Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

11 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Hú én nem is nagyon tudok különbséget tenni köztük. Mindkettőt egyformán imádtam.

Objektíven nincs is, egyéni preferencia kérdése, ha valamelyik jobban tetszik :)  A helyszín, a zene, a többnyelvűség használata annyit hozzá tett a hangulathoz, hogy az említett film közelebb áll hozzám, mint a "plakátos". A nyelvek terén csak az volt zavaró, hogy angol felirattal néztem, és kicsit kusza volt a kép, amikor a francia beszédet angolul olvastam :hehe:

Közben megnéztem a The shape of watert is, ami szintén fantasztikus volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Blade Runner 2049 kálváriám:

Mától a Mondo-steelbook változat is elérhető. Tehát minden változat ami t beígértek.

CSAK AZ NEM amit én néztem ki magamnak.. :lol2::cry::fuckoff:

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ja vagy úgy. Akkor várj, bár nem tudom érdemes-e. :)

Na ne ijesztgess. Teljes erővel beharangozták az általam preferált steelbook-ot is. Csúnya verekedés lesz, ha nem jutok hozzá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban jó film, erőteljes alakításokkal! Hogy miért nem a legjobb film díját kapta, az még rejtély, majd megnézem a díjazottat, de ez a két rangos díj megfelelően reprezentálja így is.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha az X-Men filmek idővonala kusza, akkor ezé milyen... :D
Úgy tudom hogy ez már ignorálni fogja a 3-4-5. részeket.

https://www.puliwood.hu/hirek/nyaron-forog-az-uj-terminator-arnold-schwarzenegger-244830.html

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Justice League

 

Na végre egy DC-film, amire azt mondom, hogy tetszett! Bár a Suicide Squadot sem tartom rossznak, de a JL valamivel jobban bejött! 

Leginkább az fogott meg benne, hogy Gothamet végre normálisan ábrázolták. A TDK-trilógiában szerintem borzasztó volt, előbb emlékeztetett engem az a város Kazincbarcikára vagy Makóra, mint Gothamre. E filmben végre egy jó Gothamet kaptunk, amiért felettébb boldog vagyok (de továbbra is úgy vélem, hogy a '90-es évekbeli Batman-filmekben ábrázolták a legeslegjobban Gothamet). És valahogy Ben Afflecket is sikerült megkedvelnem - igaz, nem teljes mértékben - Denevéremberként. 

Az animáció, a látvány, a képi világ lehengerlő. Ezúttal végre nem uralkodott annyira a sötét hangulat, mint a BvS-ben vagy a Man Of Steelben. Steppenwolf elképesztően jól nézett ki, meg merem kockáztatni, hogy legalább olyan jól meganimálták, mint Tarkint a Star Wars: Rogue One-ban. A többi animált figura is remekül festett. 

Hogy ne csak fényezzem a filmet: a liga tagjai közti kémia szerintem nem lett olyan jó, mint az Avengersben. Illetve a Flash-t alakító színész néha elég idegesítő volt. Valahogy neki nem állt jól ez a laza, vicceskedős stílus. A CW tévésorozatában szereplő Barry Allen sokkal szimpatikusabb számomra, kár, hogy nem őt tették bele a filmbe. Cyborg viszont bejövős volt (mind a felszerelés, mind a színész), Wonder Woman pedig továbbra is elképesztő! J. K. Simmons meg tökéletes választás volt Jim Gordon szerepére, meglátásom szerint volt legalább annyira jó, mint Gary Oldman. 

Én adok rá 10-es skálán 8.2-et. Kellemesen csalódtam.

