Ugrás a kommentre

OCsHE klubnapok


Darth_Phobos

Ajánlott hozzászólás

Nem tisztem Barta Zoli védelmében szólni (meg aztán nem is szorul rá), de a klubos kitételek miatt úgy éreztem, pár gondolatot mégicsak megosztanék veletek.

Hogy Zoli nem "ért" a SW-hoz, meg hogy titkon utálná? Ha valaki az elmúlt 35 év alatt akár tíz percet is beszélt vele e témában, bizonyára jókat mosolyog ezen. Ha rühellené a Star Wars-t, vajon összeállított volna-e jónéhány szépen felívelő nívójú magazint, csinálná-e hosszú évek óta a klubot, meg a honlapot? Kijárta volna a Fazekas Attila-féle Jedi-képregény kiadását? Kétségtelen, a habitusa miatt páran unszimpatikusnak találnak benne ezt-azt, ez nyilván egyéni vélemény kérdése. A kvázi hivatalos klub viszont - tetszik, nem tetszik - nem létezne nélküle. Amúgy - tudtommal - Zoli már szeretett volna kissé hátrébb lépni a szervezésben, de a különböző világmegváltó tervvel előálló önjelölt aspiráns mind eltűnt, amikor valamit tenni is kellett volna; úgy látszik, annyira azért nem voltak rajongók, hogy ténylegesen tegyenek is valamit rajongásuk tárgyáért... A pálya széléről bekiabálni továbbra is lehet persze, de jó lenne, ha már meg is mutatná végre valaki, HOGYAN lehet mást, többet, jobban tenni. Az egész rajongói közösségnek az lenne a legjobb, ha rendszeresen, havonta, kéthavonta lennének összejövtelek, de ez nem megy úgy, hogy mindent Zolinak egyedül kell kitalálni és megszervezni. Apróságokban van pár tényleges segítője, de ez azért még mindig túl kevés. Ha pedig lényegében ő viszi a hátán az egészet (nem, nem kell megsajnálni érte, hiszen egyelőre szívesen csinálja), elég vicces dolog azt dünnyögni, hogy "monnyon le" - ha megteszi, azzal nem egy vélemény szűnik meg a sok küzül, hanem maga a klub. Ez kinek lenne az érdeke vajon?

Képviselet: mivel egyéb esélyes jelentkező híján Zoli a fél-hivatalos klub vezetője, tényleg képvisel is vele valamit-valakiket. Éppen ezért nem pusztán joga, hogy véleményt formáljon az új filmről, de józanul belátható, hogy valamelyest elvárás is vele szemben, hogy megtegye. Amenyire tudom, előítélete nem volt az új filmmel, legfeljebb félélmei; erről őt kellene kérdezni. Az eltelt bőven több, mint három évtized alatt mondhatni, fél lábban ebben a világban élt, úgyhogy bízvást mondható, hogy jól ismeri a Star Wars mibenlétét - de a lehetőség adott, elég sok anyag került ki a klub honlapjára, győződjön meg erről mindenki maga. Azt azonban érdemes lehet megfigyelni, hogy a netett elárasztó kritikákból a legpozítívabban a műkedvelő alkalmi rajongók álltak az új epizód mellé. Azok, akik régebb óta követik ennek az Univerzumnak a történéseit, többnyire jóval visszafogottabban, olykor kifejezetten sommásan nyilatkoztak már - ez pedig nem lehet véletlen. Ha a klub vezetője beáll a Star Wars logóval bíró mindenféle, olykor kétes minőségű cuccnak is felhőtlenül lelkendezők sorába, a régi fan-ek akadtak volna ki a legjobban: "lehet, hogy nem is ugyanazt a filmet láttuk?" Zoli véleménye markáns, az tény, de ne feledjük: a kritika szabad, a net pedig mindenki számára nyitott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem pont hidegen hagy, ha megszűnik a klub, jelen formájában ugyanis értékelhetetlen. BZ kiélheti benne a szereplési vágyát és kb. ennyi. Amit láttam anno, nekem pont elég volt belőle. Ja, és amit a Celebrationös "szerepléséről" hallottam, ahhoz meg no komment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El vagy tévedve literator. Senki nem vitatja a véleményéhez tartozó jogát. Az az érdekes, hogy klubvezetőként, a magyar SW mozgalom zászlóvivőjeként pocskondiázza a filmet. Tudvalévő, hogy az előzményeknek sem híve, de ez itt már csak úgy jelenik meg mint kisebbik rossz. Egyébként mindjárt elkezdem sajnálni az önfeláldozását... Ezen nem a világ sorsa múlik! Látszik az erőlködése! Le kellene lépnie mint Luke -nak. Majd csak összefogja valaki a dolgokat ha már nem lesz, de az nonszensz, hogy csak azért kínlódik mert nincs más aki csinálja?

