Ugrás a kommentre

5x18 - The Jedi Who Knew Too Much


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

És most jön a lényeg: a csapda és az üldözés. Egy picit megütköztem rajta, hogy Ahsoka ilyen simán készpénznek vette, hogy Anakin hagyta ott neki a kártyát, ez még azt figyelembe véve is erős volt, hogy az előző részben is milyen naívan állt hozzá egy áruló Jedi lehetőségének. Az meg, hogy csakúgy felveszi a kidőlt klónok közt heverő fénykardjait, már-már :facepalm:-ot érdemel. Jól megtervelt cselszövés volt, de azért Ahsoka sem nehezítette meg a rosszakarója dolgát.

A helyzet az, hogy Ahsoka attól a perctől fogva az ég világon semmit nem tehetett, hogy "megfojtotta" Lettát. A bizonyíték a legtöbbek szemében egyértelmű volt. Hogy még 3 klón meggyilkolását is a nyakába varrják, nem sokat számított a helyzetében, a fénykardjai viszont kellettek az önvédelemhez. Egyébként mit kellett volna tennie? Tovább csücsül a cellában, abban a reményben, hogy a jóságos Jedi Tanács vagy Szenátus tisztázza a nevét (miközben talán épp közöttük van az is, aki bemártotta)? Kissé talán valóban naivan hitte (ezt írjuk a kora és tapasztalathiánya számlájára, vagy a mesterébe vetett vak hitre), hogy Anakin hagyta neki ott a kártyát, ettől függetlenül épp az szól a naivitása ellen, hogy nem várt a csodára, ami majd tisztázza a nevét. Egyetlen esélye az volt, ha megszökik, és maga jár az összeesküvés végére. A "nem én öltem meg" sajnos nem legmeggyőzőbb érv olyanok számára, akik nem is akarnak hinni a lány ártatlanságában. Nem tudom, ezen mi érdemel :facepalm: -ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsoka, ha bennmarad a cellában és nem jön ki, annak ellenére sem, hogy otthagyták a kártyát (ugyanis, ha ki akarják engedni akkor nem csak a földre dobnak neki egy ilyet, hanem akkor bejönnek és kiengedik) akkor kézenfekvő lett volna, hogy nem ölte meg a klónokat, hiszen ő végig a cellájában volt és ez egy jó érv, bizonyíték lett volna az ártatlanságára... Ettől függetlenül azt nem mondom, hogy rosszul döntött. Abban a lelki állapotban nem tudott, így gondolkodni, annyira meg volt győződve az ártatlanságáról, hogy úgy gondolta, majd csak úgy kijön és letisztázzák a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár látszik Tarkinon, hogy tényleg csak a példastatuálás és a Palpatinenál való benyalás a fő célja, nekem úgy tűnik mintha manipulálta volna az elkövető, és ezért nem enged be senkit Ahsokához, valamint ezért tartja mindössze "érdekesnek" a hang hiányát a felvételről. Legalábbis nekem ez ordít róla, ha arról beszélünk hogy ő is benne lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky a helyzet az, hogy tökmindegy milyenek voltak a körülmények, hogy naivitásból, a mestere iránti vakbizalomból, vagy akármiből, de Ahsoka itt igenis nagyot hibázott már magával a szökéssel is, hiszen ahogy Anakin mondta, ezzel csak a bűnössége látszatát erősítette. Ráadásul a letartóztatásból való szökés már önmagában is bűncselekmény, szóval emiatt akkor is lehet hogy felelősségre fogják vonni, ha a gyilkosság vádja alól sikerül tisztáznia magát.Az pedig, hogy szökés közben, megálljon egy nyilvánvalóan egy csapda részét képező támadás helyszínén, az elkobzott fénykardokkal a kezében, a betetézése volt ennek a hibának.

És hogy akkor mit kellett volna csinálnia szökés helyett? Nos az egyértelmű, hogy Anakin-ban megbízik. Azt is tudta, hogy Anakin jóban van Palpatine-al, tehát előbb-utóbb biztos sikerülne bejutnia hozzá, ha máshogynem "kancellári külön engedélyel" (ne felejtsd el, Palpi Anakin előtt a megértő nagybácsi szerepét játssza, nem tagadta volna meg, ha Anakin tőle kér segítséget Tarkin parancsa ellen), és akkor el kellett volna mondania mindent Letta vallomásáról és a történtekről, és Anakin-ra kellett volna bíznia az ügyet.Amíg nem szökött meg, addig lett volna rá esélye, hogy Anakin tisztázza őt azzal, hogy előkeríti az igazi tettest, de attól a pillanattól kezdve, hogy Fox ott találta Ahsokát a kidőlt klónok közt ez esélytelenné vállt, attól kezdve már tényleg csak az az egy lehetősége maradt, hogy maga nyomozza ki, hogy ki is állt a befeketítése mögött.

Mindez persze nem baj. Történetvezetési, és karakterizálási szempontból nincs azzal semmi baj, hogy egy szereplő hibákat vét, ezzel csak még "emberibbé" válnak. De attól még egy szarvashiba az szarvashiba marad.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban az egész sorozat egyik legjobb epizódja és legjobb szála a mostani, remélem tartják ezt a színvonalat a folytatásnál, ill. a lezárás is méltó lesz.

 

Követtem a hozzászólásokat, így reagálnék néhány dologra.

