Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

El kell tűnniük. Én szeretném, ha Filoni végre lenne olyan tökös, hogy képes meglépni a kedvenc karaktereinek a halálát. Egyelőre úgy látszik, hogy Ahsoka is teljesen feleslegesen lett életben hagyva. Az egy remek befejezés lett volna, ha Vader végez vele.

 

Egyébként,

 

Spoiler

Kanan lehet hogy már a következő, vagy az azt követő részben meghal... ha igazak a legújabb szinopszisok

 

Lehet tudni, hogy a legutóbb bemásolt epizódleírások honnan származnak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt tudjuk, hogy Hera, Chopper és a Ghost túléli az OT -t. A Phantom kérdéses hogy hol van, gyanúsan nem láttuk azt a RO -ban. Sabine is túléli a 4. évadot - egyrészt amit Dzséjt írt feljebb, és ... ennyi :D 

Zeb sorsa kérdéses, visszamehet a népéhez, de meg is halhat.

Rex -nek gyanúsan ismerős ruhája lesz az évad végefelé. ;) 

Képtalálat a következőre: „captain rex ep VI”

 

 

Az évad második felében már szinte biztos, hogy megjelenik Gregor és Wolffe. Ha tippelnem kéne, akkor őket csak azért hozzák vissza, hogy lezárják a szálukat, ergo kinyírják őket.

Kallus ebben az évadban nem szerepelt sokat. Volt egy fontosnak mondható jelenete a Saw -os részben, de azon kívül eddig semmi. Az mindenesetre világos, hogy a halála nagyot ütne, hiszen azokért halna meg, akiket kb. majdnem egész életében üldözött. Szép karakterfejlődésen ment már eddig is keresztül, ez szerintem tovább vinné őt.

Thrawnt szerintem - MÉG - nem ölik meg, túl fontos karakter ő ahhoz, hogy ilyen rövid ideig éljen. 

Kanan és Ezra sorsa pedig tuti biztos, hogy el lesz varrva. Én egy olyat eltudnék képzelni, hogy mint azt már korábban írtam, a Loth-farkasok segítségével valahová elteleportálnak, aztán majd Hera az EpVI után elkezdi őket megkeresni. Viszont még egy olyan dolog is megütötte a kobakomat, hogy mivan ha Kanan és Ezra az Ismeretlen Régiókba vonul el - lévén ott nem bukkannak a nyomukra, és esetlen így összefutnának Ahsokával. 

 

24 perccel korábban, Yoda József írta:

Lehet tudni, hogy a legutóbb bemásolt epizódleírások honnan származnak?

Én valahogy úgy érzem, hogy azok a címek nem valódiak. De ha a címek igazak is lennének, az ismertetőjük tuti kamu - legalábbis a másodiké biztosan - mert egy ilyet lelőni hatalmas balf*szság a részükről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Yoda József írta:

Lehet tudni, hogy a legutóbb bemásolt epizódleírások honnan származnak?

Innen vannak. Máskor is voltak innen epizódleírások, azok valósak voltak, a mostanit meg majd meglátjuk, egy hónap múlva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Na várjatok... a 10. rész címe a fórum topic szerint Allegiance... viszont az előbbi link szerint Jedi Night. Valami itt már nem kerek :D 

Igen, mivel megváltoztatták eddig tényleg Allegiance volt a 10.rész címe de amióta bejelentették, hogy a 10.rész február 24.től jön vissza azóta már Jedi Night lett.... lehet, hogy ez a cím ütősebb és jobban illik a 10.részhez :P de nem csak a 10.rész címét változtatták meg......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gregor és Wolffe halálát nem érteném, nem gondolom, hogy nekik egy száluk lenne, amit le kell zárni. Ők csak feltűntek, örültünk nekik, oké. Ha ők nem halnak meg, akkor nem fogjuk azt érezni, hogy miért nincsenek benne az eredeti trilógiában akkor? Ellenben Kananékkal ez a helyzet...

