Ugrás a kommentre

5x20 - The Wrong Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én arra lennék kíváncsi, hogy Ahsoka amikor leért a lépcsőn merre vette az irányt? Hova mehetett? Lehet, hogy bevert egy felest. :D Se pénz se fénykard nem volt nála. Azt is olvastam valahol, hogy a lányt most láttuk utoljára a sorozatban.

 

Ventressel majd összeállnak , mint a lovak kánikulában... azért azt a felest Ahsokánál megnézném :D Azt meg őszintén remélem, mind rajongói, mind a történet szempontjából, hogy mindenképpen viszontlátjuk még!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra lennék kíváncsi, hogy Ahsoka amikor leért a lépcsőn merre vette az irányt? Hova mehetett? Lehet, hogy bevert egy felest. :D Se pénz se fénykard nem volt nála. Azt is olvastam valahol, hogy a lányt most láttuk utoljára a sorozatban.

Ventressel majd összeállnak , mint a lovak kánikulában... azért azt a felest Ahsokánál megnézném :D Azt meg őszintén remélem, mind rajongói, mind a történet szempontjából, hogy mindenképpen viszontlátjuk még!

Vagy akár elmehet Luxhoz is. Nem tudom, mennyi idő telt el az Onderon óta, de akkor arról volt szó, hogy az Onderon visszatér a Köztársasághoz és Lux fogja képviselni a Szenátusban. Ha jelenleg is Coruscanton tartózkodik, akkor elmehetne hozzá. (Bár akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem kért segítséget tőle az egész ügyben.) De egyébként el tudom képzelni, hogy Ventress puszta jóindulatból segítene neki, még akkor is, ha az ígért amnesztiát nem adta meg neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon örülnék, ha Luxhoz menne (én mindig a köztük lévő szerelem kibontakozását preferáltam), és a fiú szenátori minőségében valószínűleg a Coruscanton tartózkodik, így akár lehetséges is. A 6. évadot egyébként el se tudnám képzelni Ahsoka nélkül. Erre az évadra nagyon megkedveltem, pedig régen ki nem állhattam.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Páran említettétek, hogy nehéz elképzelni erről a részről, hogy sorozatfinálé legyen. Belegondolva, szerintem bőven szóba jöhet (ha van alapja a lehetséges kaszának, ha nincs)... az Ahsoka távozása utáni eseményeket miért kellene feltétlen a néző szájába rágni? Nem ez lenne az első alkalom, hogy mellőznek részletekbe menő magyarázatot adni, elég Maul életben maradására gondolni. Erre írtam korábban, hogy nem életbe vágó a megmagyarázása... elég unfair megoldásnak tartom a sorozat szempontjából, aminek nem is örülnék, de nem lehetetlen. Mellesleg, mi az a sztori, ami tovább emeli a karaktert, ugyanakkor a Templomi távozásnál drámaibb és emlékezetesebb finálét biztosít?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még mindig Barisson vagyok ledöbbenve. Miért is hibáztatja a Jediket a háborúért? Mert ha még nem tudná a galaxis, hogy Dooku is Sith erőhasználóként a droid oldal egyik fővezére és a Jedik csak feszítenek a klónhadsereg élén... Követtek el bárhol háborús bűnt a Jedik? Ők robbantották ki a háborút? Nem. Szóval lehet, hogy Bariss frusztrált már az évek óta elhúzódó adok-kapoktól, de hogy ezért miért a Jedik lennének a hibásak, azt nem értem... Hogy nem képesek lesújtani gyorsan és erőteljesen? Mintha Bariss nem tudná, hogy a másik oldalt Sithek is befolyásolják. Aztán pedig ő maga is a vörös kardok felé vonzódik, tehát totál kifordult magából és a bíróságon is csak össze-vissza beszélt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még mindig Barisson vagyok ledöbbenve. Miért is hibáztatja a Jediket a háborúért? Mert ha még nem tudná a galaxis, hogy Dooku is Sith erőhasználóként a droid oldal egyik fővezére és a Jedik csak feszítenek a klónhadsereg élén... Követtek el bárhol háborús bűnt a Jedik? Ők robbantották ki a háborút? Nem. Szóval lehet, hogy Bariss frusztrált már az évek óta elhúzódó adok-kapoktól, de hogy ezért miért a Jedik lennének a hibásak, azt nem értem... Hogy nem képesek lesújtani gyorsan és erőteljesen? Mintha Bariss nem tudná, hogy a másik oldalt Sithek is befolyásolják. Aztán pedig ő maga is a vörös kardok felé vonzódik, tehát totál kifordult magából és a bíróságon is csak össze-vissza beszélt.