 

A legnagyobb rejtély a fojtogató, ill. az értelmi szerző kiléte.

 

Előbbiről annyi bizonyos, hogy erőhasználó és nem az amatőr fajtából. Ha közel volt a cellához, akkor egyrészt be kellett jutnia észrevétlenül, másrészt pedig "árnyékolnia" kellett jelenlétét Ahsoka előtt. Ha távol volt, akkor meg azért komoly tett onnan így kinyírni vkit. Részemről az a logikus, hogy a tettes a helyszínen volt, ha nem is a cellában, de a börtönben biztos (mondjuk a kameraszobából követte az eseményeket). Túl jól időzített volt az ölés ahhoz, hogy ezt csupán érzés alapján így lehetett volna rendezni.

Úgy gondolom, hogy az egyetlen igazán logikus vonal, ha Palpatine rángatja a szálakat a háttérben. Egyértelmű, hogy Ahsoka a célpont, ami más esetben értelmetlen. Az egyik legreménytelibb és legtehetségesebb padawan, de önmagában nincs akkora értéke, hogy bárki ennyi követ megmozgasson csak azért, hogy bajba keverje. Ha pedig nem ő közvetlen cél, csak egy eszköz lehet más eléréséhez, aki nyilván Anakin. Látványosan jól megvannak egymással, pozitív hatással van rá a lány, ami a sith nagyúrnak igencsak bökheti a csőrét. Egyértelmű, hogy el kell távolítani Anakintól, ráadásul ezzel a tervvel több legyet üthet egycsapásra, mert a jedik belső életét is megkavarhatja, ill. a jedik általános megítélését is tovább ronthatja.

Emellett ez az egész terv annyira kidolgozott, komplex és precíz, hogy Palpatinért kiált.

 

A "végrehajtó" személye számomra jobb kérdés.

Jediről beszél Letta, de nekem ez nem tűnik valószínűnek. Épp azért, mert Palpit sejtem a háttérben és ő aligha szövetkezne jedikkel, még akkor se, ha az illető állítja, hogy már nem szolgálja a Rendet, átállt a sötét oldalra. Ráadásul sok lenne már az áruló jediből.

Barriss neve konkrétan felmerült. Ő is jedi, ráadásul egy padawan, ráadásul Ahsoka barátnője. Aligha fér bele a karakterébe, hogy ennyire sötét szereplő legyen.

Palpatine személyesen biztos nem mutatkozott megint. A Maul-szálban súlya volt annak, hogy odament, leértékelné az egészet ha eztán 2-3 részenként elmenne rendet vágni vhova. Felesleges kockázat lenne, a zseniális terv kieszelése után a klasszikus módon keresett egy kifutóembert.

Dookutól elég karakteridegen lenne egy ilyen akció, rizikós is és valószínűleg van jobb dolga is ennél.

Ventress esélyes lehet. A jellemfejlődése és a "jó" útra térése számomra nem akadály. Azért valamiből neki is élni kell. A jediket pedig továbbra is zsigerből gyűlöli, Ahsokával és Anakinnal is vannak rendezetlen ügyei. Ki akarták nyírni a sithek, Palpi nyilván tudja, hogy életben maradt. Ha kizárjuk a felbérelést, akár el is foghatták, megfenyegethették, stb.. A beszivárgási és végrehajtói rutinja megvan.

Komoly dolog lenne Maul elővétele is. Róla se feledkezzünk meg, életben maradt (megint...) és Palpi eszközévé vált. Bár nem feltétlenül lenne jó ötlet máris előhúzni, de ezt leszámítva logikus alternatíva.

Nevesincs jedi/sötét jedi/sith nálam nem jön számításba, méltatlan lenne. Sith-féléből meg már így is van elég. Szenzációhajhász egy dolog volt, hogy egyszerre volt életben Palpi, Dooku, Ventress, Maul és Savage is...

 

Az viszont nem kizárt, hogy más beépített emberek is mozognak. Tarkin vagy bármelyik klón lehet "áruló", a végrehajtó klónálcája is megfontolandó ötlet. Tarkinról amúgy is azt gondolom, hogy ugyan nincs részletekbe menően beavatva a szörnyű "birodalomalapozó" tervbe, de szinte biztos, hogy van egyfajta hallgatólagos megállapodás, együttműködés közte és az öreg közt. Nagyon közeledik már az Ep.III cselekménye, nyilván Palpi bármikor úgy gondolhatja megérett a helyzet, tehát már el kellett kezdenie a tiszti bizalmi körét is masszívabban kiépíteni.

 

Ahsoka és Anakin cselekvései maximálisan érthetőek.

Kevés olyan rész egyike volt ez, ahol szinte mindenben egyetértettem Anakinnal. Semmi értelme nem lett volna hepciáskodni, pláne nem vérfürdőt rendezni. Azzal csak magával együtt buktatta volna be tanítványát. Sokkal többet tud neki segíteni, ha nem egymáshoz kötözve vergődnek vmi ultrabiztos vesztőhelyen.

