Ugrás a kommentre

Anakin és Padmé drámája


pb69

Ajánlott hozzászólás

Arra vállakoztam, hogy két témában foglalom össze a mustafari események részleteit. Az ok, hogy ezek eléggé elkülönülnek és egyenként is elég hosszúra nyúlnak, ahogy tőlem már megszokott. :)

 

Padmé kétségbeesetten megérkezik a Mustafarra. Érződik, hogy iszonyatosan szenved, hisz eddig megbízott Obi-Wanban, ismeri Anakin labilisságát, ugyanakkor Anakint is szereti annyira, hogy ne akarja elhinni a vádakat.

Rögtön rohannak is egymáshoz ölelkezni, aztán elő is kerülnek a hallott szörnyűségek. Padmé látványosan a cáfolatot várja, a magyarázatot a félreértésre, miközben Anakin karját szorongatja.

Na most Anakin lesüti a szemét, majd érdemi válasz hiányában Obi-Want vádolja. Ebből Padmének egyből leesik, hogy itt gondok vannak. Bevédi Obit, majd előhúzza a szerelmüket amolyan ütőkártyaként. Anakin erre megint negatív választ ad, fitogtatja a hatalmát. A lány finoman kérdőre is vonja ezért. A fiú viszont továbbra is sötét gondolatokat közvetít. Padmé végleg rájön arra, hogy itt már nagyobb a baj a vártnál és Obinak igaza volt. Utolsó mentsvárként beveti minden nőiességét és elrángatná Anakint messze ettől a rémálomtól, hogy visszavezethesse a jó útra.

Na erre Anakin olyan agyabeteg dolgokat mond, amiből világosan lerí, hogy teljesen elvesztette a józan ítélőképességét. Jó helyen vannak, béke a Köztársaságban, a galaxis uralma... Diadalittasan tolja a szöveget, miközben Padmé egyre csak távolodik. Anakin meg észre se veszi szerelme reakcióit, miközben ő minden rezdülésre reagál. Nagyon jellemző képsorok, itt van a nagy fordulópont.

Padmé látja, nincs remény, Obi-Wan minden szava igaz volt, ezt ki is mondja. Anakin persze megint nem magáról nyilatkozik, hanem volt mesterét és a jediket ekézi. Aztán elegánsan megfenyegeti a szerelmét. Aki erre teljesen összetörik, összeomlik benne minden. Vader mit lát ebből? Semmit, képes azzal vádolni Padmét, hogy Obi-Wannal van és csak csapdát állított neki.

Igen, itt már nincs kétség, Vaderről beszélünk. Anakin legfőképp azért állt át, hogy az igaz szerelmét megmentse. Mert nem tudta volna elviselni egy újabb szerettének elvesztését. Vadernek viszont már sokkal fontosabb a hataloméhség és hatalomvágy. Az önzőség, a hiúság és a nagyravágyóság. A sötétség annyira elragadta, hogy nekiáll megfojtani Padmét. Megölné azt, akiért minden(ki) mást eldobott magától. De itt már ő se számít, mehet a levesbe.

Bizony Anakin itt szűnt meg létezni, és már majd csak ~25 év múlva tör ki Vader mögül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony Anakin itt szűnt meg létezni, és már majd csak ~25 év múlva tör ki Vader mögül.

 

Szerintem Anakin akkor szünt meg létezni mikor Windu karjának levágása(én még ekkor is látnék visszautat) után letérdel a Sith elött és felajánlja szolgálatait. Mert ezután megy a Jedi Templomba írtani ami nem éppen Jedihez méltó. Anakin és Padmé drámájának a kezdetét én meg az EP2 elejére tenném. Anakin már ott elveszti a fejét a hölgytől. A jó öreg Palpatine meg ezt észreveszi és direkt úgy intézi hogy az ifjú padawant és a szenátornőt egy küldetésre küldjék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Anakin akkor szünt meg létezni mikor Windu karjának levágása(én még ekkor is látnék visszautat) után letérdel a Sith elött és felajánlja szolgálatait. Mert ezután megy a Jedi Templomba írtani ami nem éppen Jedihez méltó.

Ebben igazad van. Arra gondoltam, hogy ezen tetteit még a nagyon vajszívű fanok magyarázhatnák azzal, hogy a szerelme megmentésére ez volt az egyetlen lehetősége és emiatt szolgálta ki Palpit. Csak aztán Padmét is eldobta magától, jó eséllyel meg is ölte volna. Itt már semmi mentség nincsen.

