Ugrás a kommentre

Jabba palotája


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Bátran merem párhuzamba állítani Jabba palotáját, az ep4-es Cantina bárral, legalább ugyanannyi "elfajzott lénnyel" találkozhatunk, a Tatooine ezen másik szegletén. No nem akarom, hogy csak a palotáról és az ott fellelhető "élőlényekről" szóljon ez a topik, hanem a mindenről, ami az ep6-ban, abban a bizarr épületkomplexumban történt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az ep1-ben a CGI Jabba a legjobb, mert ahhoz a színes világhoz az illik, az ep6-ban a bábu Jabba, mert ahhoz a világhoz meg az. Az ep4-es Jabba (bár a színét leszámítva teljesen elégedett vagyok vele) meg azért fura nekem, mert Jabbát addig nem látni ennyire mocorogni és valahogy az ep4-es környezetből kilóg a CGI szereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A palota hű manifesztációja Jabba életvitelének. Milyen lehet egy intergalaktikus gengszter, ha nem pont ilyen? Saját udvartartása van, talpnyalóókból, csempészekből, fejvadászokból. Csak azt nem értem, hogy a birodalom miért hagyta, hogy ilyen Jabba félék nyíltan garázdálkodhassanak (?!). Vader is megemlíti az ep5-ben Jabbát, és azzal, hogy a nevét kiejti, kvázi legitimizálja is, pedig ő gyerekkorából emlékzhet is arra, hogy miféle "alak" az a Jabba, aki a Tatoone-t markában tartja. Miért hagyta tehát a birodalom, hogy gengszterek ekkora hatalmat gyakorolhassanak 1 bolygó felett?

 

Megjegyzendő: nem hiszem a fiatal rabszolga Anaki nagyon kedvelte volna a Jabba féle helyi kiskirályokat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmekből az jön le, hogy Tatooine nem a Birodalom alá tartozik. Az ep.4-ben is azért vannak rohamosztik, mert keresik a droidokat. Az ep.1-ben pedig mondják is, hogy ez a Huttoké és nem a Köztársaságé... gondolom a Birodalom egyelőre nem akar háborúba keveredni fölöslegesen, föleg, hogy lefoglalja őket az egyre inkább erőre kapó Lázadás leverése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Távoli, látszólag jelentéktelen bolygó, nincs jelentős nyersanyag, sem milliárdos lakosság, nem volt érdemes vele foglalkozni, amíg nem sok vizet zavar. Így ideális hely a Jabbához hasonló alvilági figuráknak, hogy ott rendezzék be a főhadiszállásukat. Névleg valószínűleg a Birodalom, előtte a Köztársaság alá tartozhatott (Padmé említi is a Köztársaságot az epI-ben, amiből nekem az jön le, hogy elvileg köze lehetett a K-nak a bolygóhoz), de biztos van a Tatooine-on kívül több ezer jelentősebb bolygó, amire figyelnie kellett az éppen aktuális kormányzatnak (+Shmi: a Köztársaság messze van).

A Jabba-féle alakoknak meg virágzott az üzlet. Gondolom, a Birodalom sok mindent tiltott, elnyomott, így jól ment a bűnözőknek.

Nem rossz hely Jabba palotája, de a kantin közelebb áll hozzám. Kevésbé tekintélyelvű és diktatórikus :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(+Shmi: a Köztársaság messze van).  

 

Többek között ebből a félmondatból, meg Panaka-tól tudhatjuk, hogy Tatooine nem a Köztársaság része (Panaka mondja ugyebár, hogy az a huttok kezén van) és Qui-Gon viszont pont azért akar idejönni, mert ez nem Köztársasági és igy a Kereskedelmiek sem juthatnak a nyomukra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyszerű, Jabba rendesen megtömte a Birodalom tisztviselőit azért, hogy szemet hunnyanak felette, és ez a Köztársaságban is így mehetett. A Birodalomban meg még könnyebb lehetett, elvégre az már eredendően korrupt volt. Ki tudja, lehet, hogy még az Uralkodó is részesült Jabba nyereségeiből :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyszerű, Jabba rendesen megtömte a Birodalom tisztviselőit azért, hogy szemet hunnyanak felette, és ez a Köztársaságban is így mehetett. A Birodalomban meg még könnyebb lehetett, elvégre az már eredendően korrupt volt. Ki tudja, lehet, hogy még az Uralkodó is részesült Jabba nyereségeiből :D

 

Ez lehet, de nem hiszem, hogy Palpatine vagy estleg Vader korrupt lett volna. Vadert pláne nem olyannak ismertem meg, mint akit néhány köteg "bélással" meg lehet győzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyszerű, Jabba rendesen megtömte a Birodalom tisztviselőit azért, hogy szemet hunnyanak felette, és ez a Köztársaságban is így mehetett. A Birodalomban meg még könnyebb lehetett, elvégre az már eredendően korrupt volt. Ki tudja, lehet, hogy még az Uralkodó is részesült Jabba nyereségeiből :D

 

Ez lehet, de nem hiszem, hogy Palpatine vagy estleg Vader korrupt lett volna. Vadert pláne nem olyannak ismertem meg, mint akit néhány köteg "bélással" meg lehet győzni.

