Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Hát ezt nem lehet tudni. Mivel nincs rendező, fene tudja, hogy majd a leendő mit akar, és a stúdiók mit akarnak. Azért én reménykedem benne, hogy úgy csinálják meg, hogy a felnőtt közönségnek is jó legyen.

Mikor a Köd-hegység alagútjaiban (mert nem a hegyek felett próbálnak meg átkelni a túloldalra, hanem alatta, bár erről tudjuk, hogy nem mindig jó ötlet, hopsz az a másik eset néhány évtizeddel később lesz) a kompánián rajta ütnek az orkok, fogságba ejtik őket, de Gandalf csinál egy kis ramazúrit, aminek köszönhetően megszöknek, de Bilbó sajna elkeveredik, és egyre csak vándorol az alagutakban. Ahogy a sötétben megy és tapógatózik, egyszer csak rátalál a Gyűrűre, amit zsebre rak (Gollam egyszerűen elhagyta, valószínűleg a Gyűrű akarta így), majd picit tovább vánszorogva elér egy hegymélyi tó partjára. Innen már nem tudja, hogyan tovább. Gollam észreveszi a látogatót, és arra gondol, hogy jó lesz vacsorára :) Kiúszik a partra, és tőrbe akarja csalni szegény Bilbót. Végül arra jutnak, hogy feltesznek egymásnak találós kérdéseket, és ha Bilbó nem tud válaszolni, akkor Gollam megeszi (ebben megint nem vagyok biztos, de du megnézem otthon, és helyesbítek, ha rosszul írtam), de ha Gollam nem tud válaszolni, akkor mutat neki kiutat. Mennek a kérdések oda-vissza, majd végül Bilbó kifogy belőlük, és felteszi a következő kérdést (ami egyébként nem teljesen felel meg a találos kérdések játékszabályának): Mi van a zsebemben? Kap Gollam 3 lehetőséget kitalálni (aki ezzel tulajdonképpen elfogadja a kérdést, szóval utólag nem reklamálhat érte). Persze nem sikerül, és jól be is dühödig ezen. Mikor Bilbó lelép, rájön, hogy hiányzik a Gyűrű, és egyből leesik neki, hogy hol van. Rohan Bilbó után, aki ugye menekül, és ha jól emlékszem, talán elesik, és véletlenül rákerül az ujjára a Gyűrű. A hatást ismerjük, láthatatlannál válik, így Gollam nem találja meg, amit először nem ért, de nem sok időbe telik neki rájönni, hogy mi történt. Végül a Gyűrű segítségével még az ork őrségen is sikerül átsuhannia, és aztán már rátalálnak a többiek a felszínen.

A filmből momentán nem derül ki, hogy Gollam honnan tudja Bilbó nevét, hát onnan, hogy beszéltek egymással :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 5 hónappal később...

Nekem azért az a több mint 10 óra GyU sok lenne.

 

Olvastam a topicban, hogy sokaknak nem tetszenek a könyv-film közötti különbségek.Pedig a 90%-ban meg kellet tenni ezeket a változtatásokat, mondjuk Faramir jellemén nem volt muszáj változtatni.De a bővített változat flashbackes jelenetében jobban megmagyarázza hogy Faramir miért is akarja a gyűrűt ennyire Gondorba juttatni.

Azért tette hogy végre az apja büszke lehessen rá.Ez a bizonyítási kényszer gondolom egész életében végigkísérte, és így valamilyen szinten még hősiesebb lett a karaktere, mivel már a célegyenesben volt amikor Frodóékat elküldte Mordor hegyei közé.

 

Azthiszem én is azt cselekedtem volna a helyében, amit ő a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért tette hogy végre az apja büszke lehessen rá.Ez a bizonyítási kényszer gondolom egész életében végigkísérte, és így valamilyen szinten még hősiesebb lett a karaktere, mivel már a célegyenesben volt amikor Frodóékat elküldte Mordor hegyei közé.

Már rég olvastam a könyvet, de ez a bizonyítási kényszer onnan nem rémlik :oops:

Ez filmes találmány. Meg különben ott azért nekem nagyon más a karaktere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na majd összeállítok valamit egyik nap :P Szóval Hobbit környéke. GyU után viszont nem sok minden van, mert ezután véget ér Tolkien világának folyama :D A szereplőkről azonban megvan, hogy kb. mi történik velük még. Nagy vonalakban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.