Ugrás a kommentre

5x18 - The Jedi Who Knew Too Much


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Inkább írom ide, ha már most itt vetődött fel.

 

Letta manipulálása elmetrükk segítségével nekem is beugrott, de csak a börtönben, amikor Ahsokát hívta. Eddig mindig úgy láttuk az elmetrükköt, hogy ott van az erőhasználó a közvetlen közelben és úgymond belesulykolja az áldozatba a mondanivalót, a szájába adja a szavakat.

Mivel azt a részt nem láttuk, amikor Letta Ahsokáért "kiált", ezért gondoltam, hogy a tettes már akkor ott bujkált vhol, és ahogy a fojtásnál is, észrevehetetlenül alkalmazta az Erőt.

 

Az, hogy Letta miért ment a jedikhez, amikor nyakig benne volt a buliban? Jó kérdés. Azt tudom elképzelni, hogy biztosra vette, hogy a jedik eljutnak vhogy a férjéig és rögtön fő gyanúsítottá lép elő. Ehelyett előadta az ártatlan, szerető feleséget, aki aggódik az eltűnt párjáért. Ezt látszólag bevették, így nem számított további felelősségre vonásra (házkutatás, stb.).

Az is meglehet, hogy aki felbérelte beszélte rá erre a "trükkre", mondván, hogy időt nyernek vele, amíg ő elősegíti a nő felszívódását. Aztán persze, ahogy forrósodott a helyzet, a segítség elmaradt, Lettát elkapták. Talán ezért mondhatta később, hogy felültették.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én verziómban ilyeneket nem mond Tarkin.

 

Nem mondta ki nyíltan, de a megfogalmazása egyértelművé teszi, hogy így gondolja.

"You don't have to say anythingelse Commander Tano...There are recorders in every cell. Curiously the sound isn't working on this one. It seems the Jedi she was afraid of was you."=Nem kell mondania semmi többet Tano parancsnok. Megfigyelő kamerák vannak az összes cellában. Érdekes, valamiért ezen nem működik a hang. Úgy tűnik, a Jedi akitől Letta félt, az maga."

És:

 

Tarkin:"I know you were upset, when this prisoner was taken into custody by the military."=Tudom, hogy dühös volt, amikor a katonaság őrizetbe vette ezt a foglyot."

Ahsoka: "That means nothing"=Az nem jelent semmit."

Tarkin: "I beg to difer"=Szerintem viszont nagyon is sokat."

 

Inkább írom ide, ha már most itt vetődött fel.

 

Letta manipulálása elmetrükk segítségével nekem is beugrott, de csak a börtönben, amikor Ahsokát hívta. Eddig mindig úgy láttuk az elmetrükköt, hogy ott van az erőhasználó a közvetlen közelben és úgymond belesulykolja az áldozatba a mondanivalót, a szájába adja a szavakat.

Ez nem teljesen igaz, a "Hostage Crisis"-ban Anakin egy pult mögül bujkálva rávette a Weequay fejvadászt, hogy tovább menjenek a következő szintre.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Letta miért ment a jedikhez, amikor nyakig benne volt a buliban? Jó kérdés. Azt tudom elképzelni, hogy biztosra vette, hogy a jedik eljutnak vhogy a férjéig és rögtön fő gyanúsítottá lép elő. Ehelyett előadta az ártatlan, szerető feleséget, aki aggódik az eltűnt párjáért. Ezt látszólag bevették, így nem számított további felelősségre vonásra (házkutatás, stb.).

Az is meglehet, hogy aki felbérelte beszélte rá erre a "trükkre", mondván, hogy időt nyernek vele, amíg ő elősegíti a nő felszívódását. Aztán persze, ahogy forrósodott a helyzet, a segítség elmaradt, Lettát elkapták. Talán ezért mondhatta később, hogy felültették.

Hmmmm...valaki említett egy hasonló teóriát, és igen. Ez tetszik. Szerintem is hasonlóról lehetett szó, úgy hogy ezzel ez a folt eltűnt a sztoriból (amíg más magyarázatot nem kapunk :D ).