Ahsoka látszólag nem mindig a legbölcsebb döntést hozza meg a meneküléssel, de jobban belegondolva nincs igazán más választása. Nála domborodik ki, miért is volt az előző rész is a szál része, hisz az ott történtek nagyban befolyásolják a mostani látásmódját. Kissé meggondolatlanul és cserfes tinilány módjára hangoztatta azt, hogy Lettának bűnhődnie kell, bosszút kell állni rajta, stb.. Emellett láthatta, hogy a jedik bizony alapból is számításba veszik az áruló kilétét. Ezekből logikusan következik, hogy az egyértelműnek tűnő bizonyítékok mellett is minden arra utal, hogy ő volt a tettes, ill. hogy nem fognak kiállni mellette elegen. Az is világos, hogy Tarkinék mindent elkövetnének azért, hogy a jediknek eleve minél kevesebb beleszólásuk legyen az ügybe, a katonai ügyészség pedig kellően ellenszenvez a Renddel. Tehát egyedül saját magát húzhatja ki a bajból, nincs más út.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokat és főleg nagyon jókat írtatok!

 

Előbbiről annyi bizonyos, hogy erőhasználó és nem az amatőr fajtából. Ha közel volt a cellához, akkor egyrészt be kellett jutnia észrevétlenül, másrészt pedig "árnyékolnia" kellett jelenlétét Ahsoka előtt. Ha távol volt, akkor meg azért komoly tett onnan így kinyírni vkit. Részemről az a logikus, hogy a tettes a helyszínen volt, ha nem is a cellában, de a börtönben biztos (mondjuk a kameraszobából követte az eseményeket). Túl jól időzített volt az ölés ahhoz, hogy ezt csupán érzés alapján így lehetett volna rendezni.

Az utolsó mondatban van a lényeg. Az, hogy éppen akkor akarta az illető megölni Lettát amikor az a nevét akarja kimondani arra utal, hogy az a bizonyos valaki hallotta mit beszélnek. Ez pedig csak úgy lehet, ha a monitor szobában volt, vagy közvetlenül bent a cellában. Na mármost ha elfogadjuk azt, hogy egy klónpáncélba öltözött valakit keresünk, akkor eléggé leszűkül a kör. Ráadásul a beszivárgáshoz is mesterien ért. Szerintem Ventress lesz az. Ebbe csak az a buktató, hogy Palpatine miért bérel fel olyasvalakit, aki nem is olyan rég még kiakart nyíratni?

 

Egyébként most gondoltam bele, hogy az EPIII mennyire kiáltott ilyen háttér után mint a TCW! Lucas mesterien ráérzett erre. Rengeteg tartalommal tölti meg a filmet ez a sorozat. Ezért is imádom annyira. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... Szerintem Ventress lesz az. Ebbe csak az a buktató, hogy Palpatine miért bérel fel olyasvalakit, aki nem is olyan rég még kiakart nyíratni?

 

Egyébként most gondoltam bele, hogy az EPIII mennyire kiáltott ilyen háttér után mint a TCW! Lucas mesterien ráérzett erre. Rengeteg tartalommal tölti meg a filmet ez a sorozat. Ezért is imádom annyira. :D

 

1: Vagy lehet, hogy nem palpatine a hunyó? érdekes ez. Rég találgattunk ennyit!

2: Jól működött/működik az Ep III a sori nélkül. De jólvan na, azért egyetérünk, vágom mire utaltál. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy éppen akkor akarta az illető megölni Lettát amikor az a nevét akarja kimondani arra utal, hogy az a bizonyos valaki hallotta mit beszélnek. Ez pedig csak úgy lehet, ha a monitor szobában volt, vagy közvetlenül bent a cellában. Na mármost ha elfogadjuk azt, hogy egy klónpáncélba öltözött valakit keresünk, akkor eléggé leszűkül a kör. Ráadásul a beszivárgáshoz is mesterien ért. Szerintem Ventress lesz az. Ebbe csak az a buktató, hogy Palpatine miért bérel fel olyasvalakit, aki nem is olyan rég még kiakart nyíratni?

A monitor szobában nem hallhattak semmit, mert kiiktatták a hangot. Szerintem a cella fölött lehetett az illető, onnan hallhatta/láthatta, mi zajlik a cellában. De nekem még az is megfordult a fejemben, hogy Letta sapkáján volt valami lehallgató cucc, amivel Tarkin gyanúsan matatott. :hmm: De ez elég vad gondolat, nem hiszem, hogy az admirális benne lenne, ahogy szerintem Ventress sincs. Elképzelhető, hogy valóban Jedit kell keresnünk. De talán nem is az illető személyazonosságán van a hangsúly (így jöhet képbe akár egy ismeretlen figura is), hanem magán az összeesküvés egészén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2: Jól működött/működik az Ep III a sori nélkül. De jólvan na, azért egyetérünk, vágom mire utaltál. :P

Na azért. :P Egyébként lehet, hogy Palpi tényleg nincs benne (amit azért kétlek). Filoni mondta anno, hogy Ian utolsó Palpis szinkronja a The Lawless -ben volt. Utána már nem szerepelt az évadban...

 

De talán nem is az illető személyazonosságán van a hangsúly (így jöhet képbe akár egy ismeretlen figura is), hanem magán az összeesküvés egészén.

Valószínű így lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra elég problémás lenne, ha nem Palpatine lenne a háttérben. Nem muszáj annyira egyértelműen feltűnni neki, de a szálaknak összességében hozzá kéne vezessenek.

Hogy miért? Ahsoka személye miatt. Senki eddig megismert szereplőnek nem áll érdekében ennyi mindent megmozgatni azért, hogy a togrutát besározza. Ha mondjuk egy tanácstagról lenne szó, akkor még úgy ahogy elfogadható lenne ez, de egy padawan miatt túl sok a kockázat. Amolyan ágyúval verébre kategória.

