Ugrás a kommentre

Szavazás - az ötödik évad legjobbjai


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem meglepetésnek csak a Lawless győzelme mondható. :)

Annyira talán az sem meglepő. Elég sok fontos dolog történt abban a részben, gondolok itt elsősorban a Satine-Obi-Wan-Maul, ill. a Sidious-Savage-Maul triókra. De Bo-Katarn és a mandalore polgárháború kiteljesedése se volt utolsó.

A nagy rivális Ahsoka-szálból pedig 3 rész is bekerült és megosztotta a népet. Az utolsó rész érzelmi töltete sok szavazót vonzott, viszont a kissé logikátlan és kidolgozatlan befejezés sokakat taszított is. Kíváncsi lettem volna az eredményekre, ha pl. minden szálból csak egyetlen (a potenciálisan legjobb) rész kerülhetett volna be. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most visszanéztem a levelet amelyben elküldtem a listát. Én ezeket találtam el: Legjobb epizód, legjobb főszereplő, legjobb idegen karakter, legjobb párbaj, legjobb csata, legjobb szinkronhang, legjobb jedi. "Második lettem" a következő kategóriákban: legjobb történetszál, legjobb mellékszereplő, legjobb szörny, legjobb bolygó, legjobb negatív karakter, legjobb droid. Volt azért pár, amit egyáltalán nem találtam el. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem végig a nyerteseket. Nem vagyok meglepődve, hogy a legtöbbet Maul és Ahsoka történetei kapták. Méltó évadzáró volt. És talán méltó sorozat zárás is.

A többi helyen is nagyjából a kedvenceim győztek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme a lista!

 

LEGJOBB EPIZÓD

5x16 THE LAWLESS - 155

5x20 THE WRONG JEDI -149

5x18 THE JEDI WHO KNEW TOO MUCH - 125

5x15 SHADES OF REASON - 97

5x19 TO CATCH A JEDI - 93

5x06 THE GATHERING - 74

 

LEGJOBB TÖRTÉNETI SZÁL

AHSOKA KVADROLÓGIA -180

DARTH MAUL KVADROLÓGIA -172

JEDI NÖVENDÉKEK KVADROLÓGIA -129

ONDERON KVADROLÓGIA - 91

DROID KVADROLÓGIA - 88

 

LEGJOBB FŐSZEREPLŐ

AHSOKA TANO -175

DARTH MAUL -149

ANAKIN SKYWALKER -125

HONDO OHNAKA -119

MEEBUR GASCON - 71

STEELA GERRERA - 54

 

LEGJOBB MELLÉKSZEREPLŐ

DARTH SIDIOUS -139

ASSAJJ VENTRESS -134

OBI-WAN KENOBI -125

GREGOR -116

BO-KATARN KRYZE - 95

SATINE KRYZE - 84

 

LEGJOBB IDEGEN KARAKTER

AHSOKA TANO -143

DARTH MAUL -142

HONDO OHNAKA -122

ASSAJ VENTRESS -112

GUNGI - 94

MEEBUR GASCON - 80

 

LEGJOBB SZÖRNY

RUPING -139

ABAFARI „STRUCC” -122

TOOKA -114

MASSIFF -112

DALGO -105

FAMBAA -101

 

LEGJOBB FELSZÍNI JÁRMŰ

A6 JUGGERNAUT TURBÓ TANK -141

CORUSCANTI RENDŐRSÉGI ÁGYÚNASZÁD -131

WLO-5 SIKLÓTANK -126

STARHAWK ROBOGÓ -103

AAT - 99

BALUTAR OSZTÁLYÚ SUHANÓ - 93

 

LEGJOBB ŰRJÁRMŰ

ETA-2 -141

SLAVE I (FIRESPRAY-31) -129

CRUCIBLE (JEDI EDZŐ HAJÓ) -126

VENATOR OSZTÁLYÚ CSILLAGROMBOLÓ -116

Z-95 HEADHUNTER - 98

TWILIGHT (G9 RIGGER) - 83

 

