Ugrás a kommentre

5x16 - The Lawless


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát igen... Aki nem tudja elfogadni Mault, annak ez a szál nem jelent sokat. Egyébként nem tudom mi annyira nagy baj van vele, az SW történetében ezerszer nagyobb túlélések is voltak. :) De persze ez ízlés dolga, csak úgy megjegyeztem. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen... Aki nem tudja elfogadni Mault, annak ez a szál nem jelent sokat. Egyébként nem tudom mi annyira nagy baj van vele, az SW történetében ezerszer nagyobb túlélések is voltak. :) De persze ez ízlés dolga, csak úgy megjegyeztem. :)

Ilyen erővel (izé Erővel) az Uralkodó sem halt meg, amikor lezuhant. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

ATyaúristen. Hát ez a hármas valami elképesztő volt. Nem is tudom hol kezdjem. Leginkább a végén kezdeném.

Bár inkább kezdem azzal ami nem tetszett. Nem lesz sok. Maul és Vizsla túl könnyen átvették az irányítást a Fekete Nap és a Huttok emberei felett. Azért én nem hinném, hogy felfegyverkezve, sereggel a háttérben bárki besétálhat hozzájuk és nincs akkora seregük mint állat. Ennyi volt igazából ami nem jött be, de időhiány miatt elfogadom. Nem ez volt a lényeg.

A full sötét és komor hangulat ami végig uralta az egészet, már nagyon kellett. Ahogy Maul és Vizsla egymás ellen áskálódtak, hát tudni lehetett hogy mi lesz a vége. Maul nem egyszerű eset. Jó volt Embót újra látni, örültem hogy nem halt meg. De ez még csak a felvezetés volt.

Ötletes volt ahogy átvették a hatalmat Mandalore felett, bár itt is talán kicsit túl gyorsan történt meg.

Vizsla és Maul harca valami állati látványosra sikeredett, le kell újra szednem méghozzá HDben mert sajna most nem abban néztem. Maul annyira jó lett így a végére, hogy Savage lett a testőre, ő meg ilyen hideg és kimért lett, semmi agresszió nem látszott rajta csak eltakarított az útjából akiket kellett. Jó volt ennyi Mandalorit látni, és most a Halálőrséget értem, és őket is akcióban.

De hát a vége vitt mindent. Először is és még visszatérve az előző részre hogy meg merték lépni Vizsla halálát. Na de hogy Satine-ét. Hát akkorát néztem hogy na. Szegény KEnobi elég jól viselte, legalábbis nem olyan érzések ültek ki az arcára mint mondjuk Anakin mutatott volna ilyen esetben. És hát a vége. Mindig is Palpi volt az egyik kedvenc karakterem, bár azt hiszem ezzel sokan vagyunk így. Az EP3ban amikor harcol, kismilliószor néztem meg, és iszonyú jó volt itt valójában látni hogy mire is képes. Ezek az urgások, kard techika, az az ördögi mosoly ami az arcán van, megfizethetetlen számomra. Kicsit furán mutatott abban a csuklyában, vagy csak nem szoktam meg hogy egyáltalán látszik a szeme, de ennek ellére amit 3an műveltek...wow. És szegény Opressnek is annyi és Mault is elfogta. Kíváncsi vagyok mihez kezd majd vele, minden esetre örülök, hogy ő legalább nem halt meg, bár azt is megértettem volna. Ez az utolsó rész nagyon állat volt, olyan látvány, zene és hangulat hogy megnézném filmen is.

Erre az utolsó részre 10est adok, minden szempontból megérdemli, az egész 3 részre pedig 9et, remélvén, hogy az utolsó történettől leesik majd az állam. :)

There is no mercy! :D wááá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Részemről meg vagyok elégedve a szinkronnal.

Talán annyit meg kell jegyeznem, hogy Grúber Hugó még jobban hiányzik, mint Ian Abercrombie.

 

Nekem is. Össz-vissz csak egy sátáni kacaj hiányzott, mikor Sidious az ablakhoz nyomta a testvéreket. Szerintem Palpatine jelenlegi szinkronhangja inkább Abercrombiére hasonlít, mint McDiramidére. Nálunk túlzottan be vannak rögzülve a filmes hangok. Kíváncsi lennék milyen lenne, ha nálunk is cseréltek volna szinkronhangokat a TCW-ra, mint eredeti nyelven. Anakin kapna egy mélyebb hangot stb.

