Ugrás a kommentre

5x16 - The Lawless


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is... eleve, abból kell kiindulni, amit a filmek sugallnak. A TCW egy remek bővítés, de hülyén venné ki magát, ha teljesen újraértelmezne filmes jeleneteket. A film arra utal, hogy Palpatine Plagueisről beszélt (nem véletlen az opreai mese).

Az operai mese nem véletlen, de nem azért mesél akkor Plagueisról, mert ő tényleg elérte ezt a képességet. Csupán mézesmadzag Anakin előtt, ráadásul tegyük hozzá, hogy sose mondott olyat, hogy képes volt legyőzni a halált, hanem azt mondta: "Darth Plagueis was a Dark Lord of the Sith, so powerful and so wise he could use the Force to influence the Mid-Chlorians to create… life. He had such a knowledge of the Dark Side that he could even keep the ones he cared about from dying."

("Darth Plagueis a Sith egyik Sötét Nagyura volt. Akkora tudással és hatalommal bírt, hogy az Erő segítségével rá tudta venni a mid-chlorianokat, hogy teremtsenek… életet. Olyan behatóan ismerte a Sötét Oldaltt, hogy ha akart, képes volt távol tartani a szeretteit a haláltól.")

Sehol és soha nem mond olyat Palpatine, hogy egykori mestere magát volt képes megmenteni. Másokat tudott megmenteni, és életet tudott teremteni (bár ez utóbbiban kételkedem, az életteremtése nem a Sith praktikája). Mindezt az bizonyítja a legjobban, hogy Plagueist megölte Sidious, vagyis nem győzte le vagy csapta be a halált. Meghalt és aztán nem támadt fel! Mégis hogyan emlegethetne a halál legyőzőjeként egy halott embert?

Szóval nem változna itt semmi, csak ti értelmezitek félre. Hogy ezt a TCW-t nem ismerők nem tudnák? Nagy ügy, sok minden van a hat részben, amiről az egyéb műveket nem ismerők nem tudnak (Han fejvadásszal találkozása az Ord Mantelen, hogy mi a gundark, mit csináltak Obi-Wanék az Ansionon, mi a Kessel-futam, hogy jött rá Vader arra, hogy él a fia, stb... stb... stb...).

 

Sidious akkor jelenlegi tudásunk szerint legfeljebb két emberről beszélhet: Maulról, aki halálos sérülést szenvedett, de mégis él, és Qui-Gon Jinnről, aki bár fizikailag halott, halhatatlan szelleme visszajár, azaz aszcendált.

Az utóbbi kérdéses, mert egy Sith ha így be tud nézni a Világos Oldalra, az igencsak furcsa lenne. Viszont az is igaz, hogy a Sötét Oldal azokban az időkben erősebb, így könnyen meglehet, hogy Sidious néha be tudott pillantani a másik oldalra.

Mault pedig azért kérdőjelezném (most) meg, mert Sidious szavai alapján inkább elspájzolja, hogy később majd valami effektív haszna legyen, nem pedig képességei tanulmányozásának céljából kímélte meg az életét. Persze a két dolog akár össze is mosható, szóval érdekesek lesznek a következő események majd kettejükkel. Ráadásul, Maul képessége egy Sith számára nyilván csábítóbb, hiszen az ő értékrendjükben a halhatatlanság az, ha szellemi létük mellett fizikai valójuk is megmarad, így továbbra is beavatkozhatnak a dolgokba. Egy Sith számára nem opció a szemlélődés és tanácsosztogatás a világmindenség végééig.

 

Azt hiszem így volt. Tetszetős ez az ötlet, de Maul nem aratott diadalt a halál fölött, hisz meg se halt, nem?

Nem az a lényege a halál becsapásának, hogy az, aki ezt teszi, nem hal meg? ;) Ha meghal és aztán él, az már feltámadás, de ilyesmiről aztán végképp nem beszél Palpatine (a magyar szinkron igen, de ne egy ferdítést vegyetek alapnak). Hogy újra idézzem Sidioust: "To cheat death is a power only one has achieved..." ("A halál becsapásának hatalmát csk egyvalaki érte el...") Becsapásról van szó, nem feltámadásról.

 

Én még A Friend In Needet is belevenném Vizsláék miatt, ott bukkan fel először Bo-Katan, ugye és ott derül ki, hogy már nincsenek a szeparatistákkal. De akkor Bonteri miatt talán bele kéne venni egy politikai trilógiát is. (Amelyben mellesleg Satine cameózik.)

Én is ideveszem, csak elfelejtettem beleírni. :oops: Eme hiányosságom javítottam, köszi! :D

A Bonteri szál viszont már nem tartozik ide, azokban szó sincs az éjnővérekről, Maulékról vagy Mandalore-ról (ha pedig a történet szempontjából mellékes karakterek előtörténeteit is elkezdenénk besorolni, akkor az egész TCW jöhetne).

 

Apropó, Maul, az megvan, milyen dekoratív előképe lett Vadernek? Eddig csak a "parancsvégrehajtó akciófigura" jellemvonást adta, mint a főhörgő előképe, azonban most sokkal erélyesebbé vált. Ő is életben van egy halálos sérülés után, amit Obi-Wantól szenvedett el, ezután ugyanúgy csak gépekkel tud létezni, és egy családtagja hatására, azzal összefogva szállt szembe a mesterével, ahogy Vader tervezte.

