Ugrás a kommentre

Special Edition-ok


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ahogy látom, Dzséjt egy érzékeny pontjára sikerült tapintani. :D

 

A lényeg tényleg az, hogy minden szempontból az lett volna a tökéletes megoldás, ha elő tudnak varázsolni egy olyan öreget, ami 1-1-ben Anakin Skywalker és remekül passzol az idős Yoda és Obi mellé. Erre a már taglalt okok (öregkorban is látványos fiatalkorban összeszedett égési sebek, elvesztett végtagok) miatt nem volt lehetőség, így kellett valamiféle áthidalás.

Ha nem akartak egy roncsot betenni, akkor eredetileg szerepeltethettek volna egy fiatalabb vagy egy idősebb lényegében totál ismeretlen figurát, ami Anakin egy képzeletbeli (fiatalkori vagy egészséges időskori) képét mutatja. Teljesen korrekt döntés volt az utóbbi, hisz sokkal jobban passzol az öregek közé.

A prequel után felmerült egy új lehetőség, miszerint egy mindenki számára ismert jedi Anakin kerülhet be, a fiatalkori állapotban. Egyáltalán nem volt szükségszerű a csere. Azt sem értem miért lenne gond, hogy Shaw nem hasonlít a fiatal Anakin-ra. Elég sok év eltelt és elképzelhető, hogy olyan lett volna öregen, ennyi. Viszont az ismeretlen öreg (hiába illik jobban sz összképbe) ugyanannyira furcsa és idegen érzéssel tölti el az embert, mint egy fiatal, bár egyértelműen Anakin szellem. Akkor pedig már adtak az egységesítésnek és meglépték a cserét.

 

Az filmvégi ünneplős jelenetsor bővítése nekem is nagyon tetszett, bár én szívesebben láttam volna egy romos Jedi Templomot (mondjuk csak 1-2 torony maradt volna, stb.). Már Anakin is egy kisebb sereggel érkezett oda ámokfutni, aztán Palpi (miután rájött, hogy a csapdája nem működik) se nagyon élvezhette a látványt a Birodalom fővárosában. Annyira ragaszkodott a régi rendszer minden nyomának eltüntetéséhez, hogy nehezen képzelem el, hogy megtűrte ott azt a Templomot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...sokkal jobban, mint a "noooo"-zást, vagy az ep2 Yoda vs Dooku mérkőzés elcseszését újravágását).

 

Az nincs elcseszve Dzséjt....az el lett b@a! :P Az már nem is módosítás, hanem vágási analfabétizmus. Mogbocsájthatatlan, ahogy egy tökéletes, zeneileg és vágásilag csodálatosan koherens valamit így tönkretettek. Minden változtatások szégyene. Arra nem is lehet mit írni, egyszerűen az egy mélység, egy fekete lyuk, ami az extázisból kiránt és még a gatya sem marad rajtunk miközben száguldunk bele a semmibe.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meglettem volna a csere nélkül. Nehezen ugyan de elfogadom hogy az egységesítés miatt elkövették. Amúgy már a Hayden-Ani első megpillantása után egy logikus és egyben abszurd dolognak tartottam. Abszurdnak mert Luke-ék a velük szinte egykorú faterjuk szellemére bámulnak.

Legalább teljesen beleillene a fiatal Ani a képbe. Úgy illegeti magát szinte közvetlenül a megjelenése után mint aki azt nézegeti hogy rendben van-e a cipője. Kár volt a stábot a cserével kapcsolatban informálatlanul hagyni. Akkor legalább a srác nagyjából úgy pózolgathatna és mimikázna ahogy Shaw is tette.

Egységesítés ide vagy oda az én meglátásom szerint a Shaw-Ani sokkal jobban passzolna Yoda és Obi mellé a Hayden-Ani helyett.

 

 

Ennyire nem hülyék az emberek, hogy ne jöjjenek rá. Mindig is rájöttek, ha sosem cserélik ki, akkor is csak az extrém ostobáknak nem esett volna le.

És honnét tudja ezt az ember ösztönösen, annak ellenére, hogy Shaw nem hasonlít Haydenre? Mert SENKI MÁS NEM LEHET OTT, CSAK ANAKIN SKYWALKER!

