Ugrás a kommentre

Mi a Star Wars mondanivalója?


Rancor

Ajánlott hozzászólás

Huhhh mintha azt kérdeznéd, mi az élet értelme. :D

 

Első blikkre röviden; a jó mindig felülkerekedik a rossz dolgokon. Ez általában a mesék mondanivalója. Közhely, de roppant mód igaz az SW-re. Aztán ott vannaka a morális kérdések, a családi kötelékek, amikről még rengeteget lehetne írni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a mondanivalója pl. az,hogy nem mindig a könnyebb, rövidebb utat kell választani,mert megbánhatjuk, küzdenünk kell a céljainkért keményen. De az igazi kihívás önmagunkkal szembenézni!

Ja,és harag,félelem,erőszak: ez visz a sötét oldalra,és ha egyszer lelépsz a sötét oldalra,örökre uralni fogja sorsodat! Ja,és fontos a mély elhivatottság is!: Tedd,vagy ne tedd,de ne próbáld! Röviden ennyi jutott eszembe most.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen még sohasem gondolkoztam, mert nem is tartom fontosnak.

 

Hát azért szerintem érdemes rajta elgondolkodni! Éppen azért szeretem az SW-t, mert nem egy csihi-puhi szintű bárgyú film. Renegeteg dolgot gyúrtak bele.

 

Rancor jól megfogta a lényeget alább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes kérdés: szerintem mint minden összetett történetnek, ugy az SW-nek sincs egy egyértelmű 'mondanivalója', 'üzenete'. Az általában a rövid meséknek szokott lenni, amiknek a végén a kisgyerek megtanulhat egy pár szavas erkölcsi utmutatót... 'Ne állj szóba idegenekkel' 'Tiszteld a szüleidet' meg hasonlók.

Ugyanakkor amellett, hogy az SW nem egy bizonyos erkölcsi tanulnivalóra van kihegyezve, biztos van jópár tanúsága is, amiket nagyrészt Rancor valóban jól összefoglalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egyszer Lucas egy olyat szólt, hogy az SW lényege, hogy minden ember feltegye magában a kérdést: van-e Isten?

 

Nagyra becsülöm Lucas mestert, de nekem ez eszembe se jutott egyetlen SW nézés közben. Ha tényleg ez volt az egész Saga lényege, akkor valamit elronthatott út közben :P De valoszinübb, hogy csak ott és akkor amikor az SW-ről beszélnie kellett, és ezt mondta, hirtelen ezt érezte hangsúlyosnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy rövid távon jobb a rossz, de hosszú távon a jó a jobb.

 

Ha jó úton indulunk el, nem biztos hogy a jón is kötünk ki.

 

A szeretet életeket menthet.

 

A rossz tulajdonságok kiölik a jó tulajdonságokat.

De a jó maradandó, és tökéletes.

 

A dolgokat megkell vizsgálni más szemszögökből is.

 

A szeretet legyőzi a sötétséget.

 

A bölcsesség olyan mint egy tökéletes harcmodor.

 

Ne döntsünk elhamarkodottan.

 

Tanuljunk a saját, és más kárán is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egyszer Lucas egy olyat szólt, hogy az SW lényege, hogy minden ember feltegye magában a kérdést: van-e Isten?

 

Nagyra becsülöm Lucas mestert, de nekem ez eszembe se jutott egyetlen SW nézés közben. Ha tényleg ez volt az egész Saga lényege, akkor valamit elronthatott út közben :P De valoszinübb, hogy csak ott és akkor amikor az SW-ről beszélnie kellett, és ezt mondta, hirtelen ezt érezte hangsúlyosnak...

 

Szerintem ezt úgy képzelte, hogy az Erő az isten.Vannak akik nem hisznek benne(pl HanSolo, vagy JarJar), de a végére kiderül hogy mégis létezik...BlaBlaBla... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mit akart Lucas mondani az SWal.Mi az értelme.Mi a tanulnivaló.

 

Provokítvan és röviden: kit érdekel, h mit akart Lucas mondani?

Az, h 'nekem mit mond', az nem a SW 'mondanivalója', hanem az a jelentés, amit én csinálok hozzá magamnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Provokítvan és röviden: kit érdekel, h mit akart Lucas mondani?

Az, h 'nekem mit mond', az nem a SW 'mondanivalója', hanem az a jelentés, amit én csinálok hozzá magamnak.

 

Maxi egyetértés :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Provokítvan és röviden: kit érdekel, h mit akart Lucas mondani?

Az, h 'nekem mit mond', az nem a SW 'mondanivalója', hanem az a jelentés, amit én csinálok hozzá magamnak.

