Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Gyakorlatilag majdnem minden filmes kockának a trailerben van egy rajzfilmes megfelelője. Mintha ezek a Disney remake-ek egyre gyávábbak és gyávábbak lennének. Onnan indultunk, hogy a Demóna legalább megpróbálkozott az eredeti mese (a Csipkerózsika) átértelmezésével. Több kevesebb sikerrel ment neki, de legalább megpróbálta. Azóta viszont minden eredeti gondolat kezd kiveszni ezekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, kudar írta:

Huhh gyerekek: Upgrade című filmre tessék rákeresni, bár inkább ne is mert túl spoileresek

 

Néhány hónapja én is letudtam. Nekem is bejövögetett. Egyedül a bunyós koreográfiákat tudtam nehezen megemészteni. Amúgy a fotózós Fűrészes gyerek ügyesen összehozta azt a muvit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, Bomarr írta:

Gyakorlatilag majdnem minden filmes kockának a trailerben van egy rajzfilmes megfelelője. Mintha ezek a Disney remake-ek egyre gyávábbak és gyávábbak lennének. Onnan indultunk, hogy a Demóna legalább megpróbálkozott az eredeti mese (a Csipkerózsika) átértelmezésével. Több kevesebb sikerrel ment neki, de legalább megpróbálta. Azóta viszont minden eredeti gondolat kezd kiveszni ezekből.

Tényleg érdekes, és valahol váratlan volt a megközelítés, és pont ettől kisebb nagyobb hibája ellenére nekem tetszett. Legalább próbálkoztak valamivel, és végeredménybe nem volt rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oké hogy a sztorit ismerjük de azért egy sztorit el lehet mesélni nagyon sokféleképp. Itt viszont ugy tűnik hogy tényleg annyi újdonság lesz hogy most nem rajz hanem 3D az egész. Biztos hogy óriási siker lesz, de szerintem ez igy nagyon halovány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Gyakorlatilag majdnem minden filmes kockának a trailerben van egy rajzfilmes megfelelője. Mintha ezek a Disney remake-ek egyre gyávábbak és gyávábbak lennének. Onnan indultunk, hogy a Demóna legalább megpróbálkozott az eredeti mese (a Csipkerózsika) átértelmezésével. Több kevesebb sikerrel ment neki, de legalább megpróbálta. Azóta viszont minden eredeti gondolat kezd kiveszni ezekből.

Nagyon gáz ez a teaser. Anno egy zseniális alkotás született, ami telitalálat volt. Ez? Csak egy gyenge utánzat.

 

Ez most olyan, mintha az Új Reményt leforgatnák újra, csak mai színészekkel és mai trükkökkel. Kösz nem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért nem értem ezt az új őrületet, mert itt ráadásul olyan alkotásokról beszélünk, ahol szerintem kb. semmit nem ad hozzá az egészhez, hogy "valósak" a szereplők és a díszlet. Mert ha egy TCW vagy Rebels jellegű animációs alkotásnál valaki sóvárogna rá, hogy milyen jó lenne élőszereplősen, akkor azt mondom, van benne vmi. De pl. egy Oroszlánkirály (ahol állatok beszélgetnek meg énekelgetnek, és őszintén szólva, én soha nem értettem mi a jó meg vicces abban, amikor állatokat szinkronizálnak) olyan szinten tipikus mese, hogy semmit nem emel rajta, ha próbálják valósághűen ábrázolni számítógépes grafikával. Valahogy olyan gagyi az egész.

 

Nem tudom mi lesz az irány, de lehet egyszer majd a South Parkot meg Family Guy-t is nekiállnak élőszereplősen forgatni, mert hát milyen menő is az... Egy évtizede még az volt a menő, hogy híres rajzfilmekből 3D verziókat készítettek, amik többnyire szörnyen sikerültek. Most meg ez a valósághűség lett a módi. Láttam pl. egy Dzsungel Könyvét, nem azt mondom, nem volt rossz, de semmi hozzáadott értéke nem volt a remake-nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, pb69 írta:

Láttam pl. egy Dzsungel Könyvét, nem azt mondom, nem volt rossz, de semmi hozzáadott értéke nem volt a remake-nek.

