Ugrás a kommentre

5x17 - Sabotage


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Cato Neimoidia hatalmas volt, ahogy az Eta-2-esek megjelenése is (bár volt egy kis animációs baki velük, aki megtalálja kap egy sütit).

Az egyik pillanatban még csukva a szárnyuk, aztán már nyitva? :P Vagy a "biztonsági öv" hiánya? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár kimondottan nem szeretem a különféle helyszínelős tucatsorozatokat, melyek felépítésére az epizód nagyban emlékeztetett, hála az SW-univerzumba való profi és hangulatőrző átültetésnek, a remek karaktereknek, valamint az elgondolkodtató és érdekfeszítő mögöttes tartalomnak, nagyon tetszetős felvezetést kaptam végül! Nem vártam el, hogy az előző sztorihoz hasonlóan, über-pörgős (ekkor ugye meg az a gond sokaknak, hogy zsúfolt) epizódot kapjak, tekintve, hogy egy várhatóan komoly, drámai és monumentális szál van kibontakozóban. Sejtettem, hogy a Sabotage mindössze csupán sejtető előszele az eseményeknek. A spoilermentesség szerencsére kifizetődő volt, annak ellenére, hogy történetileg nem ez volt a legeseménydúsabb epizód az évadból. Egyedül Cato Neimoidia feltűnését sejtettem, egy korábbi trailer kapcsán.

 

Az eseményeket tekintve külön tetszett, hogy megismerhettük az átlagpolgárok háború iránti érzéseit, továbbá megosztó véleményüket, az úgynevezett "jófiúkról". A Templom előtti tüntetés remekül érzékeltette, hogy a háború nem csak kezdi kifordítani önmagából a Rendet, de a nép szemében ők is felelősek a rengeteg vérontásért galaxis-szerte. Ilyen alapokra helyezve egy hasonló szabotázs nem csak hogy tovább fokozza a polgárok ellenszenvét a Rend iránt, de a Jedik egymás iránti bizalmát is képes alaposan megrendíteni. Jó példa erre Windu szavai, aki szenvtelenül felvázolja, hogy Jedik is lazán robbanthattak a hangárban, a kétség legapróbb szikrája nélkül. Szintén érzékletes Ahsoka és Anakin ellentéte. Míg a lány őszintén, és talán naivan eleinte feltétel nélkül hisz társai ártatlanságában, addig a tapasztaltabb Anakin tudja, hogy a soraikból felemelkedő áruló személye is több, mint lehetséges opció. Jó példa Dooku és Krell pálfordulása. Ez utóbbi megemlítése remek kitekintés volt az Umbarán zajlott eseményekre, érzékeltetve, hogy nem lett elfelejtve a tábornok tette, nem maradt következmények nélkül. Tehát, ilyen alapokra építeni egy szabotázst több, mint ügyes húzás, többek közt ezért is érzem Palpatine kezét az ügyeben, mint értelmi szerző. Érezhetően vészesen közeledünk az Ep3 felé, így a Sith terve beteljesedésének csúcspontjához közeleg. Egy efféle akcióval láthatóan megrendíti a Jedik egymás iránti bizalmát (ami egyértelműen Anakin szempontjából válik előnyére elsősorban), továbbá fokozza a nép ellenszenvét is, mely a Rend befeketítésére és leendő Birodalma megalapításának nyújt kiváló táptalajt.

 