 

Egyébként mit is csinálnak? Régóta nincs semmi. Klubnap évente egyszer, kb... Mondjuk ezután még inkább hiteltelen lenne az egész dolog. Miről szólna a rendezvény? Adjunk el SW cuccokat? Mert legutóbb már csak az volt a lényeg... Szóval csínján bánjuk itt a magasztalással. Én is 31 éve vagyok SW rajongó, anyagilag is áldoztam erre a fórumra de azért álszent nem vagyok. Én simán lelépnék ha úgy látnám az SW -t mint ahogy ő.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A félreértéseket elkerülendő: nem sajnálom, és nem sajnáltatni akarom Zolit; eszem ágában sincs semmi ilyesmi. A klubbal kapcsolatos kitételek azok, amik miatt hozzászóltam. A teljesebb kép kedvéért: bő 150 km-re lakom Bp-től, de a klubos bulikra már több alkalommal is szívesen áldoztam időt, már a Petőfi Csarnokos alakulás idején, és azóta is. Azok tényleg csak csere-bere partik voltak, és nyilván azoknak is megvolt a maguk romantikája. Amióta beköltözött a klub a moziba (előbb a Duna Plazába, utóbb a Lurdy Házba), azért mégiscsak került valami plusz tartalom is az egészbe. A lényeg természetesen mindig ugyanaz volt: találkozni a többi rajongóval, ismerősökkel, amihez sem külön apropó, sem külön szervezés nem kellett. Mentünk, szórakoztunk, aztán jól kidumcsiztuk magunkat. És pont ezért tartom problémásnak azt, hogy mára már legfeljebb évi egy-két alkalom maradt. Ha lenne még pár főváros-közelben lakó, aktív rajongó (aki értsd: nem csak magának, a családjának, vagy a szűk baráti körnek alkot odahaza, hanem egy jóval szélesebb kör számára is), akkor ez a szám lehetne jóval több is. Úgy tűnik, igény és érdeklődés is volna rá. Ha pedig folyamatosan működik egy masszív és tevékeny rajongói közösség, amely a Lucasfilm látókörébe is képes bekerülni (és benn is maradni), az azért sok olyan dolgot is elérhetővé tenne, amiért aztán még többen tudnának lelkesedni (pl egy Insider-jellegű official magazin megjelenése). Zoli nem titkolt célja már régóta ez volt, és ezt valóban érdemes volna továbbvinni. Ja, meg kipróbálni új ötleteket, minél többet. Zoli elvitathatatlan érdeme az, hogy elindított valami fontosat, ami szerintem minden hazai rajongó érdeke. Ha feláll egy új stáb, azzal gyaníthatóan mindenki jól járna. Szóval: hajrá fiúk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rajongókkal, távoli barátokkal úgy is találkozhatsz, hogy nem fizetsz érte 1200 Ft -ot. :) Egyébként Te is elvállalhatnád ha már erről van szó. :P

 

Van némi igazad, de pont az a több, mint 150 km a gond, ami elválaszt Nagyfalutól, és ami cirka lehetetlenné teszi az olykor szükséges személyes elérhetőséget. Az az 1200 pénz, amit a mozi belépőnként felszámol, nem annyira zavar, ha 1, van valami témába vágó műsor, 2, és külön előkészületek nélkül is összefuthatok ezzel-azzal (akár meglepetésszerűen is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Hát figyi, lehet egyet nem érteni vele, és tényleg látszik rajta egy erős cinizmus, kb. a világ bármilyen témája felé, de a találkozói nekem örömet szereznek, az év csúcspontja számomra SW témában (a filmeket leszámítva), tök jól felvezetik a filmeket, és hálás vagyok neki, hogy pl. kiharcolta a Jedi visszatér képregényt Fazekas Attilától, hogy - ha jól emlékszem - az ő segédletével jött el Magyarországra Julian Glover, akitől kapott autogramom az egyik legkedvesebb a gyűjteményemben. Az is szimpatikus, hogy nagyon megbecsüli a magyar szinkronszínészeket, akiknek tényeg jól esik, hogy ilyen rendezvényre hívják őket. Hogy egy csomó csillogó szemű gyerek kaphat tőlük autogramot. Én pl. Moser Károlyt csodálom, hogy nem röstellett neki leszinkronizálni mind a hat évadát a TCW-nek, és láthatóan élvezi, hogy Anakin-ruhában ő lehet a műsorvezető ezeken a találkozókon.

 

Ugyanúgy, ahogy itt ez a szuper fórum, ahol megoszthatjuk egymással gondolatainkat az SW kapcsán, nagyon szép szerintem, hogy Barta vezet egy klubot, aminek keretei között maradandó élményekre tettem szert. Lehet, ti talán tudtok róla többet, vagy van valami konfliktusotok, de én mindenesetre hálás vagyok neki, hogy csinálja a klubot. És persze megértem, hogy zavar titeket, hogy itt éltetem őt, de higyjétek el, ha fordítva épp neki kéne valamit mondanom erről a fórumról, csak ugyanilyen pozitívan tudnék nyilatkozni, mint ahogyan most őróla tettem meg nektek.