Én is pont erre jutottam amikor ezen a cserés szitun agyaltam. Meg hát van elég utalás a régi trilógiában ahhoz hogy a logikusan gondolkodni tudóknak leessen hogy az idős fazon Obi és Yoda mellett nem más mint Ani.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg tényleg az, hogy minden szempontból az lett volna a tökéletes megoldás, ha elő tudnak varázsolni egy olyan öreget, ami 1-1-ben Anakin Skywalker és remekül passzol az idős Yoda és Obi mellé. Erre a már taglalt okok (öregkorban is látványos fiatalkorban összeszedett égési sebek, elvesztett végtagok) miatt nem volt lehetőség, így kellett valamiféle áthidalás.

Ha nem akartak egy roncsot betenni, akkor eredetileg szerepeltethettek volna egy fiatalabb vagy egy idősebb lényegében totál ismeretlen figurát, ami Anakin egy képzeletbeli (fiatalkori vagy egészséges időskori) képét mutatja. Teljesen korrekt döntés volt az utóbbi, hisz sokkal jobban passzol az öregek közé.

A prequel után felmerült egy új lehetőség, miszerint egy mindenki számára ismert jedi Anakin kerülhet be, a fiatalkori állapotban. Egyáltalán nem volt szükségszerű a csere. Azt sem értem miért lenne gond, hogy Shaw nem hasonlít a fiatal Anakin-ra. Elég sok év eltelt és elképzelhető, hogy olyan lett volna öregen, ennyi. Viszont az ismeretlen öreg (hiába illik jobban sz összképbe) ugyanannyira furcsa és idegen érzéssel tölti el az embert, mint egy fiatal, bár egyértelműen Anakin szellem. Akkor pedig már adtak az egységesítésnek és meglépték a cserét.

Persze, hiszen dramaturgiailag sokkal jobban védhető, hogy egy "Mi lett volna ha" Anakin Skywalkert tesznek be szellemként, mintha egy fiatalt az idősek közé. Miért is? Csak idős Jedi lehet bölcs? Szerintem Ashoka a TCW-ben az egész tanácsnál bölcsebb volt úgy komplette. Na erre lehet gombot varrni.

 

Ez nem a sliders, hogy mi lett volna ha alakban bukkanjanak fel a szellemek a végén. Ha Anakin Skywalkert szeretnénk megjelentetni szellemként, akkor Anakin Skywalker filmben látott alakját tessék használni. Nem tetszik a roncs? Akkor ott a fiatalkori önmaga, használja azt. És lám. Ha EpVI és majd prequelek sorrendben láttam volna a filmeket, akkor is csak úgy tudtam volna benyelni a szellemként látott alakot, ha azt gondolom: igen, így nézett ki Anakin, mielőtt a páncélba került. Mert hogy utána már nem így nézett ki, tehát ha előtte sem, akkor evidens, hogy ez nem lehet ő. Ilyen egyszerű a logikája a dolgoknak.

 

Azt meg ne akard bemagyarázni nekem Dzséjt, hogy az eredeti Shaw szellemre nem lehetett volna azt hinni, hogy Vader úgy nézett ki a páncél előtt. Már miért ne nézhetett volna ki úgy? Ki tudta az EpIV-V-VI környékén, hogy Vaderre hány évesen került rá a maszk? Miért ne kerülhetett volna rá 40 akárhány évesen? Mert Luke csak 20-22 éves? És? 40 évesen nem lehet fiút nemzeni?

 

Tovább megyek, Ben a klasszikusokban 70-75 évesnek tűnik. Egy 50-55 éves embernek nem lehetett 40 éves az ex tanítványa, amikor átállt? Dehogynem. Én nem tudom, hogy az EpVI végén eredetileg mi volt a szándék, egy alternatív Anakint megmutatni (sic!) vagy a fiatal énjét, de előbbi evidens, hogy miért nem maradhatott, utóbbira meg csak azt tudom mondani: ez nem a Sliders. Ilyen alapon jó hogy nem már Yoda Yaddle alakban tűnik fel, vagy Obi-wan Qui-Gonn alakban, csak azért, mert "a néző számára úgy is evidens, ki van ott".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem igazán örültem a cserének, jobban tetszett a korábbi megoldás. Ettől függetlenül annyira erőteljes érzelmeket nem generált bennem, mint amiket olvasok itt a hozzászólásokban. Szívesen megnézem akár a régi, akár az új verziót is egyaránt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hiszen dramaturgiailag sokkal jobban védhető, hogy egy "Mi lett volna ha" Anakin Skywalkert tesznek be szellemként, mintha egy fiatalt az idősek közé. Miért is? Csak idős Jedi lehet bölcs? Szerintem Ashoka a TCW-ben az egész tanácsnál bölcsebb volt úgy komplette. Na erre lehet gombot varrni.

