Ugrás a kommentre

J.R.R. Tolkien könyvei, és a hozzájuk kapcsolódó művek


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Rövid magyarázat.

 

A GYU filmek önmagukban kevesek, hogy megértsd a jellemeket, a világot. Csupán karcolatok. Sejtések. Az SW filmekből mindent megérthetsz, valamilyen szinten sokkal többett mondanak el egy adott sztoriról, mint a Gyűrű mozik.

No itt van ám elmaradásom :yeah:

Pl. cáfolni ezt a választ. A GYU filmekből mindent megérteni, amit kell, a könyvet használni hozzá plusznak meg esztelenség. Ugyanis a filmre a könyv, a két különböző forma miatt, itt-ott alapos változáson esett keresztül, ami magával hozta, hogy a szereplők jelleme és motivációi is változtak. Egyik legjobb példa erre Theoden, aki a könyvben, miután ugye észhez tér, azonnal és hősiesen megy háborúzni, a filmben meg pont az ellenkezőjét csinálja. Hoppsz, Faramir, na ő aztán tényleg ellentéte lett könyvbeli magának, bár a harmadik részre picit rehabilitálták PJ-ék. Vagy az entek, ők is elmennek, ha jól emlékszem, a három napos ent tanács után háborúzni, mert arra jutnak, hogy menniük kell. Ezek mondjuk a nagyobb példák, de jól mutatják, hogy filmet és könyvet teljesen külön kell kezelni, nem lehet egyikből a másikhoz meríteni.

Nézd végig a filmeket, mit nem értesz belőlük? A világ is szépen megjelenik, ami több lehetne még hozzá, az már nem mutat jól egy filmen, és nem is tartozik már hozzá szorosan a Gyűrűháború történetéhez. Nem férne a mozi időbe, de a lényeg tényleg az, amit előbb írtam. Nem tartozik ehhez a sztorihoz.

Tolkien világa egységes, és jóval kidolgozottabb, mint az SW. Csak a megismeréséhez olvasni kell a könyveket.

A filmek meg önmagukban értékelendő művek.

SW: na itt aztán van háttér anyag, elég ha a forgatókönyvek kihagyott részeire gondolunk, vagy az abból írt filmkönyvekre, amik aztán tényleg a filmekhez kapcsolódnak, és a legtöbbször nem hagyjuk figyelmen kívül, mert nagyjából Lucas kitalációja, és valóban kiegészítik a filmeket (nem is beszélve a megjelent albumokról, stb. ami mind a film részleteibe hivatott bepillantást nyújtani) :clap: Az EU-t nem értem ide.

Na még egy dologgal jövök majd :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...
Ez tudom, hogy a szegélységi bizonyítványom, de amíg nem néztem utáni ki is az, nem tudtam, hogy ki ő és miket csinált eddig :D

Off

Nem egészen, egy csomó ismertről én se tudom megmondani, milyen filmekhez írtak zenét :D Vagyis most haza is beszélek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Ha már van saját topikja, akkor ide írom be.

Nemsokára itt van A hobbit (több részletben), ha bárki mást érdekel rajtam kívül, itt megtalálhatóak a forgatási videók magyar felirattal:

http://www.tolkien.hu/index.php?option=com_thcm&categoryId=220&contentType=PUBLICATION&contentId=2775&Itemid=220

Megnéztem őket, szerintem nagyon jók, minden adott, hogy 3 remek filmet kapjunk, erősen szurkolok annak, hogy így is legyen :) Nagyszerű volt látni az újak között a sok régi stábtagot, nem csak a színészeket, hanem a készítőket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szívesen! Ha lesz még érdekesség, azt is berakom. Valóban mind nagyon hangulatos, némelyik informatívabb, némelyik nem annyira, de szépen lejön belőlük az egész forgatás grandiózussága (ami a GYU-filmeknél is jellemző volt). Közben olvastam azt is, hogy végül A Hobbitot szedik szét több filmre úgy, hogy közben a háttér eseményeket is hozzárakják. Mivel a többi könyv nem adaptálható, így csak a GYU függelékekre tudnak támaszkodni, de az is éppen elég infot tartalmaz, és bizony azért voltak történések ebben az időben Bilbó útján kívül is. Kezdek egy kicsit bizakodni, hogy jó lesz ez :) Igazából eddig nem nagyon követtem a történéseket, de most utána olvasok.