LEGJOBB PÁRBAJ

DARTH MAUL & SAVAGE OPRESS VS. DARTH SIDIOUS (THE LAWLWESS) -181

DARTH MAUL VS. PRE VIZSLA (SHADES OF REASON) -160

ANAKIN SKYWALKER VS. BARRISS OFFEE (THE WRONG JEDI) -108

DARTH MAUL & SAVAGE OPRESS VS. OBI-WAN KENOBI & ADI GALLIA (REVIVAL) - 93

AHSOKA TANO VS. BARRISS OFFEE (TO CATCH A JEDI) - 91

AHSOKA TANO VS. GRIEVOUS (A NECESSARY BOND) - 60

 

LEGJOBB CSATA

MANDALORE POLGÁRHÁBORÚ - SUNDARI-I CSATA (THE LAWLESS) -171

MENEKÜLÉS ABAFARRÓL (MISSING IN ACTION) -111 (5)

FLORUMI CSATA (A NECESSARY BOND) 111 (3)

CATO NEIMOIDIAI CSATA (SABOTAGE) -102

ONDERONI CSATA - HARC A FENNSÍKON (TIPPING POINTS) -101

NAL HUTTAI TÁMADÁS (EMINENCE) -97

 

LEGJOBB BOLYGÓ

ILUM -148

CORUSCANT -128

MANDALORE -120

ONDERON -102

ABAFAR -101

FLORRUM - 94

 

LEGJOBB KLÓNKATONA

GREGOR -185

REX SZÁZADOS -142

CODY PARANCSNOK -113

WOLFFE PARANCSNOK -101

FOX PARANCSNOK - 93

DAVIJAAN (ODD BALL) - 59

 

LEGJOBB NEGATÍV KARAKTER

DARTH SIDIOUS -168

DARTH MAUL -157

WILHUFF TARKIN -110

PRE VIZSLA -109

SAVAGE OPRESS - 81

BARRISS OFFEE - 68

 

LEGJOBB ZENE

5x20 THE WRONG JEDI -162

5x16 THE LAWLESS -126

5x18 THE JEDI WHO KNEW TOO MUCH -125

5x17 SABOTAGE -101

5x06 THE GATHERING - 92

5x15 SHADES OF REASON - 87

 

LEGJOBB ANGOL SZINKRONHANG

SAM WITWER (DARTH MAUL) -136

IAN ABERCROMBIE (DARTH SIDIOUS/PALPATINE) -133

ASHLEY ECKSTEIN (AHSOKA TANO) -125

JIM CUMMINGS (HONDO OHNAKA) -108

JAMES ARNOLD TAYLOR (OBI-WAN KENOBI, PLO KOON) -104

STEPHEN STANTON (WILHUFF TARKIN, MAS AMEDDA, GASCON) - 87

 

LEGJOBB JEDI

AHSOKA TANO -176

OBI-WAN KENOBI -135 (4)

ANAKIN SKYWALKER -135 (1)

KATOONI - 88

GUNGI - 87

PLO KOON - 72

 

LEGJOBB DROID

HUYANG -164

R2-D2 -143

WAC-47 -119

RUSSO-ISC -107

M5-BZ - 85

QT-KT - 75

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnáljuk, hogy nem tudtál itt lenni és csak lélekben voltál velünk. :( Pláne mert valószínűleg nem lesz legközelebb. Ha csak nem lesz majd egy egész TCW-re érvényes nagy záróbuli. :P

 

köszi. na megvolt a visszaolvasás. érdekes volt így is. elismerésem a győzteseknek, hamarosan összevetem a listát a jelöltjeimmel.

és elvileg lesz záróbuli!

Azon mndenképp szeretnék részt venni nem csak lélekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, jól elvoltatok tegnap este. Gratulálok, szép "kis" műsor volt. :)

 

Bár csak 6 találatom volt, viszonylag elégedett vagyok az eredményekkel. Különösen Ahsoka győzelmeinek örülök, jó látni, hogy ennyi ember szemében nőtt a karakter, akinek egyben méltó búcsúzása is volt mindez. :) A legjobb epizód számomra kétségtelenül a The Jedi Who Knew Too Much volt, szorosan a The Wrong Jedi előtt, de igaz ami igaz, a Maul szál is gyönyörűen teljesedett ki a kezdeti szkepticizmusom ellenére.

