Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Őőő... A "következetes vezetés" egyik fele, vagyis én, ilyesmire egyszer sem bólintott rá és soha az életben nem is fog. ;) Plusz az sem rémlik, hogy ilyet valaha is mondtál. A többi meg a szabályzatban, amire te és a moderátoraink is rábólintottak:

Aki ennek megfelel, azt nyit, amit akar. ;) 

Akkor még nem voltál az egyik fele nyilván. Akkor ezt a szabályzatot ki kell bővíteni, vagy pontosítani kell.

 

Látom Cupsy feltúrtad. Ez hiba volt részemről már anno is. Ha egyet engedsz akkor mindent kell. A filmek topik azért volt, hogy abba menjenek ezek a dolgok. Persze ha minden franchise leválik róla akkor majd be is lehet zárni aztán és mindenhol csak ezek a különálló topikok lesznek. Amúgy nem kell kóstolgatni mert nem szeretem. Nyissál Marvel topikot, meg Juimanji topikot, meg Süsü topikot is, csak tartózkodj az epésnek szánt hülye beszólásoktól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A filmek topik azért volt, hogy abba menjenek ezek a dolgok. Persze ha minden franchise leválik róla akkor majd be is lehet zárni aztán és mindenhol csak ezek a különálló topikok lesznek.

Kész mázli, hogy a filmek világa nem csak a franchise-filmekből áll, így talán mindig lesz téma ebben a topikban is. Nem véletlen, hogy ez a topik akkor is pörög, ha a franchise-topikok éppen állnak, mivel azok ugye időszakosak, a film meg mindennapi. A "mindenhol" is erős túlzás annak tükrében, hogy maximum a Külvilág szekcióban lenne, amit pont ezért tartunk fenn.

És nem kell ezt túlreagálni senkinek, egyszerűen figyelembe venni, hogy ez egy közösség, így a közösség igényét kell kielégíteni. Ha a közösség úgy érzi, szükség van XY tematikus topikra, megnyithatja a bátor jelentkező. Ha senki sem ilyen bátor, akkor mehet a diskurzus tovább a nem tematikus topikban. Ennyi az annyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem szeretnék beleszólni a fórum üzemeltetésébe, mert kis hal vagyok ehhez. A MCU filmjeit láttam, többnyire kedvelem is őket, túl sok affinitást eddig valahogy mégsem éreztem arra vonatkozóan, hogy részletesebben értekezzek ezekről. Szóval mondhatni kívülálló vagyok, egyik irányban sem "elkötelezett". És attól függetlenül, hogy élnék-e a külön téma adta lehetőségekkel, hozzászólnék-e, vagy csak beleolvasnék-e egyáltalán egy MCU topikba, az a véleményem, hogy tényleg mindenkinek előnyös lenne. ;)

 

Akit nem érdekel a MCU, miért kelljen több száz hozzászólást átpörgetnie, lapozgatni, amikor épp felfut egy-egy MCU film. Aztán ha más filmről is akarna értekezni, akkor bogarásznia kell a sok marveles cucc között. Arról nem is beszélve, hogy mennyire elviszi ilyenkor a fókuszt egy ilyen alkotás, lényegében szinte másról nem is eshet szó. Most tök mindegy milyen filmről van szó, de valószínűleg én se írnék be egy hatalmas MCU-diskurzus közepébe ezzel kapcsolatban. Ha pedig mégis, jó eséllyel elveszne a rengetegben és nem alakulna ki belőle semmi.

Akit pedig érdekel a MCU és szeretne róla külön értekezni, az hadd tegye meg egy erre dedikált helyen. Van itt egy baromi jó közösség, ami marha ritka. A fő összetartóerő a SW, de bármikor jóleshet más téma kapcsán is idetartozni, érdekelhet az itteni fórumtársak véleménye stb.. Lehet azt mondani, hogy akkor menjenek külön MCU fórumra, de egyrészt ilyen nincsen, másrészt pedig ha csinálna is vki, mi garantálja, hogy ott is megmarad ez a hangulat és "családiasság".

 

Ez nem kritika vagy cseszegetés, nem támadójelleggel írom, csak tényleg nem értem igazán. Pl. a Star Trek vagy Harry Potter topik kit zavar? Igazából akkor az összes külvilági topik felesleges, max. legyen egy nagy olvasztótégely és ennyi. Szerintem pont azért is tök jó egy ilyen fórum, mert jól lehet tematizálni. Nyilván nem kell minden egyes filmnek, játéknak stb. új topik, ezt az igények szabhatják meg.

