Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A vicces az hogy a legtöbb film épphogy átmegy ezen a teszten: az ep.7 például úgy hogy a film végén azt mondja Leia Rey-nek: "Rey, az Erő legyen veled". Ha ez az egy mondat nem lenne, már elbuknák a tesztet.

Egyébként Maz beszél Rey-jel, és nem férfiakról, így a film az említett Leia-Rey beszélgetés nélkül is átmenne a teszten. ;) Legalábbis, ha Maz nőnek számít, annak ellenére, hogy nem ember, de igazából csak így van értelme a tesztnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A vicces az hogy a legtöbb film épphogy átmegy ezen a teszten: az ep.7 például úgy hogy a film végén azt mondja Leia Rey-nek: "Rey, az Erő legyen veled". Ha ez az egy mondat nem lenne, már elbuknák a tesztet.

De ha a legtöbb film átmegy a teszten, akkor hogy is mutatja a dominanciát a teszt? Vagy azt is vizsgálják, hogy mennyire megy át a teszten egy film? Mennyire combosan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a teszt mindössze egy érdekesség, ami csupán rávilágít a vázolt problémára, ami attól még létezik, hogy tökéletlenül van kezelve vagy "mérve". Bence képes volt értetlenkedni azon, hogy egy női főhössel forgatott filmet ennyien várnak, pedig ez normális, nem kirívó eset. Az origót kár szidni, mivel ők csak magyarul lehozták a külföldi tanulmányt (angolul olvasók kedvéért fent van az eredeti cikk a businesswire oldalán, kicsit szofisztikáltabb formában). Ez a kiemelt rész nem egészen a tesztről szólt, mint ahogy a cikknek sem egészen a teszt a lényege, bármennyit is írtak róla:

Idézet

A 350 elemzett filmből 105 felelt meg a női főhőssel forgatott kritériumnak. Egy filmet akkor tekintettek ilyennek, ha a film hivatalos sajtóanyagaiban egy színésznő szerepelt az első helyen a szereposztásban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, MissKarrde írta:

Bence képes volt értetlenkedni azon, hogy egy női főhössel forgatott filmet ennyien várnak, pedig ez normális, nem kirívó eset.

Pont azzal van a probléma, hogy ilyen módon van megközelítve a téma. Lehet én értem félre, de nekem ez elég komoly csúsztatásnak és félreértelmezésnek tűnik az eredeti hozzászólást olvasva. Az értetlenkedés egyáltalán nem annak szólt, hogy egy női főhősös filmet ennyire lehetne várni. Sőt, pont azt emelte ki, hogy ugyan női főhőse van, emiatt tudja, hogy nagyobb érdeklődésre számíthat, mégis túlzónak tűnik a listán elfoglalt helye. Ami egyébként érthető is, tekintve, hogy a film megelőzi a SW 9-et, ami azért tényleg kemény.

 

Engem annyira nem lep meg, hogy mennyire várják azt a filmet, hiszen a Végtelen Háború végén egyértelműen Marvel Kapitány lett megjelölve a nagy megmentőként. Állítólag ő a Marvel univerzum legerősebb hőse. De ha nem lett volna az a jelenet a VH első felvonása végén, akkor szerintem egy semmiből előkapott új szereplő messze nem érdekelt volna ennyi embert. A Disney viszont parádésan vezette fel ezzel az egy momentummal, így kimaxolva az érdeklődést.