Hát szerintem már az hozzáadott valamit, hogy az eredetivel ellentétben az új film egyáltalán nézhető volt :P Kb. egy éve húgommal újranéztük az eredeti rajzfilmet, és fájóan sok időhúzó jelenet volt felhúzva a gyengus történet köré...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt az új eresztést én az előző valósághűbbnek szánt Disney-s rimékmuvikhoz hasonlóan tutira lepasszolom. Az oroszlánkirályozásom jó ideje kifulladt. Az elsőt a megjelenése után néhány évig nagyon bírtam. Mostanra már szinte egyáltalán nem érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg mindenki elmegy és megnézi ezeket a "remekbe szabott" remake-eket addig bátorítjuk a stúdiókat h újabb és újabb készüljön belőlük. Ha nem néznénk, nem csinálnának lásd Solo.(tudom h az nem remake) Egy bukás elég volt h beletapossanak a fékbe, kettő után talán abba is hagynák. De amíg ez van, és látják hogy van bevétel addig újabb és újabb bőrt húznak majd le minden sztoriról, karakterről pl 3. Spidey reboot. :D és egy pillanatig sem kell azon agyalniuk hogy valami újat és eredetit hozzanak létre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kudar írta:

 

Amíg mindenki elmegy és megnézi ezeket a "remekbe szabott" remake-eket addig bátorítjuk a stúdiókat h újabb és újabb készüljön belőlük

 

Ki mindenki? Én egyet sem láttam eddig. Itt nem a "mindenki" helyes kifejezés, inkább, amíg elegendő nézőt mozgatnak meg ezek, addig jönni fognak. Az, hogy ha engem az ilyesmi nem érdekel, akkor nem nézem meg az szvsz. itt mindenkinek evidens. A mozijegy kb. annyi mint egy szavazat egy filmre amit nyilván nem adunk le egy olyan alkotásra, ami nem érdekel. A gond csak az, hogy még ha a saját jegyemet nem is veszem meg a társadalom többi tagjának döntése felett nincs befolyásom. Agitálni nyilván nem fogok egy film ellen, mert van életem meg jobb dolgom is. Viszont amíg ezek a filmek a társadalom nagyátlagát bevonzzák, addig jönni fognak és ez ellen egyikünk sem tud semmit tenni.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lássuk csak, megveszekedetten imádom a Disney (és a Pixar) animációs filmjeit, különösen a 90-es évek műveit, naná, pont én voltam a célközönség, az összeset láttam akkor moziban, pl. A kis hableány volt az első mozis élményem, csak 4 voltam, de 1-2 emlékfoszlányom van róla. Baromi nagy hülyeségnek tartottam ezt az "élőszereplős" Oroszlánkirály filmet már a bejelentéskor is. A dzsungel könyve is elég gyenge lett szerintem... Ennek ellenére, fogalmam sincs, hogy miért, de ez a trailer nagyon bejött és várós lett a film... :)

 

ja és még csak annyi, hogy döbbenetes az, hogy hol tart már a technológia! :O Általában ha valós, létező állat tűnik fel CGI megvalósításban, az szokott picit zavarni, gondolom azért, mert van viszonyítási alapom, eddig az új majmok bolygója trilógia volt ebben a kivétel, de ez elképesztően jól néz ki.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Ki mindenki? Én egyet sem láttam eddig. Itt nem a "mindenki" helyes kifejezés, inkább, amíg elegendő nézőt mozgatnak meg ezek, addig jönni fognak. Az, hogy ha engem az ilyesmi nem érdekel, akkor nem nézem meg az szvsz. itt mindenkinek evidens. A mozijegy kb. annyi mint egy szavazat egy filmre amit nyilván nem adunk le egy olyan alkotásra, ami nem érdekel. A gond csak az, hogy még ha a saját jegyemet nem is veszem meg a társadalom többi tagjának döntése felett nincs befolyásom. Agitálni nyilván nem fogok egy film ellen, mert van életem meg jobb dolgom is. Viszont amíg ezek a filmek a társadalom nagyátlagát bevonzzák, addig jönni fognak és ez ellen egyikünk sem tud semmit tenni.  