Valamint... eddig nem cáfolták meg a nemrég felvázolt Ahsoka-teóriám, épp ellenkezőleg... a rész megerősítette az elképzelésem. Továbbra is úgy vélem, hogy a padawan lány sajnálatos, ellene szőtt összeesküvés áldozata lesz, Palpatine révén. Kikezdhetetlen bizonyítékok felmutatásával Skywalkerrel (az epizód fényében) talán mégsem lesz olyan nehéz elhitetni, hogy tanítványa esetleg árulóvá lett a háború során, a közösen átélt kalandok, és napról napra mélyülő barátságuk ellenére. A Sith szempontjából így harmadoldalú haszon is származhat a szabotázsból a Jedik egymás közti, és a nép irántuk való bizalmatlanságán kívül... Ahsoka eltávolítása Skywalker mellől a lány befeketítésével, és az általa képviselt pozitív, Jedi-eszmék megalázásával. Belegondolva, több haszont szerez ebből az öreg, mint a lány egyszerű megöletésével, ami még logikusabbá teszi az egészet. Ahsoka mindenképp pozitív hatással van mesterére, ami Palpatine terveire nézve semmiképpen nem előnyös. Továbbá a Jedi-lovag számára ezáltal még nyilvánvalóbbá válna, hogy akár a hozzá legközelebb álló Jedikben is csalódhat, ami újfent remek táptalaj lenne az Obi-Wannal való későbbi szétszakításának. El kell ismernem, brilliáns Palpatine. Természetesen remélem, hogy nem jár sikerrel, legalább Ahsokát illetően nem. Nem volna jó, ha így végezné, ugyanakkor próbának kiváló mind önmaga, mind Skywalkerrel való kapcsolata számára. De tény ami tény, a lány az Ep3-ra valami módon eltűnik Skywalker mellől, amibe nem fér bele az "épp másik küldetésen van" magyarázat, már ha hihetőséget szeretnénk.

 

A terv részleteire nagyon kíváncsi vagyok, számomra nyilvánvaló, hogy Letta csupán egy egyszerű báb, valamint az is felettébb gyanús, hogy a rész végén minden elrendeződött... látszólag persze. Túl sima az ügy így, hogy Letta a Jedik iránti ellenszenve miatt áldozta fel férjét azért, hogy némi kárt okozzon a Rend falai mögött. Ráadásul semmi értelme... a nő láthatóan szerette férjét (nekem legalábbis nem tűnt színleltnek a játéka ezen része), kizártnak tartom, hogy önszántából megölette volna ennyiért. Ha így is lenne, nem sokat ért volna ezzel a "kis" robbanással, legfeljebb fokozza a Jedik iránti ellenszenvet, ha kiderül, hogy közülük való a tettes. Ezzel sok mindent elér, csak épp nem szünteti meg a háborút és az erőszakot, ami ellen olyan hevesen tüntetett. Sok rejtély övezi a csajt, egyértelműen nem derül ki a helyzet. Szerintem valaki megvezette, manipulálta, esetleg megfenyegette... vagy közvetve, vagy közvetlenül, de továbbra is Palpatine-ra gondolok. Azt nem értettem, hogy Jackar Bowmani keze egyrészt hogy maradt épen, amikor a robbanás apró darabokra szaggatta testét, valamint hogy került egy másik helyiségbe...? Ez ismét az összeesküvésre, háttérbeli manipulációra utal, valamint arra, hogy valóban a Jedik közt lehet Palpatine egyik embere, akinek szabad bejárása van a Templomba. A furcsa az, hogy Anakinék nem is feszegették a témát a vándorló kéz kapcsán. Mindenesetre érdekes és sejtelmes, ahogy az egész epizód.

 

Cato Neimoidia újbóli feltűnésének örültem, de... szakadár támadás? Talán ezzel is a bolygó "ártatlanságát" óhajtották bizonyítani a szakadárokkal való szövetkezés kapcsán, ami jól tudjuk, hogy nem alaptalan. Viszont nagyon hangulatos helyszín volt, remekül visszaadta a The Force Unleashed 2-beli érzést. Ami még hangulatosabb volt, egyúttal remek és egyértelmű utalás az Ep3 nyitójelenetére, az Ahsoka és Anakin duója. Csak ezúttal Skywalker volt a mester. Hiányzott már a köztük lévő fesztelen poénkodás, szintén Skywalker Obi-Wannal való párosára emlékeztetett. Az Eta-2 (nagy piros pont jár, szintén érzékelteti, hogy közeleg az Ep3), ARC-170-esek, droid Tri-vadászok, kullancsdroidok, hőkövető rakéta... egy az egyben felidézték a coruscanti csata jelenetét. Ahsoka mentőakciója baromi jó volt, profi módon mentette meg mesterét a valószínű haláltól. Bár ezt el is vártam tőle. :P Különben az egész részben hozta a formáját, valamint mindvégig elképesztően aranyos volt. :)

 