 

Nem mondta ki nyíltan, de a megfogalmazása egyértelművé teszi, hogy így gondolja.

"You don't have to say anythingelse Commander Tano...There are recorders in every cell. Curiously the sound isn't working on this one. It seems the Jedi she was afraid of was you."=Nem kell mondania semmi többet Tano parancsnok. Megfigyelő kamerák vannak az összes cellában. Érdekes, valamiért ezen nem működik a hang. Úgy tűnik, a Jedi akitől Letta félt, az maga."

És:

 

Tarkin:"I know you were upset, when this prisoner was taken into custody by the military."=Tudom, hogy dühös volt, amikor a katonaság őrizetbe vette ezt a foglyot."

Ahsoka: "That means nothing"=Az nem jelent semmit."

Tarkin: "I beg to difer"=Szerintem viszont nagyon is sokat."

Valóban voltak rá célzások, de szerintem Tarkinnak csak az volt a lényeg, hogy egy Jedit végre megleckéztethessen, és kiélje a lovagok iránti ellenszenvét. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban voltak rá célzások, de szerintem Tarkinnak csak az volt a lényeg, hogy egy Jedit végre megleckéztethessen, és kiélje a lovagok iránti ellenszenvét. :)

Ugyan már, Tarkin nem ilyen kicsinyes, hogy személyes ellenszenvből, meg heccből egy sima gyilkossággal gyanúsítson egy Jedit, mikor minden bizonyíték a kezében van, hogy terrorizmussal és a nyomozás hátráltatásával vádoja meg, és ezzel az egész Rendet lejárassa, és magának hatalmas dicsőséget szerezzen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan már, Tarkin nem ilyen kicsinyes, hogy személyes ellenszenvből, meg heccből egy sima gyilkossággal gyanúsítson egy Jedit, mikor minden bizonyíték a kezében van, hogy terrorizmussal és a nyomozás hátráltatásával vádoja meg, és ezzel az egész Rendet lejárassa, és magának hatalmas dicsőséget szerezzen.

Most leírtad ugyanazt mint én csak más szavakkal. :) Tarkint rohadtul nem érdekelte semmi, azonnal elkönyvelte, hogy Ahsoka a bűnös. Pedig ha kicsit körbeszimatol egyből tudhatta volna, hogy valami bűzlik. Esze ágában se volt ilyesmi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most leírtad ugyanazt mint én csak más szavakkal. :) Tarkint rohadtul nem érdekelte semmi, azonnal elkönyvelte, hogy Ahsoka a bűnös. Pedig ha kicsit körbeszimatol egyből tudhatta volna, hogy valami bűzlik. Esze ágában se volt ilyesmi.

Bocs, lehet hogy félreértettelek. :hmm: Azt hittem ezt mondod, hogy egyáltalán nem biztos, hogy Tarkin a bombázást is Ahsokára akarja kenni, mert csak utalások voltak rá, de konkrétan nem hangzott el ilyesmi.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Werebazs:

Az általad is említett Anakin-féle elmetrükk esetében is a közelben volt az Erő használója. Ráadásul itt is "real-time" ment a dolog. Nem rémlik olyan elmetrükk, ami alapján mondjuk egy hevenyészett templomfolyosói összefutás során egy jedi beleplántálhatná Lettába, hogy majd órákkal később hívja Ahsokát.

 

Az nem kérdés, hogy Tarkin kéjes örömmel nyugtázta, hogy Ahsoka nagy bajban van.

Azt azonban ne felejtsük el, hogy nekünk ugyan egyértelmű, hogy a lányt csapdába csalták, csúnya gonosz terv áldozata lett, noha teljesen ártatlan, de a szereplőknek korántsem az. Írták páran, hogy a jedik is mennyire szánalmasak, hogy nem állnak ki mellette, ill. a klónok is mennyire ellenségesen viselkednek (leginkább Rex lett kiemelve).