 

Mennyire szembetűnő már itt Sidious és Maul mellett, hogy Savage csak egy állat. Nem vív, semmi elegancia nincs a stílusában, csak állat módjára erőből csapkod össze-vissza.

 

A fénykardok pengéinek meg megint nincs árnyéka. Pedig hogy mondta Filoni az 1x14 Defenders of Peace idején, hogy kell lenni árnyékának, mert nem áttetsző. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne vonjunk le elhamarkodott következtetéseket!

Egyértelmű, hogy nem Maulra utal a Sidious, hanem Plagueis-re.

Ha halál felett aratott diadal, pedig azt jelenti, hogy másokat meg tudott menteni a haláltól az erő segítségével.

Az hogy végül meghal, az ezt nem rombolja, csak irónikus.

 

Az ötletet és a fantáziát értem a feltevésben, de belegondolva nem logikus és szerintem Sith-ek bosszújára nézve irreleváns.

(2005-ben Maul halott volt)

Talzinhoz és a megoldáshoz meg nem fog eljutni Palpatine, mert akkor nem áltatná Anakint olyan szavakkal, "hogy ha mi ketten összefogunk, rátalunk a TITOK nyitjára."

Szóval ezúttal sem és ennélfogva sem próbálnám összefűzni a TCW-t a filmmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért valószínűsíthető, hogy Mandalore többet nem fog szerepelni a TCW-ben, így az ott kialakult belháború további kibontakozását nem ismerhetjük meg. Azért kíváncsi vagyok, hogy Maul halála/eltűnése után Almec-kel mi lett.

Szeritem meg épp ellenkezőleg. Valószínűbb, hogy lesz még Mandalore -szál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ötletet és a fantáziát értem a feltevésben, de belegondolva nem logikus és szerintem Sith-ek bosszújára nézve irreleváns.

(2005-ben Maul halott volt)

És? 2005-ben Anakinnak sem volt padawanja, sem egy Rex nevű századosa, sőt, még csak légiója sem. Nem harcolt az ep2-3 között még vagy hatszor Dookuval, Obi-Wan sem csiki-csukizott állandó jelleggel Grievous-szal és hót ziher, hogy Darth Maul nem ölt meg valakit, akit szeretett. És lényegében 2005-ben semmi sem volt, ami aztán lett. Érdekes... :pfff: Sőt, 1977-ben sem volt semmi, ami aztán az ep1-ben lett. Szóval ez nem igazán érv egy olyan franchise-nál, amiben nem ez lenne az első eset, hogy újraértelmeznek valamit, de még csak a TCW létezése óta sem ez lenne az első, hogy új jelentést adnak valaminek, amit a filmben láttunk.

És már miért ne lenne logikus? A Sith-nek nyilván a legfőbb célja, hogy önmagát tudja megmenteni a haláltól, miért érdekelné őket olyan képesség, amivel másokon segíthetnek. Na, ez az illogikus! Ha Plagueis tényleg képes volt életet teremteni és másokat megmenteni a haláltól, Sidioust ez a képesség nagyjából addig érdekelhette, amíg képen röhögte a mesterét.

 

Egyértelmű, hogy nem Maulra utal a Sidious, hanem Plagueis-re.

Ha halál felett aratott diadal, pedig azt jelenti, hogy másokat meg tudott menteni a haláltól az erő segítségével.

Egyértelmű, hogy nem Plagueisre utal, alább leírtam, miért. Halál felett aratott diadalról pedig senki sem beszél! :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sehol és soha nem mond olyat Palpatine, hogy egykori mestere magát volt képes megmenteni. Másokat tudott megmenteni, és életet tudott teremteni (bár ez utóbbiban kételkedem, az életteremtése nem a Sith praktikája).

És pont ezért 100 százalék, hogy Sidious a mesteréről és nem Maulról beszél. Anakin ugyanis nem magát hanem más valakit - Padmét - akarja megmenteni a haláltól. Maul képességével semmit nem érne: maximum annyit, hogy áll Padmé halálos ágya mellett és a fülébe súgja, hogy figyu én azért halhatatlan leszek ha te el is patkolsz.

A beszélgetés meg eleve úgy zajlik ugye, hogy Anakin azt mondja Sidious-nak hogy Padmé nélkül nem tud élni, muszáj megmentenie. Akkor erre Palpatine nyilván úgy válaszol, hogy a mesterére utal aki amint irod másokat meg tudott menteni és mások halálát ki tudta cselezni Palpatine korábbi szövege szerint. Ha egy tök más képességről kezd el beszélni, akkor nincs értelme a beszélgetésnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én soha nem is írtam, hogy Darth Maulról beszél, hanem, hogy nem Plageuis-ra céloz. ;) (Sőt, korábban már másik topikban írtam, hogy szerintem Qui-Gonra céloz.) Mert hót ziher, hogy Sidious Padmét nem akarta életben tudni, de a halál becsapásának módja azért birizgálta a fantáziáját, így nem tagadhatta le az egészet Vader előtt. Persze az orrára sem köthette, de ekkor már furcsa mód, nem is beszél konkrétumokban. Mert ha valóban Plagueis-ről lenne szó, nem hangzana értelmesebben úgy a mondat, hogy "to cheat death is a power only Darth Plagueis has achieved..." Ezzel szemben homályosan csak "only one" az alany. Only how? Plagueis? Qui-Gon? Jar Jar? Vagy, hogy még konkrétabb legyen és Anakin véletlenül se kössön bele mondjuk valami ilyesmi: Only Darth Plagueis has the power to save his love from death. (Bocs, ha nyelvtanilag katasztrófa lett, ritkán kell angolul megnyilvánulnom. :oops: )

