Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Remélem, Palpatine azért keveset fog szerepelni, ezzel is jelezve, hogy az egyszerű halandók számára teljesen elérhetetlenné vált (nem haverkodik szenátorokkal, nem szervez állófogadásokat stb.). Inkább legtöbbször maradjon meg az utalás szintjén: "az uralkodó". Imádtam. :)

 

Szerintem se kellene Palpatinenak gyakran szerepelni. Ha szerepel, akkor is inkább hologram formájában jelenjen meg. Vader volt inkább a "Birodalom arca", a kifutófiú. Neki kéne többet szerepelnie, de azért azt is csak mértékkel. Az ő belső megpróbáltatásai szerintem különösen érdekes szállal kecsegtethet. Mit gondol Sidious átveréséről Padmé halálával kapcsolatban? stb. Ezt a kérdést már a Sötét Nagyúr c. könyv is feszegette, de azért jó lenne a képernyőn is látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EPIV-VI között. Ez megvolt? :) Én most itt a sorozat tekintetében mondtam, hogy nem érdekes karakter.

De épp arra próbáltam célozni, hogy ha az ep4 és 6 között képes volt még egy ilyen faék egyszerűségű karakter is fejlődni, akkor miért ne tudna ugyanez a karakter az ep3 és 4 között valami izgalmasat prezentálni. Elég nagy marhaság lenne, ha Han élete első harminc egynéhány évében ugyanolyan jellem lenne, majd pont, amikor már alig változik az ember, ő három év alatt teljesen átformálódott. Azért ez az elképzelés elég gáz. Könnyedén lehetne olyan ifjú Hant csinálni, aki köszönő viszonyban sincs az ep4-es karakterrel (engedelmes ifjú TIE pilóta, esetleg egy családi űrfuvarozási vállalat aranyifjú örököse, vagy mezei földműves a Dantooine-on :D). Ahogy Boba Fettnek, vagy éppen Darth Maulnak, úgy Han Solonak is simán lehetne valami érdekeset, mélységekbe menőt kreálni, és erre a Rebels tökéletes felület lenne. És szerintem nem is fogják, hiszen Fetthez hasonló népszerűségnek örvend, úgyhogy már csak marketing célokból is be fogják hozni a sztoriba. Darth Maul hihetetlen feltámasztása után már bármi lehetséges, bár egy ifjú Hant könnyebb bemesélni, mint egy halottat. :)

 

Akikre szerintem bizton számíthatunk:

- Darth Sidious, az Uralkodó, még jó, és remélem ugyanakkora szerepe lesz, mint a TCW-ben. Neki most sok dolga lesz, egyrészt megerősítenie a hatalmát, másrészt, még fenn kell tartania egy darabig a "jóságos Palpatine" álarcot. Hülyeség lenne háttérbe szorítani, hiszen az ep3 és 4 közötti időben még fontosabb szereplő, mint az ep1 és 3 közötti korszakban.

- Darth Vader, adja magát, Anakinnak át kell változnia az ep4-es Darth Vaderré, le kell vadásznia a menekülő Jediket, és el kell mélyülnie a Sith tudományokban.

- Bail Organa, szintén egyértelmű, neki sok jelenése kell legyen a Birodalmi Szenátusban, és közben aknamunkát kell végeznie, megalapítania a Lázadók Szövetségét.

- Mon Mothma, ugyanaz, mint Bail, csak többet kell szerepelnie, mint a TCW-ben. Én remélem, hogy ő lesz ennek a sorozatnak a Padméja.

- Leia Organa (Skywalker :)), attól függ, mennyivel járunk majd az ep3 után, ep4 előtt, de korától függően cameora vagy kisebb szerepre tuti feltűnik.