Egyébként valamiért számomra Matt Lanter sokkal inkább Anakin, mint Hayden Christensen. Az ő hangja valahogy... inkább Vaderesebb, mint Anakinosabb.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg vagyok elégedve a szinkronnal.

De jobban örültem volna, ha Palpatine Reviczky Gábor lett volna.

 

Igen, hisz nem volt rossz a Jedi visszatérben. De azthiszem, hogy ő egyeltalán nem volt még csak tcw hang sem, pedig kézenfekvő lett volna.

Úgyanígy lehetett volna Versényi László Tarkin..Hát erre nincs rálátásuk..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Ebben a részben gyakorlatilag magyarázatot kaptunk Maul túlélésre. A Sidious által tanultakat alkalmazta. A sötét oldal természetellenes képességek birtokába juttat. Anakin nem a semmiért tért át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nekem egy kicsit sántít ez az elmélet.

 

Sidious még az Ep.3-ban is egyértelműen azt mondja, hogy nem sikerült megtalálni a titok (a halál kijátszásának) nyitját, majd Vader-rel együtt az sikerülhet. Aztán a klasszikus trilógiában semmiféle utalást nem kapunk arra, hogy ez sikerült volna. Még az is egy kérdés, hogy az öregnek egyáltalán szándékában állt-e ezt vizslatni vagy csak Anakin megvezetéséhez kellett neki egy blöff alapjának.

Ezekhez képest furcsa lenne, ha a több, mint 10 évvel azelőtt súlyos sérüléseket szenvedő Maul már Sidious tanait alkalmazva élt volna túl. Ez ugyanis azt feltételezné, hogy az öreg már rég tudta a trükköt, hisz még a tanítványának is átadta olyan szinten, hogy az komolyan alkalmazhassa. Másrészt pedig ő maga is lenyűgözőnek titulálta egykori tanítványa mutatványát, amiből nem az jött le, hogy ő tanította volna neki.

 

Az meg már csak az én egyéni félelmem, hogy ez a motívum oda vezethet, hogy Sidious így vagy úgy (vagy már eleve tudta, vagy Maul tanulmányozásával tanulta meg, vagy Vader-rel jöttek rá, stb.) tényleg elsajátította a készséget és röhögve élte túl az Ep.6 végi eseményeket, hogy visszatérhessen a legújabb trilógiára. Ez a fejlemény pedig számomra elég ijesztő. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kicsit túl van dimenzionálva Maul visszatérése. :) Bár súlyos sérülést szenvedett, nem halálosat. Kritikus állapotban lévő testét képes lehetett életben tartani, felfokozott gyűlöletből, és bosszúvágyból erőt merítve, melyet Kenobi tette idézett elő benne. Az említett érzésekből való táplálkozás a Sith-ek egyik alapelve, így megmagyarázható Maul azon kijelentése, hogy a Sidious-tól tanultak tartották életben.

Nem hiszem, hogy kapcsolat lenne Maul esete, és Plagueis Ep3-ban említett képessége között. Palpatine meséje szerint Plagueis a midichloriánokat vette rá élet teremtésére, ezzel szemben Mault a vegytiszta gyűlölete tartotta életben. A TCW is ezt sugallja, halvány utalás sincs egyébre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kicsit túl van dimenzionálva Maul visszatérése. :) Bár súlyos sérülést szenvedett, nem halálosat. Kritikus állapotban lévő testét képes lehetett életben tartani, felfokozott gyűlöletből, és bosszúvágyból erőt merítve, melyet Kenobi tette idézett elő benne. Az említett érzésekből való táplálkozás a Sith-ek egyik alapelve, így megmagyarázható Maul azon kijelentése, hogy a Sidious-tól tanultak tartották életben.

Nem hiszem, hogy kapcsolat lenne Maul esete, és Plagueis Ep3-ban említett képessége között. Palpatine meséje szerint Plagueis a midichloriánokat vette rá élet teremtésére, ezzel szemben Mault a vegytiszta gyűlölete tartotta életben. A TCW is ezt sugallja, halvány utalás sincs egyébre.