 

Most, hogy a Ghost hivatalosan is ott volt a Scarifon, meg Endornál, azért nagyon furcsa, hogy sem a yavini csatában, sem a Hoth-on, sem az endori csatában nem vett részt (csak persze az Endoron akkor, amikor már vége volt a harcnak). Ne mondják már nekem, hogy a lázadás három legfontosabb csatájánál épp "nem volt ott", miközben Endoron kb. tényleg az volt ott, aki csak tudott...

 

 

Azt is furcsának találom, hogy Ezra, Kanan sorsával ennyire kegyesek az alkotók, miközben a Star Wars legfontosabb szereplőit nyírják ki ezzel párhuzamosan. Nem mellesleg a Rebels eléggé kevés hangsúlyt rájuk helyezve elbánt Maullal és Ahsokával is. Akik mindketten jóval fontosabb, integráltabb és népszerűbb karakterek az egész Saga-t nézve, mint a Ghost crew bármely tagja. Én most már hozzászoktam, hogy a legkedvesebb SW-figuráim meghalnak. Unfair lenne Obi-Wannal, Qui-Gon-nal, Yodával, Han Solo-val, Luke-kal, Ackbar-ral szemben, ha Kanan-nak és Ezrának megadják a hepiendet, nekik meg nem. Jó, bizonyos értelemben a jedik megkapják a hepiendjüket, mert látják Erőszellemként, hogy a harcuk nem volt hiábavaló, de azért az meg megint más, mint hogy a Ghost Crew boldogan él, míg meg nem hal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Most, hogy a Ghost hivatalosan is ott volt a Scarifon, meg Endornál, azért nagyon furcsa, hogy sem a yavini csatában, sem a Hoth-on, sem az endori csatában nem vett részt (csak persze az Endoron akkor, amikor már vége volt a harcnak). Ne mondják már nekem, hogy a lázadás három legfontosabb csatájánál épp "nem volt ott", miközben Endoron kb. tényleg az volt ott, aki csak tudott...

A yavini csatában csak vadászgépek vettek részt, már az eligazításon elmondják, hogy csak ilyen gépek tudnak átjutni a Halálcsillag külső védőgyűrűjén. Mi a bánatot keresett volna ott a Ghost? Nem egyszemélyes vadászgép. A hoth-i csata meg felszíni csata volt. Ismételten, mi a bánatot keresett volna ott a Ghost? Nem sikló. Az endori csatában meg lényegében részt vehetett, hiszen hatalmas űrterületen dúlt és száz számra röpködtek ott a hajók. Épp sosem repült el a kamera előtt, mint a B-szárnyúak, amiket csak addig láttunk, amíg megérkeztek a Halálcsillag II-höz, aztán kámfort kezdtek játszani. De a Devastatort mégis a B-szárnyúak robbantották fel.

4 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Azt is furcsának találom, hogy Ezra, Kanan sorsával ennyire kegyesek az alkotók, miközben a Star Wars legfontosabb szereplőit nyírják ki ezzel párhuzamosan.

Pedig ez nem nagy talány. A Rebels egy gyerekműsor, a mozifilmek meg nem. Vajon melyikben esélyesebb, hogy lemészárolják a főhősöket?

4 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Unfair lenne Obi-Wannal, Qui-Gon-nal, Yodával, Han Solo-val, Luke-kal, Ackbar-ral szemben, ha Kanan-nak és Ezrának megadják a hepiendet, nekik meg nem. Jó, bizonyos értelemben a jedik megkapják a hepiendjüket, mert látják Erőszellemként, hogy a harcuk nem volt hiábavaló, de azért az meg megint más, mint hogy a Ghost Crew boldogan él, míg meg nem hal.