Lényegében a "bizonyítékok" egyértelműek. Ez mutatja a terv nagyszerűségét. Minden passzol a képbe, az elmélet, miszerint Ahsoka a gyilkos, kikezdhetetlen. Még mi is itt dilemmázunk már lassan egy hete mi történhetett, de még így is valószínűleg messze járunk az igazságtól. Ehhez képest Ahsoka bűnössége tükörsima. Ha nem róla lenne szó, hanem mondjuk egy ismeretlen fejvadászról vagy szenátorról, akkor már rég nem filóznánk semmin, mert eszünkbe se jutna, hogy nem ő tette.

Sokfélét gondolhatnak a jedik vagy a klónok, de ebben a kiélezett helyzetben (áruló jedik és klónok, háborúellenes mozgalmak, korrupt politikusok, megosztottság mindenhol, stb.) nem állhatnak nyíltan elő egy olyan elmélettel, hogy "ugyan minden Ahsokára utal, de ne fogadjuk el, hogy ő tette, mert bízunk benne.

Pl. sokan azért bírálják a Rendet, mert nem vették észre, hogy Palpi sith nagyúr, ill. Anakin sodródását a sötét oldal felé. Most meg azt várják el tőlük, hogy egy ilyen egyértelműnek tűnő ügyben esküdjenek meg arra, hogy Ahsoka ártatlan.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs, lehet hogy félreértettelek. :hmm: Azt hittem ezt mondod, hogy egyáltalán nem biztos, hogy Tarkin a bombázást is Ahsokára akarja kenni, mert csak utalások voltak rá, de konkrétan nem hangzott el ilyesmi.

Ó, Tarkin szíve szerint a klón háború kirobbanásáért is elítéltetné Ahsokát. :D

 

@Werebazs:

Az általad is említett Anakin-féle elmetrükk esetében is a közelben volt az Erő használója. Ráadásul itt is "real-time" ment a dolog.

Én az elmetrükköt úgy gondoltam, hogy az illető mindig jelen volt, csak nem láttuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Werebazs:

Az általad is említett Anakin-féle elmetrükk esetében is a közelben volt az Erő használója. Ráadásul itt is "real-time" ment a dolog. Nem rémlik olyan elmetrükk, ami alapján mondjuk egy hevenyészett templomfolyosói összefutás során egy jedi beleplántálhatná Lettába, hogy majd órákkal később hívja Ahsokát.

És kimondott ilyet? Én azt mondtam, hogy belógott a parancsnoki központba például a Kiskósa által említett szellőzőjáratokon keresztül, aztán Letta cellája fölött gubbasztva rávette a csajt, hogy hívja oda Ahsokát, aztán a vallomása kritikus pontján elintézte.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondtam azt a weequay jedit, aki ott volt a temetésen meg utána a folyosón is... Megnéztem ma a Sabotage-t, abban is benne van, ráadásul annál a jelenetnél mikor Letta kihallgatása előtt mutatják a folyosót és pont szembe találkozik Barrissel, aki olyan furcsán néz rá (persze ez lehet, csak messziről látszik így) ezek után Barriss benéz a szobába... :hmm:

 

Az is meglehet, hogy aki felbérelte beszélte rá erre a "trükkre", mondván, hogy időt nyernek vele, amíg ő elősegíti a nő felszívódását. Aztán persze, ahogy forrósodott a helyzet, a segítség elmaradt, Lettát elkapták. Talán ezért mondhatta később, hogy felültették.

 

Tehát akkor az volt a trükk, hogy Letta úgy csinál, mintha veszélyben lenne az élete, ezért odahívja Ahsokát, akit a tettes ajánlott neki és elmondja neki a nevét, ezzel elterelve a hatóságok figyelmét... csak közbe a tettes mégsem akarta, hogy kiderüljön a neve, vagy csak rászedte Lettát és így akart mindenkit megzavarni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És kimondott ilyet? Én azt mondtam, hogy belógott a parancsnoki központba például a Kiskósa által említett szellőzőjáratokon keresztül, aztán Letta cellája fölött gubbasztva rávette a csajt, hogy hívja oda Ahsokát, aztán a vallomása kritikus pontján elintézte.