- Ben Kenobi, szintén kisebb szerepre, de kizártnak tartom, hogy nem lesz egy-két Tatooine-i jelenés. Jó is lenne, mert az ep3-as Obi-Wanról még mindig nehezen képzelem el, hogy nyugton maradt a hátsóján. A Tatooine-t ne hagyja el, de ott egy-két kalandba azért belekeveredhet, ami segíti előhozni belőle az öreg Bent.

- Larsék, cameo szerep, ha Ben kap szerepet, szinte biztos a jelenésük.

- Luke, Leiahoz hasonlóan kortól függően cameo vagy kisebb szerep. Azért Luke felnövése sem lehetett teljesen eseménymentes, ráadásul így lehetőség lenne Biggs szerepeltetésére is, hogy kis extrát kapjon a halála.

- Han, már írtam, miért vagyok biztos a szerepeltetésében. Elég nagy esélyt látok rá, hogy látni fogjuk vagy itt, vagy a spin-off filmben a Falcon megszerzését és/vagy Chewie-vel való megismerkedését.

- Chewie, beleerőszakolták az ep3-ba, a TCW-be, na majd pont abból a sorozatból marad ki, amiben már lenne is helye. :)

- Tarkin, na, tőle nagyon sokat várok, ennek az érának ő lehetne a Dooku grófja (Vader pedig a Grievoussa, csak kevesebb futással :D).

- Jabba, szintén egy olyan szereplő, akit remekül ki lehetne használni a sorozatban, csak adjanak neki új dizájnt, mert nagyon nevetségesen festett a TCW-ben.

- Rotta, igen, ha már létezik, remélem foglalkoznak kicsit vele.

- Darth Maul, mivel a történetét le kéne zárni, ha már nem nyírták ki. Bár nem sok keresnivalója lenne ebben az érában, de él, és ezen változtatni kell a kettős szabály miatt.

- Boba Fett, adja magát, ő lehet az éra Cad Bane-je.

- Asajj Ventress, egy-két részre szerintem még visszatér, de aztán Vader kinyírja.

- Ahsoka Tano, nagyon nagy elvárások, a sorozat fő sztorivonala lehetne Ahsoka és Vader macska-egér játéka. Természetesen a lány halálával befejezve.

- Cad Bane, egy rész erejéig szerintem ő is megjelenik, aztán Boba kinyírhatja. :D

- Hondo Ohnaka, TCW sztár, kizárt, hogy kihagyják.

- Talzin anyu, szintén lezáratlan szál, és Darth Sidiousnak már foglalkoznia kéne vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Asajj Ventress, egy-két részre szerintem még visszatér, de aztán Vader kinyírja.

- Ahsoka Tano, nagyon nagy elvárások, a sorozat fő sztorivonala lehetne Ahsoka és Vader macska-egér játéka. Természetesen a lány halálával befejezve.

- Talzin anyu, szintén lezáratlan szál, és Darth Sidiousnak már foglalkoznia kéne vele.

 

Nekem úgy tűnt, hogy Ventress már egyáltalán nem kíváncsi erre a Sith-Jedi háborúskodásra, hanem a saját útját járja. Fejvadászként meg épphogy a Birodalom hasznára válna, de nem hiszem, hogy ő sok vizet zavarna.

Ahsoka halála egy olyan dolog, amire mindenki számít és szerintem épp ezért nem fog bekövetkezni. Okosabb ő annál, minthogy egyenesen Vader karjaiba rohanna, igaz természete nem ezt diktálja, dehát arra sem számított senki, hogy elhagyja a Jedi Rendet. Najó én igen, de most nem ez a lényeg. Eleve fénykardja sincs, amivel vívhatna, az Ilum pedig valószínűleg a Birodalom által egyik legjobban figyelt bolygó, pont a Jedi túlélők miatt.

Egy Talzin vs. Palpatine párbajt szívesen látnék. Már lelki szemeimmel látom, ahogy Palpi Erővillámai összecsapnak Talzin zöld mágiasugarával. Tiszta Harry Potter. :D

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt!