Ezt én sem értem. És az még csak az egyik fele, hogy hülyeségeket beszél és megalapozatlan az indítéka. De ha feltesszük, hogy ő ezeket elhitte, akkor is totál értelmetlen az erre adott reakció. Ha baja volt azzal, hogy a Rend háborúzik a béke helyett, akkor békésen kisétálhatott volna a Rendből, mehetett volna akárhova és szorgoskodhatott volna a magasztos céljaiért.

Meg eleve az ilyen terroristák soha nem bujkálnak így, mindig hírt adnak magukról és büszkén vállalják a nézeteiket, ultimátumokat adnak, fenyegetőznek, követelnek. Barriss megült a háttérben és semmi esélye nem volt annak, hogy vmit is elér ezzel.

Szóval valószínűleg megőrült, bekattant és kitalálta ezt a baromságot.

 

Vagy az én hülye agymenésem még mindig nem zárja ki Palpi háttértevékenységét az ügyben, ami sok dolgot megmagyarázna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam alább is, Barriss viselkedése teljesen érthető abban az esetben ha az ő és a nép szemszögéből nézzük a Jedik tevékenységét. Letta elmondta, hogy sokan már háborús uszítókat látnak a lovagokban, és a kívülállóknak úgy is jöhet le a dolog, hogy a Jediket csak a háború érdekli, ami teljesen elüt attól ami a feladtuk lenne. Barriss ezt a magatartást rója fel a Jediknek. Azt mondjátok ez érthetetlen, és nincs igaza. De miért is? Mit csinálnak a Jedik? Katonásdit játszanak, a háborúval jottányit se sikerült előrébb lépni. Vagy esetleg látszik valahol a vége? Mert én nem látom... Ezzel szemben az a helyzet, hogy haditerveket készítenek, és harcolnak. Elfoglalnak egy bolygót, helyette a szeparatisták egy másikat. A Jedik mindenben alárendelik magukat a szenátus militarista intézkedéseinek, gyakorlatilag zokszó nélkül. Nekik nem ez lenne a feladatuk!!! Yodáéknak kellene a legkeményebben verni az asztalt a béketárgyalások megkezdését szorgalmazva, hisz nekik a béke és az igazság őrőzinek kellene lenniük, nem egy végeláthatatlan háború egyik mozgatórugójának. Tee-Watt Kaa is remekül látta ezt. Én akkor még nem értettem egyet vele, de ma már én is úgy látom, hogy bőven igaza volt, sőt. A magam részéről én még egy békére törekvő félmondatot se hallottam a lovagoktól, csak azzal vannak elfoglalva, hogy lehetne megnyerni a következő csatát... Szegény Padmé és pár sajnálatraméltó barátja küzd csak a békéért, a Jedik támogatása nélkül. Ők nem érnek rá, mert menni kell aprítani a szeparatistákat. Szóval Barriss -nak nagyon is igaza volt. A Jedik ugyanúgy felelősek a háborúért, mint Dooku -ék. Mert ugye a harchoz két fél kell. Az egykor a béke és igazság bajnokai pedig partnerek voltak ebben, de főleg az eszkalálódásban szereztek "elévülhetetlen érdemeket".