A felbukkanó háttérszereplőknek különösen örültem... végre megtelt élettel nem csak a tanácsterem, de az egész Templom. Barriss és Sinube cameo-ja szintén bejött, ahogy Cin Drallig TCW-be emelése is. A nanodroidok ötletes elemek voltak, remekül mutatja, milyen szintű technikai fejlettség uralkodik a Galaxisban. A Bowmani lakásán zajló jelenet tetszett, ismét betekintést nyerhettünk, egy teljesen hétköznapi, coruscanti polgár mindennapjaiba. Az üldözéses jelenet csakugyan bejött, látványos és érdekes volt a kiszámítható végkimenetellel együtt. A végén Ahsoka Pókember pózban azért befigyelt. :D A robbanás holoképe nagyon hangulatos volt a maga kékes fényáradatával. A helyszínelő droid szintén érdekes elem, a Russo névről egy helyszínelős sorozatkarakter ugrott be, de amennyire képben vagyok ezekkel a sorozatokkal, nem mondom biztosra.

 

Lényeg a lényeg, remek, hangulatos, érdekes és sejtelmes kis felvezetés volt a Sabotage. A képi világ, karakteranimáció és zenei aláfestés természetesen szokás szerint profi volt. Ezt követően még nehezebb lesz megtartani spoilermentességemet, de minden erőmmel rajta leszek. Nagyon kíváncsian várom a folytatást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Eta-2 (nagy piros pont jár, szintén érzékelteti, hogy közeleg az Ep3), ARC-170-esek, droid Tri-vadászok, kullancsdroidok, hőkövető rakéta... egy az egyben felidézték a coruscanti csata jelenetét.

Tudom apróság, de azok csak Z-95-ös Headhunterek voltak és nem ARC-170-esek. Ezek egyszemélyesek, kisebbek, jobban manőverezhetőbbek, azonban tűzerőben gyengébbek a "bátyjuknál".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valami hasonlót vártam Sky. :D

 

Valamint... eddig nem cáfolták meg a nemrég felvázolt Ahsoka-teóriám, épp ellenkezőleg... a rész megerősítette az elképzelésem. Továbbra is úgy vélem, hogy a padawan lány sajnálatos, ellene szőtt összeesküvés áldozata lesz, Palpatine révén. Kikezdhetetlen bizonyítékok felmutatásával Skywalkerrel (az epizód fényében) talán mégsem lesz olyan nehéz elhitetni, hogy tanítványa esetleg árulóvá lett a háború során, a közösen átélt kalandok, és napról napra mélyülő barátságuk ellenére. A Sith szempontjából így harmadoldalú haszon is származhat a szabotázsból a Jedik egymás közti, és a nép irántuk való bizalmatlanságán kívül... Ahsoka eltávolítása Skywalker mellől a lány befeketítésével, és az általa képviselt pozitív, Jedi-eszmék megalázásával. Belegondolva, több haszont szerez ebből az öreg, mint a lány egyszerű megöletésével, ami még logikusabbá teszi az egészet. Ahsoka mindenképp pozitív hatással van mesterére, ami Palpatine terveire nézve semmiképpen nem előnyös. Továbbá a Jedi-lovag számára ezáltal még nyilvánvalóbbá válna, hogy akár a hozzá legközelebb álló Jedikben is csalódhat, ami újfent remek táptalaj lenne az Obi-Wannal való későbbi szétszakításának. El kell ismernem, brilliáns Palpatine. Természetesen remélem, hogy nem jár sikerrel, legalább Ahsokát illetően nem. Nem volna jó, ha így végezné, ugyanakkor próbának kiváló mind önmaga, mind Skywalkerrel való kapcsolata számára. De tény ami tény, a lány az Ep3-ra valami módon eltűnik Skywalker mellől, amibe nem fér bele az "épp másik küldetésen van" magyarázat, már ha hihetőséget szeretnénk.

 

Ez szép, csak az a baj, hogy arra egy deka utalás nem volt, hogy Ahsokát akarnák bemocskolni. Egyébként én már ettől a résztől vártam volna ezt, ráadásul a végén minden happy. :?

 

A terv részleteire nagyon kíváncsi vagyok, számomra nyilvánvaló, hogy Letta csupán egy egyszerű báb, valamint az is felettébb gyanús, hogy a rész végén minden elrendeződött...