 

 

(és am a Rogue One-t kifejezetten imádta, nem csak a TLJ-t - utóbbit inkább csak szolidan dicsérte)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt többeknek volt róla tapasztalat élőben. Örülök ha neked örömet okoz egy-egy klubnap, hisz ez a célja. :) Régen (az EPIII környékén) mi is jártunk a klubnapokra, nem voltak rosszak! Később szerintem ellaposodott, de ez már az én véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a legelső a scifi nap volt, ami valszeg az utolsó scifi nap volt, az említett Julian Glover-es, még a Pecsában. Azóta nem volt magyar klubnapokon SW színész. Utána emlékszem, hogy még gyerek- tinikoromban járogattam, akkor már a Lurdy-ban voltak. Volt egy félelmetes holtidőszak az új trilógia előtt 1-2 évvel, amikor meg lehetett számolni a résztvevőket. Most van az Országos Csillagok háborúja találkozó, ami évente egyszer van, ez volt 2015-ben, 2016-ban és 2017-ben, mindig november-december környékén. Na ezeken iszonyúan sokan vannak! (és amúgy ingyenesek) A 2015-ösön Barta szerint többen voltak, mint az esseni Celebrationön - ne kérdezzétek, hogy hogyan mérte le, én viszont azt tapasztaltam, hogy egy gombostűt nem lehetne leejteni, és kb. a fél Lurdy ki volt bérelve gy csomó programra. Persze az a TFA előtt volt, ott volt Csernák, stb. Nagy szám volt az egész. Most a TLJ előtti már jóval szerényebb volt, de még mindig nagy, erre asszem már volt egy 500 Ft-os belépő.

 

Emellett vannak a klubnapok félévente, de úgy, hogy a találkozó félévében, októberben is mindig van egy klubnap, így összvissz 3 tali mindig van az évben. Ezek persze a jól megszokott moziteremben vannak, de jóval többen vannak ma már, mint abban az említett holtidőben, amikor tényleg egy kis csapat volt. Most telítődik a terem. Ami szuper, hogy sokan családdal, gyerekkel látogatnak ki, mert a 2010-es évek elején az volt a jellemző, hogy tényleg túlnyomó többségben a 30-as-40-es öreg rókák voltak. De emlékszem, volt a Corvinban is egy Fanboys premier vetítés, na arról nagyon kedves emlékeim vannak.

 

Most is lesz márciusban, levetítik az ANH-t eredeti régi magyarországi feliratos mozikópiáról. Mivel úgy hirdette meg Barta, hogy Csillagok háborúja I-II, a két részre szedett, szünetes verzió miatt, vmi netes portál ezt már úgy hozta le, hogy levetítik a Birodalom visszavágot :D:D:D:D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

48 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Régen (az EPIII környékén) mi is jártunk a klubnapokra, nem voltak rosszak! Később szerintem ellaposodott, de ez már az én véleményem.

Még 2007-2008 körül is jártunk, ez biztos, mert képek is vannak róla. :D

 

Indi, én is egy ilyen rendezvény keretében ismertem meg sokakat közülünk nem sokkal azután, hogy csatlakoztam a fórumhoz. Tényleg jók voltam ezek az alkalmak, de aztán lassan rájöttünk, hogy mi egymással szeretünk a legjobban találkozni, és azután már kihagytuk belőle a klubnapot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Megint lesz klubnap. :) Már ezer éve nem voltam, de valamiért ez most megfogott. Lehet, hogy a filmvetítés, lehet, hogy a képregény trilógia miatt, ami régen megvolt, de a költözködésekben eltűnt. Lehet, hogy el kellene menni.

 

Íme a beharangozó e-mail:

Szeptember 22-én szombaton a Pólus Center Mozijában kerül megrendezésre a Magyar Star Wars Klub Birodalom Visszavág Retro Party-ja. Ezen a napon egy tematikus rendezvény keretein belül a második Star Wars-filmre emlékezünk, és igyekszünk minél több érdekességet bemutatni az epizód születésérõl és sikereinek hatásáról.

A klubrendezvényre belépõk bónuszként 13.00-tól ingyenesen megtekinthetik a Birodalom visszavág c. film felújítatlan változatát, az 1982-es eredeti szinkronnal. Az ülõhelyek érkezési sorrendben foglalhatóak el. Valamint ezen a napon lehet elõször hozzájutni Fazekas Attila 'Csillagok Háborúja' c. képregény-trilógiájához.