 

Egyébként szinte kész tényként kezeljük azt, hogy a robbantás és Ahsoka besározása szorosan összefügg és ugyanazon terv része. Szerintem még ez sem biztos. Arra számítani, hogy pont Ahsokát és Anakint állítják az ügyre, nem túl biztos dolog. Nyilván nem csak ők voltak a templomon kívül. Simán el tudom képzelni, hogy eredetileg tényleg "csak" egy jedi- és/vagy háborúellenes akció volt, aztán miután Ahsoka nekerült a pakliba, vki (leginkább Palpi) kapott az alkalmon és lecsapott a lehetőségre. Nem ez lenne az első eset, hogy az öreg jól reagál le egy amúgy nem tervezett szituációt.

 

Lettát elkapták, de menekült előtte, szabadulni akart. Emiatt nekem nem hiteles amit mond arról, hogy átverték és nagyon fél, hisz ekkor önként kellett volna a biztonságosabb börtönbe vonulnia. Tehát úgy tűnik, a templomból a börtönbe való szállításakor történt vmi interakció, amiről nem tudunk. Ezt persze legkönnyebben megint csak Palpi tudta intézni, pláne Tarkin szerepvállalásával. Letta lehetett fenyegetés, elmetrükk, megvesztegetés, stb. áldozata, csak Ahsokáért kellett kiáltania. Innentől meg már tudjuk mi történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként szinte kész tényként kezeljük azt, hogy a robbantás és Ahsoka besározása szorosan összefügg és ugyanazon terv része. Szerintem még ez sem biztos. Arra számítani, hogy pont Ahsokát és Anakint állítják az ügyre, nem túl biztos dolog. Nyilván nem csak ők voltak a templomon kívül. Simán el tudom képzelni, hogy eredetileg tényleg "csak" egy jedi- és/vagy háborúellenes akció volt, aztán miután Ahsoka nekerült a pakliba, vki (leginkább Palpi) kapott az alkalmon és lecsapott a lehetőségre. Nem ez lenne az első eset, hogy az öreg jól reagál le egy amúgy nem tervezett szituációt.

Ez már nekem is eszembe jutott, csak nem írtam róla. :D Lehetséges, hogy két dologról lehet szó, bár az összekapcsolja őket, hogy elvileg az fojtotta meg Lettát aki a robbantásért is felelős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra elég problémás lenne, ha nem Palpatine lenne a háttérben. Nem muszáj annyira egyértelműen feltűnni neki, de a szálaknak összességében hozzá kéne vezessenek.

Hogy miért? Ahsoka személye miatt. Senki eddig megismert szereplőnek nem áll érdekében ennyi mindent megmozgatni azért, hogy a togrutát besározza. Ha mondjuk egy tanácstagról lenne szó, akkor még úgy ahogy elfogadható lenne ez, de egy padawan miatt túl sok a kockázat. Amolyan ágyúval verébre kategória.

 

Teljesen egyetértek. Nem tudok olyan lényt akinek ez érdekében állna, Sidiouson kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már felmerült, hogy a robbantásnak semmi köze Ahsokához, akkor nem gondoljátok, hogy talán, esetleg a robbantás megszervezője simán csak magáról próbálja elterelni a gyanút, és konkrétan Ahsokával nincs is semmi baja? :P

 

 

Elvileg lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már felmerült, hogy a robbantásnak semmi köze Ahsokához, akkor nem gondoljátok, hogy talán, esetleg a robbantás megszervezője simán csak magáról próbálja elterelni a gyanút, és konkrétan Ahsokával nincs is semmi baja? :P

De Ahsokát nem azért üldözik mert robbantott, hanem mert "megölte" Lettát majd megszökött. :) Ezzel a robbantó csak azt érte volna el, hogy egy kis ideig mással foglalkozzanak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg lehetséges.

Igen, ebben az sántít, amit Ody már írt is. Ahsokát, mint gyanúsítottat, teljesen kizárták a robbantási ügyből. Erre már a vizsgálat előtt kényesen ügyeltek a jedik. Innentől kezdve a gyanú ráterelése igazából csak arra jó, hogy egy már félig-meddig lezárt ügyet teljesen felkavarjon az illető, maga ellen hangoljon legalább 2 komoly jedit, mindezt úgy, hogy az akció közben is sokat kockáztat.

Akkor már sokkal egyszerűbb lett volna Lettát szimplán, mindenféle variálás nélkül likvidálni, és a nyomozás lényegében teljesen megakadt volna. Így meg csak több a lehetséges nyom és nagyobb felhajtást is generál.