Ja értem. Igen, ez szerintem is reális. Nekem vmiért úgy jött le pár hozzászólásból, hogy Lettát hosszabb távon befolyásolták az Erővel, már a robbantás előtt is, ill. az átszállítása során.

 

Tehát akkor az volt a trükk, hogy Letta úgy csinál, mintha veszélyben lenne az élete, ezért odahívja Ahsokát, akit a tettes ajánlott neki és elmondja neki a nevét, ezzel elterelve a hatóságok figyelmét... csak közbe a tettes mégsem akarta, hogy kiderüljön a neve, vagy csak rászedte Lettát és így akart mindenkit megzavarni?

Nem feltétlenül erre gondoltam. Lettával elhitethették, hogy a jedik rájönnek majd Jackar szerepére, így ő már gyanúsítottként kerül be a pakliba. Ehelyett mutassa meg magát, játsszon el egy ártatlan szerepet és amíg ezt átvilágítják a jedik, addig nyer annyi időt, hogy felszívódhasson. Csak a vártnál gyorsabban történtek a dolgok, vagy az ötletgazda valójában nem akart segíteni, így Lettát elkapták.

Ez lehet egyfajta válasz arra, miért jelent meg Letta önként.

Az, hogy aztán miért és hogyan hívta Ahsokát, már egy ettől független dolog, nagyban függ attól, hogy ki áll a háttérben. Erre azonban még sajnos nincs meg a válaszunk, bárhogy is törjük rajta az agyunkat.

De az is egy lehetőség, amit vázoltál. A tettes fél attól, hogy Letta feldobja (miután azt hiszi átverte), likvidálni kell, erre szükség van egy bűnbakra, ezért kerül a képbe Ahsoka. Amikor pedig tényleg beköpnék a szervezőt, akkor jön a fojtás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlenül erre gondoltam. Lettával elhitethették, hogy a jedik rájönnek majd Jackar szerepére, így ő már gyanúsítottként kerül be a pakliba. Ehelyett mutassa meg magát, játsszon el egy ártatlan szerepet és amíg ezt átvilágítják a jedik, addig nyer annyi időt, hogy felszívódhasson. Csak a vártnál gyorsabban történtek a dolgok, vagy az ötletgazda valójában nem akart segíteni, így Lettát elkapták.

Ez lehet egyfajta válasz arra, miért jelent meg Letta önként.

Az, hogy aztán miért és hogyan hívta Ahsokát, már egy ettől független dolog, nagyban függ attól, hogy ki áll a háttérben. Erre azonban még sajnos nincs meg a válaszunk, bárhogy is törjük rajta az agyunkat.

De az is egy lehetőség, amit vázoltál. A tettes fél attól, hogy Letta feldobja (miután azt hiszi átverte), likvidálni kell, erre szükség van egy bűnbakra, ezért kerül a képbe Ahsoka. Amikor pedig tényleg beköpnék a szervezőt, akkor jön a fojtás.

 

Értem :)

A másikra meg annyit, hogy szerintem is működhet így csak az nem tiszta, hogy ki mondta Lettának Ahsoka nevét. Mert a tettes azért nem túl valószínű, mert Letta ebben az esetben arra az emberre hallgatva kérné Ahsoka segítségét, akit fel akar dobni... ez így nem túl logikus :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem :)

A másikra meg annyit, hogy szerintem is működhet így csak az nem tiszta, hogy ki mondta Lettának Ahsoka nevét. Mert a tettes azért nem túl valószínű, mert Letta ebben az esetben arra az emberre hallgatva kérné Ahsoka segítségét, akit fel akar dobni... ez így nem túl logikus :cool:

Itt jön képbe az elmetrükk. :)

