Ugrás a kommentre

Mitől félnek a taszkenek?


Szisz

Ajánlott hozzászólás

A rancoros képen lévő sárkány nem egészen ugyanolyan. Vagy csak egy soványabb példány? Nem is tudtam erről a kimaradt betétről. Milyen műveletlen vagyok :P A Ruby dragon-ra emlékeztet a Final Fantasy-ból :P csak a színe nem ruby.

Ha ilyenek szabadon kóricálnak a Tatooinon, akkor nem csoda hogy nem tanácsos messzire merészkedni a falvaktól. Biztos nem sok van belőlük, vagy más részeken élnek inkább, ahol nincsenek települések, és csak néha tévednek össze emberekkel. A taszkenek jobban ismerhetik őket, hiszen nomádok. Biztos van módszerük a befogásukra, azoknak akik harmóniában élnek a sivataggal. Bár én nem nevezném harmóniának, ha csak úgy találomra lövöldöznek, vagy csak kifejezetten a „nem vadakkal” nem tudnak kibékülni? :D

A homokvihar a legádázabb ádáz a sivatagban, minden szörnyön túltesz "mindenhova behatol" :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Banthával, dewbackal, eopival, rontoval, buckapatkánnyal (olykor-olykor buckalakóval). Ezek már önmagukban is akkora jószágok, hogy elég belőlük egy hosszú időre. Ráadásul szerintem az anyagcseréjük sem az a kapkodós fajta, így egyetlen kaja akár hónapokra is elég lehet.

S mivel a Tatooine-on van lélegezhető levegő, feltételezhetjük, hogy valahol növényzet is van (mondjuk az SW bolygói sose adtak a realitásra). Esetleg a növényevők a föld alól túrják ki, vagy barlangokban is rájuk lelhetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal érdekesebb, hogy mit esznek ezek a hatalmas állatok? A kietlen pusztaságban kétlem, hogy sok zsákmányállat lenne. Ha nem homokkal táplálkoznak, akkor mivel? :39:

 

Buckalakóval... :D

 

Egyébként gondolj bele, hogy a jégkorszak idején az ember csak a mamutokból milyen jól eléldegélt, mikor elkezdett elvonulni a jég már nem volt mivel tartósítani a húst.

Szóval valami tartósítás kell a nagyobb állatokhoz, nem tudják - abban a melegben meg pláne - sokáig elspájzolni és a sárkányok nem hinném hogy ehhez elég civilizáltak.

Tehát én is amondó vagyok, úgy működnek mint a kígyók, vagy sarlacc, sokáig emésztenek és addig nem esznek újra, és hatékonyan épülnek be a tápanyagok.

Vagy pedig dögevők is egyben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal érdekesebb, hogy mit esznek ezek a hatalmas állatok? A kietlen pusztaságban kétlem, hogy sok zsákmányállat lenne. Ha nem homokkal táplálkoznak, akkor mivel? :39:

 

Buckalakóval... :D

 

Akkor szinte meg is adtuk a választ a topic kérdésre. "Mitől félnek a taszkenek? A rancortól" :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor szinte meg is adtuk a választ a topic kérdésre. "Mitől félnek a taszkenek? A rancortól" :D

Nono, rancort nagy valószínűséggel még nem is láttak a buckalakók, ugyanis azok a Dathomiron őshonosak, nem a Tatooine-on (illetve a KotOR-ban az ismeretlen világon is azok).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Szerintem a kérdésre a válasz abban rejlik, hogy Lucas megváltoztatta az Obi-wan által kiadott hangot. Persze ha ebből indulunk ki, akkor arra lyukadunk ki, hogy miért félnek a buckalakók a szirénás autótól, mert leginkább arra hasonlít ez a vonyítás...

Legalábbis az EpIII-ig arra hasonlított.

 

De aztán képbe jött Boga. Szerintem az történt, hogy Obi-wan felidézte a legszörnyűbb szörny hangot, amit hallott életébe - ez lenne Boga hangja - és "lejátszotta". A buckalakók meg sohasem hallották még a hangot, gondolom ők is féltek az ismeretlenektől, ráadásként még jött velük szembe egy köpönyeges emberke érdekes kézmozdulatokkal. Jobbnak látták, ha lelépnek, és tömegestül jönnek vissza.

 

Egyébként, ha már témánál vagyunk, valaki elárulhatná már igazán nekem - annyi év tudatlanság után - hogy vajh mi történik Luke-kal???

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...
Igen ez is hozzátartozik!

Talán pont a mészárlásos eset változtatta meg őket. A többi taszken megtalálta a kiírtott falut és elment a kedvük a viccelődéstől... :D

Viszont Shmi esete meg nem a viccelődés kategória... bár lehet hogy nekik egy ideig az volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...
  • 4 évvel később...
  • 6 évvel később...

Végre ez is kiderült.

 

Obi-Wan...akarom mondani Bentől féltek. A filmben látott buckalakók egyike maga a törzsfőnök volt, A'Yark. Fiatal kora óta tudja, hogy Bennek hívják (párafarmerek beszélgetéseit kihallgatva). A'Yark elmondása szerint nagy varázsló, aki minden elemnek ura és még a közelébe se mennek annak a területnek ahol él. A Luke-ot megtámadó buckalakók fiatalok és nem hisznek a törzsfőnöknek (aki egyébként nem is megy le velük a szurdokba). Viszont amikor megjelenik Ben a Kryat sárkány hangjával, halálra rémülnek, és onnantól kezdve hitelt adnak A'Yark szavainak.



 

A buckalakók tudnak Anakin mészárlásáról is, de csak annyit, hogy valaha kiirtottak egy falut egyetlen éjszaka alatt. Azóta elátkozott helynek tartják azt a vidéket, és még a környékét is elkerülik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 03. 16. - 9:50, Ody Mandrell írta:

Végre ez is kiderült.

 

 

  Spoiler elrejtése

Obi-Wan...akarom mondani Bentől féltek. A filmben látott buckalakók egyike maga a törzsfőnök volt, A'Yark. Fiatal kora óta tudja, hogy Bennek hívják (párafarmerek beszélgetéseit kihallgatva). A'Yark elmondása szerint nagy varázsló, aki minden elemnek ura és még a közelébe se mennek annak a területnek ahol él. A Luke-ot megtámadó buckalakók fiatalok és nem hisznek a törzsfőnöknek (aki egyébként nem is megy le velük a szurdokba). Viszont amikor megjelenik Ben a Kryat sárkány hangjával, halálra rémülnek, és onnantól kezdve hitelt adnak A'Yark szavainak.

 


 

A buckalakók tudnak Anakin mészárlásáról is, de csak annyit, hogy valaha kiirtottak egy falut egyetlen éjszaka alatt. Azóta elátkozott helynek tartják azt a vidéket, és még a környékét is elkerülik.

 

 

 

Ez a sztori egyébként a Kenobi Legends regényből is kiderül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.