Semmi köze az egésznek a bölcsességhez. Nem azért mutatna jobban Obi és Yoda mellett egy idős Anakin, mert csak akkor lenne hiteles a bölcsessége, hanem mert egyszerűen hülyén mutat az öreg Obi-Wan mellett az az Anakin, aki anno sokkal fiatalabb korában volt a tanítványa, plusz sokkal idősebben láttuk elmenni pár perccel korábban.

Emellett Luke szemszögéből is igencsak furcsa, hogy olyan formában látja apját, amilyen foganásakor volt. Arról nem is beszélve, hogy azért erről az Anakin-ról mindenkinek sokkal hamarabb ugrik be az árulás, Padmé fojtogatása, gyerekek mészárlása, az Obi-val való párbaj és a sötétség, mintsem a hithű és jó jedi.

A bölcsesség pedig egy olyan dolog, amit egyelőre nem is lehet egy lapon említeni Anakin-nal, maximum a legújabb trilógiában mutathatja meg, hogy magáévá tette ezt az erényt.

 

Az Ahsoka-val kapcsolatban leírtak pedig a barokkos túlzás kategóriába esnek. Rosszabb hangulatomban azt mondanám, egyszerűen nem igazak. ;)

 

Azt meg ne akard bemagyarázni nekem Dzséjt, hogy az eredeti Shaw szellemre nem lehetett volna azt hinni, hogy Vader úgy nézett ki a páncél előtt. Már miért ne nézhetett volna ki úgy? Ki tudta az EpIV-V-VI környékén, hogy Vaderre hány évesen került rá a maszk? Miért ne kerülhetett volna rá 40 akárhány évesen? Mert Luke csak 20-22 éves? És? 40 évesen nem lehet fiút nemzeni?

Azért nehéz elképzelni, hogy Anakin-ra így került fel a páncél, mert amikor Luke leveszi apja maszkját, akkor (a sérüléseket leszámítva) egy nagyon hasonló korú embert látunk, mint aki szellemként visszatér a végén. Nem túl reális, hogy ott egy 20 évvel ezelőtti figura van. Márpedig az elég valószínű következtetés a klasszikus alapján, hogy Vader (páncélostól, mindenestől) Vader volt már közvetlen Luke születése utántól.

Másrészt az öreg Obi-hoz képest is az illik jobban a képbe, hogy Anakin valós korban jelenik meg mellette, nem pedig sokkal fiatalabban. Nekem legalábbis ez nehezen férne be a képbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest, hogy nincs bajod ezzel a jelenettel most már ott tartunk, hogy fél oldalnyit érvelsz arról, hogy miért nem jó. :D

 

Semmi köze az egésznek a bölcsességhez. Nem azért mutatna jobban Obi és Yoda mellett egy idős Anakin, mert csak akkor lenne hiteles a bölcsessége, hanem mert egyszerűen hülyén mutat az öreg Obi-Wan mellett az az Anakin, aki anno sokkal fiatalabb korában volt a tanítványa, plusz sokkal idősebben láttuk elmenni pár perccel korábban.

Kezd már személyes ízlésekről szólni a diskurzus ami a parttalanság első jele. Szerinted hülyén mutat, szerintem nem. Most akkor ki győz? :D Minden sallang nélkül, a fiatal Anakinhoz sokkal több érzelem köthető a SAGA tekintetében, mint Shaw -hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy korábban is kifejtettem, egyik megoldás sem tökéletes, sőt nagyon messze áll attól és elég sok problémát vet fel. Viszont az ideális megoldás megvalósíthatatlan, így muszáj volt alább adni az igényekből és egy rosszabb alternatívát realizálni.

Véleményem az, hogy a prequel előtt és után is sikerült a rossz megoldások közül a legkevésbé rosszat választani, ami üdvözítő. Elhiheted, hogy ugyanígy tudnék fél oldalt (vagy akár többet is) érvelni a Shaw-s variáció hibái és hiányosságai mellett is. :D;)

A két lehetőségből számomra a Hayden-es valamivel vonzóbb, részletesen le is írtam korábban miért, így nem iterálnám többször. ;)

 

Tökéletesen egyetértek azzal, hogy a "haydeni" Anakin sokkal több érzelmi töltettel bír, ez is az egyik alappillére annak, hogy megérte váltani.

