Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Olyan, mintha élveznétek, hogy belerúghattok Jacksonba...  8)

 

Hát szerintem az hogy megcsinálta a GYUt, még ha jól is sikerült volna, nagy hiba volt, és most ráadásul ez a KING KONG feldolgozás dinókkal, meg mindennel...hát elég LOL.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem az hogy megcsinálta a GYUt, még ha jól is sikerült volna, nagy hiba volt, és most ráadásul ez a KING KONG feldolgozás dinókkal, meg mindennel...hát elég LOL.

 

Én sem ugrálok a GYU-ért, de hogy hiba lett volna megcsinálni? Szerintem ez nem így van. Talán az a hiba, hogy most egy újabb feldolgozást készített. Talán jobb lett volna egy eredeti saját ötlettel előállni. De ez csak az én véleményem, és nyilván ezt ő jobban tudja 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lokatelli: már hogy ne lenne létjogosultsága a "sport" témában írodott filmeknek? Most nem a Carter edző féle bárgyúságokra gondolok, de ott van pl. Scorsese Dühöngő Bikája, ami ízig-vérig klasszikus mozi...

 

Nem azt mondtam, hogy nincs létjogosultsága, hanem azt, hogy díjakat nem érdemel, mert minden sport témájú film olyan, mint a Tündérmese. Amiket kitalálnak olyan nincs. Hangsúlyozom, hogy csak én nam adnék díjakat, de azt semmilyet, max technikait legjobb hangvágás, de színész rendezői és legjobb film díjjat semmiképp. Persze vannak jó sport filmek, a Rocky 1re is azt mondom nézhető egyszer 10évente, de díjat egy ilyen hiteltelen sztorinak semmiképp.

Hangsúlyozom ez csak az én véleményem az egyéb film szervezetek tőlem díjjazhatják, de én nem szavaznék rá.

Ez biztos azért van mert rengeteg sportot nézek és nem történik meg az, hogy egy manus a a legaljáról felküzdje magát az élvonalba, mint ezekben a filmekben szokás (pl a Kevin Costneres golfos filmben, de ez még egy jó film is ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan, mintha élveznétek, hogy belerúghattok Jacksonba...  ;)

 

Én kb úgy vagyok Jacksonnal, hogy ő a rivális focicsapat akit le kell győzni(Ilyen Barcelona-Real Madrid ellentétben vagyok vele, hogy már megint a sportot hozzam fel, egészségesen nem szeretem, nem nem akarok neki másból rosszat. Csak a filmjei nekem nem jönnek be, innentől kezdve nálam rossz rendező). Szerintem ez a csávó túl van lihegve én a Michael J Fox-os szellemes filmjén kívül nem bírtam végig nézni egyet sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sport témáju filmekben is van igazán erős. Mint pl. amikor az egyes sportágak életét, árnyoldalait feszegetik. Ilyen volt Oliver Stone amerikai focis filmje, ami nagyon tetszett. Nem emlékszem a címére, de Al Pacino volt a főszereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

lokatelli: és mi van a megtörtént eseményeket feldolgozó "sport" filmekkel (a D. Bika ilyen)?

 

Az velük a baj, hogy azok is csak alapulnak. Mondjuk Albert Flóriról Peléről, Rivaldoról, Michael Jordanről, Maradonáról (drogügyeiből még krimi is lehetne.) lehetne menő filmet csinálni ami még izgalmas élvezhető, de nem tér el a valóságtól ilyeneket nem láttam.

 

Boksz meg egyébként sem a kedvenc sportágam, azokat alalpból nem kedvelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy ezek a nagynevű rendezők milyen jó barátai egymásnak. Csak a rajongók fikázzák őket, mindenki a saját beállítottsága szerint ;)

 

Jackson pl. nagyon szimpatikusan beszélt pl. az SW-ről, a DVD extra lemezén. Majdnem ajnározta. Biztos jóban lehet Lucassal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sport témáju filmekben is van igazán erős. Mint pl. amikor az egyes sportágak életét, árnyoldalait feszegetik. Ilyen volt Oliver Stone amerikai focis filmje, ami nagyon tetszett. Nem emlékszem a címére, de Al Pacino volt a főszereplő.

 

Az is a baj a sportfilmekkel, hogy az amcsik csak és kizárólag amcsisportfilmeket csinálnak, mert más sportokat nem nagyon ismernek. Nem tudják a szabályokat és idegesíti őket, nem élvezik.