Bár nem tudom, ez mitől unfair, pláne a halhatatlanná vált karakterek esetében vakarom nagyon a fejem, de én meg pont ezt várom. Az utolsó három, sőt az ep3-mal együtt négy Star Wars mozifilm másról sem szól, mint a hősök kiirtásáról. Az ep3-ban és a Rogue One-ban nagyjából GoT-t megszégyenítő irtás folyt, az ep7-8 is elbánt több régi, fontos szereplővel. Ezután én kifejezetten örülnék egy happy endnek. Kivételesen a Star Wars lehetne olyan, amilyennek megismertem: abszolút pozitív, ahol a jókat nem szétb*sszák, hanem végül nagyobb tragédiák nélkül győznek. Tudom, sokakat irritál a happy end, de nekem meg épp a letargiával van tele a tököm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az átka annak ha úgy csinálsz sorozatot ahogy a Rebels-t. El kell tüntetni a hősöket. Te is mondtad korábban: el kell varrniuk a sorsukat. Engem nem érdekel ha nem halnak meg, de tűnjenek el. Szerintem ennek a misztikus befejezésnek már elkezdtek megágyazni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El kell tűnniük arra a három évre, amit az ep4-6 felölel, de nagyjából ezt mindenki egyféleképpen tudja csak elképzelni: csak meghalhatnak, semmi más mód nem lehetséges, mert az az egyetlen és biztos módszer. Miközben egy egész Galaxis a játszótér, ahol rengeteg misztikus dolog van, meg teli van felfedezetlen helyekkel. Akár le is ülhetnek egy addig nem ismert bolygóra, aztán meditálhatnak a polgárháború végéig. Nem a halál az egyetlen és kizárólagos járható út egy karakter kiírására.

Ha Ben Kenobi és Yoda képes volt 18 évre eltűnni, nehogy már Kanannek és Ezrának csak a halál legyen az egyetlen járható út a felszívódásra. És mivel a jakkui csata és a Vérvonal között igazán egyetlen epikus sztori sincs, azaz laza 23 évről semmit sem tudunk, Ahsoka, Ezra és Kanan is előkerülhetnek újra, meg a többiek is. Szóval még ez sem indukálja, hogy meg kelljen halniuk.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban gyakorlatilag biztos vagyok, hogy nem fog meghalni Ezra és Kanan is, mert túl "durva" lenne a Rebels stílusához. Ugyanakkor Kanan szerintem juthatna erre a sorsra, Ezrával meg kezdjenek valamit. Akár ennek hatására is, vagy ettől függetlenül, őt még el lehet sikálni valahogy. Nem várom el, hogy tucatszámra hulljanak a fejek, ugyanakkor számomra túl meseszerű (erősebben fogalmazva hiteltelen) lenne, hogy a jó oldalon senki jelentős nem hal meg, miközben a rosszaktól múlnak ki rendesen. Főleg úgy, hogy elvileg az erőviszonyok nagyon nem hőseinknek kedveznek.

 

És ugye már így is vannak bőven, akiket "el kell dugni" az OT-ra. Hera és Chop tudjuk, hogy a lázadásban maradt, csak pont nem láttuk őket, max. vágóképek erejéig. Sabine és Zeb valahol vannak, az ő esetüket elég könnyű magyarázni és valószínűleg senki nem problémázna miattuk. Ott van viszont Ahsoka, aki nemcsak a TCW főszereplője volt, de a Rebels-ben is fontos szerep hárult rá. Aztán Kanan, illetve a sorozat kvázi főszereplője Ezra.

 

Nyilván mindent meg lehet magyarázni, csak egy idő után, meg egy mennyiség után, már túl erőltetettnek fog hatni. Ben és Yoda esetét láttuk, de most akkor kiderül, hogy volt még 3 jedi, akik szintén ilyen-olyan okok miatt eltűntek a radarról... Ha alapvetően gyerekeknek szánt sorozatról is beszélünk (bár azért voltak benne ehhez képest elég erős dolgok), egy hősnek jutó hősi és nemes halál nem gondolnám, hogy emészthetetlen vagy problémás lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, hogy nem csak a halál létezik a karaktereink számára. Kanant még csak-csak megölnék Filoniék, de Ezrát tuti nem fogják kinyiffantani, akármi is fog történni. 