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ok, hogy a kívülállók így látják a háborút, de Barriss nem kívülálló, neki belülről látnia kéne mi miért történik. És nagyon nem az, amit elmond.

 

Az, hogy a jediknek béketárgyalásokat kéne szorgalmazniuk, nem harcolni, az szerintem demagóg bullshit. A nép, aki nem lát bele a háborúba, irreális követeléseket támaszt a jedikkel szemben. Azt akarják, hogy a háborút nyerje meg a Köztársaság, de harc nélkül. Mert éppenséggel lehetett volna erőltetni a békekötést, csak épp a patthelyzetben a CIS nyilván nem ment volna abba bele, hogy történjen minden a Köztársaság akarata szerint. Azért meg ugyanúgy visongott volna mindenki, ha engednek a CIS-nek és mondjuk jóváhagyják egy rakat rendszer szeparatista megszállását.

Azt is láttuk mi történt, amikor mindkét félnél küszöbön voltak a tárgyalások. A CIS megtámadta Coruscantot és kinyírta Bonterit. Tudjuk, hogy kik voltak ezért felelősek, de ebből mindenki (a nép, a szenátorok, a jedik, stb.) annyit érzékelt, hogy a szepikkel nem lehet tárgyalni.

Watt Kaa nézeteivel meg elviekben lehet egyetérteni, de láttuk mire ment vele. Hagyta volna elpusztulni vagy rabszolgasorsra jutni a népét. Aztán persze hátradőlve végignézte ahogy mások megküzdenek az ellenséggel, majd játszotta az okosat. Mázlija volt, mert legalább élve maradtak. Ezt az utat a Köztársaság és a jedik értelemszerűen nem járhatják. Engedjék át a győzelmet a CIS-nek, hagyják hogy az igájuk alá hajtsák a köztársasági rendszereket? Na az aztán nagy ideológiai siker lenne. Nyilván rögtön az egekbe is szökne a renoméja a Rendnek, hogy a kényelmes foteljeikből hagyták diadalmaskodni az ellenséget.

Nem sok dologban értettem egyet Anakinnal, de abban kivételesen igen, hogy ennek a háborúnak minél hamarabb el kellett volna dőlnie. Inkább szenvedjenek a népek e pár év alatt, minthogy átadják a hatalmat olyanoknak, akik aztán évszázadokon át sanyargatják majd őket. Padmé itt elég naivan állt a dologhoz. Nem emlékezett vissza a ~10 évvel ezelőtti Amidalára, aki belement egy sokkal reménytelenebb csatába, mert nem bírta nézni, ahogy a népét a TF kínozta, miközben a politikai elit fényévekkel arrébb kényelmesen tárgyalgatott meg bizottságokat szervezett (tehát a békés utat választották).

 

Amellett pedig ne menjünk el szó nélkül, hogy (akkor úgy tudta mindenki) ez a háború volt hivatott eldönteni hatalomra jutnak-e a sithek. Még jó, hogy a jedik mindent elkövettek azért, hogy ez ne történjen meg. A CIS sikere a sith uralmat jelentette volna, ezért már csak a kódex miatt sem hagyhatták őket nyerni.

Az egy más kérdés, hogy a háború valójában semmiről nem döntött, mindenképp a sithek győztek volna. Még az is többet számított a galaxis sorsának, hogy Anakin kinyom-e egy tyúkszemet a kis lábujján. De ezt akkor senki nem tudhatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp Barriss, Krell és Dooku a példa rá, hogy a Jedik valamit azért csak sejtettek a sötét oldal ködén keresztül. Bár cselekedeteik torzak, de azok gyökere valós. A Jedik meg sem próbáltak békét kötni. Nem azt kellett volna várni, hogy Padméék majd sikerrel járnak, hanem az élére állni ennek az ügynek, és nem hagyni magukat megtéveszteni. De meg sem próbálták! Az meg erősen a saját véleménybe tartozik már, amikor azt ecseteled, hogy mi lett volna a békekötés esetén.... Először el kellett volna oda jutni. És az a szempont pedig, hogy Dooku sith mivolta kizáró ok a békés rendezésre, egyszerűen nonszensz. Csak azért is meg kellett volna próbálni, pl. a grófot kizárva. Lehetett volna tárgyalásokat szervezni a szakadár rendszerekkel, meghallgatva és figyelve azok problémáira. Dooku -t talán el is lehetett volna lehetetleníteni ezáltal.