 

 

A ranglistám a DC filmes univerzumát illetően eddig a következő:

1. Justice League 10/8.2

2. Suicide Squad 10/8 (bár ezt már régen láttam nagyon, szóval meg kéne néznem még egyszer mostanában)

3. Wonder Woman 10/7

4. Batman vs. Superman 10/6

5. Man Of Steel 10/4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moziban is tetszett nekem a JL, de mióta kijött jó minőségben már megnéztem 2x. Most majd a 4K verzió jön. :cool:

Szerintem pont a tagok közti kémia a nagy erőssége a filmnek. Suicede Squad nélkül nekem mindegyik DCEU film bejött eddig, nem tudnám őket sorbaállítani.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megnéztem az új Jumanjit, alapjában véve szórakoztató film, volt pár rész amin jót nevettem, de nem csodálkozom, ha a Jumanji rajongóknak kinyílik a bicska a zsebében miatta. A film jól megoldotta, hogy s miért lesz a táblás társasból konzol game, ezen elégedetten bólintottam. Vannak azonban kevésbé tetszetős momentumai is a számomra:

1. Alapvetően a játék egy elátkozott gonosz cucc ahogy az első részből lejött, nem tudom, hogyan jött az új részre az, hogy kihozza az emberekből a legjobbat.

2. Maga a dzsungel eléggé "szürke" lett ahhoz képest amit az első rész és a rajzfilm sorozat alapján vártam. Azok alapján Jumanji egy olyan hely ami még a legvagányabb, dzsungeljáró kalandort is megizzasztja, úgy hogy rögvest nyugdíjba megy ha kijut. Lényegében kaptunk egy sima dzsungelt, varázslatos dolgok az állatok irányításán kívül nem is volt. Hiányoltam azokat a néha szürreális dolgokat amik a rajzfilmet jellemezték.

 

Egynek elment, de az elsővel ellentétben nem egy újranézős darab, ennek ellenére megfogom nézni, mert ha megnézem legközelebb az elsőt el fog kapni a "viszketés", hogy nézzem meg a folytatást is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, luke19 írta:

Szerintem pont a tagok közti kémia a nagy erőssége a filmnek.

 

Szerintem meg Superman! :D:D:D

 

Amúgy amikor Szupi ellen nyomják az volt a kedvenc részem, sőt megkockáztatom, hogy a legjobban tetszik azok közül a jelenetek közül amelyekben szuperhősök többen ugranak egy gonosznak vagy egymásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is egyedül a Suicide Squad lett gyenge eresztés (bár Harley Quinn menti a menthetőt :P), a többi viszont egyáltalán nem volt rossz. Sőt, a Wonder Woman és a Justice League nekem kifejezetten tetszettek. Pedig amekkora negatív visszhang volt körülötte (JL), kissé félve ültem neki. Nem éreztem gáznak, hogy bizonyos karakterek nem kaptak saját filmet a csapat megalakulása előtt, hiszen erre utólag is sor kerülhet. Amennyire a film megkívánta, bemutattak mindenkit. 

 

Engem egy dolog zavart végig a JL során... Superman CGI "borotválkozása". Szerintem nagyon szembeötlő volt, hogy számítógéppel tüntették el Cavill bajuszát. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Sky írta:

Nem éreztem gáznak, hogy bizonyos karakterek nem kaptak saját filmet a csapat megalakulása előtt, hiszen erre utólag is sor kerülhet. Amennyire a film megkívánta, bemutattak mindenkit. 

Azért rájuk fért volna, neked/nekem OK mert otthon vagy képregényes téren, de az átlag néző... pl. haveromnak Aquaman totál lóg a levegőben, a film után tudott annyit róla, hogy "gyorsan úszik meg van egy vasvillája". Flashről volt elképzelése a sorozat miatt, Cyborgra meg ki sem tértünk. Szóval szerintem ha másnak nem is de a kevésbé ismert karakterek kaphattak volna eredet sztorit a JLA előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam is ez volt. Moziban nagyon adta a JL, de itthon újranézve, már nem igazán fogott. Sajnos nagyon látszik rajta hogy 2 rendező csinálta és Superman arcát elnézve látszik hogy szinte mind új jelenet volt. Én egy kiemelkedő csapatfilmet vártam, de szerintem egy tucat szuperhős film lett. Nem ez a legrosszabb darabja a DCEU-nak. A SS és WW -ez az én véleményem- sokkal rosszabbak. Főleg a SS.
Nekem a CGI sem jött be igazán. Steppenwolfot kifejezetten elrontották. A BvS-ben jól nézett ki. Nem is értem miért nem azt a karaktermodellt vitték tovább. Vártam volna Darkseidet is. Azt reméltem valóra válik a BvS-ből a Knightmare rész.
Az is igaz hogy a karakterek közti kémia jó volt, ez nagy pozitívuma a filmnek.
Az egyik stáblistás jelenet meg sokatmondó. Remélem nem kaszálják el. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Azért rájuk fért volna, neked/nekem OK mert otthon vagy képregényes téren, de az átlag néző... pl. haveromnak Aquaman totál lóg a levegőben, a film után tudott annyit róla, hogy "gyorsan úszik meg van egy vasvillája". Flashről volt elképzelése a sorozat miatt, Cyborgra meg ki sem tértünk. Szóval szerintem ha másnak nem is de a kevésbé ismert karakterek kaphattak volna eredet sztorit a JLA előtt.