A záróbulira kíváncsi vagyok, érdekes lesz összevetni a sorozat egészét. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglep, hogy nem a sorozatzárónak is beillő utolsó rész nyert, de örülök hogy az Ahsoka szál nyert a saját kategóriájában :)

Szerintem az volt a fő ok, hogy az Ahsoka-szálnak sokunk szerint nem a záróepizód volt a legjobb darabja. Eléggé elkapkodott lett a vége, sok fontos elem és jelenet kimaradt, Barriss bűnössége pedig kicsit minimalisztikus végkifejlete volt a szál Ahsoka sorsa mögötti vonulatának.

Ennek ellenére is a Wrong Jedi lett a 2., de sok fontos pontot veszített leginkább a Jedi Who Knew Too Much rész miatt, így megnyílt a lehetőség a Lawless előtt, ami viszont összecsapottsága ellenére szerintem is messze a legkiemelkedőbb volt abból a szálból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, itten vagyok, sajnos messzire vitt a szél. Az elmúlt pár napban összejött néhány dolog, amit intéznem kellett, egyebek mellett szombaton volt egy SOS utam Pestre (jó is az, ha az ember hatkor kijön szoliból, tízkor ébreszti a telefon, hogy kettőre jó lenne, ha Pesten lennél... másnap meg négykor megint ébresztő...), ezért sem tudtam itt lenni (azért telefonon fel-felnéztem). Majd maholnap azért megejtem az utólagos véleményezést a győztesekről, ennyire mellé talán még sosem lőttem, mint idén. Gratula és köszi Ody, hogy leszervezted.

 

Donát: igazad van, visszagondolva, talán csak az első évadon tudtam itt lenni. Azért kár, hogy jövőre már nem lesz. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na nézzük, milyen az iskolapéldája annak, amikor az ember sorra mellélő. :)

 

LEGJOBB EPIZÓD

Nyertes: 5x16 THE LAWLESS

Jelöltem: 5x15 SHADES OF REASON

Az 5x15 Shades of Reason rám komoly hatást gyakorolt. Ott számomra minden annyira egyben volt, hogy ihaj. Darth Maul karaktere végérvényesen túlnőtt ep1-es önmagán, megkaptuk a TCW legjobb párbaját, összeért féltucat történeti szál, és két olyan dolgot is elfogadtatott velem, amit megjelenésétől fogva nem szívleltem: Darth Mault és a sötétkardot. Zsinorban meg is kellett néznem háromszor. Számomra ez a TCW legjobb epizódja, és talán az egyetlen, ami tényleg olyan erős hatást gyakorolt rám, mint a mozifilmek.

Az 5x16 The Lawless-ben már sajnos nem volt meg ez a töltet. Bár továbbra is brilliáns epizódnak tartom, néhol kicsit elkapkodottnak érzem, és nagy hibának tartom, hogy Darth Maul életben maradt. Ezt a karaktert egyszerűen meg kellett volna ölni, már csak a kettős szabály miatt is. A dolgon nem segített amúgy Sidious baromi látványos tornaórája sem. Egyszerűen olyan magasra tette nálam az előző rész a lecet, hogy azt a TCW-ben semmi sem ugorhatta át.

 

LEGJOBB TÖRTÉNETI SZÁL

Nyertes: AHSOKA KVADROLÓGIA

Jelöltem: DARTH MAUL KVADROLÓGIA

Na, ez egy különleges helyzet volt, mivel Ahsoka sztorija is irgalmatlanul tetszett. Végül két ok döntött: egy, Darth Maul, hiába no, idén nálam favorit lett, majdnem mindig rá tettem. A másik, továbbra is baromi kidolgozatlannak tartom Barriss Offee indítékait. Más Jedit kellett volna választani, vagy már korábban utalni kellett volna a tettére.

 

LEGJOBB FŐSZEREPLŐ

Nyertes: AHSOKA TANO

Jelöltem: DARTH MAUL

Szintén, ha ebben az évadban nem lett volna olyan Maul, amilyen lett, tuti Ahsokát hoztam volna ki én is hat ponttal. A győzelme jogos, de sajnálom, hogy nem Maul bácsi lett az.