 

Ráadásul nagyon ül az a dolog, hogy a bosszúéhes Ahsoka feldúltan bemegy, "magányt" kér a klónoktól, Letta még felhergeli vmivel, így dühében megfojtja. Talán Fox még mondja is, hogy megérti a tettét, de akkor sem szabadott volna. Jobban passzol ez a szál a képbe, mint az, miszerint Ahsoka robbantott, aztán a végrehajtó bekérte a megbízóját, hátha elteszi láb alól. Ha Ahsoka bérelte volna fel, akkor Letta vagy feldobta volna simán, vagy minél távolabb akarta volna tudni magától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olvasgatva a gondolatokat bennem is felötlött egy kettő. Először is Letta sapkája tényleg gyanús lehet, mert a halála után Tarkin beviszi és mutatják közelről is a sapkát... lehet, hogy azon volt valami, az is lehet, hogy Letta egyéb ruházatán helyeztek el a tudta nélkül valamit. Mert ugye vele akár a Templomba, akár börtönbe is történhettek dolgok (itt találkozhatott valakivel, vagy láthatott valakit, ami utána annyira megrémítette). Az is felötlött bennem, hogy lehet, hogy tényleg a szobában, vagy akörül volt valaki, mert Ahsoka azt mondja, hogy "valaki akit nem láttam"... ez lehet hogy arra utal, hogy tényleg volt ott valaki, és Tarkin szavai pedig azt erősítenék meg, hogy neki éreznie kellett volna, mintha ezzel készültek volna erre a felvetésre, és így mondhatják azt, hogy biztos nem volt itt senki, mert azt megérezte volna, közbe meg ott volt a merénylő :hmm: (egyébként a kontroll helyiségben lehet, hogy pont a tettes volt, aki kiiktatta a hangot, az is lehet, hogy többen voltak, az egyik segítette a másikat... ez lehet elég képtelen, de ez az ötlet még nem merült fel)

 

A két esemény kapcsolatához annyit tennék hozzá, amit már korábban is írtam, hogy valószínűleg nem az mondta Lettának, hogy keresse Ahsokát, aki megrendelte a robbantást! (hacsak nem befolyásolták Lettát) Amint ezt korábban kifejtettem értelmetlen lenne. Ami egyértelmű tény, hogy az Ahsoka ellen egy komplex összeesküvést szőttek, egyenesen rá utaztak és szerintem valakinek belülről segítenie kellett. Egy ilyen megtervezésében érzésem szerint tuti benne volt Palpatine, csak az nem mindegy, hogy milyen mértékben. Lehet, hogy ő csak az értelmi szerző volt és semmilyen módon nem vett részt a végrehajtásban, az is lehet, hogy csak közvetve vett részt benne (persze az is elképzelhető, hogy egyáltalán semmi szerepe nem volt az egészbe :D ), de nekem ő több, mint gyanús...

Az is eszembe jutott, hogy lehet, hogy Barriss találkozott előtte Lettával és ő mondta neki, hogy Ahsokában megbízhat és később ezért viselkedett olyan furcsán, de ez azt feltételezné, hogy Barriss benne van, ami nekem továbbra is elég meredek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Ahsokát nem azért üldözik mert robbantott, hanem mert "megölte" Lettát majd megszökött. :) Ezzel a robbantó csak azt érte volna el, hogy egy kis ideig mással foglalkozzanak. :)

 

Igen, ebben az sántít, amit Ody már írt is. Ahsokát, mint gyanúsítottat, teljesen kizárták a robbantási ügyből.

Nem figyeltetek miket mondott Tarkin? Felvetette, hogy 1: a jelek szerint Ahsoka volt a Jedi, akitől Letta félt. de mi oka lett volna rá? 2: Miért nem működött Letta cellájában a hangrögzítő? Miről beszéltek? 3: Miért volt Ahsoka dühös, amiatt, hogy Lettát a átszállították a főparancsnokságra a Jedi Templomból?

A "válaszok" amikkel Tarkin előállt:

1: Mert együtt voltak benne a robbantásban.

2: Mert a robbantásról beszéltek, és Ahsoka nem akarta megkockáztatni, hogy kihallgatják őket és valami Jedi trükkel kikapcsolta a mikrofont. (Az már Tarkin (bal)f*szságát mutatja, hogy az nem merül fel benne, hogy ugyanígy a kamerát is elintézhette volna.)

3: Mert megijedt, hogy Letta majd biztonságban érzi magát a központban, és kitálal, hogy magát mentse.

 

Bizony. Tarkin verziója szerint Ahsoka szervezte meg a robbantást, aztán elhallgattatta a tettestársát. És a valódi robbantó-gyilkos pontosan ezt akarta. Letta halott, így nem köpheti be, ő pedig mindent megúsz, hiszen a nyomozás leáll, ha Ahsokát bűnösnek találják.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet kell értsek Werebazs érveivel, pedig a korábban leírt gondolataitok is jók.

Ej már csak két nap és talán tisztul a kép!

Nagyon beleástuk ám magunkat. Csak nehogy egy huszárvágással el legyen intézve. Vagy épp ne legyen...

Áhh ez most nem maradhat magyarázat nélkül! Reméljük...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elméletileg lehetséges, hogy Ahsokát csak azért hozták be a képbe, hogy rátereljék a robbantás gyanúját (amit hiába nem volt ott előtte még megszervezhetett). Akkor viszont ki volt az, aki azt mondta Lettának, hogy Ahsokát keresse? Ez a személy nem lehet azonos a megbízóval, tehát itt valaki másnak kellett lennie, ami azt feltételezné, hogy a rossz arcok ketten voltak...

A legnagyobb csavar egyébként az lenne, ha tényleg Ahsoka tervelte volna ki az egészet és Lettánál is csak megjátszotta magát, de pechjére lebukott :P

 

Ej már csak két nap és talán tisztul a kép!

Nagyon beleástuk ám magunkat. Csak nehogy egy huszárvágással el legyen intézve. Vagy épp ne legyen...