Azért írtam, hogy amennyire a film megkívánta, bemutattak mindenkit, mert minimálisan utalnak rá, hogy ki-kicsoda vagy éppen micsoda. Igaz, az Aquaman-Flash-Cyborg trióról sovány infókat kaptunk, de arra jók voltak, hogy el tudjuk helyezni őket a sztoriban.

Spoiler

Aquamanről megtudjuk, hogy az atlantiszi nép/faj ragja, akik az amazonokhoz hasonlóan rejtőzködő életmódot folytatnak. Abba, hogy egy másik faj tagja már elég sok minden belefér, köztük a képességei. Flash említi, hogy egy villámcsapás során szenvedett balesetet, így összeköthetjük, hogy ennek köszönheti a sebességét. Cyborgról szintén kiderül, hogy egy robbanás teljesen leamortizálta a testét, viszont a tudós apja nem tudta elengedni, így megalkotta ezt a szokatlan ember-gép hibridet. Szóval, valamilyen szinten mindenkiről megtudhatott ezt-azt az is, aki nem igazán ismeri őket. :) Nekem legalábbis elég volt ennyi, feltéve persze, hogy később kitérnek a részletekre is. De idén már érkezik is az Aquaman film, szóval... :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sajna a JL se jött be igazán, ahogyan a többi "DCCU" film se. Nem volt olyan jellemtelen, mint a MoS, nem volt olyan röhejesen blőd, mint a BvS 2. fele, nem volt olyan komolytalan, mint a SS, és olyan minden eredetiséget mellőző klisétenger se, mint a WW. Ugyanakkor voltak más gondok.

Spoiler

Steppenwolf egy teljesen érdektelen főgonosz, akinek a motivációjáról semmit nem tudni, csak úgy gonosz, meg folyton a "mamáról" papol. Ráadásul totálisan kiegyensúlyozatlanok az erőviszonyok. A kis zombiseregével (ez is micsoda eredeti ötlet...) simán lekaszabolja az amazonokat és az atlantisziakat is, nem gond neki egyik szuperhős se, játszik velük, mint kutya a csonttal.

Aztán jön Superman, ő pedig egyedül zsebre teszi, és legalább annyival erősebb, mint Steppenwolf mindenki másnál. Őszintén szólva, egy ilyen csapatnak semmi értelme nincs. Miért érdekeljen bárkik vergődése, amikor ott van egy Superman, aki mindennél és mindenkinél sokkal erősebb. Miután feltámasztották, el is mehettek volna lazulni a Bahamákra, mert egymaga megoldott volna mindent. Épp csak akkor kellett tartani a frontot, amikor a szupermanus gyorsan elugrott ártatlan civileket menteni, mert az erkölcs mindenek felett.

 

De ha már Superman. A BvS befejezésének egyetlen értelmes momentuma az ő halála volt. Aztán már rögtön a film végén tökön szúrják ezt azzal a jelenettel, amiben sejtetik, hogy nem halt meg. Közben kiderült, hogy mégis meghalt, de itt meg feltámasztják. Fogalmam sincs ennek így mi értelme volt. Ahogy annak se, hogy visszahozzák. Olyan egy semmilyen figura volt szerintem, hogy bántó volt nézni mennyire nem tudtak vele mit kezdeni. Pont ideje lett volna elengedni, erre visszahozzák, miközben lenne itt egy csomó új szereplő, akikkel lehetne operálni.

