Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Sokatmondó cím :) Mi a sztori egyébként?

 

Maga az alapvetés elég hézagos. Ugyanis a régmúlt vadnyugatról indul az egész, amikor is egy sebeseült csávó a Marson találja magát :D (najó ez azért jobban kivan bontva, persze). A gyenge kezdés után azonban baromi jó kis sci-fi regénnyé válik. Amikor anno olvastam végig az járt fejemben, hogy erről filmet kéne csinálni. Tele van kalanddal, akcióval (néhol egészen monumentálisokkal), izgalommal, jól megirt karakterekkel és remekül kivan dolgozva a Mars-i fajok háttere. Nagyjából az a lényeg, hogy polgárháború dúl a különféle kolóniák között és ebbe csöppen bele hősünk. Egyébként ez egy 11 részes sorozat első része. Gondolom ezzel most nem hoztam nagy kedvet hozzá, de azért itt egy boritó a könyvről:

 

Mars hercegnője boritó

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: egyébként szereted Gilliam filmjeit? Én nagyon bírom őket... A Brazil, a 12 Majom, a Félelem és Reszketés Las Vegasban (mekkora ez már :)) és a Halászkirály Legendája mind nagy kedvenc nálam.

 

A Münchausen Bárót mostanában tervezem megnézni.

 

A Brazilt sajnos még nem láttam, pedig nagyon kiváncsi vagyok rá, mert rengeteg jót hallottam róla. A többit viszont imádom! Én is nagy rajongója vagyok Gilliamnak föleg mióta láttam a '12 majom' werkfilmjét, amiből kiderült, hogy nem semmi egy pasi :D A Münchausen báró meglehetősen abszurd, de látványvilágát tekintve lenyügöző darab... az eddig látottakból mondjuk nekem a 12 majom a kedvenc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 Majom: asszem Jeff Goins eddig Brad Pitt legjobb szerepe :D

És Rudolf Péter szinkronja zseniális hozzá. Mindig röhögök a monológjain a diliházban :D

Egyébként súlyci a film... És van komoly mondanivalója is (ez mondjuk Gilliamnél az alap).

 

Nekem talán a Vegas a kedvencem a filmjei közül. Az egy igazi fékevesztett audiovizuális szörnyeteg :)

De tényleg, a vizuális hatások, a választott zenék, a szinészek (Depp és Toro hatalmas duó, és a supporting szerepek is királyak, pl. Nick Nolte) és a könyvhűség tekintetében is óriási film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Film készül az American McGee Alice-ból, ami egy rendkivűl elvont számitógépes játék volt az Alice csodország alapján... elsőre ez jól hangzik, de a főszerepet Buffy vagyis Sarah Michelle Gellar játsza... jaj.

 

u.i.: yodamester, jó ezaz új avatar :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Oldboy-t látta valaki? Zseniális film, egyenesen Dél-Koreából... Nemrég vetítették itthon is. Nagy kedvenc lett nálam egy nézés után. Kiváncsi vagyok, hogy DVD-n kiadják-e...

 

Sok jót hallottam róla és az elözetes alapján nagyon igéretesnek tünik, de még nem láttam. Legjobb tudomásom szerint egyébkét idehaza is kifogják adni DVD-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit én most a nyáron várok, az a War of the Worlds és a Batman Begins. Persze lesz még egy rakás más jó film is, de hát kinek van ideje mindet felsorolni... Szerintem rég volt ilyen nyár, hogy ennyi jó filmet adtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap láttam egy 1998-as, Samurai Fiction című japán filmecskét.

Nagyon érdekes darab, leginkább egy modern megközelítésű szamuráj road-movie-nak lehetne nevezni, mindezt fekete-fehérben, néha bevillanó erős színekkel, idióta humorral és nagyon jó történetvezetéssel. Na és persze egy állati főgonosszal, aki sokban emlékeztet a nagy Toshiro Mifune-ra (a neve Tomoyasu Hotei, aki a szerep mellett egyébként a film igencsak rendhagyó zenéjét is jegyzi).