Ehelyett csalásról beszél (ami számomra azt jelenti, hogy olyas valakire céloz, aki önmagáért tette ezt, nem másvalakiért, vagy legalábbis így festhet egy Sith szempontjából; hiszen a csalás általában önző megoldás).

 

Másrészt, és ez az, amiért még mindig meggyőződésem, hogy Plagueis sosem tudott életet teremteni vagy másokat megmenteni, egy Sith-nek nem célja olyan képesség kifejlesztése, ami másoknak jó, nem neki, és szerintem a Sötét Oldal eleve képtelenné teszi ilyen képességek megismerésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious akkor jelenlegi tudásunk szerint legfeljebb két emberről beszélhet: Maulról, aki halálos sérülést szenvedett, de mégis él, és Qui-Gon Jinnről, aki bár fizikailag halott, halhatatlan szelleme visszajár, azaz aszcendált.

Az utóbbi kérdéses, mert egy Sith ha így be tud nézni a Világos Oldalra, az igencsak furcsa lenne. Viszont az is igaz, hogy a Sötét Oldal azokban az időkben erősebb, így könnyen meglehet, hogy Sidious néha be tudott pillantani a másik oldalra.

Mault pedig azért kérdőjelezném (most) meg, mert Sidious szavai alapján inkább elspájzolja, hogy később majd valami effektív haszna legyen, nem pedig képességei tanulmányozásának céljából kímélte meg az életét. Persze a két dolog akár össze is mosható, szóval érdekesek lesznek a következő események majd kettejükkel. Ráadásul, Maul képessége egy Sith számára nyilván csábítóbb, hiszen az ő értékrendjükben a halhatatlanság az, ha szellemi létük mellett fizikai valójuk is megmarad, így továbbra is beavatkozhatnak a dolgokba. Egy Sith számára nem opció a szemlélődés és tanácsosztogatás a világmindenség végééig.

Szerintem a halhatatlanság fogalma is félre van értelmezve. Ha akár Plagueis, akár Maul képes is volt kijátszani a természetes halált, vagy igen súlyosnak bizonyuló sérüléseket, azt egyikük se élhette túl, ha mondjuk a fejét veszik. Plagueis is meghalt, így ha ő volt az, akire Palpatine utal Vader születésekor, akkor még inkább evidens a dolog... és ha tippelnem kéne, Maul se véletlenül könyörgött az életéért Sidious lábai előtt. A szóban forgó halhatatlanságot nem úgy képzelném el, hogy akármilyen sérülést szenved az illető, nem képes meghalni... inkább úgy, hogy nem öregszik, azaz kijátssza a természetes halált. Másrészt, Maul honnan szerezte volna meg ezt a korábban Sith-ek tucatjai által kutatott tudást? A részbeli párbeszédük alapján Maul a Palpatine-tól szerzett képzését alkalmazta, hogy túlélje a zuhanást és életben tartsa a testét a Sötét Oldal és féktelen bosszúja segítségével, ami meglepően nagy erőt tud adni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész Anakin mézesmadzaga -mint írtad is Dzséjt- és számomra Plagueis-re utal végig.

Windu megölése után fogalmaz úgy szinkronban -elismerem- de azért akkor is érződik, hogy Maulról biztos nem beszél.

Aki meg sem halt a TCW szerint, így oktató csak a sérülések túléléséből és zuhanás lefékezésből lehet, mert amit csinált az nem a halál becsapása.

 

1 szó mint 100, mivel zavar, hogy megint életben maradt, max. annak tudok örülni, hogy talán megadatik Obi-wannak, hogy Ő ölje meg a következő évadban, vagy akármikor.

De azért azt remélem, hogy Palpatine többet kíván vele kezdeni, mint a Clone-Zillo project-tel..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én soha nem is írtam, hogy Darth Maulról beszél, hanem, hogy nem Plageuis-ra céloz. ;) (Sőt, korábban már másik topikban írtam, hogy szerintem Qui-Gonra céloz.)

 

Másrészt, és ez az, amiért még mindig meggyőződésem, hogy Plagueis sosem tudott életet teremteni vagy másokat megmenteni, egy Sith-nek nem célja olyan képesség kifejlesztése, ami másoknak jó, nem neki, és szerintem a Sötét Oldal eleve képtelenné teszi ilyen képességek megismerésére.

 

1: na ez tetszik, hogy esetleg Qui-Gonra utalhat. Szerintem Anakinnak úgy is Plagueis ugrik be, hisz róla beszélgettek legutóbb és hát nem hülye gyerek, hogy újra meg kelljen nevezni az alanyt, de ebben már van fantázia, mivel Qui-gonról tudva levő, csak Ő Jedi és a Sith számára nem követhető úton lépett a halhatatlanság mezejére. Plusz ez felveti a kérdést, hogy Palpi ennyire figyeli a világos oldali eseményeket? Nem lehetetlen. "Hogy kellőképpen megfontolt és bölcs vezető légy, ahhoz az erő átfogó ismerete kell".

