darabig még) megismételhetetlen faktorként van jelen a bevétele mögött, és ha csak nem találnak ki valami forradalmi újítást a moziban, akkor franchise név ide vagy oda, nem lehet vele pénzügyileg versenyezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de az Avatar esetében egy teljesen formabontó bevétel struktúra bontakozott ki, amit azóta se sikerült megismételnie egyetlen filmnek. Ha megnézed a kezdő hétvégéjét az Avatarnak, 77 milliót kaszált az első hétvégén és onnan tornázta fel magát 760.5-re (újrabemutatókkal együtt). Ami egy teljesen elképzelhetetlen modellt jelent, hiszen általában a nyitó hétvégék jóval jelentősebb arányt képviselnek a teljes bevételből.

 

Az, hogy az Avatar ennyire sokat tudott kaszálni egy ilyen struktúrában, az egyértelműen a 3D-nek köszönhető, ami általa futott fel. Az Avatar jó film, de azért klasszikusnak messze nem nevezném, ami indokolná ezt a 2.7 milliárdot, sokkal inkább az elképesztő 3D látványa játszott közre, ami akkor új volt az embereknek. Ez egy olyan előny az Avatar mellett, ami egyszeri (és jó darabig még) megismételhetetlen faktorként van jelen a bevétele mögött, és ha csak nem találnak ki valami forradalmi újítást a moziban, akkor franchise név ide vagy oda, nem lehet vele pénzügyileg versenyezni.

 

Teljesen egyetértek. Igen tudom az Avatar struktúráját, és hihetetlen amit véghezvitt. Az hogy ki mennyire tartja zseniálisnak már ízlés kérdése, nekem egy kicsit túl csöpögős, de ezzel együtt elismerem hogy zseniális film, mert olyat alkotott amire előtte még egy másik film sem volt képes. Hasonló okok miatt lett az Ep4 is kedvencem, és mindig örülök neki, hogy egymás alatt foglalnak helyet az inflációs ökörranglistán :) Mindkettő maxi megérdemli.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy tökéletes érv az Avatar mellett. Ennek már volt történelme, volt kultusza, és éppen ezért nem kellett annyit leraknia az asztalra ( remélem abban azért egyetértünk hogy nem ez lett a legjobb SW) és így is kasszasiker lett. Hiszen idő közben felnőtt egy újabb generáció, plusz a régiek is kiéheztek a folytatásra. Ezzel ellentétben az Avatar mindent a nulláról épített fel. Persze értem, hogy te elsősorban az Ep7-et akarod kihozni győztesnek, csak fontosnak tartom megjegyezni, hogy azért az Ep7 őrületes sikeréhez kellet az előző hat film is... az Avatar pedig egymaga áll a másik oldalon mint ellenfél.

Akarja kihozni a franc, ahogy Ody írta: számosított tény, hogy az ep7 leverte az Avatart, mint vak papi az üvegpoharat. Én csak azt mondtam, hogy nem kell a bevételi sebességben összehasonlítani a két filmet, mert rohadtul nem ugyanaz a két film esetében a felállás. A Star Wars ep7-ről tudták a népek, mit várnak, ezért azonnal beült rá mindenki. Az Avatarról sz*rt sem tudtak, így a többség óvatosan, az első kritikák és vélemények után ment rá el. Ennek semmi köze a lefutáshoz vagy a két film minőségéhez, kár idemagyarázni. Majd az Avatar 2 lesz erre jó példa az ep7-tel szemben.

Nincs itt ilyen téren győztes vagy vesztes, egyszerűen más kategória a kettő. Az egyik zsír új, ezért óvatosak voltak vele a népek, jobban elosztva, később mentek el rá a népek, a másik bejáratott márka, ezért mindenki azonnal látni akarta. Aztán a rajongókat leszámítva mindenkinek elég is volt az a korai első alkalom. Az emberek nagy többsége ugyanis nem megy el egynél többször egy filmre, még a Star Warsra sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán a rajongókat leszámítva mindenkinek elég is volt az a korai első alkalom. Az emberek nagy többsége ugyanis nem megy el egynél többször egy filmre, még a Star Warsra sem.

Ezt azért nem mondanám. Csak a rajongók nem hoznak össze ennyi lét. :) Ha csak nem az új rajongókkal. Amint tapasztaltam lett jó néhány...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átlagban gondoltam (szerintem sincs ehhez sok köze a rajongóknak). Ha nagyvonalú akarok lenni, akkor egy átlagnéző elmegy még rá kétszer, max. háromszor a haverokkal vagy szülőkkel, de akkor is csak akkor, ha tetszett neki. De szerintem egy átlagnézőnél három megtekintés már durván rekord. :)

Szerintem itt a bevétel nem az ismételt megnézéseket takarják, hanem azt, hogy tényleg sokan elmentek rá, olyanok is, akik csak BD-n néznek filmeket, akiket abszolút hidegen hagyott eddig az SW vagy a sci-fi, aki amúgy nem jár moziba, stb. Úgyszólván, a Star Wars világraszóló kulturális esemény lett, ami mindenkit megmozgatott és mindenki "azonnal" látni akarta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló okok miatt lett az Ep4 is kedvencem, és mindig örülök neki, hogy egymás alatt foglalnak helyet az inflációs ökörranglistán :)

Pontosan melyik listára gondolsz? Inflációs lista csak az USA bevételekből van, ott meg elég távol vannak egymástól. Az ep.4 a második az Avatar meg a 15-dik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt a bevétel nem az ismételt megnézéseket takarják, hanem azt, hogy tényleg sokan elmentek rá, olyanok is, akik csak BD-n néznek filmeket, akiket abszolút hidegen hagyott eddig az SW vagy a sci-fi, aki amúgy nem jár moziba, stb. Úgyszólván, a Star Wars világraszóló kulturális esemény lett, ami mindenkit megmozgatott és mindenki "azonnal" látni akarta. :)

Így van, én is ismerek olyan személyeket, akik kb. 10 évente egyszer járnak moziba, de azért az ep7-et megnézték. De nem a nyitás után, hanem január végén, mert kerülni akarták a tömeget. Valószínűleg ezért sem olyan nagy a hétről hétre történő esése a filmnek. Még új nézőket is vonz, nem csak az újra nézőket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan melyik listára gondolsz? Inflációs lista csak az USA bevételekből van, ott meg elég távol vannak egymástól. Az ep.4 a második az Avatar meg a 15-dik.

 

Én egy wikipédiás adatot néztem, ami nyilván nem teljesen pontos (alatta oda is van írva miért) de megközelítőleg valószínűleg helyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.