 

Az igazság az, hogy a Jedik szerintem pár hónap után elvesztették a fonalat, nem tudták mit kellett volna tenniük. Nem ismerték fel, hogy ezt a háborút nem lehet megnyerni. Minden egyes újabb csatával a csak a sötét oldalt táplálták, és a maguk sírját ásták. Ebből miért ne érezhetett volna meg Barriss valamit? Most hagyjuk a reakcióját, mert ebben az esetben az az érdekes, hogy mire épült az. És Krell? Ő ki is mondja, hogy a háborút nem fogják megnyerni. De mondjuk erről már írtam alább, nem is keveset.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedik meg sem próbáltak békét kötni. Nem azt kellett volna várni, hogy Padméék majd sikerrel járnak, hanem az élére állni ennek az ügynek, és nem hagyni magukat megtéveszteni. De meg sem próbálták! Az meg erősen a saját véleménybe tartozik már, amikor azt ecseteled, hogy mi lett volna a békekötés esetén....

A történelemben (tudtommal) soha nem kötöttek békét egy eldöntetlen háború közepén. Hisz akkor eleve nem tört volna ki a háború. Előtte ugyanis általában patthelyzet van, amit ugyanúgy fel lehetne oldani diplomáciailag ha akarnák. Ha kitör a háború, az azt jelenti, hogy nem akarták. Mindig akkor kötöttek békét, amikor már az egyik félnek esélye sem volt győzni, ennek megfelelően ez mindig a domináns fél akaratát tükrözte.

Sok igazság van abban amit írsz, de sajnos nem reális elvárások ezek.

 

Az igazság az, hogy a Jedik szerintem pár hónap után elvesztették a fonalat, nem tudták mit kellett volna tenniük. Nem ismerték fel, hogy ezt a háborút nem lehet megnyerni. Minden egyes újabb csatával a csak a sötét oldalt táplálták, és a maguk sírját ásták.

Ha Palpi tervéből indulunk ki, akkor soha nem is volt meg a fonál a jediknél. Ha viszont nem ebből indulunk ki, akkor miért is ne nyerhették volna meg a háborút? Igen, erőszakos, agresszív utakat jártak a jedik és sötét érzelmeket is tápláltak, de jelen esetben ez volt a pozitívabb alternatíva. Ezért is nagyon jó Watt Kaa példája. Szörnyű dolog háborúzni és átadni magad az erőszaknak, kevés ennél rosszabb dolog van. De hagyni a népedet szenvedni, alárendelni magad és másokat a zsarnokságnak, tehetetlenül szemlélni a kínt és szenvedést, passzívan asszisztálni az esküdt ellenséged hatalomra jutásához, az egyértelműen ezen kevés dolgok egyike.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történelemben (tudtommal) soha nem kötöttek békét egy eldöntetlen háború közepén. Hisz akkor eleve nem tört volna ki a háború. Előtte ugyanis általában patthelyzet van, amit ugyanúgy fel lehetne oldani diplomáciailag ha akarnák. Ha kitör a háború, az azt jelenti, hogy nem akarták. Mindig akkor kötöttek békét, amikor már az egyik félnek esélye sem volt győzni, ennek megfelelően ez mindig a domináns fél akaratát tükrözte.

