Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Szerintem sem filler-mentes a sorozat, de ez nem negatívum. Épp a legutóbbi újranézésnél állapítottam meg, hogy még a töltelék részek sem érdektelenek.

 

Egyébként kaptunk egy összefoglaló videót az 1-3. évadról:

 

http://www.youtube.com/watch?v=lOSt_GdaS0s

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- Fighter Flight - nem csak a TIE vadász, de Mr. Sumar is itt mutatkozik be, és mindkettő fontos szerepet játszott később.

Hát Sumar bácsi aztán tényleg olyan fontos szereplő volt, hogyha az episode guide-ban nem olvasom, hogy korábban már szerepelt, akkor soha a büdös életben nem esett volna le, hogy "ismerős arc". A TIE fighter fontosságáról meg annyit, hogy egy kb. 1-1,5 perces jelentettel meg lehetett volna oldani, hogy szerezzenek egyet. Egy "12 egy tucat" vadászt szerezni azért mégsem olyan horderejű, mint a Phoenix Home, vagy az Atallon megszerzése. Biztos vagyok benne, hogy a Fighter Flight epizódba történtek nélkül is megoldották volna a beszivárgást, anélkül, hogy megéreztük volna az epizód hiányát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Sumar bácsi aztán tényleg olyan fontos szereplő volt, hogyha az episode guide-ban nem olvasom, hogy korábban már szerepelt, akkor soha a büdös életben nem esett volna le, hogy "ismerős arc".

Ez csak azt jelenti, hogy te feledékeny vagy, nem azt, hogy Sumar szerepe érdektelen. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak kettőben, a Fighter Flight-ban és az An Inside Manben. Úgy volt, hogy a The Siege of Lothalban is feltűnik, de a készítés korai szakaszában végül kivették. Ennek ellenére az An Inside Manben a fontossága elvitathatatlan. Nélküle nem jutnak be hőseink a gyárba, része annak, hogy bemutassák a lothal-i lázadó sejtet, és része annak is, hogy megmutassák Thrawn kegyetlen oldalát. Tudom, sokan azt hiszik, hogy ez filer elem, de észre kéne venni, hogy a Rebels karakterekre építő sorozat. Vagyis ami a karaktereket szolgálja, az nem filler (külön tetszetős számomra, hogy bár két rész alatt a neje egy büdös szót nem szól, a készítők még így sem feledkeztek meg róla).

Amúgy a Fighter Flight éppen ezért más szempontból is fontos: ez alapozta meg Ezra és Zeb testvéries viszonyát, párosuk számára ez sorsfordító pillanat. Szintén nem lebecsülendő. És amúgy a filler kifejezés nem egy minőségi mérőszám, hanem egy epizód típus. Olyan epizód, ami kilép a fősodor medréből, nincs semmiféle hatása a későbbi történésekre. Attól, hogy valami filler, még lehet kiváló (akár lehet jobb is, mint egy fősodorbeli epizód), és a Fighter Flight a jobb filler részek közül való (aki sz*r fillert akar látni, az nézze meg a Stargate SG-1 200 című epizódját, tankönyvi anyag).

Persze lehet jönni a másképpen is meglehetett volna oldalni, de ez megint a jó öreg idióta "ha másképp írták volna meg, más lenne a történet" szöveg. Hát ja, ha az ep4 elé ep1-et írtak volna ki, ma más lenne a Star Wars, mert másképp írták volna meg. Penge logika a javából...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...Dzséjt nagyrészt egyetértek, de az azért érdekes, hogy miután kifejted, hogy a Fighter Flight-nak a TIE vadász megszerzésén (ami egyébként azért fontos Nabo, mert ezen a ponton még messze nem tartanak ott a lázadóink, hogy minden nap el tudnak kötni egy-egy birodalmi hajót) és Sumar megjelenésén kívül két főszereplő viszonyát tartósan megváltoztatta/megalapozta, tehát komoly hatással van a főtörténet szál folyására, azért fillernek azaz a fötörténet folyására irrelevánsnak nevezed. ;)

 

Ami pedig azokat a Bence által említett epizódokat illetti, amelyeket mások még nem cáfoltak:

Bloodsisters: Ne tessék összekeverni az expozíciót, a fillerel. Történet mondás, és karakter-építés szempontjából rém gyenge epizód volt, de nagyon is releváns.

The Call: akkor ajánlom nézd meg újra a 4. évad trailerét, főleg Ezra jeleneteire figyelve. Vagy ne. ;)

Iron Squadron: Ha elolvastad, amit írtam, én is pont ezt az egyet említettem, mint fillert. Matt-et és bandáját illetően is egyetértek.

Wyncattu Job: Épp csak az évad első felének az egyik fő szubplotját oldotta meg (proton-torpedók, amiket legalább három epizódban említettek, hogy híján vannak), de valóban semmi köze a történet alakulásához... :roll:

Warhead: Az utolsó jelenet, ami révén Thrawn néhány bolygóra szűkítette a lázadó bázis lehetséges helyszíneinek listáját, szükségessé téve, hogy Ezra és Kallus behatoljon az irodájába, és ezt követően elég galibát okozzanak, hogy Thrawn átlásson Kallus álcáján...

Double Agent Droid: Mérget vehetsz rá, hogy azok a kódok még sorra fognak kerülni ebben az évadban.