De ugye most ott tartunk, hogy Ahsoka el van tűnve, de igazából ő nem jedi többé. Kanant kinevezte a Főinkvizítor, de azt én inkább jelképesen értem. Ezra meg tudtommal nem is jedi, az egy dolog, hogy Kanan tanítványa, de jelenleg ők erőhasználók, akiket sosem avattak jedivé - Kanant is ugye jelképesen, mint azt az imént említettem. :)

De tételezzük fel, hogy Ezra és Kanan túlélik a Rebelst, és eltűnnek mondjuk az Ismeretlen Régiókba - valamilyen okból. Ha élnek, akkor jó kérdés, hogy Luke mely úton számít utolsó jedinek? :hmm: Yoda tanította, gondolom ezért. 

 

Viszont ha Kanan és Ezra esetleg valóban kikerülne a képből, eltűnnének az Ismeretlen Régiókba, találkoznának Ahsokával, az Ep6-7 között megjelenhetnek. Hiszen a jakkui csata és a Vérvonal között ha jól tudom, akkor 23 év távolság van. Ha esetleg egy új animációs sorozat mesélné el azt, hogy e 3 karakter sorsa miképpen folytatódik tovább a Birodalom bukása után, és ezzel együtt behozná a Galaktikus történelembe Snoke karakterét, az nekem bejövős lenne. És talán még az Első Rend születésébe is bepillantást nyújthatnánk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez oké csak az a baj hogyha életben maradnak az nem elegáns. Yoda például kapcsolatba tudott lépne Ezrával. Ha még él a régi trilógia idején akkor miért mondja Luke-nak hogy ő az utolsó jedi?

Pedig most már a nyakamat ráteszem, hogy a szó klasszikus értelmében nem fognak meghalni. Kanan eltűnésének nagyon megágyaztak a loth-wolf vonallal, esélyes, hogy eltűnik velük együtt.

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

El kell tűnniük arra a három évre, amit az ep4-6 felölel, de nagyjából ezt mindenki egyféleképpen tudja csak elképzelni: csak meghalhatnak, semmi más mód nem lehetséges, mert az az egyetlen és biztos módszer.

Na annál nagyobb marhaságot, hogy csak három évre tűnnek el se tudnék képzelni. Ez olyan szinten lenne erőltetett, hogy inkább bele se gondolok. Dugjuk el a fiúkat három évre mert nincsenek benne a 4-5-6 -ban de utána vegyük elő és játszunk velük tovább. Ne már... Egyébként nem mindenki a halálukat akarja, fentebb épp azt írtam, hogy nekem mindegy miként tűnnek el. Egyébként Te is azt írtad korábban, hogy ha nem rendezik megnyugtatóan a sorsukat akkor morcos leszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokszor előkerül itt az Ismeretlen Régió. Értem én, hogy ismeretlen meg jó nagy is. De nekem annyira bazári lenne, ha az sülne ki ebből az egészből, hogy akkor szedjük össze azokat a karaktereket, akiket nem akarunk megölni, de el kell tüntetni őket valahova, és dobjuk át az IR-ba. Oda, ahol azok a szereplők is tanyáznak, akiknek meg még az eredetét nem magyaráztuk meg.

Jobban örülnék neki, ha az IR megmaradna alapvetően Snoke titkos kis játszótere, nem pakolnának oda rögtön 3 jedit meg még ki tudja kiket, hogy aztán a ST előttre hatalmas meglepetésként előkerüljön onnan egy akkora hatalom, mint az ER.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Ez oké csak az a baj hogyha életben maradnak az nem elegáns. Yoda például kapcsolatba tudott lépne Ezrával. Ha még él a régi trilógia idején akkor miért mondja Luke-nak hogy ő az utolsó jedi?