De ha már visszahozzák, akkor legalább kezdtek volna vele valamit. Így is tűnt, lehetett volna egy romlottabb, sőt akár gonoszabb szupermen is, legalább kicsit hosszabb időre. De ezt is lelőtték azzal, hogy jött a szerelem az eddig is méltán népszerű Lois személyében, ezzel pedig visszatért a morálisan megkérdőjelezhetetlen, mindenkinél nemcsak erősebb, de erkölcsösebb is unalomtenger. Akit már csak pár erőltetett poénnal akartak feldobni.

 

Na de itt van a többi hős is, elvégre ez a film róluk szólt volna. Wonderwoman és Batman jók voltak, legalábbis ezekben az új DC filmekben felállított mércével mérve. Flash engem inkább irritált a folyamatos bohóckodásával, de ez szubjektív. Nála legalább próbálkoztak valami jellemet adni neki, még ha nekem nem is jött be, de sokan kedvelhetik.

Problémásabbak a többiek, ugyanis nem sokat tudtam meg róluk. Eléggé alulírt karaktereknek érzem őket, akkor inkább lettek volna kevesebben, de kaptak volna nagyobb teret. Elhülyéskedtek egymással, az többnyire működött is, csak valahogy nem illett ebbe a világba. Értem én, hogy váltani kell és majmolni a Marvelt, de ha már elkezdtek egy adott hangulat mentén építeni egy világot, akkor furcsa ez a hirtelen váltás. Főleg, hogy Affleck savanyú (de egyébként nekem bejövős) képét leszámítva senki nem ment a szomszédba, ha komolytalankodni kellett, még Superman se.

Egyébként amennyire "motivált" volt a főgonosz, annyira volt motivált a liga egy pár tagja is. WW és Aquaman fajának kiemelkedő egyedei, ők őrizték a ládikókat, így hát beszálltak a bizniszbe. Miért őrizték a ládikókat? Mert ők a jók és nem hagyhatják pusztulni a világot. Superman egyszerűen csak egy szent, ezért nyilván a jók oldalán harcol. Batman szintén nem hagyhatja a földi irtást, Flash meg beszáll, mert Batman menő. Egyedül Kiborgnál adtak valami pluszt az indítékaihoz.

Szóval összességében ez így nekem baromi kevés. A látvány meg elég felemás, legtöbbször csak CGI-t látunk a vásznon, sokszor számomra kifejezetten tolakodó formában. Van pár olyan jelenet is, ahol pedig egyértelműen pocséknak mondanám a látványt. Nyilván ahhoz mérten, hogy ez egy igen magas költségvetésű A-kategóriás látványfilm, vagy az lenne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A JL film nekem tetszett is, meg nem is.

Spoiler

A liga tagjai nekem kifejezetten bejöttek, mondjuk Aquaman karaktere kivétel volt, mert vhogy nem igazán fogott meg. Flash okés volt, Cyborg -nál éreztem egy jó írányt - szóval a saját filmjével nem is kell foglalkozni :P - WW, és Batman kettőse pedig számomra nagyon tetszett, ha jobban akarnék foglalkozni, akkor nekem ők ketten voltak azok, akik elvitték a filmet. A "cgi-bajusznélküli" Superman okés volt, de ez a Lois megjelenik, és rögtön kijózanodik Clark, na ez nekem nem tetszett. Meg hát ja: a végső harc Supi megjelenésével érvényét vesztette. Apropó ha végső harc, akkor a főgenya: wtf??? Eddigi legrosszabb gonosz a DC filmek közül - leszámítva az SS -es boszit. :) A látvány 50-50%.

