Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Bomarr, először is: :clap:

Nem semmi kis válogatás a tavalyi évből.

Az meg pláne érdekes, hogy te is elhatároztad, hogy Audrey Hepburn filmeket fogsz nézni az elmúlt évben.. Ugyanis nálam is az történt, hogy szépen daráltam a jelentősebb alkotásait az 50-es 60-as évekből :)

Elképesztő. 

Mert azért valljuk be, kevés az esély, hogy manapság egy fórumon két ember is Audrey Hepburn mozikat néz 2017-ben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Bomarr, nagyon érdekes volt végigolvasni a listát! :) Az első helyezettel nem vitatkozom :), a többi film közül az Országútont még az egyetemi éveim alatt egy filmklubban láttam, de azt hiszem, még nem tudtam igazán értékelni. Most lenne érdemes újra megnéznem.

Audrey Hepburnt viszont nagyon szeretem, a filmjeit többször is láttam, mert anyukámnak nagy kedvence. Gyerekkoromban a tvben sokszor vetítették különféle sorozatokban. Az említett filmek számomra is remekművek. :) Egyébként a  Julia Ormond és Harrison Ford főszeteplésével készült Sabrina remake is egész jó, de az errdetit nem éri utól.

 

A lepkegyűjtőt filmben nem láttam, de a Centrál Színházban játszott egyfelvonásos verzióját igen, és az nagyon tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy ennyi Hepburn "rajongó" van a fórumon :D A listára nem került fel, de nagyon jól elvoltam a "Mókás arc"-al, és az "Amerikai fogócskával" is. Jó volt a "Hogyan kell egymilliót lopni?" és a maga módján egész izgalmas volt a "Várj mig sötét lesz". 

Nekem ami picit csalódás volt az a My Fair Lady, pedig ezt tartják számon Hepburn legjobb filmjeként. Talán a film túlságosan is epikusra vett hossza zavarta be vagy csak egyszerüen az hogy a musicalek nem az én kenyerem (bár a "Mókás arc" is musical és az például kifejezetten jópofa volt). Eleve az alapkoncepció is sántit egy kicsit: hiába piszkolják be Hepburn arcát nagyonis látszik rajta hogy ő nem egy lepattant koldus. A nagy átalakulás amikor megjelenik kiöltözve nem annyira működött. De rossz filmnek igy se mondanám. 

Még ami kicsit gyengébb volt az a Zöld paloták, de itt nem lepődtem meg, mert ezt mindenhol lehúzták. Hepburn egy dzsungelben élő számkivetettet játszik. Az akkori férjével együtt hozták tető alá.

 

Ami nekem még kimaradt és majd idén pótolom:

Egy apáca története (sok helyen azt irják, hogy ebben alakít a legnagyobbat)

Háború és béke (3 és fél órás ráadásul annyira nem nagy szám az imdb értékelése.... ha láttátok: nektek ez az adaptáció tetszett?)

Kitaszítva (ez valami közepesebb westernnek tűnik... egyelőre nem hozott lázba :D)

Ketten az úton (egy romantikus vígjáték, egész jókat írnak róla)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen tetszett a Háború és béke is, így élt az emlékeimben, de tavaly januárban MissKarrde ajánlására megnéztem a BBC friss sorozatát, ami remekmű lett szerintem, és utána a Hepburn-Ferrer-Fonda filmet ismét, ami viszont már kissé mesterkéltnek hatott ahhoz képest. De Audrey Hepburn abban is nagyon bájos, Natasa szerepét mintha neki írták volna.

 

Én nagyon szeretem a My Fair Lady zenéjét, így nekem az a film musical etalon.  :) Talán az is mesterkéltnek számít ma már, de abban a témában ez nem zavar. Szintén szuper Centrálos előadás készült belőle, ami teljesen megidézi a klasszikust. Elég nehéz is rá jegyet szerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2012-es Nyomorultakat nem szokták szeretni az emberek, de nekem az a kedvenc musicalem. Mindenkinek tudom ajánlani az alábbi két számot belőle. Az első alig több 2 percnél: ez az a pillanat amikor megindul a forradalom és az emberek óriási lelkesedéssel neki indulnak a nagy ügynek. Nagyon lélekemelő, szerintem :)

 

Ez pedig a híres "I Dreamed a Dream". Anne Hathaway ezért kapta meg az Oscart. Szerintem teljesen megérdemelten. Sajnos angol felirat nincs hozzá pedig úgy az igazi ha az ember érti hogy miről énekel.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Háború és béke (3 és fél órás ráadásul annyira nem nagy szám az imdb értékelése.... ha láttátok: nektek ez az adaptáció tetszett?)

Alapvetően jó volt, de ahogy Pildi írta, a BBC legutóbbi 6 részes minisorozata köröket ver rá.