 

Ettől függetlenül minimum furcsán és érdekesen mutat az öreg Obi mellett a ~20 évvel ezelőtti tanítványa, hisz más korszakhoz köthetők és alapból nem szabadna "találkozniuk", ez még az Erőszellemvilágban is extrém. :) Talán Yoda ellensúlyozza az egészet annyival, hogy nála az a ~20 év már nem olyan szembetűnő a 900-as viszonylatban. :)

Ez a hatás akkor fog még inkább kiéleződni, ha az Ep.7-8-9 valamelyikében az öreg Luke-nak megjelenik Anakin szelleme és egy 60 éves fószer fog beszélgetni az ő max. 30 éves apjával. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy korábban is kifejtettem, egyik megoldás sem tökéletes, sőt nagyon messze áll attól és elég sok problémát vet fel. Viszont az ideális megoldás megvalósíthatatlan, így muszáj volt alább adni az igényekből és egy rosszabb alternatívát realizálni.

Véleményem az, hogy a prequel előtt és után is sikerült a rossz megoldások közül a legkevésbé rosszat választani, ami üdvözítő. Elhiheted, hogy ugyanígy tudnék fél oldalt (vagy akár többet is) érvelni a Shaw-s variáció hibái és hiányosságai mellett is. :D;)

A két lehetőségből számomra a Hayden-es valamivel vonzóbb, részletesen le is írtam korábban miért, így nem iterálnám többször. ;)

 

Tökéletesen egyetértek azzal, hogy a "haydeni" Anakin sokkal több érzelmi töltettel bír, ez is az egyik alappillére annak, hogy megérte váltani.

 

Ettől függetlenül minimum furcsán és érdekesen mutat az öreg Obi mellett a ~20 évvel ezelőtti tanítványa, hisz más korszakhoz köthetők és alapból nem szabadna "találkozniuk", ez még az Erőszellemvilágban is extrém. :) Talán Yoda ellensúlyozza az egészet annyival, hogy nála az a ~20 év már nem olyan szembetűnő a 900-as viszonylatban. :)

Ez a hatás akkor fog még inkább kiéleződni, ha az Ep.7-8-9 valamelyikében az öreg Luke-nak megjelenik Anakin szelleme és egy 60 éves fószer fog beszélgetni az ő max. 30 éves apjával. :D

 

 

Egy kis kutatatást végeztem, hogy melyik színész hány éves is volt a karakterének eljátszásakor, és hogy ez hogy illezkedik a két trilógia közt hivatalosan eltelt 20 évbe. Kezdjük Owen Lars-t megszemélyesítő színészekkel: Joel Edgerton (fiatal Owen) 30-31 évesen játszott a 2005-ös Sit-ek Boszzújában, az öreg Owent Phil Brown 60-61 évesen játszotta el az Új reményben. A különbség kb 30év. Ewan McGregor 34-éves volt az EP III bemutatásakor, a forgatás altt 1-2 évvel fiatalabb. Alec Guinness 62-63 évesen játszotta el Obi Wan szerepét az Új reményben a különbség szintén 30 év. Ami viszont a legdurvább , hogy Sebastian Shaw 78 évesen játszotta el a szellem Anakin szerepét a Jedi visszatérben. Ha visszaszámolunk ebből 20+kb 5-6 évet, akkor anakin az 50-es éveiben tért át a sötét oldalra, nem pedig a 20-as évei végén, vagy a 30-as évei elején. Valami oknál fogva Lucas a saját kronológiáját is felborítva rettenetesen fiatal színészeket castingolt. Végső soron én jobban örültem volna ha megtartja a Sebastian Shaw féle öregebb szellem Anakint. Nekem valahogy mindíg is hibádzott hogy Hyden Christensent képzeljem egy Dart Vader páncélba. Egyszerüen az a fiú túl kevés egy ilyen összetett karakter (páncélos Vader) eljátszásához, egyszerüen nem nézem ki belőle, nem elég érett.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az EP3-as szerepe bizonyította, hogy Hayden elég érett Vader szerepéhez. :) A legjobb választás volt, szerintem tehetséges színész (már a második epizódban is az volt, pedig akkor sokan fanyalogtak rá).