Mindettől függetlenül az nekem is durva, hogy a SW sequel záróepizódjához képest is ilyen erős az a film. És ennek semmi köze a női főszereplőhöz (ha a Kapitány faszi lenne, akkor is ugyanígy elmondhatóak lennének az előbbiek), kár is idekeverni, pláne ilyen negatív kontextusban. És tényleg ne vedd Karrde támadásnak, mert nem annak szánom, de amíg ilyen eleve prekoncepciókkal terhelt és nem éppen fair hozzáállással közelítünk a téma felé, addig ez csak a parttalan veszekedések talaja lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, MissKarrde írta:

Bence képes volt értetlenkedni azon, hogy egy női főhössel forgatott filmet ennyien várnak, pedig ez normális, nem kirívó eset

2018. 12. 28. - 21:40, Bence1997 írta:

A listán nekem csak a Cp Marvel szúr szemet. Tudom én, hogy nő a főszereplő, de ennyien várnák? :hmm:

Mondjuk, hogy Bence ezen hozzászólását hogy sikerült így kiforgatni, az rejtély. Annak ELLENÉRE értetlenkedett, hogy női főszereplőről van szó, nem pedig AMIATT.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, MissKarrde írta:

Az origót kár szidni, mivel ők csak magyarul lehozták a külföldi tanulmányt (angolul olvasók kedvéért fent van az eredeti cikk a businesswire oldalán, kicsit szofisztikáltabb formában).

Mivel az origot nem forditó robotok irják ezért nyugodtan értelmezhetik is amit lehoznak. Bencét pedig tényleg félreértetted.

3 órával ezelőtt, Donát írta:

De ha a legtöbb film átmegy a teszten, akkor hogy is mutatja a dominanciát a teszt? Vagy azt is vizsgálják, hogy mennyire megy át a teszten egy film? Mennyire combosan?

Amikor ezt a tesztet kitalálták egyáltalán nem ilyen volt az állás. A régi Hollywood-i filmeknek meg több mint a 90 százaléka nem megy át a teszten. Illetve sok film ami át megy az is épphogy és ez is érdekes (de nem ezt nem mérik külön).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Ez a teszt mindössze egy érdekesség, ami csupán rávilágít a vázolt problémára, ami attól még létezik, hogy tökéletlenül van kezelve vagy "mérve".

Mi is ez a probléma? Lehet elsikkadtam valami felett ezért kérdezem. 

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Mondjuk, hogy Bence ezen hozzászólását hogy sikerült így kiforgatni, az rejtély.

Úgy, hogy Karrde feminista. Azt hittem ez már ennyi év után nyilvánvaló. :) Ezzel egyébként semmi baj nincs addig, amíg nem fordul a visszájára. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Úgy, hogy Karrde feminista.

Ebből nem következik az, hogy mindenáron félre kell érteni vagy rosszabb esetben szándékosan ki kell forgatni a másik szavát. :) A feminizmus egy jó dolog, amíg ésszel csinálják és nem csapnak át szélsőségekbe. Viszont sajnos ezek erősen kontraproduktív dolgok, amik csúnyán ártanak az ügynek.

35 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mi is ez a probléma? Lehet elsikkadtam valami felett ezért kérdezem.

Szerintem arra gondol, hogy a nők nem kapnak elég (mennyiségileg és minőségileg) komoly szerepet a filmekben, ill. egyéb művészeti alkotásokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, pb69 írta:

Ebből nem következik az, hogy mindenáron félre kell érteni vagy rosszabb esetben szándékosan ki kell forgatni a másik szavát. :) A feminizmus egy jó dolog, amíg ésszel csinálják és nem csapnak át szélsőségekbe. Viszont sajnos ezek erősen kontraproduktív dolgok, amik csúnyán ártanak az ügynek.

Szerintem nem szándékosan értette félre.

 

14 perccel korábban, pb69 írta:

Szerintem arra gondol, hogy a nők nem kapnak elég (mennyiségileg és minőségileg) komoly szerepet a filmekben, ill. egyéb művészeti alkotásokban.

Ez szerintem abszolút nincs így. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Úgy, hogy Karrde feminista. Azt hittem ez már ennyi év után nyilvánvaló. :) Ezzel egyébként semmi baj nincs addig, amíg nem fordul a visszájára. 

