Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Még nem hivatalos de nagyon úgy néz ki hogy a The Hobbit: The Battle of the Five Armies EE kiadása csak 20 perccel lesz több mint a mozi verzió a régebben elhangzott 30-al szemben és a legtöbb része a csata után lesz hozzáadva. A külföldi megjelenése November 17.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ki jöttek a THE HOBBIT: THE BATTLE OF THE FIVE ARMIES EXTENDED EDITION hivatalos infók:

EXTENDED EDITION FEATURES A 20-MINUTE LONGER CUT

MORE THAN NINE HOURS OF NEW SPECIAL FEATURES

1:20-nál pár új bővített képkocka

Elég hangulatos kis trailer légszívsebben most azonnal nézném hangulat kapott el.

 

u.i: Úgy néz ki a kos roham meg a szekeres jelent bekerült.

megjelenés

 

USA digital october 20

Lemez november 17

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem Legolas újabb rajzfilmszerű akciói (jól látom, egy óriásdenevérről fejjel lefelé lógva kaszabolja az orkokat?) meg holmi kosrohamok mellett visszakerült pár érdekes jelenet is. Ebből a változatból pl. már kiderülhetne hogy mi szükség volt Beornra vagy hogy mi lett a Heggyel a csata után stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Emlékszem, nagyon csodálkoztam, mikor viszonylag későn tudtam meg, hogy Ő fordította a Gyűrűk Urát. (mikor a stáblistában bemondták azthiszem..)

Sokoldalú és tiszteletreméltó pályája volt "Árpi-bácsinak". Nyugodjék békében!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fordítást még Réz Ádám kezdte el, de ő időközben meghalt, így Göncz Árpád vette át ezt a feladatot. Nekem a Gyűrűk ura a legelső magyar kiadásban van meg (1981, Gondolat), még anyukám vette anno nem kevés pénzért. Ő mondta egyszer, miközben ment a híradó a tv-ben, hogy "az a bácsi fordította a Gyűrűk urát", nekem kb. ez az első élményem Gönczről. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor jelenik meg Az öt sereg csatájának bővített változata? November?

És tudható már mi plusz lesz benne?

Ma Amerikában kiválasztott mozikban levetítik holnapra valószínűleg lehet tudni h mi új rész lesz.

Október 20-án jelenik digitális formában kint vagyis WEB-DL formában akkor fent lesz angolul kicsit gyengébb minőségű HD-ban.

November 17-én jön ki lemezes formátumban Amerikában.

Magyar megjelenésről még nem láttam semmit valószínűleg November végén.

 

Ami plusz benne és tudható: Thorin temetése, a film R besorolású lesz a véresebb ork kaszálás miatt, több Beron és amit a videóban látsz:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma Amerikában kiválasztott mozikban levetítik holnapra valószínűleg lehet tudni h mi új rész lesz.

Október 20-án jelenik digitális formában kint vagyis WEB-DL formában akkor fent lesz angolul kicsit gyengébb minőségű HD-ban.

November 17-én jön ki lemezes formátumban Amerikában.

Magyar megjelenésről még nem láttam semmit valószínűleg November végén.

Ami plusz benne és tudható: Thorin temetése, a film R besorolású lesz a véresebb ork kaszálás miatt, több Beron és amit a videóban látsz:

 

Köszönöm szépen! Akkor lassan aktuális a téma. Hát igen Beorn-ból jócskán faragtak.

Várom akkor a fejleményeket!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utána néztem a külföldi fórumokon hogy milyen extra jelenteket tartalmaz a bővített mivel kint meglehetett nézni a mozikban.


     
  • DOL GOLDUR: egy kicsit hosszabb ahogy Gandalf-t megmenti a Galadriel a Fehér tanács előtt. Egy ork megpróbálta levágni Gandalf kezét a gyűrű miatt és ekkor menti meg Galadriel.
  • GANDALF ÉS RADAGAST: Gandalf kimentése után kicsit hosszabb a párbeszédük.
  • TÖRPÖK ÉS TÜNDÉK: Az orkok megérkezése előtt törpök és a tündék kicsit egymásnak esnek. Dáinnak hosszabb a szövege és a csata megkezdése másképp van vágva.
  • SUHATAG OSTROMA: Az ostrom megkérdése elött kicsivel több a harcjelenet.
  • THORINÉK KITÖRÉSE: Amikor kitörnek több a harci jelenet van jobban látjuk ahogy főhős törpök hogyan küzdenek.
  • HARCI SZEKÉR: Thorin, Balin, Dwalin, Fili, Kili egy harci szekérrel próbálnak eljutni a hegyre. Ez egy 3 perces akcióodús jelenet ahol elég sok a véres rész ezért kapott R besorolást és van olyan résza mikor wargok és Trollok üldözik őket. Mindenhol azt írják az egész film legjobb jelenete. És Thorinék a szekeret húzó kosokkal tudnak feljutni a hegyre.
  • ALFRID: Meghal egy jelentben
  • BEORN: belőle csak néhány másodperccel van több.
  • THORIN TEMETÉSE: A végén van egy szép jelenet ahol Thorin, Fili, Kili eltemetik Bard Thorin mellkasára helyezi az Arkenkövet és vele együtt eltemetik
  • DÁIN:Dáint megkoronázzák mint az új királyt.

 

Emelet vannak még apróbb jelenetek.De a 20 perc bővitet igazából a csata jelentekre ment el.

 

szerk.: Azt írják sokkal jobb mint a mozis és majd 20. után lesz teljes a kép akkor majd úgy is jön ki egy cikk ami teljesen összefoglalja

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi szépen, már ettől is jól körvonalazódik.

Alfrid sorsa nagyon hiányzott. Fel volt építve, hogy pórul kell járnia és erre kimaradt..

A csata még hosszabb lesz? Hát lehet hosszabb? :D

A kosfogatok a jégen benne voltak egy trailerben is, az jöhet!

Szerintem most lesz meg ez a film megfelelő formában! Nekem tetszett moziban is, de a hat középfölde-filmből most éreztem először, hogy szinte "agyon-vágták"..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a híreket, nem sietik el a kiadást. Számomra az utolsó két jelenet hiánya volt nagyon fájó pont.

Ezek most szépen helyrekerülnek. A "Tolkien-filmeket" én mindig is kizárólag a bővített változatban tartom egésznek.

Sőt, kifordítom! Ezek nem bővítettek. Ezek maguk a filmek és a moziba kerülnek rövidített verziók! :P

Nagyjából így állok hozzá!

Egyébként egyben a 6 filmet emlegeti valahogy a kemény Lotr-fan tábor? Van erre szó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van néhány jelent. Ezt a szekeres részt bűn volt kihagyni a mozi verzióból.

http://thrandandy.tumblr.com/tagged/bofa-ee

És tényleg állati jó. Nem is nézem meg többet. Legyen immár jó minőségben a sok csemege a film részeként!

De köszi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.