Nyilván, akinek nem inge nem veszi magára, Donát. :) A "mindenki" a nagy átlagra vonatkozik, ahogy te is írtad. Amúgy az összes többivel egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Moziban ugyan én sem mennék el egyre sem (eddig sem mentem), de szerintem elférnek ezek a filmek is a palettán. Még mindig az a gond szerintem, hogy sokan csak a hollywoodi blockbusterekben mérik a filmeket, miközben azért akad jó sok, sokkal több kisebb költségvetésű, de jobb és egyedibb film szép számmal. De még szerintem a blockbusterek palettáján is elfér.

Eleve, nem csak mi vagyunk a célközönség. Gyerekek még mindig születnek, akik lehet, hogy ezzel az Oroszlánkirállyal kapnak olyan élményt, mint amilyet mi kaptunk az eredetivel. És több esélye van ezt moziban látni, mint az eredetit. Most vegyük el tőle az élményt, csak mert undorodunk a remake-ektől, ami szvsz. szintén elég meredek álláspont, hiszen van egy-két mindenki által elismert klasszikus, ami szintén remake (The Thing, The FlyScarfaceBattlestar Galactica, A hét mesterlövész, True Lies).

Tény, lehetnének bátrabbak is, nekem személy szerint A dzsungel könyve részben éppen ezért nem tetszett, de a Szépség és a szörnyeteg és a Hamupipőke meg bejött. Ugyanakkor, ha meg bátrak lennének, akkor meg az lenne a baj. Sőt a tapasztalataim szerint az lenne a nagyobb baj. Hány és hány esetben jön fel, hogy azért sz*r valami, mert ezt és azt megváltoztatták? Még az sem számít, ha az előnyére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ugyanaz a történet és még a színészek sem adnak hozzá semmit, mert állatok a szereplők, akkor csak az, hogy fantasztikus a látvány, nem teszi az Oroszlánkirály remaket vonzóvá. A Hamupipőke kifejezetten jó film lett, ott voltak változtatások, plusz a szereplők is elsőosztályúak. A Szépség és a Szörnyeteg gyengébb volt, de azért nézhető, főleg Gaston miatt (Luke Evans remekül hozta a figurát), és az Aladdin is kap majd egy esélyt, de ez a szegény Oroszlánkirály egyszerűen nem érdekel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rekord nézettségge lett az Oroszlánykirály teasernek.  Azért 224 millió megtekintés jó 3 nap alatt, szép teljesítmény.  Úgy látszik, azért a nagy többség el fog rá menni moziba, és hoz minimum 1,5 milliárdot alsó hangon. ( legalábbis a boxoffice elemzők szerint, határ a 2 milliárd dollár...)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Tény, lehetnének bátrabbak is, nekem személy szerint A dzsungel könyve részben éppen ezért nem tetszett, de a Szépség és a szörnyeteg és a Hamupipőke meg bejött. Ugyanakkor, ha meg bátrak lennének, akkor meg az lenne a baj. Sőt a tapasztalataim szerint az lenne a nagyobb baj. Hány és hány esetben jön fel, hogy azért sz*r valami, mert ezt és azt megváltoztatták? Még az sem számít, ha az előnyére.

Ezért nem kéne erőltetni ezt a nagy remake-mániát. Két opció van. Leforgathatod teljesen ugyanazt, csak más technikával meg szereplőkkel. Ezzel a legnagyobb problémám, hogy mindenfajta eredetiséget, kreativitást és ötletet nélkülöz, ami egy alkotó tevékenység esetében szerintem nagyon rossz irány.