Én is eléggé támogatom a nők egyenjogúságát, ettől még nem következik, hogy félreértek valakit. :) 

Szerintem a filmipar még mindig szexista és férfi központú, csak legalább elindult valamiféle változás a pozitív irányba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, pb69 írta:

Pont azzal van a probléma, hogy ilyen módon van megközelítve a téma.

 

21 órával ezelőtt, Donát írta:

Mondjuk, hogy Bence ezen hozzászólását hogy sikerült így kiforgatni, az rejtély. Annak ELLENÉRE értetlenkedett, hogy női főszereplőről van szó, nem pedig AMIATT.

 

A probléma azzal van, hogy egyáltalán felmerül, valaki megjegyezze egy rövidke hozzászólásban a főszereplő nemét (mivel nő), és akármennyire is nem amiatt/ellenére, mégis van egy negatív felhangja. Időnként megy a fórumon a szurka-piszka a női szereplőket illetően, amit nem jó látni. 

18 órával ezelőtt, pb69 írta:

Szerintem arra gondol, hogy a nők nem kapnak elég (mennyiségileg és minőségileg) komoly szerepet a filmekben, ill. egyéb művészeti alkotásokban.

Pontosan, vagy ha kapnak, az a szerep időnként csak kellék. Jó látni a változást, sőt a cikkben vázoltak még erősítik is a változtatást. Sok kutatás szólt már a diverzitás fontosságáról és előnyeiről - úgy általában-, de alig látni, hogy tényleg tennének is valamit ezen a téren. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyan beszéljünk a pozitív változásról, ha annyit sem lehet nyugodt szívvel megjegyezni, hogy végre női főhős lesz egy Marvel filmben, ami biztos sok nézőt vonz majd be mert üditő változatosság az eddigiekhez képest? Ilyen alapon azt se jegyezzük meg, hogy milyen jót tett az SW-nek, hogy egy női főhőst kapott Rey vagy Jyn személyében. Azért ez már nagyon a ló túloldala.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, MissKarrde írta:

A probléma azzal van, hogy egyáltalán felmerül, valaki megjegyezze egy rövidke hozzászólásban a főszereplő nemét (mivel nő), és akármennyire is nem amiatt/ellenére, mégis van egy negatív felhangja.

Elég nehéz úgy beszélni a művészeti alkotásokban a nemek reprezentáltságáról, ha nem lehet szóba hozni a szereplők nemét... Ez persze igaz az élet minden területére. Megy a pampogás, hogy rasszizmus, szexizmus, feminizmus, vallásszabadság stb., de lassan már azt is tilos lesz megnevezni, hogy vki nő vagy férfi. Nagyon rossz ez az irány, nem kéne eljutni oda, mint a rasszoknál, hogy nem lehet kimondani a cigány, néger vagy zsidó szavakat, mert akkor már automatikusan egy mocskos rasszista tetűnek vagy bélyegezve.

 

Egyébként a filmekben (ill. úgy általában a művészeti alkotásokban) azért vannak túlreprezentálva a férfi szereplők, mert ezek a művek többnyire olyan tematikájúak, amelyekbe jobban passzolnak a férfi főszereplők. Tök felesleges ez a mézesmázos pol. korrektkedés, a nők és a férfiak igenis sok dologban különböznek. Ez nem azt jelenti, hogy általánosságban bármelyik nem is jobb lenne a másiknál, de konkrét dolgokban megvan, hogy átlagban ki a jobb.

A filmek jó része olyan főhősöket mozgat, akik a fizikai erejükkel operálnak elsősorban. Ez értelemszerűen jobban áll egy férfinak. Ezen lehet kattogni, de meg kell nézni a sportokat. Nem véletlenül versenyeznek külön mezőnyben. Nincs ezzel semmi probléma, ez biológia. Aztán vannak olyan filmek, amelyekben tudósok, mérnökök ténykednek. Sajnos vagy nem sajnos, de a való életben is erőteljesen elbillen a mérleg, és nem hinném, hogy a nők elnyomása miatt. Egyszerűen a nők közül nagyon kevesen mennek reál pályára. Vagy vehetjük az életrajzi műveket. Megint csak nem az alkotók tehetnek arról, hogy a kiemelkedő művészek, sportolók, tudósok, történelmi személyek stb. döntő többsége férfi volt.