Áhh ez most nem maradhat magyarázat nélkül! Reméljük...

 

Lehet, hogy több is lesz az mint két nap. Egyébként én annak örülnék, ha egyikőnk eltalálná, vagy ha senkinek sem igazolódna be az elmélete, akkor valami nagyon kreatív megoldással állnának elő, nem tényleg csak úgy lazán elintéznék :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elméletileg lehetséges, hogy Ahsokát csak azért hozták be a képbe, hogy rátereljék a robbantás gyanúját (amit hiába nem volt ott előtte még megszervezhetett). Akkor viszont ki volt az, aki azt mondta Lettának, hogy Ahsokát keresse?

Ugyanaz az alak. Jedi elmetrükkel elültette Letta fejében a gondolatot, hogy Ahsokának akarjon vallomást tenni, aztán ugyanígy rávette, hogy azt hazudja, hogy azt mondták neki, hogy Ahsokától kérjen segítséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs válaszai nagyon jól összefoglalják, miért lehet Tarkinnal (és a jediken kívül bki mással) elhitetni, hogy Ahsoka benne volt a robbantásban is.

A gond szerintem az, hogy a kitervelő számíthat arra, hogy ha belekever egy jedit a dologba, akkor a jedik közössége nem fogja szótlanul tűrni az esetet, még akkor se, ha mostanság elég sűrűn ignorálják őket (pl. rabszállítás).

Márpedig a jedik biztosak abban, hogy Ahsoka a robbantásban ártatlan, tehát az egészet nem igazán okos dolog megpróbálni rákenni. Hogy miért ne, arról szólt az előző hozzászólásom. Jobb és egyszerűbb lett volna akkor már mondjuk egy templomi munkást behúzni a csőbe.

 

Viszont megihletett maga az ötlet, és talán mégis van egy lehetőség arra, hogy az eredeti elkövető (aki jelen esetben lehet akár jedi is) Ahsokával takarózzon és ne a lány iránti gyűlölet vagy számító felfogás vezérelje.

Ugyebár vki összehozta a robbantást és végül a jedik elkapták Lettát. Az ötletgazda tudta, hogy Lettának már nincs vesztenivalója és könnyen feldobhatja, ezért el kellett tennie láb alól. Simán nem nyírhatta ki, mert őrizetben volt, ráadásul az egy újabb bűntény lenne, ahol nyilván a robbantás szervezőjére gyanakodnának és előbb-utóbb el is kapnák.

Tehát Lettát trükkösen kell eltenni láb alól. Így viszont már 2 bűntény van (a robbantás és a gyilkosság), amit meg kell úszni és valójában csak a 2. (Letta megölése) az, amit Ahsokára akar fogni az illető. Így az egyetlen lehetséges "beköpő" eltűnik a képletből, a robbantás nyomozása megakad, 1. tétel teljesítve. A gyilkosságért pedig Ahsoka viszi el a balhét, elég komoly káosz és balhé tör ki, ez könnyíti a felszívódást, tehát a 2. tétel is pipálva.

 

Persze elég sok kérdést felvet ez az elmélet is. Pl. honnan lehetett annyira biztos benne a szervező, hogy Lettát nem a jedik fogják kihallgatni (Tarkin közbeszól)? Egyáltalán honnan tudta, hova szállították, hogyan jutott be a börtönbe és hogyan tudott ennyire jól időzíteni? Ki adta le a fülest Ahsokáról, hogy őt kell hívni? Milyen erőhasználónak (praktikusan jedinek, mert Dookunak, Maulnak vagy Ventressnek Palpi tudtán kívül nem lett volna indítéka) volt annyira fontos egy ilyen robbantás, hogy ilyen összetett tervvel álljon elő? Egyáltalán létezik-e a galaxisban másik akkora stratéga (Palpin kívül), akinek egy ennyire komplex és átgondolt terv kiagyalása, ráadásul végrehajtása így ment volna?

Ezen kívül nekem azért csak túl gyanúsan volt vázolva Tarkin vagy néhány klón ahhoz, hogy végül semmi közük ne legyen az egészhez. Pláne a későbbi moff van akkora "spíler", hogy talán nem vették volna be a sztoriba ha nincs lényegi szerepe.

 

Összességében tehát én még kitartok az eredeti, Palpi-központú elméletem mellett, számomra az a tökéletesen logikus megoldás, de azért vannak más reális alternatívák is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

honnan lehetett annyira biztos benne a szervező, hogy Lettát nem a jedik fogják kihallgatni (Tarkin közbeszól)?

 

Talán maga is ismeri az ide vonatkozó eljárást, onnantól kezdve, hogy klónok is meghaltak a robbantásban lehetett számítani a katonai beavatkozásra a nyomozásban.

 

Nekem az lenne még a kérdésem, hogy miért pont Ahsokára akarták rákenni, miért őt hívták oda? Itt adná magát a válasz, hogy mert úgy reagált ahogy láthattuk a rész elején... ezt viszont csak azok ismerhették, akik közvetlenül hallhatták az elégedetlenségét (ezt csak akkor hangoztatta, mikor Tarkintól meghallotta, hogy a foglyot átszállítják), és nálam itt merül fel Tarkin. Tekintve, hogy Barriss-en és Anakinon kívül csak ő volt ott akkor vele... vagy az a noname jedi, akit az értékelésemben is említettem, bár azt nem tartom valószínűnek és nem is örülnék neki... Egyébként, ha Tarkin benne van, akkor a börtönbe való bejutást kipipálhatjuk. Szerintem Palpatine szervezte meg, Tarkin meg max. csak segített a merénylőnek, de a végrehajtónak semmiképp sem őt képzelem :)

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Werebazs válaszai nagyon jól összefoglalják, miért lehet Tarkinnal (és a jediken kívül bki mással) elhitetni, hogy Ahsoka benne volt a robbantásban is.