 

2: Hogy Palgueis mit tudott, mit nem kár találgatni. Palpi azt mondta, hogy a sötét oldal olyan képességek birtokába juttat, melyek egyesek(Jedik) szerint természetellenesek.

Alapvetően másokat megmenteni a haláltól Jó dolog lehet.

De a Jedik szerint ez természetellenes, innentől ez egy Sith módszer, mely valakinek a hatalmát és hírét biz nem kis mértékben növeli.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én soha nem is írtam, hogy Darth Maulról beszél, hanem, hogy nem Plageuis-ra céloz. ;) (Sőt, korábban már másik topikban írtam, hogy szerintem Qui-Gonra céloz.) Mert hót ziher, hogy Sidious Padmét nem akarta életben tudni, de a halál becsapásának módja azért birizgálta a fantáziáját, így nem tagadhatta le az egészet Vader előtt. Persze az orrára sem köthette, de ekkor már furcsa mód, nem is beszél konkrétumokban. Mert ha valóban Plagueis-ről lenne szó, nem hangzana értelmesebben úgy a mondat, hogy "to cheat death is a power only Darth Plagueis has achieved..." Ezzel szemben homályosan csak "only one" az alany. Only how? Plagueis? Qui-Gon? Jar Jar?

Palpatine-nak nem kell konkretizálni, mivel Anakin itt nem gondolhat másra, hisz ennek a képességnek a kapcsán -más valaki visszahozása az életbe- senki nem merült fel Plageuis-en kivül. Ha tehát nincs megnevezve az illető akkor valószinüleg arról van szó akire mindketten gondolhatnak. Qui-Gonnal annyi a probléma hogy ő se hozott vissza egy darab személyt se a halálból, soha meg se próbálta, soha nem is volt szó róla hogy lenne ilyen képessége vagy valaha kutott hasonló után, igy a Padmé megmentési kisérletben a személye kvázi érdektelen.

Másrészt, és ez az, amiért még mindig meggyőződésem, hogy Plagueis sosem tudott életet teremteni vagy másokat megmenteni, egy Sith-nek nem célja olyan képesség kifejlesztése, ami másoknak jó, nem neki, és szerintem a Sötét Oldal eleve képtelenné teszi ilyen képességek megismerésére.

Annak kapcsán, hogy kire utal Palpatine teljesen irreleváns, hogy szerintünk tényleg tudta-e ezt Plaguis vagy sem. A lényeg, hogy a mese szerint Plaguis az aki más embereket is vissza tudott hozni a halálból. A későbbi beszélgetésüknek pedig csak úgy van értelme, ha Anakin azon vágyára, hogy megmentse a szerelmét erre utal vissza.

Ha egyébként valóban létezik ilyen nekromanta képesség, azt ugyanugy lehetne önzésből is használni: nem csak a halál, de az élet urának lenni az igazi unlimited power. Csak gondoljunk bele: a Lázadók mondjuk kipécéznek egy magas rangú birodalmi vezetőt. Leölik, de Palpatine visszahozza a halálból ezzel megmutatva, hogy aki alá tartozik és odaadóan őt szolgálja azt még a halál se éri utol. Hát ennél ijesztőbbet nehéz lenne elképzelni és ha valami ez alaposan megtépázta volna a Lázadók lelkesedését (persze tényleg az a valószinübb, hogy ilyen képesség sose létezett és az egész Plaguis legenda egy beetetés)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a halhatatlanság fogalma is félre van értelmezve. Ha akár Plagueis, akár Maul képes is volt kijátszani a természetes halált, vagy igen súlyosnak bizonyuló sérüléseket, azt egyikük se élhette túl, ha mondjuk a fejét veszik. Plagueis is meghalt, így ha ő volt az, akire Palpatine utal Vader születésekor, akkor még inkább evidens a dolog... és ha tippelnem kéne, Maul se véletlenül könyörgött az életéért Sidious lábai előtt. A szóban forgó halhatatlanságot nem úgy képzelném el, hogy akármilyen sérülést szenved az illető, nem képes meghalni... inkább úgy, hogy nem öregszik, azaz kijátssza a természetes halált. Másrészt, Maul honnan szerezte volna meg ezt a korábban Sith-ek tucatjai által kutatott tudást? A részbeli párbeszédük alapján Maul a Palpatine-tól szerzett képzését alkalmazta, hogy túlélje a zuhanást és életben tartsa a testét a Sötét Oldal és féktelen bosszúja segítségével, ami meglepően nagy erőt tud adni.