 

Anakin és Padmé drámájának a kezdetét én meg az EP2 elejére tenném.

Ez is jogos felvetés. A drámai "szakítás" történik itt meg az Ep.3-ban, erre utaltam a címben. De végső soron az egész kapcsolatukat tekinthetjük egyfajta drámának, ami itt zárul le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben igazad van. Arra gondoltam, hogy ezen tetteit még a nagyon vajszívű fanok magyarázhatnák azzal, hogy a szerelme megmentésére ez volt az egyetlen lehetősége és emiatt szolgálta ki Palpit. Csak aztán Padmét is eldobta magától, jó eséllyel meg is ölte volna. Itt már semmi mentség nincsen.

 

 

Ez is jogos felvetés. A drámai "szakítás" történik itt meg az Ep.3-ban, erre utaltam a címben. De végső soron az egész kapcsolatukat tekinthetjük egyfajta drámának, ami itt zárul le.

 

 

Abban igazad van hogy Padmé itt jön rá Anakin valósi énjére. Persze már rájöhetett volna a buckalakók lemészárlása után is mikor szerelme még be is vallja. Ott nekem elég furcsa volt hogy Padmé vele maradt.

Ugyanakkor szívszorító látni azt hogy Vader simán megölné Padmét. Szerintem ha Kenobi nincs a hajón ki is töri a nyakát úgy hogy tudja gyerekük lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanakkor szívszorító látni azt hogy Vader simán megölné Padmét. Szerintem ha Kenobi nincs a hajón ki is töri a nyakát úgy hogy tudja gyerekük lesz.

Szerintem Anakin ott nem megölni akarta Padmét, csak megleckéztetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

A SW-ból a görög mitológia se maradhat ki. Anno a gimiben irodalomból az egyik kedvenc sztorim volt Oidipusz királyé. Ő volt, aki egy szörnyű jóslatot kapott, amit mindenképp el akart (illetve a körülötte lévők) kerülni. Olyannyira mindent megtett(ek) ezért, hogy pontosan emiatt sodródott egyre közelebb a jóslat beteljesedéséhez, ami végül meg is történt.

 

Anakin-nal ugyanez történik, csak a jóslat az Erőn keresztüli jövőbelátás formájában jelentkezik. Annyira el akarja kerülni, hogy Padmé belehaljon a szülésbe, hogy amiket tesz, azzal segíti elő a bekövetkezést. Megdöbbentő végignézni az egész folyamatot, főképp, hogy ezt Anakin aligha látta így át. Pláne annak tükrében, hogy az anyja esetében meg pont a semmittevés, pontosabban a késlekedés volt baj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Anakin Padme feltamasztasa miatt allt at a Sotet oldalra ugye....

Többek közt emiatt is, de a feltámasztás nem jó kifejezés. Anakin megmenteni akarta Padmé-t, elkerülni, hogy meghaljon, megelőzni a tragédiát, nem pedig utólag feltámasztani.

 

van a feltamasztasrol valami barhol is?

Kánonban nem tudok róla. Egyébként Sidious eleve nem akarta megmenteni Padmé-t, csak Anakin manipulálására használta ezt a motívumot. Nagyon nagy valószínűséggel nem is lett volna képes rá, de ha igen, akkor se tette volna meg. Ráadásul a lány halálának a körülményei csak fokozták Anakin elmélyülését a sötétségben, tehát még pluszban is nyert rajta az öreg. Vader meg nyilván képtelen volt erre egyedül, hiszen ezért kérte Sidious segítségét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről jut eszembe a Star Wars világában ezer meg ezer világ fejlett orvostudománya mellett, hogy lehet attól félni, hogy valaki belehal a szülésbe?Egyáltalán lehetséges ez? (Padmé más ő nem konkrétan a szülésbe halt bele hanem "elhagyta az életkedve")

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg nem lehetetlen, hiszen mint azt láttuk, a különféle bolygók más-más fejlettségi szinten vannak, de még egyazon bolytón belül is eltérőek ezek a szintek. Az ep1 előtt egy gunga nyilván nem kapja meg ugyanazt a orvosi színvonalat, mint egy naboo-i, de valószínűleg Coruscant felső és alsó szintjei között is van eltérés. Ahogy Tatooine és Alderaan között is, stb. Lehet, hogy ha nem egy aszteroida övezet kórházába viszik, még Padmé is megmenthető lett volna - bár ebben én is kételkedem, hiszen ő tényleg már nem akart élni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cupsy szerintem inkább arra gondolt, hogy előzetesen miért aggódott Anakin azon, hogy Padmé belehal a szülésbe. Ez annyiból érdekes, hogy nem is csak egy hétköznapi titkárnőről vagy pénztárosról volt szó valamely félreeső bolygóról, hanem egy volt királynőről és jelenlegi szenátorról. A válasz szerintem viszont elég egyszerű.