 

Ha azt szeretnénk, hogy kiegyensúlyozottabb legyen a helyzet, akkor nem női szereplőket kell beerőszakolni a jelenlegi filmes világba (mint az sajnos sok esetben történik), hanem úgy kell alakítani a tematikákat, hogy abban a női szereplők üljenek jobban. Magyarul több olyan filmre van szükség, ami "női" témákat feszeget, úgy általánosságban nőkről szól. Meg lehet figyelni, hogy ahol ilyenek adják egy mű gerincét, ott érdekes módon meg a nők vannak durván többen. De nincs ebben semmi csoda, mert oda, abba a képbe ők passzolnak jobban. Ennyi.

Valahogy elég groteszk tud lenni, amikor egy női harcos végiggyilkolja a fél világot, vagy egy női diktátor leigázza az univerzumot. Nyilván vannak női katonák, mérnökök, politikusok, sorozatgyilkosok stb., de akkor sem ez a jellemző, így a mű hitelességét tudja rombolni, ha nőket szerepeltetnek az ezekről szóló művekben. Ráadásul szerintem nem is segít az ügyön, ugyanis csak egy látszatmegoldás. Nagyjából arról van szó, hogy nőket kényszerít férfiszerepbe, ami kicsit azt közvetíti, hogy egy nő akkor lehet fontos és hasznos, ha próbál férfi lenni, akként helytállni. Ez pedig nagyon rossz üzenet. Egy nő nem attól lesz értékes, hogy nadrágot húz, fegyvert ragad és szétrúg pár segget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam életemben először az eredeti Mary Poppins filmet, pedig Disney-mániás vagyok, de ez valahogy mindig is kimaradt. Hát egy kis csoda, de ami még eszembe jutott, hogy mennyivel jobb világ volt az. XY-tesztek és kvóták nélkül csak filmet készítettek szórakoztatási és pénzkereseti céllal. Egy tehetséges nő írta a könyvet és egy tehetséges nő a főszereplő, de ez egyáltalán nem is téma, csak egy gyönyörű mese mindenkinek.  

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy Pb a filmeknél a hitelesség csak az egyik szempont, a másik viszont az, hogy milyen üzenetet ad át a film. A nők elég sokszor futnak bele mondjuk egy mérnöki pályára vonatkozó célkitűzés esetén vagy mondjuk ha a futballról akar értekezni, hogy ezt a területet hagyja, mert nem neki való (konkrét példám is van erre). Ami nonszensz! Sőt olyanba is belefutottam már, hogy valaki meg volt rőkönyödve azon, hogy egy nő ahhoz képest, hogy nő, milyen okos. No komment.  Mindenkinek joga van eldönteni, hogy mihez szeretne kezdeni az életével és a filmek ezt az üzenetet támasztják alá, ha nőket szerepeltetnek ezekben a szerepekben. Ettől még lesznek szakmák, amik nem specifikusan honosodtak meg (óvódai gondozó, építkezésen a munkások, stb.) a férfias/nőies vonások általános eltérősège miatt. Az ilyen szakmák filmre vitelénél a hitelesség szerintem az arányokon múlik és azon, hogy mennyire erre fókuszál a film. Ha a filmbeli óvódában mindenki férfi, akkor nehezen érezzük úgy, hogy ez velünk is megtörténhetne. Ha ez egy háttérhelyszín, akkor ez nem egy szerencsés választás, mert több kérdést vet fel, mint amire a film megválaszolni szerződött. Ha viszont az a film ALAPsztorija, hogy egy férfigondozós óvódáról szól, akkor ez is működhet. Ugyanakkor háttérhelyszínként vagy mellékszereplőként simán működhet egy férfi gondozó a háttérben, aminek üzenetértéke lehet (egy férfi is választhatja ezt a szakmát, ha ezt szeretné), miközben az arányok miatt a hitelesség sem sérül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Donát, ezzel tökéletesen egyetértek. De ehhez az kell, hogy ne érződjön egyfajta izzadtságszagú erőlködés ennek kapcsán. Az arányok nemcsak egy adott filmen belül, de globálisan is fontosak. És sajnos az elmúlt években erősen érződik, hogy kifejezetten rájátszanak erre a dologra. A Te példáddal élve, amikor évente 3-4 olyan film is jön, amiben óvóbácsi van, az már nem túl szerencsés.