Számomra egyértelműnek tűnik immár, hogy Letta a helyzet kulcsa. Lehet, hogy az egész hajcihő csak megrendezett színjáték (persze a robbanást kivéve).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letta csak szerepet játszott. Ő a felesége egy "embernek" aki abban a hangárban dolgozott ahol a robbanás volt. Teszem azt ha bujdokolni kezd akkor ép eszű ember arra gondol, hogy biztos vaj van a fején, azért bujdokol, így az volt a logikus, hogy oda megy a választ kereső tömeghez mint aggódó hozzátartozó. Ezután már csak félre kellett volna vezetnie a jediket, és minden oké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész nekem olyan felemás volt. A kezdésnél simán eldobtam az agyam, mert annyira moziszerű látványt hoztak. Csak tátottam a szám és reméltem, hogy köröznek majd párat a felfüggesztett városok fölött (nem mintha azok ilyen felépítésének sok értelme lenne). Aztán egyszerre nevettem minden poénon a kullancsdroikkal kapcsolatban. Nem is értettem, hogy kilyukadt burkolattal hogyan is akart volna visszarepülni az űrbe? Ez olyan zavaros volt.

 

Aztán minden jónak vége szakadt és átváltottunk az "előjáték" után a tényleges epizódra. Őszintén szólva az nem jött be, még ha imádtam a sok Jedi mestert együtt. Az egész indok nevetséges volt, hogy miért Ahsoka és Anakin nyomoz. Mert ők nem tehettek le egy időzített bombát vagy mi? Azt sem értettem, hogy miért kezdték el rögtön a Jediket vádolni, hiszen bárki, így személyzet, klón katona vagy droid is véghez vihette az akciót.

 

A látványos nyomvizsgálat nagyon bejött, de ha időben előre és hátra tudják tekerni a repülő darabokat, akkor olyan nagy kunszt lett volna még korábbra húzni a "szalagot" és megnézni, hogy robban fel az elkövető? Arról nem is beszélve, hogy nagyon be kellett hogy kamerázzák a helységet, hogy utána térben visszafelé ki lehessen számítógépekkel számolni, hogy melyik darab honnan esett hová. Ha viszont erre képesek, akkor az elkövetőt is láthatták a felvételen. A kéz problémát pedig már ti is mondtátok. Ezen a logikai buktatón nem tudtam magam túltenni, de majd ti segítettek.

 

Ami nem jött még be, hogy milyen szegényesen volt "berendezve" a dolgozó pár lakása. Oké, hogy így egyszerűbb animálni, de mindenki otthona tele van motyóval függetlenül attól, hogy valaki gazdag vagy csóró, mert évek alatt felhalmozunk ezt-azt. :)

 

Szóval a legeleje olyan 10 pont, a másik négyötöd epizód olyan 4-5 körül van. :S

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nem is értettem, hogy kilyukkadt burkolattal hogyan is akart volna visszarepülni az űrbe? Ez olyan zavaros volt.

Elég zavaros valóban. Milyen űrbe akartak visszamenni? :hehe:

 

Aztán minden jónak vége szakadt és átváltottunk az "előjáték" után a tényleges epizódra. Őszintén szólva az nem jött be, még ha imádtam a sok Jedi mestert együtt. Az egész indok nevetséges volt, hogy miért Ahsoka és Anakin nyomoz. Mert ők nem tehettek le egy időzített bombát vagy mi? Azt sem értettem, hogy miért kezdték el rögtön a Jediket vádolni, hiszen bárki, így személyzet, klón katona vagy droid is véghez vihette az akciót.

Ez kb. olyna kérdés, minthogy Anakint miért Anakinnak hívják, Ahsokát meg Ahsokának, mert hívhatnák pl.....Brinhildának is. :roll:

 

A látványos nyomvizsgálat nagyon bejött, de ha időben előre és hátra tudják tekerni a repülő darabokat, akkor olyan nagy kunszt lett volna még korábbra húzni a "szalagot" és megnézni, hogy robban fel az elkövető? Arról nem is beszélve, hogy nagyon be kellett hogy kamerázzák a helységet, hogy utána térben visszafelé ki lehessen számítógépekkel számolni, hogy melyik darab honnan esett hová. Ha viszont erre képesek, akkor az elkövetőt is láthatták a felvételen. A kéz problémát pedig már ti is mondtátok. Ezen a logikai buktatón nem tudtam magam túltenni, de majd ti segítettek.