Igen én is így látom. Anakin a második számú példa erre a dologra, pedig ő akkor még csak alig pár órája volt sith lovag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban gubancosnak látszik ez a halállegyőzős dolog, de egyetértek veletek, két külön esetről lehet szó. Maul tényleg csak azt használta a túlélésre, amit már a kezdetektől megtanítottak neki, gyűlölt valamit, aminek utálatától erőre kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vélem, Maul és Vader is csak a Sötét Oldalban rejlő erőket használta ki, amely a gyűlöletből, félelemből, haragból, birtoklási vágyból és erőszakból táplálkozik, ez pedig nem az, amiről Palpatine dumál (nem életet teremtenek, és nem másokat mentenek). Ezek azok a képességek, amelyek egyesek szerint természetellenesek, hiszen halálos sérülések túlélésére lehet képes az ember bizonyos szinten (Maul esetén még az éhhalál és kiszáradás is számba vehető volt, amíg meg nem épült a pók altest).

Szóval Vader és Maul túléltek egy hosszú távon túlélhetetlen sérülést, de milyen áron? Egyikük sem tudna járni, vagy egyáltalán, hosszú távon életben maradni gépek nélkül, ráadásul mentálisan is megzavarodtak (Maul jobban, Vader csak egy kicsit). Tehát fizikai és mentális sérülések árán menekültek meg a haláltól. Ez is ironikus része a dolognak, hiszen Anakin megkapja, amit akart: képességet a halál legyőzésére, csak nem úgy, ahogy várta. Ellenben Maulnak teljesen megfelel ez a szörnyszülött lét. Ezért is csípem jobban Mault, mint Sith-et, valahogy sokkal igazabb Sith-nek tűnik, mint Vader vagy Tyranus, Sidious méltó tanítványa, ugyanakkor első kudarca. Persze, mindez csak a TCW-nek hála alakult így.

 

Amúgy érdekes helyzet, hogy Vader és Mauk esetében is Kenobi volt ennek a természetellenes túlélésnek a gócpontja. :)

 

Maul túlélésében végül is nem az az igazi kérdés, hogy hogyan volt képes erre, hanem az, hogy hogyan tűnt el a Nabooról, kötött ki egy űrbéli szemétdombon és épített magának gép-póktestet, miközben úgy megzavarodott, hogy értelmesen nem tudott beszélni. Ez az "apróság", ami miatt még mindig vannak gondok Maul túlélésével. Oké, van rá egy idétlen magyarázat egy webcomic képében, de bocs, hogy azt a baromságot nem tudom lenyelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is így vélem, Maul és Vader is csak a Sötét Oldalban rejlő erőket használta ki, amely a gyűlöletből, félelemből, haragból, birtoklási vágyból és erőszakból táplálkozik, ez pedig nem az, amiről Palpatine dumál (nem életet teremtenek, és nem másokat mentenek). Ezek azok a képességek, amelyek egyesek szerint természetellenesek, hiszen halálos sérülések túlélésére lehet képes az ember bizonyos szinten (Maul esetén még az éhhalál és kiszáradás is számba vehető volt, amíg meg nem épült a pók altest).

Szóval Vader és Maul túléltek egy hosszú távon túlélhetetlen sérülést, de milyen áron? Egyikük sem tudna járni, vagy egyáltalán, hosszú távon életben maradni gépek nélkül, ráadásul mentálisan is megzavarodtak (Maul jobban, Vader csak egy kicsit). Tehát fizikai és mentális sérülések árán menekültek meg a haláltól. Ez is ironikus része a dolognak, hiszen Anakin megkapja, amit akart: képességet a halál legyőzésére, csak nem úgy, ahogy várta. Ellenben Maulnak teljesen megfelel ez a szörnyszülött lét. Ezért is csípem jobban Mault, mint Sith-et, valahogy sokkal igazabb Sith-nek tűnik, mint Vader vagy Tyranus, Sidious méltó tanítványa, ugyanakkor első kudarca. Persze, mindez csak a TCW-nek hála alakult így.

Egyetértünk.