A SW kapcsán még tök jól állunk, mert noha özönlenek be a női főhősök, szerencsére nem borulnak fel az arányok, nem esnek át a ló túloldalára. Sokan még így is ki vannak akadva, de az már legyen az ők bajuk. Az már a másik oldalról indokolatlan picsogás. De sajnos ott van a Szellemirtók, Ocean's 8, új Terminátor, Karib tenger kalózai vonal is, amik már erőteljesen átestek a ló túloldalára.

 

Amellett, hogy elfogadom, amit mondasz, igazad van abban, hogy ennek az üzenetnek a közvetítése is fontos, továbbra is fenntartom, hogy inkább a női témákat kéne előtérbe helyezni. Abból már így is bőven elég filmet kapunk, hogy nők is lehetnek katonák, tudósok, futballszakértők stb.. Ez az üzenet már meg van tolva rendesen, nem ezen a területen kéne keresgélni a további lehetőségeket.

 

Egyébként pedig nem szabad abba a hibába esni, hogy a szélsőségek alapján ítélünk meg témákat. Egyik oldalon sem, mert pont emiatt lett üldözendő fogalom a liberalizmus vagy épp a feminizmus. Azért amikor női ismerősömtől hallok olyat, hogy a feminizmus hülyeség és utálja, mert arról szól, hogy a nők férfiakká akarnak válni, sértve duzzognak, ha előre engedik őket az ajtónál vagy olcsóbban jutnak be buliba, az erősen elgondolkodtató. És egyszerűen képtelen voltam megértetni vele, ill. sokakkal akik még ott voltak, hogy a feminizmus nem egyenlő a szélsőséges "feminácizmussal".

Szóval sajnos a mai napig vannak olyanok, akik szerint a nőknek a konyhában a helyük, az asszony verve jó, a nők dolga a világon csakis, hogy széttegyék a lábukat és/vagy szüljenek. Ez nagyon szomorú, de egyre kevésbé jellemző és már messze nem általános. Ahogyan az egyik oldalt sem a szélsőséges feministák alapján kell megítélni, úgy a másikat sem a hímsovinisztákról. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Brodie írta:

Tegnap láttam életemben először az eredeti Mary Poppins filmet, pedig Disney-mániás vagyok, de ez valahogy mindig is kimaradt. Hát egy kis csoda, de ami még eszembe jutott, hogy mennyivel jobb világ volt az. XY-tesztek és kvóták nélkül csak filmet készítettek szórakoztatási és pénzkereseti céllal. Egy tehetséges nő írta a könyvet és egy tehetséges nő a főszereplő, de ez egyáltalán nem is téma, csak egy gyönyörű mese mindenkinek.  

 

 

Teljes mértékbe egyetértek visszasírom ezen időket. Persze akkor is számított a pénz a bevétel,de az emberek akik készítették ezen alkotásokat leültek, és beszélgettek mit hogyan kéne lehetett látni, érezni a törődést, és enek eredménye képpen megvolt a minőség amire azt mondtad ez igen.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

A probléma azzal van, hogy egyáltalán felmerül, valaki megjegyezze egy rövidke hozzászólásban a főszereplő nemét (mivel nő), és akármennyire is nem amiatt/ellenére, mégis van egy negatív felhangja.