A szögek kiszámítása után, a roncsok repülése íve sem jó!!!! Hát mégis hogyan gondolták ezt?? Einstein forog a sírjában.

 

Ami nem jött még be, hogy milyen szegényesen volt "berendezve" a dolgozó pár lakása. Oké, hogy így egyszerűbb animálni, de mindenki otthona tele van motyóval függetlenül attól, hogy valaki gazdag vagy csóró, mert évek alatt felhalmozunk ezt-azt. :)

Nem láttad hol laknak? Milyen környéken? Ő nem halmozott fel semmit. Na bumm. Ezen fennakadni....

 

Szóval a legeleje olyan 10 pont, a másik négyötöd epizód olyan 4-5 körül van. :S

:45:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody : Ilyen egy kukacoskodó Goa'uld. Nem kell kiakadni. :peace:

 

2:08-nál Ahsoka mondja R2D2-nak, hogy repüljön vissza a cirkálóhoz az eszméletlen Anakinnal. Bár oké, nem láthatta a sérülés mértékét.

 

Lezuhannak a darabok a robbanás után, akkor utána mégis miből számítják ki, hogy mi repült honnan. Az égési nyomokból a padlón? . Mert azt nem látták a projektor nélkül? Vagy nem volt DNS maradvány? Na mindegy, nem kötözködök, mert Ody légzsilipbe rak. :pfff:

 

 

A bolygónak utána kell olvasnom. Miért vannak az épületek fejjel lefelé 1:39-nél? Fordított gravitáció? Anakin térben nem fordult meg a repcsijével, szóval nem értem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody : Ilyen egy kukacoskodó Goa'uld. Nem kell kiakadni. :peace:

Le kell vágni azt a Goa'uld -ot. :P

 

2:08-nál Ahsoka mondja R2D2-nak, hogy repüljön vissza a cirkálóhoz az eszméletlen Anakinnal. Bár oké, nem láthatta a sérülés mértékét.

Mondja neki, mert lövése sincs mi baja Anakin hajójának. Ő csak azt tudja, hogy elájult.... A léket hogy láthatta volna kedves Goa'uld barátom? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szép, csak az a baj, hogy arra egy deka utalás nem volt, hogy Ahsokát akarnák bemocskolni. Egyébként én már ettől a résztől vártam volna ezt, ráadásul a végén minden happy. :?

 

Számomra egyértelműnek tűnik immár, hogy Letta a helyzet kulcsa. Lehet, hogy az egész hajcihő csak megrendezett színjáték (persze a robbanást kivéve).

Nem mondanám, hogy minden happy, hiszen akkor miről szólna a maradék 3 rész? Gondolom ehhez lesz közük, nem 3 független részről van szó. Mint írtam, nekem így gyanúsan egyszerű az ügy: Letta nem szívleli a Jediket, ezért kinyírja a férjét, hogy végezhessen pár hangárban lévő személlyel. Másrészt, mi a garancia, hogy a Jedik lesznek megvádolva a robbantással, ha Bowmani cafatokra hullik? Majd a csaj szándékosan kitűnik a tömegből, hogy ő is érintett legyen az ügyben, a menekülésével pedig gyakorlatilag szándékosan leleplezi magát. Nem áll össze, legalábbis nagyon zavaros és logikátlan így. Többek közt ezért is gondolom, hogy több van a dolog mögött, mint amennyi, kiderült. Persze meglehet, hogy én komplikálom túl.

 

Ahsoka befeketítésére talán nem volt sok utalás, (bár a Jedikben való csalódás kihangsúlyozása Anakin részéről halvány utalás lehet a későbbiekre) de felteszem, (100. epizód trailer spoiler)

nem véletlenül menekül a lány a hatóságok elől Coruscanton. Főleg ez az, ami továbbra is fenntartja a gyanúmat Palpatine mesterkedése kapcsán.

