Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

30 perccel korábban, Bomarr írta:

Jó kis teaser de sajnálom, hogy olyan bátortalanok ezek a Disney-adaptációk. Csak lekövetik azt amit az animációs film már egyszer megcsinált. Pedig az Aladdin sztoriban ennél azért sokkal több van.

Kíváncsi leszek Will Smith Dzsinijére. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyire nincs ötlet Hollywoodban.

Jön a Hupikék törpikék (és pl az Alvin és a mókusok mintájára ) az élőszereplős környezetbe ültetett Tom és Jerry mozifilm..ahol a macsek és egér animált figura lesz.

:facepalm:

https://variety.com/2018/film/news/tom-and-jerry-scooby-doo-tim-story-warner-animation-1202978052/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, JakeSully írta:

Ennyire nincs ötlet Hollywoodban.

 

Ezen már nincs mit meglepődni. Az utóbbi években kb elenyésző az eredeti film. Csak reboot, remake, prequel, sequel meg adaptáció megy... tudom, hogy már minden a pénz körül forog, de ezt szánalmasnak tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Már annyiszor sétáltam bele abba a csapdába, hogy előitéletes voltam egy filmmel kapcsolatban... ez történt most is.

 

MAD MAX - A harag útja 2015-ból (6 Oscart nyert, ezen utológ már nem döbbentem meg, de eleinte nem értettem a dolgot)

Nos anno, mikor moziban ment a film annak ellenére sem érdekelt, hogy az általam igen kedvelt Tom Hardy alakította a címszerepet. Csupán azért nem, mert még valamikor gyerekként láttam az első két részét (a 3. részt egyáltalán nem láttam korábban) de úgy emlékeztem, hogy teljesen és totálisan érdektelen filmek voltak számomra... és egyébként sem szeretem a road-movie műfajt. Múlt héten viszont kollégáim nyomására mégis bepótoltam a filmet. Nos... másnap besétáltam a MediaMarkt-ba, hogy megvásároljam a teljes Antológia kiadványt a 4 filmmel BD-n. Ergo pöppet bejött a film :) Azóta a régi 3 filmet is újranéztem, amik szintén bejöttek (a 3. talán picit kilógott a sorból, de megvolt a maga bája) ám az új rész Hardyval valami elképesztő! Remélem Miller elkészíti a két folytatást hozzá, amit tervez!!!

Anno ugyan így voltam a Matrix-al, a Gyűrűk Urával és Nolan féle Batman: Kezdpdikkel is. Szinte már dacosan nem akartam látni ezeket a filmeket... ironikus, hogy a kedvenc trilógiáim lettek (SW most nem játszik!!).

 

Szóval 6 Oscar díj az új Mad Max-nek?! F.ckyeah!!! :) 

 

U.i.: Most megyek és megnézem 3D-ben is! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem anno kifejezetten nem tetszett, holott pl. a Mad Max játék atmoszférája bejött, számomra az "A" Mad Max. Szerintem a film jó példa rá, hogy hiába van 80%-ban akció/látvány egy filmben, attól még lehet unalmas. Nálam legalábbis így volt. A "kedvencem" a kék kameraszűrővel felvett éjszakai jelenetek, ahol a szereplők hunyorognak a szemükbe tűző naptól, de el kell hinnem, hogy éjjel van. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Millió film van, ami a látvánnyal és az akcióval próbál operálni a történet helyett, de ezen filmek egy jó része annyit is ér. Nos... SZVSZ a 2015-ös Mad Max úgy teszi ezt, hogy számomra végig érdekes maradt, és nem hogy érdekes maradt, megszerettette velem ezt a világot és egészen elképesztő atmoszférát teremtett, ami rabul ejtett! Ehhez láthatóan Miller jól ért, mert a korábbi MAD MAX filmek sem a történetük miatt váltak kult filmekké. De épp a Marvel topkban írtam, hogy érdekes, hogy mennyire totálisan eltérő lehet egy egy ember véleménye ugyan arról a dologról... a világ attól színes, hogy nem fekete-fehér! :);)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bohemian Rhapsody

 

Most jövök a moziból, teljesen felspannolva, a Queen zenéjével átitatva... Nagyon tetszett! Kicsit nehezen indul az eleje, meg van pár hatásvadász apróság benne, de összességében frenetikus hatással volt rám. A srác ,aki Freddie-t játssza, remekel, a zene szuper, és olyan jó látni, hogy is készült egyik-másik dal, ami közel áll hozzám. :)És lehet sajnálni újfent, hogy egy ilyen énekesnek így kellett meghalnia, fiatalon, miközben ma már van gyógyszer az AIDS-re... Gondolom a történet teljesen hiteles, és a dalok eredetiben szólnak, de mintha nem így lenne, szóval az illúzió szinte tökéletes. Úgy elrepült az a 135 perc, hogy meg sem éreztem. Nagyszerű élmény volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Már annyiszor sétáltam bele abba a csapdába, hogy előitéletes voltam egy filmmel kapcsolatban... ez történt most is.