Bizony jó lesz, ha jól láttam a neten, akkor dec. 13-án kezdik el vetíteni (már csak másfél hónap). Vizsgaidőszak, de ilyenkor az kit érdekel? :D Remélem, marad a dátum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben olvastam azt is, hogy végül A Hobbitot szedik szét több filmre úgy, hogy közben a háttér eseményeket is hozzárakják. Mivel a többi könyv nem adaptálható, így csak a GYU függelékekre tudnak támaszkodni, de az is éppen elég infot tartalmaz, és bizony azért voltak történések ebben az időben Bilbó útján kívül is.

Bizony jó lesz, ha jól láttam a neten, akkor dec. 13-án kezdik el vetíteni (már csak másfél hónap). Vizsgaidőszak, de ilyenkor az kit érdekel? :D Remélem, marad a dátum.

Ez nagyon jó ötlet, így valóban van értelme három filmet készíteni, lesz hozzá forrás bőven. :) A többi a forgatókönyvön múlik.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár apró hír. A Magyar Tolkien Társaság 3 illetékes tagja pár napja megkapta a szöveget, szóval lektorálják. Mondjuk a filmről tőlük semmit sem lehet megtudni. Sajnos még annyit sem, hogy jó-e, de ez érthető :)

A második rész szintén jövő decemberben jön, de a harmadik már 2014 júliusában, nem decemberben. A pontos dátumra nem emlékszem, de ez még nem is túl lényeges. És egyelőre azt sem tudni, hogy hol ér véget az első rész, de ez csak azoknak volna releváns info, akik olvasták a könyvet (pl. nekem).

És egy kép csak úgy:

Thranduil 2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem a napokban olvastam (és nem is most fogom ismét) :D Nálam sem teljesen kristálytiszta már a teljes történet, de ahogy olvasgatom a filmes infokat ( +videók), beugrik sok minden.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nemrég olvastam a Hobbitot, és meglepődtem amikor meghallottam, hogy 3 részes lesz. Én úgy érzem, 2 részben simán meg lehetne csinálni, és nem is lenne összecsapott. Félreértés ne essék, én annak is örülök, hogy meg lesz filmesítve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nem csak A Hobbit kerül be a filmbe, hanem a szorosan vett történethez megkapjuk még az ugyanezen időben történő, és ezen kívül a A Gyűrűk Urát is, vagyis az egész tolkieni világot kiegészítő háttérsztorikat :) Egyébként valóban meg lehetne csinálni két részben, vagy egy nagyon hosszú egy részben. Így viszont az lesz érdekesebb, hogy mennyi pluszt kapunk hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel nem csak A Hobbit kerül be a filmbe, hanem a szorosan vett történethez megkapjuk még az ugyanezen időben történő, és ezen kívül a A Gyűrűk Urát is, vagyis az egész tolkieni világot kiegészítő háttérsztorikat :) Egyébként valóban meg lehetne csinálni két részben, vagy egy nagyon hosszú egy részben. Így viszont az lesz érdekesebb, hogy mennyi pluszt kapunk hozzá.

Végül is ha több minden lesz a filmben az nem baj, sőt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie

 

 

És előtte is játszódnak időben. Itt Bilbo még jóval fiatalabb, mint a Gyűrűk Urában. A történet egyik jelentős eseménye, hogy Bilbohoz kerül a Gyűrű. Ez nem titok.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az egyik hobbit találkozik majd Smeagollal, és mutatják a gyűrűt is. Én azt hittem hogy a Hobbit-filmek a Gyűrűk Ura elött játszónak.

 

Ez nem nagy spoiler, hisz már a Gyűrűk Urában is benne volt. Az meg hogy előzmény abból is leszűrhető hogy Gollam meghal a Király visszatérben, és így folytatás nem igen lehetne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért vagyunk itt és beszéljük meg, hogy ezeket (is) tudjuk :) Egyébként ebben a topikban valahol írtam régebben A Hobbitról, mint könyvről.

Frenkie, az általad írt jelenetben valóban Bilbó találkozik Gollammal, de mivel fiatal, más színész játssza. És amiért fontos ismét látni, hogy most megismerjük a pontosabb körülményeket. A LOTR elején kb. két pillanatot áldoztak rá csak azért, hogy tudjuk, hogyan került hozzá a Gyűrű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ha valakinek esetleg most kellenének csak a LOTR-filmek extra verzióban dvd-n, akkor itt érdemes elolvasni a hírt hozzá (egyébként nekem pl. az utolsó kellene, mivel tönkrement egy lemezem, a gyűjteményből így hiányzik eredetiben, és nem lesz drága, BR-lejátszóm pedig sokáig nem lesz még):

http://aeonflux.blog.hu/2012/10/30/exkluziv_a_gyuruk_ura_trilogia_uj_kiadas_uj_extrak

 

Meghallgatható A Hobbit filmzenéje :D

http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=35757

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.