Tetszenek az elképzeléseid, én is hasonlókat remélek. A lista vége fele mondjuk már vannak, amiket másképp gondolok, de nem annyira fontos. ;)

 

Han Solo szerepeltetése szerintem is kihagyhatatlan. Én sem annyira kedvelem a karaktert, de azért fontos láncszem. Ez nem azt jelenti, hogy főszereplővé kell előlépni, de miért ne tűnhetne fel itt-ott? Engem pl. érdekelne hogyan került hozzá a Falcon (ok, Lando-tól, de mégis), vagy hogyan fújta össze a szél Chewie-val. Ha már Lando szóba került, róla is megtudhatnánk egy s mást. Bizonyos részekben feltűnnének és elhintenének róluk néhány érdekes infot. Szerintem jól működne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnt, hogy Ventress már egyáltalán nem kíváncsi erre a Sith-Jedi háborúskodásra, hanem a saját útját járja. Fejvadászként meg épphogy a Birodalom hasznára válna, de nem hiszem, hogy ő sok vizet zavarna.

Asajj Erőhasználó, ráadásul már elég erős ahhoz, hogy Sidious veszélyesnek ítélte. Szóval potenciális ellenfele Sidiousnak és Vadernek. Ráadásul ismeri az igazi kilétüket, és Vader még utálja is. Ha Asajj nem is keresi velük a konfliktust, ismert személy, háborús bűnös, stb. A Birodalomban aligha élhetne meg ilyen háttérrel, amint feltűnik egy birodalmi érdekeltségű területen, hogy munkát vállal, Vader ott terem és kinyírja. Asajj egyszerűen nem élhet túl sokáig a Birodalomban.

 

Ahsoka halála egy olyan dolog, amire mindenki számít és szerintem épp ezért nem fog bekövetkezni. Okosabb ő annál, minthogy egyenesen Vader karjaiba rohanna, igaz természete nem ezt diktálja, dehát arra sem számított senki, hogy elhagyja a Jedi Rendet. Najó én igen, de most nem ez a lényeg. Eleve fénykardja sincs, amivel vívhatna, az Ilum pedig valószínűleg a Birodalom által egyik legjobban figyelt bolygó, pont a Jedi túlélők miatt.

Luke is elhagyta a fénykardját az ep5-ben, az ep6-ra mégis tudott magának csinálni egyet, és sejtésem szerint sosem járt az Ilumon. ;) Fénykardot nem csak az ottani kristályok felhasználásával lehet gyártani (hiszen valahonnan a Sith is szerez magának kristályokat). Szóval ez nem akadály.

A halála pedig attól még simán bekövetkezhet, hogy mindenki ezzel számol. Én is számítottam a Rend elhagyására, mert két lehetőség állt csak Ahsoka előtt: a halál és a Rend elhagyása. Az utóbbi lapot kijátszották, tehát már csak egy út maradt a sorsával kapcsolatban. Több opció nincsen.

 

Han Solo szerepeltetése szerintem is kihagyhatatlan. Én sem annyira kedvelem a karaktert, de azért fontos láncszem. Ez nem azt jelenti, hogy főszereplővé kell előlépni, de miért ne tűnhetne fel itt-ott? Engem pl. érdekelne hogyan került hozzá a Falcon (ok, Lando-tól, de mégis), vagy hogyan fújta össze a szél Chewie-val. Ha már Lando szóba került, róla is megtudhatnánk egy s mást. Bizonyos részekben feltűnnének és elhintenének róluk néhány érdekes infot. Szerintem jól működne.

Tényleg, Lando, na, szerintem ő is fel fog tűnni. Hiába na, ezek a Star Wars szereplői, méghozzá kiemelt szereplői, fontos a szerepeltetésük, pláne, ha a Rebels is be akarja tölteni azt a funkcit, amit a TCW: kiegészítésül szolgál a filmekhez, ehhez viszont szükség van a filmbeli szereplőkre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke is elhagyta a fénykardját az ep5-ben, az ep6-ra mégis tudott magának csinálni egyet, és sejtésem szerint sosem járt az Ilumon. ;) Fénykardot nem csak az ottani kristályok felhasználásával lehet gyártani (hiszen valahonnan a Sith is szerez magának kristályokat). Szóval ez nem akadály.