Kosárlabdán és Jéghokin kívül Usaban csak "mű" sportok vannak mesterséges sportok amik csak arra valók, hogy sok reklám lemehessen és, hogy Hot dog-ért és Hamburgerért mehessenek percenként az emberek. Kosárlabda és a hoki szabályait is átvariálták, hogy több legyen a bunyó a hokiban és több reklámot lehessen adni.

Szememben az amcsik amúgy sportantitalentumok. Mártmint a közemberek nem a sportolóik ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"a nagynevű rendezők milyen jó barátai egymásnak"

 

Szerintem pl. Lucas és Jackson valószínüleg kölcsönösen elismerik egymás munkáját... És aki akarja, az még a filmekben is találhat néhány vicces kikacsintást a másik filmjeire. Ezt a "rivalizálás" csak a rajongók kreálmánya. Biztos vagyok benne, hogy ők ketten csak röhögnek ezeken a dolgokon.

 

Szerintem egyik rendezőt sem kell félteni, mindegyik megáll a lábán a másik ócsárolása nélkül is. De ezt jó lenne, ha mások is belátnák...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is akarom, hogy ők rosszban legyenek, de én attól még nem akarok Jacksonnal jóba lenni.

Persze, hogy ők haverok, mint mondat a sportellentétet a két focicsapat tagja egymással haverok hisz együtt játszanak a válogatottakban is, de a arjongóknak nem kell jóba lenniük.

Lucas, Spielberg, Jackson olyan viszonyban lehet tőlem egymással amiben akar, de ezekközül kettőt szeretek egyet nem, ez van. Spielberg Lucas filmjei szórakoztat, Jacksonén elalszom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jackson pl. nagyon szimpatikusan beszélt pl. az SW-ről, a DVD extra lemezén. Majdnem ajnározta. Biztos jóban lehet Lucassal ;)

 

Próbált volna mást mondani egy DVD extra lemezen. Szerintem az csak arra kellett, hogy a GYU rajongó Jackson fanok is megvegyék. Biztos annak idején nagyon bejött neki az SW, mert addig olyan látványt sehol nem látott. De olyan filmet nem képes csinálni, ami nekem tetszene, amíg ezt nem teszi meg nem tudok róla szépeket írni, ha nem úgy gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emberek. Ez a topic azért van, hogy filmekről dumcsizzunk. Nem azért, hogy személyeket -mégha azok rendezők is- leszoljunk. Ők is magánemberek, akiket mindannyian csak annyira ismerünk, hogy láttunk pár interjút tőlük azt kész. Szoval ezt hanyagoljuk és térjünk rá a filmekre! A személyekkel kapcsolatos álláspontok ütköztetésének semmi értelmét nem látom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ugyan miért lett volna hiba megcsinálni a GyU-t? Nem hozott neki anyagi, szakmai és közönségsikert? Dehogyisnem. Úgyhogy ne beszéljünk már marhaságokat, mert EZ a LOL.

 

Egyik könyvfeldolgozás sem tudja visszadni azt a hatást amit a könyv képviselt. És erre egy rakás példa van, és ezalól a GYU sem kivétel. Én úgy vélem hogy az első GYU még jó volt, a második még so-so. de a harmadikon, ami persze a legtöbb bevételt hozta, fetrengtem, és nem csak a hosszúsága miatt...Szerintem nagyon gyengék lettek, és nem tudom miért van mindeki úgy oda értük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az egyéni preferenciáinkat ne becsüljük túl. Csak mert nekünk nem tetszik valami, attól még tetszhet másoknak. Az, hogy a Gyűrűk Ura óriási közönség-sikert ért el az tény... tehát mégse volt olyan rossz ötlet megcsinálni. Ráadásul talán végre beindulnak a fantasy filmek is... mindenesetre a GyU filmek elég magarsa tették a lécet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vélem hogy az első GYU még jó volt, a második még so-so. de a harmadikon, ami persze a legtöbb bevételt hozta, fetrengtem, és nem csak a hosszúsága miatt...Szerintem nagyon gyengék lettek, és nem tudom miért van mindeki úgy oda értük.

 

GYU rajongó heverom pont így látja, vele soakt beszélgettem erről.

 

Én nem szólom le Jackson munkáját, csak mivel ő volt a téma az ő filmjeiről beszéltem, meg, hogy nekem nem tetszenek. Ennyi. Szerintem teljesen normálisan beszéltünk róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyszerűbb (értsd. nem kritikus) netes arcoknak nagyon bejött. Volt aki azt mondta, hogy az Indiana filmek után, ez Spielberg legjobb munkája. Kíváncsi vagyok Bomarr miképp éli meg ;)

 

Akkor váltsunk témát.