Természetesen az örök élet - ahogy írtad is - nem teljes halhatatlanságot jelent, de Palpatine-nak a legnagyobb ellensége pont az idő, az öregedés. Mivel leginkább csak tisztes távolból manipulál, direkt veszélynek csak nagy ritkán van kitéve, olyankor meg általában képes harci értékeivel fölénybe kerülni. Mert ugye harcosnak sem salambalam jószág. Így legfőbb ellensége az idő, az öregedés, ezt kell legyőznie valahogy. Egyrészt azért, mert ha meg tudja őrizni fittségét, akkor harci képességei sem csorbulnak (persze, ha eltunyul, akkor igen :D), szóval képes lenne megvédeni magát esetleges közvetlen fenyegetésektől. Másrészt, nem ülhet elég ideig a trónon. Az ep3-ban hány éves lehet, hatvan, hetven? Öregember már, Erő ide vagy oda, nem valószínű, hogy több időt ülhetne a trónon, mint amennyi időt a megszerzésébe ölt. Hát tiszta kicseszés ez vele szemben. :) Már csak ezért is jó lenne neki olyan képesség, amivel becsaphatja a természetes halált. És túlélhet igen súlyos, más körülmények között halálos sérülést. Mert azért lássuk be, egy ember kettévágása 99,99%-ban felér egy lefejezéssel. Mert oké, hogy ismerünk a valóságban is egy embert, aki túlélt hasonló sérülést, de hány száz lehet a történelem során, aki meg nem. Maul túlélte, ráadásul belepottyant egy mély verembe is (amit Sidious speciel nem élt túl, szóval csak van valami bónusz skillje Maulnak Sidious-szal szemben), és mégis vígan párbajozik egykori mesterével. Úgyhogy ez nyilván felkelti a jó Sidi papa érdeklődését.

DE... Sidious - itt a Lawless-ben - legalábbis nem tudhatja, hogy ezt a képességet esetleg nem Maul fedezte fel, hanem mondjuk más "adta" neki (Talzin nyanya). Ő csak annyit tud, hogy "ez a lüke tanítvány ketté lett nyisszantva, aztán fejest ugrott egy bazi mély verembe, most mégis itt hadonászik. Hát ugyan meg kéne már kérdezni, hogy ezt mégis hogyan hoztad össze, picim." Aztán majd később rájöhet, hogy "hát baz' meg, ez banthafütyit sem tud, na akkor süssük meg azt a katódsugárcsöves valagát."

Mellesleg, Qui-Gon és Anakin is magától jöhetett rá az aszcendáció mikéntjére, sőt,Yoda és Ben még tovább is fejlesztették.

 

Az egész Anakin mézesmadzaga -mint írtad is Dzséjt- és számomra Plagueis-re utal végig.

Windu megölése után fogalmaz úgy szinkronban -elismerem- de azért akkor is érződik, hogy Maulról biztos nem beszél.

Aki meg sem halt a TCW szerint, így oktató csak a sérülések túléléséből és zuhanás lefékezésből lehet, mert amit csinált az nem a halál becsapása.

A halálos sérülések oktatásában és zuhanás lefékezésében, amit például Palpatine nem tudott, vagy ha mégis, akkor kirobbanó sikerrel prezentálta. :D

Mézesmadzag és hazugság sziruppal, de maga a dolog izgatja Sidioust. Ezért is akarja a Kiválasztottal felkutatni ezt a dolgot. Sidious hatalma és a tény, hogy Anakin midi-chlorian értéke a Galaxison túl van és azok nemzették, felpiszkálhatták az érdeklődését a témában. Hát ha még hozzávesszük, hogy aztán Anakin is lazán túlélt olyan sérülést, amibe más háromszor belehalt volna (lényegében Anakin becsapta a halált).

 

1: na ez tetszik, hogy esetleg Qui-Gonra utalhat. Szerintem Anakinnak úgy is Plagueis ugrik be, hisz róla beszélgettek legutóbb és hát nem hülye gyerek, hogy újra meg kelljen nevezni az alanyt, de ebben már van fantázia, mivel Qui-gonról tudva levő, csak Ő Jedi és a Sith számára nem követhető úton lépett a halhatatlanság mezejére. Plusz ez felveti a kérdést, hogy Palpi ennyire figyeli a világos oldali eseményeket? Nem lehetetlen. "Hogy kellőképpen megfontolt és bölcs vezető légy, ahhoz az erő átfogó ismerete kell".

 

2: Hogy Palgueis mit tudott, mit nem kár találgatni. Palpi azt mondta, hogy a sötét oldal olyan képességek birtokába juttat, melyek egyesek(Jedik) szerint természetellenesek.

Alapvetően másokat megmenteni a haláltól Jó dolog lehet.

De a Jedik szerint ez természetellenes, innentől ez egy Sith módszer, mely valakinek a hatalmát és hírét biz nem kis mértékben növeli.

1) Ez az egyetlen dolog, amiért én sem tudom teljes meggyőződéssel azt mondani, hogy Sidi Qui-Gonra utalt, mert akkor elég durván belelát a Jedik lapjaiba. Viszont, elméletem van rá, mégpedig, hogy amikor Anakin mészárszéket rendezett Tuskeniában, és ez enyhén szólva is akkor zavart keltett az Erőben, hogy Yoda majd elsírta magát tőle, Qui-Gon meg halálában felkiáltott (forgott a sírjában, nyehehehee :D), azt akkor Sidious is megérezte, meghallhatta.