 

EU-s tudásom szerint Luke visszament Ben kunyhójába a Tatooinera és ott talált feljegyzéseket a fénykard elkészítéséről, a Sith-ek meg főként mesterségesen előállított kristályt használnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asajj Erőhasználó, ráadásul már elég erős ahhoz, hogy Sidious veszélyesnek ítélte. Szóval potenciális ellenfele Sidiousnak és Vadernek. Ráadásul ismeri az igazi kilétüket, és Vader még utálja is. Ha Asajj nem is keresi velük a konfliktust, ismert személy, háborús bűnös, stb. A Birodalomban aligha élhetne meg ilyen háttérrel, amint feltűnik egy birodalmi érdekeltségű területen, hogy munkát vállal, Vader ott terem és kinyírja. Asajj egyszerűen nem élhet túl sokáig a Birodalomban.

Szerintem Ventress nem tudott a Palpi-Sidious egységről. Korábban már beszéltük, hogy nem lett volna igazán értelme felfedni előtte a titkot. Azt se feltétlen tudja, hogy Anakin Vader. Viszont a szitu hasonló, mint Ahsoka-nál. A sithek biztosan ismerik Ventress-t. Mondjuk a CIS-ről tudhat ügyes-bajos dolgokat, de az ekkor már irreleváns.

Ettől függetlenül egyetértek, hogyha a túlélő jediket lemészárolják, akkor miért maradna ki a pakliból az a néhány egyéb Erőhasználó? Ventress és Ahsoka is simán célpont lehet.

 

Szerintem baromi erőltetett lenne csak azért szerepeltetni pár karakter, csak mert "muszáj"... a TCW-sek viszont jöhetnek.

Ez igaz. A TCW-ben pl. Chewie szerintem ilyen volt. De mondjuk Tarkin-ról szerintem senkinek nem az jutott az eszébe, hogy betették, mert "muszáj". A lényeg az, hogy egy Han-nak, Lando-nak, stb. igazi szerepe legyen, de olyan, ami illik az adott sztoriba és a karakter profiljába is. Ha bmelyik nem stimmel, akkor izzadságszagú erőlködésnek fog tűnni a szerepeltetésük.

De amúgy ez a TCW szereplőire is igaz. Egy Hondo vagy Maul is feltűnhet kínosan "muszájból", ami kellemetlen lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem baromi erőltetett lenne csak azért szerepeltetni pár karakter, csak mert "muszáj"... a TCW-sek viszont jöhetnek.

 

A túl sok karakter szerepeltetése szerintem se jó ötlet. Inkább újabb szereplőkre kéne fókuszálni. A lázadók kezdetben lehetnének egy szedett-vetett csapat is és csak szép lassan épülne fel a Szövetség, de ezt már mondták előttem is. Emlékszem, Filoni egyszer mondta még a TCW Onderonos szálában, hogy az ottani lázadók is a Lázadó Szövetség első magvai közé tartoznak. Akár kezdésnek újra elő lehetne szedni Saw Gererrát, Lux Bonterit és a többieket, aztán idő közben egy-két tag elhullana a harcmezőn. Bail Organa lehetne a kapcsolatuk a Birodalmi Szenátussal és akár még Ahsoka, sőt Ventress is csatlakozhatna hozzájuk. Persze egy idő után nekik valahogy mindenképp ki kell esniük a játszmából.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon évadonként itt is 22 rész, részenként 21-22 perces epizódokkal? :hmm:

 

Vagy legyen egy epizód tartalmasabb, 40 perc körüli? :hmm:

Én jobban örülnék pl. egy 16x40-es vagy 18x30-as leosztásnak, mint egy 22x20-as vagy 20x22-es verziónak.

