Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Tegnap beszereztem a bővített változatot DVD-n, sajnos még csak a kicsomagolásnál járok. Teljesen passzol az előző két részhez, nekem ezzel nincs gondom. Na jó, a LOTR-hoz nem teljesen, de ez nem olyan nagy baj. A filmet már láttam bővítetten, szóval az extra lemezeket fogom megnézni a következő napokban :)

Ja hogy Te csak 3. részre vártál?

Én kivártam egyben. És egymáshoz passzol, persze, csak a Lotr-hez nem passzol annyira.

És nincsenek külső tokjaim a filmekhez egyesével...

Amúgy még így is van eltérés. A lemezek elhelyezése, eltér egy esetben és a egyesetben a digi belsőn a középfölde térkép is az ellenkező oldalon van, mint a többin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, csak az utolsóra vártam, mindegyik filmet megvettem a maga idejében. Nekem ezek az apróságok annyira nem számítanak.

Tegnap este elég sok mindent megnéztem az extrák közül. Nem igazán követtem a filmezés menetét, ezért igazából csak most szembesültem azzal (vagy szimplán nem emlékeztem rá, nem tudom), hogy az öt sereg csatáját teljesen eltolták a pótforgatásra, mert Jacksonnak gőze se volt még a forgatás vége felé sem, hogy mi a fenét csináljanak (előkészületek hiánya miatt). Meg aztán én biztosan nem mertem volna a leges-legutolsó napra hagyni azon jelenetek leforgatását, amelyekkel befejezték a forgatást :o

Nagyon vicces volt Galadriel és Gandalf bolondozása, a jégeső Wellingtonban, a szerencsekerék, a Victoria-kereszt :D Nagyon tetszett, hogy volt olyan személy, aki azt követte, hogy mindig mindenki megfelelően térjen vissza egy-egy jelenetbe, pl. ha jobb kézbe fogta valaki a kardot, akkor hetekkel később is ugyanúgy legyen. Ennek ellenére Gandalf 3 napig rossz bottal mászkált Suhatagban, amit utána digitálisan kellett javítani. Azok a fránya részletek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Húrin Gyermekeit érdemes elolvasni, de nem tudom megmondani, hogy A szilmarilok ismerete nélkül - és emiatt a háttér ismerete nélkül -, mennyire érthető önmagában. Tolkien egyik legszomorúbb története.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most néztem meg a Két torony-t unalmamban a tv-ben, és eszembe jutottm, hogy megkérdezzem itt, kik azok az emberek, akik Szauronhoz csatlakoztak? Őket akkor látni, amikor Frodóék először a mordori főkapun próbálnak bejutni. Emellett még a film elején olyan barbár-szerű embereket is látni, akiket Szarumán sikeresen lázít fel Rohan ellen. A 3. részben kalózokat mutatnak. Már nagyon rég olvastam a könyveket, azért is kérdem. Még az is felmerült bennem, hogy ezeknek az embereknek mi hasznuk van abból, hogy Szauron és orkjai mellett harcolnak? Elvégre Szauron uralma egyenlő a végítélettel és teljes romlással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt biztosan tudom, hogy a kapunál menetelő alakok az easterlingek, a "keleti népek", bár nem tudom, a könyvekben hogy nevezi őket a magyar változat.

 

Rhúnföldieknek is hívják őket, a területeik miatt. A kalózok pedig umbari fosztogatók, ahogy hallottam.

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

Azta jó életbe!

Csak az vigasztal, hogy ez itthon tutira nem lesz.. Magyar vonatkozás hiányában meg nem lesz összespórolva és beszereve.

De győnyörű! Csorog a nyálam..

Nálunk is megjelenik ha elég előrendelés jön rá össze. Csak nálunk már 250.000 HUF lesz.

 

http://www.dvdextra.hu/news.asp?KOD=72971019281410745775662865

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ritka bosszantó, hogy a bővített Gyűrűk Ura trilógia eddig nem jelent meg itthon Blu-rayen. Erre most jön egy ilyen brutális kiadás, amiben lehet hogy itthon is kiadnák. Meseszépen néz ki, le kalappal a kiadó előtt, de nekem ez így sok. Remélem jön egy simább verzió is, polc meg könyvecskék nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a könyvecskék maguk a tokok, ettől nem lehet eltekinteni. De nagyon szép. Minden lehetséges, a Warner eddig a legkitartóbb a magyar piacon. Még látnak bennünk fantáziát, szorgalmasan adják ki a filmjeiket, amit a kutya sem vesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma Magyarországon kevesen engedhetik meg maguknak, hogy ennyi kiadjanak filmes kiadványokra. Valószínűleg ezek között is többen vannak olyanok, akik csak sikkből vennék meg pont ezt. A valódi rajongók meg csak vágyakozhatnak utána.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A Lord of the Rings in Concert-turné jövő április 22-én Bécsben is koncertezik. Ennek az a lényege, hogy miközben óriáskivetítőn megy a film, nagyzenekarral és kórussal játsszák alá a zenét. Általános információk itt, jegyek itt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.