 

 

Tudom apróság, de azok csak Z-95-ös Headhunterek voltak és nem ARC-170-esek. Ezek egyszemélyesek, kisebbek, jobban manőverezhetőbbek, azonban tűzerőben gyengébbek a "bátyjuknál".

Valóban, kösz a korrekciót!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondanám, hogy minden happy, hiszen akkor miről szólna a maradék 3 rész? Gondolom ehhez lesz közük, nem 3 független részről van szó. Mint írtam, nekem így gyanúsan egyszerű az ügy: Letta nem szívleli a Jediket, ezért kinyírja a férjét, hogy végezhessen pár hangárban lévő személlyel. Másrészt, mi a garancia, hogy a Jedik lesznek megvádolva a robbantással, ha Bowmani cafatokra hullik? Majd a csaj szándékosan kitűnik a tömegből, hogy ő is érintett legyen az ügyben, a menekülésével pedig gyakorlatilag szándékosan leleplezi magát. Nem áll össze, legalábbis nagyon zavaros és logikátlan így. Többek közt ezért is gondolom, hogy több van a dolog mögött, mint amennyi, kiderült. Persze meglehet, hogy én komplikálom túl.

Nem hiszem, hogy Te komplikálod túl. Valószínűleg sokkal szövevényesebb az ügy mint elsőre hinnénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na de akkor amikor feltűnt még a kutya se gondolt rá. Egyáltalán minek ment oda? Plusz ha ilyen tervem van akkor arra is van elképzelésem hogy tűnök el a színről nem? :)

 

Gondolom jedik hozzátartozókat is kikérdezték volna, ezért ment oda. Jedik mindenkit megtalálnak, még Sidiust is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs' Norbi, de ez értelmetlen. :P

 

Én fejemben értelmes :D

 

Sokan úgy próbálják eltitkolni bűnüket, hogy együttműködőek a hatóságokkal, lásd Agatha Christie: Az Ackroyd gyilkosság, ahol

 

maga az elbeszélő a gyilkos.

 

 

Remélem így már érted mit akarok mondani. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, Ody, Sky nagyon jókat írtatok most is :clap: Én most készülök nekiállni az 1080-asnak, utána majd igyekszem én is írni valamit, mert ez most tényleg nagyon bejött :D

 

Egyébként nem értem mit van mindenki úgy fennakadva azon a kezen, szerintem pofon egyszerű a képlet:

1: A nanobot-bombák a pasi vérében voltak. Amik a épp keze ereiben voltak valami oknál fogva nem robbantak fel, pl rádió jelen jött a parancs, a hapsi meg pont úgy bütykölt valamit a hajóban, hogy a keze le volt árnyékolva. Jó persze valószínűtlen és egy kissé nagyon erőltetett, de ez nem az a fajta logikai bukta, mint pl hogy a "Point of Return"-ben, mégis hogy a f*nében nyitották ki Gascon-ék a Venator hangárját, mikor megszöktek. (:facepalm:) Érdekes módon, nem emlékszem, hogy azon a valóban kolosszális bakin rajtam kívűl bárki fennakadt volna...

2: Nyilván nem abban a teremben találták meg a kezet, hanem a droidok szimplán átvitték oda mire Anakin-ék megérkeztek.

 

Letta valóban elég furcsán viselkedett itt, én egészen a végéig nem hittem el, hogy tényleg ő volt, és utána is csak vakartam a fejem...

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz, Werebazs! :peace:

 

A magyarázat oké, bár annyira azért nem pofonegyszerű. :P Amikor először néztem, nekem valamiért evidens volt, hogy Russo azonnal a helyszínre hívta Ahsokáékat, amikor rátalált a kézre, és nem nyúlt hozzá a bizonyítékhoz, míg a Jedik nem látták eredeti környezetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Russo nem kimondottan úgy viselkedett ebben a részben, mint akit különösebben érdekelne, hogy a Jedik esetleg eredeti környezetében akarnák megvizsgálni a bizonyítékot. Egyébként valószínűleg készítettek róla felvételt :D

 