A TCW sokszor szenvedett attól, hogy nem tudott mélyebb tartalmat bemutatni, mert szorította az idő. Ez a folyamatos komolyodással és nagyobb ívű sztorik szaporodásával egyre szembetűnőbb volt. Az se volt túl jó, hogy egy-egy fontosabb szálnak 3-4 részt is kellett kapnia, de még így is szorított az idő. Egyszerűen olyan korlát volt ez, amivel jól megszívatták magukat, de nem volt mit tenni.

Most egy új sorozatnál akár már a kezdetektől figyelhetnek erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem csak attól függ, mit akarnak, hanem attól is, hogy mik a lehetőségek. Pl. a Tron animációs sorozat epizódjai 31 percesek, így lehet ennyit számolni a Rebelsre is. Szerintem annyi pont elég lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, még a TCW-vel kapcsolatban, de Filoni egyszer azt mondta, hogy hacsak nem Lucas adja parancsba, akkor soha nem fog hozzányúlni Han Ep4 előtti életéhez, mert szerinte úgy tökéletes a belépője, ahogy van. Szóval szerintem ne számítsatok rá, hogy ebben a sorozatban fel fog tűnni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jobban örülnék pl. egy 16x40-es vagy 18x30-as leosztásnak, mint egy 22x20-as vagy 20x22-es verziónak.

A TCW sokszor szenvedett attól, hogy nem tudott mélyebb tartalmat bemutatni, mert szorította az idő. Ez a folyamatos komolyodással és nagyobb ívű sztorik szaporodásával egyre szembetűnőbb volt. Az se volt túl jó, hogy egy-egy fontosabb szálnak 3-4 részt is kellett kapnia, de még így is szorított az idő. Egyszerűen olyan korlát volt ez, amivel jól megszívatták magukat, de nem volt mit tenni.

Most egy új sorozatnál akár már a kezdetektől figyelhetnek erre.

Hasonló formátumra tippelek, mint a TCW-ben látott. Ha azzal számolunk, amit korábban nyilatkoztak, hogy nagyjából 1 év egy komplett évad (22x22 perc) leanimálása, nem sok másra tudok következtetni. Az lényegtelen, hogy 11x44-es, vagy 22x22-es formában kapjuk meg, a játékidő ugyanannyi marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló formátumra tippelek, mint a TCW-ben látott. Ha azzal számolunk, amit korábban nyilatkoztak, hogy nagyjából 1 év egy komplett évad (22x22 perc) leanimálása, nem sok másra tudok következtetni. Az lényegtelen, hogy 11x44-es, vagy 22x22-es formában kapjuk meg, a játékidő ugyanannyi marad.

Igen, de engem pontosan a formátum érdekel inkább, kevésbé a játékidő. ;)

 

Nyilván ha az embernek megvan az adott évad összes része, akkor nem fontos ez, mert úgy nézi, ahogy akarja. Anno nekiültem és ledaráltam egy-egy évadot naponta. Nem izgatott hol vannak a részek végei, mert úgyis jött a következő. Jó, ez így nem igaz, mert nem örültem a sűrű szüneteknek, amikor is kiestem egy kicsit a sztoriból. Pláne akkor volt ez gond, amikor egy szálat folytattak és jött 20 percenként az 1-2 perces visszatekintés és hasonlók.

De "élőben" elég problémás várni egy hetet, hogy egy nyúlfarknyi részlettel közelebb kerülj a végkifejlethez. A TCW utolsó évadjánál is mire már elfogyott a popcorn, nem lélegeztem és tátva volt a szám, vége lett az epizódnak és egy hét alatt eléggé kijöttem a hangulatból. :) Időm meg nem volt arra, hogy az aktuális rész előtt újranézzem az előzményeket.