Akkor hadd tisztázzam magam: pb és Donát jól leírta. Nem amiatt értetlenkedtem, mert a főhős egy nő, hanem ezen kívül ennyire előkelő helyen szerepel. Persze megemlítettem, hogy valszeg azért is van ilyen magas pozícióban, mert az ELSŐDLEGES főszereplő egy nő. Ez nem negatívumként említettem meg, hanem mert vélhetően ez is egy szempont, ezért is várhatják sokan. Bár nem tudom, hogy mely módon szavazhattak az emberek. Meglepődtem azon, hogy egy "ismeretlen", újszerű Marvel filmet többen várnak, mint pl. egy EpIX -et vagy teszem azt egy Póki 2 -őt.

 

És igen ebben benne lehet az, hogy a főhős egy nő lesz. Ez plusz adalék a várakozáshoz. Hiszen gondoljunk csak a Warner-DC duó WW filmjére. Jól hozott a konyhára és szerették a nézők? Igen, bár nem egy világmegváltó filmet kaptunk, azzal, hogy egy nőt tettek meg ELSŐDLEGES főszereplőnek - és nem másodlagos (fő)szerepben tetszeleg, mint pl. Scarlett a 3 Avengers filmben, vagy a Cp. America 2-3 -ban :) - elértek egy nagy változást. És gondolom a Disney-Marvel duó ezt a sikert akarja elérni jövő márciusban. És emiatt sokan várhatják a filmet. Én is várom, de perpillanat egy Póki 2 -őt jobban várok, mint egy számomra eddig alig hallott szuperhőst. És nem a nemét kritizálom, hanem a film elhelyezkedését a listán. ;) (bár azt tegyük hozzá, hogy a listát valszeg fiatalok körében készítették, mert a top10 -ből az Üveg c. filmen kívül semmilyen más olyan film nincs a listán, ami nem képregény/sci-fi/rajzfilm-feldolgozás. :))

 

Amire még tudok gondolni, hogy ilyen előkelő helyen szerepel, azt pb is leírta, hogy a Marvel egy nagyon jó módszerrel elvetette az emberek agyába Marvel kapitányt a Végtelen Háború végén lévő jelenettel. Ja és mert a film egy Disney/Marvel film lesz, ami a listából kinézve az első 4 helyen szerepel - mínusz EpIX. Ez pedig egy újabb ok szerintem, hogy ott szerepel a dobogón. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Látta valaki már közületek a Bird Box című Netflix filmet? Én most néztem meg, és bátran ajánlom bárkinek, nagyon a hatása alá kerített.

Én könyvben olvastam, remek volt! Nem is tudtam, hogy film is készült belőle, meg fogom nézni!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lassúság nem igazán okozott gondot. Inkább a nyomásztó hangulat lehet a ludas. Az olyan muvikra jó ritkán tudom rávenni magam.  Ezt a művet nem találtam annyira vészesnek. A sztori segített benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem bonyolult. Csak tudni kell hogy a nevek hogy vannak angolul és hogy jelen esetben ki a David a sebezhetelenes muviban. Aki azt illetően képben van annak szerintem kapásból vágnia kéne a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az se segített volna sokat ha David-et meg Joseph-et írtam volna. Mást úgyse írtam volna helyettük. Máskülönben A sebezhetetlen tartalmát és szereplőlistáját is bebiggyeszthetném. Plusz még az Üvegről is irkálnom kéne. Máshogy nem tudnám elérni hogy valaki képben legyen. Úgy vagyok az ilyesmikkel hogy ha valakit jobban érdekel valami az akár utána is nézhet. Egy kis utánajárással már nem sokkal a hozzászólásom olvasása után képben is lettél volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.