Szépen lassan azért csak összedobunk egy tökéletesen illeszkedő megoldást. Pont addigra, mire kijön az új rész és kiderül, hogy teljesen más történik. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg pofon egyszerű az egész, semmi trükk nincs és minden az aminek látszik. :D Tehát Barriss lesz a tettes. Éljen a káosz elmélet. :) Az biztos, hogy TCW részen még nem agyaltunk ennyit. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg pofon egyszerű az egész, semmi trükk nincs és minden az aminek látszik. :D Tehát Barriss lesz a tettes. Éljen a káosz elmélet. :) Az biztos, hogy TCW részen még nem agyaltunk ennyit. :)

Mondjuk akkor komoly magyarázatot várnék arra, miért pont a legjobb barátnőjét cserkészte be ezzel az akcióval. Ekkora simlis csak nem lehet már... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg pofon egyszerű az egész, semmi trükk nincs és minden az aminek látszik. :D Tehát Barriss lesz a tettes.

Ezt úgy írod, mintha az lenne a legpofonegyszerűbb megoldás, hogy Barriss a hunyó. :D Szerintem pont, hogy semmi nem utal rá. Nem több, mint akármely másik Jedire, aki megfelel a kritériumoknak. A viselkedéséből számomra inkább az őszinte szomorúság tükröződik, mivel egy közeli barátja elvesztését volt kénytelen átélni. Nekem ez "az, aminek látszik". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt úgy írod, mintha az lenne a legpofonegyszerűbb megoldás, hogy Barriss a hunyó. :D Szerintem pont, hogy semmi nem utal rá. Nem több, mint akármely másik Jedire, aki megfelel a kritériumoknak. A viselkedéséből számomra inkább az őszinte szomorúság tükröződik, mivel egy közeli barátja elvesztését volt kénytelen átélni. Nekem ez "az, aminek látszik". :)

A kettő miért zárja ki egymást? Meg akarta mutatni a Rend-nek, hogy mint szervezet mennyire romlottá vállt, ezért ellene fordult. Attól még őszintén sajnálhatja, nem csak a barátja, de az összes többi áldozat halálát is, ahogy azt is bánhatja, hogy egy másik barátját be kell feketítenie, hogy magát mentse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kettő miért zárja ki egymást? Meg akarta mutatni a Rend-nek, hogy mint szervezet mennyire romlottá vállt, ezért ellene fordult. Attól még őszintén sajnálhatja, nem csak a barátja, de az összes többi áldozat halálát is, ahogy azt is bánhatja, hogy egy másik barátját be kell feketítenie, hogy magát mentse.

 

Ezt csak akkor tudom elképzelni, ha tényleg bekattant...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kettő miért zárja ki egymást? Meg akarta mutatni a Rend-nek, hogy mint szervezet mennyire romlottá vállt, ezért ellene fordult. Attól még őszintén sajnálhatja, nem csak a barátja, de az összes többi áldozat halálát is, ahogy azt is bánhatja, hogy egy másik barátját be kell feketítenie, hogy magát mentse.

Az eddigiek alapján nem nézem ki a karakterből, hogy ilyen gerinctelen dologra vetemedjen. Mint írtátok, a TCW-ben legtöbbször minden az, aminek látszik. Ha a Jedik, azaz a Rend romlottságát szeretné bemutatni, azt a lehető legirónikusabban érné el így. Saját magát köpné szembe azzal, ha az önmagából kifordult Jedi Rendet úgy mártaná be, hogy aljas módon elárulja barátnőjét, aki nem mellesleg épp azon kevés Jedik közt van, akik őszintén, tiszta szívvel harcolnak elveikért, nem "katonák" csupán, akik miatt Barriss esetleg kiábrándult a Rendből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt úgy írod, mintha az lenne a legpofonegyszerűbb megoldás, hogy Barriss a hunyó. :D Szerintem pont, hogy semmi nem utal rá. Nem több, mint akármely másik Jedire, aki megfelel a kritériumoknak. A viselkedéséből számomra inkább az őszinte szomorúság tükröződik, mivel egy közeli barátja elvesztését volt kénytelen átélni. Nekem ez "az, aminek látszik". :)

Lehet, hogy azért volt szomorú, mert a barátja véletlen ott volt a hangárban. Őt nem akarta megölni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó rész címe azért árulkodó, hogy menjenek a francba.-most jövök csak rá..

