Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Valószínűleg bennem is a bolti elérhetőség maradt meg.

Ati, akkor nincs más hátra, mint bemenni minden könyvesboltba, ami az utadba kerül, hátha az egyikben kifogod.

Néhány évente kiadják, biztosan lesz újabb hamarosan :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kerestem a gyűrűk ura könyveket, de úgy látom sehol nem árulják már őket. Sajna hiányoznak még a gyűjteményemből. Jó lenne belőlük egy új kiadás, ha már a filmek is újra jönnek.

szukits énis ott vettemmeg mindet hogy egyszinü legyen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ez milyen gáz hogy végre itthon is megjelenik Gyűrűk Ura trilógia bővített változata egy Blu-ray gyűjteményben de csak a Gyűrű szövetségéhez lesz szinkron a másik két filmhez pedig nem. Gondolom valami jogi dolgok miatt lett így de ezt így akkor tök felesleges kiadni Magyarországon. Mert aki angolul akarja annak már rég meg van külföldről akik meg magyarul szereti az meg így nem fogja megvenni. És ráadásul a Gyűrűk Urának nagyon jó szinkronja van ezért is kár érte.

15230690_1373266636040083_7719589714070630775_n.jpg?oh=608a67c4ac54082db726c95f24e85f28&oe=58F3DCC4

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit tényleg kár, bár én a Hobbitok óta már a Gyűrűk Urát is eredetiben néztem. A héten be is zsákoltam a bővített kiadásokat a Media Marktban. A brit Amazonról egyébként is hónapok óta nem tudtam megvenni a bővített Király visszatért. A saját készletük kifogyott és csak olyan viszonteladóik vannak akik nem szállítanak Magyarországra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a Gyűrűk ura vagy szinkronnal vagy sehogyan. :D

Dettó. Azt hiszem max. előzeteseket láttam eredeti nyelven. Kiváló a szinkron.

Ráadásul a bővítetteken még a mozis csacskaságok is javítva vannak, mint például az olyan értelmetlen elszólások, hogy a "-a tünde köpeny övé"..

Ami helyére kerülve, csak annyit tesz, hogy; :"-itt az egyikük öve"..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát arra várhatsz :P Szinte kizárt hogy legyenek új középfölde filmek, ugyanis Tolkien jogutódjainak nem tetszettek az eddigi filmek (már a Gyűrűk Ura filmek sem, nemhogy a Hobbitok), így elég valószínűtlen, hogy mégtöbb filmjogot adjanak el

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát arra várhatsz :P Szinte kizárt hogy legyenek új középfölde filmek, ugyanis Tolkien jogutódjainak nem tetszettek az eddigi filmek (már a Gyűrűk Ura filmek sem, nemhogy a Hobbitok), így elég valószínűtlen, hogy mégtöbb filmjogot adjanak el

Az mind1 hogy ő mit gondol az öreg már élő korábban eladta a Hobbit és Gyűrűk Ura jogait a többit nem. És mivel a Gyűrűk Ura függelékében benne van nagyon sok információ a múltbeli eseményekről (Pl. Arnor pusztulása és az Angmar birodalom születése és bukása amiről sztem jó filmet lehetne csinálni és még ráadásul kapcsolódik is a Gyűrűk Urához is) így jogi akadálya elvileg nincs. De Aragorn is jó alapanyag lenne egy filmre vagy egy sorozatra.

 

Egyenlőre semmit hírt nem hallani pedig eddig a Tolkien világa is aranybánya hasonlóan mint az SW. Még a sokat szidót Hobbit filmek is kitermelték az 1 milliárdot. Remélem még visszatérünk még valamikor Középföldére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet. Szerintem simán hozta a Gyűrűk ura hangulatát, sőt. Az első rész szerintem nagyon jó lett, a másodikkal sincs túl sok gond leszámítva a végét. A harmadik lett szerintem a leggyengébb a 3 közül, de még ez is bőven jó film. Annyiban megértem a fanyalgókat, hogy sokszor a harcok súlytalanra sikerültek, de remek előzményt ad a Gyűrűk urának, a hangulat is rendben van és a főbb karakterek is (bár a törpök kissé egy kaptafára mennek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értek egyet. Szerintem simán hozta a Gyűrűk ura hangulatát, sőt. Az első rész szerintem nagyon jó lett, a másodikkal sincs túl sok gond leszámítva a végét. A harmadik lett szerintem a leggyengébb a 3 közül, de még ez is bőven jó film. Annyiban megértem a fanyalgókat, hogy sokszor a harcok súlytalanra sikerültek, de remek előzményt ad a Gyűrűk urának, a hangulat is rendben van és a főbb karakterek is (bár a törpök kissé egy kaptafára mennek).