Időközben megjött az ep guide is, és magyarázatot adott a "Senki nem mondta, hogy Jackar meghalt." ""bakira" is: Ahsoka szó szerint azt mondta, hogy "Someone made Jackar the bomb" azaz "Valaki bombát gyártott Jackar-nak", nem pedig azt, hogy "Someone made a bomb out of Jackar." ("Bombát csinált Jackar-ból"). Azt, hogy "Someone made Jackar the bomb" csak az érthette úgy hogy "Bombát csináltak Jackar-ból." aki tudta, hogy mi is történt valójában! Tehát Ahsokának nem csak Lettát, de még a közönséget is sikerült felültetnie!!!! :D

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben megjött az ep guide is, és magyarázatot adott a "Senki nem mondta, hogy Jackar meghalt." ""bakira" is: Ahsoka szó szerint azt mondta, hogy "Someone made Jackar the bomb" azaz "Valaki bombát gyártott Jackar-nak", nem pedig azt, hogy "Someone made a bomb out of Jackar." ("Bombát csinált Jackar-ból"). Azt, hogy "Someone made Jackar the bomb" csak az érthette úgy hogy "Bombát csináltak Jackar-ból." aki tudta, hogy mi is történt valójában! Tehát Ahsokának nem csak Lettát, de még a közönséget is sikerült felültetnie!!!! :D

Oh, a kis pimasz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerintem pofon egyszerű a képlet... Jó persze valószínűtlen és egy kissé nagyon erőltetett

 

Most akkor hogy is van ez?

Egyébként meg, ha nem is robbantak fel közvetlenül a vérében, attól még a kéz, hogy maradt épen, ha mellett volt közvetlenül a robbanás :? , mert amit mondjuk nem árnyékoltak le az mellette fel robbant a csuklójától felfelé és elég rendesen leamortizálta a berendezést. Tehát, ha le is árnyékolták a benne lévő bombát, közvetett módon a kéznek akkor is el kellett volna pusztulnia... A másik, hogy Anakinék nem is filóztak el ezen, pedig szerintem nem volt ilyen egyértelmű a helyzet :)

 

Szerintem amúgy nem kell ebbe semmi logikát belelátni, itt egyszerűen a kényelmesebb megoldást választották és nem is akarták megmagyarázni. Úgyis csak egy elemként szolgált, amivel utána folytathatták a nyomozást... Lehet a későbbiekben megmagyarázzák (monndjuk nem is feltétlenül fontos, addigra sokan már úgyis elfelejtik), de ez egyelőre továbbra is értelmetlen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha nem is robbantak fel közvetlenül a vérében, attól még a kéz, hogy maradt épen, ha mellett volt közvetlenül a robbanás :?

Na igen, én is ezen kezdtem agyalni... De ha R2 túlélt egy csillagrombolót cafatokra szaggató robbanást, Jackar egyik alkarja is megúszhatta valahogy. Persze logikai szempontból tisztább lett volna, ha Russo a fickó apróbb maradványaira lel rá, azokból ugyanúgy kimutathatók lettek volna a nano-droidok, de érthető, ha egy "gyereksorozatba" ilyet nem szívesen ültettek bele. Én el tudok siklani az ilyen apróságok felett, mert ettől a sztori még abszolút élvezhető, és érdekes. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúú ez valami fantasztikus rész volt. :) Sikerült szinte teljesen spoiler-mentesnek maradnom, így minden új volt. Amikor Cato Neimoidia, az egyik kedvenc bolygóm, megjelent a rész elején, cwsak ámultam. Gyönyörűre sikeredett, a TCW nagyon sokat fejlődött a látvány terén. :) Maga a rész nagyon hajazott egy CSI epizódra, és ez fantasztikus volt (CSI: Coruscant? :lol: ) Robbantás a Jedi-hangárban... örülök, hogy képet kaptunk az aktuális közhangulatról. A lakosság egyre inkább belefárad a háborúba, és a Jedik is sokat veszítettek a népszerűségükből. Nyilván erre Palpatine is rájátszik. Örülök, hogy megemlítették Krellt. Az epizódot a készítők nagyon jól felépítették, ahogy lépésről-lépésre nyomozták ki Ahsokék a tettest. Hogy a fenébe jöhetett össze Letta és az abyssin Jackar? :D (egyébként ezzel ismét egy régi SW faj debütált a TCW-ben, hatalmas piros pont). A nanorobotok először furcsának hatottak az SW univerzumban, de miért ne? Anno a kullancsdroidoknál is hasonlót éreztem és ma már el se tudom képzelni nélkülük a CIS haderőt. :)

 

Felbukkant egy újabb filmes szereplő, Cin Drallig képében. :) Furcsa belegondolni, hogy Anakin lesz később a gyilkosa.