Majd ezt kérdezd meg a Rebels utolsó része után. Mivel még nem láttam, nem tudom rá a választ. Mint írtam, itt bármilyen misztikus hókusz-pókusz bejöhet még a képbe. Fél évvel ezelőtt még azt sem tartottuk valószínűnek, hogy Luke majd elvágja magát az Erőtől. Nesze, most már ilyen is van, ami azt jelenti, hogy az ep7-ben végig és az ep8-ban egy ideig egy Jedi sem volt. Ha ezt mondjuk Kanan és Ezra is megjátssza, máris Luke az utolsó Jedi. De az sem kizárt, hogy olyan helyzetbe kerülnek, ahonnan ők már nem tehetnek semmit. Elvesznek az Ismeretlen Régiókban, rájuk csuknak egy széfajtót, akármi. Vagy sikerül valamilyen módon Yoda elől is elrejtőzniük. De az sem elképzelhetetlen, hogy Yoda is csak a lothali templomban tudott velük kommunikálni (ahogy Kanannak mondta: "itt vagyok, mert te is itt vagy"), azon kívül meg hót fogalma sincs, hol kujtorog ez a kettő, élnek-e még vagy sem. Ha sokáig nem jelentkeznek be, akkor Yoda nyugodtan hiheti, hogy meghaltak. Már csak azért is, mert tudja, hogy a lázadásban vannak, aztán jön Luke, aki meg nem említ egy szót sem neki két másik Jediről. Ebből Yoda simán leszűrheti, hogy azoknak is béfellegzett. És tudjuk, hogy Yoda sem mindent tudó.

Lehetőség van bőven. Az alkotók, akik meglehetősen jól vágják ezt az univerzumot, nyilván ki tudnak találni valamit, ha ezen az úton szeretnének elindulni.

 

26 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Na annál nagyobb marhaságot, hogy csak három évre tűnnek el se tudnék képzelni. Ez olyan szinten lenne erőltetett, hogy inkább bele se gondolok. Dugjuk el a fiúkat három évre mert nincsenek benne a 4-5-6 -ban de utána vegyük elő és játszunk velük tovább. Ne már... Egyébként nem mindenki a halálukat akarja, fentebb épp azt írtam, hogy nekem mindegy miként tűnnek el. Egyébként Te is azt írtad korábban, hogy ha nem rendezik megnyugtatóan a sorsukat akkor morcos leszel.

Nyilván most csak hasra ütöttem, mert annyit tudunk biztosan, hogy az ep4-5-6 idején nincsenek jelen. Az a 3 év lehet 5, vagy akár 10 is, de akár az örökkön örökké is.

A megnyugtató rendezés nálam nem egyenlő a halállal (amit sokszor leírtam már), hanem azt jelenti, hogy ne tudjak belekötni. Teszem azt, ne az legyen a magyarázat, hogy "ott vannak, csak sosem látjuk őket". Elhiszem Heráról, aki a filmek ideje alatt (gondolom) a Főnix sejt vezére, ami máshol operál. Elhiszem a Ghost egész nem Erőhasználó legénységéről, akik az űrhajón is dekkolhatnak (azért, mert nem láttuk őket a Yavin IV-en, meg nem említették őket, még ott lehettek a bázison, vagy a hajón). De az Erőhasználó duóról nem. Őket valamilyen módon távolítsák el arra az időre, amíg Luke Skywalker ott kelebólál, mert róluk tuti megemlékezne legkésőbb Yodánál. Meg teszem azt, a Sith-eket is jobban megmozgatná a dolog, nem csak Luke-ot éreznék egyedüli fenyegetésnek.

Így értem a megnyugtatást. Ha meghalnak, az a legegyszerűbb, de azt én nem akarom. Azért legyenek már kicsit kreatívabbak, ha már egyszer úgy döntöttek, fél évvel a yavini csata előtt még van két Jedi a lázadásban.

18 perccel korábban, pb69 írta:

Sokszor előkerül itt az Ismeretlen Régió. Értem én, hogy ismeretlen meg jó nagy is. De nekem annyira bazári lenne, ha az sülne ki ebből az egészből, hogy akkor szedjük össze azokat a karaktereket, akiket nem akarunk megölni, de el kell tüntetni őket valahova, és dobjuk át az IR-ba.

