Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

54 perccel korábban, Bence1997 írta:

Jó hogy mondod, nekem is kéne már egy. Sőt én már tervezek egy olyat is, hogy idén nyártól az EpIX -ig ledarálom az összes filmet, sorozatot, könyvet és képregényt - már amelyik meglesz nekem, vagy ameddig odaérek. Az élőszereplős sorozat majd egy kicsit belekontárkodik majd a levesembe, de azt külön akarom majd kezelni. 

Kösd fel a gatyád az nem kis "meló" lesz, de hajrá! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Kösd fel a gatyád az nem kis "meló" lesz, de hajrá! :D

Köszi. :) Hát igen, nem lesz könnyű, és szerintem az összes könyvet se tudom majd megszerezni, de próbálom majd még a fontosabbakat - jelenleg még 6-7 könyv van, amit szeretnék megvenni idén, aztán kitudja mit hoz a jövő. 

 

Ki lesz még olyan őrült, mint én? :D 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ki lesz még olyan őrült, mint én? :D 

Én a RO előtt csináltam ezt. Azaz előtte egy évvel elkezdtem olvasni az addig kiadott képregényeket és regényeket + sorozatok és filmeket.

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Meg a zsepi is. :D  Filoni már két animációs sorozatot is végig vitt. Gratula neki!

Ez  a texasi, itáliai felmenőkkel rendelkező pali Lucas méltó utódja. Zseniális, ahogy az egész lucasi mesét tovább viszi, mélyíti. Nem csak neki gratula szerintem, hanem Lucasnak is, aki a mesélő szerepét rá osztotta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek!

 

Én nagyon bízom benne, hogy az Ahsokával kapcsolatos cliffhanger, amit itt feldob a következő hét rész (számíthatunk ilyenre), már a következő animációs sorozatot fogja felvezetni, amiben Ahsokának ismét nagy szerepe lesz, nagyobb, mint a Rebelsben.


Freddie Prinze Jr. mondott valamit még régebben (kb másfél éve, és akkor vehették fel az utolsó évad hangját), hogy Ahsokával nagy tervek vannak készülőben. Kétlem, hogy a Forces of Destiny-re gondolt, és szerintem nem is arra, hogy max 1 rész erejéig visszahozza a Rebels fináléja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szinte biztos vagyok abban, hogy Luke Skywalker és Ahsoka Tano találkozni fognak. Ahogy abban is, hogy még Ezrának is lesz szerepe a jakkui csata utáni időkben. Kanan már nagy kérdés, örülnék, ha ő is életben maradna, de a trailer nagyon azt sugallja, hogy tőle érzékeny búcsút kell vennünk. :para:

Az a helyzet, hogy Luke története az ep6 és ep7 között majdnem teljesen ismeretlen, abból a 30 évből csak szemelvényeink vannak. Úgymint Ben elbukásának a pillanata vagy az a csekélység, amit a Battlefront 2-ben láthattunk. Annyira titkolt, és talán pont azért, mert a Jedik feltámasztásához vezető útja során nem Ben Solo bukása volt az egyetlen kardinális esemény, és nem csak Lor San Tekka segítette a Rend visszaállításában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én szinte biztos vagyok abban, hogy Luke Skywalker és Ahsoka Tano találkozni fognak. Ahogy abban is, hogy még Ezrának is lesz szerepe a jakkui csata utáni időkben

Nagyon reménykedem az ellenkezőjében. Már az elég erőltetett hogy Ahsoka életben maradt de felszivodott. Ezeknek a Filoni karaktereknek a kezelése ahogy megyünk előre egyre harmatgyengébb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokával mindenképp kezdeni kell valamit. Tudjuk, hogy életben van, de nem tért vissza a Lázadáshoz, amit meg kell magyarázni, mert így egyáltalán semmi értelme nincs. Ugyanakkor nem kellene se őt, se Ezrát átmenteni a jakkui csata utáni évekre... Azzal Yoda ep6-os szavai veszítenék a súlyukat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végső következtetéshez és megvárnám, hová fut ki a karakter a jövőben. Úgy korrektebb megítélni, volt-e értelme nem kinyíratni őt Vaderrel... Filoni bebizonyította, hogy nála hozzáértő kezekben van a Star Wars. Nyilván ő is tudja, mikor van szükség egy karakterre, és mikor jött el az ideje pontot tenni a története végére. Ha életben hagyta Ahsokát, azt bizonyára jó okkal tette, nem azért, mert szentimentális és képtelen elengedni. Filoni ennél profibb.