 

Ahogy Dzséjt is írta, nagyon nagy lehetett a szórás az egészségügyi ellátás terén szerte a galaxisban, sok helyen akár egy szülés se egy laza rutinmunka. Egy szenátort meg bárhova sodorhat épp az élet, meg ugye a háború bizonytalansága miatt se lehetett tudni milyen körülmények közt tud majd szülni. Másrészt, sosincs 100%-os biztonság. Legyen bármennyire fejlett is az orvostudomány, remek az ellátás, mindig benne van a pakliban a tragédia, maximum kisebb eséllyel.

Ami viszont sokkal fontosabb, hogy Anakin aligha filozofált ilyen dolgokon. A szerelméről megálmodott egy ilyet és féltette. Pláne, hogy korábban az anyjánál is beigazolódtak a rémálmok. Ha az Erő azt súgja, hogy munkába menet rád fog esni egy pókerasztal, akkor tartani fogsz a dologtól, bármilyen esélytelennek is tűnik. :D

 

Azzal pedig egyetértek, hogy a végén elsősorban lelki/pszichés okai voltak Padmé halálának. Igencsak fejlettnek tűnt a Polis Massa kórháza, ill. a droid szerint "fizikailag" egészséges volt, mégis meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cupsy szerintem inkább arra gondolt, hogy előzetesen miért aggódott Anakin azon, hogy Padmé belehal a szülésbe. Ez annyiból érdekes, hogy nem is csak egy hétköznapi titkárnőről vagy pénztárosról volt szó valamely félreeső bolygóról, hanem egy volt királynőről és jelenlegi szenátorról. A válasz szerintem viszont elég egyszerű.

 

Ahogy Dzséjt is írta, nagyon nagy lehetett a szórás az egészségügyi ellátás terén szerte a galaxisban, sok helyen akár egy szülés se egy laza rutinmunka. Egy szenátort meg bárhova sodorhat épp az élet, meg ugye a háború bizonytalansága miatt se lehetett tudni milyen körülmények közt tud majd szülni. Másrészt, sosincs 100%-os biztonság. Legyen bármennyire fejlett is az orvostudomány, remek az ellátás, mindig benne van a pakliban a tragédia, maximum kisebb eséllyel.

Ami viszont sokkal fontosabb, hogy Anakin aligha filozofált ilyen dolgokon. A szerelméről megálmodott egy ilyet és féltette. Pláne, hogy korábban az anyjánál is beigazolódtak a rémálmok. Ha az Erő azt súgja, hogy munkába menet rád fog esni egy pókerasztal, akkor tartani fogsz a dologtól, bármilyen esélytelennek is tűnik. :D

 

Azzal pedig egyetértek, hogy a végén elsősorban lelki/pszichés okai voltak Padmé halálának. Igencsak fejlettnek tűnt a Polis Massa kórháza, ill. a droid szerint "fizikailag" egészséges volt, mégis meghalt.

 

Igen erre gondoltam. :) De jogos az okfejtésed, ha az Erő mondja akkor esélyes a dolog, pláne tényleg, hogy már egyszer beigazolódott a látomás. Anakin biztos lemaradt arról az óráról amelyiken Yoda a "Jövő folyamatosan mozgásban van"-t tanította.