Ha az látszik, hogy egy-egy téma érdekli annyira a közösséget, hogy ki tud termelni egy külön topikra való hozzászólást, akkor lehessen neki külön topik. Egyébként visszakeresni is sokkal kényelmesebb egy adott hozzászólást, ha tematizálva vannak. Pl. kijön az új Bosszúállók film, kíváncsi lennék mit írt XY a korábbi MCU filmekről, hogyan illik ez az egész univerzumba stb.. Ilyenkor próbáljam lapozgatni a Filmek topikot, hogy 600 hozzászólással ezelőtt volt 20 komment erről, aztán 1342-tel odébb megint néhány és így tovább?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Látom Cupsy feltúrtad.

Fel mert emlékeztem rá, hogy így történt és nem akartam csak a levegőbe dobálózni így korrekt és cáfolhatatlan. :)

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy nem kell kóstolgatni mert nem szeretem.

 

Sehol nem kostólgattalak azt teljesen egyértelműen észreveszed ha úgy lesz. Nem annak szántam. De azok fényében minthogy köztudottan nem szereted a Marvel franchiset és egyszer kijelentetted hogy több specifikus topic nem kell ennek ellenére mégis nyílt olyan franchise topic amely franchise-t azért te is figyelemmel követsz egyértelműen az jön le, hogy a Marvel topicnak önkényes érvek alapján nincs létjogosultsága. Nem azt mondom, hogy szeresd a Marvelt, de legalább engedd, hogy mi szerethessük.

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nyissál Marvel topikot, meg Juimanji topikot, meg Süsü topikot is,

Nyilván nem kell minden pisztricsálé franchisenak topic, itt jön képbe a moderátor/admin ami a nyilvánvalóan felesleges topicocat nem engedi/törli. Nem hinném, hogy a Marvel ebbe a kategóriába tartozik, hisz a jelenlegi filmgyártás jelentős részét képezi. A topic létjogosultsága mellet szól, hogy rajtam kívül már 3 egyetértenek vele.

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

csak tartózkodj az epésnek szánt hülye beszólásoktól.

Sajnálom, ha megsértődtél. Egyébként most ki is megy bele a másikba? ;):)

5 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha a közösség úgy érzi, szükség van XY tematikus topikra, megnyithatja a bátor jelentkező. 

Fogd meg a söröm! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább a TLJ szekcióban (vagy egyéb más SW relációhoz) nyitnál topikot vagy dobnál fel témát, annak jobban örülnék... És a melodráma....engedd, hogy szeressük. :lol: Felőlem szeretheted, nekem tök nyolc, elhiheted.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem a Szárnyas Fejvadász 2049-et. Nagyon tetszett, végig lekötött. A fordulatok is megleptek, a látványvilág pedig pazar. Azért is lepett meg, hogy bejött a film, mert az első része kifejezetten nem nyerte el a tetszésemet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, luke19 írta:

Tegnap megnéztem a Szárnyas Fejvadász 2049-et. Nagyon tetszett, végig lekötött. A fordulatok is megleptek, a látványvilág pedig pazar. Azért is lepett meg, hogy bejött a film, mert az első része kifejezetten nem nyerte el a tetszésemet. 

Na, talán akkor nekem is megérné vele egy próbát tenni. Többen is, akik nem szeretik az első részt, mondták, hogy a második tetszett nekik. Szemeztem már vele tegnap, de még nem tudtam rászánni magamat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elérhető a Blade runner 2049 szinkronnal. Csak azért írom, mert óriási hatással volt rám a film, az sw-t leszámítva legnagyobb moziélményem volt tavaly. Tisztelettel kezeli az elődöt, a világot és szintén egy remek hangulatú film lett. Jó sztori, pazar látvány, sajátos tempó. Lehet utálni, de én minden képkockát imádtam, BD-n is meg fogom venni, csak jönne már hír róla..

 

Érdekesség: Ahogy az eredetiben, itt is beszélnek magyarul egy kicsit, bár ehhez eredeti hanggal kell nézni, mert szinkronban a magyar szavak anagrammáit használták!