 

LEGJOBB MELLÉKSZEREPLŐ

Nyertes: DARTH SIDIOUS

Jelöltem: BO-KATARN KRYZE

Bo-Katarn kapott nálam hat pontot, és Sidi papa ötöt, és csak azért voksoltam végül a Mandi csajszira, mert ad1) ő egy mandi csajszi, nem egy rút vénember, ad2) ő volt az új karakter. Győzelme Sidi bácsinak természetesen megérdemelt, hiszen pár perces jelenése a képernyőn kis híján lemosta ep3-akciózásait. A két fénykarddal még ez a vén konspirátor is iszonyú király jelenség, és az, hogy szó szerint röhögve veszi fel a harcot korábbi tanítványával és annak háziállatkájával, bizonyítja, mekkora májer a harcban is (bár ezt már bizonyította Yodával szemben is). Amikor pedig az Erőhöz nyúl, na kérem, akkor láb nem marad talajon. Ráadásul külön kiemeli a karakter királyságát, hogy mindez neki csak egy laza végtagnyújtóztatás. Kicsit megmozgatta konspirálásban elgémberedett tagjait.

 

LEGJOBB IDEGEN KARAKTER

Nyertes: AHSOKA TANO

Jelöltem: DARTH MAUL

Nem ragozom. :)

 

LEGJOBB SZÖRNY

Nyertes: RUPING

Jelöltem: ABAFARI „STRUCC”

Idén annyira nem éreztem erősnek az állatka vonalat. Amikor összeállítottam a listát, majdnem hasraütésesen csináltam, mert őszintén szólva, semmi sem tetszett igazán. Ráadásul a visszatérők is a bénábbak voltak (talán kivétel a massiff, de ő sem jön be annyira). Szóval, ha a rupping, akkor a rupping, a struccot is csak azért kapott hat pöttyöt tőlem, mert a jelenet, amiben szerepelnek tiszta Jurassic Park.

 

LEGJOBB FELSZÍNI JÁRMŰ

Nyertes: A6 JUGGERNAUT TURBÓ TANK

Jelöltem: A6 JUGGERNAUT TURBÓ TANK

TALÁLT! :rock: Szerintem ez a cucc az AT-AT értelmes változata. Gyors, teli van fegyverekkel, egy mázsányi embert el tud vinni, és a bazi kerekeinek semmi sem állja útját. Szemeztem ugyan még a rendőrségi naszáddal, de a méret a lényeg, szóval éljen a turbó tank.

 

LEGJOBB ŰRJÁRMŰ

Nyertes: ETA-2

Jelöltem: CRUCIBLE (JEDI EDZŐ HAJÓ)

Idén valahogy űrhajókkal sem kényeztettek el minket. A Crucible volt az egyetlen igazán új gépezet, ami a listáról megragadott. Mert szép ám az Eta-2, de leváltotta a kedvenc vadászaimat, a Delta-7-est, és ez a tüske nem esett még ki, ráadásul a TIE dizájnért sem rajongok.

 

LEGJOBB PÁRBAJ

Nyertes: DARTH MAUL & SAVAGE OPRESS VS. DARTH SIDIOUS (THE LAWLWESS)

Jelöltem: DARTH MAUL VS. PRE VIZSLA (SHADES OF REASON)

 

LEGJOBB CSATA

Nyertes: MANDALORE POLGÁRHÁBORÚ - SUNDARI-I CSATA (THE LAWLESS)

Jelöltem: MANDALORE POLGÁRHÁBORÚ - SUNDARI-I CSATA (THE LAWLESS)

Egy újabb találat, már van kettő egész. :) Ezt sem érdemes ragozni, érzelmileg az egyik legerősebb csata, és még Hondo bácsi is poénkodik alatta. Emellett látványos és hozza a Star Wars döntő csatákra jellemző modern vs múltidéző vonalat.

 

LEGJOBB BOLYGÓ

Nyertes: ILUM

Jelöltem: CORUSCANT

Amennyire meguntam Coruscantot a második évadban, annyira megtetszett a negyedik és ötödikben. Ilum is szép bolygó, csak az utóbbi időben jéggolyóból jéggolyóba botlottam, és a tél is elhúzódott, szóval hidegen hagyott a jéglaszti. Coruscant komplexitása viszont iszonyúra megnőtt, és azzal, hogy lementünk a legmélyebb rétegeibe, a bolygót immár belengi valami baljós felleg is, ami miatt szerintem megérdemelt volna egy első helyet.