Mert ha feltesszük, hogy abban a részben lesz a tettes leleplezése, akkor a cím rá utal és már dobhatjuk is ki a Ventress-es és Plapatine-os elméleteket.

Ahsokára szerintem csak érdekes körülmények között utalhatna, esetleg még Anakinra utalhat, de ahhoz valami csúfságnak kell történnie, hogy valami jedihez méltatlant tegyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó rész címe azért árulkodó, hogy menjenek a francba.-most jövök csak rá..

Mert ha feltesszük, hogy abban a részben lesz a tettes leleplezése, akkor a cím rá utal és már dobhatjuk is ki a Ventress-es és Plapatine-os elméleteket.

Ahsokára szerintem csak érdekes körülmények között utalhatna, esetleg még Anakinra utalhat, de ahhoz valami csúfságnak kell történnie, hogy valami jedihez méltatlant tegyen.

Nem biztos, hogy a címből annyira messzemenő következtetéseket lehet levonni.

 

Ennek a résznek a címe is elég zavaros. "A Jedi aki túl sokat tudott"... Utalhat Ahsokára, aki annyira benne volt az ügyben, hogy veszélyesnek találta az ötletgazda, így megpróbálta befeketíteni. Utalhat másképp is Ahsokára, miszerint olyan erősen kötődik Anakinhoz, ami már kellemetlen leginkább Palpinak (ha feltesszük, hogy benne van). Utalhat magára a főkolomposra is, aki ez esetben egy jedi és tudott vmi olyat, ami erre az egész balhéra sarkallta. De még akár egy, a robbanásban meghalt jedi is lehet, aki olyan infok birtokában volt, ami nagyon szúrta vkinek a szemét.

 

A wrong sokfélét jelenthet.

Jelenthet gonoszt. Ez utalhat arra, hogy a szervező jedi, de arra is, hogy Ahsokát végleg elkönyvelték, mint tettest.

Jelenthet egyfajta tévedést, miszerint kiderül, hogy akit eddig gyanúsítottak (Ahsoka), valójában nem bűnös.

Jelenthet "nem megfelelőt", tehát hogy nem Ahsoka a tettes, viszont nem is akárki, hanem egy másik jedi.

Jelenthet félrevezettet/félreértettet is, ami szimplán csak azt jelenti, hogy feloldják Ahsoka drámáját és rájönnek nem ő tette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem biztos, hogy a címből annyira messzemenő következtetéseket lehet levonni.

 

Ennek a résznek a címe is elég zavaros. "A Jedi aki túl sokat tudott"... Utalhat Ahsokára, aki annyira benne volt az ügyben, hogy veszélyesnek találta az ötletgazda, így megpróbálta befeketíteni. Utalhat másképp is Ahsokára, miszerint olyan erősen kötődik Anakinhoz, ami már kellemetlen leginkább Palpinak (ha feltesszük, hogy benne van). Utalhat magára a főkolomposra is, aki ez esetben egy jedi és tudott vmi olyat, ami erre az egész balhéra sarkallta. De még akár egy, a robbanásban meghalt jedi is lehet, aki olyan infok birtokában volt, ami nagyon szúrta vkinek a szemét.

 

A wrong sokfélét jelenthet.

Jelenthet gonoszt. Ez utalhat arra, hogy a szervező jedi, de arra is, hogy Ahsokát végleg elkönyvelték, mint tettest.

Jelenthet egyfajta tévedést, miszerint kiderül, hogy akit eddig gyanúsítottak (Ahsoka), valójában nem bűnös.

Jelenthet "nem megfelelőt", tehát hogy nem Ahsoka a tettes, viszont nem is akárki, hanem egy másik jedi.

Jelenthet félrevezettet/félreértettet is, ami szimplán csak azt jelenti, hogy feloldják Ahsoka drámáját és rájönnek nem ő tette.