Az Indiana Jones-szal azért nem fel, de nagyon jó feelingje van, bujkálós meg minden. Néha viszont indokolatlanul el van túlozva, ami Spielbergre nem szokott jellemző lenni. Most gondolkoztam, Hogy lehet, hogy Spielbergnek ez az első filmje amiben rossznak állítja be az UFÓ-kat. (Erről nem tehe, hisz ez egy könyv végülis.) Az eddigi filmjeiben, a földönkívüliek mindig jóságos lények voltak. ET, 3 típusu.... Lehet, hogy Steven öregszik, már nem olyan derülátó:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na gondoltam, hogy miután hazaérek leirom, hogy tetszett a War of the Worlds, de mivel baromi késő van és alig birom összeszedni a gondolataimat, igy inkább holnap fejteném ki. Röviden:

BÜNTET! Spielberg nagyon odatette magát! És mostmár teljesen értem, hogy miért kap olyan alacsony osztályzatokat az imdb-n. Abszolut nem azt hozza, amit várna az ember... talán sokan csalodni fognak. Én imádtam. Bővebben holnap (vagyis az már ma lesz :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

War of the Worlds

 

Az elözeteseket, plakátokat elnézegetve az ember, holmi látványos üsd-vágd-ra számitana, de arra minimum, hogy igy vagy ugy, de Tom Cruise megmenti a Földet a pusztulástól...

A WotW azonban sokkal inkább egy katasztrófa filmbe oltott thriller, ami könnyen megfeküdheti annak a gyomrát, aki nem erre készült fel. Illetve egy valamiben igencsak eltér a megszokott katasztrófa film sablonoktól: Mig a műfaj egyik legfontosabb eleme az, hogy több szálon futtatják az eseményt, s miközben láthatjuk, hogy a Fehér Ház lakói, a hadsereg vagy holmi hősök hogyan teszik a dolgokat, addig csak úgy mellékszálként be-bevágják, hogy az egyszerü átlagos lakos, hogy menekül a tűzvész, árviz, földrengés vagy épp a mutáns ganajtúró bogarak elől...

A War of the Worlds-ben azonban csak ez utobbit ismerjük meg: Az átlagos embert aki fut... és jól is teszi, mert E.T. gonosz megfelelői nem aprózzák el. Kicsit megbirizgálják a Föld éghajlatát, szétperzselnek mindent és még pajzs is védi a szerencsétleneket. Mivel végig a kisember szemszögéből látunk mindent, igy nem is kapunk sok választ a "miértekre"... a szereplőkkel együtt mi is a sötétben tapogatozunk. Honnan jöttek? Mit akarnak? Miért csinálják ezt velünk? A válaszokat persze nem érünk rá keresgélni, mert tiplizni kell...

 

Elöszőr is az ILM-s fiúk megveregethetik a vállukat. A látvány kiforrott, fotorealisztikus és mit kerülgessem: leszakad az ember álla, olyan f*szán megvan csinálva. Pedig Spielberg érdekes módon néha még az óriási akciókat is suspense-ben hagyja. A hadsereg és az UFO-k összetüzése nincs premier-plánban a képünkbe tolva mégis érezzük, hogy micsoda óriási csata zajlik...

A családi szál egy kérdéses pontja a filmnek. A széthulló családok, Spielberg állandó témái, mivel ő maga is egy ilyenben nőtt fel. Kicsit aggodtam emiatt, de számomra teljesen rendben volt ez a része is. Ahol kellett ott vicces volt, ahol kellett ott bekomolyitottak... Tom Cruise-nak maximum annyi szégyelnivalója van, hogy a filmbeli kislánya simán lejátszotta a vászonról.

A befejezés, pedig majdnem egy az egyben hozza azt, ami az eredeti H.G Wells könyvben is olvasható. Hogy ez most jót vagy rosszat jelent, azt döntse el ki-ki maga... én birtam :)

Ami a legnagyobb pozitivum, hogy a film tele van feszültséggel és az a két óra olyan hamar elreppen, hogy észre se veszi az ember.

Summa Summárum: ütős mozi! Tipikus mozi-élmény. Két apróság zavart csupán: Elöszőr is mindenhol szinkronosan adják, ami sajna nem túl jó. Föleg a mesélő borzalmas. Másodszor a közönség: végig zörgetik a zacskójukat, a mellettem lévő végig-kommentálta az egészet... de talán még mindig jobban jártam, mert a haverom mondta a vetités után, hogy egyszercsak azt érezte, hogy egy nagy köpés csattan a karján. Asszem a következő nézéssel megvárom a DVD kiadást :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rengeteg mindenben hasonlít az írásunk.