A gond szerintem az, hogy a kitervelő számíthat arra, hogy ha belekever egy jedit a dologba, akkor a jedik közössége nem fogja szótlanul tűrni az esetet, még akkor se, ha mostanság elég sűrűn ignorálják őket (pl. rabszállítás).

Pb van valami amit nem vettél számításab: a Jedi Rend NEM léphet semmit ebben az ügyben. Ha ők "tisztáznák" Ahsokát, az a köznép szemében úgy nézne ki, hogy a Jedik egy bűnözőt védenek, csak azért mert a soraikból származik.

 

Márpedig a jedik biztosak abban, hogy Ahsoka a robbantásban ártatlan, tehát az egészet nem igazán okos dolog megpróbálni rákenni. Hogy miért ne, arról szólt az előző hozzászólásom. Jobb és egyszerűbb lett volna akkor már mondjuk egy templomi munkást behúzni a csőbe.

Ha a bizonyíték Ahsoka ellenszól, akkor tökmindegy, hogy mit hisznek a Jedik.

 

Persze elég sok kérdést felvet ez az elmélet is. Pl. honnan lehetett annyira biztos benne a szervező, hogy Lettát nem a jedik fogják kihallgatni (Tarkin közbeszól)?

Tarkin személyesen közölte vele az epizódban 1 perc 50 másodperc környékén :P

 

Egyáltalán honnan tudta, hova szállították, hogyan jutott be a börtönbe

megjegyzett kétszáz elágazást egy hangyabolyban! Egy ilyennek gyerekjáték észrevétlen behatolni holmi proto-birodalmi létesítménybe! :P

Akkor az illető a szellőzőket használta, vagy tudom is én.

 

és hogyan tudott ennyire jól időzíteni?

Szerintem a cella fölött lehetett az illető, onnan hallhatta/láthatta, mi zajlik a cellában.

 

Ki adta le a fülest Ahsokáról, hogy őt kell hívni?

Jedi elmetrükkel elültette Letta fejében a gondolatot, hogy Ahsokának akarjon vallomást tenni, aztán ugyanígy rávette, hogy azt hazudja, hogy azt mondták neki, hogy Ahsokától kérjen segítséget.

 

Egyáltalán létezik-e a galaxisban másik akkora stratéga (Palpin kívül), akinek egy ennyire komplex és átgondolt terv kiagyalása, ráadásul végrehajtása így ment volna?

:? Miket beszélsz, ez egy totál amatőr és összecsapott terv volt. Ahhoz hogy Palpatine-tól származzon meg pláne. Vegyük csak sorba a buktatókat:

1: Semmi garancia nem volt rá, hogy a Jedi Tanács Anakin-t és Ahsokát fogja megbízni a nyomozással, bármelyik másik a fronton harcoló Jedi-t is visszahívhatták volna. Persze rá lehet mondani, hogy Palpatine más terveiben sem volt mindig garantált, hogy az A) opció jön be, de olyankor mindig volt a zsebében egy B), meg egy C) meg egy D)…meg egy ZS) opció. Itt mi lett volna a B terv, ha a Tanács véletlenül valaki mást bíz meg, aki ugyanígy lebuktatja Lettát? Akkor hogyan rángatták volna bele ebbe Ahsokát?

2: Arra sem volt semmi garancia, hogy lesz majd egy szemtanú, aki megnevezi Jackar-t, mint lehetséges elkövetőt, és ez esetben Letta egyáltalán nem is került volna képbe.

3: Mégis mennyi volt az esélye, hogy néhány nanodroid megmaradjon, és hogy a Jedik felfedezik őket? És mennyi esélye volt annak, hogy Jackar keze épségben megússza a robbanást, felfedve, hogy a fickó maga volt a bomba?

4: Mi lett volna, ha Letta kiűríti és alaposan kitakarítja a szemétgyűjtőt? Mi lett volna ha nem sikerül behúzni őt a csőbe?

 

Ezek olyan tényezők amiket még egy Palpatine kaliberű manipulatív szemétláda sem tud hatékonyan befolyásolni.

Meg aztán, ne felejtsük el, hogy ez az a fickó, akit egy falkányi plüssmackó győzött le. Komolyan azt gondoljátok, hogy alapozna bármit is egy ilyen Letta-féle senki”-re?

 

Ezen kívül nekem azért csak túl gyanúsan volt vázolva Tarkin vagy néhány klón ahhoz, hogy végül semmi közük ne legyen az egészhez. Pláne a későbbi moff van akkora "spíler", hogy talán nem vették volna be a sztoriba ha nincs lényegi szerepe.