Na ja, viszont nem csak Palpatine és Vader alkották a Birodalmat, hanem kormányzók, admirálisok, egyéb hivatalnokok, akik viszont annál könnyebben megvesztegethetőbbek, megfélemlíthetőbbek voltak, különösen a Peremvidéken. És ha romlott az uralkodó, romlott a birodalom is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja. Senkit nem izgatott a hely, nem volt jelentősége, mit foglalkozzanak vele, hogy ki rendezi be rajta a tanyáját. Még a helyi hivatalnokokat sem érdekelte olyan nagyon szerintem. Ha mondjuk le akarták volna fizetni a helyi hivatalos főgórét, aki ezt nem fogadja el, hanem gerincesen fel akarja számolni a bűnözést a bolygón, akkor is mit tudott volna tenni? Nem hiszem, hogy a feljebbvalóit meghatotta volna ez a sivatagbolygó, hogy katonákat és miegymást áldozzanak rá. Nem érte volna meg az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Egyébként "bélásnak" a régi, zöld ezerforintos bankjegyet becézték, mert Bartók Béla virított rajta.

 

ON

 

Ebben tévedsz.A "bélás" a régi kétforintos volt ami rézből volt.A nyolcvanas években még használták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Dzséjt, de erről a jelentőségről csak a mozinézők tudnak. :)

Hm... ebből is látszik, hogy nem a Birodalomnak van a legjobb hírszerzése, hanem a mozinézőknek :o

De egy jobb SW-beli történész is tudhatja. Vagy Luke és Anakin...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Egyébként "bélásnak" a régi, zöld ezerforintos bankjegyet becézték, mert Bartók Béla virított rajta.

 

ON

 

Ebben tévedsz.A "bélás" a régi kétforintos volt ami rézből volt.A nyolcvanas években még használták.

 

Mifelénk a régi ezres volt a Bélás, a kétforintos érme ezen elnevezésében nem sok összefüggést vélek felfedezni....

 

de most már tényleg: ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen Dzséjt, de erről a jelentőségről csak a mozinézők tudnak. :)

Hm... ebből is látszik, hogy nem a Birodalomnak van a legjobb hírszerzése, hanem a mozinézőknek :o

De egy jobb SW-beli történész is tudhatja. Vagy Luke és Anakin...

 

A bolygót valószínűleg mi túlértékeljük, mert bár a galaktikus politika szemszögéből elhanyagolható, mégis a saga egyik fő helyszíne...

 

Engem az zavar, hogy egy Palpi-féle kapzsi, hataloméhes uralkodó miért nem foglalkozott kimerítőbben a peremvidékkel, és miért hunyt szemet a Jabba-féle disznók létezése felett (?!).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az zavar, hogy egy Palpi-féle kapzsi, hataloméhes uralkodó miért nem foglalkozott kimerítőbben a peremvidékkel, és miért hunyt szemet a Jabba-féle disznók létezése felett (?!).

 

Az az egész kóceráj jelentéktelen, és érdektelen volt számára. Ezért nem foglalkozott vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az zavar, hogy egy Palpi-féle kapzsi, hataloméhes uralkodó miért nem foglalkozott kimerítőbben a peremvidékkel, és miért hunyt szemet a Jabba-féle disznók létezése felett (?!).

 

Az az egész kóceráj jelentéktelen, és érdektelen volt számára. Ezért nem foglalkozott vele.

 

"Ha nem éli túl a Birodalom kárpótol érte!" mondta Vader az ep5-ben, vagy ez csak Boba Fett-nek szólt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

miért hunyt szemet a Jabba-féle disznók létezése felett (?!).

 

Az ilyen rendszereket, mint a birodalom az ilyen Jabba féle disznók és a korrupció, meg a bűnözés tartja fennt. Ha nem tesznek a rendszer ellen, akor kit érdekel mit csinálnak. Csak a rendszer elleneseket üldözték, mint a Lázadók.

 

Ha az ilyesmik fel lennének számolva, akkor egy jóléti társadalom lenne ahol minden szép és jó. A becsületes emberek érvényesülnek, bla-bla. Csak éppen katonai irányítású.

 

A zűrzavar és a korrupció tartja fenn a Birodalom rendjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes ellentmondás: zűrzavar tartja fenn a rendet :) A rend fogalma itt nem azt jelenti, ami normál esetben a rendet jelentené, hanem valami egészen sajátos Sidi-féle rendet. Kifordult és természetellenes, mint maguk a Siht-ek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ha nem éli túl a Birodalom kárpótol érte!" mondta Vader az ep5-ben, vagy ez csak Boba Fett-nek szólt?

 

Na de lencikém. :) Mire válaszolta ezt Vader? "Ha nem éli túl az én károm lesz?" Tehát Boba Fett a saját jutalma miatt aggódott. Nyilván nem Jabba két szép szeméért üldözte Solo-t, hanem a nagy fejpénz miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.