Sok igazság van abban amit írsz, de sajnos nem reális elvárások ezek.

De itt már patthelyzet van, mert senki nem jut egyről a kettőre. Ez az egész csak azoknak jó, akik a háborúból élnek no meg Palpinak.

 

 

Ha Palpi tervéből indulunk ki, akkor soha nem is volt meg a fonál a jediknél. Ha viszont nem ebből indulunk ki, akkor miért is ne nyerhették volna meg a háborút? Igen, erőszakos, agresszív utakat jártak a jedik és sötét érzelmeket is tápláltak, de jelen esetben ez volt a pozitívabb alternatíva. Ezért is nagyon jó Watt Kaa példája. Szörnyű dolog háborúzni és átadni magad az erőszaknak, kevés ennél rosszabb dolog van. De hagyni a népedet szenvedni, alárendelni magad és másokat a zsarnokságnak, tehetetlenül szemlélni a kínt és szenvedést, passzívan asszisztálni az esküdt ellenséged hatalomra jutásához, az egyértelműen ezen kevés dolgok egyike.

Három éve háborúznak de nem jutottak egyről a kettőre. Nem haladnak sehova! Nem is egy ilyen elejtett megjegyzés volt már a sorozatban, miszerint ahogy elfoglalnak egy bolygót máris egy másik veszik el. Plusz Obi mondata a Geonosisi csata előtt, amikor azt érzi, hogy ez a harc már sose ér véget, ergo kilátástalan (és akkor Rex -ék felismerését már ne is említsem). Akkor elfogadnám az érveket, ha lenne előre haladás a harcokban, de egy jottányi sincs. Láthatóan ezzel a háborúval egy centit se közeledtek azon célok felé, amiért elvileg harcolnak. Csak jusson eszedbe, hogy ennek az egész színháznak hogyan lett vége? Palpatine odacsörgött Gunray -nek, hogy most már leállíthatja a droid csapatokat.... Két mondattal véget vetett a háborúnak az a sz*rházi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De itt már patthelyzet van, mert senki nem jut egyről a kettőre. Ez az egész csak azoknak jó, akik a háborúból élnek no meg Palpinak.

Hát épp ez az. Erről írtam az előbb. ;) Emiatt nem kezdődtek béketárgyalások. Mindkét fél joggal akart egyenlő szeletet kiharapni a tortából. Ezt háború nélkül is megtehették volna, épp azért törti ki a balhé, mert el akarták dönteni kinek juthat a nagyobb falat.

 

Három éve háborúznak de nem jutottak egyről a kettőre. Nem haladnak sehova!

Ez igaz. De ez indokolja azt, hogy akkor adják fel a harcot és vállalják be a bukást és annak következményeit?

 

Csak jusson eszedbe, hogy ennek az egész színháznak hogyan lett vége? Palpatine odacsörgött Gunray -nek, hogy most már leállíthatja a droid csapatokat.... Két mondattal véget vetett a háborúnak az a sz*rházi.

Na jó, hát ha a Rend irányította volna mindkét harci felet, akkor ők is véget vethettek volna így a háborúnak. Úgy könnyű befejezni egy háborút, hogy mindent tudsz mindkét félről és egyszerűen feláldozod az egyiket. Kb. mintha magaddal sakkoznál és meglepődnél rajta, hogy milyen hamar meg tudtad verni magad. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát épp ez az. Erről írtam az előbb. ;) Emiatt nem kezdődtek béketárgyalások. Mindkét fél joggal akart egyenlő szeletet kiharapni a tortából. Ezt háború nélkül is megtehették volna, épp azért törti ki a balhé, mert el akarták dönteni kinek juthat a nagyobb falat.

Szerintem a háború azért tört ki, mert a Köztársaság már nem tudta azt nyújtani a tagállamoknak, amit ők szerettek volna.

 

Ez igaz. De ez indokolja azt, hogy akkor adják fel a harcot és vállalják be a bukást és annak következményeit?