 

1: "A Jedi aki túl sokat tudott"... ez a cím csakis Ahsoka-ra utalhat(a rész lényegét tekintve; miszerint üldözötté válik), de én butácskának tartom, mert nem igazán illik ide ez a cím. -nem először a soriban.

Erőltetni akarták ezt a Hitchcock-vonalat, de nem telitalálat az elmúlt rész esetében, mert Ahsoka nem tudott (meg) túl sokat, max rosszkor volt rossz helyen.

 

2: A "wrong" jelentésén azóta én is gondolkodtam, hirtelen felindulásból írt hsz volt, meglátjuk.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy ez az egész ügy teljesen véletlenül csapott át Ahsoka ellenében, szerintem már a kezdetektől, így a robbantásnál is a lány volt a célpont. Persze ez felvet olyan kérdéseket, hogy az illető, aki kitervelte mindezeket, honnan tudta, hogy az ügy kivizsgálásával Anakinék lesznek megbízva, de majd biztos előállnak valami jó magyarázattal. :D

 

Összegezve, amit én gondolok: Barriss valamilyen szinten tud az események hátteréről, de nem konkrétan ő az elkövető. Esetleg látott valamit... Persze, az is lehet, hogy a szerepeltetésével a készítők csak minket akartak elaltatni. :D Tarkin nem hiszem, hogy részese lenne az egésznek, ő csak kapva-kapott az alkalmon, hogy bemószerolhat egy Jedit. Szerintem az ügy hátterében Palpatine áll, akinek célja Ahsokát elmarni Anakin mellől. Persze, biztosnak tartom, hogy nem ő volt ott a börtönben. Az már nagy kérdés, hogy akkor ki? Remélem nem Ventress lesz az, teljesen ellentmondana ez a karakterfejlődésének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kettő miért zárja ki egymást? Meg akarta mutatni a Rend-nek, hogy mint szervezet mennyire romlottá vállt, ezért ellene fordult. Attól még őszintén sajnálhatja, nem csak a barátja, de az összes többi áldozat halálát is, ahogy azt is bánhatja, hogy egy másik barátját be kell feketítenie, hogy magát mentse.

Ez elvileg lehetne így, de én továbbra is képtelenségnek tartom, hogy Jedi legyen az illető, annyira durva dolog lenne... Mert a terrorizmus (mert ugye erről van szó) a lehető legalja módszer az egyet nem értés kifejezésének, ártatlanok halálán keresztül tiltakozni hatalmas bűn még egy átlagembert tekintve is, nemhogy egy Jedit, aki a béke és az igazság őrzője. Hogy tiltakozhatna ilyen módszerrel az, aki azért tiltakozik, mert a rend már nem a béke és az igazság őrzője? Ha ez így lesz, az számomra iszonyú csalódás lesz. :(

 

Egyként Nute lent összefoglalt véleményét osztom, azzal kiegészítve, hogy csak ne Jedi legyen az elkövető....

Az epizód címének helyességét pedig majd utólag lehet megítélni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elvileg lehetne így, de én továbbra is képtelenségnek tartom, hogy Jedi legyen az illető, annyira durva dolog lenne... Mert a terrorizmus (mert ugye erről van szó) a lehető legalja módszer az egyet nem értés kifejezésének, ártatlanok halálán keresztül tiltakozni hatalmas bűn még egy átlagembert tekintve is, nemhogy egy Jedit, aki a béke és az igazság őrzője. Hogy tiltakozhatna ilyen módszerrel az, aki azért tiltakozik, mert a rend már nem a béke és az igazság őrzője? Ha ez így lesz, az számomra iszonyú csalódás lesz. :(

 

Egyként Nute lent összefoglalt véleményét osztom, azzal kiegészítve, hogy csak ne Jedi legyen az elkövető....

Az epizód címének helyességét pedig majd utólag lehet megítélni. :)

Nekem viszont pontosan emiatt a paradoxon miatt tetszik annyira az ötlet :) Az mutatná csak igazán, hogy mennyire kifordult magából a Rend, hogy egy tagja a régi morál védelmében, szemen köpné azt.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.