:lol: Wilhuff "Obi-Wan már rég halott és ön jócskán alátúlbecsüli a Lázadók erejét!" Tarkin mint "spíler"? Tarkin egy talpnyaló csicskás semmi több. Még egy ilyen összecsapott terv is messze meghaladja az ő képességeit.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tarkinnál arra gondoltam, hogy van annyira fontos karakter, nem arra, hogy annyira zseni lenne, rosszul fejeztem ki magam. :)

 

Az ok, hogy a Rend nyíltan nem folyhat a nyomozásba, de én pl. ha egy kisstílű senki lennék (ha jedi lennék meg pláne), nem épp a jedikkel húznék ujjat. Majd pont Anakin lesz az, aki hagyja, hogy olyat bizonyítsanak a padawanjára, amit biztosan nem tett. Én itt érzek túlzott kockázatot a tervben. Az elkövetőt nem az érdekli, hogy a jedik ki tudják-e mosni Ahsokát, hisz ugye azt tettük fel, hogy nem a lány tönkretétele a cél. Az viszont pontosan elég nagy probléma, ha kiderítik, hogy ő volt a hunyó és bizonyítékokat virítanak ellene. Egyszerűbben: nem vigasztalná XY ötletgazdát ha Ahsokával együtt végeznék ki vagy ültetnék le.

 

Látom leginkább Barrissre gondolsz, mint potenciális elkövetőre. Nem hinném, hogy pont a legjobb barátnőjét hozná ilyen helyzetbe. Nekem ez olyan fapados zárása lenne ennek a remek szálnak.

 

Úgy gondolom, hogy a robbantás nem volt szorosan az Ahsoka-terv része. Épp azért, amit írtál, sok a rizikó. Sokkal inkább tartom valószínűnek, hogy Palpi bekapcsolódott és kapott a remek alkalmon. Ahsoka besározása önmagában szerintem volt annyira zseniális, hogy Palpatine is szívesen adná hozzá a nevét. :)

Ez nem azt jelenti, hogy a robbantáshoz semmi köze nem volt Palpinak, csak azt, hogy akkor még nem Ahsoka volt a fő célpont.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom őszintén, látva hogy mennyire jól sikerült egy kiszámíthatatlan folyamatú történetszálat készíteni, minimum elvárom, hogy az elkövető bőven kapjon a játékidőből, és derüljön fény mindenre, mégegyszer MINDENRE, ha kell akkor akár a delikvens saját szájából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A "válaszok" amikkel Tarkin előállt:

1: Mert együtt voltak benne a robbantásban.

2: Mert a robbantásról beszéltek, és Ahsoka nem akarta megkockáztatni, hogy kihallgatják őket és valami Jedi trükkel kikapcsolta a mikrofont. (Az már Tarkin (bal)f*szságát mutatja, hogy az nem merül fel benne, hogy ugyanígy a kamerát is elintézhette volna.)

3: Mert megijedt, hogy Letta majd biztonságban érzi magát a központban, és kitálal, hogy magát mentse.

Az én verziómban ilyeneket nem mond Tarkin. Abban egyetértek, hogy úgy tűnik, hogy csak kapóra jött Ahsoka a merénylőnek, így a következő a summás véleményem az ismert események alapján:

 

Egy renegát Jedi merényletet követ el a templomban. Szerencsétlenségére rátalálnak a bizonyítékokra és Lettára (továbbra sem világos, hogy Letta MINEK MENT A TEMPLOMHOZ amikor nyakig benne volt a buliban?), így valaki másra kell terelnie a gyanút. Ez lesz Ahsoka, mert talán rajta látja az agressziót, és különben is benne volt a nyomozásban. Tulajdonképpen ez az egész történet szólhat Ahsoka és a Jedi rend viszonyának megromlásáról is olyan módon, hogy ehhez Palpinak semmi köze nincs.

 

Látom leginkább Barrissre gondolsz, mint potenciális elkövetőre. Nem hinném, hogy pont a legjobb barátnőjét hozná ilyen helyzetbe. Nekem ez olyan fapados zárása lenne ennek a remek szálnak.

Barris is lehet jó megoldás, ha adnak neki valami jó okot. Persze ezt így nehéz elképzelni most, hisz nem utal semmi sem a bűnösségére.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy renegát Jedi merényletet követ el a templomban. Szerencsétlenségére rátalálnak a bizonyítékokra és Lettára (továbbra sem világos, hogy Letta MINEK MENT A TEMPLOMHOZ amikor nyakig benne volt a buliban?), így valaki másra kell terelnie a gyanút. Ez lesz Ahsoka, mert talán rajta látja az agressziót, és különben is benne volt a nyomozásban.

 

Akkor szerinted is befolyásolták Lettát az erővel? Vagy ki mondta neki, hogy Ahsokát keresse? És ki lehet ez a renegát jedi? Szerintem Letta azért ment a Templomhoz, mert így akarta magáról elterelni a gyanút (vagy mert befolyásolták). Láttam már olyan krimiket, ahol a tettes direkt megjelent a bűntény helyszínén, mintha nem tudna semmit, vagy mintha ő is áldozat lenne, így válik a legkevésbé gyanússá ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg befolyásolták. Korábban is felvetettem már, hogy az előző rész végén is mintha elmetrükköt alkalmaztak volna rajta. Az még nem baj, hogy a templomhoz megy, de szinte be is jelentkezik a Jediknél, ez sehogy se akar nekem összeállni. Pb! Nincs valami jó ötleted erre? :D A Te véleményedet még nem "hallottam" erről az esetről. Mehet a Sabotage topikba is, mert ez abba na részben történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.