Olyan béke nincs ami mindenkinek jó? ;) Főleg ha egy harcban patt helyzet alakul ki.

 

 

Na jó, hát ha a Rend irányította volna mindkét harci felet, akkor ők is véget vethettek volna így a háborúnak. Úgy könnyű befejezni egy háborút, hogy mindent tudsz mindkét félről és egyszerűen feláldozod az egyiket. Kb. mintha magaddal sakkoznál és meglepődnél rajta, hogy milyen hamar meg tudtad verni magad. :D

Ezzel csak arra akartam rávilágítani, mennyire is értelmetlen a Jedik harca. Nem azt vártam volna, hogy átlássák a dolgokat, hanem, hogy valamit felismerjenek ebből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF:

Csak egy példa a törénelemből:

A Perzsa Birodalom és az Ókori Hellász is azért kötött békét, mert nem tudták egymást legyűrni, patthelyzet alakult ki, és mindkét félnek jobb volt a béke.

Igen? Akkor én voltam a tájékozatlan. Tudsz amúgy még más példát ilyenre? Csak mert akkor e tekintetben nem sokat fejlődött az emberiség e pár ezer év alatt. Sőt, inkább visszafejlődtünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy akár elmehet Luxhoz is. Nem tudom, mennyi idő telt el az Onderon óta, de akkor arról volt szó, hogy az Onderon visszatér a Köztársasághoz és Lux fogja képviselni a Szenátusban. Ha jelenleg is Coruscanton tartózkodik, akkor elmehetne hozzá. (Bár akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem kért segítséget tőle az egész ügyben.) De egyébként el tudom képzelni, hogy Ventress puszta jóindulatból segítene neki, még akkor is, ha az ígért amnesztiát nem adta meg neki.

 

Már korábban is gondoltam erre, még a 4. évad után, hogy Ahsoka sorsának lehetne egy ilyen fonalat adni a jövőben. Én mindenképpen üdvözölném az ötletet, bár az nagy kérdés, hogy Ahsokát le akarják e végleg zárni a 6. évadba (ha látjuk még) és ha igen, akkor hogyan fogják ezt megoldani... de szerintem beleférne Lux ebbe az egyenletbe :)

Ventress-el is megbékéltem már, akár el tudnám képzelni, hogy ők ketten együtt folytassák tovább valamilyen történetszálban, ez itt szerintem nagyon jól működött, de én a Lux vonalnak jobban örülnék...

 

Vagy az én hülye agymenésem még mindig nem zárja ki Palpi háttértevékenységét az ügyben, ami sok dolgot megmagyarázna.

 

Én is reménykednék egy ilyenbe, de ezt sajnos már tuti nem lépik meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Be vannak ... csokizva :D úgyhogy kizárt dolognak tartom, de Anakinra kíváncsi lennék...

Gyakorlatilag a Birod....Köztársasági igazságszolgáltatás szavahihetősége omlott össze. Mondjuk abban biztos vagyok, hogy ráfogtak mindent Barriss -re. Bizonyítékok meghamisítása, stb. Az már más kérdés, hogy ő ezt bevallotta-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyakorlatilag a Birod....Köztársasági igazságszolgáltatás szavahihetősége omlott össze. Mondjuk abban biztos vagyok, hogy ráfogtak mindent Barriss -re. Bizonyítékok meghamisítása, stb. Az már más kérdés, hogy ő ezt bevallotta-e.