1 órával korábban, Bomarr írta:

A 2012-es Nyomorultakat nem szokták szeretni az emberek, de nekem az a kedvenc musicalem.

Az időnkénti nagyobb hibái ellenére jó volt, az említett dalok pedig tényleg fantasztikusak. Sose lesz a kedvencem, de a zene miatt emlékezetes darab marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Amikor ezt mondtam neki, akkor őszintén megörült, mondta, hogy nagyon élvezte a Zsivány forgatását, és az ő ötlete volt az, hogy milyen poén lenne, ha Krennic-ként menne be, meglepve ezzel a rajongókat. Akkor persze nagy volt az ováció, de tényleg félve kérdezte meg tőlem, hogy akkor ugye ez tényleg egy jó ötlet volt-e? Mondtam, hogy hát hogy a fenébe ne! Ráadásul, mivel ez a Robin Hood forgatás a film bemutatója utáni tavasszal volt, külön öröm volt, hogy már imádtam a filmet önmagáért is, és benne Krennicet is. És ezután baromi kedvesen azt mondta, hogy na akkor most mi vagyunk az ő "Medieval Death Trooper"-ei (jólájka medieva def csúpá)

Az egész sztori zseniális, na de ez?! :D Még jobban megkedveltem a fickót! 

Köszi, hogy ezt megosztottad!!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 01. 03. - 11:01, Rog írta:

Én még nem tudom mi lesz az első filmem. Nincs sok kedvem filmet nézni. Valamit majd csak elő veszek. Majd beírom mi volt az.

Tűz a víz alá

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor töröljük az Alien, HP, stb topicokat is. Mind tudjuk, hogy nem érdekelnek/ nem szereted a Marvel filmeket attól még más szeretheti őket, neked is jobb lenne legalább nem kellene itt átpörgetni a Marveles részeket csak egyszerűen a Marvel topicot nem olvasni.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért lett hirtelen fontos most ez? Eddig nem evett a fene érte, miért pont most kattantál be úgy a Marvelre, hogy topikot követelsz neki? A következetes vezetés megmondta a legutóbbi tematikus filmes topik nyitása után, hogy ennyi volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A következetes vezetés megmondta a legutóbbi tematikus filmes topik nyitása után, hogy ennyi volt.

Őőő... A "következetes vezetés" egyik fele, vagyis én, ilyesmire egyszer sem bólintott rá és soha az életben nem is fog. ;) Plusz az sem rémlik, hogy ilyet valaha is mondtál. A többi meg a szabályzatban, amire te és a moderátoraink is rábólintottak:

2017. 11. 03. - 17:28, Dzséjt írta:

A tagok természetesen továbbra is szabadon használhatják a fórum funkcióit, csupán arra kérünk titeket, hogy senki se nyitogasson agyba-főbe topikokat. Nézzetek szét, hogy egy témának nincs-e már valahol topikja, illetve mérlegeljétek, hogy az a téma tényleg megér-e egy topikot.

Aki ennek megfelel, azt nyit, amit akar. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2015. 02. 07. - 12:16, Ody Mandrell írta:

Ok maradjon, de több ilyen nem fog nyílni. :peace:

Történt mindez az Alien franchise topicnál és lám 2015. november 29-én kinyílt a Trekkes topic még sem volt érte egy mukk sem. Azóta GoT topic is nyílt.

 

Nem a topic a lényeg, hanem az ok ami a tiltása mögött van, ami nem más mint, hogy nem szereted a franchiset és akkor felmerül a kérdés, hogy ez egy fórum vagy valaki privát játszótere, ahol csak az van amit ő szeret és akar.

Nem lesz ettől a fórum más irányultságú, nem lesz belőle Marvel fórum, mert aki már itt van az amúgy is elsődlegesen az SW miatt van itt, aki meg ezután talál a fórumra az sem az egy szem Marvel topic miatt fog rátalálni. Nyilván abban a topicban több hsz lenne, mint az egyéb franchise-os topicban mivel több anyag is érkezik belőle, de azok meg úgyis idekerülnének, szóval még logikusabb is lenne ha mindent oda be lehetne rakni és az olyan dolgok, mint pl.: az anno több oldalas vitánk Dzséjttel a Bosszúallok 2-ről nem tördelnék meg ezt a topicot azok számára akiket csak az egyéb filmek illetve azok trailerei érdekelnek. És ahogy MissKarrde is írta az itteni emberekkel szeretnének sokan beszélgetni ezekről a filmekről, mert pl. egy kifejezett Marvel fórumon tevékenykedő innét ismeretlen alakok esetleg ronthatnák a kibeszélés élményét, míg itt már ismered nagyjából kitől mit várhatsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.