2) Szerintem az a Jedik szerint a természetellenes, ha önző érdekből próbálja valaki megmenteni valakijét a természetes haláltól (pl. öregség). De például ha ártatlan lelket ledöf egy durcás Sith, csak mert az véletlen ránézett, és a Jedi hatalmában áll megmenteni, akkor megteheti. Ilyen esetben már maga a halál is természetellenes. De például ha Yodát próbálná megmenteni Luke az ep6-ban, az már egyértelműen természetellenes dolog lenne. És hát Padmé esete is ez, hiszen ő is természetes halált halt, még ha az a maga nemében elég extrém is. Nem egyszerű, sokrétű kérdés, de vannak olyan aspektusok, amikor a Jedinek inkább hasznára válna egy ilyen képesség, és szerintem minden esetben jóság kell hozzá. Máskülönben legfeljebb torz valami lesz (Maul, Vader, Talzin mami zombihada), ami már nem élet.

 

Persze, mint írtam, szerintem sem utal Maulra, mivel az epizódban kimondott szavai alapján neki olyan céljai vannak, amiben Maulnak kell funkcionálnia, és nem tanulmányozás céljából kímélte meg.

 

Ha egyébként valóban létezik ilyen nekromanta képesség, azt ugyanugy lehetne önzésből is használni: nem csak a halál, de az élet urának lenni az igazi unlimited power. Csak gondoljunk bele: a Lázadók mondjuk kipécéznek egy magas rangú birodalmi vezetőt. Leölik, de Palpatine visszahozza a halálból ezzel megmutatva, hogy aki alá tartozik és odaadóan őt szolgálja azt még a halál se éri utol. Hát ennél ijesztőbbet nehéz lenne elképzelni és ha valami ez alaposan megtépázta volna a Lázadók lelkesedését (persze tényleg az a valószinübb, hogy ilyen képesség sose létezett és az egész Plaguis legenda egy beetetés)

És akik molekuláira robbannak egy csillagrombolóval, vagy a Halálcsillaggal, azokat hogy hozza vissza? Mert valószínűleg sehogy, és ez meg a Sidiousba vetett bizalmat törné meg. Plusz, távolról sem unlimited power az, ami rajta nem segít. Unlimited power az, ha másokat is életben tud tartani, bármilyen halált halnak, és önmagát is. És ismét: nincs arról szó, hogy ez a képesség feltámasztás lenne. Amit Sidious elmond, aszerint ez szó szerint halhatatlanság, vagyis ha a Lázadók fejbe lövik a kiszemelt birodalmi tisztet, akkor az lyukkal a kobakján is tovább éldegél. Vagy hát ez esetben, ha ketté vágják, tovább él. Aki meghal, annak még így is sanyi. Gondolom direkt fogalmazott így, gondosan kerülve a feltámasztás szót, mert ha esetleg Padmé még azelőtt fűbe harap, hogy ő a Sötét Oldalra csábítja Anakint, akkor bajosan magyarázza ki magát.

Meg Palpatine azokban a pillanatokban már a saját terveit is vázolja. A Birodalom megteremtése, a Jedik kiirtása, a halhatatlanság kulcsának megszerzése. Nem lehet célja, hogy Anakin valami hót másfajta képességet kezdjen el hajkurászni. De nem is állhat egyből elő azzal, hogy "te figyu, itt-ott kicsit hazudtam, valójában engem baromira nem érdekel az, hogy más él vagy hal, nekem olyan képesség kell, amivel én élhetek." És ez a képesség csak Qui-Gonnál (vagy Maulnál) van meg. Anakin Plagueisként értelmezi - nyilván ez is a cél -, de Sidious már rejtve a saját céljait vázolja. Aztán majd később rávezeti a valódi szándékokra, információkra, szépen, finoman. Valami ilyennek a két epizód között bizony kellett történnie, mert Vader nem nagyon vágta földhöz a tény, hogy Ben egyetlen pillantás alatt porig alázta Hudinit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán mostanra ülepedett le bennem a rész annyira, hogy összefoglaljam a gondolataimat róla. Annál is inkább kellett rágogatni, mert egy igen hosszú történeti szál kulminált itt, és mint ilyen teljesen beszippantott a történet. Ráadásul majdnem minden másodpercnek nagy jelentősége volt, a végéről nem is beszélve. Ezért talán jobb lesz, ha két részre bontom a részt.

 