 

LEGJOBB KLÓNKATONA

Nyertes: GREGOR

Jelöltem: GREGOR

Eleve nem volt a The Clone Wars idei évadja Clone-ban dús. Még Rex is csak mellék-mellékszereplőként jelent meg, így szerintem nem csoda, hogy az évad egyetlen kiemelt klónja lett a győztes. Ilyen mezőnyben abszolúte megérdemelten, bár valószínűleg egy erősebb versenyzőket felvonultató megmérettetésen is sikert aratott volna. Nem csak önfeláldozása miatt, hanem mert kommandósként egy igen egyedi tagja ennek a nagy-nagy családnak.

 

LEGJOBB NEGATÍV KARAKTER

Nyertes: DARTH SIDIOUS

Jelöltem: DARTH MAUL

Sidiousra azért nem dobtam hat pontot, mert ő még mindig olyan, mint az ep1-ben, 2-ben, 3-ban, 5-ben, 6-ban. Ez persze érthető, de jobban díjazom, ha egy szereplő tart valamerre. Maul pedig tartott, mit tartott, rohant?

 

LEGJOBB ZENE

Nyertes: 5x20 THE WRONG JEDI

Jelöltem: 5x20 THE WRONG JEDI

No comment, inkább nyomjuk be az utolsó részt, tekerjünk a végére, hallgassuk meg a zenét, majd írjunk petíciót egy soundtrack lemezért, amire ennek az epizódnak a muzsikáját kiemelt helyre teszik.

 

LEGJOBB ANGOL SZINKRONHANG

Nyertes: SAM WITWER (DARTH MAUL)

Jelöltem: ASHLEY ECKSTEIN (AHSOKA TANO)

Heh... Amikor nem Darth Maulra teszem a tétet, egyből befut a brigantija. Witwer jó hang, idén kifejezetten erős volt (Sonként sokszor hallottam Starkillert), de amit Eckstein művel a The Wrong Jedi végén, az valami kegyetlen. Amúgy is őt tartottam a sorozat egyik legjobb hangjának Taylor mellett, és sajnálom, hogy többet nem hallhatok tőle Ahsoka szinkront. Mármint újat.

 

LEGJOBB JEDI

Nyertes: AHSOKA TANO

Jelöltem: AHSOKA TANO

Hát, az Ahsoka történeti szál után szerintem nehéz lenne olyan Jedit fogni, aki a jónak megfelel, nemhogy a legjobbnak. A kis padawan méltó búcsút kapott, ami furcsa, ha azt vesszük, milyen az a búcsú. Kirúgják, megalázzák, de mégis, így esélyt kap a 66-os túlélésére, aminek személy szerint nagyon örülök. Ahsokának nem volt helye az SW univerzumban a TCW elején, most már nehéz lenne elképzelni nélküle. Iszonyú erős karakterré nőtte ki magát, aki személyével, sorsával foglalja keretbe a TCW-t.

 

LEGJOBB DROID

Nyertes: HUYANG

Jelöltem: M5-BZ

Huyang egy okból kapott eggyel kevesebb pontot nálam: a négy részes sztoriból effektíve kettőben semmit sem csinál, egyben meg benne sincs. Ellenben BZ fejét kipucolják, vagy kétszer lelövik, és minden megpróbáltatás után szegény még feláldozni is képes magát, hogy megmentse bajtársait. BZ a droid szál legjobb szereplője volt. Béke chipjeire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

LEGJOBB CSATA

Nyertes: MANDALORE POLGÁRHÁBORÚ - SUNDARI-I CSATA (THE LAWLESS)

Jelöltem: MANDALORE POLGÁRHÁBORÚ - SUNDARI-I CSATA (THE LAWLESS)

Egy újabb találat, már van kettő egész. :) Ezt sem érdemes ragozni, érzelmileg az egyik legerősebb csata, és még Hondo bácsi is poénkodik alatta.

Hondo Mandalore-on? Nem keversz itt valamit véletlenül?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.