 

Egyébként azt követően, hogy kilépett a Rendből Ahsoka nem volt többé Jedi. Ezt ő is többször leszögezi a róla szóló regényben. Így nem érzem azt, hogy a létezése ellenmondana Yoda (szerintem túlértékelt) szavainak.

 

Ha tippelnem kéne, én egyelőre a Mortis képbe kerüléséhez kötném a karakter hiányának magyarázatát. Bár itt még rengeteg a kérdőjel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

47 perccel korábban, Darth Sky írta:

Egyébként azt követően, hogy kilépett a Rendből Ahsoka nem volt többé Jedi. Ezt ő is többször leszögezi a róla szóló regényben. Így nem érzem azt, hogy a létezése ellenmondana Yoda (szerintem túlértékelt) szavainak.

Sőt, a sorozatban is legalább kétszer elmondta, hogy ő már nem Jedi. Meg technikailag Ezra sem az még. Sőt, ha igazán szigorúan nézzük, akkor Kanan sem, bár őt a Jedi Tanács egyik utolsó tagja azért jelképesen lovaggá ütötte. Szóval Kanan legalább már olyan szinten Jedi lovag, amilyen szinten Luke az ep6 végén.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Egyébként azt követően, hogy kilépett a Rendből Ahsoka nem volt többé Jedi. Ezt ő is többször leszögezi a róla szóló regényben. Így nem érzem azt, hogy a létezése ellenmondana Yoda (szerintem túlértékelt) szavainak.

Nem hiszem, hogy Yoda pusztán azért nem vette számításba Ashokát az EP 6os szavaiban, mert elhagyta a Rendet és így már formálisan nem volt Jedi, ez elég piti lenne szerintem.

 

 

Ha jól emlékszem egyszer már volt az téma a fórumon, hogy akit nem ütöttek még lovaggá, vagyis padawan ők is Jedik, szóval Kanant és Ezrát is mindenképp tekinthetjük annak.

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Meg technikailag Ezra sem az még. Sőt, ha igazán szigorúan nézzük, akkor Kanan sem

Épp azt mondanám, hogy technikailag Jedik csak formailag nem, elvégre a Jedik tudását ismerik és a Jedik filozófiája szerint cselekednek, csak a formalitások hiányoznak.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ágáltam az ellen, hogy Kanan és Ezra Jedinek nevezhető. Erőhasználók de technikailag nem lovagok. A lényeg szempontjából azonban a megnevezés kevésbé lényeges. Ráadásul a sorozatban is jediknek nevezik őket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy fogalmazok, hogy picit gázos lenne, ha élnének Luke-on kívül más olyan erőhasznalók a galaxisban, akik a "jó ügyet" szolgálják/szolgálták, de ennek ellenére az ep4-6 közöttt azt látjuk, hogy sz*rnak a lázadásra ;) 

 

És alapvetően nem az a baj, hogy ellentmondana Yoda szavaival az egész, mert ráfoghatjuk, hogy az öreg mester tévedett, vagy nem tud mások létezéséről, hanem az a baj, hogy ezzel ezek a szavak nagyon sokat veszítenének a súlyukból. Az ep6-ra eljutunk egy olyan állapotba, hogy a jediség utolsó mentsvára Luke, minden azon áll, vagy bukik, hogy ő helyt áll-e Palpatine-nal szemben. Ha kiderülne, hogy ezalatt még Ahsoka és Ezra is életben vannak, az elbagatellizálná az egészet, mert akkor máris nem tűnik olyan reménytelennek a helyzet ez ep6-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem (és ez nem igazi spoiler, mert találgatok)

Spoiler

Mortis lesz a megoldás. az alkalmas arra, hogy erőhasználók látszólag inaktívvá váljanak. Ott úgyis megürültek a helyek. A három erőhasználó pont helyettesítheti a triót és így újra menne az "Erő háttértára".