15 perc 47 sec és 36 perc 00 sec -től van a két jelenet!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis érdekesség, nekem csak most esett le. J. J. Abrams minden filmjében feltűnik a Kelvin név. Lásd:

  • Star Trek: USS Kelvin (a hajó, amit szétlőnek a film elején)
  • Star Trek - Into Darkness: Kelvin Memorial Archive (az archívum, ahol a titkos projekt folyik és jól felrobban az egész a film elején)
  • The Force Awakens: Kelvin-szurdok (ezt kell elkerülnie BB-8-nek)
  • Misson: Impossible III: H. Kelvin (egy levélen tűnik fel a név, mint címzett)
  • Alias: Paul Kelvin (egy CIA ügynök volt az első évad egyik epizódjában)
  • Lost: Kelvin Inman (a második évadban tűnt fel négy rész erejéig, Clancy Brown játszotta)
  • Fringe: Kelvin Genetics (itt dolgozik az egyik szereplő)
  • Super 8: Kelvin Gasoline (a kisvároshoz közeli benzinkút neve)

Ennyit, amit rövid nyomozással megleltem (vagy amit már eleve tudtam), de biztos van még. És hogy miért ragaszkodik ennyire a Kelvin névhez Abrams? Nos, a nagyapja, Henry Kelvin volt, aki egy elektronikai céget vezetett, és nagyon nagy hatással volt Abramsre gyerekkorában, ezért teszi bele tiszteletből a filmjeibe a nevét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett ez az előzetes, baromira várom ezt a filmet, az eddigi anyagok alapján remekül ragadta meg a 2013-as reboot hangulatát és Alicia Vikander is egyre jobban bejön ebben a szerepben (korábban voltak pletykák Daisy Ridleyről, anno jobban örültem volna neki) - volt egy videó még szeptemberben a Warner csatornáján arról, hogy miként vált eggyé a szereppel meg mint jelentett neki a TR és egészen meggyőzött. Mondjuk Dominic Westet még mindig nem tudom elképzelni Lord Croftként... nekem ő mindig is Jimmy McNulty marad Baltimore-ból. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez lesz az igazi Tomb Raider. Már az előzetes alapján mérföldekkel veri az Angelina Jolie-s változatokat. Tényleg nagyon átjön a 2013-as játék hangulata, amely játék szerintem a videójátékok etalonjai között van. Szóval nagyon várós.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülnék, ha sikeres lenne ez a Tomb Raider mozi, mert akkor nyugodt szívvel pörgetné fel a Sony az Uncharted mozi munkálatait. Azt pedig nagyon de nagyon várom. 

 

Mindenesetre a Jumanji kirobbanó sikeres mutatja, a közönség vevő a jó dzsungeles kincsvadászos filmekre. 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Bomarr írta:

Félek tőle hogy a Jumanjit nem a dzsungel hanem a viccek adták el.

Valószínűleg így van. Nagytételben fogadnék, hogy Lawrence Kasdan keze vastagon benne van a forgatókönyvben. A fia rendezte ugyebár. Egyébként a minap megnéztem az előzetesét és döbbenetesen gagyinak hatott. 

 

Sokkal jobban érdekel a BR2049. Itt van már a gépemen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, JakeSully írta:

Tom Cruise féle Múmiát se láttam... az milyen? 

Bevallom, nekem egy fokkal jobban tetszett mint a Brendan Fraser-féle. Tom Cruise több szerepet kapott mint maga a címszereplő. Próbál egyfajta filmes univerzumot építeni (Dark Universe), van néhány ötletes easter egg. Nagyon nagyon egyszer nézős. 
Csak mondom hogy én szeretem a trash filmet! :D

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd akkor teszek vele egy próbát.. :P

 

Mindenesetre most hétvégén a Goodbye Christopher Robin filmet kölcsönöztem ki a tékából..

Domhnall Gleeson és Margot Robbie egy szép életrajzi drámában mesélik el a Micimackó könyv létrejöttét.

Jókat hallottam róla.

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, JakeSully írta:

Tom Cruise féle Múmiát se láttam... az milyen? 

Én az "egyszer érdemes megnézni" kategóriába sorolom. Könnyedsége, hangulata és amiatt, mert az a '30-as években játszódik, nekem jobban tetszik a Fraiser-féle változat, de ezt is végig élveztem. Ha nem tudsz róla igazán semmit, az a legjobb, mert akkor még néhány karakter kiléte is meglepetést okozhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem újra én is a Blade Runner-t. Moziban magyar szinkronnal néztem, azonban most tettem egy próbát eredeti nyelvvel is.
Amikor K megy a lakására az egyik néni jól beszól neki. :D

Spoiler

"Na mi van szép bádogvitéz? Hazaevett a rohadás? Ki a fene vert téged ide? Elgáncsollak te piszkoséletű!"


 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.