Egyetlen értelme az lehet, hogy a mai és a jövő korosztályainak fogyaszthatóbbá tegye az adott alkotást. Ez akár az Oroszlánkirály esetében is terv lehet.*  Viszont azt is számításba kell venni, hogy az eredeti művet ezzel gyakorlatilag (kis túlzással) megsemmisítik. A régi motorosokat és az ínyenceket leszámítva kb. senki nem fog megnézni egy 20+ évvel régebbi filmet, amikor van belőle újabb. Ez nagyjából 100/98 emberre igaz, szóval legyen is a korához képest akármennyire remek alkotás az XY film, ha csináltak hozzá egy középsz@r remake-et, akkor utána szinte mindenki csak azt fogja nézni, az eredeti mű meg kikopik.

 

A másik opció, hogy a remake alkotói belenyúlnak a dolgokba, bátrak és egy új művet tesznek le az asztalra. Nyilván ez vagy javít, vagy ront az eredetin, ráadásul nem mindig lehet ezt objektíven megítélni. Ezzel csak az a bajom, hogy ha valaki egy másik sztorit akar elmesélni, vagy másféle karaktereket akar mozgatni, akkor miért nem csinál egy teljesen önálló filmet? Ebben azt látom, hogy egy korábbi alkotás farvizén akar evezni az illető, mert a sajátját nem érzi annyira erősnek, hogy önállóan is helytálljon.

A fentiek 2. bekezdése erre az esetre is igaz lehet. Még ha más is sül ki az adott műből, akkor se lesz túl agy hajlandóság az emberekben, hogy az eredetihez nyúljanak vissza, amikor van újabb. Itt annyi a különbség, hogy nemcsak az adott alkotás eredeti megvalósítási módja, "vászna" veszhet el, hanem teljes egészében az eredeti mondanivaló, történet, karakterek stb. is. Ettől ez még előnyére is válhat akár, de nem feltétlenül.

 

*Konkrétan az Oroszlánkirályhoz hasonló mesék élőszereplős újraforgatásával az a legnagyobb bajom, hogy egy komplett műfajt herél ki. Az animációs filmeket a mai napig sokan mostohagyermekként kezelik, mondván az csak mese lehet, soha nem érhet fel egy élőszereplőshöz. Itt pedig lényegében arról van szó, hogy ezt a mentalitást egyre fiatalabb gyerekekben ültetik el.

Ma már a kisgyerekek élőszereplős sorozatokat néznek a rajzfilmcsatornákon, mert az a menő. Ha egy Aladdint vagy Hófehérkét is így látnak először, akkor ez természetes elvárássá válik. Az animációs műfaj már nekik is csak "gagyinak" fog számítani, ami senkit nem érdekel. Ez pedig szerintem nagyon rossz irány.

 

Főképp azért, mert nagyon szép dolgokat lehet alkotni a rajzolással. Sőt, megkockáztatom, hogy az igazi művészi érték sokkal inkább abban van. Az, hogy egy igazi rókát vagy majmot egy az egyben le tudnak másolni számítógéppel, mozgatják a száját és alákeverik a szöveget, nem sok művészi értéket hordoz. A technológia adott, innentől már csak pénz kérdése az egész.

Ráadásul az animációs műfaj sokkal nagyobb szabadságot is enged. Gondoljunk pl. egy Tom&Jerry-re, ami brutalitás és ötlet abban volt, az csak úgy működhetett, elképzelhetetlen megoldani igazi macskával meg egérrel, legalábbis botrányos lenne az eredmény.

 

Az meg már az én szubjektív véleményem, hogy egy kisgyerek esetében nem árt, ha markánsabban szétválik a mese a valóságtól. Ezt a vizualitással erősíteni lehet. Egy 2D animációt nézve (kortól függetlenül) senkinek meg sem fordul a fejében, hogy amit lát, az akár csak minimálisan is valós lehetne. Élőszereplős esetben sokkal inkább tűnhet valóságnak a beszélő cica, meg a felöltöztetett kutyák és hasonlók, amiknek érdekes hatásai lehetnek.