Ironikus, hogy Anakin erőfeszítései/tettei Padmé halála ellen pont az ellenkezőket eredményezi :(.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen már én is sokat gondolkoztam, és szerintem Anakin azért aggódott, mert Padmé terhessége olyasvalami volt, ami felett semmi kontrollja nem volt. És emiatt mondhatta volna neki bárki, hogy ne aggódjon, ez nem vakbélgyulladás, amibe bele lehet halni. Az álma ezt a belső félelmet tükrözte, hogy esetleg elveszítheti a nőt, viszont ő ezt nem rémálomnak, hanem egy esetlegesen (talán valószínűen) bekövetkező jövőnek látta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, ez nyilván az álom valószínűségét erősítette. Pedig különbség volt a két dolog között, amit józan fejjel észre kellett volna vennie: az anyja halála esetében az álmot valóban az Erő küldhette, egy igazi segélykérés alapján (mert akkor Smi már a buckalakók kezében volt, amikor Anakin ezt álmodta), míg a második álomnál Padmé ott aludt mellette, semmi baja nem volt, tehát az az álom még messze nem kellett volna, hogy ennyire fenyegetőnek tűnjön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin nyilván úgy gondolhatta, hogy most esélyt kapott arra, hogy megakadályozza a drámát. Tudjuk, hogy Shmi -ről már jóval az EPII előtt is álmodott. Lehet, hogy már az előtt is, hogy fogságba esett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig különbség volt a két dolog között, amit józan fejjel észre kellett volna vennie: az anyja halála esetében az álmot valóban az Erő küldhette, egy igazi segélykérés alapján (mert akkor Smi már a buckalakók kezében volt, amikor Anakin ezt álmodta), míg a második álomnál Padmé ott aludt mellette, semmi baja nem volt, tehát az az álom még messze nem kellett volna, hogy ennyire fenyegetőnek tűnjön.

A Padmé-val kapcsolatos látomását is az Erő idézte elő. Mint mi már tudjuk, valószínűleg pont Anakin sötét oldal felé sodródása vetítette elő a tragédiát, aminek része a lány halála is. Hisz azért Anakin nemcsak Padmé miatt és nemcsak ezen álmok kapcsán kezdett közeledni a sötétség felé.

Az egy nagyon bizarr sors, hogy a rémálom pont felgyorsította a negatív eseményeket, hiszen Anakin-nak fogalma nem lehetett arról, hogy majd az átállása fogja "megölni" a szerelmét. A megmentésére vonatkozó kényszeres és görcsös tettvágy végleg megpecsételte Anakin sorsát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin nyilván úgy gondolhatta, hogy most esélyt kapott arra, hogy megakadályozza a drámát. Tudjuk, hogy Shmi -ről már jóval az EPII előtt is álmodott. Lehet, hogy már az előtt is, hogy fogságba esett.

Azt azért nem tudjuk, hogy az EpII előtt pontosan mit látott az álmaiban. Álmodott róla, mert hiányzott neki, de hogy ilyen bajban van, azt a Naboo-ig nem mutatta az álom, különben már sokkal korábban rohant volna megmenteni.

 

Épp ez a fura a dologban: ott a komoly veszély már régebben fennállt (Shmi már biztos fogságban volt), amikor még nem álmodta meg. Padméval kapcsolatban viszont egyből a tragédiát látta álmában, amikor még pont hogy elkerülhető lett volna.

 

A Padmé-val kapcsolatos látomását is az Erő idézte elő. Mint mi már tudjuk, valószínűleg pont Anakin sötét oldal felé sodródása vetítette elő a tragédiát, aminek része a lány halála is. Hisz azért Anakin nemcsak Padmé miatt és nemcsak ezen álmok kapcsán kezdett közeledni a sötétség felé.

Az egy nagyon bizarr sors, hogy a rémálom pont felgyorsította a negatív eseményeket, hiszen Anakin-nak fogalma nem lehetett arról, hogy majd az átállása fogja "megölni" a szerelmét. A megmentésére vonatkozó kényszeres és görcsös tettvágy végleg megpecsételte Anakin sorsát.

Ez az, épp a sors bizarrsága, amit mindig is fájlaltam ezzel kapcsolatban. Tudom, hogy sok minden volt, ami a Sötét Oldal felé terelte (frusztráció, meg nem értettség, sértődöttség, hatalomvágy), de ez volt a végső lökés, ami a maradék józan eszét is elvette. Ha Padméról volt szó, nem bírt magával, ez a TCW-ből is szépen kiderült. A tényleges átállásában is ez játszotta a legnagyobb szerepet, mert erre Sidious is kiválóan ráérzett. Meglengette előtte az örök élet lehetőségét és a döntő pillanatban választásra kényszerítette: a Jedik vagy a felesége élete. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padmé halálát Anakin nem hiszem, hogy megélhette álomként - mint anyjával kapcsolatos látomásait -, hiszen ezt már ébren is látta. A második látomáskor ébren van, ott ül az otthonában a kanapén és éppen olvas valamit. Ráadásul ez az események sodrában már meg is változott az elsőhöz képest, hiszen ebben már feltűnt Obi-Wan is -> a jövő pont azután nyilatkozott meg e formában, hogy Obi-Wan és ő elváltak. Ráadásul az első esetben még Anakinért kiált Padmé és a halálát nem látni, a másodikban Anakint már meg sem említi, és már látható a halála.