 

A WW film a moziban tetszett nekem, bár azóta sok idő eltelt. A főgonosz csalódás volt a számomra, de alapvetően egy jó moziélményt nyújtott nekem, ami számomra fontos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Jumanji - Vár a Dzsungel

Ez piszkolul szórakoztató volt! Bakker, Rock-nak tök jól állt a szerep (és a többiek is nagyon rendben voltak) főleg Karen Gillan!!!

Dettó! Fel voltam készülve a legrosszabbra, ehhez képest baromi jól szórakoztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen! Az év egyik legkellemesebb meglepetése. Talán lesz folytatás is a sikerre való tekintettel. Ha hozza ezt a könnyedséget, amit ez a rész is akkor jöhet! Ebből még? Simán! 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tomb Raider:

 

Kicsit szkeptikus voltam a filmmel kapcsolatban, de kellemesen csalódtam. Általában a videojáték adaptációk nem sikerülnek mindig jól. Az Assassin’s Creed is csalódás volt, azokat a játékokat imádom. De a TR nagyon jól sikerült szerintem. A 2013-as reboot alapján készült, rengeteg dolgot átemeltek. A folytatás szerintem alap. Akinek tetszett a reboot, annak a film is fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ma néztem meg a filmet. Fanja vagyok a 2013-tól indult reboot játékszériának, de ennek a filmnek nem sok köze volt hozzá, a nevektől és egy-két jelenettől eltekintve. Leszögezem, hogy mint film működött, rossz sem volt... viszont, aki a játék sztoriját és/vagy karaktereit (egy-két kivételtől eltekintve) várja vissza a mozivásznon, az szerintem csalódni fog. Lara jól működik, Alicia Vikander pedig szerencsére meglepően jól hozza a csinos, ugyanakkor eszes és kedvelhető kalandort (vele kapcsolatban voltak előzetes fenntartásaim). A történet csak nyomokban emlékeztet a játékban megismertekre,

Spoiler

itt ugyanis nincs természetfeletti hatalma Himikónak, az ereje ugyanis egy ragályos fertőzésből eredeztethető. Lara apja, Richard sztorija is teljesen más, aki a játékok szerint öngyilkos lett, míg itt a felesége halála után elindult felkeresni Yamatai szigetét, hogy ráleljen a halál legyőzésének titkára. A 2. játékból egyedül a Triniti szervezet és Ana neve lehet ismerős, minden egyéb az 1. részt vette alapul, azt is igen elnagyoltan.

Nekem a játék története jobban tetszik, de a filmnek sincs oka szégyenkezni (az Angelina Jolie-s verzióknál mérföldekkel jobb), önálló alkotásként szerintem megállja a helyét, mint átlagos hollywoodi alkotás. Összességében nem volt rossz, de a 2013-2015-ös játékok alapján jobb is lehetett volna. Mindazonáltal, aki egy könnyed kikapcsolódásra vágyik, annak nyugodt szívvel ajánlom a Tomb Raidert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Death Wish: apámmal beültünk erre a remek kis akciófilmre, ami az eredeti, Charles Bronson mozi remake-je, de ez senkinek ne vegye el a kedvét, mert ez a jól sikerült remake-ek sorából való. Igazi, tökös, régi vágású ('80-as, '90-es évekbeli) bosszúállós akciófilm, amiben a Bruce Willis által játszott apuka bizony nem finomkodik, ha azok eliminálásáról van szó, akik ártottak a családjának. Ráadásul nem tolakodóan, de alaposan beolvas az amerikai fegyvertartási és büntető törvényeknek is, szóval még mögöttes tartalom is van. Kifejezetten tetszett, hogy tényleg régi vágású, szóval nincs benne tíz perc után húsz halott, se kapkodós kamera, szépen, kiegyensúlyozottan - a mai trendekhez képest lassan - vezeti a rendező a filmet, az akciók sem kapkodósak, bár a legtöbb meglepően reálisan gyors. Egyetlen egy szakaszt leszámítva nem lövöldöznek egymásra percekig, miközben egy kanapén meg egy parafabútor mögött keresnek fedezéket. :) És abban az egy jelenetben is épkézláb fedezék mögött kucorognak az ellenfelek, szóval Eli Roth egy egész reális akciófilmet hozott össze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.