 

Aki valahol belefut ebbe a filmbe, mindenképp nézze meg, érdemes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eredeti Frankeinsteint látta valaki 1931-es. Mert, mitha arra hasonlítana Vader ébredése. Most egy nem régi 1994-es Frankeinsteint kértem kölcsön, de ez nem olyan. A szereplőgárda miatt azért érdemes volt megnézni. Robert, de Niro, volt a szörny. Kenneth Branagh rendező és Viktor Frankeinstein. Aidan Quinn is játszik benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még imádtam kiskoromban (4-5 évesen) :twisted: a drakulás filmeket. Láttam Dooku grófót még fekete-fehérben Drakulaként. És volt egy (sajnos már nincs meg :( ) olyan drakulás film, amikor egy kocsiból drakula dobbermanok szálltak ki, és azok kapták el azt a fődrakulának akit kellett. Ez is fekete fehér volt, úgyhogy könnyen lehet, hogy ugyanaz a film, csak összemosódik a gyerekkor emlékei. Az is gyanús, hogy már egyik sincs meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még imádtam kiskoromban (4-5 évesen) :twisted: a drakulás filmeket.

 

De ugye a Bram Stoker-féle Drakula-könyv megvolt mindenkinek? Mert az egy zseniálisan jó szöveg, mindenképp ajánlom. Nem rossz a Coppola-film belőle (Tom Waits-el, meg Gary Oldmannel, meg persze Sir Anthony Hopkins-szal).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 Majom: asszem Jeff Goins eddig Brad Pitt legjobb szerepe :(

Egyébként súlyci a film... És van komoly mondanivalója is (ez mondjuk Gilliamnél az alap).

 

Huh, na és Bruce Willis a 12 majomban (meg úgy majdnem mindenben, mondjuk az Ötödik elemben)? :)

Viszont ez a 'komoly mondanivaló' megfogalmazás továbbra sem tetszik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lamorak: nálam Coppola Drakulája a nagyon gyenge kategória... Inkább vicces számomra, mint komolyan vehető.

 

Willis nagyon jó szinész, az Ötödik Elem meg egyébként is nagyon rendben van... Bár azt tartom, hogy a Majomban Pitt mindenkit lejátszik, hihetetlen energia van benne.

 

"Viszont ez a 'komoly mondanivaló' megfogalmazás továbbra sem tetszik..."

Oké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Coppola Draculáját én nagyon birom. Asszem mondja is a werkfilmben, hogy sokkal inkább egyfajta tündérmesét akartak vászonra vinni, mint horror-filmet. Nekem tetszik a túl-stilizáltsága is... és tetszenek az, olyan apróságok, mint hogy Dracula vára magát Draculát ábrázolja, ahogy egy trónuson ül.

 

De ha már vámpir-film, akkor nálam egyelőre -mert azért olyan sokat nem ismerek- az Interjú a vámpirral a nyerő. Egyfajta különleges melankolikus hangulat hatja át... Tom Cruise pedig karrierje legjobb alakitását nyujtja benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: az Interjú a Vámpírral szerintem is a legjobb ebben a kategóriában. Abba szorult egy kis egyediség is legalább...

 

Coppola filmje nekem még csak nem is tündérmese, hanem egy túllihegett, erőtlen, gagyi feldolgozás. Szerintem jól látható, hogy Apokalipszis után Coppola nem készített egyetlen klasszisfilmet sem (már olyat, ami akár a Keresztapa első két részéhez, vagy az említett Apokalipszishez mérhető). Persze, a Drakula sokaknak bejön, de nálam semmilyen szinten nem működött.

 

Lamorak: dehogyisnem :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, nagyon rendben van... A stílusa talán spirituális westerfilm lehetne, mindenképpen nagyon egyedi darab, Jim Jarmusch rendezésében. A szereplőgárda sem akármilyen... A zene pedig Neil Young nevéhez fűzödik. Nekem mondjuk nincs filmes toplistám, da ha lenne, akkor a Dead Man valahol az élmenyőzben foglalna helyet :(

 

Szerintem nézd meg. Aztán írd le ide, hogy tetszett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.