Szóval, a második már konkrétabb látomás volt, ráadásul ez már ébren tört rá. És mivel ebben Padmé már nem az ő nevét kiabálta, viszont Obi-Wan ott volt a nő mellett, és pár másodperccel később kiderül, hogy a Jedi mester korábban felkereste Amidalát, túl súlyos érzelmi láncreakciót indíthatott el Anakinban. Nagyjából ez: a felesége halála egyre biztosabb, hisz már látta, tehát ő nem tudja megmenteni, nem is lesz mellette, nem is kéri a segítségét Padmé, de Obi-Wan bezzeg ott lesz, és hagyja meghalni.

A sors szomorú iróniája, hogy végül Padmé mégis úgy hal meg, hogy Anakin az utolsó gondolata. A jövő mozgásban volt, és azok közül pont úgy egyik sem valósult meg, ahogy Anakin látta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sok múlik azon, hol húzzuk meg a határt Anakin és Vader között. Talán Anakin az, aki jót akar, és Vader, aki rosszat. Anakin meg akarja menteni a feleségét, Vader...? Van neki saját motivációja? Vagy csak menekül az elől, amit (akár jó cél érdekében, mert Windu keze végülis ez volt) tett? Mert szerintem Vader az, aki úgy érzi, vagy úgy éli meg, hogy nincsen neki visszaút. Az szerintem nem kérdés, hogy a Jedi Templomban aki lemészárolta a padawanokat, az nem Anakin, hanem Vader. Viszont utána, aki látja Obi-Want a látomásban, az Anakin, nem pedig Vader. Ami felőrli mindkettőjüket, az pedig a kettősség. Padmé nem tud egy Vaderrel együtt élni, ezért hal meg még ha orvosilag egészséges is.

 

Az mondjuk szép, hogy a mészárlás után változik a látomás úgy, hogy Oni belekerült. Ezt a változást Vader/Anakin idézte elő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon, ha Padmé nem hal meg, hanem életben marad Polis Massán, akkor Palpatine, hogy állította volna félre? Bár nem hiszem, hogy lájkolta volna anakin új fizimiskáját, de az biztos, hogy Vader nem hagyta volna békén. Szóval vajon mi lehetett Palpi terve Padméval kapcsolatban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem érdemes ilyen szinten elkülöníteni Anakin-t és Vader-t. Azért nemcsak testileg egyezik (az égés előtt) a két karakter, de belsőt tekintve is ugyanarról beszélünk. Nem volt skizofrén vagy ilyesmi. Egyszerűen Anakin folyamatosan sodródott a sötétség felé és közben változott. Az Ep.3 közepétől ez a folyamat drasztikusan felgyorsul, de nem egy Vader kezd "kinőni" Anakin-ban, ami elnyomja az igazi személyiségét, hanem ő maga változik és süllyed egyre mélyebbre. Az, hogy olyan dolgokat tesz, amire egy korábbi Anakin nem lenne képes, azért van, mert közben annyira más "emberré" lett. Ahogyan az Ep.2-ben feltűnő Anakin se sokat csillogtat az Ep.1-es Anakin erényeiből, de ott se húzunk ilyen határvonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon, ha Padmé nem hal meg, hanem életben marad Polis Massán, akkor Palpatine, hogy állította volna félre? Bár nem hiszem, hogy lájkolta volna anakin új fizimiskáját, de az biztos, hogy Vader nem hagyta volna békén. Szóval vajon mi lehetett Palpi terve Padméval kapcsolatban?

 

 

Megölte volna Padmét. Ha Padmé életben marad az nagyon veszélyes lett volna Sidiousra ,hisz visszatéríthette volna Vadert a sötét oldalról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megölte volna Padmét. Ha Padmé életben marad az nagyon veszélyes lett volna Sidiousra ,hisz visszatéríthette volna Vadert a sötét oldalról.