 

Anakin az EP1 elején 10 éves volt (szü. YE 42), tehát 23 éves, amikor Darth Vaderré lett. Az EP6 idején, amikor meghalt, pedig 46 éves (tehát életének pont a felét élte le Sith nagyúrként, érdekes :) ). Jake Lloyd szintén 10 éves volt, amikor kijött a film, bár nyilván a forgatások már előbb elkezdődtek. Hayden 1981-es, így nála a kor szintén stimmel. Viszont Shaw valóban 78 éves volt. Durva, szerintem azért egyáltalán nem látszott meg rajta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom, hogy induljunk ki a filmekből. Senki sem tért vissza olyan alakban, vagy szólt olyan hangon, amely kinézete/hangja nem volt meg korábban. Ergo Anakin a saját életútjáról választhatott egy kinézetet. Ha LLoydot tették volna be oda szellemként, buzgón bólogatnék a szavaitokra. Így viszont megértem, hogy Anakin nem a csonka, összeégett testét választotta szellemalaknak, hanem a hős, ereje teljében lévő alakját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sebastian Shaw-féle Anakin mindig is a LÉLEKBEN öreg, megtört szereplőt játszotta. De nem is Vaderen / Anakinon látszik meg legjobban a Sötét Oldal öregítő hatása, hanem Palpatine-on :D Ennek fényében pláne szép, hogy a megtért Anakint fiatalon látjuk viszont :)

 

 

Amúgy az az Ep6-ban már benne volt hogy Obi-Wan tanította Anakint, azaz ha Obi 60 éves volt az Ep4 idején, akkor Vader ugyanakkor max 50 éves lehetett, tehát azért az ep6-ban sem 70+.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...
  • 5 hónappal később...
  • 2 évvel később...

  

14 perccel korábban, Donát írta:

Azért, ha kamera elé áll, nyilván tudja, hogy nem Haydent kell "alakítania", hanem Anakint.

Nem feltétlen, simán hihette azt is, hogy csak a kamera beállításait próbálják. Egy forgatáson nem csak a filmhez ténylegesen használt felvételek készülnek el, rögzítenek sok más dolgot is, sok más okból. És mivel Christensennek egy szóval sem mondták, hogy őt most egy filmfelvételhez hívták oda két valódi felvétel között, joggal hihette, hogy csak tesztelnek vagy beállítanak valamit a következő ep3 felvételhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

  

Nem feltétlen, simán hihette azt is, hogy csak a kamera beállításait próbálják. Egy forgatáson nem csak a filmhez ténylegesen használt felvételek készülnek el, rögzítenek sok más dolgot is, sok más okból. És mivel Christensennek egy szóval sem mondták, hogy őt most egy filmfelvételhez hívták oda két valódi felvétel között, joggal hihette, hogy csak tesztelnek vagy beállítanak valamit a következő ep3 felvételhez.

Jó, de egy jó színész a szerepben marad a dvd video audiokommentárig. :D

Animated GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem tudom ki, hogy van vele, de engemet nagyon zavar, hogy amikor Vader vívódik Luke és az Uralkodó között jelenet, kapott utószinkront, hogy minek azt nem tudom. Hiszen Vader, hol Luke-ot, hol az Uralkodót nézi, ráadásul nem is egyszer, de nekem itt az utószinkron, elvette a jelenet erejét. Csak engemet zavar a dolog, vagy esetleg mást is? Gondolom jó topik.   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jobban működött úgy, amikor Vader még egy szót sem szólt. Erőteljesebb, hatásosabb volt, ráadásul Prowes annyira jól átadja a vívódást pusztán testbeszéddel, hogy ez a "noooo" már felesleges túlszínezésnek hat. Mindezek mellett, Palpatine-t még ostobábbá teszi, hiszen nem reagál arra, hogy a tanítványa közbeszól (pedig tudhatná, mit jelent Anakinnál a "no" felkiáltás, anno Windut is így küldte a halálba, ezzel eldöntve, melyik oldalra áll). Pedig az első no után még lett volna ideje megfordulni és kivillámozni Anakinból a lelket.

Ugyanakkor, a jelenet így is működik, pláne most. Az ep3-mal szépen párhuzamba állítható, és nem csak a végével, hanem a már említett Windu kézlecsapással is. Talán emiatt tudtam hamar elfogadni. Elsőre persze furcsa volt, de másodikra már kicsit sem zavart, most meg ugyanolyan természetesnek veszem, mint korábban a hallgatást. Ráadásul azzal, hogy tudjuk, hogy Palpatine nem halt meg végleg, az ostobasága is enyhült.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.