(Lehet csak én gondolom túl, de szerintem az ilyen dolgok is közrejátszanak abban, hogy manapság az állatokat egyre többen konkrétan emberként kezelik. Emberként beszélnek hozzájuk, emberként öltöztetik őket, emberként tartják őket a lakásokban, emberként temetik el őket, kozmetikushoz és éttermekbe viszik őket, emberi jogokat követelnek nekik, a gyerekekkel közösen családtagként kezelik őket stb.. Ez pedig szerintem egyrészt beteges és az embereknek gáz, másrészt az állatoknak is kellemetlenségeket okozhat.)

 

Az meg már pláne csak a saját véleményem, hogy rettentően gagyi dolgokat tudnak a mai gyerekek elé tolni. Pár éve az unokahúgomnál volt szerencsém belepillantani milyen "mesék" mennek manapság a tévében (vagy akár youtube-on). Élő szereplők mindenféle röhejes maskarákban ugrálnak össze-vissza, mindenféle értelem vagy üzenet nélkül. Annyira bazári és gagyi az egész, hogy fájdalmas. Ugyanezt tudom mondani arra, amikor élő állatokat narrálnak, tipikusan olyan szitukban, aminek semmi köze a tényleges kontextushoz.

Pont itt volt hatalmas előnye az animációs műfajnak, mert totálisan el tudott rugaszkodni a valóságtól, így értelmet és értéket tudott adni a "bohóckodásnak". Igazi "színészekkel" ezen a szinten ezt a fantáziabeli gazdagságot csak mímelni lehet, elvégre nem fognak SW, MCU meg GoT minőségű alkotásokat letenni a 6 évesek asztalára. Így viszont céltalan sületlenség lesz az egész, miközben a mesék lényege mindig az volt, hogy a kisgyerekeknek könnyed szórakozás formájában tanítson és értékeket közvetítsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy kérdés: ez most élőszereplős? :S A Szépség és a Szörnyeteget megértem, hogy az. A Dzsungel könyvében legalább a főszereplő élő. Ez??? Töményen animáció, csak fotorealisztikus megjelenítéssel. Nincsenek benne valódi színészek, még csak valódi állatszereplők sem. Esetleg bevágnak pár, természetben fölvett képet, esetleg egy-egy pózhoz gyűjtenek állatkerti állatról képeket viszonyításnak. 

 

Ugyanakkor baromi gyenge a határ a természetfilm meg a számítógépes látványfilm között. Múltkor anycimnál néztem (NatGeo? Spectrum? valami ilyesmin) hogy a bölényborjú elszakad a csordától, észreveszi egy farkas, de hopp, az utolsó pillanatban anyubölény észreveszi, odarohan és miután három méterre (!) elkergette a farkast még meg is szoptatja a picit. Azon túl hogy enyhén valószínűtlen volt, a farkasnak végig más volt az árnyéka, mintha ő egy felhősebb napon járt volna ugyanott. Csak ott senki nem próbálta a felvételt hollywoodi filmként eladni, hanem mint megtörtént esetet tálalták....

 

Egyelőre nem tudom, győz-e bennem annyira a nosztalgiafaktor, hogy meg akarjam nézni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 11. 11. - 23:59, Rog írta:

 

Nekem is a Queen vált először a kedvenc zenekarommá. Még '90 környékén a Hegylakó első megnézésekor volt az első alkalom hogy őket hallottam de akkor nem fogtak meg különösebben a számaik. A rajongójukká válásom úgy rémlik '94-ben történt meg.

 

Én nem sokkal Mercury halála előtt lettem rajongó. Kiskoromban még félelmetesne ktaláltam 1-2 klippjüket. 

 

Emlékszem mennyire megdöbbentem, amikor bejelentette, hogy AIDS-es, majd pár órával később meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.