Ami pedig AP-5 éneklését illetti: akkor ezek szerint A Jedi Visszatér Jabba-szubplotja is filler? Mert abban is volt egy muzikális rész.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...Dzséjt nagyrészt egyetértek, de az azért érdekes, hogy miután kifejted, hogy a Fighter Flight-nak a TIE vadász megszerzésén (ami egyébként azért fontos Nabo, mert ezen a ponton még messze nem tartanak ott a lázadóink, hogy minden nap el tudnak kötni egy-egy birodalmi hajót) és Sumar megjelenésén kívül két főszereplő viszonyát tartósan megváltoztatta/megalapozta, tehát komoly hatással van a főtörténet szál folyására, azért fillernek azaz a fötörténet folyására irrelevánsnak nevezed. ;)

Jujj, azt durván elírtam, nem a Fighter Flightot akartam példának hozni, hanem a The Last Battle-t. Ehh... Addig kardoskodtam amellett, hogy nem filler, hogy megragadt a fejemben... Vagy csak nem kéne hírírás mellett fórumozni is... :facepalm: Tehát a mondat helyesen:

Attól, hogy valami filler, még lehet kiváló (akár lehet jobb is, mint egy fősodorbeli epizód), és például a The Last Battle a jobb filler részek közül való (aki sz*r fillert akar látni, az nézze meg a Stargate SG-1 200 című epizódját, tankönyvi anyag).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem már holnap felkerül az új rész! A harmadik évadnál mindig előbb jöttek, hála az online lehetőségnek.

 

Az évadtól nagyon sokat várok. Izgalmas lesz látni ahogy belefolyunk a Rogue One-ba, és ahogy arra haladunk úgy fognak hőseink is eltűnni. Ki-ki a maga útján. Számomra három hatalmas nagy kérdőjel van a sorsokat illetően: Ezra-Kanan-Thrawn. Velük vajon mi lesz? Mert hogy el kell tűnniük a képből az biztos.

 

Azt már tudjuk, hogy Hera és Chopper ott lesznek a Scarifi csatában, viszont a többiek... Filoninak ez lesz a mestervizsgája a szememben. Itt tudták meddig tart a sorozat, hova kell kapcsolódni közvetlen. Meglátjuk hogy birkózik meg a feladattal. Bízom benne. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem már holnap felkerül az új rész! A harmadik évadnál mindig előbb jöttek, hála az online lehetőségnek.

 

Az évadtól nagyon sokat várok. Izgalmas lesz látni ahogy belefolyunk a Rogue One-ba, és ahogy arra haladunk úgy fognak hőseink is eltűnni. Ki-ki a maga útján. Számomra három hatalmas nagy kérdőjel van a sorsokat illetően: Ezra-Kanan-Thrawn. Velük vajon mi lesz? Mert hogy el kell tűnniük a képből az biztos.

 

Azt már tudjuk, hogy Hera és Chopper ott lesznek a Scarifi csatában, viszont a többiek... Filoninak ez lesz a mestervizsgája a szememben. Itt tudták meddig tart a sorozat, hova kell kapcsolódni közvetlen. Meglátjuk hogy birkózik meg a feladattal. Bízom benne. :D

Jó lenne. :D

 

De én úgy tudom, hogy hétfőn kb. egész nap - nem szószerint :) - adni fogják az amcsik, így akár már hétfő dél körül felkerülhet a premier.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra is nagyon kíváncsi leszek, hogy a Rogue One-ból vajon kiket fognak beemelni a Rebels-be. Emellett nyilván a Kanan-Ezra duó sorsa a leginkább érdekes kérdés. Hera és Chopper rendben van, Sabine és Zeb esetében könnyen lehet találni megannyi indokot, hogy miért nem kerülnek fókuszba később. A jedik esetében ez necces. Kanannál több, mint valószínű, hogy végleg búcsút veszünk tőle, Ezra a legnagyobb kérdőjel. Itt okosnak kell lenniük a készítőknek. Ezen kívül én még Ahsoka kapcsán várnék valamit, majd meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb! Láttad a negyedik évad előzetesét? Abban említenek olyasvalakit akire gondolsz. ;)

Nem. Őszintén szólva nem is tudom megnézzem-e. Mindig is hadilábon álltam az előzetesekkel, többször jártam pórul vele, mint fordítva. Legtöbbször utólag nézek bele az előzetesekbe és úgy nálam jobban működnek, szóval valami baj biztos van velem. :) Az Ep.8 esetében végül engedtem a csábításnak, de nem mondanám, hogy megérte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sabine tervezte meg azokat a fegyvereket, amiket a Birodalom később elkezdett használni Mandalore -on. Ezt mondja Sabine ebben a jelenetben.

Én is várom már nagyon, holnap remélhetőleg nagy nap lesz: lehet, hogy már dél körül felkerül az epizód, illetve ha minden jól megy, holnap megjönnek az SW könyvek. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon várom már az új/uccsó évadot!

A guide képeket szállítom idén is, az elsővel várjatok kérlek szerdáig. Egyelőre nincs, de adddigra biztos lesz, csak én nem leszek, max wifivel tabról.

3 napos tanfolyamra megyek, de szerda este hazajövök és megcsinálom!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

VAN EGY JÓ HÍREM MINDENKINEK!!

 

ki is jött a 4.évad "Mandalore Hősei" 720p Party 1 és 2 :P

Van HDTV x264 és WEB x264

 

És itt van a 2. JÓ HÍREM is..... van FELIRAT IS :D

 

 

 

 

 

ui: Szívesen mindenkinek!

A feliratot a Sorozat fordító-hoz teszem hamarosan..... ha be nem előznek ;)

Szerkesztve: - TheMilkyWay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.