Szerintem is ennyi, megöleti, csak még annyit kellett volna elintéznie, hogy a gyilkosság valahogy köthető legyen mondjuk a Jedi Rendhez. Vagy valamelyik pribékjéhez. Padmé halála minden téren szükséges volt, hiszen ezzel tovább tüzelhette Vader haragját. Ha megöleti, akkor a gyilkos felé fog áramlani ez a harag, így meg Vader önmagát gyűlölte meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valahogy sikerült volna Anakinnak úgy befolyásolnia a történéseket, hogy Padmé ne veszítse el az élniakarását? Akkor nem Polis Massa-n szült volna, és Anakin mellette lett volna. Ami viszont egy olyan helyzetet feltételez, hogy nagyon sok minden nem Palpatine tervei szerint alakul. Tehát hogy hol lett volna Palpi egy olyan helyzetben, hogy Padmé élni akarjon? Legjobb esetben is se kéz se láb állapotban a Jedi Templom legmélyebb bugyrában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondolnám, hogy Sidious számára megoldhatatlan feladatot jelentett volna a szituáció, hogy Padmé életben marad. Elég sok dolgot véghezvitt az öreg a nagy tervében, aligha ez fogott volna ki rajta. Persze Padmé azért korábban is jó párszor keresztbe tett neki, de végül mindig sikerült feloldania a helyzetet és sínre tenni a tervet.

 

Valójában Padmé és Anakin együtt maradására elhanyagolhatóan kicsi volt az esély. Tulajdonképpen Sidious-nak semmi közvetlen köze nem volt ahhoz, hogy ők ketten szétmentek. Kihasználta Anakin Padmé-val kapcsolatos heves érzelmeit, de valószínűleg enélkül is átállította volna, csak más kivitelezéssel. Innentől kezdve meg nem volt reális esély arra, hogy Padmé ezt tolerálja. Ne felejtsük el, hogy Anakin nem csak és csupán Padmé megmentése miatt állt át, hiszen a diktatúra és háborúskodás feküdt neki, hataloméhes és arrogáns volt, aki a világ ura akart lenni. Voltak is emiatt vitáik Padmé-val, de a Birodalom kikiáltásával ez már feloldhatatlan ellentéthez vezetett kettejük közt.

 

A Birodalom Anakin világképébe tökéletesen illett, ahogyan a sithség is. Tudjuk mennyire lelkesen és betegesen örömittasan mondta Padmé-nak milyen tök jó az új rendszer, mennyire erős és hatalmas is ő, hogyan tudják majd rabigába hajtani a galaxist. Padmé ezzel szemben a békéért és a demokráciáért küzdött, soha az életbe nem fogadta volna el ezeket, senkitől, Anakin-tól se. Nem is tette, ezért fordult el tőle. Ha Padmé életben is marad, akkor se élt volna Anakin-nal. Nem engedte volna, hogy a gyerekeit egy ilyen apa nevelje.

 

Sidious Birodalmat akart és ez Anakin-tól függetlenül biztosan megvalósuló dolog volt, mert a terv tökéletesen működött. Ha Anakin nem lett volna, vagy nem áll át, akkor is vége lett volna a háborúnak, kiadták volna a 66-ost és létrehozták volna a Birodalmat stb.. Anakin és Padmé sorsát ez meg is pecsételte, mert ha a fiú az uralkodó mellé áll, akkor Padmé dobja, ha meg nem, akkor az öreg kinyírja mindkettejüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Azzal, hogy Anakin sith -lett azzal meg is ölte a kapcsolatukat. Hiába marad életben Padmé, nem tudott volna együtt élni Anakinnal. Láttunk már egyébként nős sith -et? Egyébként már láthattuk korábban is, hogy Padmé majdnem kidobta Anakint, pedig akkor csak Clovis volt a képben. A Mustafari beszélgetésük volt a kapcsolatuk vége. Akkor is ha Padmé életben marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondolnám, hogy Sidious számára megoldhatatlan feladatot jelentett volna a szituáció, hogy Padmé életben marad.

Nem, de a "probléma" feloldása (főleg ha közvetlenül Palpin múlik) mindenképpen Padmé halála lett volna. Igazából azzal hogy az öreg ennyire előrehaladt a terveivel, már meg is pecsételődött Padmé sorsa. (Talán EZT látta Anakin?) Ami viszont az Erő akarata volt: hogy szülés UTÁN halt meg, nem pedig előtte.

 

 

Ody: miért, nős Jedikkel talán tele a Galaxis? :)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.