Az első harmadban régi ismerősök tűnnek fel Korkie és barátai képében, amin egy kicsit meglepődtem. Bár láttam már a srácról koncept rajzot, valahogy mégis váratlanul ért a belépője. Ráadásul már koránt sem az a tejfeles szájú tinédzser, aki volt még anno az Academy –ben. Ezt mi sem támasztja jobban alá, mint hogy hidegvérrel lelő egy embert, ráadásul hátulról. A kis Korkie felnőtt és igazi Mandalorei lett belőle. :) Satine szökése akciódúsra sikeredett, hála Bo-Katannak. A hercegnő és az amazon közötti párbeszéd kicsit érthetetlen volt elsőre, de akkor még igazából nem figyeltem fel rá, illetve ennek a jelentőségére. Maulék okosan üldözték a hercegnőt, mert csak annyit engedtek neki, amennyi az adás leadásához szükséges idő (szerintem egy helyi átjátszó adó erősíthette fel Satine komlink jelét, ami aztán már könnyen eljutott a Jedikhez). Aztán gyorsan visszadugták a cellába. :) A Jedik reakciója számomra elég szomorú volt. Talán csoli írta, hogy a sorozat végére megutálja a Jediket. Ilyen viselkedés mellett nem is csodálom. A Jedi rendnek nem az lenne a feladata, hogy a bajbajutottakon segítsen? Vajon mit kellett volna tennie Satine –nak? Könyörögnie? Sajnos az Onderoni eset után ezúttal is kihúzza magát a tanács a cselekvés felelőssége alól. Mintha mindig találnának valami okot. Legszívesebben adtam volna egy kokit Ki-Adi –nak, amikor arról kezdett el csicseregni, hogy azért nem segíthetnek, mert Mandalore a semlegességet választotta. :roll: Mintha Palpatine –t hallottam volna. A rendet teljesen megzavarta ez a háború, már rég elvesztek a törvények és szabályok labirintusában, nem látják mi a jó, mi a helyes út. Hivatkoznak mindenre, csak ne kelljen beavatkozni. Kérdem én akkor miért vannak? A koronát Yoda töketlenkedése rakta fel, aki szerint meg kell várni a szenátus döntését az ügyben. :facepalm: Teljesen impotens szervezetnek tűnik szememben a Jedi rend. Nem csoda, hogy Obi reakciója kicsit Anakinosra sikeredett, hisz ő is érezte, hogy ezek azért erősen vitatható álláspontok.

Persze amint az várható, Obi-Wan elutazik Mandalorera (nem hittem volna, hogy megtartja Rako Hardeen ruháját. Biztos a szívéhez nőtt a gönc. :D ). Vajon magán akcióról lehetett szó, vagy mégis beleegyeztek Yodáék? Ezt azért jó lenne tudni, már csak a fentebb leírtak miatt is. :) A Twillight feltűnése igazi meglepetés volt, mint hogy a rossz állapota is. Látszik, hogy az utóbbi időben nem esett át javításon. Az azért milyen durva volt már, hogy alkatrészek csak úgy hullnak le róla? :D Obi ismét kimenti Satine –t, amire természetesen számítanak Maul –ék és elkapják őket. A sith feltűnése a füstből, és Obi reakciója nagyon rendben volt! Igazi meglepetés. A tróntermi jelenet a rész egyik csúcspontja mind érzelmileg mind pedig mondanivalójában. Maul egy aljas rohadék, de hát ezt tudtuk jól, ebben nincs semmi újdonság. Ám mégis az a mód, ahogy szegény Satine –t megölte, az még ezen az állatias attitűdön is túlmutat. Obi-Wan mindvégig Jedihez méltóan viselkedett, nyugodtan meg lehetett volna mutatni Anakinnak hogy kell lereagálni azt, ha valaki, akit szeretünk, meghal. Satine halála kellően tragikus volt hát, bár én titkon reménykedtem abban, hogy nem fog bekövetkezni. Annyit még megjegyeznék az előbbi Obi-Wan –os fejtegetésemhez, hogy a férfi mindvégig tudja kontrolálni az érzéseit. Amikor Satine a cellában a nyakába ugrik, ő diszkréten visszahúzódik, de egyébként se ragadtatta soha el magát Satine –al kapcsolatban. Pedig biztos vagyok benne, hogy szerette a nőt, hisz ezt mondta is anno neki. Igazi önmegtartóztató lovag. A gyilkosság után láthatóan teljesen összetört, nem kezdett el féktelenül tombolni, mint tudjuk ki… „Természetesen” a börtönbe már nem jutott el Obi, hisz a lázadóknak élet-halálkérdés volt, hogy kijutassák a lovagot a bolygóról, és az hírt vigyen, valójában mi is zajlik ott. Itt gyönyörű képekkel mutatják be, hogy a polgárháború már kiszélesedőben van. Érdekes látni, hogy itt maga Bo-Katan mondja Obinak, hogy még a Köztársasági megszállás is jobb, mint Maul uralma. Így hát végül megvalósul Palpatine kívánsága. Elfoglalhatják Mandalore –t. Ami nem ment politikai csellel, az ment erőszakkal – Maul –nak hála. :) Obi-Wan megérzése ismét meglepett, miszerint Bo-Katan Satine testvére! Ezt az infót nem tudtam előre, így igen csak kerekedtek a szemeim. Ez a fejlemény egyúttal előrevetíti a Mandalore esetleges későbbi feltűnését is, aminek megmondom őszintén nagyon örülnék. Azt még mindenképp érdemes megjegyezni, hogy ez a Maul akció egyúttal szép jelképe mindannak amit egy sith nyílt feltűnése hozhat egy békés világba. Elég csak belegondolni, hogy Maul pár banditával és egy okos csellel leigázott és káoszba taszított egy egész bolygót. Az addig elért vívmányok mind sírba szálltak, Satine hercegnővel együtt.