 

Maxi egyetértés :(

 

Ez egy jó kérdés ami ezt a topicot magába foglalja...

 

Mi a mondanivalója.... Én, tiszteletben tartom Lucas, mint SW legnagyobb mesterét azt hogy Ő hogyan képzeli el, stb....Bár az is más, hogy nekem hogy jön le, hogy mit értek ezalatt, hogyan tekintem a filmet, mi a mondanivalója...

 

Egyértelműen, szótári definiciot aligha kereshetnek ra mi a lényege...Mindenkinek más, vannak sőt sok közös dolog van, de van amiben eltérünk, ilyen ez is kinek mit mond a film...

Valakinek nagyon tetszik mert az erzi, hogy ne add fel az életet, a jó út a helyes, ne csinálj ostobasagot, stb....Szal mindenkinek más..:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint kikerült Lucas kezéből a történet, önálló életet kezdett el élni. Hogy ő mit akart, innentől másodlagos, mert ha mi mást látunk meg benne, akkor nekünk az lesz a "mondanivaló". Persze több különböző ember is juthat hasonló véleményre, vagy teljesen különbözőre, ez természetes :)

Még az sem dönthet el egy esetleges vitát, hogy Lucas hogyan képzelte az adott szitut, vagy nevezzük, ahogy akarjuk, mert mi magunk nem értünk vele egyet, ami azért előfordulhat (velem elő is fordult).

Ez szubjektív mindenki számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint kikerült Lucas kezéből a történet, önálló életet kezdett el élni. Hogy ő mit akart, innentől másodlagos, mert ha mi mást látunk meg benne, akkor nekünk az lesz a "mondanivaló". Persze több különböző ember is juthat hasonló véleményre, vagy teljesen különbözőre, ez természetes :)

Még az sem dönthet el egy esetleges vitát, hogy Lucas hogyan képzelte az adott szitut, vagy nevezzük, ahogy akarjuk, mert mi magunk nem értünk vele egyet, ami azért előfordulhat (velem elő is fordult).

Ez szubjektív mindenki számára.

 

 

Ez az!!! erről beszéltem én is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amint kikerült Lucas kezéből a történet, önálló életet kezdett el élni. Hogy ő mit akart, innentől másodlagos, mert ha mi mást látunk meg benne, akkor nekünk az lesz a "mondanivaló". Persze több különböző ember is juthat hasonló véleményre, vagy teljesen különbözőre, ez természetes :)

Még az sem dönthet el egy esetleges vitát, hogy Lucas hogyan képzelte az adott szitut, vagy nevezzük, ahogy akarjuk, mert mi magunk nem értünk vele egyet, ami azért előfordulhat (velem elő is fordult).

Ez szubjektív mindenki számára.

Bele akartam kezdeni a saját véleményem megírásába, de ezek után fölösleges. Osztom minden szavad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bele akartam kezdeni a saját véleményem megírásába, de ezek után fölösleges. Osztom minden szavad.

 

Attól még leírhatod a véleményed. Egyébként az értelmezésnek is vannak határai, mert ha valaki azt szűri le az SW-ből, hogy a Fradi jobb csapat mint a Kispest, azt nem lehetne azzal magyarázni, hogy mindenki szabadon láthat bele amit akar. :P Ezzel csak azt akarom mondani, hogy pl. a gonoszságot megvizsgálva, majdnem mindenki hasonló gondolatokat szűrhet le. Nem tudom mennyire voltam érthető... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érthető voltál Ody.

 

Mi magunk döntjük el, mit látunk bele a filmekbe. És ezt nem bírálhatja fellül még Lucas sem, hiába mond bármit is. Az egy dolog, hogy ő az alkotó, de a műve már önálló életet él.

 

És hogy mi a Star Wars mondanivalója? Szerintem ezek:

Szeressük szeretteinket

Tiszteljük a másikat

Toleráljuk egymást

Merjünk álmodni és bízzunk bennük

Legyünk megbocsátóak

Bízzunk önmagunkban

 

És még sok-sok más dolog, de ezeket tartom a legfontosabbnak, számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az jött át, hogy Jabbának ment a legjobban. Mindenki azon görcsölt, hogy hogyan vegye vissza/ őrizze meg a hatalmat, addig Jabba zabál és táncoló csajokat bámul, miközben jazz zenét hallgat. Ráadásul neki már a Baljós Árnyakban is jól ment a sora (az egész nép üvöltve fogadja, ahogy kikuszik az erkélyére).

Viszont végül csufos véget ért, épp ezért ez lehet az SW tanulsága:

 

Légy gengszter, de vigyázz, hogy ne légy túl mohó!

 

Vagy félreértettem volna valamit? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.