A bemutatás nekem nagyon tetszik, végre nincs okoskodó Usa elnök meg hasonlók. Amikor elnököt hoznak az már nekem mindig hiteltelen, annak csak akkor lenne értéke ha valóban az elnök lenne, vagy legalább a neve elhangzana. Ettől hálistennek megkíméltek most.

 

Tényleg katasztrófa thriller. Ez nagyon találó.

Ez, hogy a néző együtt gondolkodik a szereplőkkel ez is nagyon király. Honnan jöttek stb. De nekem ezek a mesedélutánok nem tetszenek, hogy megbeszélik én ezt láttam, meg azt. Meg mikor Cruise hazaér az első sokktól, nem az az első, hogy menekülni, hozd a kabátok, hanem egy negyed órát mosakszik. Azt sem értem, miért kell a kislány elől mindent titkolni. Ez megint valami buta amcsi hiedelem, hogy ne lásson semmit durvát a a kislány.

 

Abban is egyetértünk, hogy a kislány lejátszotta Cruise-t.

Családi jelenetek csak a lelkizésnél nincsenek rendben a többi oké.

Nem tetszett még az, hogy a Robbie meg akarta menteni a világot, szerintem egy olyan korú kölyök van a leginkább beszarva.

 

Az még nem tetszett, hogy elpuffogtattak egy rakás klisét. Spielbergre nem volt ez jellemző. Pl a híd alatt mikor lőnek egy "Szeretlek. Szeretlek."

Ennél jobban már csak azt utálom, hogy a csörgő telefonnak mondja, hogy: "Vedd már fel!"

 

Csatát nem látjuk premier plánba, nekem nem az jött le micsoda harc, hanem az, hogy ezek milyen simán lesöprik a világ legerősebb haderejét.

Mint ha fabábok lennének egy lövés azt kész.

 

Én nem szeretem, ha nem magyaráz meg mindent egy film. Azt szeretem, amikor a felirat alatt ülök, nincs kérdésem csak azt mondom, ez nagyon jó volt. Most maradt egy rakás, a Különvéleményben meg semmi nem maradt, ott mindenre választ kaptam.

Azt sem értettem pontosan, most mitől haltak meg. Ha így van a könyvben akkor OK. El kéne olvasnom, hátha az mindenre válaszol, de sajna nincs meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nekem ezek a mesedélutánok nem tetszenek, hogy megbeszélik én ezt láttam, meg azt. Meg mikor Cruise hazaér az első sokktól, nem az az első, hogy menekülni, hozd a kabátok, hanem egy negyed órát mosakszik. Azt sem értem, miért kell a kislány elől mindent titkolni. Ez megint valami buta amcsi hiedelem, hogy ne lásson semmit durvát a a kislány.

 

Nekem ezek pont tetszettek. Jó, hogy megbeszélik egymással, hogy ki mit látott, egy ilyen kocsileállás és villámlás után én is kérdezősködnék. És az is tetszett, hogy Cruise miután hazatér még kell egy kis idő, amig magához tér a sokkból. Végre hazatér, megprobálja feldolgozni magában mi történt, aztán bekattan: pucolni kell! Egyáltalán nem baj, ha a szereplők nem mindig a leglogikusabb lépést teszik meg elöszőr. Az ember általában már csak ilyen... föleg sokk helyzetben. (a kislány arcát pedig én is eltakartam volna... nekem van egy kicsivel fiatalabb unokaöcsém és hihetetlen, hogy miktől meg tudnak rémülni... ha nem muszáj hát ne lássa, ahogy anyu házba darabokra van törve)

 

Nem tetszett még az, hogy a Robbie meg akarta menteni a világot, szerintem egy olyan korú kölyök van a leginkább beszarva.

 

A kissrác is valszeg csak addig akarta megmenteni a világot, amig meg nem látta mi folyik igazából... aztán huzott Bostonba anyuhoz.

 

 

Pl a híd alatt mikor lőnek egy "Szeretlek. Szeretlek."

Ennél jobban már csak azt utálom, hogy a csörgő telefonnak mondja, hogy: "Vedd már fel!"

 

Erre nem is emlékszem :)

 

Én nem szeretem, ha nem magyaráz meg mindent egy film. Azt szeretem,  amikor a felirat alatt ülök, nincs kérdésem csak azt mondom, ez nagyon jó volt. Most maradt egy rakás, a Különvéleményben meg semmi nem maradt, ott mindenre választ kaptam.

 

A film koncepciója szerint az inváziót a kisember látószögéből nézhettük végig. Szerintem nagyon is helyén volt, hogy nem kaptunk minden kérdésre választ...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.