 

No de ideje rátérni a másik nagyjelentőségű eseménysorra, Darth Sidious feltűnésére. Ahogy megérkezett a bolygóra, minden és mindenki szó szerint kisszerű lett. Olyannyira eltörpültek Sidious mellett a tesók, hogy az már fájt. Az addig diadalmas Maul egyszeriben egy alázatosan térdepelő kiskutyává változott. Fantasztikus volt, ahogy Maul előadta a „vallomását”, közben Sidious Savage –t méregette. Tudta ő is, hogy nem akart Maul visszatérni hozzá, hisz már van tanítványa. Ezután következett a harc, ami hát….leírhatatlan volt! Satine egykori trónterme, ami anno napfényben fürdött, most full sötét és szürke, és a gonosz csatlósai vívják küzdelmüket benne. Páratlan megvalósítása volt ez mindannak az esszenciának, amit én StarWars –nak nevezek. A katarzist csak fokozta az a nagy dombormű előtti harc, ami a Jedik és a régi Mandalore –ok harcának állít emléket. Ekkora feelinget belepakolni több jelenetsorba….hihetetlen! És még nem volt vége! Sidious megmutatta, hogy miért ő osztja a lapokat a galaktikus játszmában. Úgy harcolt, hogy közben vérig alázta Maul –ékat. Gúnyos kacajai és játszadozásai már-már az őrület határára kergették ellenfeleit. Mindezt jól szemléltette az a pillanat, amikor Savage –t hátrafelé menet ölte meg úgy, hogy rá se nézett!!!! Mi ez, ha nem az ellenfél teljes megsemmisítése? Maul „érzelemkitörése” öccse elvesztése okán érthető volt, mégis csak ő hozta vissza az életbe (részben). Nagyon fontos jelenetnek érzem azt, ahogy Savage visszaváltozott azzá, aki korábban volt. Ez is azt mutatja, hogy Savaget egy természetellenes kreatúraként kell kezelni. (és ez akár igaz lehet Maul –ra is, már ha lehet hinni annak, amit Obi mondott a trónteremben). Maul még megpróbál ellenállni korábbi mesterének, de az már megunta a játszadozást, így egy két fölhöz illetve falhoz kenést követően az egykori tanítvány úgy könyörög az életéért, mint egy csapdába szorult patkány. Sidious azonban hajthatatlan (naná, majd nem :D ), és a biztonság kedvéért még sütögeti kicsit. :evil:

 

Látom sokat beszéltetek annak kapcsán, mi lehet a célja Sidiousnak Maullal. Én is úgy látom, hogy mindenképp a túlélését akarja behatóbban vizsgálni. Talán sejti, hogy van valaki a háttérben, és nem lepődnék meg ha Talzinra fájna a foga. Láttuk, hogy Sidious megérezte Maul ténykedését, és kétlem, hogy Talzin mesterkedései elkerülték volna a figyelmét. Mindez megspékelve azzal amit Dooku elmesélhetett neki, hogy járt az Éjnővérekkel arra vezethette, hogy behatóbban tanulmányozza ezt a kérdést. Mert abban azért egyetérthetünk, hogy Talzin igen nagy hatalom birtokosa, így semmiképp nem lehet félvállról venni. Plusz ha ehhez még hozzátesszük azt a pletykát, hogy a boszorkány szerepelni fog a hatodik évadban, akkor felsejlik előttünk egy Talzin vs. Sidious meccs, ami ráadásul mindent meg is magyarázhat! :yes: A lényeg szerintem, hogy Palpatine –nak Talzin tudására fáj a foga. Főleg ha Talzin egy forcewilders akkor aztán igazán értékes lehet Sidi számára...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Maul nem túlszteroidozott lény, őt csak kiválasztották Sidiousnak, vagy segítettek neki kiválasztani Mault. Aztán ő meg kitanította. Mindene teljesen arányos, mint amilyen Savage is volt, mielőtt Talzin meglocsolt a zöld miarossebbel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talzin elvileg ismeri Sidioust... a zabrak anyja Maul szülőbolygójáról, az Iridoniáról hozta el az újszülöttet Dathomirra, ahol Sidiousnak adta (vagyis, gondolom a Sith a bolygón összefutott Talzinnal, hacsak annak nem volt oka elrejtőzni), aki Mustafaron kezdte meg a képzését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kétségtelen, hogy Talzin körül még sok a rejtély és van benne potenciál bőven.

A "fontos feladat" mi lehetett, amire Savage-nak utalt?

Ez a hatalomra törekvés Maul-lal?

Én mindig azt hittem, hogy az Éjnővérek számára is fontos lesz ez a feladat.

Savage-nak vége..Talzin-t ez nem fogja érzékenyen érinteni?

Mintha kicsit kijebb nőtt volna már a szemében, egyszerű eszkönél, Dooku megölésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom, hogy meleg dolgok lesznek még itt. :D

 

Egyébként feltűnt nektek, hogy Sidious utolsó mondatai már az új szinkronszínésztől vannak?

 

Nem tűnt fel. Meg is hallgatom. A revival-ban nagyon elütött a beszúrt mondat, itt meg nem. na minnyá visszajövök..

 

szerk: Tényleg! És Jó!! Lehet Sidi jobban megy neki, mint Palpi! Jó lesz ez.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban jó, alig lehet észrevenni, de azért nekem feltűnt. :) Sokkal jobb mint a Revival -ban hallott valaki.

Az érdekes, tekintve, hogy a kettő ugyanaz :D .

Első nézésre azt hittem, Abercrombie játszik a hangjával, azért ilyen más, de aztán beugrott, hogy ez már az új, Revival-es hang.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.