Kanan-Atya (Vaksága óta amúgy is nagyon spirituális erőhasználó szerintem, illene rá)

Ezra-Fiú (talán nem véletlenül pedzegették az Ő sötét oldalát párszor..)

Ahsoka-Lány (Neki már amúgy is volt kapcsolata a Mortis-szal és mindig tisztalelkű volt.)

Elegáns lenne és nem kellene meghalnia senkinek!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke VI-VII közti sztorija szerintem most lesz csak elmesélve, elvégre eddig titokban kellett tartani, hogy mi történt vele. Most, hogy már mindent láttunk, ki lehet tölteni a köztes időszakot.

 

Annyira, de annyira jó lenne, ha Ahsoka (és Ezra) története egy élőszereplős sorozatban folytatódna!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az ep6-ra eljutunk egy olyan állapotba, hogy a jediség utolsó mentsvára Luke, minden azon áll, vagy bukik, hogy ő helyt áll-e Palpatine-nal szemben. Ha kiderülne, hogy ezalatt még Ahsoka és Ezra is életben vannak, az elbagatellizálná az egészet, mert akkor máris nem tűnik olyan reménytelennek a helyzet ez ep6-ban.

Mondjuk nem érzem azt, hogy Ahsokának, a még mindig eléggé képzetlen Ezrának vagy a vak Kanannak bármi esélye lenne Darth Sidiousszal vagy Darth Vaderrel szemben (azt láttuk is, hogy Vader simán elbánt mindhárommal). Ilyen szempontból mindenképpen Luke az utolsó mentsvár, az egyetlen, aki tényleg eséllyel szembeszállhat az Uralkodóval és tanítványával. Persze ettől még Ahsokát, Ezrát és Kanant ki kell vonni a képletből valamilyen módon.

Ugyanakkor kétlem, hogy a Story Grouppal és szívből jövő rajongásukkal Filoni és csapata ne tudná, hogy Yoda mit mond az ep6-ban. El fogják takarítani a Jediket, hogy Luke legyen az utolsó az ep6-ban. Aztán, hogy mi történt az ep7-ig hátralévő 30 évben, az majd utána kiderül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mondjuk nem érzem azt, hogy Ahsokának, a még mindig eléggé képzetlen Ezrának vagy a vak Kanannak bármi esélye lenne Darth Sidiousszal vagy Darth Vaderrel szemben

Szerintem is így van, sőt Lukenak sem lenne esélye rendesen szemtől szemben, csak mivel mindketten át akarják téríteni így játszadoznak vele, ami aztán később rosszul sül el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem is így van, sőt Lukenak sem lenne esélye rendesen szemtől szemben, csak mivel mindketten át akarják téríteni így játszadoznak vele, ami aztán később rosszul sül el.

Az uralkodó játszadozik. Vader vívódik.. Luke erre rájátszik. Ha Luke nem Vader fia lenne, akkor all-time bárki elhasalt volna a helyzetében!- szerintem. ;) off vége

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra azért kiváncsi vagyok hogy lesz-e rá magyarázat hogy Vader miért nem vadássza le Kananékat. Elvileg ő a hivatalos jedi irtó, ráadásul a Rebels legelső része pont azzal indit, hogy a jedik ekkorra már végülis kihaltak. Az idejébe beleférhetne. Mégis valamiért egy ideje nem foglalkozik az üggyel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr. Ez a 22-es csapdája. :) Vader a jedi irtó, de nem irthatja ki őket mert a főszereplők. :D  Persze mos ta végén esetleg lehetne egy ilyen sztoriszál, de ez esélytelen. Más véget szántak a hősöknek.

 

Megjegyzem nekem az se jön be igazán, hogy Hera itt-ott felbukkan a későbbi történetben. Főleg az EPVI-os Endor feltűnése fura nekem. Ráadásul Han-nal. De ez legyen az én gondom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.