Idõpont: 2018. szeptember 22., szombat, 10.00 - 16.00-ig

Helyszín: Pólus Mozi (Pólus Center), 5-ös terem. (1152 Budapest, Szentmihályi út 131.) (Megközelíthetõ: a 130-as valamint a 7-es, 7E, 8E, 133E buszokkal.)

A KLUBTAGOK 9.30-TÕL LÉPHETNEK BE A HELYSZÍNRE!

A belépõdíj egységesen: 1.000 Ft/fõ

A rendezvényen ismét lehet tagságit váltani, amihez ajándékba adjuk az 1982-es 'Birodalom visszavág' magyar mozis mûsorfüzetet. A tagsági díj 1.000 Ft, és 2019. december 31-ig érvényes!

* * *

A rendezvény elõzetes programterve:

- The Empire Strikes Back idõvonal. Lépésrõl-lépésre nézzük végig a Birodalom visszavág munkafolyamatát és utóéletét egy saját gyártású klubos összeállításban.

- Dokumentumfilmek és interjúk 1979-'80-ból. Sok legenda övezi az ötödik epizód készítésének történetét. Néhányról mi is fellebbentjük a fátylat.

- A Birodalom visszavág hivatalos filmzene kiadásai. Az 1980 és 2018 között megjelent hivatalos filmzenei kiadások története.

- Ami megvalósult, és ami nem. Vessük össze a Birodalom visszavág terveit, és nézzük meg, mi lett belõlük a végleges várltozatra.

- Beszélgetés Fazekas Attila képregényrajzolóval. A Csillagok háborúja hazai képregényeinek alkotójával arról beszélgetünk, hogyan készült trilógiás képregényváltozat, mely ezen a rendezvényen debütál. (Ennek árát még nem tudjuk, amint publikus lesz, rögtön tudatjuk veled is.)

- Kvízjáték. A vetítés elõtt kizárólag az ötödik részrõl hangzanak el kérdések. Ha jó ismerõje vagy ennek a korszaknak, gyere el és tedd próbára tudásodat.

- Cserebere és kirakodóvásár. Sok-sok relikvia a galaxis minden szegletébõl.

- ... és még sok minden más!

***

A rendezvényhez egy beharangozó trailer is készült, amit itt nézhetsz meg:

https://www.youtube.com/watch?v=KDO9EK7WQRU

***

A Facebook-os eseményoldalunkat pedig itt érheted el:

https://www.facebook.com/events/253381332097768/?active_tab=discussion

***

Várunk tehát szeptember 22-én a Pólus Moziban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom Visszavág... Mi más? A koronát a felújítatlan változat teszi fel a talán leggyengébb magyar sw szinkronnal levetítve. 

 

Ahogy elnézem ez amúgy is azoknak a rajongóknak szól, akik a múltban élnek. Persze biztos lesz köztük akik csak nosztalgiázni akarnak egy jót. Viszont ebben az esetben beteszem itthon a videóba a régi VHS-t ami nekem elég. 

 

Arról nem beszélve, hogy a szervező gondolatvilágával se tudok azonosulni, így fel se merül bennem, hogy elmenjek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez szíved joga, viszont miért kell egyből minősíteni másokat, pl. engem? Nem hiszem, hogy a múltban élnék, és már régen nem ez a film a kedvencem, sőt, biztos hogy a top 3-ban sincs benne, viszont most kedvet kaptam hozzá, hogy moziban megnézzem. Lehet, hogy mást is érdekelne, ezért osztottam meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ahogy elnézem ez amúgy is azoknak a rajongóknak szól, akik a múltban élnek. Persze biztos lesz köztük akik csak nosztalgiázni akarnak egy jót. 

Direkt így írtam, hogy lesz olyan is aki csak nosztalgiázni akar egy jót, de akkor ez úgy tűnik nem ment át kellően. :)

 

A megosztással nincs baj, biztos teltházas lesz. Nekem viszont ez a véleményem, amit le merek írni. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem tudja valaki, hogy a  hétvégi klubnapon megjelenő képregényt valamilyen módon be lehet majd szerezni az ott kínált áron? Nem találok sehol se infót róla, csak azt, hogy csupán 500 példány lesz ott megvásárolható. 

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg kérdezz rá a szervezőknél az swklub@citromail.hu címen. Én pár éve írtam nekik és korrektül válaszoltak is.

 

Sajnos mégsem tudok elmenni, családi program jött közbe, így a nekem is kimarad a képregényvásárlás. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

ép utazóban voltam amikor szóltak hogy majusban polusban tali van , Mivel Magyarországon nekem ez volt az elsö , kellemesen éreztem magam , és rengeteg aprosagot gyöngyszemet  találtam jóárban . sajnos 2 orát tudtam csak maradni , mennem kellet tovább de jól éreztem magam ,.Ezuttal is köszönet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.