 

MAD MAX - A harag útja 2015-ból (6 Oscart nyert, ezen utológ már nem döbbentem meg, de eleinte nem értettem a dolgot)

Nos anno, mikor moziban ment a film annak ellenére sem érdekelt, hogy az általam igen kedvelt Tom Hardy alakította a címszerepet. Csupán azért nem, mert még valamikor gyerekként láttam az első két részét (a 3. részt egyáltalán nem láttam korábban) de úgy emlékeztem, hogy teljesen és totálisan érdektelen filmek voltak számomra... és egyébként sem szeretem a road-movie műfajt. Múlt héten viszont kollégáim nyomására mégis bepótoltam a filmet. Nos... másnap besétáltam a MediaMarkt-ba, hogy megvásároljam a teljes Antológia kiadványt a 4 filmmel BD-n. Ergo pöppet bejött a film :) Azóta a régi 3 filmet is újranéztem, amik szintén bejöttek (a 3. talán picit kilógott a sorból, de megvolt a maga bája) ám az új rész Hardyval valami elképesztő! Remélem Miller elkészíti a két folytatást hozzá, amit tervez!!!

Anno ugyan így voltam a Matrix-al, a Gyűrűk Urával és Nolan féle Batman: Kezdpdikkel is. Szinte már dacosan nem akartam látni ezeket a filmeket... ironikus, hogy a kedvenc trilógiáim lettek (SW most nem játszik!!).

 

Szóval 6 Oscar díj az új Mad Max-nek?! F.ckyeah!!! :) 

 

U.i.: Most megyek és megnézem 3D-ben is! :)

Nálam a 2015-ös sajnos meg sem közelíti az első 2 részt. Nem mondom hogy rossz film, de nekem túl modern az első kettőhöz képest. Meg hát ugye nekem Mad Max az Mel Gibson, persze Hardy sem volt rossz. Persze azt hozzá kell tennem hogy nekem a Mad Max volt életem első posztapokaliptikus és nagyon brutális filmje. Ráadásul izomautó b*ziként a mennyország a régi filmekben a kocsik, főle Max V8-asa.

1986-ban látam először az első részt, mikor itthon ilyen filmek nem voltak moziban. Első látásra szerelem volt. Tervezem megvásárolni BD-n.

A harmadik rész sajnos csak árnyéka az első kettőnek azt nem kedvelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is láttam tegnap a Bohemian Rhapsodyt. Ahogy Pildi is írta, szédületes élmény volt. A Fox fanfár igen érdekesen szól rockosítva :D Nem egy hibátlan film, de kit érdekel, amikor a zene még mindig eszméletlen jó, és kellően összerakták a banda történetét úgy, hogy élvezetes legyen filmként. Nagyrészt hitelesnek kell lennie, mivel az egykori tagok, stb. is részt vettek az elkészítésében. A film végi Live Aid-koncert persze mindent vitt. 

 

Az első ember

Jó film volt, de nem lesz a kedvenc űrutazós filmem. Az első felét néha még untam is egy kicsit, de a második fele már abszolút az élvezhető kategóriába esik. Sajnos sokat ront rajta a szinkron, amit megint sikerült rendesen elcs*szni. Sorrendben ezt a filmet láttam előbb, és mit ne mondjak, a Queen története rendesen elhomályosítja :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

A film végi Live Aid-koncert persze mindent vitt. 

Az volt csúcspont, frenetikus élmény! Nagyon jól felépített film ebből a szempontból. :) Ami még nagyon tetszett, hogy a zenekar tagjait is sikerült jól megformálni, de ez akkor nem csoda. :D Így kell egy zenei életrajz filmet megcsinálni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bohém Rapszódiát én is meglesem valamikor. Mondjuk kemény fenntartásaim vannak vele szemben. Valahogy úgy vagyok a Queen-nel mint azok akik csak a régi Star Wars trilógiát tudják elfogadni. Én meg Freddie-ék és a számaik esetében bírom csakis az eredeti felállást elviselni. Normál esetben egyedül az eredeti Queen-es albumverziók és koncertvideók jöhetnek nálam szóba. Ez a muvi egy rendhagyó eset lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Rog írta:

A Bohém Rapszódiát én is meglesem valamikor. Mondjuk kemény fenntartásaim vannak vele szemben. Valahogy úgy vagyok a Queen-nel mint azok akik csak a régi Star Wars trilógiát tudják elfogadni. Én meg Freddie-ék és a számaik esetében bírom csakis az eredeti felállást elviselni. Normál esetben egyedül az eredeti Queen-es albumverziók és koncertvideók jöhetnek nálam szóba. Ez a muvi egy rendhagyó eset lesz.