 

Ismét ki kell emelnem a látványt, amely lenyűgözőre sikeredett a coruscanti alvilág, komolyan, eltudnék képzelni egy külön sorozatot, amely csak ezen a bolygón játszódik. :) Egyértelműen egy felvezető részt láttunk, hiszen még nem tiszta, hogy ki áll pontosan a hangár felrobbantása mögött. Ez a rész nagyon biztató volt a továbbiakra nézve, ha így folytatódik, ez lesz a legjobb kvadrológia a TCW-ben. :) A vége nagyon ütött, amikor Anakin gyakorlatilag későbbi önmagát jellemezte. És igaza volt: a rossz útra tért Jedik ellen harcolni kell.

 

Jut eszembe: miután Anakinék végeznek a szemtanúk kihallgatásával, a szétnyílló ajtó mellett egy szerelőruhába bújt idegen megy el (9:22 körül). Az a csóka melyik fajhoz tartozik? :D Most már "csak" egy dolgom van: elolvasni mindazt, amit eddig írtatok. :D Jó hosszú értekezések, ahogy látom.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor hogy is van ez?

Úgy ahogy mondtam: valami ilyesmi lehetett az elképzelés, és épp csak annyi fantázia szükséges az elfogadásához, hogy hajlandóak legyünk elsiklani a valószínűtlensége felett. A képlet egyszerű, még ha nehezen hihető (=erőltetett) is. Ugyanúgy mint Maul és vagy épp R2 túlélésénél.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Werebazs! :peace:

 

Most akkor hogy is van ez?

Egyébként meg, ha nem is robbantak fel közvetlenül a vérében, attól még a kéz, hogy maradt épen, ha mellett volt közvetlenül a robbanás :? , mert amit mondjuk nem árnyékoltak le az mellette fel robbant a csuklójától felfelé és elég rendesen leamortizálta a berendezést. Tehát, ha le is árnyékolták a benne lévő bombát, közvetett módon a kéznek akkor is el kellett volna pusztulnia... A másik, hogy Anakinék nem is filóztak el ezen, pedig szerintem nem volt ilyen egyértelmű a helyzet :)

Pont ezért merült fel bennem, hogy az nem is Jackar keze. Feltűnően steril volt ahhoz képest, hogy egy robbanásban leszakadt végtag volt elvileg. Mondom én, hogy nem kerek. :D

 

Van egy olyan érzésem, hogy Sidious áll az egész mögött.

Ez túl sablonos lenne: Sidious kívülállókkal robbantgat a Jedi hangárban. :facepalm: De ha esetleg mégis ő, akkor csavarjanak egyet az indokon.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre olyan keveset tudunk, hogy semmi sem zárható ki. Sidious talán azért tűnik kézenfekvőnek, mert neki egyszerűen majdnem mindenhez köze van, ami a Köztársasággal vagy a Jedikkel történik. :D

 

Szerintem az a kar Jackaré volt, Russo műszerei ezt egyértelműen megállapították. Hogy hogyan maradt épségben, rejtély, de lehet, hogy ez csak a készítők részéről egy logikátlanság. Az meg nekem az elején már egyértelmű volt, hogy az analizáló droidok a robbantás helyszínén találhatták meg a kezet, nem ott, ahol végül Anakinéknek megmutatták.

 

Fú de izgalmas ez a szál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Palpatine minek akarna másokat is bevonni ilyen merényletbe? Plusz neki már zajlik a terve, nem kell ilyen robbantgatásokhoz folyamodnia, amivel le is bukhat.

 

Nem a kézzel van bajom, hanem a sterilségével. :) Se egy égésnyom se egy karcolás. Az analizáló droidokat is át lehet verni. ;) És mintha célzott volna rá a robot, hogy több darabban találtak rá (amit utána cáfolt. A fordítás nem tudom itt mennyire volt helyes).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.