Egyetértek szerintem is nagyon jó filmek és felesleges a Gyűrűk urához hasonlítani(sokan be esnek ebbe a hibába), mert a két mű ég és föld minden tekintettbe. A Hobbit mese-könyvből soha nem letett volna egy Gyűrűk Ura szintű filme csinálni, és a Hobbit filmek így is magasan veri a könyvet.

 

 

Azért függelékekből meg dramatizált történetekből filmet csinálni két elég külön világ. Én a Hobbitok után kicsit tartok a leendő Gyűrűk Ura filmektől. Annyira nem bánom ha nem lesz több.

Persze tudom de valahol áldás is mert akkor nem kéne ragaszkodni dolgokhoz lásd: Hobbit, és hasonló epic események történtek a múltban is mint a Gyűrűk Urában és simán kilehetne hozni egy hasonló filmet/filmeket. Itt a legjobb példa rá a Rogue One ami két mondat alapján készült és látattalanban is min. egy jó filmnek nézz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vagyok a Hobbit könyv nagy rajongója de az legalább kerek egész volt. A Hobbit filmekben csak az akció jeleneteket sikerült nagyon elcseszni de tekintve hogy a filmek igen komoly részét ezek teszik ki ez éppen elég. A harmadik film második fele borzalmas. Legolas szerencsétlenkedései, és úgy az egész túlkoreografált dráma nélküli kaszabolás az egész franchise legalja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a bővített változat jelentősen javított a harmadik rész megítélésén (annak idején én is fanyalogva jöttem ki a moziból). Azóta az a rész is tetszik, az első és második résszel pedig soha nem is volt problémám. A túlkoreografált jelenetek pedig mindig is Legolas sajátja volt, nagy különbséget nem látok a Gyűrűk uránhoz képest ebben a tekintetben.

 

Mondjuk a 2. részben a hordós jelenet már-már tényleg egy kőkorszaki arcade ugrálós játékhoz hasonlított, szinte csak a begyűjtött lebegő érmék csilingelő hangja hiányzott.

 

Ettől függetlenül a LOTR világában továbbra is rengeteg potenciál van, amit bűn lenne kihagyni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől függetlenül a LOTR világában továbbra is rengeteg potenciál van, amit bűn lenne kihagyni.

OFF

Most hirtelen déjavu szerű érzésem támadt, és azon gondolkodtam: vajon van a világon egy LOTR fórum, ahol van a Star Warsnak egy topikja, és ugyanezt írták mondjuk 2011-ben. :D:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a bővített változat jelentősen javított a harmadik rész megítélésén (annak idején én is fanyalogva jöttem ki a moziból). Azóta az a rész is tetszik, az első és második résszel pedig soha nem is volt problémám. A túlkoreografált jelenetek pedig mindig is Legolas sajátja volt, nagy különbséget nem látok a Gyűrűk uránhoz képest ebben a tekintetben.

Legolasnak egyetlen gyenge akciójelenete sincs a Gyűrű Szövetségében. A másodikban lecsúszik egy pajszon miközben nyilaz. Az gáz. Aztán a harmadikban egymaga lenyom egy olifántot. Az már tragikus. A harmadik Hobbit film nagy akció-jelenete viszont jószerivel ilyen szintü összecsapásokból áll végig. És a baj hogy ott már az irtó gáz akciójelenetek fölött nincs monopoliuma Legolasnak. Az eksön már akkoris arcpiritó ha épp Középfölde hegyesfűlű szuperhőse nincs is a láthatáron. Deha rajzfilmszerű bugyutaságokról van szó a koronát kétségkivül ő viszi el. Elég csak a köveken való ugra bugrálását vagy azt felidézni amikor egy denevérről lelógva lefejez több tucat orkot akik mintha csak ezért álltak volna sorrba. Ezekhez képest a Két torony pajzsos mutatványa már kifejezetten realistának tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nem vagyok teljesen otthon a Gyűrűk ura mondakörben, ezért lehet, butaságot írok, de én úgy képzelem el a halhatatlanságot (lásd http://www.swsaga.hu/topic/154-halhatatlansag-hallhatatlansag/#entry0), mint a tündék, amelyek elvileg halhatatlanok, de valójában, ha megölik őket, meg tudnak halni, mert a testrészeik, stb. nem nőnek vissza. Ami szerintem rendben is van, mert számomra a halhatatlan nem egyenlő a megsebezhetetlen terminológiával, de nem tudom, ki hogy van ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami szerintem rendben is van, mert számomra a halhatatlan nem egyenlő a megsebezhetetlen terminológiával, de nem tudom, ki hogy van ezzel.

 

Hát jah a halhatatlanságnak sokféle fajtája van a különböző művekben és igazából egyik sem teljesen az. Van egyszer a Hegylakó féle ami a legjobb is, nem öregszel, nem lehet megölni (majdnem), aztán van az amikor nem öregszel, de meg tudnak ölni (vámpírok) és van az amikor nem lehet megölni viszont öregszel és egyszer végelgyengülésben meghalsz pl.: Wolverine .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.