Maul-lal kapcsolatban is, szerintem is ő a tipikus sith tanítvány, jobbat nem is lehetett volna alkotni. Nekem nagy szívfájdalmam volt, hogy ennyire kevés szerepet kapott a Saga-ban, sokkal több volt benne. Mondjuk aztán a TCW megoldása kapcsán inkább maradt volna ez mégis ennyiben... :)

 

Maul túlélésében végül is nem az az igazi kérdés, hogy hogyan volt képes erre, hanem az, hogy hogyan tűnt el a Nabooról, kötött ki egy űrbéli szemétdombon és épített magának gép-póktestet, miközben úgy megzavarodott, hogy értelmesen nem tudott beszélni. Ez az "apróság", ami miatt még mindig vannak gondok Maul túlélésével. Oké, van rá egy idétlen magyarázat egy webcomic képében, de bocs, hogy azt a baromságot nem tudom lenyelni.

Na ez az. Végre valaki még bedobta ezt a témát. Mindig Anakin a példa, hogy de hát ő is túlélte. Csak épp azt felejtik el, hogy Anakin majdnem halottan (alig volt benne élet) feküdt félig elégve Mustafar lávapartjainál, ahonnan komoly orvosi támogatással Sidious szállította el és szintén komoly orvosi segítséggel rögtön elvégezték rajta a beavatkozást. Ennek így lett az a drámai következménye, ami.

Na most Maul-nál nem nagyon tudom elképzelni hogyan történhetett meg a dolog. Egyedül 100%, hogy képtelen volt eljönni a lyukból, szándékosan meg nem volt ki segítsen neki. Állítólag vmi üzemanyagtartályba vezetett a cső, ahonnan "véletlenül" őt is elszállították és végül a szemétdombon kötött ki. Ez elég bugyuta magyarázat, de jobbat aligha lehet kitalálni a dologra.

Ennek ellenére teljesen irreális, hogy ezt olyan lazán kezelte, hogy aztán még saját magának összefabrikáljon egy olyan cuccot láb helyett és fel is operálja magának. Ha minderre egy Maul képes volt, akkor lehetnek még itt tucatszámra régi visszatérők. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, van rá egy idétlen magyarázat egy webcomic képében, de bocs, hogy azt a baromságot nem tudom lenyelni.

Pedig onnan valaki elvitte egy szemétdombra, másképp elképzelhetetlen hogyan került oda. Ja vagy mégis...ha teleportálták. :) Még mindig úgy vélem, hogy Talzin benne volt a dologban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dettó, én sem tudnék más magyarázatot, mint Talzin muter ügyködését, ha elvetjük a webcomicos megoldást. Szerintem nem lehetséges, hogy ne segített volna neki valaki, aki olyan állapotba hozta, hogy megkezdhesse nagy útját eme epizódig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig onnan valaki elvitte egy szemétdombra, másképp elképzelhetetlen hogyan került oda. Ja vagy mégis...ha teleportálták. :) Még mindig úgy vélem, hogy Talzin benne volt a dologban.

Én is csak ezt tudom elképzelni, már csak a korábban látott epizódok tükrében is. Csak az a kár, hogy nem mondták el vagy mutatták meg, hogy hogyan. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
  • 1 évvel később...

Nagyon sok párhuzamot felsoroltatok itt, de volt egy, amit nem láttam, pedig végigolvastam a topicot. Aztán az is lehet, hogy csak én látom bele. :D

 

Szóval ugye Maul bosszúhadjáratának Kenobi ellen az lett volna a lényege, hogy Kenobi átérezze azt a szenvedést, amit ő élt át azután, hogy halottnak hitték.

 

Végül ez milyen szépen a visszájára fordult: amikor Savage halálos szúrást kapott, Maul talán átérezhette azt, amit Obi-Wan érzett, amikor ő ölte meg Qui-Gont. Palpatine ugyanúgy kettéválasztja őket, mint ahogy Maul választotta ketté Obi-Want és a mesterét, majd ugyanúgy hasbaszúrja Savaget, mint ahogy Maul tette Qui-Gonnal. Tehetetlenül kellett végignéznie a testvére halálát, aki talán - ha nem is biztos, hogy Maul szótárában a "szeretet" létezik - de mégis az egyetlen lény lehetett, akinek az élete ért számára bármi többet puszta eszköznél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban!

Maul meg is érdemelte a dolgot.

Szegény Savage viszont nem. Én abba szoktam belegondolni, mikor ezeket a részeket nézem, hogy Savage mennyire rosszkor volt rossz helyen. Jóravaló fair figura volt.

Mindent elvett tőle, hogy belerángatták a sötét oldal játékába..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.