Oly mindegy, hogy bevallotta-e. Tarkin megint előhúzta a szokásos "megrendíthetetlen megalapozott bizonyítékait" aztán ezzel el volt rendezve. Ez a módszer úgys annyira bevált... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka felmentése elég furcsa nekem... az egy dolog, hogy Barriss bevallott mindent (állíthatott bármit, ha Ahsoka, Anakin, vagy akárki valamivel megzsarolta) és látták párbajozni Skywalkerrel. Ettől még a bizonyítékok továbbra is sokkal inkább Ahsoka ellen szólnak. Ennél többre lett volna szükséges ahhoz, hitelesen előadják Ahsoka felmentését Barriss bűnösségén keresztül. Többek közt ezt értettem azon, hogy jobban is kibonthattak volna bizonyos elemeket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka felmentése elég furcsa nekem... az egy dolog, hogy Barriss bevallott mindent (állíthatott bármit, ha Ahsoka, Anakin, vagy akárki valamivel megzsarolta) és látták párbajozni Skywalkerrel. Ettől még a bizonyítékok továbbra is sokkal inkább Ahsoka ellen szólnak. Ennél többre lett volna szükséges ahhoz, hitelesen előadják Ahsoka felmentését Barriss bűnösségén keresztül. Többek közt ezt értettem azon, hogy jobban is kibonthattak volna bizonyos elemeket...

Én nem ezért furcsállottam Ahsoka felmentését. Elvégre Barriss bevallott mindent, ez eddig ok.

Csak hogy Ahsoka megszökött egy börtönből, megtagadta a felettese parancsát, elvert néhány klónt, ellenállt a hivatalos intézkedéseknek, szökevényként menekült és bujkált, majd illetéktelenül behatolt egy fegyverraktárba. Ezeket, akárhogy is nézzük, elkövette és bűnös. Az, hogy ezeket mind azért kellett tennie, mert igazságtalanul büntették, az jogilag irreleváns.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka felmentése elég furcsa nekem... az egy dolog, hogy Barriss bevallott mindent (állíthatott bármit, ha Ahsoka, Anakin, vagy akárki valamivel megzsarolta) és látták párbajozni Skywalkerrel. Ettől még a bizonyítékok továbbra is sokkal inkább Ahsoka ellen szólnak. Ennél többre lett volna szükséges

Barriss vallomásánál kell több? Gyakorlatilag mindent bevallott. Egy ártatlan menekülő amíg nem öl meg valakit, addig nem bűnös. Még csak az kellett volna, ha olyanokért büntetik meg, mert átment a piroson, vagy hatóság elleni erőszakért. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem ezért furcsállottam Ahsoka felmentését. Elvégre Barriss bevallott mindent, ez eddig ok.

Csak hogy Ahsoka megszökött egy börtönből, megtagadta a felettese parancsát, elvert néhány klónt, ellenállt a hivatalos intézkedéseknek, szökevényként menekült és bujkált, majd illetéktelenül behatolt egy fegyverraktárba. Ezeket, akárhogy is nézzük, elkövette és bűnös. Az, hogy ezeket mind azért kellett tennie, mert igazságtalanul büntették, az jogilag irreleváns.

Komolyan azt hiszed, hogy egy ekkora pofára esés után Tarkin-nak lenne mersze tovább szívózni Ahsokával? Biztos behúzta fülét-farkát, és elengedte a többi vádpontot hogy mentse a maradék tekintélyét, miután a "megdönthetetlen bizonyítékait" ilyen simán megdöntötték.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka felmentése elég furcsa nekem... az egy dolog, hogy Barriss bevallott mindent (állíthatott bármit, ha Ahsoka, Anakin, vagy akárki valamivel megzsarolta) és látták párbajozni Skywalkerrel. Ettől még a bizonyítékok továbbra is sokkal inkább Ahsoka ellen szólnak. Ennél többre lett volna szükséges ahhoz, hitelesen előadják Ahsoka felmentését Barriss bűnösségén keresztül. Többek közt ezt értettem azon, hogy jobban is kibonthattak volna bizonyos elemeket...

 

Az a lényeg, hogy mindent önként(és büszkén) bevallott és miután megvizsgálták az amúgy sem "megdönthetetlen bizonyítékokat" kijön, hogy Barriss volt a tettes és nem Ahsoka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.