Miért, eddig hány ilyen karakter van? Egy sem! Még ha ez is lenne, akkor is Ezra és Kanan lenne az első, meg talán Ahsoka. Hű, már három, kész tragédia. :roll: De ez is csak egy lehetőség. Pár hónap múlva nyilván okosabbak leszünk. Az is lehet, hogy Kanan és Ezra felszállnak a Phantom II-re, aztán megjelenik Darth Vader és az Erővel konzervdobozzá gyúrja a hajót, aztán a két Jedi maradékát feltálalják Banta abraknak. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy dzséjt, igazad van. Ráférne a Star Wars-ra egy hepiend. Csak én valahogy ezt anno, a VII. rész bemutatása előtt talán pont az új trilógiától vártam volna, nem gondoltam, hogy ennyire az OT főhősök kiírásán lesz a hangsúly. Persze most, főleg a TLJ-vel örülök ennek és tetszik.

 

Azért, tudod, az örök élet fasza, és minden Jedi-nél, aki egyesül az erővel, örülünk is, de mégiscsak akkor abban a pillanatban meghalnak! Ne mondd már, hogy Luke halálakor arra gondoltál, na helló öröklét! Ne mondd már, hogy Luke halálakor nem hatódtál meg! Ezzel az emberi mivoltának valamiképp vége, szurkolni a továbbiakban, mint hősnek, nem lehet neki.

De Han, Ackbar és Leia (leelőlegezem neki) a halála után nem lesz szellem. Tkp. ők az SW első igazi főhős halottai, mert: addig olyan szereplők haltak meg, akik Erőszellemmé váltak, vagy lehetett tudni, hogy meg fognak halni (pl. Padmé, Zsivány Egyes), vagy negatív karakterek voltak. Vagy egész egyszerűen abban az adott filmben, amelyikben megjelentek, már el is patkoltak. De ezek olyan karakterek, akik már negyven éve rontják, pontosabban rontották 10 cm-es akciófigura-másolatként a játékboltok, áruházak levegőjét enyhe műanyagillatukkal. És erre rátett egy lapáttal a Rebels is, amikor Maul, Ahsoka sorsáról gondoskodott. 

 

 

Szóval én úgy vagyok a Rebels-karakterekkel, mint Kylo a Tuanul falusiakkal. Vesszenek. :D

(csak Zebet, Vizago-t ne! :D:D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Amúgy dzséjt, igazad van. Ráférne a Star Wars-ra egy hepiend. 

Az EPVI végén happy end van. Jogosan örülnek. Az persze más kérdés, hogy mit kezdtek a kivívott szabadsággal. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ahsoka el van tűnve, de igazából ő nem jedi többé. Kanant kinevezte a Főinkvizítor, de azt én inkább jelképesen értem. Ezra meg tudtommal nem is jedi, az egy dolog, hogy Kanan tanítványa, de jelenleg ők erőhasználók, akiket sosem avattak jedivé

Akkor meg is válaszoltad akár Yoda miért nem említi őket. Én már látom magam előtt Hidalgo tweetjét amit kb ugyanezt egy kis cinizmussal leírja. :)

 Kanannal kell olyasminek történnie,ami miatt akarata ellenére nem tud Hera mellett lenni,azért ez sanszos.
Ezrával Ismeretlen Régiókba tűnése jól hangzik,ilyesmit elfogadnék.

Ha már új animációs sorozat.A RotJ és a TFA közti időt csak egy ilyennel tudnák kitölteni.(Jójó van már fiatal Han Solo aki nem Harrison Ford,de Sebastian Stan nekem szentségtörés lenne Luke képében,egy előszereplős filmben/ekben)

Volt már arról hír,hogy mi Filoni következő projektje? Mert azt tudom,hogy már dolgoznak rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Azért, tudod, az örök élet fasza, és minden Jedi-nél, aki egyesül az erővel, örülünk is, de mégiscsak akkor abban a pillanatban meghalnak! Ne mondd már, hogy Luke halálakor arra gondoltál, na helló öröklét! Ne mondd már, hogy Luke halálakor nem hatódtál meg! Ezzel az emberi mivoltának valamiképp vége, szurkolni a továbbiakban, mint hősnek, nem lehet neki.

