Ugrás a kommentre

5x20 - The Wrong Jedi


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Amúgy ha annak idején a Citadel Rescueban Ahsoka nem menti meg Tarkint, akkor könnyen lehet, hogy Ahsoka még mindig a Jedi Rend tagja lenne :hmm:

Lett volna más vádlója, afelől ne legyen kétséged. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre felkerült az utolsó epguide is. Köszönöm mindenkinek a munkát akik segítettek az évek során kibővíteni a részek adatlapját. Dzséjt és NorbiLordi, köszönöm!

 

Egyébként az érdekes, hogy konkrétan leírják itt, hogy amit Barriss mondott a Jedi rendről az 100% -ig igaz. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az érdekes, hogy konkrétan leírják itt, hogy amit Barriss mondott a Jedi rendről az 100% -ig igaz. :hmm:

Megmondom őszintén, engem ez a téma kegyetlenül irritál. :D Korábban már azt is bedobta vmelyik bennfentes (talán Ashley), hogy Ahsoka azért se ment vissza a Rendbe, mert igazat adott Barrissnek.

Én azt gondolom, hogy ami nincs benne egy filmben, az sokszor okkal nincs benne (vagy mert csak nem volt rá idő :) ). Ezeket a réseket mindenkinek magának "kell" kitölteni, legalábbis a fanok elkerülhetetlenül filóznak ezen. Így mindenkiben egy kicsit más összkép alakul ki, ami az ő igényeinek megfelel. Mindenki olyan szemmel látja a karaktereket, amilyennek a konkrét tettekből neki illeszkedik a képbe.

És mindez egy tök jó dolog. Ezért nem szeretem annyira, amikor a készítők (sokszor évekkel) később kiböfögnek ilyen-olyan infokat, hogy igazából ez meg az így lett volna, csak nem került bele a filmbe. Ha nem tettétek bele a filmbe (és nincs már több rész, amiben ki lehetne fejteni), akkor hallgassatok róla. :)

 

Barriss monológját pedig már sokszor sokféleképp körbejártuk itt, nem kezdenék újra bele. Az pedig, hogy Ahsoka egyetértett volna vele... :facepalm: Nem kéne Ahsokából is komplett hülyét csinálni. Elég volt az, hogy a Rendet eléggé lejáratták ebben a szálban. Ahsoka eddig merőben másképp látta a dolgokat, mint Barriss.

Hiába voltak jó viszonyban, a legtöbb dologban pont ellentétesen vélekedtek. Ahogy amúgy Anakinnal is, márpedig 'Soka inkább az ő álláspontjához állt közel.

Aztán Barriss gusztustalan és gerinctelen módon bemártotta a "legjobb barátnőjét", majd simán hagyta volna ártatlanul kivégezni. Eközben persze halomra ölte az ártatlanokat. Ezek után nehogy már Ahsoka azon kezdjen filozofálni, hogy annak a trógernek igaza volt... ennyire naiv senki nem lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen másról beszélsz pb. :) Az, hogy Eckstein mit beszél az az ő dolga, azt én nem is veszem készpénznek. Itt inkább arra céloztam, hogy Barriss -nak a maga módján igazat adtak.

Értem én miről van szó. :)

Persze, nyilván mindenkinek a maga dolga mit hogyan értelmez és ebből mit mond el. Csak ugye ha vki "bennfentes", akkor hitelesebbnek tűnhet a szava a hozzánk hasonló mezei fanokhoz képest. :) Így akár sokan tényként is kezelhetik, mintha a film része lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre felkerült az utolsó epguide is. Köszönöm mindenkinek a munkát akik segítettek az évek során kibővíteni a részek adatlapját. Dzséjt és NorbiLordi, köszönöm!

 

Egyébként az érdekes, hogy konkrétan leírják itt, hogy amit Barriss mondott a Jedi rendről az 100% -ig igaz. :hmm:

 

Szívesen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Gondoltam beleolvasok a topikba, de már majdnem visszaolvastam az egészet. Néhol libabőrös lettem. :) Iszonyú jókat írtatok ehhez a csodálatos részhez, szinte átéltem újból. Hihetetlenül hiányozni fognak ezek a csevejek. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondoltam beleolvasok a topikba, de már majdnem visszaolvastam az egészet. Néhol libabőrös lettem. :) Iszonyú jókat írtatok ehhez a csodálatos részhez, szinte átéltem újból. Hihetetlenül hiányozni fognak ezek a csevejek. :(

 

Jön a Rebels, oda is rögtönözünk valamit.

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Tyűű, ezek is jó későn esnek le :pfff:

A jelenet amikor Anakin addig szorította Barriss csuklóját, míg elejtette a fénykardot, szinte egy-az-egyben ugyanolyan, mint mikor Ventress-el csinálta ugyanezt a mikrosorozatban.

Amikor pedig Ahsoka lesétál a lépcsőn és eltűnik mögötte, a jelenet úgy lett "felvéve" hogy pontosan a fordítottja legyen annak, amikor Vader az 501esek élén masírozva felbukkan a lépcsők mögül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utóbbi már nekem is szemet szúrt, viszont a CW-s eddig nem ugrott be, jó észrevétel. Az Ahsoka-501st vonatkoztatás szerintem azért is találó, mert azt mutatja, Ahsoka megmenekült azok elől a borzalmak elől, amik közelegnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók ezek a szimbolikák, még ezekbe én se gondoltam bele, főleg az utolsó snitt jelentésébe. Így akkor a szomorúság mellett egy csipetnyi öröm is marad. Ahsokát akár még láthatjuk is a későbbiekben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor pedig Ahsoka lesétál a lépcsőn és eltűnik mögötte, a jelenet úgy lett "felvéve" hogy pontosan a fordítottja legyen annak, amikor Vader az 501esek élén masírozva felbukkan a lépcsők mögül.

Ezt a lapot eddig én se vettem, de tényleg gyönyörű ötlet, kiváló megvalósítás és persze remek észrevétel Werebazs. ;)

A zárójelenetnél eléggé elvitt más irányba annak hangulata, így eszembe se jutott még mélyebb tartalmat belelátni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Most gondoltam csak bele, hogy az Anakin Ahsoka kérdést, illetve a lány EP3 -as hiányát milyen remekül sikerült megmagyarázni! Én is ezt jósoltam korábban, hogy jóval a sorozat vége előtt lelép. Még minimum két évad lett volna vissza a szériából így amire az EPIII -hoz értünk volna a lány már csak egy tova tűnt emlék lenne Anakin és a Jedik fejében... Menjen a p*csába a Disney!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.