Érdemes megpróbálnod, mert a dalok nem feldolgozások, hanem az eredetieket hallhatjuk. Annyival másabb, mint egy album verzió, hogy kevés dalt hallunk végig, sokszor csak részleteket, meg azt, ahogy készültek - szerintem azok is eredetiek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A muvi megnézése miatt megpróbálnám kibírni a feldolgozásokat. Amúgy ha meghallok valaki nem Queen-est tevéban vagy rádióban Queen számot előadni rögtön máshova kapcsolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Pildi írta:

Az volt csúcspont, frenetikus élmény! Nagyon jól felépített film ebből a szempontból. :) Ami még nagyon tetszett, hogy a zenekar tagjait is sikerült jól megformálni, de ez akkor nem csoda. :D Így kell egy zenei életrajz filmet megcsinálni. :)

Igazi koncertélményt varázsolt a moziterembe, ezt pedig más zenei film nem igazán tudta még így elérni :)Ezt elfelejtettem megemlíteni, valóban, a zenekar tagjait is sikerült remekül eltalálni. 

11 órával ezelőtt, Rog írta:

A Bohém Rapszódiát én is meglesem valamikor. Mondjuk kemény fenntartásaim vannak vele szemben. Valahogy úgy vagyok a Queen-nel mint azok akik csak a régi Star Wars trilógiát tudják elfogadni. Én meg Freddie-ék és a számaik esetében bírom csakis az eredeti felállást elviselni. Normál esetben egyedül az eredeti Queen-es albumverziók és koncertvideók jöhetnek nálam szóba. Ez a muvi egy rendhagyó eset lesz.

Mindenképpen nézd meg, és ne zavarjon, hogy színészek bújtak a zenekar bőrébe, sikerült őket nagyon jól eltalálni, a többit pedig Pildi leírta. 

Meg fogom nézni még egyszer moziban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sicario: Eleddig az elsőhöz sem volt szerencsém, így most egyben tudtam le mindkét részt. A 2. sehol nincs az elsőhöz, magában nem lenne egy rossz film, de mivel ez egy folytatás szerintem mindenki jogosan ráncolja a szemöldökét, hogy nem azt kapta amit várt. Az első az olyan passzos, realisztikus volt, hogy akár igaz történetnek is elmenne, egyedül Blunt önérzetes karaktere idegesített. A 2-be viszont jönnek a szokásos filmes f*szságok.

 



Mint pl.: hogy a túsz megszökik aztán ebből lesz a geb*sz, hogy pont azt a hülyegyereket ütik el majdnem aki benne van a bandában és naná, hogy felismeri Del Torot, Del Torot fejbelövik, de naná hogy túléli, mert csak arcon kapta, a Badass CIA ügynöknek (Brolin) megszólal a lelkiismerete és nem öli meg a célpontot akit kellene, a szintén Badass Del Toro a kis p*csköszörűt aki pofánlőtte ahelyett, hogy kinyírná tanítvánnyá fogadja. Pont azt bírtam az első részben, hogy megcsinálják a piszkos melót is mint pl.: Del Toro kinyírta az egész családot nem csak a gonosz gengsztert, erre a második részben bejön ez a lagymatag átlag akciófilmekben látott mentalitás:facepalm:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is jobban komálom az elsőt. Nem mondanám hogy az hejdenagyon bejött de amúgy egyáltalán nem bántam meg hogy letudtam. A másodikról ezt már nem tudom 100% állítani. Az is bejött valamennyire de nem igazán tudtam szívesen látni mert itt-ott kínosnak és következetlennek éreztem. Az jött le nekem utána hogy talán szembe is köpi az előző eresztést. Csak annyit vártam el tőle hogy kábé annyira jöjjön be mint amaz. Nem sikerült neki valami fényesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha hihetünk a BBC News-nak, akkor ezek lesznek az Avatar folytatások alcímei:
Avatar: The Way of Water
Avatar: The Seed Bearer
Avatar: The Tulkun Raider
Avatar: The Quest for Eywa
Remélem nem kell 60 éves koromig várni hogy láthassam is a filmeket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.