Hát persze, hogy meghatódtam, ennek ellenére, amikor eltűnt, totálisan megkönnyebbültem és felvidultam, és az első gondolatom az volt: hála az égnek, ő is az öröklétbe került. Han esetében se megkönnyebbülés, se vidámság nem maradt, csak szomorúság és harag. És számomra ez a nem mindegy. Számomra a szellemek nem halottak. Élnek és léteznek, csak más létsíkon. Azért nem fogok bánkódni, hogy már nem izgulhatok értük, mint hősért.

 

12 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Tkp. ők az SW első igazi főhős halottai, mert: addig olyan szereplők haltak meg, akik Erőszellemmé váltak, vagy lehetett tudni, hogy meg fognak halni (pl. Padmé, Zsivány Egyes), vagy negatív karakterek voltak.

Ez igen kifacsart logika. Miért nem lesz főhős halott az, akiről tudjuk, hogy meg fog halni. Ez nonszensz. Én eleve nem is tudtam 100%, hogy Padmé vagy az RO szereplői közül mind meghal. Utóbbit azért nem, mert nem feltétlen csak ebben a formában érhetett volna véget (ugye a szereplők is készültek arra, hogy ha a Disney meghúzza a vonalat, Jyn és Kassian életben marad) - egészen a film végéig még itt is nap mint nap ment a lamentálás ennek kapcsán. Padmé halála pedig ugyanúgy nem volt fix, pláne az ep6 könyvváltozata és Leia emlékei miatt. Még akkoriban találgattuk is, hogy az is lehetséges, hogy ő is elbújik az Alderaanon, és csak az ep3-4 között halt meg, valamikor Leia 4-5 éves korában.

És attól még, hogy legfeljebb sejteni lehetett, hogy meghalnak, bizony Padmé, Kassian és Jyn, meg a többiek halála is ugyanolyan érzés volt számomra, mint Luke vagy Han halála. Sőt még rosszabb, mert Han és Luke eleget élt. Jyn, Kassian és Padmé fiatalok voltak, fiatalabbak, mint én, még sokat élhettek volna. Az ő haláluk sokkal-sokkal tragikusabb és számomra szomorúbb, mint egy teljes életet élt korelliai csempészé vagy egy vén Jedi lovagé, akit valószínűleg egy résszel később az örök életet élvezve láthatok viszont. Sőt, Luke "halálánál" még Jessica Pava halála is jobban megütött szomorúság tekintetében. És ugyanígy jobban megrázna Kanan és Ezra halála is, ha nem tűnnek el, mert akkor ők is mentek a nagy Erőlevesbe, személyiségük megszűnik létezni. Tényleg meghalnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem bánnám, ha Ahsoka kivételesen, most az egyszer túlélné a sorozatot, de csak akkor és csakis akkor, ha visszatérhetne valamelyik élőszereplős filmben. Például én az ep 9-ban szívesen megnézném őt (de akkor már tényleg végezzenek vele). Mondjuk azt nem tudom Ahsoka mennyi idős lehet Az utolsó Jedik utáni időszakban, illetve hogy egy togruta meddig él. 

Ventress mellett Ahsoka az a karakter, akire marha kíváncsi vagyok, hogy festene élőszereplős formában. Asajjt is megnézném, de ugye róla tudjuk, hogy a klónháborúk végeztével kimúlik. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pava meghalt? :o Nem arról volt szó, hogy küldetésen van mint Huxley? 

Bocsi, nem Pava, Tallie Lintra, az A-szárnyú pilótacsaj. Valamiért Pava neve ugrott be.

Amúgy, Wexley, nem Huxley. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jött még két epizódleírás:

 

Wolves and a Door (March 10th)

Ezra and the Ghost crew learn the Empire has plans for the Jedi Temple on Lothal.

 

A World Between Worlds (March 17th)

While the other rebels engage the Imperial forces outside the Jedi temple, Ezra gains access inside and experiences a revelation.

Szerkesztve: - luke19
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a revelation lehetne az, hogy mi történt Ahsokával a Sith templom alatt. A Birodalom terve a lothali templommal ki van lőve a lehetőségek közül, az egy résszel előtte kiderül. Elég durva tempó lesz diktálva erre az utolsó hét részre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.