 

Annyi a lényeg, hogy szerintem kevésbé jelent kihívást a készítőknek ~30 percre tervezni, mint ~20-ra. Sokkal szebb íveket lehet így húzni. A többszálas sztoriknál is egészségesebb a dupla-epizód, mint a tripla. És persze a nézőket is jobban kielégíti ez a modell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon évadonként itt is 22 rész, részenként 21-22 perces epizódokkal? :hmm:

 

Vagy legyen egy epizód tartalmasabb, 40 perc körüli? :hmm:

Ez nem csak attól függ, mit akarnak, hanem attól is, hogy mik a lehetőségek. Pl. a Tron animációs sorozat epizódjai 31 percesek, így lehet ennyit számolni a Rebelsre is. Szerintem annyi pont elég lenne. :)

Annyi a lényeg, hogy szerintem kevésbé jelent kihívást a készítőknek ~30 percre tervezni, mint ~20-ra. Sokkal szebb íveket lehet így húzni. A többszálas sztoriknál is egészségesebb a dupla-epizód, mint a tripla. És persze a nézőket is jobban kielégíti ez a modell.

Teljesen felesleges a ~20-22 perces részektől eltérő formátumban reménykedni. Az passzol a műsor struktúrába, erre az időegységre épülnek a csatornák. Ilyen szempontból ez is "csak egy" sorozat lesz, ennek is alkalmazkodnia kell ehhez. A nyitó rész is azért lehet ~50 perces, mert duplaként pont belefér majd a programba, csak egy blokkot kell majd módosítani miatta a premierkor. Nem véletlenül voltak a TCW részek is ilyen időtartamúak, ezért voltak a dupla vagy tripla részek. Nem lehetett egy sztorit 30 vagy 15 percesre írni.

A Tron Uprising sem 30 perces volt, hanem ez a ~20-22, ahogy pl. a szintén a Disney XD-n futott The Avengers: Earth's Mightiest Heroes is, vagy akármelyik másik műsor.

Az imdb-n a 30 perc azt jelenti, hogy reklámokkal együtt annyi, így jön ki a két rész per óra. A ~40-44 perces élőszereplős sorozatokat is pont ezért írják az 60percesnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzátok hasonlóan engem is felvillanyozott a hír a Rebels-szel kapcsolatban. Mivel hatalmas időintervallumról van szó, óriási lehetőségek és sok-sok évad rejlik benne, remélem, sikerül ezt minőségileg meg is valósítani.

 

Nem gondolom, hogy Han, Leia, Luke, vagy Lando érdemleges szerepet kapna, inkább úgy képzelem el őket, hogy 1-1 rész erejéig feltűnnek, hogy azért mégis képben legyünk, hol is tartunk úgy évszám szerint, pl.:

- ifjú Luke, Biggs, meg a többi anchorheadi naplopó versenyrepülést szervez a Koldus-kanyonban, megalapozva későbbi hírnevüket és repülési képességeiket

- ifjú Leia és fájdalmas próbálkozásai, hogy kitörjön a szép és illedelmes hercegkisasszony skatulyából, majd ráeszmél, mit is csinál az apja valójában

- Han és Lando belecsöppenése a csempészvilágba (hisz ők egy bő 10-essel az ikrek felett járnak, az ő sztorijuk már elkezdődött).

 

De bármi történjék is, ha mondanak valami szupertitkos dolgot a Celebrationön, arról tuti beszámolok, sikerült ugyanis jegyet szereznem. :) Majd tudósítok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De bármi történjék is, ha mondanak valami szupertitkos dolgot a Celebrationön, arról tuti beszámolok, sikerült ugyanis jegyet szereznem. :) Majd tudósítok. :)

Köszi, ez jól hangzik. :)

 

Egyébként jó látni, hogy már zajlanak az 1. évad munkálatai. Kíváncsi vagyok a Celebration-ös előzetesre, az alapján már lesz némi viszonyítási alapunk, nagyjából mire számítsunk a látványt tekintve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.